• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

من چه مشکلی دارم؟! [پزشکی]

• شروع کننده موضوع 4245
  • تاریخ شروع

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان
پاسخ : من چه مشکلی دارم ؟!

به نقل از fatemeh-s :
مطمنی تبه :-? آخه ادم گاهی وقتا ک تحت استرس زیاد باشه یا بهش فشار بیاد حالا به هر دلیلی ممکنه ک مثلا کار زیاد باشه داغ میکنه حداقل من خودم زیاد این جوری میشم ینی صورتم و اینا داغ میشه لپام قرمز میشه یه حالتیه مثه تب :|
آره احتمالا همینه ولی در غیر این صورت ممکنه به دلیل ضعیف بودن سیستم دفاعی بدنت باشه که بیماری خودشو با تب نشون میده

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-"
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

بچه ها ببخشید من نمیدونستم کجا باید سوالمو مطرح کنم.
من رفتم کلن آزمایش دادم بعد الان مشکوکم به تیروئید .میگن باید 2باره آزمایش بدم باز :(...
الان یکی به من بگه تیروئید داشته باشی چی میشه؟؟ چه جوریه؟ :-s علتش چیه؟؟ بعدش دارو میدن به اونایی که تیروئید دارن خوب میشن؟ :(

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از Samira :) :
بچه ها ببخشید من نمیدونستم کجا باید سوالمو مطرح کنم.
من رفتم کلن آزمایش دادم بعد الان مشکوکم به تیروئید .میگن باید 2باره آزمایش بدم باز :(...
الان یکی به من بگه تیروئید داشته باشی چی میشه؟؟ چه جوریه؟ :-s علتش چیه؟؟ بعدش دارو میدن به اونایی که تیروئید دارن خوب میشن؟ :(
داشتن تیروئید یعنی یا پرکاری (افزایش متابولیسم) یا کم کاری تیروئیده ( کاهش متابولیسم)
چیز خاصی نیستن اینها نگران نباشید؛با دارو و درمان حل میشه

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(') امیــ(')
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

چن وقته عادت کردم که روزی دوتا فنجون نسکافه بخورم ، اگه نخورم هم سرم درد میگیره + نسکافم هم باید شیرین ِشیرین باشه بخاطر همین کلی شکر و اینا میریزم توش :-"
اعتیاد به کافئین همینه ، نه ؟ این مقدار که هرروز میخورم زیاده ؟ مضراتش ؟

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از ˙·● ๖ۣZα┣-┫я Å ●·˙ :
چن وقته عادت کردم که روزی دوتا فنجون نسکافه بخورم ، اگه نخورم هم سرم درد میگیره + نسکافم هم باید شیرین ِشیرین باشه بخاطر همین کلی شکر و اینا میریزم توش :-"
تقریبا اعتیاده، زیاد که بعد یک مدت شدیدا بهش عادت میکنی و کم کم مقدارش هم میره بالا از طرفی هم اینهمه شکر باعث میشه مستعد به دیابت بشی که خوب نیست!
سعی در همین حد نگه داریش و کمش کنی،مثلا روزی یک فنجون بخوری یا تو هفته چن روز بخوری جن روز نخوری ولی همینجوری پیش نرو

NiXi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آمل
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
روزی روزگاری زیست..
دانشگاه
بابل
رشته دانشگاه
پزشکی

استفاده از قهوه و مشتقات تا یه مقداری در روز مضر نیست(یک الی دو فنجان) بلکه مفید هم هست، باعث افزایش هوش و حافظه س،محرک اعصابه و به مدت حدود دو ساعت ذهنت رو خیلی فعال می کنه(که باعثه بی خوابیه) و از بیماری های قلبی تا حدی جلو گیری می کنه(به شرطی که نداشته باشی)، اما اینکه این جور بهش عادت کردی خوب نیست و مصرف شکر زیاد که در حکم سمه،ذرهذره مقدارشو کم کن،حد اقل کمتر شکر بریز و بدون که شکر هم اعتیاد آوره.
من قفسه سینم تیر می کشه، سمت راست و با فشار دادن هم بدتر میشه، و دست چپم انگشت کوچیکش هر از چند گاهی بی حس می شه، مشکل می تونه از چی باشه؟ و اینکه شکستگی و پوسته پوسته شدن ناخن می تونه نشانه چی باشه؟

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از NiXi :
استفاده از قهوه و مشتقات تا یه مقداری در روز مضر نیست(یک الی دو فنجان) بلکه مفید هم هست، باعث افزایش هوش و حافظه س،محرک اعصابه و به مدت حدود دو ساعت ذهنت رو خیلی فعال می کنه(که باعثه بی خوابیه) و از بیماری های قلبی تا حدی جلو گیری می کنه(به شرطی که نداشته باشی)، اما اینکه این جور بهش عادت کردی خوب نیست و مصرف شکر زیاد که در حکم سمه،ذرهذره مقدارشو کم کن،حد اقل کمتر شکر بریز و بدون که شکر هم اعتیاد آوره.
من قفسه سینم تیر می کشه، سمت راست و با فشار دادن هم بدتر میشه، و دست چپم انگشت کوچیکش هر از چند گاهی بی حس می شه، مشکل می تونه از چی باشه؟ و اینکه شکستگی و پوسته پوسته شدن ناخن می تونه نشانه چی باشه؟
خب برمیگرده به مشکل قلبی و اینا،یا استرس زیاد!
اصلی ترین دلیل پوسته پوسته شدن ناخون ها کمبود روی در بدن ــه

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

آقا من قدّم زیاد از حد بلنده، بعد خیلی از کارایی که میخوام انجام بدم، باید سرم رو بندازم پایین و تو طولانی مدت شده اینکه الان سرمو عقب میبرم مهره هام درد میگیره، جز دکتر چیکار کنم؟!
راهی برای اینکه سرم همش پایین نباشه نیست؟!

نمیدانم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از fatemeh-s :
مطمنی تبه :-? آخه ادم گاهی وقتا ک تحت استرس زیاد باشه یا بهش فشار بیاد حالا به هر دلیلی ممکنه ک مثلا کار زیاد باشه داغ میکنه حداقل من خودم زیاد این جوری میشم ینی صورتم و اینا داغ میشه لپام قرمز میشه یه حالتیه مثه تب :|

نه تب در حالتی که می افتم کاملا قرمز نمیشم کل بدنم میسوزه از تب در حدی که مامانم که اصولا جدی نمیگیره مریضی بچه هاش رو قشنگ میترسه از تب کردنم واقعی تب میکنم تب کردنش رو مطمئنم

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از سَجاد :
آقا من قدّم زیاد از حد بلنده، بعد خیلی از کارایی که میخوام انجام بدم، باید سرم رو بندازم پایین و تو طولانی مدت شده اینکه الان سرمو عقب میبرم مهره هام درد میگیره، جز دکتر چیکار کنم؟!

از این گردن بندا هست که تصادف میکنن میبندن که گردنشون ثابت بمونه ، میتونی از اونا استفاده کنی :-" :-"

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

به نقل از F@|-|!mEh :
از این گردن بندا هست که تصادف میکنن میبندن که گردنشون ثابت بمونه ، میتونی از اونا استفاده کنی :-" :-"
اون یقه ها واسه ثابت موندن مهره هاس... من که مهره هام جابجا نشدن

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از سَجاد :
اون یقه ها واسه ثابت موندن مهره هاس... من که مهره هام جابجا نشدن

خب میخوای گردنت پایین نمونه دیگه :-" اون کمک میکنه ثابت بمونه :-"

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

به نقل از F@|-|!mEh :
خب میخوای گردنت پایین نمونه دیگه :-" اون کمک میکنه ثابت بمونه :-"
خب اگه گردنم پایین نباشه هیچکاری نمیتونم بکنم مشکلم اینه

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

خوب میزهائی که تو خونه استفاده میکنید رو جوری تنظیم کنید که با قدتون سازگار باشه تو مدرسه و جاهای دیگه هم هر چند وقت یکبار سعی کنید سرتون رو بیارید بالا و بچرخونید و ورزش بدید بعدش برای اینکه افتادگی شانه و قوز و اینا پیدا نکنید ورزش های مخصوص رو انجام بدین

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

به نقل از مهـشـاد :
خوب میزهائی که تو خونه استفاده میکنید رو جوری تنظیم کنید که با قدتون سازگار باشه تو مدرسه و جاهای دیگه هم هر چند وقت یکبار سعی کنید سرتون رو بیارید بالا و بچرخونید و ورزش بدید بعدش برای اینکه افتادگی شانه و قوز و اینا پیدا نکنید ورزش های مخصوص رو انجام بدین
همه اینکارارو میکنم، باور کنید!

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از سَجاد :
همه اینکارارو میکنم، باور کنید!

خب با این اوضاع مشکل چیه دقیقا؟!
همون گردن بنده بهتره :-"

mra1375

محمدرضا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
طلای زیست
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از سَجاد :
یه چیزی هست کتابیار این چیز خوبیه که موقع درس خوندن گردنتون خم نشه

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

فکر کنم بد جا افتاد؛ منحصر به درس و غذا نیست، بابا من بخوام با یکی حرف بزنمم سرم باید پایین باشه!!!!!

(کتابیار کجا میفروشن؟!)
(گردن بند بمیرمم نمیندازم من!)

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(') امیــ(')
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

امروز پام گیر کرد به پله خوردم زمین، زانوی راستم صبح تا حالا درد میکنه ، میلنگم موقع راه رفتن :)) ، چیکار کنم ؟

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از سَجاد :
فکر کنم بد جا افتاد؛ منحصر به درس و غذا نیست، بابا من بخوام با یکی حرف بزنمم سرم باید پایین باشه!!!!!

(کتابیار کجا میفروشن؟!)
(گردن بند بمیرمم نمیندازم من!)

خب واقعا این مشکل راه و چاهی غیر از اینکه گفتم به نظرم نداره؛مگر برای کارهائی مثل خوردن و خوندن و اینا از میزهای بلند و یا به گفته دوستمون کتابیار استفاده کنین گردن بند هم بندازید نمیتونید سرتون رو خم کنید یا بچرخونید!
فک کنم کتابیار رو داروخانه ها دارند؛روی شیشه هاشون تبلیغاتش رو دیدم :-?

امروز پام گیر کرد به پله خوردم زمین، زانوی راستم صبح تا حالا درد میکنه ، میلنگم موقع راه رفتن :)) ، چیکار کنم ؟

خب اگر فقط ضرب دیده با بانداژ ببندش یا گرم نگه دار زیاد هم تکون نده خوب میشه؛اگرم میبینی کلا نمیتونی تکون بدی و اینا برو دکتر

عزیزان،اینجا یک تاپیکی هست که دوستان بر اساس تجربه یا شنیده ها راهکار میدن؛هیچ دکتری هم نیست. پس خواهشا سوالات خیلی تخصصی نپرسید،چون معمولا برمیگرده به شرایط آب و هوائی و آزمایشات و تشخیصش کار پزشک هست.شاید کسی مشکل شما را قبلا داشته باشه ولی شرایطش با شما فرق کنه و همچنین نوع درمان ــش پس لطفا رعایت کنید و هر سوالی نپرسید.

و یک چیز دیگه هم اینکه،اینجا تاپیک درمورد مشکل داشتن صحبت میکنه نه چه کار کردن! سوالات از این دسته رو توی تاپیک سوالات پزشکی مطرح کنید و اگر مشکلی دارید که نمیدونید چیه اینجا!

ممنون

بالا