• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

راهنمای خرید: موبایل

• شروع کننده موضوع

shayan-emperor

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
:-"
سلام دوستان :D

بخرم یا نه؟؟!! 5800 دارم می خوام عوض کنم !!! نظر بدین سریع!!!!

htc-wildfire-1.jpg

yas21173

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
عمران
پاسخ : راهنمای خرید: موبایل

سلام ...
خب شما که الان این نظرسنجی رو به حساب گذاشتید ...
اونم تو انجمن شاخه سخت افزار ... :O
نمیخواید یک نیمچه توضیحی در موردش بدید؟ :-"
حداقل operating system ش رو بگید تا بیشتر بشه راهنماییتون کرد!!
البته اگه اسمشو راهنمایی بذارید ... :-[

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

شایان اول بگو چقدر پول داری؟
با گوشیت چیکار میکنی؟
چرا میخوای 5800 رو عوض کنی؟

• لایک
امتیازات: N.M
  • شروع کننده موضوع

shayan-emperor

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
:-"

واسه تولدم!!! قیمتش هم مهم نیست!!! ترجیحا ویندوز موبایل 7 یا آندرویید 2.1 !!! دیگه !!! آیفون هم نباشه !!! درسته از اپل خوشم میاد ولی از میوش خوشم میاد نه از محصولاتش !!! ترجیحا هم HTC باشه!!! :D من تو گوشیم ایمیل چک می کنم ! وبگردی !! چت !! و ... (اکثرش تحت اینترنت هست !!) وایفایشم قوی باشه دیگه !!!

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از شـــایــان M پرور!!! :
واسه تولدم!!! قیمتش هم مهم نیست!!! ترجیحا ویندوز موبایل 7 یا آندرویید 2.1 !!! دیگه !!! آیفون هم نباشه !!! درسته از اپل خوشم میاد ولی از میوش خوشم میاد نه از محصولاتش !!! ترجیحا هم HTC باشه!!! :D من تو گوشیم ایمیل چک می کنم ! وبگردی !! چت !! و ... (اکثرش تحت اینترنت هست !!) وایفایشم قوی باشه دیگه !!!
خوب با این مشخصاتی که گفتی اگه بهترین رو بخوای آیفون پیشنهاد میکنم، ولی چون میگی نه، اگه اندازش واست مهم نیست HD2 و اگه مهمه desire

yas21173

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از GCD :
خوب با این مشخصاتی که گفتی اگه بهترین رو بخوای آیفون پیشنهاد میکنم، ولی چون میگی نه، اگه اندازش واست مهم نیست HD2 و اگه مهمه desire
جانم؟ :O
به نقل از شـــایــان M پرور!!! :
جناب GCD اینجایی که bold کردمو دقت کنید!!!
داره میگه ویندوز 7!!!
HD2 افتضاح ترین گزینه ای بود که میشد پیشنهاد داد چون windows mobile 6.9 و به هیچ وجه من الوجوه upgrade نمیشه!!! [-(
ولی با این همه ... من گمان نمیکنم windows mobile 7 اصلا اومده باشه برای گوشی ها و فکر کنم هنوز بهره برداری نشده
یعنی من که نشنیدم!!
در مورد desire هم نظر خاصی ندارم!! نه میگم هیچ مشکلی نداره و نه میگم جلوی گوشی های دیگه کم میاره!!!
و پیشنهاد میکنم اگر حتما HTC میخوای اونم از نوع windows operating system یکمی صبر کن تا به صورت کامل 7 release بشه (;
وگرنه شک نکن که اپل آیفون اونم از نوع 4 >:D< حرف اولو میزنه با این نکته هایی که مد نظر تو هست
موفق باشی :D

• لایک
امتیازات: HHH

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

یاشار باباجان ویندوز موبایل 7 که هنوز نیومده! hd2 هم رسما آپگرید نمیشه، ولی میشه
تازشم، حاجی میگه ترجیحا ویندوز موبایل 7 یا آندروید، که چون 7 نیومده ما بهترین گزینه ویندوز موبایل کنونی رو در نظر میگیریم، منتهی بدون در نظر گرفتن اندازش که میشه hd2 (البته من از گوشی های گنده خوشم میاد به شخصه)
واسه آندروید هم که کلا سری دیزایر توپه، حالا هر مدلیش

در این که آیفون 4 خداســــــــــــــــــــــــــت که نباید ذره ای شک کرد، ولی شایان میگه اپل دوس ندارم :-\

× راستی در مورد وایلدفایر: نمیدونم امکانات جانبی مورد نیازش (اینترنت پرسرعت، ترجیحا شبکه داخلی، اعصاب) رو داری یا نه، ولی اگه داشته باشی گوشی خوبیه
در غیر اینصورت یا آیفون بگیر یا یه چیز دیگه

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

ویندوز 7 وجود داره : HTC HD7 + HTC Trophy + HTC 7Mozart
فقط مشکلش اینه که چون تازه اومدن ، هنوز توی ایران نیستند

hermes

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهیداژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتى اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

اندرويد رو ميتوني رو ي hd2‌هم بزني ها....تو اصفهان تازه ياد گرفتن....

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

انجمن را افتتاح می کنیم! :D

گوشی موبایل امروزه به جزئی جدا نشدنی از زندگی ما تبدیل شده، گوشی ها تقریبا جای همه چیز (از پاکت پلیر و مرورگر اینترنت گرفته، تا تلویزیون و...) رو گرفته
اما همیشه یک سوال مهم، به همراه شنیدن کلمه "موبایل" مطرح میشه: چه گوشی بهترین هست؟
پاسخی که من به این سوال میدم اینه: همه گوشی ها! مهم اینه که با گوشیت چیکار می کنی؟

من به محض اینکه کسی ازم میپرسه GCD، چه گوشی بخرم؟ میگم این موارد رو مشخص کن:
- چقدر پول داری؟
- با گوشیت چه کارایی انجام میدی؟ (بازی - عکاسی و فیلمبرداری - تایپ - مکان یابی - گوش دادن به موزیک - دیدن فیلم - اینترنت رفتن - مکالمه - و...)
- به ظاهر، اندازه و باتری چقدر اهمیت میدی؟
- خودت گوشی یا سیستم عامل خاصی مدنظر داری یا نه؟

اول از همه بودجه: طبیعیه که هرچی بودجه بیشتری داشته باشید، میتونید گوشی بهتری بخرید! اما اگه بودجتون محدوده، میریم نکته بعدی

کاری که همراه گوشی انجام میدین، باید متناسب با گوشی باشه! مثلا اگه زیاد اس ام اس نمیدین نیازی به چندین نوع کیبورد ندارین، یا اگه اصلا اهل مکان یابی و استفاده از GPS با گوشی نیستید، خرج حدود 100 تومن بیشتر برای خرید یک گوشی جی پی اس دار، بیهودست!
یا کسی که میخواد با گوشیش فیلم ببینه باید به حافظه و اندازه و کیفیت صفحه و باتری توجه کنه، نه خوشگلی و ظرافت گوشی، یا اگه براتون دیدن تلویزیون از همه چیز مهمتره، نمیتونید توقع گوشی 8 مگاپیکسلی و سیستم عامل دار و صفحه لمسی بصورت یکجا داشته باشید

صفحه های لمسی الان دو نوعن: فشاری و خازنی (اونی که میگی گرمایی نیست، خازنیه)
صفحه های فشاری که برای همه آشنان:
مزایا: با هر چیزی که روشون فشار بدی کار می کنن، چه ناخن، چه انگشت، چه یه تیکه بیسکوییت
معایب: نمیتونن از مولتی تاچ پشتیبانی کنن (یعنی مثلا توی 5800 که صفحه فشاری داره، هیچوقت نمیشه همزمان دو نقطه رو لمس کرد، بلکه با لمس نقطه دوم، لمس نقطه اول تموم میشه) - یه لایه نرم دارن که خیلیا ممکنه خوششون نیاد - دقت لمسشون از خازنی کمتره

صفحه های لمسی خازنی: این صفحه ها بر اساس سنجش بار الکتریکی روی شیشه کار می کنن، وقتی که ما یک قسمت از صفحه رو لمس می کنیم، انگشتمون مقداری از بار صفحه رو به خودش جذب می کنه و سنسور مربوط محاسبه میکنه که توی نقطه X,Y بار کم شده:
مزایا: ساپورت مولتی تاچ - سطح شیشه ای - کیفیت بهتر صفحه نمایش
معایب: فقط با انگشت کار می کنن، ناخن و... عمل نمیکنه، قلم های مخصوصی دارن که تقریبا 10 برابر قلم های معمولی قیمت دارن (البته من با خیارسبز تست کردم شد!)

حالا بسته به نیازهاتون، هرکدوم خوبه رو بگیرین
به نظر من صفحه خازنی بهتره، اما شاید یکی بخواد با ناخن یا قلم و... باهاش کار کنه که در این صورت نمیتونه

و نهایتا، اگه خودتون گوشی خاص یا سیستم عامل خاصی (iOS، سیمبیان، آندروید، ویندوز موبایل و...) در نظر دارید، بهتره اون رو هم محسوب کنید، چرا که در غیر اینصورت بعد از خرید گوشی حس خوبی نخواهید داشت

یه نکته رو هم بگم: اول گوشی مورد نظرتون رو بشناسید، بعد تصمیم به خرید بگیرید
مثلا یهو جوگیر نشید که بلکبری میخرم یا آیفون میخرم یا فلان و بهمان

خدماتی که توی این تاپیک انجام میشه، مشاوره برای خرید گوشی و معرفی گوشی ها به صورت تجربی هست، نه کپی پیست

Night Girl

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

صفحه ی لمسی گرماییش بهتره یا معمولی؟گرمایی ها حساس تر نیستن؟

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از Night Girl :
صفحه ی لمسی گرماییش بهتره یا معمولی؟گرمایی ها حساس تر نیستن؟
اوه خوب شد گفتی، یادم نبود اینو بگم

صفحه های لمسی الان دو نوعن: فشاری و خازنی (اونی که میگی گرمایی نیست، خازنیه)
صفحه های فشاری که برای همه آشنان:
مزایا: با هر چیزی که روشون فشار بدی کار می کنن، چه ناخن، چه انگشت، چه یه تیکه بیسکوییت
معایب: نمیتونن از مولتی تاچ پشتیبانی کنن (یعنی مثلا توی 5800 که صفحه فشاری داره، هیچوقت نمیشه همزمان دو نقطه رو لمس کرد، بلکه با لمس نقطه دوم، لمس نقطه اول تموم میشه) - یه لایه نرم دارن که خیلیا ممکنه خوششون نیاد - دقت لمسشون از خازنی کمتره

صفحه های لمسی خازنی: این صفحه ها بر اساس سنجش بار الکتریکی روی شیشه کار می کنن، وقتی که ما یک قسمت از صفحه رو لمس می کنیم، انگشتمون مقداری از بار صفحه رو به خودش جذب می کنه و سنسور مربوط محاسبه میکنه که توی نقطه X,Y بار کم شده:
مزایا: ساپورت مولتی تاچ - سطح شیشه ای - کیفیت بهتر صفحه نمایش
معایب: فقط با انگشت کار می کنن، ناخن و... عمل نمیکنه، قلم های مخصوصی دارن که تقریبا 10 برابر قلم های معمولی قیمت دارن (البته من با خیارسبز تست کردم شد!)

حالا بسته به نیازهاتون، هرکدوم خوبه رو بگیرین
به نظر من صفحه خازنی بهتره، اما شاید یکی بخواد با ناخن یا قلم و... باهاش کار کنه که در این صورت نمیتونه

hermes

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهیداژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتى اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

به نظر من تاچ خازني هيچ عيبي نداره....يعني در واقع عيبش كه فرشيد جان گفته عيب خيلي مهمي نيست.... يكي يه بار گفت: با تاچ خازني پرواز كنيد :-?

به نظر من خازني بهتره

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

يه مشكل بزرگ هم هست كه خيليها مثل من باهاش درگيرن
فرض كنين يه گوشي ويندوز موبايل اچ تي سي ميزنه با قيمت 600 تومن و امكانات خوب
بعد سامسونگ هم يه گوشي ميزنه با همون امكانات (حتي شايد بيشتر ) و ارزونتر

حالا بايد چيكار كرد ؟
پول برند رو بديم يا گول قيمتو بخوريم ؟

من خودم به اين نتيجه رسيدم پول برند رو بديم خيلي بهتره
آخه هرچي نباشه كار اچ تي سي پاكت پي سيه و كار سامسونگ لباسشويي و يخچال و .. :-"
از اون گذشته گوشيهاشو هم يه جور نميزنه
يعني سيستم عامل يكي رو سيمبيان ميزاره ، يكي رو ويندوز ، يكي رو آندرويد ، يكي رو بدون سيستم عامل و .....
يعني به نظر من شركتي كه تخصصي روي پاكت پي سي كار ميكنه محصولاتتش هرچقدر هم كه گرونتر از شركت همه چي ساز باشه ارزش داره

نظر بقيه چيه ؟؟؟

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از GCD :
(دکی، از من میشنوی، گوشی چینی بگیر ولی سامسونگ نگیر)

نگرفتم ديگه !!! :D

تابستون بين i 8000 و hero شك داشتم كه آخر گفتم به جهنم ، هم برندش باحال تره ، هم طراحيش نو تره و هم سيستم عاملش و هم اين گلوله باحالش :D

اين تاپيكو هم زده بودم

الان هيرو ندارم ميخوام يه گوشي بهتر بخرم ، هرچي نيگا ميكنم تو بازار ميبينم با 500 تومن گوشي خوب همون اچ دي دوي و هيچي ..........
ولي من آندرويد ميخوام :((

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-&quot;&quot;
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

چرا می گین سامسونگ بده؟؟؟؟ :-w
من هم کشویی سامسونگ داشتم هم استارشو...به نظرم واقعا گوشیه خوبیه....

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از GCD :
(دکی، از من میشنوی، گوشی چینی بگیر ولی سامسونگ نگیر)

از قضا سامسونگ گوشی های خیلی خوبی تولید می کنه ! اون گالاکسی که توی ایران اومده که با اینکه خیلی وقیته اومده ، ولی هنوز عالیه ! گوشی های سامسونگ ، بهترین صفحه های نمایش رو دارند ! هیچ گوشیی به اونها نمی رسه ! تازه گوشی جدید گوگل رو هم قراره سامسونگ تولید کنه ، که گوشی فوق العاده ای هست ، و وقتی که بیاد فلگ هولدر آندروید خواهد بود !
همین الانش شما از هرکسی که گالاکسی داره سوال کنید ، همه کاملا راضی هستند !

صفحه نمایش ، نکته خیلی مثبته سامسونگه ! و نقطه ضعفش ، ساپورت از طرف کارخونست ! ساپورت بسیار ضعیفی دارند گوشی های سامسونگ و اندرویدشون هم کلی طول می کشه تا آپدیت بشه ، که خوب گوشی گوگل طبیعتا این مشکل رو نخواهد داشت

در کل سامسونگ اصلا شرکت بدی نیست ! حالا باید ببینید کاربری چیه ! اگه صفحه نمایش مهمه ، در خرید گالاکسی شک نباید کرد ! ولی htc برتری های خودش رو داره ! مثلا htcsense چیزیه که نمی شه به همین راحتی ها ازش گذشت ، یا طراحی های htc خوشگل تره ، و اونهایی که بدنه های فلزی دارن ، یه امتیاز مثبت عظیم دارند !

خلاصه اینکه این قدر از سامسونگ بد نگید ! بسیار شرکت قدرتمندی هست در زمینه ی ساخت گوشی.

پیشنهاد من ، برای گوشی تو حدود 500 تومن ، htc desire هست ! با گارانتی متفرقه، 500 هست ! از همه نظر عالیه ! بهترین گوشی سال 2010 شناخته شد ( شرکت htc هم بهترین شرکت شد)

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از کلــــــــــــــوز :
چرا می گین سامسونگ بده؟؟؟؟ :-w
من هم کشویی سامسونگ داشتم هم استارشو...به نظرم واقعا گوشیه خوبیه....

ببين آخه يه شركت كه از جارو برقي و تلويزيون ميزنه تاااااااا ريشتراش و .... چجوري ميتونه شركت خوبي باشه ؟؟
منظورم اينه كه تخصصي نيست !
كارش درهمه
همون موبايلاش هم درهمه !
الان اكثرا نوكيا رو با سيمبيان ميشناسن ، اچ تي سي رو با آندرويد و ويندوز
ولي سوني اريكسون و سامسونگ درهم هرچي گيرشون اومد ميدن به بازار و فقط دنبال سودن نه گوشي باحال دادن

به نقل از پارسا :
از قضا سامسونگ گوشی های خیلی خوبی تولید می کنه ! اون گالاکسی که توی ایران اومده که با اینکه خیلی وقیته اومده ، ولی هنوز عالیه ! گوشی های سامسونگ ، بهترین صفحه های نمایش رو دارند ! هیچ گوشیی به اونها نمی رسه ! تازه گوشی جدید گوگل رو هم قراره سامسونگ تولید کنه ، که گوشی فوق العاده ای هست ، و وقتی که بیاد فلگ هولدر آندروید خواهد بود !
همین الانش شما از هرکسی که گالاکسی داره سوال کنید ، همه کاملا راضی هستند !

صفحه نمایش ، نکته خیلی مثبته سامسونگه ! و نقطه ضعفش ، ساپورت از طرف کارخونست ! ساپورت بسیار ضعیفی دارند گوشی های سامسونگ و اندرویدشون هم کلی طول می کشه تا آپدیت بشه ، که خوب گوشی گوگل طبیعتا این مشکل رو نخواهد داشت

در کل سامسونگ اصلا شرکت بدی نیست ! حالا باید ببینید کاربری چیه ! اگه صفحه نمایش مهمه ، در خرید گالاکسی شک نباید کرد ! ولی htc برتری های خودش رو داره ! مثلا htcsense چیزیه که نمی شه به همین راحتی ها ازش گذشت ، یا طراحی های htc خوشگل تره ، و اونهایی که بدنه های فلزی دارن ، یه امتیاز مثبت عظیم دارند !

خلاصه اینکه این قدر از سامسونگ بد نگید ! بسیار شرکت قدرتمندی هست در زمینه ی ساخت گوشی.

پیشنهاد من ، برای گوشی تو حدود 500 تومن ، htc desire هست ! با گارانتی متفرقه، 500 هست ! از همه نظر عالیه ! بهترین گوشی سال 2010 شناخته شد ( شرکت htc هم بهترین شرکت شد)

گوگل كه با اچ تي سي قرارداد داره برا گوشي ها (نمونش جي وان و نكسوز وان )
البته وقتي ميگي صفحه نمايش نبايد آيفون رو فراموش كني
اما قبول دارم از نظر گرافيكي گوشيهاش خوبن.......

ببين ديزاير كي اينقدر كشيد پايين ؟؟؟؟؟ به جون خودم تا چند وقت پيش 600 و خورده اي بود ها ؟!!!!
پارسال هم هيرو بهترين گوشي بود :دي

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از Dr.Eniac :
گوگل كه با اچ تي سي قرارداد داره برا گوشي ها (نمونش جي وان و نكسوز وان )
البته وقتي ميگي صفحه نمايش نبايد آيفون رو فراموش كني
اما قبول دارم از نظر گرافيكي گوشيهاش خوبن.......

گوگل مجبور نیست که تمام گوشی هاش رو بده به htc ! گوشی بدیش رو ، که با android 2.3 به بازار می آد رو سامسونگ داره تولید می کنه !

یعنی می خوای بگی صفحه ی آیفون از گالاکسی بهتره ؟ صفحه ی Super AMOLED سامسونگ رو با TFT آیفون مقایسه می کنی ؟ :)) :)) صفحه آیفون می دونی چرا خوبه ؟ چون همش 3.5 اینچه ( اصلا به گرد پای اسمارت فون های دیگه ، که همه حداقل 4 اینچ هستن نمی رسه ) ولی تعداد پیکسل های زیادی داره ! واسه همین تصویر رو خوب نشون می ده تو اون صفحه کوچیکش ! در صورتی که Super AMOLED سامسونگ ، بهترین چیزیه که وجود داره ! صفحه آیفون کاملا به درد نخوره ! چون خیییییییییییلی کوچیکه ! فایده نداره !

• لایک
امتیازات: N.M

hermes

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهیداژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتى اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

دكتر جون......(اين حرفمم شونصد بار بت گفتم)..... من اونجا رو نميدونم چه جوري اما اصفهان اندرويد رو ميتونن بريزن رو اچ دي 2 .... و من خودم باهاش كار كردم....اگه اوليا بذارن با دوستم ميريم با هم اندرويد ميريزم B-)....

اندرويد كه روي اچ دي 2 ميريزن سرعتش خيلي بالاتر از اندرويد ديزاير بود.....يعني هم ويندوز هم اندرويد روي يه دستگاه....

چرا كسي باور نداره :(( :(( :((

بالا