• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

قسمـت‌های جالـبِ کتـاب‌ها

"Mehrab"

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
1398
گاهی بهتره دو نفر مدتی از هم دور باشند؛ تا بفهمند چقدر به با هم بودن احتیاج دارند!

دیر یا زود
آلبا دسس پدس

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
در لوگوتراپی عشق عاملی پدیده زاد نیست که از سائق یا غریزه ی جنسی مشتق شده باشد. هم چنین شکل اعتلا یافته ی میل جنسی نیز نیست. بلکه عشق، خود مانند میل جنسی پدیده ی اصلی و بنیادی است. میل جنسی آن جایی جایز و حتی مقدس است که حامل و ناقل عشق باشد. بنابراین عشق تنها اثر جنبی میل جنسی نیست، بلکه میل جنسی شیوه ای است برای ابراز نهایت همدمی که عشق طالب آن است.

انسان در جستجوی معنا_ ویکتور فرانکل

"Mehrab"

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
1398
آرامش خود را به هیچ چیز و هیچ کس وابسته نکن، تا همیشه آن را داشته باشی...

مرد تکثیر شده
ژوزه ساراماگو

صبایام:)

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
روان شناسی
در مورد چیزهایی که نمیخواهی بدانی ، هر قدر کمتر بدانی همان قدر کمتر دلت به درد می آید ، همان قدر کمتر عذاب میکشی . اینطوری که به قضیه نگاه کنی نادانی آن قدر ها هم بد نیست .
ملت عشق

Leilagh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
⚡️رازی که خواب شما برایتان فاش می کند!

▫️چند سال پیش مرد جوانی که می خواست به یک مدرسه علوم تربیتی برود، این خواب را برای من تعریف کرد: او خود را در وضعیتی دیده بود که درگیر یک وضعیت شیادانه است که از مردم کلاهبرداری می کند. او شریک کسی بود که می‌دانست شهرت خوبی ندارد. او از این خواب عصبانی و ناراحت شده بود.

▫️من به او گفتم: متوجه باش که در خواب تو و این فرد در یک گروه قرار گرفتید: گروه کلاهبردارها! چه چیز خاصی در این فرد هست که از آن متنفری؟ او بلافاصله گفت: توانایی این فرد در سوء استفاده از افراد.کلاهبرداری برای من اصلاً قابل قبول نیست! به او گفتم: تو یک موعظه گری که در جلب نظر دیگران و گول زدن آن ها بسیار ماهری! بنابراین در مورد تو درسی که می خواهی بخوانی، فراخوانی برای تربیت دیگران نیست، بلکه وسیله ای برای ادامه برنامه های کلاه بردارانه ات است.

▫️در همین لحظه برق ترازوی عدالت در چشمانش درخشید و گفت: فکر می کنم نباید به مدرسه علوم تربیتی بروم، باید به مدرسه وکالت بروم. هر چیزی كه شما در خودتان انكار كنيد يا به آن كم بها بدهيد، در ديگران می بینید، انتقاد مى‌كنيد و مورد شماتت قرار مى‌دهيد، در حالیکه باید واقعیت آن را بپذیرید. چيزى كه درون خودتان از آن مى‌ترسيد، همان چيزى است كه در وجود ديگران با آن مى‌جنگيد يا از آن فرار مى‌كنيد و در خواب، زمانی که کنترلی روی ذهن تان ندارید، خودش را به شما نشان می‌دهد.

▫️هر چه كه در خودتان نداريد، همان چيزى است كه به‌خاطرش به ديگران وابسته می شوید. سایه‌ها در صورت عدم شناخت و رسیدگی، می‌توانند زندگی و دامنه انتخاب‌های شما را تحت کنترل در بیاورند.

برگرفته از کتاب صوتی #شکستن_تقدیر

shima.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
95
تصور دو موجودی که، تنها و دور از دیگران، یکدیگر را دوست دارند بسیار زیباست. اما آنها خلوت خویش را با چه چیزی پر می‌کنند؟ جهان هر اندازه هم که حقیر باشد، آنها برای سخن گفتن با یکدیگر به آن نیاز دارند.
- می‌توانند سکوت کنند.
ژان مارک خندید: "مثل آن دو نفر سر میز پهلویی؟ اوه، نه، هیچ عشقی با سکوت زنده نمی‌ماند."

هویت - میلان کوندرا

Amin rouhi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1400
- آقا راسته که میگن شما انگلیسی هستید؟
بله این طور می گویند. تاریخ سیصد ساله ی اخیر نشان داده و ثابت کرده که انسان در دوستی با انگلستان ضرر می کند. اما دشمنی با انگلستان موجب محو آدمی می شود. من به عنوان یک آدم عاقل در تمام مدت زندگیم، ضرر این دوستی را کشیده ام، اما حاضر نشده ام محو شوم.

کتاب سیدضیا: عامل کودتا، گفته‌ها و ناگفته‌های تاریخ معاصر ایران از زبان سیدضیاءالدین طباطبایی
صدرالدین الهی/نشرثالث

امروز سالگرد اشغال تهران توسط قوای قزاق در پی کودتای ۳ اسفند ۱۲۹۹است در پی این کودتا سید ضیاءالدین طباطبایی، به سمت نخست‌وزیر و رضا خان، به سمت وزیر جنگ و فرمانده کل قوای ایران، منصوب شد.

Amin rouhi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1400
درباره‌ی شکنجه و رنج میلیون‌ها نفری که از آنان خبر داریم ولی تصمیم می‌گیریم نادیده‌شان بگیریم چه باید گفت؟
تصور کنید ناچار از دیدن فیلم کثیفی درباره‌ی قصابی‌کردن یک انسان هستید که همان چیزی را به نمایش می‌گذارد که هر روزه هزاران بار در جهان تکرار می‌شود و ببینید تماشای این فیلم چه تأثیری بر شما می‌گذارد:
شکنجه‌های عملی وحشیانه،
درآوردن چشم‌های فرد،
له‌کردن بیضه‌هایش
ــ انسان تحمل برشمردن فهرست کامل این اعمال را ندارد.
آیا تماشاگر می‌تواند رفتار معمولی همچون قبل داشته باشد؟ آری البته تنها در صورتی که بتواند به نحوی ـ در کنشی که کارایی نمادین را به حال تعلیق درآورد ـ آن‌چه را شاهد بوده است به فراموشی سپارد.
این فراموشی مستلزم گرفتن حالتی موسوم به انکار بت‌واره‌پرستانه است: «می‌دانم، ولی نمی‌خواهم بدانم که می‌دانم، بنابراین نمی‌دانم». می‌دانم ولی از پذیرفتن کامل نتایج این آگاهی خودداری می‌کنم و از همین رو می‌توانم همچنان به‌گونه‌ای رفتار کنم که گویی نمی‌دانم.

«خشونت» از اسلاوی ژیژک

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
آن شب رزم آرا به ما گفت که هیچگاه رو به خدا نماز نخوانده ایم، رو به هندوستان ایستاده ایم. و گفت که باز باید خدا را شکر کنیم که رو به روسیه نایستاده ایم. همه ی عبادات ما باطل است و خدا قاصم الجبارین است.
من همیشه فکر می کردم خدا ارحم الراحمین است، و او گفت که پیغمبر در لحظه ی آخر زندگی به اطرافیانش نگاه کرد. عرض کردند بعد از شما چه می شود؟فرمود یومُ البَدتَر، یومُ البدتَر. برای همین دنیا روز به روز بدتر می شود، یومُ البدتر. یک لحظه واژه اش را در ذهنم مرور کردم. یومش عربی رود و بدترش فارسی. آقای یغمایی دبیر ادبیاتمان می گفت که بدتر صفت تفضیلی است. دانستم که این هم باید از حقه بازی های امثال رزم آرا باشد که حرف های خودشان را از قول بزرگان نقل می کنند، یأس و ناامیدی را در دلت ها می کارند و بعد می گویند حالا ما آمده ایم که بهترش کنیم، قبله تان را صاف کنیم،و آنچه ما می گوییم راه رستگاری است، بدبختی بزرگ بشر چیست؟ از همین که آدم دینش درست نباشد و نداند که نداند که نداند، یا چه می دانم، آن کس که بداند که نداند که بداند، در جهل بماند، شاید هم نماند. و آن شعر را دو سه بار تکرار کرد.

سال بلوا/عباس معروفی/نشر ققنوس/ص36

"Mehrab"

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
1398
گاهی باید به دور خود یک دیوار تنهایی کشید نه برای اینکه دیگران را از خودت دور کنی،بلکه ببینی چه کسی برای دیدنت دیوار را خراب میکند!

دست‌های آلوده
ژان پل سارتر

SHAMIM.J

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
ع پ گلستان
رشته دانشگاه
نرسینگ
زندگی فقط یک بار است و ما هرگز نخواهیم توانست تصمیم درست را از تصمیم نادرست تمیز دهیم، زیرا ما در هر وضعی فقط میتوانیم یک بار تصمیم بگیریم، زندگی دوباره،سه باره و چهارباره به ما عطا نمی شود ...

# بار هستی
#میلان_کوندرا

Mhr-Sana

....
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دامغان
سال فارغ التحصیلی
1401
روز اول ،خیلی اتفاقی دیدمت...
روز دوم،الکی الکی چشمم ب چشمت افتاد....
هفته بعد،دزدکی بهت نگاه کردم...
ماه بعد،شانسی به دلم نشستی و حالا سالهاست ک دوستت دارم.:D:RedHeart
دل تو دل/علی خاتمی

SHAMIM.J

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
ع پ گلستان
رشته دانشگاه
نرسینگ
فكر می‌كنم يكى از بزرگترين نشانه‌هاى بلوغ يک فرد همین است، اينكه بداند چطور چيزهايى را كه براى ديگران اهميت دارد، درک كند، حتى اگر براى خودش اهميت چندانى نداشته باشد.

#ما_تمامش_می‌کنیم⁣⁣
#کالین_هوور

behrad1

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی بناب
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
1393
یک دانه برای بوقلمون،
یک دانه برای خروس،
یک دانه فاسد می شود، و
فقط یک دانه سبز شده و رشد می کند!

کشاورز به امید آن، دانه راکشت می کند که در قیاس با باغبانی که در شعر قدیمی سروده ی فای یاگر وصف شده است، در مزرعه اش بیشتر از یک دانه سبز شود.
خط اول مقدمه کتاب تکنولوژی بذر(کتاب دانشگاهیه فقط متنش جالب بود نوشتم)
نوشته کاپلند مک دونالد
ترجمه دکتر غلامحسین سرمدنیا

SHAMIM.J

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
ع پ گلستان
رشته دانشگاه
نرسینگ
ما بی ایمان نبودیم، منتها می‌خواستیم به باورهای خودمان و نه باورهایی كه برای ما مقرر شده بود ایمان داشته باشیم...

#درک_یک_پایان
#جولین_بارنز

amirrach

امیرآچ
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
17
” همیشه از پزشک توقع کاری غیرممکن را دارند.
ایمان دیرینه‌ی خود را از دست داده‌اند؛
کشیش در خانه‌اش نشسته و لباس‌های عبادت خود را یکی پس از دیگری تکه‌تکه می‌کند؛
اما پزشک باید با دست لطیف و جراح خود از عهده هر کاری برآید. “

پزشک دهکده|فرانتس کافکا

Amin rouhi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1400
‍ امروز سالمرگ استالین است.
کتاب استالین مخوف
ترجمه : حسن کامشاد

به سخن ديگر سياسي ها همه بي گناه بودند. هيچ كاري نكرده بودند. وقتي خانم «ناژدا ماندلشتام» شنيد يكي از دوستانش بازداشت شده است، بي اختيار پرسيده بود چرا؟ آناآخماتوا؛ شكيبايي را از دست داده بود و در جواب گفته بود:« نمي فهمي، حالا مردم را براي هيچ بازداشت مي كنند».(ص۹۵)

استالين يك گفته فراموش نشدني داشت:«مرگ حلال مشكلات است آدم كه رفت، مشكل هم مي رود»(ص۱۳۶).(در جایی دیگر هم گفته بود: مرگ یک نفر جنایت است مرگ میلیونها نفر فقط یک آمار است).

…«استالين ناراحت است كه نمي تواند هيچ كس، از جمله خودش را قانع كند كه وي بزرگتر از همه است، و اين ناراحتي شايد تنها خصلت انساني او باشد ولي آنچه انساني نيست و بلكه بسيار شيطاني است آن است كه اوبه دليل اين عقده خود كم بيني مي خواهد از همه به خصوص از آنهايي كه از او بهترند انتقام بگيرد و از نظر او بهتر از او يعني ملت!».(ص۱۴۰)

در ۲۲ اكتبر ۱۹۳۷ به ما گفتند كه همين حالا خيلي ها را دارند بازداشت مي كنند زيرا مي خواهند شر عناصر نامطلوب را پيش از انتخابات بكنند. ليبوف وايسلييونا شپورينا، روز ۱۲ دسامبر رفت راي بدهد:

«چه مسخره بازي! وارد اتاقك راي شدم تا به اصطلاح راي بدهم و نامزد خود را براي شوراي عالي شوروي انتخاب كنم اما روي ورقه راي يك نام از قبل نوشته شده و علامت گذاري شده بود و من فقط بايد زحمت انداختن داخل صندوق را مي كشيدم. همانجا دراتاقك زدم زير خنده اما به زور خودم را جمع و جور كردم. از اتاق كه بيرون آمدم، نگاه خشمگين يوري بر من دوخته شده بود، يقه ام را بالاكشيدم و درون پالتوي ضخيم ام پنهان شدم.خيلي خنده دار بود!»
روز بعد استالين در مورد انتخابات چنين گفت:
«انتخاباتي به راستي چنين دموكراتيك تاكنون در جهان وجود نداشته است. هرگز! تاريخ نمونه ي ديگري را نمي شناسد»(كف ممتد حضار).(ص ۲۳۱) استالين بعدها اعتراف كرده بود كه :«درانتخابات راي دهنده مهم نيست، راي شمارنده مهم است» اما آنگونه كه ليبوف مي گويد؛ ظاهرا حتي راي شمارنده نيز مهم نبوده است، مهم خود استالین بود!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
برای دوستای المپیادیم دعا میکردم D:
زنگ تاریخ بود. در باز شد ولی معلم فیزیک وارد اتاق شد. همه شروع کردند به غر زدن. معلم خم شد روی میزش و با قدرت تمام فنری را فشار داد. گفت: طبق قانون پایستگی انرژی این فشار سبب میشه انرژی پتانسیل در فنر به حداکثر برسه و انرژی جنبشی به حداقل. بعد سکون کرد و در همان وضعیت ماند. زنگ که خورد یک دفعه دستش را برداشت. فنر آزاد شده محکم خورد توی چشم خودش. بچه ها زدند زیر خنده. معلم اشک چشمش رو پاک کرد و گفت این درس امروز تاریخ بود. دلایل سقوط دیکتاتورها.

نرگس حاج نوروزی_داستان من صد کلمه،هزار حرف_انتشارات آرنا

بالا