• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

راهنمای خرید: موبایل

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
پاسخ : راهنمای خرید: موبایل

بله اعتیاد :-" :-" :-"
خب دیگه بیش تر از یه تومن نه شه میگه :-" میگه من چی کار دارم گوشیه دو تومنی :-" راستم میگه چی کار داره :-"
در این حدود قیمت هف صد اینا مثعن :-"

Martin Berg

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
کرمان

به نقل از Sοgand :
بله اعتیاد :-" :-" :-"
خب دیگه بیش تر از یه تومن نه شه میگه :-" میگه من چی کار دارم گوشیه دو تومنی :-" راستم میگه چی کار داره :-"
در این حدود قیمت هف صد اینا مثعن :-"
یعنی بعضیا جالب پست میذارن
طرف میگه مامانم می خواد گوشی بگیره بعد مکالمه تصویری مهمه :|
بعد مامان شما که می خواد مکالمه تصویری انجام بده حتما از طریق اینترنت یا سیم کارت رایتل میتونه باشه بعد در ایران همه جا که نت نیست و همچنین برای استفاده سیم کارت رایتل و ایجاد مکالمه تصویری حتما میدونید اون اشخاص مورد نظر هم باید رایتل داشته باشن
تازه باید سامسونگ هم باشه :|
من خواهشمندم شما همین صحبت هایی که میزنین جلوی یه متخصص موبایل در یه فروشگاه معتبر بزنید یعنی چهره ی طرف دیدنیه
من الان می تونم چند گوشی خوب معرفی کنم اما نمی گم چون اینجا همه از روی تعصب حرف میزنن و طرف خودش برای سامسونگ و اپل می کشه :|

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

به نقل از Sοgand :
بله :-"
مامانم میخاد یه گوشی بخره :-" بعد بیشتر برای تماس تصویری و اینا.
قیمتش نمیخاد بالا باشه خودش میگه :-"
نت و ابنا هم زیاد براش مهم نیس.
خب چی خوبه؟
پ.ن:آهان یه چیز دیگه ام که میگه اینه که میگه من سامسونگ دوس دارم. :-"

من معتاد ِ :-" اینم :-" که چی؟ :-"
اگه مامانتون سامسونگ میخواد اس 4 مینی! :)
ولی من پیشنهاد میدم یکم بودجه بزارن روش!
ولی اگه مکالمه تصویری ملاکه پی 6!

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به نقل از سارگل :
گوشي 300 چي پيشنها د ميديد؟

با این قیمت فقط از برند هوآوی میتونین مدلی رو پیدا کنید که تکنولوژی روز رو داشته باشه !

صدالبته باید توقع تون رو بیارید پائین چون درسته که هوآوی مدل های خوب با قیمت های خوب داره اما نباید توقع زیادی ازش داشته باشید

چون نقص های خاص خودش رو هم داره !

اما در کل این مدل ها در حد قیمتیه که میخواید :

برند هوآوی :

1- Huawei Ascend Y330 = قیمت : 270.000 ت

مزایا : اندروید نسخه4.2 - ساپورت کردن PDF + Office - قابلیت 3G - WiFi

معایب : دوربین ضعیف + بدون فلاش + فاقد دوربین دوم - در صورتی که برنامه و بازی سنگین نصب کنید

سرعت پردازش گوشی افت شدیدی داره پس باید مراعات کنید.

2- Huawei Ascend Y511 = قیمت : 350.000 ت

مزایا : صفحه نمایش خوب 4.5اینچ - دارای 3G + WiFi - پزدازنده 2 هسته ای - دارای دوربین مکالمه -

اندروید 4.2 - ظاهر شیک - دو سیمکارته .

معایب : کیفیت پائین دوربین -کیفیت تاچ متوسط - کیفیت متوسط صفحه نمایش .

3- Huawei Y210 = قیمت : 255.000 ت

مزایا : وزن کم - WiFi - 3 G . اندروید نسخه 2.3 Gingerbread ( من فک میکردم منقرض شده ! :D )

معایب : پردازنده ضعیف - کیفیت تصویر داغون - صفحه نمایش کوچیک - دوربین افتضاح .

برند سامسونگ :

Galaxy star plus = قیمت : 300.000 ت

مزایا : صفحه نمایش 4.0 اینچی - WiFi - اندروید نسخه 4.1 - ساپورت کردن آفیس و PDF .

معایب : دوربین ضعیف - رم پائین . 512 .

برند ال جی :

LG L40 D160 = قیمت : 300.000 ت

مزایا : پردازنده خوب - 3g - WiFi - اندروید نسخه 4.4 KitKat - ساپورت آفیس و PDF

معایب : صفحه کوچیک - دوربین متوسط - رم پائین 512 .

برند آلکاتل :

* این برند به تازگی شروع به کار کرده ولی مدل های خوبی داده بیرون .

Alcatel One Touch Pop C3 4033D = قیمت : 300.000

مزایا : پردازنده خوب . 1.3 - صفحه نمایش خوب 4.0 - وای فای و 3g

معایب : دوربین 3.2 - نداشتن دوربین دوم -

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-"
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

عاقا پی6 دلمو برده دیگه هیچ گوشی نمیتونه توجهمو جلب کنه :| به جز z1 که اونم گرونه نمیخوام اونقد هزینه کنم :-"
اگه میشه تا این حد به مارک هواوی اعتماد کرد که پس فردا نیاد الکی خراب شه بگید همونو بخرم :-< خیلی باریکو حوشگله :-<

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

زد الترام خوشگله خو سمیرا خانم!

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

به نقل از سارگل :
گوشي 300 چي پيشنها د ميديد؟
سلام.گزینه های زیر بهترینان:(لینک دادم ولی به نظرم پرستیژو بهتره)دوربینو اینا
1.پرستیژو
2.هوآوی

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-&quot;
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از امیررضا رحمتی :
زد الترام خوشگله خو سمیرا خانم!

قیمتش فک کنم مثه z1 اونم :-" یکو 600 اینا :-/

مهرناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
NeYshaBerliN
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

بین z1 و s5 نسبت به قیمتی که هرکدوم دارن گزینه ی مناسب تر چیه ؟
و بین z2 و S5 ؟
یه چیز دیگه هم این که تو همون حدود قیمت z1 گوشی بهتری از خودش هم هست ؟

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

به نقل از Dr.Stansfield :
و بین z2 و S5 ؟
بهترین و کامل ترین گوشی آندرویدی حال حاضر Sony XPERIA Z2 هست، تنها گوشی هم که شاید بشه توی رنج Z1 باشه و ازش بهتر هم باشه LG G2 هست! (;

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

به نقل از S2MA :
بهترین و کامل ترین گوشی آندرویدی حال حاضر Sony XPERIA Z2 هست، تنها گوشی هم که شاید بشه توی رنج Z1 باشه و ازش بهتر هم باشه LG G2 هست! (;
چرا نظرتون اینه؟
صفحه ی اس 5 بهتره!
دوربین اس 5 بهتره!
سخت افزار اس 5 بهتره!
نرم افزار و رابط کاربری اس 5 بهتره!
فقط باتری و بدنه زد 2 بهتره و تازه اس 5 حسگر اثر انگشت داره!
تازه بدنه ی اس 5 مقاومت کافی داره و از تستا سالم اومده بیرون!
فقط میمونه باتری که سرعت شارژ شدن اس 5 بهتره و همچنین حالت صرفه جویی شدید داره که ضعف باتریش نسبت به زد 2 رو ارتقاعم میده چون اگه با زد 2 تو شارژ کار کنی شارژش کمم میشه ولی واقعا تو باتریم سامسونگ اوله!

FaRZANEH15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــآن
شهر
tab
دانشگاه
SBMU

Apple iPhone 5s -1
2-Samsung Galaxy S5
3-Samsung Galaxy Note 3
4-HTC One M8
5-LG G3 G2

شمـآ کـدوم ُ انتخـآب میکنیـد ؟

لطفـآ معـآیب ومزایای هرکدوم ُ بگیـد ؟!!

• لایک
امتیازات: Diyar

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

چرا نظرتون اینه؟
صفحه ی اس 5 بهتره!
دوربین اس 5 بهتره!
سخت افزار اس 5 بهتره!
نرم افزار و رابط کاربری اس 5 بهتره!
فقط باتری و بدنه زد 2 بهتره و تازه اس 5 حسگر اثر انگشت داره!
تازه بدنه ی اس 5 مقاومت کافی داره و از تستا سالم اومده بیرون!
فقط میمونه باتری که سرعت شارژ شدن اس 5 بهتره و همچنین حالت صرفه جویی شدید داره که ضعف باتریش نسبت به زد 2 رو ارتقاعم میده چون اگه با زد 2 تو شارژ کار کنی شارژش کمم میشه ولی واقعا تو باتریم سامسونگ اوله!
شما صفحه نمایشی رو دوست داری که با رنگ های اشباع و دروغینش گولت بزنه اما من صفحه نمایشی رو می پسندم که با کیفیتی معقول دقیق ترین رنگ ها رو هم داشته باشه پس به نظرم کیفیت صفحه ی Z2 بیشتره!
اگر کسی یه کم حوصله ی تنظیمات دستی رو داشته باشه دوربین Z1 هم قوی تر از S5 نباشه قطعاً ضعیف تر هم نیست حالا در مقایسه با Z2 دیگه فقط باید کور باشی تا بگی S5 بهتره!
اگر منظورتون از سخت افزار فقط 0.2 گیگاهرتز کلاک بیشتر پردازنده هست (چون هر دو تقریباً از یه پردازنده استفاده کردن) من می گم رم Z2 بیشتره و توی مولتی تسکینگ خیلی بهتر از S5 عمل می کنه، پس در این زمینه هم نمی تونید بگید سخت افزار S5 قوی تره!
من خودم به شخصه رابط کاربری ساده و سبک Z2 رو به رابط کاربری پرامکانات، سنگین و پر از لگ و هنگ تاچ ویز ترجیح می دم پس اینم سلیقه ای محسوب می شه!
بدنه ی S5 مثل نود درصد محصولات دیگه ی سامسونگ یه افتضاحه به تمام معناست! از گوشی یک میلیونی HTC و سونی هم بی کیفیت تره و اصلا جای بحث نداره.
سرعت شارژ شدن S5 کمتر از 20 دقیقه با Z2 اختلاف داره که اونم به خاطر ظرفیت بیشتر باتری Z2 هست، در ضمن استفاده از Ultra Power Saving مود که هنر نیست! هیچ کاری با گوشی نمی تونی انجام بدی کلاک پردازنده رو هم نصف می کنه! اگه با Z2 هم فقط پیامک بدی و تلفن صحبت کنی بازم بیشتر از S5 حتی روی این مود مسخره شارژ دهی خواهد داشت!
البته بازم نمی گم Z2 بهترینه چون اون مواردی که گفتم سلیقه ای هست شاید انقدر براتون مهم باشه که S5 رو انتخاب کنید، شاید حتی پلاستیک رو به شیشه و فلز ترجیح بدید! :))
ولی هنوز هم می گم کامل ترین گوشی آندرویدی حال حاضر Xperia Z2 هست!

پ. ن: تا وقتی LG G3 وارد بازار نشده!

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به نقل از Dr.Stansfield :
و بین z2 و S5 ؟

z1و s5 تفاوت قیمت خیلی زیادی ندارن ! به نظرم حیفه s5 نگیری !

بین z2 و s5 من z2 رو بیشتر قبول دارم هرجند s5 هم خیلی خیلی خوبه .

آره ! اگه به ویندوزفون که جدیدا داره حسابی گرد و خاک میکنه علاقه مند باشید Nokia Lumia 1520 بهترین گزینه س توو این قیمت !

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد
!

به نقل از MISS-F :
Apple iPhone 5s -1
2-Samsung Galaxy S5
3-Samsung Galaxy Note 3
4-HTC One M8
5-LG G3 G2

شمـآ کـدوم ُ انتخـآب میکنیـد ؟

لطفـآ معـآیب ومزایای هرکدوم ُ بگیـد ؟!!
خوب به نظرم بین اینا ال جی جی 3 بهتره!

1. معایب : آیفون 5 اس صفحش در حد بقیه نیست + باتریش ضعیفه + دوربینشم معمولیه(نسبت به رقبا) + عکساش تو کامپیوتر اصلا بدرد نمیخوره + گران بودن وسایل جانبی + قیمت بالا

مزایا : ولی خوب بدنش عالیه و مقاومت عالی + زیبایی + حسگر اثر انگشت + صفحه خوب + دوربین قابل قبول + سیستم عامل فوق العاده + روان بودن + سیستم عامل بی نقص + سخت افزار عالی

2. معایب : بدنه ضعیف نسبت به رقبا + قیافه نه چندان جالب + بیرون بودن بیش از حد لنز دوربین

مزایا : صفحه ی عالی و با کیفیت باور نکردنی + بهترین دوربین در میان رقبا + سخت افزار عالی + رابط کاربری روان و پر از برنامه های کاربردی + حسگر اثر انگشت + حسگر قلب + ضد آب + مقاومت خوب در تستهای مقاومت + باتری عالی با قابلیت شارژ شدن سریع + پشتیبانی از micro sd

3. معایب : نوت 3 مثل اس 5 دقیقا

مزایا : مثل اس 5 به غیر دوربین و ضد آب بودن و حسگر قلب

4. معایب : دوربین معمولی نسبت به رقبا + قیمت بالاتر نسبت به رقبا + رابط کاربری پیچیده

مزایا : بدنه عالی با کیفیت بالا + مقاومت عالی + زیبایی + دوربین با قابلیت عمق دادن به عکس + باتری خوب و قابل قبول + صفحه عالی +
اسپیکرهای عالی + رابط کاربری زیبا و روان + سخت افزار عالی + خوش دستی + پشتیبانی از micro SD

5. معایب : بدنه بی کیفیت + مقاومت کم

مزایا : صفحه نمایش عالی با رزولوشن 2k + دوربین عالی با سرعت بالا و امکانات بالا + سخت افزار خوب + رابط کاربری ساده و پر از امکانات + knock on + knock code + باتری خوب + اسپیکر قابل قبول + پشتیبانی از کارت حافظه جانبی(micro sd) + ...

خوب ولی من تاکیدم روی جی 3!

به نقل از S2MA :
شما صفحه نمایشی رو دوست داری که با رنگ های اشباع و دروغینش گولت بزنه اما من صفحه نمایشی رو می پسندم که با کیفیتی معقول دقیق ترین رنگ ها رو هم داشته باشه پس به نظرم کیفیت صفحه ی Z2 بیشتره!
اگر کسی یه کم حوصله ی تنظیمات دستی رو داشته باشه دوربین Z1 هم قوی تر از S5 نباشه قطعاً ضعیف تر هم نیست حالا در مقایسه با Z2 دیگه فقط باید کور باشی تا بگی S5 بهتره!
اگر منظورتون از سخت افزار فقط 0.2 گیگاهرتز کلاک بیشتر پردازنده هست (چون هر دو تقریباً از یه پردازنده استفاده کردن) من می گم رم Z2 بیشتره و توی مولتی تسکینگ خیلی بهتر از S5 عمل می کنه، پس در این زمینه هم نمی تونید بگید سخت افزار S5 قوی تره!
من خودم به شخصه رابط کاربری ساده و سبک Z2 رو به رابط کاربری پرامکانات، سنگین و پر از لگ و هنگ تاچ ویز ترجیح می دم پس اینم سلیقه ای محسوب می شه!
بدنه ی S5 مثل نود درصد محصولات دیگه ی سامسونگ یه افتضاحه به تمام معناست! از گوشی یک میلیونی HTC و سونی هم بی کیفیت تره و اصلا جای بحث نداره.
سرعت شارژ شدن S5 کمتر از 20 دقیقه با Z2 اختلاف داره که اونم به خاطر ظرفیت بیشتر باتری Z2 هست، در ضمن استفاده از Ultra Power Saving مود که هنر نیست! هیچ کاری با گوشی نمی تونی انجام بدی کلاک پردازنده رو هم نصف می کنه! اگه با Z2 هم فقط پیامک بدی و تلفن صحبت کنی بازم بیشتر از S5 حتی روی این مود مسخره شارژ دهی خواهد داشت!
البته بازم نمی گم Z2 بهترینه چون اون مواردی که گفتم سلیقه ای هست شاید انقدر براتون مهم باشه که S5 رو انتخاب کنید، شاید حتی پلاستیک رو به شیشه و فلز ترجیح بدید! :))
ولی هنوز هم می گم کامل ترین گوشی آندرویدی حال حاضر Xperia Z2 هست!

پ. ن: تا وقتی LG G3 وارد بازار نشده!

خوب اولا سلام.

ببینین هنر نیست آدم از یک چیز اندازه ی تواناییش انتظار داشته باشه ولی هنر اینه که بشه بیشتر از توانایی یه چیز استفاده کرد!

صفحه ی امولد مزیتش نمایش خوب رنگ سیاه و زاویه ی دید خوبه و روشناییش کمه و رنگاش اشباعه و سفید خوب نمایش داده نمیشه!

ولی سامسونگ همه ی اینارو ارتقاع داده و رنگا اولا تو اس 5 خیلی طبیعیه و اشباع نیست و تازه 5 تا حالت نمایش رنگ داره صفحش!

امولدا اکثرا زیر آفتاب محدودن ولی سامسونگ روشنایی صفحه اس 5 و در حالی که فشردگی پیکسل بالاس به روشنترین صفحه ها رسونده و جزو روشنترین صفحه هاس!

سامسونگ نمایش رنگ سفید تو امولدارو انقد ارتقاع داده که حتی بشه با ال سی دی مقایسه کرد!

سامسونگ همه ی عیبای امولدو کاملا رفع کرده کاری که سازندگان ips lcd ها نکردن!

خوب حالا میرسیم به زد 2!

صفحش ips lcd و باید روشنایی زیاد و طبیعی بودن رنگو خوب نشون دادن سفیدو داشته باشه!

ولی زد 2 روشنایی زیادی نداره و به زحمت سایه خودت زیر نور دیده میشه!

رنگا طبیعین تو هردو تا ولی نمایش رنگ سفید تو زد 2 به خوبی نمایش رنگ سیاه امولد عمیق نیست چون این 2 تا رنگ تخصص این صفحاس!

من به خاطر این شاهکار سامسونگ صفحه ی اس 5 و بهترین میدونم که علاوه بر عالی بودن در امولد برای خودش یه پا ips عالیم هست!

من دوربینارو عملی مقایسه کردم و زد 2 جزعیات کمتر و نور کمتر ثبت میکنه تو کامپیوتر مقایسه کردم!

ولی فیلم برداری با کیفیت 4k تو زد 2 بهتره!ولی فول اچ دی اس 5 بهتره! ولی دوربین زد 2 داغ میشه و خود به خود میاد بیرون و این یه عیب بزرگه!

عاقا اون بحث سخت افزارو ولش کن مهم اینه که از پس اجرای همه ی دستورات بر بیاد!

رابط کاربری اس 5 اصلا هنگ نمیکنه و خیلیم روونه شما که ندیدی چرا همچین چیزی میگی؟من خودم هر روز صد بار بازی میکنم باهاش میام نت ولی تا حالا تو این 1 ماه ازش هنگ کردن ندیدم وتازه کاملا رمش برای رابط کاربری استاندارده ولی سونی از همون اول که گوشی داده رابط کاربریش یکیه ولی سامسونگ کلی چکش کاری کرده رو رابط کاربریشو خیلی ساده و زیبا چیده!مثلا من هنوز نفهمیدم چطور تو سونی باید پوشه ایجاد کرد و اپیلیکشنهارو توش گذاشت!تازه تو گالری سامسونگ مشخصه کدوم پوشه تو کدوم حافظس و راحت میشه عکسارو بین حافظه ها جابجا کرد ولی تو سونی باید کلی بری تو فایل منیجر بعد اینکارو بکنی تازه اس 5 از زد 2 تو رابط خیلی روون تره و من خودم عینی مقایسه کردم!اجرای بازیها با سرعت بیشتری اجرا میشه تو اس5!

بدنه ی اس 5 شاید بی کیفیت باشه ولی مقاومتش عالیه و تو تستا هیچیش نشده!همون اکسپریا زد وان افتاد دیگه روشن نشد!

نه اتفاقا!من نوت 3 و زد 2 رو گذاشتم با هم شارژ شن هر دو تاشون 15 درصد بودن نوت 3 100 درصد شد زد 2 هنو 55 درصد بود و 4 ساعت طول کشید در برابر 2 ساعت نوت 3!البته زد 2 دیر شارژ نمیشه ها 5 اس اپلم با اینکه نصف زد 2 ظرفیت باتری داره 2 ساعته شارژ میشه اس 5 که خدش 1:30 ساعته شارژ میشه!تازه اگه پاور سیوینگ معمولی اس 5 روشن باشه شارژدهی عالی پیدا میکنه!
خوب ولی من باتریاشونو برابر میدونم چون هر کدوم مزایا و معایبی دارن!

در ضمن شما اگه زد 2 بخرین تو قاب یا گارد نمیزارین احتمالا؟؟؟

اگه آدم گارد بزاره نه قیافه ی گوشی و نه حس مواد اولیش به آدم منتقل میشه اگه گاردم نزاری مقاومت اس 5 بازم عالیه!

و به نظر مندچون اس 5 بنا به دلایل بالا از بقیه اسمارت فون ها البته غیر جی 3 بهتره و چون قیمت ارزانتری نسبت به رقبا دارد !
.
.
.
.
.

بهترین و کاربردی ترن و کامل ترین گوشی اندرویدی حال بازار کسی نیست جز galaxy s5 !

• لایک
امتیازات: m.kf

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
پاسخ : !

خوب اولا سلام.

ببینین هنر نیست آدم از یک چیز اندازه ی تواناییش انتظار داشته باشه ولی هنر اینه که بشه بیشتر از توانایی یه چیز استفاده کرد!

صفحه ی امولد مزیتش نمایش خوب رنگ سیاه و زاویه ی دید خوبه و روشناییش کمه و رنگاش اشباعه و سفید خوب نمایش داده نمیشه!

ولی سامسونگ همه ی اینارو ارتقاع داده و رنگا اولا تو اس 5 خیلی طبیعیه و اشباع نیست و تازه 5 تا حالت نمایش رنگ داره صفحش!

امولدا اکثرا زیر آفتاب محدودن ولی سامسونگ روشنایی صفحه اس 5 و در حالی که فشردگی پیکسل بالاس به روشنترین صفحه ها رسونده و جزو روشنترین صفحه هاس!

سامسونگ نمایش رنگ سفید تو امولدارو انقد ارتقاع داده که حتی بشه با ال سی دی مقایسه کرد!

سامسونگ همه ی عیبای امولدو کاملا رفع کرده کاری که سازندگان ips lcd ها نکردن!

خوب حالا میرسیم به زد 2!

صفحش ips lcd و باید روشنایی زیاد و طبیعی بودن رنگو خوب نشون دادن سفیدو داشته باشه!

ولی زد 2 روشنایی زیادی نداره و به زحمت سایه خودت زیر نور دیده میشه!

رنگا طبیعین تو هردو تا ولی نمایش رنگ سفید تو زد 2 به خوبی نمایش رنگ سیاه امولد عمیق نیست چون این 2 تا رنگ تخصص این صفحاس!

من به خاطر این شاهکار سامسونگ صفحه ی اس 5 و بهترین میدونم که علاوه بر عالی بودن در امولد برای خودش یه پا ips عالیم هست!

من دوربینارو عملی مقایسه کردم و زد 2 جزعیات کمتر و نور کمتر ثبت میکنه تو کامپیوتر مقایسه کردم!

ولی فیلم برداری با کیفیت 4k تو زد 2 بهتره!ولی فول اچ دی اس 5 بهتره! ولی دوربین زد 2 داغ میشه و خود به خود میاد بیرون و این یه عیب بزرگه!

عاقا اون بحث سخت افزارو ولش کن مهم اینه که از پس اجرای همه ی دستورات بر بیاد!

رابط کاربری اس 5 اصلا هنگ نمیکنه و خیلیم روونه شما که ندیدی چرا همچین چیزی میگی؟من خودم هر روز صد بار بازی میکنم باهاش میام نت ولی تا حالا تو این 1 ماه ازش هنگ کردن ندیدم وتازه کاملا رمش برای رابط کاربری استاندارده ولی سونی از همون اول که گوشی داده رابط کاربریش یکیه ولی سامسونگ کلی چکش کاری کرده رو رابط کاربریشو خیلی ساده و زیبا چیده!مثلا من هنوز نفهمیدم چطور تو سونی باید پوشه ایجاد کرد و اپیلیکشنهارو توش گذاشت!تازه تو گالری سامسونگ مشخصه کدوم پوشه تو کدوم حافظس و راحت میشه عکسارو بین حافظه ها جابجا کرد ولی تو سونی باید کلی بری تو فایل منیجر بعد اینکارو بکنی تازه اس 5 از زد 2 تو رابط خیلی روون تره و من خودم عینی مقایسه کردم!اجرای بازیها با سرعت بیشتری اجرا میشه تو اس5!

بدنه ی اس 5 شاید بی کیفیت باشه ولی مقاومتش عالیه و تو تستا هیچیش نشده!همون اکسپریا زد وان افتاد دیگه روشن نشد!

نه اتفاقا!من نوت 3 و زد 2 رو گذاشتم با هم شارژ شن هر دو تاشون 15 درصد بودن نوت 3 100 درصد شد زد 2 هنو 55 درصد بود و 4 ساعت طول کشید در برابر 2 ساعت نوت 3!البته زد 2 دیر شارژ نمیشه ها 5 اس اپلم با اینکه نصف زد 2 ظرفیت باتری داره 2 ساعته شارژ میشه اس 5 که خدش 1:30 ساعته شارژ میشه!تازه اگه پاور سیوینگ معمولی اس 5 روشن باشه شارژدهی عالی پیدا میکنه!
خوب ولی من باتریاشونو برابر میدونم چون هر کدوم مزایا و معایبی دارن!

در ضمن شما اگه زد 2 بخرین تو قاب یا گارد نمیزارین احتمالا؟؟؟

اگه آدم گارد بزاره نه قیافه ی گوشی و نه حس مواد اولیش به آدم منتقل میشه اگه گاردم نزاری مقاومت اس 5 بازم عالیه!

و به نظر مندچون اس 5 بنا به دلایل بالا از بقیه اسمارت فون ها البته غیر جی 3 بهتره و چون قیمت ارزانتری نسبت به رقبا دارد !
.
.
.
.
.

بهترین و کاربردی ترن و کامل ترین گوشی اندرویدی حال بازار کسی نیست جز galaxy s5 !
شما صفحه نمایش S5 رو با یه صفحه نمایش دقیق مثل iPhone 5s یا Nexus 5 مقایسه کن تا بفهمی بی دقت ترین صفحه نمایش از لحاظ نشون دادن رنگ ها رو داره! همه چی به سبزی می زنه!
البته صفحه نمایش های Amoled قبلی سامسونگ که به معنای واقعی کلمه آشغال بودن حالا این یه کم قابل تحمل تر شده!
از لحاظ شدت روشنایی هم شما یه صفحه ی تمام سفید رو توی گوشیت باز کن و تنظیم کن رو حداکثر روشنایی ممکن، خواهی دید که چه جوری سامسونگ باز هم با اعداد و ارقام سرت رو شیره مالیده و تنها در صورتی که کل صفحه خاموش باشه و یک پیکسل روشن داشته باشه به 650 نیت می رسه و در حالت عادی هیچ جوری بیشتر از 400 نیت نمی شه!
من با Z1 هم زیر نور خورشید مشکلی ندارم حالا نمی دونم چرا افسانه سازی می کنه و می گی صفحه ی Z2 بده!
و هنوز مونده که سامسونگ به بهترین ips های بازار برسه!
در مورد دوربین توی بخش عکاسی که به چشم خودم دیدم و چون بدون تعصب نظر می دم فقط گوشی های نوکیا ( Lumia 1520 و قطعاً Lumia 1020) و سونی از S5 بهتر بودن، در نتیجه S5 بد نیست اما به بزرگان صنعت کمرا فون ها نمی رسه!
در مورد فیلم برداری باز هم سامسونگ با یه کلک نرم افزاری جالب طرفدار هاش رو سرگرم کرده! نمی تونی بیشتر از 5 دقیقه ی متوالی با کیفیت 4K فیلم برداری کنی تا یه وقت نفهمی گوشی داغ می کنه! اما Z2 این محدودیت رو نداره در عوض تا حد امکان فیلم برداری رو ادامه می ده و وقتی دما به سطح بحرانی می رسه فیلم برداری رو قطع می کنه! پس این یه بازی جالبه که سامسونگ کرده و شما هنوز متوجه نشدی!
من رابط کاربری سامسونگ رو دیدم و مثل قبل غیر قابل تحمل بود برام، شاید شما که همیشه مکث و لگ دیدی برات طبیعیه و مشکلی باهاش نداری اما من اون مکث نیم ثانیه ای برای رفتن به هوم و باز کردن گالری رو نمی تونم تحمل کنم چون گوشی های مختلفی رو تجربه کردم!
البته جا دادن این همه امکانات تحسین برانگیزه اما واسه من سرعت مهم تر از یه سری شیرین کاری سرگرم کننده توی رابط کاربری هست!
در ضمن رابط کاربری سونی ساده ترین و سر راست ترین رابط کاربری بین شرکت هاست! احتمالاً شما نخواستی یاد بگیری ازش استفاده کنی وگرنه یاد گرفتنش خیلی سادست! همه این کار هایی که نتونستی انجام بدی هم هر روز دارم با گوشیم انجام می دم!
برترین کیفیت صوتی هم بعد گوشی های HTC سونی Z2 داره (البته من هنوز با G3 کار نکردم)
جنس بدنه هم که توش حرفی نیست و با توجیه هم مشکل حل نمی شه (;

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

به نقل از S2MA :
شما صفحه نمایش S5 رو با یه صفحه نمایش دقیق مثل iPhone 5s یا Nexus 5 مقایسه کن تا بفهمی بی دقت ترین صفحه نمایش از لحاظ نشون دادن رنگ ها رو داره! همه چی به سبزی می زنه!
البته صفحه نمایش های Amoled قبلی سامسونگ که به معنای واقعی کلمه آشغال بودن حالا این یه کم قابل تحمل تر شده!
از لحاظ شدت روشنایی هم شما یه صفحه ی تمام سفید رو توی گوشیت باز کن و تنظیم کن رو حداکثر روشنایی ممکن، خواهی دید که چه جوری سامسونگ باز هم با اعداد و ارقام سرت رو شیره مالیده و تنها در صورتی که کل صفحه خاموش باشه و یک پیکسل روشن داشته باشه به 650 نیت می رسه و در حالت عادی هیچ جوری بیشتر از 400 نیت نمی شه!
من با Z1 هم زیر نور خورشید مشکلی ندارم حالا نمی دونم چرا افسانه سازی می کنه و می گی صفحه ی Z2 بده!
و هنوز مونده که سامسونگ به بهترین ips های بازار برسه!
در مورد دوربین توی بخش عکاسی که به چشم خودم دیدم و چون بدون تعصب نظر می دم فقط گوشی های نوکیا ( Lumia 1520 و قطعاً Lumia 1020) و سونی از S5 بهتر بودن، در نتیجه S5 بد نیست اما به بزرگان صنعت کمرا فون ها نمی رسه!
در مورد فیلم برداری باز هم سامسونگ با یه کلک نرم افزاری جالب طرفدار هاش رو سرگرم کرده! نمی تونی بیشتر از 5 دقیقه ی متوالی با کیفیت 4K فیلم برداری کنی تا یه وقت نفهمی گوشی داغ می کنه! اما Z2 این محدودیت رو نداره در عوض تا حد امکان فیلم برداری رو ادامه می ده و وقتی دما به سطح بحرانی می رسه فیلم برداری رو قطع می کنه! پس این یه بازی جالبه که سامسونگ کرده و شما هنوز متوجه نشدی!
من رابط کاربری سامسونگ رو دیدم و مثل قبل غیر قابل تحمل بود برام، شاید شما که همیشه مکث و لگ دیدی برات طبیعیه و مشکلی باهاش نداری اما من اون مکث نیم ثانیه ای برای رفتن به هوم و باز کردن گالری رو نمی تونم تحمل کنم چون گوشی های مختلفی رو تجربه کردم!
البته جا دادن این همه امکانات تحسین برانگیزه اما واسه من سرعت مهم تر از یه سری شیرین کاری سرگرم کننده توی رابط کاربری هست!
در ضمن رابط کاربری سونی ساده ترین و سر راست ترین رابط کاربری بین شرکت هاست! احتمالاً شما نخواستی یاد بگیری ازش استفاده کنی وگرنه یاد گرفتنش خیلی سادست! همه این کار هایی که نتونستی انجام بدی هم هر روز دارم با گوشیم انجام می دم!
برترین کیفیت صوتی هم بعد گوشی های HTC سونی Z2 داره (البته من هنوز با G3 کار نکردم)
جنس بدنه هم که توش حرفی نیست و با توجیه هم مشکل حل نمی شه (;
اتفاقا صفحشو با 5 اس مقایسه کردن خود یارو اعتراف کرد اس 5 بهتره!
من با نوت 3 زیاد کار کردم و صفحش عالیه!
شما با نرن افزارای سامسونگ کار نکردی چون که من نرم افزار کامل تر از سامسونگ ندیدم.
کیبرد سونی با سامسونگ قابل مقایسه نیست سونی باید رو رابط کاربریش مثل ال جیو سامسونگ کار کنه!
دوربین اس 5 و جی اس ام آرنا گفته بهتره زومیتم که از سامسونگ متنفره منکر این موضوع نشده!
درضمن با روت کردن فیلم برداری 4k تا هر زمان که بخوای میکنه ولی داغ نمیکنه دوربین اصلا!
سونی واقعا باید رو کنترل حرارتش کار کنه!
درباره ی صفحه بگم سونی اولین تجربهاش رو ips ولی من در کل میگم زد 2 به نظرم بعد اس 5 بهترینه!

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

به نقل از Hamed.H.A :
یعنی بعضیا جالب پست میذارن
طرف میگه مامانم می خواد گوشی بگیره بعد مکالمه تصویری مهمه :|
بعد مامان شما که می خواد مکالمه تصویری انجام بده حتما از طریق اینترنت یا سیم کارت رایتل میتونه باشه بعد در ایران همه جا که نت نیست و همچنین برای استفاده سیم کارت رایتل و ایجاد مکالمه تصویری حتما میدونید اون اشخاص مورد نظر هم باید رایتل داشته باشن
تازه باید سامسونگ هم باشه :|
من خواهشمندم شما همین صحبت هایی که میزنین جلوی یه متخصص موبایل در یه فروشگاه معتبر بزنید یعنی چهره ی طرف دیدنیه
من الان می تونم چند گوشی خوب معرفی کنم اما نمی گم چون اینجا همه از روی تعصب حرف میزنن و طرف خودش برای سامسونگ و اپل می کشه :|
مرسي كه فك كردين پستم جالبه : )
من متخصص گوشي نيستم مثل شما عفو كنيد
بله مكالمه ي تصويري با رايتل ميخاد. وقتي سامسىنگ ميخاد چي كار كنم؟!
منم از شما نميخام راهنمايي كنيد
در ضمن چه قدر هم شما cool هستي متوجه شدم! :|

پ.ن: در ضمن اينجا تاپيك راهنمايي هست نه تاپيك اينكه بگيم ما چه قدر شاخيم! من اگه متخصص بودم راهنمايي نميخاستم.

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

یکی از دوستان با 300 گوشی میخاست انگار!الان پستشو پیداا نمیکنم بسکه شلوغ شده تاپیک :د ببین یکم بزا رو پولت بشه 350،360!اون موقه دوتا گزینه خوب داری!هوآوی وای511 و هوآ<ی وای300 جفتشو تو خونه داریم ما!اگهخ کیفیت ساخت و دوربین خوب و رابط کاربری خوب میخای وای سیصد رو بگیر،اگر سخت افزار قوی تر و صفحه بزرگتر میخای وای511 ،که بنظر من وای سیصد بگیری بهتره،من الان خودم 511 دارم مامانم 300 پشیمون میگم کاش من 300 گرفته بودم :-" از رابط کاربری 511 خسته میشی،دوربینشم افتضاحه!ولی خب برتریهایی که گفتم نسبت به 300 داره!

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

به نقل از Sοgand :
مرسي كه فك كردين پستم جالبه : )
من متخصص گوشي نيستم مثل شما عفو كنيد
بله مكالمه ي تصويري با رايتل ميخاد. وقتي سامسىنگ ميخاد چي كار كنم؟!
منم از شما نميخام راهنمايي كنيد
در ضمن چه قدر هم شما cool هستي متوجه شدم! :|

پ.ن: در ضمن اينجا تاپيك راهنمايي هست نه تاپيك اينكه بگيم ما چه قدر شاخيم! من اگه متخصص بودم راهنمايي نميخاستم.
من که جوابتونو دادم سوگند خانم!

بالا