• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

من چه مشکلی دارم؟! [پزشکی]

• شروع کننده موضوع 4245
  • تاریخ شروع

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد
پاسخ : من چه مشکلی دارم ؟!

به نقل از Shaghayegh.Kh :
بچه ها من 3 الی چهار روزه که اشتهام کور شده! از گرسنگی دارم میمیرم ولی لب به چیزی نمیتونم بزنم! :( بعد دیگه واقعا سرگیجه و سردرد و اینا اومده سراغم ، رنگم هم شده عین گچ :| من الان چی کار کنم؟! بعد وسط امتحاناست ، یه جوری که من فقط میگم من چشمام باز بمونه سوالا رو ببینم ! :-s
اینجا رو بخون
بعد یکی دیگه از عواملش هم میتونه کاهش فشار خون باشه که کم اشتهائی میاره اگر چیزی بخوری مخصوصا شیرین فشار رو میاره بالا و اشتها باز میشه

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

چند روز صبح که بیدار میشم سر درد دارم ! یه روزایی خفیفه ولی هست ، ولی امروز شدید بود ... :-??
دلیلش چی میتونه باشه؟

Rapunzell

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان

به نقل از F@|-|!mEh :
چند روز صبح که بیدار میشم سر درد دارم ! یه روزایی خفیفه ولی هست ، ولی امروز شدید بود ... :-??
دلیلش چی میتونه باشه؟
دلايل مختلف مي تونه داشته باشه ولي اصلي هاش :
١-اگه گردنت و ماساژ دادي و دردش بهتر شد احتمالا واسه اينكه بد جور مي خوابي يعني اون مدلي كه سرت و رو بالش مي ذاري به عضلات گردنت فشار مياره و سردرد ميگيري..!
٢-به سرت سرما مي خوره!!شب سرتو يا بذار طرف يه منبع گرما يا كلاه بذار كه سرت گرم بمونه...!

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از fatemeh-s :
دوستان نمیدونم سوالم تکراری یا ن فقط زود تر جواب بدین ک من دارم میمیرم....از این آبریزش بینی ک میخواد از گوشامم بزنه بیرون حتی!از این گلو درد لعنتی ک مثه چی میترسم آب دهنمو قورت بدم.....این زبون کوچیکه شده اندازه توپ پینگ پنگ!در حدی ک صبح ب خاطر اینکه نمیتونستم درست نفس بکشم و خیلیم درد داشت بیدار شدم!نمیخوام دکتر برم قرص ودوا میدن آدمو بیحال تر میکنه موقع مدرسه !هر چی چیز خوب میدونین ک میتونم بخورمو انجام بدم بگین لطفا.....
دکتر بری بد نیس چون ممکنه گلودردت چرکی باشه بعد باید امپول بزنی و اگه نزنی در اینده بیماری قلبی میگیری و ... :D کلا فقط پرتغال و میوه بخور پرتغال روزی 10، 20 تا بخور ... اگه خوب نشدی دیگه باید قرص بخوری معمولا سرماخوردگی بزرگسالان و تءوفیلینو اینا میدن فقط ستریزین سبزه اون خواب اوره که شب میخورن طوریم نیس!

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

دوبینی (کم) + سردرد (شقیقه ها،) + سرگیجه + حالت تهوع کم!
دیگه چی بگم؟!

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از سَجاد :
دوبینی (کم) + سردرد (شقیقه ها،) + سرگیجه + حالت تهوع کم!
دیگه چی بگم؟!
به علائم میگرن نزدیکه اینا!
اینجا روبخونید شاید کمک کنه

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

میگرن دارم، ولی اینجوری تا حالا نشدم! از بچگی دارم آخه

biogirl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
مدال المپیاد
:|
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

به نقل از The Merovingian :
من حس میکنم دندونای عقبی سمت راستم لق شده ... علت خاصی داره؟ هی نگرانم زبون میزنم بهشون و حس میکنم یه کوچولو تکون میخورن. بعد با دو سر انگشتام هم میگیرمشون یه خورده تکون میدم بازم حس میکنم دارن تکون میخورن. اینها طبیعیه یا نه؟ :-s
دندون عقل در آوردي؟اگه آره كه هيچ ولي اگه نه احتمالا داره درمياد كه اونجوري شده.من خودم وقتي دندوناي عقلم در ميومد دندوناي عقبيم يكم لق ميزد.سعي كن زياد تكونشون ندي خودشون دوباره محكم ميشن :-"

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

به نور زرد رنگ حساسیت خیلی بدی دارم،
ینی مثلا لامپ پرمصرف روشن باشه اگه سردرد داشته باشم تشدید میشه و گاهی هم باعث سردرد میشه خودش اصلا،
کسی میدونه چرا؟دلیل خاصی میتونه داشته باشه؟ :-?

واینکه چند وقتیه هر روز صبح که از خواب بیدار میشم گلوم پر از ترشحاتهُ و دفعش با حالت تهوع شدیدی همراهه میتونه به مشکلات معده مربوط باشه؟
واقعا آزار دهنده ست.

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از سَجاد :
میگرن دارم، ولی اینجوری تا حالا نشدم! از بچگی دارم آخه
احتمالا عود کرده باشه؛نمیدونم باز

به نقل از The Merovingian :
من حس میکنم دندونای عقبی سمت راستم لق شده ... علت خاصی داره؟ هی نگرانم زبون میزنم بهشون و حس میکنم یه کوچولو تکون میخورن. بعد با دو سر انگشتام هم میگیرمشون یه خورده تکون میدم بازم حس میکنم دارن تکون میخورن. اینها طبیعیه یا نه؟ :-s
خب یکی همین صحبتی هست که Møøñ-Łįkē گفت یکیش هم میتونه ضربه خوردن به دندون ها باشه که خودش بعد 2/3 هفته خوب میشه یا یکی دیگه هم تاثیر جرم روی لثه و توی موارد پیشرفته جای اتصال دندون رو شل میکنه که همه اینا قابل درمانه

به نقل از Lovesky :
به نور زرد رنگ حساسیت خیلی بدی دارم،
ینی مثلا لامپ پرمصرف روشن باشه اگه سردرد داشته باشم تشدید میشه و گاهی هم باعث سردرد میشه خودش اصلا،
کسی میدونه چرا؟دلیل خاصی میتونه داشته باشه؟ :-?

واینکه چند وقتیه هر روز صبح که از خواب بیدار میشم گلوم پر از ترشحاتهُ و دفعش با حالت تهوع شدیدی همراهه میتونه به مشکلات معده مربوط باشه؟
واقعا آزار دهنده ست.
خب بعضی ها به بعضی رنگ ها حساسیت دارند که بخاطر رنگ چشمشونه.من خودم عینک ضد اشعه استفاده میکنم چون کلا به نورها حساسیت دارم

خب این ترشحات حالت سوزاننده ندارند؟چون کیموس معده اسیدیه که وقتی بالا برمیگرده میسوزونه و اینم بگم که اگر همچین مشکلی داشته باشی معمولا رفلکس معده یا همون ترش کردن هم همراهش هست
اگر اینائی که گفتم نبود شاید خلط ریه هاتم باشن! :-?

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

تپش قلب گاهی اوقاتم قلب درد علتش چیه؟ :-?شاید سوالم تکراری باشه ببخشید به هر حال

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از مهـشـاد :
خب بعضی ها به بعضی رنگ ها حساسیت دارند که بخاطر رنگ چشمشونه.من خودم عینک ضد اشعه استفاده میکنم چون کلا به نورها حساسیت دارم

خب این ترشحات حالت سوزاننده ندارند؟چون کیموس معده اسیدیه که وقتی بالا برمیگرده میسوزونه و اینم بگم که اگر همچین مشکلی داشته باشی معمولا رفلکس معده یا همون ترش کردن هم همراهش هست
اگر اینائی که گفتم نبود شاید خلط ریه هاتم باشن! :-?
بخاطر رنگ چشم؟ :-? توضیح میدی؟ :د

نه سوزاننده نیست،رفلاکس معده دارم وقتی عصبی میشم یا بد غذا میخورم ولی این سوزاننده نیست،
خلط ریه؟ :-? دلیل خاصی داره؟ریه ـم چندبار عفونت کرده قبلا یعنی مشکلی هست؟ :-?

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از Lovesky :
بخاطر رنگ چشم؟ :-? توضیح میدی؟ :د

نه سوزاننده نیست،رفلاکس معده دارم وقتی عصبی میشم یا بد غذا میخورم ولی این سوزاننده نیست،
خلط ریه؟ :-? دلیل خاصی داره؟ریه ـم چندبار عفونت کرده قبلا یعنی مشکلی هست؟ :-?
مثلا خود من چشمام روشنه و ی مدت حساسیت شدیدی به نور خصوصا نور سفید داشتم حتی نمیتونستم به مانیتور نگاه کنم یا حتی وقتی تو اتاقم چراغ سفید روشن میشد احساس میکردم چشمام داشت درمیومد؛رفتم دکتر گفت بخاطر رنگ چشمات ـــه که اشعه جذب میکنه بهم عینک ضد اشعه داد که الان بهتر شده حساسیتم ولی از بین نرفته،بخاطر همین میگم ربط به اون داره،احتمالا البته

خب چون سوزنده نیست فک نمیکنم مال معده باشه؛بعد دلیلی هم نداره وقتی عصبی نمیشی یا بد غذا نمیخوری این اتفاق بیوفته،احتمالا مال خلط ریه ست

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

من مامانم یه مدت بود پشت دستش درد میکرد فک کنم دست راستش بعد بی حالم بود..رف دکتر ازمایشم داد ولی گفتن هیچی نیس خوب چرا این طوری شده پ؟

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک

به نقل از Believe :
تپش قلب گاهی اوقاتم قلب درد علتش چیه؟ :-?شاید سوالم تکراری باشه ببخشید به هر حال
شاید ارثی باشه مث من! مال من که با تنگی نفسم همراهه!
البت بعضیام وقتی خیلی نگرانن یا استرس شدید دارن این جوری میشن!
بعضی هام کلن مشکلی قلبی دارن!

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

اصلا آروم و قرار ندارم وقتی که یه جا نشستم یا دراز کشیدم.یا حتی وقتی که توی تخت میخام بخوابم(وقتی هنوز خوابم نبرده).همش پامو تکون میدم و غلط میزنم.چِمه؟ :-"

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از ایلیا :
اصلا آروم و قرار ندارم وقتی که یه جا نشستم یا دراز کشیدم.یا حتی وقتی که توی تخت میخام بخوابم(وقتی هنوز خوابم نبرده).همش پامو تکون میدم و غلط میزنم.چِمه؟ :-"
استیرس داری برادر! بعد از هیجانات دوران نوجوانیه! ولی کلا طبیعیه طوریت نیس :-"
ممکنه یه ذره عصبی هم باشی ،

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از فـاطّ.. :
من مامانم یه مدت بود پشت دستش درد میکرد فک کنم دست راستش بعد بی حالم بود..رف دکتر ازمایشم داد ولی گفتن هیچی نیس خوب چرا این طوری شده پ؟
خوب میتونه به دلیل فشار آوردنه زیاد باشه یا حتی چسبیدن دوتا تاندون بهم؛که خوب اولی بعد مدتی خوب میشه دومی هم اگر خودبه خود خوب نشه نیاز درمان داروئی (کورتون و ....) و توی موارد سخت و پیشرفته جراحیه
البته چسبیدن دوتا تاندون بهم معمولا بخاطر آرتروز کتف و شانه یا گردنه که بدن برای رفع کردن این آرتروز به ساق و مچ دست فشار میاره که باعث چسبندگی دوتا تاندون بهم میشه

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-"
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

پهلوی سمت چپ بدن چی داره؟ :-? 3 روزه 1 نقطه از پهلوی سمت چپم درد میکنه حوصله دکترم ندارم :rolleyes: آپاندیس کجای بدنه دقیقا؟ :-?

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از Samira :) :
پهلوی سمت چپ بدن چی داره؟ :-? 3 روزه 1 نقطه از پهلوی سمت چپم درد میکنه حوصله دکترم ندارم :rolleyes: آپاندیس کجای بدنه دقیقا؟ :-?
آپاندیس که سمت راسته :-"
اینجا رو بخونید.

بالا