• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

من چه مشکلی دارم؟! [پزشکی]

• شروع کننده موضوع 4245
  • تاریخ شروع
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار
پاسخ : من چه مشکلی دارم ؟!

من هر یکی دو ماهی یه بار ، بالای یک یا دو تا از انگشتام گوشه ناخنم شدیداً شروع به سوزش میکنه بعد آروم آروم متورم میشه بعد زیرش سبز میشه ، منم یه سوزن پیدا میکنم میزنم توش یه مایع سبز میاد بیرون ولی متورم میمونه و بعد چن روز خوب میشه ، این بار آخری که سوزن زدم بعد از اینکه اون مایع سبزه ببیاد بیرون یکم بیشتر فشارش دادم یه مایع بیرنگم یکم اومد بیرون ، به نظرتون مشکل از کجاس ؟ :-?

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از علــی[میم] :
من هر یکی دو ماهی یه بار ، بالای یک یا دو تا از انگشتام گوشه ناخنم شدیداً شروع به سوزش میکنه بعد آروم آروم متورم میشه بعد زیرش سبز میشه ، منم یه سوزن پیدا میکنم میزنم توش یه مایع سبز میاد بیرون ولی متورم میمونه و بعد چن روز خوب میشه ، این بار آخری که سوزن زدم بعد از اینکه اون مایع سبزه ببیاد بیرون یکم بیشتر فشارش دادم یه مایع بیرنگم یکم اومد بیرون ، به نظرتون مشکل از کجاس ؟ :-?
هیچ ایده ای ندارم براش ولی سوزنی که میزنید خودش باعث تشدید عفونت میشه؛معمولا مایع سبزرنگ اگر از بدن خارج بشه نشانه عفونته ولی این یکی رو نمیدونم ولی سوزن نزنید چون اگر عفونت باشه تشدید میشه و عواقب خوبی نداره.به دکتر پوست یا متخصص داخلی مراجعه کنید.

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از علــی[میم] :
قارچ نیست ؟:-"
با سوزن درش بیارید بدترم میشه ، حتی ممکنه عمل جراحی بخواد :-تجربه

behnaz_s

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دیگه
شهر
شهر گنبد های فیروزه ای

من یه مشکلی داشتم ...حل شد! :D
می گم چون شاید سمام این جودی بشید یه موقع خدای نکرده

...چشمام می سوخت از وسطشون بهد چن وقت یه بار هم مویرگشون پاره می شد ...چشمام سرخ می شدن...
علتش الودگی وحشت ناک هوای اصفهان بود که از حدود ساقت 8 شب یه مه دود غلیظ تو هوا بود که نمی تونستی جلو تو ببینی :O

محمّد عرفان

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
برنز شیمی
دانشگاه
علوم پزشکي تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

من چند وقتیه دستم زیاد داره گزگز می کنه کوتاه ولی به تعداد زیاد . چمه ؟
اگه دارم می میرم بگید طاقتشو دارم :-"

morva

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
مدال المپیاد
تمام شد...

سلامی..
منم مشکلات زیادی دارم که پزشکان میگن چیزی نیس ولی من میدونم چیزی هس..!
خو اول این که زیاد خم و راست شم تو یه ساعت حتی تا روز اگه خم شم دیگه نمیتونم کمرم راست کنم... و این مشکل حل نمیشه... اصلنم به خاطر خستگی نیس...
دوم این که در ناحیه ی ساق پا احساس فشار مینم لازم بذکره اصلا چاق نیستم ولی بعضی وقتها مخصوصا بعد از خواب نمیتونم درست راه برم...
سوم این که احساس درد شدیدی در ناحیه ی سر میکتم هر هفته 3-2 بار به مدت 6 ساعت حداقل... و در این مدت کوچکترین صدایی ازارم میده...
کوفتگی هم دارم معمولا(بدون دلیل خاصی)...
خیلیم تازگیا اخلاقم گند شده... هی میپرم به افراد....
خوابمم سبکه.... استرسم دارم ولی نه زیاد..(این استرس چیز کاملا طبیعیه... خیلیم کم شده.. در دوران ابتدایی از فرط استرس به دارو متوصل بودم...)
تنها چیزیم که در انواع مشاوره و ازمایش دیده میشه یکمی غلظت بالای خونه... همین...
و حالا دکتر هاا دست به کار شید . که خانواده ی دکتر من نتونستن کار کنن....

Shery

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجـنورد
سال فارغ التحصیلی
95

تو اتاقمم گاهی وقتا، یهو چشمام میسوزه بعد حس میکنم از بخاریه :-"
بعد خانواده میگن نه خیر بخاری کاملا سالمه و اینا:/

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

دوتا نقطه از زبونم انگار زخمه یا جوش زده.اول ضعیف بود ولی الان به حدیه که درست نمیتونم حرف بزنم.به توصیه اولیا ازین قطره بنفشا ماله آفت هست!ازونا زدم.چیکار کنم خیلی بده.منم که شکمو هیچی نمیتونم بخورم اصن عصابم خورده :-"

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از محمّد عرفان :
من چند وقتیه دستم زیاد داره گزگز می کنه کوتاه ولی به تعداد زیاد . چمه ؟
اگه دارم می میرم بگید طاقتشو دارم :-"
نمیدونم والله؛یکی از علت هاش میتونه این باشه زیاد بهش فشار میاری مثلا بهش تکیه میدی یا روش میخوابی
یک چیز دیگه هم اینکه دستت رو وقتی میخوای رو میز بذاری از آرنجت خیلی استفاده نکن؛مخصوصا دوسه سانت بالاترش (روبه بازو) چون عصبش بهش فشار میاد.من خودم برام پیش اومده که دستم تقریبا کبود میشد از زور گزگز

به نقل از مُــــــــــــــــروا :
سلامی..
منم مشکلات زیادی دارم که پزشکان میگن چیزی نیس ولی من میدونم چیزی هس..!
خو اول این که زیاد خم و راست شم تو یه ساعت حتی تا روز اگه خم شم دیگه نمیتونم کمرم راست کنم... و این مشکل حل نمیشه... اصلنم به خاطر خستگی نیس...

کمبود کلسیم،ورزش نکردن باعث ضعیف شدن مهره ها شده + وضعیت درست ایستادن و نشستن

دوم این که در ناحیه ی ساق پا احساس فشار مینم لازم بذکره اصلا چاق نیستم ولی بعضی وقتها مخصوصا بعد از خواب نمیتونم درست راه برم...

اگر پات میگیره اونم زیاد کمبود کلسیم و پتاسیم میتونه باشه ولی اگر موقعی هست که از خواب بلند میشی ی چیز معمولی ــه و سعی کن بعد از خواب سریع بلند نشی از جات چن دقیقه صبر کن بعد بلند شو

سوم این که احساس درد شدیدی در ناحیه ی سر میکتم هر هفته 3-2 بار به مدت 6 ساعت حداقل... و در این مدت کوچکترین صدایی ازارم میده...

چشمای ضعیف،حساسیت به نور یا اینکه سرت به مدت زیادی پائین میمونه

کوفتگی هم دارم معمولا(بدون دلیل خاصی)... معمولا با ورزش درست میشه
خیلیم تازگیا اخلاقم گند شده... هی میپرم به افراد.... انجمن روانشناسی
خوابمم سبکه.... استرسم دارم ولی نه زیاد..(این استرس چیز کاملا طبیعیه... خیلیم کم شده.. در دوران ابتدایی از فرط استرس به دارو متوصل بودم...) سبکی خواب مشکل نیست؛یک چیز کاملا ژنتیکی ــه؛من خودم اگر تو خواب نگام کنن بیدار میشم!مشکل خاصی نیست
تنها چیزیم که در انواع مشاوره و ازمایش دیده میشه یکمی غلظت بالای خونه... همین... میوه و سبزیجات قرمز مصرف کن + آب زیاد و نمک کم

به نقل از shery :
تو اتاقمم گاهی وقتا، یهو چشمام میسوزه بعد حس میکنم از بخاریه :-"
بعد خانواده میگن نه خیر بخاری کاملا سالمه و اینا:/
شاید گرد و خاکی چیزی میره تو چشمت یا اینکه چشمات ضغیفه یا زیاد به صفحه مانیتور،لپ تاپ،موبایل،TV و کلا اینجور چیزا نگاه میکنی یا دست آلوده میزنی به چشمت. دقیق نمیدونم باز

به نقل از ایلیا :
دوتا نقطه از زبونم انگار زخمه یا جوش زده.اول ضعیف بود ولی الان به حدیه که درست نمیتونم حرف بزنم.به توصیه اولیا ازین قطره بنفشا ماله آفت هست!ازونا زدم.چیکار کنم خیلی بده.منم که شکمو هیچی نمیتونم بخورم اصن عصابم خورده :-"
به احتمال قوی خوراکی یا غذای گرم(از نظر طبع) خوردی
############
تا جواب ندم هیچکس جواب نمیده؟ :rolleyes:

Shery

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجـنورد
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از مهـشـاد :
به احتمال قوی خوراکی یا غذای گرم(از نظر طبع) خوردی
############
تا جواب ندم هیچکس جواب نمیده؟ :rolleyes:
:-" چای داغ خصوصا !

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از shery :
:-" چای داغ خصوصا !
نه ببین چائی داغ و کلا غذاهای داغ،چیزای ترش و یا خوردن تخمه باعث کنده شدن پوست زبون میشه ولی چیزائی با طبع گرم مثل خشکبار خصوصا بوداده ها و بادمجون و اینجور چیزا (اونائی که طبیعت گرم دارند) باعث جوش زدن داخل دهان میشه :-"

Shery

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجـنورد
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از مهـشـاد :
نه ببین چائی داغ و کلا غذاهای داغ،چیزای ترش و یا خوردن تخمه باعث کنده شدن پوست زبون میشه ولی چیزائی با طبع گرم مثل خشکبار خصوصا بوداده ها و بادمجون و اینجور چیزا (اونائی که طبیعت گرم دارند) باعث جوش زدن داخل دهان میشه :-"
داخل دهان نه! روی زبان!
نوچ
زیاد برام پیش اومده آخه :-" همین مورد چای :-"

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

من چه مشکلی دارم؟:-"
گاهی یهو شروع میکنم به سرد شدن و حس میکنم سرم سنگین شده و نمی تونم نگهش دارم و نمیتونم گردنمو تکون بدم و حالت تعوع و سردرد خیلی شدیدی میگیرم.یه چند دفعه وقتی اینجوری شدم فشار خونمو گرفتم خیلی پایین بود،دفعه قبلی هفت روی پنج بود :| رو به موت بودم رسما.
دلیلش چیه بنظرتون؟

biogirl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
مدال المپیاد
:|
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

به نقل از Lovesky :
من چه مشکلی دارم؟:-"
گاهی یهو شروع میکنم به سرد شدن و حس میکنم سرم سنگین شده و نمی تونم نگهش دارم و نمیتونم گردنمو تکون بدم و حالت تعوع و سردرد خیلی شدیدی میگیرم.یه چند دفعه وقتی اینجوری شدم فشار خونمو گرفتم خیلی پایین بود،دفعه قبلی هفت روی پنج بود :| رو به موت بودم رسما.
دلیلش چیه بنظرتون؟
سعی کن خوردنی های شیرین بخوری طول روز مث عسل یا شکلات یا همچین چیزایی.اینجوری قند خونت بالا میمونه جلوشو میگیره.من هم یه مدت همچین مشکلی داشتم دکتر اینارو پیشنهاد داد بهم

البته اگه داروی خاصی مصرف میکنی میتونه از عوارض اون هم باشه

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از Møøñ-Łįkē :
سعی کن خوردنی های شیرین بخوری طول روز مث عسل یا شکلات یا همچین چیزایی.اینجوری قند خونت بالا میمونه جلوشو میگیره.من هم یه مدت همچین مشکلی داشتم دکتر اینارو پیشنهاد داد بهم

البته اگه داروی خاصی مصرف میکنی میتونه از عوارض اون هم باشه
آخه چیز شیرین زیاد میخورم اصولا :-? :-"

یه سری ویتامینُ ایناست که جدیده بقیه ش رو قبلا که مصرف میکردم مشکلی نداشتم :-?

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

یه دو سه روزیه صبح ها که پا میشم، رو صورتم یکی دو تا جوش مشاهده میکنم :| کوچیکن و کلا قرمز. جوش چرکیم نیستن. بعد الان فهمیدم رو بدنمم هست :| تب هم دارم دو روزه(شدید نیست) و گلومم چرک کرده :|

اگه دارم میمیرم بگین، من از اولشم طاقت خبرای بدو داشتم :-"

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

به نقل از حمیـده :
یه دو سه روزیه صبح ها که پا میشم، رو صورتم یکی دو تا جوش مشاهده میکنم :| کوچیکن و کلا قرمز. جوش چرکیم نیستن. بعد الان فهمیدم رو بدنمم هست :| تب هم دارم دو روزه(شدید نیست) و گلومم چرک کرده :|

اگه دارم میمیرم بگین، من از اولشم طاقت خبرای بدو داشتم :-"
آبله مرغون گرفتی قبلا؟بغل دستی من تاحالا نگرفته بود همین تازگیا گرفت علائمش تقریبا شبیه همینا بود که میگی.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از ایلیا :
آبله مرغون گرفتی قبلا؟بغل دستی من تاحالا نگرفته بود همین تازگیا گرفت علائمش تقریبا شبیه همینا بود که میگی.
سال قبل علائمی شبیه بهش داشتم. دکتر هم گفت بهش نمیشه گفت آبله مرغان ولی مبتلا محسوب میشی :-"

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از حمیـده :
سال قبل علائمی شبیه بهش داشتم. دکتر هم گفت بهش نمیشه گفت آبله مرغان ولی مبتلا محسوب میشی :-"
منم فکر میکنم آبله مرغون باشه ولی چون دفعه اول خفیف گرفتی الان باز نمود پیدا کرده؛البته در حد ی حدسه چون معمولا جوش و تب باهم نیست مگر سرخک و سرخجه و آبله مرغون :-"

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

من کلا زیاد سردرد میشم و معمولا وقتی میخوابم ، خوب میشم و یا نهایتا تا یه روز سر درد دارم . یه مدت بود که سردرد نداشتم تا دوشنبه شب که خیلی شدید شد ، فک کردم عادیه و توجهی بهش نکردم ، تا صبح سه شنبه که خفیف بود اما دوباره از ساعت حدودا 8 صبح اینا شدید شد و همینطور شدید بود ، طوریکه 2 تا ژلوفنم فقط خوابوندم و تاثیری نداشت ، تا امروز صبح که علاوه بر اینکه سرم درد میکرد گیجگاهمم تیر کشید طوریکه اومدم خونه و مدرسه نموندم . الانم یکم بهتر شده ولی همچنان سردردم هست . بنظرتون مشکلم چیه ؟ مامان بابام میگن عصبی ـه و شاید بخاطر اینکه زیاد آهنگ گوش میدم و الان خودشو نشون داده . و البته فک نمیکنم میگرن باشه :-?

بالا