• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

راهنمای خرید: موبایل

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
پاسخ : راهنمای خرید: موبایل

به نقل از Lily Delicated :
sony z واسه کیت کت خوبه؟

دیگه واسه همه گوشی های هم رده سونی زد کیت کت اومده ولی واسه زد هنوز نیومده!کلا سونی گوشی هاشو خیلی خوب پشتیبانی نمیکنه!

سونی زد صفحه نمایشش با گوشی های هم رده خودش قابل مقایسه نیست...زیر نور به شدت اذیت میکنه...افتضاحه!

• لایک
امتیازات: Diyar

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از Fitz William . Darcy :
من والا نـمی تونم مطمئن باشم؛ چون نـدیدم خودم. این لینک نظر برخی کاربرا رو نوشته درباره آپدیت Z که راست و دروغش پای خودشون!

http://farnet.ir/1393/02/55905/sony-rolls-out-android-kitkat-on-xperia-z-zl-zr-and-tablet-z/

اما همچنان اگ یه سقف بودجه بگی، شاید بقیه دوستان گزینه های بهتری هم سراغ داشته باشن ؟!
سقف بودجه در نظر نگرفتم. رفتم تحقیق کردم ببینم چه مدلی امکاناتی که میخوام داره.اون چندتا رو پیدا کردم.
اونجا کسی نیومده بگه از آپدیت کیت کت رو گوشیش راضی بوده یا نه،بیشتر سوال پرسیدن. یکی هم گویا با آپدیت کردن دچار مشکل شده

• لایک

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Lily Delicated :
همین اس3 از ارتفاع نیم متری افتاد و lcdش شکست و 1تومن خرج lcdش شد و 3 ماه بعد از اون باطریش باد کرد داغون شد.
عوضش یه آیفون بود، با سرعت 80 کیلومتر بر ساعت تو ماشین میرفتیم فیلم میگرفتیم از بیرون، از دستم افتاد رو آسفالت، آخ نگفت.
مردونه کار میکنه.

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

من منظورم برای اس 4 مینی بود که مشخصاتش در ظاهر کمتره از رقبا ولی بهتره!
در ضمن زومیت یه سایت معتبره و دروغ نمینویسه!
از اونجایی که قرار داد بلکبری تو ارتش شکسته شد نوت 2 جایگزینش شد!
شمام بهتره بی دلیل از برندی بدت نیاد!
سونی قول 4.4 به اکسپریا زد داده.
ولی در جواب به علیرضا خان حرفت منطقیه ولی من از گوشیم مثل .... کار میکشم و کاملا راضیم ازش

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

به نقل از Ehem_Ehem :
عوضش یه آیفون بود، با سرعت 80 کیلومتر بر ساعت تو ماشین میرفتیم فیلم میگرفتیم از بیرون، از دستم افتاد رو آسفالت، آخ نگفت.
مردونه کار میکنه.
خوب کیفیت ساختش برا هیچکس قابل انکار نیست اپل!

ولی خیلی زود خط و خش میفته روش!

منم اس 5 دارمو فقط لیبل صفحه گذاشتم ولی گارد نذاشتم براش چون بعد نمیشد با یه دست کار کرد!

یه بار از ارتفاع 1 متری افتاد هیچیش نشد!اونم با صفحه رو آسفالت خودم فک کردم شکسته!

ولی اپل باز تو مقاومت یه چیز دیگس!

sssss

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
شیراز
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-سخت‌افزار.

به نقل از امیررضا رحمتی :
نوت 2 انقد مقاومه که تو ارتش آمریکا استفاده میشه اس 3 خیلی مقاومه ولی اکسپریا زد تو بازار موبایل دیدم 975 تومن عالیه نسبت به قیمتش!

نوت دو از ارتفاع یک متری از دستم افتاد ال‌سی‌دیش کامل شکست. گوشی دوستمم اس فور بود، اونم از همین ارتفاع افتاد شکست. کلا سامسونگ مقاوم نیست!

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

به نقل از موهــ :
نوت دو از ارتفاع یک متری از دستم افتاد ال‌سی‌دیش کامل شکست. گوشی دوستمم اس فور بود، اونم از همین ارتفاع افتاد شکست. کلا سامسونگ مقاوم نیست!

خوب ولی مال من نشکست!

اس 4 دوستم از 2 متری از پشت افتاد هیچیش نشد!

وان ایکسم هیچیش نشد!

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

به نقل از موهــ :

بستگی داره که گوشی چجوری بیفته...خب معلومه که از ارتفاع نیم متری تقریبا هر گوشی رو ال سی دی بیفته زمین میشکنه!

• لایک

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

ولی خیلی زود خط و خش میفته روش!
Who cares?

ببین، من قبلاً تو همین انجمن یه بحث گسترده‌ای در مورد مدیریت منابع اپل کردم. اگه پیدا کردی حتماً بخون. خلاصشو بگم. اندروید و IOS از یک خانواده اند. بهشون unix base میگن. اندروید یه لینوکسه و ios یک bsd. که لینوکس و bsd هر دو فرزندان یونیکس هستند. اینکه شما مسئله ارتش رو مطرح میکنی، خوبه بدونی که تمامی سازمان های نظامی آمریکا، اعم از پنج لبه ارتش ( نیروی هوایی، دریایی، marine corps، national guard و نیروهای فوق ویژه ) از bsd ها برای مدیریت منابعشون استفاده میکنن. حالا مدیریت منابع بی اس دی ها، هفتصد و پنجاه درصد صحیح تر از لینوکس ها و هزار درصد صحیح تر از nt base هاست. یعنی چی؟ یعنی کاری که یک bsd با یک پردازنده انجام میده، یک لینوکس با 7.5 پردازنده انجام میده. ( دیگه تا آخرش رو برو ). لذا دلیل اینکه مثلا یک دستگاه اپل دو هسته ای تست هاش قوی تر از یک دستگاه سامسونگ ده هسته ای میاد ( مثال میزنما، ) همینه. مدیریت منابع. برنامه کامپایل شده با سورس کد زمین تا آسمون فرق داره. اندروید برنامه ها رو زارت زارت میریزه تو ساب دیرکتوری ها.
بنابراین وقتی میان دو تا دستگاه رو مقایسه کنن، فقط به فاز سخت افزاری توجه نمیکنن. پردازنده های اپل رو هم خود سامسونگ تولید میکنه. پس وقتی میگم تکنولوژی مدیریت منابع اندروید، ده سال دیگه به پنج سال گذشته اپل میرسه، چرندیات نمیگم. من زندگیم رو پای اینا گذاشتم.

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

از دوستان کسی هست که دلیل افت قیمت گوشی توو این چند روز رو بدونه ؟

به نظرتون ارزون تر هم میشه ؟

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

به نقل از Ehem_Ehem :
Who cares?

ببین، من قبلاً تو همین انجمن یه بحث گسترده‌ای در مورد مدیریت منابع اپل کردم. اگه پیدا کردی حتماً بخون. خلاصشو بگم. اندروید و IOS از یک خانواده اند. بهشون unix base میگن. اندروید یه لینوکسه و ios یک bsd. که لینوکس و bsd هر دو فرزندان یونیکس هستند. اینکه شما مسئله ارتش رو مطرح میکنی، خوبه بدونی که تمامی سازمان های نظامی آمریکا، اعم از پنج لبه ارتش ( نیروی هوایی، دریایی، marine corps، national guard و نیروهای فوق ویژه ) از bsd ها برای مدیریت منابعشون استفاده میکنن. حالا مدیریت منابع بی اس دی ها، هفتصد و پنجاه درصد صحیح تر از لینوکس ها و هزار درصد صحیح تر از nt base هاست. یعنی چی؟ یعنی کاری که یک bsd با یک پردازنده انجام میده، یک لینوکس با 7.5 پردازنده انجام میده. ( دیگه تا آخرش رو برو ). لذا دلیل اینکه مثلا یک دستگاه اپل دو هسته ای تست هاش قوی تر از یک دستگاه سامسونگ ده هسته ای میاد ( مثال میزنما، ) همینه. مدیریت منابع. برنامه کامپایل شده با سورس کد زمین تا آسمون فرق داره. اندروید برنامه ها رو زارت زارت میریزه تو ساب دیرکتوری ها.
بنابراین وقتی میان دو تا دستگاه رو مقایسه کنن، فقط به فاز سخت افزاری توجه نمیکنن. پردازنده های اپل رو هم خود سامسونگ تولید میکنه. پس وقتی میگم تکنولوژی مدیریت منابع اندروید، ده سال دیگه به پنج سال گذشته اپل میرسه، چرندیات نمیگم. من زندگیم رو پای اینا گذاشتم.
اولا این چه ربطی به خط و خش داشت؟!
ثانیاً لینوکس هم خیلی برتری ها نسبت به bsd داره، جا داشت به جای یک طرفه به قاضی رفتن مزایا ی لینوکس هم می گفتی!
ثالثاً این جا تفاوت ها بین آندروید و ios هست نه یه سری تئوری و مسائل روی کاغذ که مربوط به لینوکس و bsd می شه و با بیان یک طرفه ی مزایای bsd سعی بر برتر نشون دادن مطلق ios داری! پس باید دو تا سیستم عامل حاضر و آماده با هم مقایسه بشن نه مقایسه ی ذات و پایه ی این دو سیستم عامل و قضاوت بر اساس کلی شعار!
رابعاً شاید بشه گفت ios سیستم عامل بهینه ای هست ولی اپل هنری نکرده! از لحاظ بهینه بودن مایکروسافت با ویندوزفون خیلی کار جالبی انجام داده نه اپل با یک اکوسیستم شدیدا بسته و سخت افزار های همیشه قدرتمند و کنترل شده!
با توجه به حرف های بالا اگه تمام گفته هاتون هم چرندیات نباشه لااقل بخش اعظمش چرندیات بود! (;

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

به نقل از نیرمـا)΄ :
از دوستان کسی هست که دلیل افت قیمت گوشی توو این چند روز رو بدونه ؟

به نظرتون ارزون تر هم میشه ؟
سلام.
ببینین اگه یه گوشی بخواد وارد کشور بشه اول باید وارد کننده ها که یا گارانتیا هستن یا افراد آزاد با دلار دولتی به صورت عمده گوشیارو میخرن!
برای مثال اس 4 که تازه به بازار عرضه شد ایران تو لیست سامسونگ نبودو افراد آزاد تعداد محدودی در حد 100 تا اس 4 وارد کردن!
قیمت جهانی اس 4 حدود 600 دلاره که با دلار دولتی اون موقه میشد تقریبا 1800 یادم نیست دقیقا!
ولی قیمتش 4 ملیون بودو مردم مرفه خریدن!
گارانتی مایکروتلم بعد یه مدت اس 4 به طور عمده وارد کردو بازم برای سود جویی قیمتو زد 3000 تومن!
بعد از 15 روز که اینا از افراد مرفه سود جویی کردن و دیگه کسی خریدار نبود یه دفعه اس 4 کردن 2700!
البته این قیمتای گارانتیه وگرنه فروشنده ها مثل دیجی کالا رو هر کدوم 300 تومن میکشید!
دوباره سیل خریدکنندگان ریختن و دوباره 15 روز سود جویی!
بعد از این دوباره این امر تا 2 ماه تکرار شد تا اینکه قیمت اس 4 به مدت 1 ماه رو 2300 موند که موند!
منم گول خوردمو همون موقع خریدم!
بعد یه سال دیدم شده 1500!
همیشه عواملی مثل خود گارانتیا و فروشنده ها و اینا تو قیمتا موثره!
حالا که هم تحریما سبک شده و هم دلار یکم ارزون تر و همچنین فروشنده کمتر و اسمارت فون بیشتر اینا بعد از کسادی بازار دیگه بیشتر از 200 تومن نکشیدن رو محصولات تا دوباره یه کهکشانی بیاد و دوباره به سود زیاد برسن!
مطمـءن باشین اگه جی 3 یا آیفون 6 یا نوت 4 یا زد 3 بیاد بازار باز قیمتا میره بالا ولی نه به شدت قبل!
به نظرم الان بهترین وقته!

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

در مورد باطري سامسونگ بگم كه نيلوفر درست ميگه گوشي قبليه من هم سامسونگ بود باطري اش بي نهايت اذيت ميكرد.
تند تند تموم ميشد هي بايد ميزدي شارژ كه طبيعتن خوب نيست. ولي چون برند معروفيه بعضيا بهش كشش دارن مث مامان من :د.
گوشي فعلي آيفون هم از باطريش خيلي راضي ام تا الان.
عين اسب! كار ميكنه و دير دير هم تموم ميشه
فقط يه مشكلي هس منو ميترسونه به شدت داغ ميكنه بعضن :|

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

به نقل از Sοgand :
در مورد باطري سامسونگ بگم كه نيلوفر درست ميگه گوشي قبليه من هم سامسونگ بود باطري اش بي نهايت اذيت ميكرد.
تند تند تموم ميشد هي بايد ميزدي شارژ كه طبيعتن خوب نيست. ولي چون برند معروفيه بعضيا بهش كشش دارن مث مامان من :د.
گوشي فعلي آيفون هم از باطريش خيلي راضي ام تا الان.
عين اسب! كار ميكنه و دير دير هم تموم ميشه
فقط يه مشكلي هس منو ميترسونه به شدت داغ ميكنه بعضن :|
تا جایی که من یادمه آیفون همیشه ضعیف ترین باتری رو داشت، آیفون 5 و 5S هم طبق بررسی GSMArena عمر بالایی نداشتن حالا نمی دونم شما چه آیفونی دارید که باتریش ویژه و قویه!

• لایک

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از S2MA :
تا جایی که من یادمه آیفون همیشه ضعیف ترین باتری رو داشت، آیفون 5 و 5S هم طبق بررسی GSMArena عمر بالایی نداشتن حالا نمی دونم شما چه آیفونی دارید که باتریش ویژه و قویه!
بابا طرف خودش فايو اس داره، اومده ميگه باطريش قويه، تو اومدى اينو ميگى؟ :))))))

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

نسبت به اون سامسونگي كه من داشتم عالي بوده باطريش :)) نسبي دارم عرض ميكنم نه مطلق شايد مطلق گوشي هايي باشه كه از آيفون هم خيلي بهتر باشه من كه همه ي گوشي ها رو نه دارم ؛؛)
مثن با اون سامسونگه يه ربع چت ميكردي بعدش ميمرد رسمن :))

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

شما گوشی سامسونگ قبلیتون گلکسی خیالات بوده یا احتمالا پاکت بوده!

باتریه 5 اسو با نوت 3 و اس 5 و زد 2 مقایسه کن میفهمی کدوم بهتره!

نوت 3 با اینکه 3200 میلی آمپره و 5 اس 1450 میلی آمپر نوت 3 هم زودتر شارژ میشه و هم دیرتر خالی!

حالا باتری کدوم سرتره؟

خواهشا بیجا از اپل دفاع نکنین که اس 5 و زد 2 فعلا تا آیفون 6 جای 5 اسو گرفتن!

دیگه دوران طلایی اپل و پیشتازیش تموم شد!

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

خير Ace بوده خيلي شاخ نه بود خيلي هم پرت نه بود
من دفاع بي جا نميكنم نظرمو با توجه به چيزي كه تجربه كردم ميگم
فعلن بعضي از دوستان هستن كه كم مونده به خاطر يه برند بيان منو كتك بزنن :))
آره اصن اپل افتضاحه خدا خيرتون بده بي خيال شيد :))

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

شما باتری ایسو با 5 اس مقایسه میکنی؟

مثه اینه که لامبورگینیو با پیکان مقایسه کنی!

شما اگه گوشیتون نوت 3 یا کلا اس 3 به بالا بود حق اعتراض داشتین ولی ایس گوشی میان رده به پایینه!

اپل افتضاح نیست ولی خوب فعلا عقب افتاده ولی لحن من کلا جوگیرانس وگرنه قصد بی احترامی ندارم اصلا!

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

شما گوشی سامسونگ قبلیتون گلکسی خیالات بوده یا احتمالا پاکت بوده!

باتریه 5 اسو با نوت 3 و اس 5 و زد 2 مقایسه کن میفهمی کدوم بهتره!

نوت 3 با اینکه 3200 میلی آمپره و 5 اس 1450 میلی آمپر نوت 3 هم زودتر شارژ میشه و هم دیرتر خالی!

حالا باتری کدوم سرتره؟

خواهشا بیجا از اپل دفاع نکنین که اس 5 و زد 2 فعلا تا آیفون 6 جای 5 اسو گرفتن!

دیگه دوران طلایی اپل و پیشتازیش تموم شد!
چرا صحبتی از اس 4 نمیکنی :| اگه امسال پرچمدا نبوده پارسال که بوده :| دارم میبینم اس فوریو که در عرض(املا :)) :-" ) یه سال دوبار باطریش عوض شده!همین الانم باز از گوشیه من که حسابی چیپه ضعیفتره باطریش.

بالا