• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محفل متال بازها+راکرا

nima-m

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای فیزیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق
پاسخ : محفل متال بازها+راکرا

راستی فرشید اعرابی 23 ام اردیبهشت کنسرت داره ها... تهران برج میلاد. من فرداش امتحان دارم وگرنه با کله میرفتم.
کارش خیلی درسته.

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از تـــــــــــــــارا :
اوووووووووووه.ایرانیا پراگرسیوم می زنن؟ :O بابا ایول :D
سوشیانتو من خوشم نیومد حقیقتا!بعضی گروها فقط جو متال دارن متاسفانه [-(

حالا به نظر شما بهتره ایرانی بخونن یا اینگلیش؟ :D
پارسی خوندن خیلی بهتره چون وقتی اینگلیش می خونن خیلی کار مصنوعی میشه.
ElectroqutE.فک کنم ترشه :-? ازون تریپ دادیاس.آهنگ گریزشو فقط شنیدم
سبک شون تو آهنگ تیغه کند که دث متاله و تو آهنگ حباب هم دووم متال. به جز این دو تا هم که موزیک ویدئو هاشونو دارم کاری ازشون نشنیدم. مثله اینکه سبک ثابتی ندارن. ولی کارشون خوبه
به نقل از nima-m :
راستی فرشید اعرابی 23 ام اردیبهشت کنسرت داره ها... تهران برج میلاد. من فرداش امتحان دارم وگرنه با کله میرفتم.
کارش خیلی درسته.
واااااااااااااااااااااااای جدی میگی؟ من که شنیده بودم کنسرت های راک و متال ممنوع شده!!! قبلا هم تو مشهد کنسرت های زیادی بود (هفته ای 2 ، 3 تا کنسرت) ولی الان جوری که امام جمعه ی مشهد گفته اجرای هر گونه کنسرت موسیقی در شهر مشهد به عنوان یه شهر مذهبی ممنوعه!!! گروه هایی مثل همین کهتماین و ماینوس و خیلی گروه های خفن تر هم قبلا تو مشهد اجرا داشتن ولی الان ...
اگه تونستی فیلم کنسرت برج میلاد فرشید اعرابی رو گیر بیاری واسم بفرست. ممنون

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از HIM :
پارسی خوندن خیلی بهتره چون وقتی اینگلیش می خونن خیلی کار مصنوعی میشه.

ولی به نظر من اگه بخوایم در سطح جهانی مطرح شیم بهتره اینگلیش باشه.جدا ازون به نظرم اون حسی که باید با گوش دادن متال بت دست بده، کلمات فارسی نمی تونه بیانش کنه.
الان این همه گروه سوئدی و فنلاندی و ... داریم.اگه اینگلیش نمی خوندن انقا محبوب می شدن؟
بدشم گروهی مثه Rammstein با این که کارش درسته ولی خب آخه آلمانی خوندن یکم ... اگه انگلیش می خوندن خیلی بهتر بود به نظرم

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

ولی به نظر من اگه بخوایم در سطح جهانی مطرح شیم بهتره اینگلیش باشه.جدا ازون به نظرم اون حسی که باید با گوش دادن متال بت دست بده، کلمات فارسی نمی تونه بیانش کنه.
الان این همه گروه سوئدی و فنلاندی و ... داریم.اگه اینگلیش نمی خوندن انقا محبوب می شدن؟
بدشم گروهی مثه Rammstein با این که کارش درسته ولی خب آخه آلمانی خوندن یکم ... اگه انگلیش می خوندن خیلی بهتر بود به نظرم
ولی به نظر من هیچ زبانی مثل زبان پارسی نمی تونه احساسات رو توی کلمات بیان کنه. چون پارسی قابلیت واژ آرایی داره یعنی میتونه با استفاده از یه حرف خاص حس مورد نظر رو به شنونده القا کنه. مثلا استفاده ی زیاد از "ز" میتونه حس سستی رو در شنونده ایجاد کنه یا حرف "خ" حس خشونت رو.
در مورد Rammstein هم چون تو زبان آلمانی از صدای "خ" زیاد استفاده میشه خواننده میتونه خیلی راحت حس خشونت رو با استفاده از کلمات به شنونده القا کنه.
چون اکثر آهنگ های راک و متالی که هست به اینگلیشه برامون غیر طبیعیه.
همه ی اینها به کنار ولی خود من در کل آهنگ های بدون ووکال رو بیشتر دوست دارم. مخصوصا اگه کار حسیه قویی باشه انگار هر کدوم از سازها دارن باهات صحبت میکنن. وجود ووکال زمانی خوبه که اولا لیریک قوی باشه دوما صدای خواننده صدای مناسب و زیبایی باشه. مثل فردی مرکوری که اینقدر صداش و استایل خوندنش زیباست که موزیک آهنگ رو تحت شعاع قرار میده!

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از HIM :
همه ی اینها به کنار ولی خود من در کل آهنگ های بدون ووکال رو بیشتر دوست دارم. مخصوصا اگه کار حسیه قویی باشه انگار هر کدوم از سازها دارن باهات صحبت میکنن. وجود ووکال زمانی خوبه که اولا لیریک قوی باشه دوما صدای خواننده صدای مناسب و زیبایی باشه. مثل فردی مرکوری که اینقدر صداش و استایل خوندنش زیباست که موزیک آهنگ رو تحت شعاع قرار میده!

به نظر من صدای خواننده تو متال زیادم مهم نیست.ما چطوری دث و بلک گوش میدیم پس؟قبول کن صدای خواننده اصن تو این دو سبک جالب نیست.البته من که مشکلی ندارم ولی کلا خب خوش صدا نیستن.البته همین my dying bride با این که خیلی از کاراشون دث دوومه، ولی صدای خواننده تو کارای بی افکت خیلی قشنگه یا مثلا صدای خواننده moonspell هم من دوس دارم ولی کلا صدای خواننده می تونه کم ترین اهمیت رو در متال داشته باشه

از بی کلاما من malmsteen رو خیلی دوس دارم.تو خودت چی گوش می دی بی کلام؟

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

از بی کلاما من malmsteen رو خیلی دوس دارم.تو خودت چی گوش می دی بی کلام؟
از malmsteen خیلی خوشم اومد ولی از بین آهنگ های بی کلام آهنگ Ending credits از opeth فوق العادست.

• لایک
امتیازات: Rrf

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

آقا اینجا الان بحث سره متال و راک ایرانیه یا خارجی ؟
من از خارجی ها گروه Evanescence رو بخاطر صدای قشنگ Amy Lee خیلی دوست دارم. ولی خیلی وقته که خبری ازشون نیست . گروهشون هم انگار متلاشی شده . ولی شنیدم میخان آلبوم جدبد بدن

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

دقیقا سر این مسئله با دوستم شرط بستیم :D، بعد که چک کردیم دیدیم، پراگرسیو و پراگرسیو دثه (; (من بردم شرطو :D #S-: )
دووم انقد سنگین نیست :-?، یکم ملایم تره :)

من چند تا از لیریکاشو چک کردم، همون طور که انتظار می رفت خوبه کارشون.فقط نمی دونم چرا انقد کلمه های قلمبه سلمبه داره توش :-/

من زیاد خوشم نمیاد از گیتارش :D کلا تم اصلیه آهنگاش خوبه، جز به جز خوب نیست به نظرم
دلیل؟
در مورد سبکشون راست میگی منم چک کردم همون پراگرسیو دثه! <D=
منبع: http://www.1.rockdl.net/436-Full-Album---Opeth
اما در مورد گیتاریست شون از نظر من به دل میشینه حالا منظور این حرفت که گفتی
کلا تم اصلیه آهنگاش خوبه، جز به جز خوب نیست به نظرم
رو نفهمیدم (بیشتر توضیح بده) ولی در کل بیسیست شون نقطه قوت کارشونه و نقطه ضعف شون هم ووکال شون هست که صداش زیاد قشنگ نیست و رو آهنگ نمیشینه واسه همین از آهنگ ending credits خوشم میاد چون ووکال نداره!

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از HIM :
آها از اون لحاظ آره خوب هیچکی کرک نمیشه. ولی خوب سبکشون هم فرق میکنه. تو سبک خودشون از گروه های درجه 1 محسوب میشن.
تا آخرین باری که من یادمه تو لیست بهترین گیتاریست های جهان ، کرک همت اول بود ، اسلش دوم ، ایگور مالمستین سوم ... (بقیه رو یادم نیست)
اما نکته جالب اینه که استاد نفر اول این لیست یعنی کرک همت ، جو ساتریانی هست که خودش جزو حتی 10 نفر اول هم نبود.
*احتمالا این لیست تا حالا تغییر کرده که من اطلاع ندارم.

آره شنیده بودم
راستی گفتی اسلش، یاد گانز اند روزز افتادم :)).نظرت راجب Glam چیه؟ :D

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

بچه های یه گروه مشهدی هست
minus1
من اهنگ damn feeling گرفتم ازشون خداس یعنی :D
البته خوانندش قوی نیست ولی نوازنده هاش و موزیکش عالیه ... lyricاشم خیلی خوبه

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Fade To Black :
minus1

آهنگ two black waves هم خداس.البته بایدبا آهنگش حس بگیری ولی با توجه به این که تو سافت گوش میدی، احتمالا خوشت بیاد :-?
اتفاقا من عاشق صدای وکالاشم :D

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

آهنگ two black waves هم خداس.البته بایدبا آهنگش حس بگیری ولی با توجه به این که تو سافت گوش میدی، احتمالا خوشت بیاد :-?
اتفاقا من عاشق صدای وکالاشم :D
فوق العاده ! :D
تشکررر

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

فوق العاده ! :D
تشکررر

خواهش (;
راستی اون آهنگ آسمان که گفتی خیلی خوب بود.فقط اصلا از طرز خوندن وکالش خوشم نیومد [-( ولی ریتم و نوازندگیش خیلی خیلی خوب بود :D
مخصوصا هم این گروه، هم گروه کنترل به نظرم خیلی درامراشون قوین.از خیلی از خارجیا قوی تره کارشون واقعا :)

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

آره شنیده بودم
راستی گفتی اسلش، یاد گانز اند روزز افتادم :)).نظرت راجب Glam چیه؟ :D
glam هم سبک خوبی بیشتر لباس هایی که میپوشن جالبه!!!
ولی تو سبک glam اول Queen بعد Guns!
اسلیپ که کل آلبوما رو دارم جز آخری when all hopes gone ولی فک کنم میکائیل فول آرشیوشو داشته باشه ...
rammestain هم Fade To Black داره مقادیری
نه ،منم آلبوم 2010 when all hopes gone رو ندارم.
rammestain هم تصویری ازشون زیاد دارم ولی صوتی نه! چون خوشم نمیاد دنبالش هم نبودم!
minus1
minus1 کارش بد نیست خوبه! فقط نمیدونم میدونین یا نه که minus1 اسم یک گروه راک دهه 80 ژاپنیه که minus1 مشهد اسمش از رو این گروه گرفته و یکی از آهنگاش هم به نام Icarus Dream (فکر کنم همین آهنگ شون بود!) هم کاور یکی از آهنگ های همون minus1 ژاپنی هست فقط لیریکش رو عوض کردن. چند تا از کار های دیگه شون هم اگرچه کاور نیست ولی خیلی شبیه اون minus1 ژاپنیه!
تابستون پارسال که مسعود فیاض (گیتاریست minus1) و دادشش سعید فیاض (بیسیست minus1) اومده بودن نیشابور تمرین گذاشته بودن که منم رفتم که تمرین شون رو ببینم. (درامر یکی از دوستان بود و علی باغفر درامر اصلی گروه نیومده بود.)
من خودم زیاد با سبکشون حال نمیکنم. گروه های بهتر از minus1 هم تو ایران و تو همین مشهد هم هست مثل کهتماین که کارش بین گروه های ایرانی تکه و به نظر من تو ایران اول کهتماین بعد فرشید اعرابی (گروه پنهان) بعد هم اوهام (البته قبلا که بابک ریاحی پور بیسیست شون بود!)

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از HIM :
glam هم سبک خوبی بیشتر لباس هایی که میپوشن جالبه!!!
ولی تو سبک glam اول Queen بعد Guns!نه ،منم آلبوم 2010 when all hopes gone رو ندارم.

بعد هم اوهام (البته قبلا که بابک ریاحی پور بیسیست شون بود!)

کجاش سبک خوبیه؟ :D
البته خیلی وقته منحل شده ولی واقعا لکه ننگه واسه تاریخچه متال :D
queen کجاش glamه؟من غیرت دارم رو کویین، توهین نکن :D لباساشون جک و جواد بود ولی از نظر موسیقی به glam نمی خوره کاراشون :) مگر تعداد کمی

اوهام آهنگ درویشش خیلی خوبه ولی من یه کنسرتشو که بی بی سی نشون داد دیدم از بقیه کاراش زیاد خوشم نیومد :-?

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

کجاش سبک خوبیه؟ :D
البته خیلی وقته منحل شده ولی واقعا لکه ننگه واسه تاریخچه متال :D
queen کجاش glamه؟من غیرت دارم رو کویین، توهین نکن :D لباساشون جک و جواد بود ولی از نظر موسیقی به glam نمی خوره کاراشون :) مگر تعداد کمی

اوهام آهنگ درویشش خیلی خوبه ولی من یه کنسرتشو که بی بی سی نشون داد دیدم از بقیه کاراش زیاد خوشم نیومد :-?
این چه حرفیه!!! حالا لباساشون جواد ولی از لحاظ موسیقیایی سبک قشنگیه. از معروف ترین گروه های glam میشه به Twisted Sister-Queen-Guns n' Roses-Van Hallen-Kiss-Aerosmith-Lordi-Alice Cooper اشاره کرد که هر کدومشون جزو گروه های به نام و مطرح موسیقیه راک هستن.
منم کوئین رو دوست دارم ولی تا حالا از چند نفر شنیدم که گفتن سبک کوئین glam rock هست. اصلا خود سبک glam در راک از لحاظ موسیقیایی تلفیقی از پاپ و هارد راک هست با آمیزه های پانک راک. از لحاظ لباس هم که کاملا مشخصه با اون لباس جلف!
حالا اگه شما میگی سبک کوئین glam نیست پس چیه؟

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از HIM :
این چه حرفیه!!! حالا لباساشون جواد ولی از لحاظ موسیقیایی سبک قشنگیه. از معروف ترین گروه های glam میشه به Twisted Sister-Queen-Guns n' Roses-Van Hallen-Kiss-Aerosmith-Lordi-Alice Cooper اشاره کرد که هر کدومشون جزو گروه های به نام و مطرح موسیقیه راک هستن.
منم کوئین رو دوست دارم ولی تا حالا از چند نفر شنیدم که گفتن سبک کوئین glam rock هست. اصلا خود سبک glam در راک از لحاظ موسیقیایی تلفیقی از پاپ و هارد راک هست با آمیزه های پانک راک. از لحاظ لباس هم که کاملا مشخصه با اون لباس جلف!
حالا اگه شما میگی سبک کوئین glam نیست پس چیه؟
حقیقتا با سبکای راک زیاد آشنا نیستم در حدی که بخوام تشخیص بدم
glam اولاش خوب بود ولی رفته رفته افت کرد و برای جلب توجه بیش تر موسیقیشون ساده تر شد و بیش تر به جنبه های ظاهری رسیدن.نمی دونم در جریانی یا نه؟ولی یه مدت خیلی می گفتن راکرا همجنس بازن.خب این درست بود ولی مسئله این بود که glam به خاطر موسیقیش (که از متال فاصله گرفته بود) بین مخاطبین عام موسیقی طرفدار بیش تری داشت و خب اونا این مسئله رو به کل راک نسبت می دادن، بگذریم
من خودم چند تا کار از این گروها شنیدم ولی واقعا بدم اومد و جذبش نشدم.البته سلیقه ایه ولی ... ^-^

اینو بخون، جالبه :) (;

d3c0der2

مهمان

امروز سالروز درگذشت پال گری نوازنده گيتار بيس در گروه اسليپ نات هستش
روحش شاد :دي

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از dark-boy :
تازه حدود دو ماه پیش دنی استیلو معرفی کردن جاش
اون اوایل تو گروه گیتار الکتریک می زده، بعد حدا شده، الانم اومده واسه بیس
ولی خدایی همشون سیاهی لشکرن، فقط جویی جوردیسون و کوری تیلور خیلی کار درستن
در جریان نیستی کی آلبوم جدید میدن؟

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

حقیقتا با سبکای راک زیاد آشنا نیستم در حدی که بخوام تشخیص بدم
glam اولاش خوب بود ولی رفته رفته افت کرد و برای جلب توجه بیش تر موسیقیشون ساده تر شد و بیش تر به جنبه های ظاهری رسیدن.نمی دونم در جریانی یا نه؟ولی یه مدت خیلی می گفتن راکرا همجنس بازن.خب این درست بود ولی مسئله این بود که glam به خاطر موسیقیش (که از متال فاصله گرفته بود) بین مخاطبین عام موسیقی طرفدار بیش تری داشت و خب اونا این مسئله رو به کل راک نسبت می دادن، بگذریم
من خودم چند تا کار از این گروها شنیدم ولی واقعا بدم اومد و جذبش نشدم.البته سلیقه ایه ولی ... ^-^

اینو بخون، جالبه :) (;
منم خودم به جز کوئین و گانز حالم از بقیشون بهم میخوره مخصوصا kiss که اگه ببینم شون سرشونو از تنشون جدا میکنم مردک های جلف!!!
به نقل از dark-boy :
کجا روحش شاد! حالم بهم میخوره از این یارو همون بهتر که مرد!
از بس مواد زد آور.دوز شد مرد!

بالا