• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

من چه مشکلی دارم؟! [پزشکی]

• شروع کننده موضوع 4245
  • تاریخ شروع

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
پاسخ : من چه مشکلی دارم ؟!

به نقل از sadlove :
بدون نسخه هم میفروشن عایا ؟ :د

و اینکه واقعن تاثیر داشت بنظرت ؟

آره فک کنم
من مثلا خيلي ضعف داشتم و کلا خسته بودم همش ! تمرکز نداشتم نميتونستم خوب حفظ کنم خوب ياد بگيرم ّ
قرص جوشان مولتي ويتامين و امگا3 ميخوردم خييييلي شارژ شدم !
ضعف عموميم مال کم خوني اينا نبودا ، کلا خسته بودم :))

• لایک
امتیازات: مت

sampad+i

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سمنان

به نقل از ッ MαryαM ッ :
یه چند وقتیه شبا خیلی بد میخوابم! خیلی خیلی... شده که اصلا شبا نخوابم... حتی بعدازظهرام که نمیخوابم بازم شبا خوابم نمیبره... بعد تازه صبحاش خیلی سرحالترم... :/ چه مرگمه عایا؟؟
بیشتر موقه ها برای مشغول بودن ذهن و دغدغه های فکری هستش.من خودم همینطور بودم که به روانشناس مراجعه کردم این توصیه ها رو کرد.موقعه خاب یا یه مدت کوتاه قبل خاب(مثلا نیم ساعت) به چیزایی که ذهنتون و درگیر میکنه فکر نکنید.معمولا آدما موقه خواب به گذشته و آینده میرن که خیلی خوب نیست
سعی کنید تا موقعی که کااااااملا برای خواب آماده نشدید(از نظر خستگی ) به رخت خوابتون نرید
اگه میبینید که خابتون نمیبره توی همون محیط خواب(یا یه جای آروم خونه)کمی قدم بزنید.
البته این اختلال خاب اگه همراه مشکلات دیگه ای هم هست(مثل عدم تمرکز و کم شدن اشتها و...)احتمالا مییتونه افسردگی جزئی باشه که بهتره جولوش و بگیرید.

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396

عاقا یه سوال ، من جدیدا هر 5 دقیقه یه بار به هر چی دست میزنم جرقه میزنه (همون الکتریسیته ساکن) :-" مشکل از کجاس ؟ :-"

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

به نقل از am.ma :
عاقا یه سوال ، من جدیدا هر 5 دقیقه یه بار به هر چی دست میزنم جرقه میزنه (همون الکتریسیته ساکن) :-" مشکل از کجاس ؟ :-"
بیشتر بخاطر جنس لباس هاست مثلا لباسای کاموایی بار زیادی درست می کنن اگه دستتون رو بزنین به یه دیوار یا محیط رو مرطوب کنین کم میشه یا از بین میره

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396

به نقل از آیدا ;) :
بیشتر بخاطر جنس لباس هاست مثلا لباسای کاموایی بار زیادی درست می کنن اگه دستتون رو بزنین به یه دیوار یا محیط رو مرطوب کنین کم میشه یا از بین میره

مسئله اینجاس لباسم کاموایی نیست!
با همین لباسا تا 2 ماه پیش همه چی اوکی و خوب بود :/

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

به نقل از am.ma :
مسئله اینجاس لباسم کاموایی نیست!
با همین لباسا تا 2 ماه پیش همه چی اوکی و خوب بود :/

خب شاید دستتو به یه سری چیزا زیاد میزنی، یا مثلاً جدیدا بی حال راه میری و پات به فرش کشیده میشه، یا حتی زیاد راه میری. :-"

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از ـمهـ ـسا :
به نظرتون علت درد قفسه سینه که با نفس کشیدن دردش بیشتر حس میشه چیه؟ درد سمت قلب نیس ، وسط قفسه سینه س ، ولی وقتی شدید میشه به پشت هم منتقل میشه و تپش قلبم گاهی بهش اضافه میشه .
من همچین دردیو داشتم اکو و نوار قلبم دادم، ولی از استرس و فشار عصبی بود.

Potter Harry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان قـزوین

سلام دوستان!
من یه مدته وحشتناک جوش میزنم.شیرینی و از این چیزا هم نمیخورم.صابون مخصوص و یه الکلی رو که دکتر داده هم میزنم.ولی نمیره متاسفانه.چه راهکاری دارید؟
+برای کمتر خسته شدن گردن و کمتر سردرد گرفتن موقع درس خوندن چه پیشنهادی دارید؟
ممنون.

Reyhaneh Ranaei

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد

حوصله درس خوندن ندارم :|(الان ک تعطیلات عیده رو نمیگم )
راه حل؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

ی تیکه از سمت راست سرم بدجوری درد میکنه ینی موهامو از درد نمیتونم ببندم لمس میکنم بدجوری درد میگیره حتی نگا میکنی هم نه قرمز شده نه چیزی
چند روز پیش تصادف کردیم ممکنه بخاطر اون اتفاق باشه؟بعد خطرناکه؟

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از 1023+1 :
سلام دوستان!
من یه مدته وحشتناک جوش میزنم.شیرینی و از این چیزا هم نمیخورم.صابون مخصوص و یه الکلی رو که دکتر داده هم میزنم.ولی نمیره متاسفانه.چه راهکاری دارید؟
+برای کمتر خسته شدن گردن و کمتر سردرد گرفتن موقع درس خوندن چه پیشنهادی دارید؟
ممنون.
واسه جوش و اینا به این تاپیک برو.
ورزش برای قوی شدن گردن. من واسه اینکه سر آزمونا گردنم درد میگرفت دکتر تقویتی داد و گف حتمن ورزش کنم هرروزو :- "

به نقل از The Sustainables :
ی تیکه از سمت راست سرم بدجوری درد میکنه ینی موهامو از درد نمیتونم ببندم لمس میکنم بدجوری درد میگیره حتی نگا میکنی هم نه قرمز شده نه چیزی
خب آدم تصادفم میبینه میره دکتر شما کردین تصادف نرفتین دکتر؟
بعضی وقتا میتونه از گوش یا چشم هم باشه سردرد های اون ناحیه.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

به نقل از The Sustainables :
ممکنه به خاطر کشیدگی زیاد مو باشه که درد رو به پوست سر منتقل می کنه ولی اگه به این دلیل نبود سردرد عصبی هست احتمالا

No-Enemy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 4
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
تکنولوژِی پرتوشناسی

مشکل اول: نزدیک یه ماهه تقریبا هر روز روزی حداقل یکبار خون دماغ میشم! قبلا بیش دکتر رفتم(نه متخصص گوش حلق وبینی...) گفته چیزی نیست هرشب توی دماغت رو با ویتامین A چرب کن خوب میشی. یه هفته ـس این کار رو میکنم هیچ فرقی نکرده. تو این چند سال یهو دو ماه این شکلی میشم بعد خوب میشم، دقت نکردم فصلیه یا نه... ولی خیلی عذابم میده. نمیدونم چیکار کنم الآن هم که متخصص گوش و حلق و بینی ها نیستن. دوستم گفت این مشکل رو داشته پماد تترا سایکلین 3 درصد میزنه اوکی شده. من هم اون رو گرفتم میخوام یه مدت بزنم. شما راهکاری دیگه ای ندارید؟

مشکل دوم: اینکه نزدیک یه ماهه یه چیزی شبیه سرماخوردگی دارم خوب نمیشه! یعنی دکتر گفت ویروسه دارو هم تجویز کرد مصرف کردم خوب نشدم! آبریزش بینی، گلودرد، سرفه های گاهی خشک گاهی خلطی، سردرد گاهی وقتا و نفس نفس زدن... احتمالش هست حساسیت فصلی باشه؟ چون پارسال هم گرفتم 3 ماه طول کشید پدرم دراومد امسال اون شکلی باشه با نصف تواناییم به مصاف کنکور میرم!(که بیش از حد کم میشه :D )

[SIZE=78%]من شبیه اینو تو مشاوره ی کنکور 94 دادم ولی الآن که دقت میکنم میبینم خیلی فرقی نکرد اوضاعم...[/SIZE]
[/size][SIZE=78%]مشکل سوم:[/SIZE]
[/size][SIZE=78%]بی دفتی های وحشتناک زیادی تو حل تست دارم. یعنی مثلا تست ریاضی بخوام با سرعت استاندارد یا غیر استاندارد حل کنم از هر 20 تا حداقل 6-7 تاش سوتیه! سوتی محاسباتی، درست نخوندن، گیج زدن تازه عدم ارتباط دانسته با سوال رو حساب نکردم! تو زیست، فیزیک، عربی و همه چی خیلی زیاده! یه سری گفتن به خاطر اینه که تو خونه حواست پرت میشه تمرکزت پایینه ولی الآن اردوی عید مدرسه هستیم قشنگ فضا درسی و ساکت بااز هم همون مشکل بی دقتی های وحشتناک رو دارم! نمیدونم به خاطر عدم تمرکزه یا چی...[/SIZE]
[/size]
[/size][SIZE=78%]خب ببخشید طومار شد[/SIZE] :D برای هر مشکلی پیشنهاد داشتید ممنون میشم در اشتراک بگذارید لازم نیست 3 تاش رو راهنمایی کنید یه دفعه باهم :D
ممنون

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از No-Enemy :
مشکل اول: نزدیک یه ماهه تقریبا هر روز روزی حداقل یکبار خون دماغ میشم! قبلا بیش دکتر رفتم(نه متخصص گوش حلق وبینی...) گفته چیزی نیست هرشب توی دماغت رو با ویتامین A چرب کن خوب میشی. یه هفته ـس این کار رو میکنم هیچ فرقی نکرده. تو این چند سال یهو دو ماه این شکلی میشم بعد خوب میشم، دقت نکردم فصلیه یا نه... ولی خیلی عذابم میده. نمیدونم چیکار کنم الآن هم که متخصص گوش و حلق و بینی ها نیستن. دوستم گفت این مشکل رو داشته پماد تترا سایکلین 3 درصد میزنه اوکی شده. من هم اون رو گرفتم میخوام یه مدت بزنم. شما راهکاری دیگه ای ندارید؟

مشکل دوم: اینکه نزدیک یه ماهه یه چیزی شبیه سرماخوردگی دارم خوب نمیشه! یعنی دکتر گفت ویروسه دارو هم تجویز کرد مصرف کردم خوب نشدم! آبریزش بینی، گلودرد، سرفه های گاهی خشک گاهی خلطی، سردرد گاهی وقتا و نفس نفس زدن... احتمالش هست حساسیت فصلی باشه؟ چون پارسال هم گرفتم 3 ماه طول کشید پدرم دراومد امسال اون شکلی باشه با نصف تواناییم به مصاف کنکور میرم!(که بیش از حد کم میشه :D )

[SIZE=78%]من شبیه اینو تو مشاوره ی کنکور 94 دادم ولی الآن که دقت میکنم میبینم خیلی فرقی نکرد اوضاعم...[/SIZE]

[/size][SIZE=78%]مشکل سوم:[/SIZE]
[/size][SIZE=78%]بی دفتی های وحشتناک زیادی تو حل تست دارم. یعنی مثلا تست ریاضی بخوام با سرعت استاندارد یا غیر استاندارد حل کنم از هر 20 تا حداقل 6-7 تاش سوتیه! سوتی محاسباتی، درست نخوندن، گیج زدن تازه عدم ارتباط دانسته با سوال رو حساب نکردم! تو زیست، فیزیک، عربی و همه چی خیلی زیاده! یه سری گفتن به خاطر اینه که تو خونه حواست پرت میشه تمرکزت پایینه ولی الآن اردوی عید مدرسه هستیم قشنگ فضا درسی و ساکت بااز هم همون مشکل بی دقتی های وحشتناک رو دارم! نمیدونم به خاطر عدم تمرکزه یا چی...[/SIZE]
[/size]
[/size][SIZE=78%]خب ببخشید طومار شد[/SIZE] :D برای هر مشکلی پیشنهاد داشتید ممنون میشم در اشتراک بگذارید لازم نیست 3 تاش رو راهنمایی کنید یه دفعه باهم :D
ممنون

برای خون دماغ بهترین راه همون راه دوستتونه
با تتراسايکلين چرب کنيد اما پيشه متخصص گوش و حلق و بيني حتما برين
برای مشکل سوم شما دارو نداريم :D
اما مغز و اينا بخور با دوم مادوم کنجد
قرص امگا 3 خوبه

Potter Harry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان قـزوین

-من ساعت خوابم به شدت به هم ریخته.مثلا ساعت شیش عصر میخوابم،دوازده شب بیدار میشم.نمیتونم کنترلش هم بکنم.این کار برای بدنم ضرر نداره؟
-یه مدت زمانه که از چشمام اشک میاد،اونقدر ضعیف هم نیست و آستیکمات هم ندارم.دکتر هم چندین بار رفتم و قطره داده و گفته که مشکلی نیست ولی خوب نشده.چه راهکاری پیشنهاد میکنید؟
ممنون ؛)

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

من يه ٢٦ ساعتى بود كه نخوابيده بودم، بعد ١١ صبح خوابيدم، ١٤ بيدار شدم. هم يك حالت ضعف داشتم، هم يه لرزش و احساس سرما توى بدنم كه ساعت ٢ نيمه شب كه خوابيدم، به شدت زياد شده بود لرزش بدنم، به طورى كه دندونام به هم مى خورد.
امروز صبح هم كه از خواب بيدار شدم، بازم يه ذره لرزش داشتم اولش؛ چرا اين اتفاق افتاده؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از Mysterious Quéèn :
من يه ٢٦ ساعتى بود كه نخوابيده بودم، بعد ١١ صبح خوابيدم، ١٤ بيدار شدم. هم يك حالت ضعف داشتم، هم يه لرزش و احساس سرما توى بدنم كه ساعت ٢ نيمه شب كه خوابيدم، به شدت زياد شده بود لرزش بدنم، به طورى كه دندونام به هم مى خورد.
امروز صبح هم كه از خواب بيدار شدم، بازم يه ذره لرزش داشتم اولش؛ چرا اين اتفاق افتاده؟
به دلیل بی خوابی هستش.
متابولیسم بدن دچار اشکال میشه.
همچنین سطوح هورمونی بهم میریزه.
وقتی با بدنت این جوری میکنی توقع این که عادی کار کنه، ناعادلانه ست.

ناهید

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 نیشابور
شهر
نیشابور

یه چن وقتیه اصن میلم به غذا نمیکشه؛در حدی که صبحانه و شام هیچی نمیخورم؛ناهارم دو سه قاشق.میان وعده هم شاید یکم میوه.عاشق هم نشدم :D مشکل از چی میتونه باشه و راحلتون؛با تشکر. :D

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

به نقل از ناهیـــــــد :
یه چن وقتیه اصن میلم به غذا نمیکشه؛در حدی که صبحانه و شام هیچی نمیخورم؛ناهارم دو سه قاشق.میان وعده هم شاید یکم میوه.عاشق هم نشدم :D مشکل از چی میتونه باشه و راحلتون؛با تشکر. :D
خب بیشتر عفونت ها در بدن می تونه بی اشتهایی رو ایجاد کنه مثل سرما خوردگی و آنفولانزا و یا بیماری های دیگه.
مصرف بعضی از دارو ها می تونه باعث بی اشتهایی بشه.
افسردگی هم هست البته..

E.ss

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farz 2
شهر
isf

واسه ی آدمی ک تموم بدنش از والیبال و وسطی بازی کردن روز سیزده بدر ( بعد از حدود یک ماه بی تحرکی و نشستن و بخور و بخواب والکی مثلاً درس خوندن) کوفته شده و دولادولا راه میره از کمردرد چ توصیه ای دارین. |: :د

بالا