• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پیشنهادهای مربوط به محتوای سایت

AHMADREZA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی کاشان
شهر
کاشان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
پاسخ : پیشنهادهای مربوط به محتوای سایت

تقریبن مسوولیت های قسمت مجازی با مدیران داخلی هست و اگه کمبودی حس بشه قطعن نیروی جدید اضافه خواهد شد. :)
اون جایی هم که درجات هست اگه لینک رو بدی ما قطعن اون رو درست می کنیم چون نیازی حس نشده ما به فکر اصلاحش نرفتیم.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

اینکه من میگم مخالفم یعنی ملت خفه شن؟!

ما در بعد کاربریمون هم به خیلی از تاپیک ها علاقه نداریم. یعنی مثلا من اطلاعات و علاقه ای در زمینه فلسفه ندارم که توی بحث هاش شرکت بکنم. در زمینه المپیادها اطلاعاتی ندارم و خیلی موضوعات دیگه. سایر مدیران هم مثل من. اگر ما کاربر عادی باشیم علاقه ای به حضور در سایت نداریم چون متاسفانه ترکیب سنی و عقلی سایت به شکلی نیست که ما اینجا دووم بیاریم. اگر هم توی سایت میآیم به خاطر جنبه های مدیریتی کارهای اینجاست. حرف من اینه که حتی اگر شرکت کردن ما در بحث ها خیلی فرق بکنه به حال سایت‌٬ توانش رو نداریم. یعنی اگر همین الان کلیه ما از سمت هامون برکنار بشیم٬ از سایت میریم یا خیلی کم به سایت سر میزنیم.

یکی از اهداف سمپادیا پرورش فکری افراده و اینکه توی تابستون سطح سایت پایین میاد به خاطر اینه که افراد جدید وارد سایت میشن بعد رفته رفته این افراد سمت بحث های بهتر کشیده میشن و با سمپادیا بزرگ میشن. شبیه یک منبع آبی که از یک طرف پرمیشه از دیگه سرریز میکنه. این رو قبول دارین شما؟

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

ما کاربر عادی باشیم علاقه ای به حضور در سایت نداریم چون متاسفانه ترکیب سنی و عقلی سایت به شکلی نیست که ما اینجا دووم بیاریم.
این قسمت رو ندیده بودم!!
خب خیلی ها الآن بحثشون اینه که چرا جو فورم رو به سمتی نبریم که همه با شرایط سنی مختلف از جمله دانشجوها از اون لذت ببرن و استفاده کنن؟
شما که مدیر هستی باید در این مورد تصمیم بگیری و اجرا کنی!
یعنی واقعا هدف سمپادیا اینطوره که یک سری دانش آموز راهنمایی و دوم و سوم دبیرستانی بیان بحث کنن تو فروم بگردن بعد کنکوری بشن دانشجو بشن برن! دوباره یک سری جدید و همینطوری این سیکل ادامه پیدا کنه!
اگر اینطوره خب این چه کاریه؟ بود و نبود سمپادیا چه فرقی می کنه؟
شما باید هدف سمپادیا رو طوری تعیین کنید که همه بتونن در اون دووم بیارن!
چرا یک زماین چند نفر هم سن الآن من و شما تو سایت بودن و خیلی خوب هم بحث های با کیفیت میکردن ولی الآن شما نمیتونی دووم بیاری؟
واقعا این صحبت شما برام عجیب بود...!

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

من منظورم کمبود عقلی نبود. بهتر بود کلمه « فکر » رو به کار میبرم. خب مثلا الان برای من مهم اینه که در دانشگاه چیکار کنیم؟٬ نه شهریه مدارس. ولی هم‌بحث متناسب با خودم تو فروم ندارم.

بعد سوال بعدی این هست که خوب، اگر این مدیران حال حاضر سمپادیا که تا الان حداقل یه سایت محسوب میشده، به سایت و محتواش علاقه ندارن، دوست ندارن توش فعالیت کنند، خوب چرا اصلا اینجا هستند؟ چرا تو سایتند؟ وقتی کسی دوست نداره جایی باشه نیاد دیگه
خب محور فعالیت اونها محتوا نیست. محور فعالیت بسترسازی و مدیریت اینجاست.

حرف من کلا اینکه الان سمپادیایی ما داریم توش صحبت میکنیم، از دید من و کاربر ها سمپادیا فروم هست، نه نشریه، نه وبلاگ، نه بخش حقیقی و این ها! انتقادی که ما میکنیم اینکه خوب شما کار حقیقی می کنید؟ بسم الله! کسی جلو کسی رو نگرفته! اما خوب بحث فروم یه چیز جدایی هست، باید رده مدیریتی داشته باشه و مسئولیت هاش هم جدا، وقتی یه محیط بسته مدیریتی که خیلی خیلی سخت افراد وارد یا از اون خارج میشند تشکیل بدید و بعد به قول خودتون این همه مسئولیت هم برای خودتون بتراشید (حال مفید یا نامفید) خوب معلومه کم میارید..تقسیم نیرو کنید..کسایی رو بزارید برای فروم که فقط برای فرم کار کنند تا فردا پس فردا بهانه ای نداشته باشند که ما کار دیگه میکنیم وقت نداریم به فروم برسیم.
یعنی یک نفر رو مدیر کنیم تا بیاد تولید محتوا بکنه؟ به نظر من اگر کسی رو مدیر بکنیم بدتر از عادی توی فروم هم میافته.

به نقل از Ali pasha :
این قسمت رو ندیده بودم!!
خب خیلی ها الآن بحثشون اینه که چرا جو فورم رو به سمتی نبریم که همه با شرایط سنی مختلف از جمله دانشجوها از اون لذت ببرن و استفاده کنن؟
شما که مدیر هستی باید در این مورد تصمیم بگیری و اجرا کنی!
یعنی واقعا هدف سمپادیا اینطوره که یک سری دانش آموز راهنمایی و دوم و سوم دبیرستانی بیان بحث کنن تو فروم بگردن بعد کنکوری بشن دانشجو بشن برن! دوباره یک سری جدید و همینطوری این سیکل ادامه پیدا کنه!
اگر اینطوره خب این چه کاریه؟ بود و نبود سمپادیا چه فرقی می کنه؟
شما باید هدف سمپادیا رو طوری تعیین کنید که همه بتونن در اون دووم بیارن!
چرا یک زماین چند نفر هم سن الآن من و شما تو سایت بودن و خیلی خوب هم بحث های با کیفیت میکردن ولی الآن شما نمیتونی دووم بیاری؟
واقعا این صحبت شما برام عجیب بود...!
خب مساله اینه چطوری اینکار رو بکنیم؟ چطوری میشه توی یک محیط این همه فضا برای سنین مختلف ایجاد کرد؟ اینکار خیلی سخته.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

اینکه من میگم مخالفم یعنی ملت خفه شن؟!
:D
یعنی شم ایه درصد فکر کن ما خفه شیم! :D تا وقتی اینجاییم حق خودمون میدونیم حرفمون وبزنیم.حالا شما میخواین بشنوین نمیخواین هم نشنوین!

اگر ما کاربر عادی باشیم علاقه ای به حضور در سایت نداریم چون متاسفانه ترکیب سنی و عقلی سایت به شکلی نیست که ما اینجا دووم بیاریم.
خب ببینید این رو من ه مبهش اشاره کردم که واقعا به خاطر شرایط سنیم که با غالب بچه های سایت دیگه نمیخونه اصلا هیچ جذابیتی برام نداره بحث تو انجمنهای مختلفش.
اما این اصلا دلیل خوبی نیست ها! یعنی واقعا هیچ برنامه ای ندارین که اینطوری نباشه؟! یعنی ما قراره این تابستون که گذشت و وارد دانشگاه شدیم دیگه سایت برامون هیچ هیچ هیچ جذابیتی نداشته باشه و توش دووم نیاریم؟!
اگه اینه که خیلی مسخره ست!چون من فکر میکردم این جو خوب قراره تا سالهای بعد هم ادامه پیدا کنه.من از دانشجوی سال بالاییم چیز یاد بگیرم و دانش آموزا ازم راهنمایی بگیرن و خلاصه اینکه یه سیکل قشنگ تکرار بشه.
اما اینطور که شما میگین دیگه این حلقه اینجا تموم میشه و من قرار نیست هیچ دلیلی داشت هباشم برای آمدن به سایت.
تازه نمیخوام روی بار منفی جمله تون حرفی بزنم!!!

حرفهای احمدرضا و مهران و آروین هم قبول.
اینکه بیاین بگین ما تو بحثایی که واسه خودمون جذابه شرکت میکنیم، حرف درستیه و خیلی فرق میکنه با اینکه بگین به دلیل مشغله های مدیریتی وقت نمیکنیم بیایم شرکت کنیم!!

AHMADREZA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی کاشان
شهر
کاشان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

این لینکی که دادید به نظرم محتواش درست هست ما اختیارات داریم اما وظیفه ی ما اعمال اون اختیارات نیست :)
من قصد ندارم در مقام دفاع از پست محمد بر بیام و جواب پست شما رو بدم چون اصولن آدم زنده وکیل نمی خواد اما خوب چون حس می کنم یه بخشی از حرفا مخاطب عام مدیرا هستن پاسخ میدم:
اول به نظرم بهتر هست که ما نظرات خودمون رو به نظرات کاربرا تعمیم ندیم و باید بگم که از نظر ما سمپادیا اصلن به این فروم محدود نیست و یا حداقل ما قصد نداریم به این فروم محدودش کنیم.
خوب وقتی نیازی برای اضافه شدن مدیر جدید نیست چرا ما باید مدیر اضافه کنیم؟ :-/
بعد در پاسخ به پاسخ حرفای خودم باید بگم که خوب شما داری حرف ما رو می زنی ما هم میگیم مدیریت فروم این نیست و برای همین ما در این فعالیت ها نیستیم و طبعن ممکنه به خاطر همین به نظر برسه که ما فعالیتی نداریم که این طور نیست.
اون بخشی که گقتید ما کاربرای فروم رو بشناسیم باید بگم که کاربرا زیاد شدن و برای ما شناخت همه ی افراد سخت تر شده اما ما برای این هم فکر کردیم و توی انجمن مدیران داخلی و مدیران انجمن از طرق مختلف خواستیم که افراد مستعد رو به ما معرفی کنن و این کار داره صورت می گیره و ما شناختمون از کاربرا در سطح خوبی هست.
×اگر بعد از این پاسخی ندادم دلیل این نیست که اهمیت داده نمیشه یا از این جور حرفا چون من به شخصه حرفام رو زدم. :|

AHMADREZA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی کاشان
شهر
کاشان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

پیشنهادات انضافن قابل بررسی هست و قطعن هم بررسی میشه.
اما راجع به انتقاد ها به نظرم دچار یه دور شدیم و ما دلایل رو میگیم اما شما باز حرفای قبلی رو میگید و یه جورایی حرفا تکراری ه برای همین به نتیجه نخواهیم رسید به نظرم.
×من حرف خاصی نزدم ها :D

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

محسن به فکر خواننده ام باش #S-: :D

ویرایش:
به نقل از مُحسن :
شرمندتم علی جان..یه نرم افزاری بدید محدودیت کاراکتر بزاره برام..من دستم میره همینطوری افکارمو مینویسه :D
هر چی سعی میکنم درکت نمی کنم :D

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از مهســـــــــــــا :
خب ببینید این رو من ه مبهش اشاره کردم که واقعا به خاطر شرایط سنیم که با غالب بچه های سایت دیگه نمیخونه اصلا هیچ جذابیتی برام نداره بحث تو انجمنهای مختلفش. اما این اصلا دلیل خوبی نیست ها! یعنی واقعا هیچ برنامه ای ندارین که اینطوری نباشه؟! یعنی ما قراره این تابستون که گذشت و وارد دانشگاه شدیم دیگه سایت برامون هیچ هیچ هیچ جذابیتی نداشته باشه و توش دووم نیاریم؟!
اگه اینه که خیلی مسخره ست!چون من فکر میکردم این جو خوب قراره تا سالهای بعد هم ادامه پیدا کنه.من از دانشجوی سال بالاییم چیز یاد بگیرم و دانش آموزا ازم راهنمایی بگیرن و خلاصه اینکه یه سیکل قشنگ تکرار بشه.
خب هدف این تاپیک پیداکردن راه حله و ما فعلا ایده ای نداریم. حالا کلا تمرکز کردین روی اینکه مدیران بیان فعالیت بکنند. فکر کنید و خب ایده های دیگه بدید.
فکر کنم متوجه شدید من چندین تاپیک قابل بحث رو بالا آوردم. یکی دو روز چند نفری بحث کردند و دوباره اون تاپیک ها خوابید ! این به نظرم من نشانه اینه که مدیران اونقدر که شما فکر میکنید تاثیر ندارند.

محسن، این حرف آخرت رو اول میزدی بهتر بود. پتانسیل های تبلیغاتی سایت متاسفانه خوابیده. ممنون میشم اگر یک لیست از پیشنهاداتت برای استفاده از اونها بگذاری.

من بیشتر از بحث کردن در مورد یک پیشنهاد کم‌تاثیر دوست دارم تعداد زیادی پیشنهاد قابل اجرا دریافت بکنم.

Sobh@n

کاربر حرفه‌ای

نمیشه یه گروه تشکیل داد برای نویسندگی برای محتوای سایت ؟
اگه اینجوری بشه متن های کپی پیست کم میشه و شاید از بین بره
منظورم اینه هر مطلب که میبینن و جالبه به جای اینکه کپی پیست کنن ، بشین به زبون ساده بنویسن و ارائه بدن

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

نه !‌ به همون دلیل که اگر شهرداری نباشه ٬ کسی از مردم عادی نمیره آشغال جمع کنه بره بریزه بیرون شهر !

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

سایت چقدر تکراری شده ! کمی حوصله به خرج بدین و تو تاپیک های دیگه هم شرکت کنید خب !

pedarmasih

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
allame helli
شهر
tehran

به نقل از محمّد :
سایت چقدر تکراری شده ! کمی حوصله به خرج بدین و تو تاپیک های دیگه هم شرکت کنید خب !
دلیل داره که بعضیا از جمله خودم شرکت نمیکنن !
به دلیل خشک بودن و نداشتن جذابیت بعضی از بحث هاست که نمیشه توش شرکت کرد !
به نظرتون خوب نیست هرماه برای هر انجمن یه مسابقه بزاریم و هر سوال مسابقه هم از توی تاپیک های باشه ؟
شاید اینطوری بشه یه کاری کرد

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

من درک نمی‌کنم تاپیک چطوری خشک میشه؟! خشک بودن تاپیک یعنی چی؟

pedarmasih

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
allame helli
شهر
tehran

به نقل از محمّد :
من درک نمی‌کنم تاپیک چطوری خشک میشه؟! خشک بودن تاپیک یعنی چی؟
:-?
منم بچه ای نیستم که بتونم خیلی خوب توضیح بدم ولی بعضی از تاپیک ها هستن که یه سری چیزها رو که باعث جذب کاربر میشه رو ندارن
یکیش اینه که بعضی از مطالب خیلی طولانی هستن و خیلی خیلی خیلی تخصصی که فک نکنم به درد بخوره
ولی ببخشید میخوام اسم ببرم
تاپیک هایی که خانوم MissMarveloush میزنه خیلی جالبه
هم کوتاه و هم جذاب
به نظرم باید تاپیک ها اونطوری باشه تا جذّاب باشه و خشک نباشه !

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-""
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از محمّد :
همیشه به دنبال "معلول" هستیم همه...اما ایراد از "علته"!
علت اینکه سایت تکراری شده چیه؟!
چرا تو تاپیک های "دیگه" کسی حوصله نداره شرکت کنه و تو بعضی تاپیک های "دیگه" این حوصله رو داره؟!

pedarmasih

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
allame helli
شهر
tehran

به نقل از close :
همیشه به دنبال "معلول" هستیم همه...اما ایراد از "علته"!
علت اینکه سایت تکراری شده چیه؟!
چرا تو تاپیک های "دیگه" کسی حوصله نداره شرکت کنه و تو بعضی تاپیک های "دیگه" این حوصله رو داره؟!
بعضی از تاپیک ها ممکنه مورد علاقه فرد باشه
مثلا خود من :
یه تاپیک 10000000000 خطی باشه ولی من موضوعش رو دوست داشته باشم ، حاضرم بشینم و بخونم :)
هر معلمولی یه علّتی داره ، تا علّت نباشه معمول بوجود نمیاد " CLOSE "
پس باید کاری کرد که علاقه مندی کاربران به مباحث مختلف یکم زیاد بشه !

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-""
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از سپهرداد :
بعضی از تاپیک ها ممکنه مورد علاقه فرد باشه
مثلا خود من :
یه تاپیک 10000000000 خطی باشه ولی من موضوعش رو دوست داشته باشم ، حاضرم بشینم و بخونم :)
هر معلمولی یه علّتی داره ، تا علّت نباشه معمول بوجود نمیاد " CLOSE "
پس باید کاری کرد که علاقه مندی کاربران به مباحث مختلف یکم زیاد بشه !
مسلما همینجوریه خب!
وقتی از یه تاپیکی مثل "حرف بزن" یا "خاطرات دوران کودکی" یا "پ نه پ" یا "عکاسی" یا...استقبال می شه یعنی این تاپیک تاپیک جذابی هستش و خوشمون میاد! و وقتی یه تاپیکی زیاد استقبال نمی شه یعنی:
1- اون تاپیک جذاب نیست یا برای تعداد کمی جذابه
2- نوع نگارش متنش جالب نیس و بچه ها راغب به خوندنش نمی شن!
3- انتقال بد موضوع و مفهوم(که بر می گرده به همون 2 :D )
مثلا تاپیکایی که محسن می زنه غالبا طولانی هستش و با این وجود می بینیم که خب خیلیم استقبال بالایی می شه!چرا؟فک می کنم علت اصلیش قلم خوبیه که خواننده رو وادار می کنه تا اخرش بخونه!
لازمه تاپیک هایی با جذابیت های بالا ایجاد شه...چون فقدانش داره به وفور مشاهده می شه....

(کی بود می گفت شبیه مامان بزرگا شدم...؟ :-" :D :D )

pedarmasih

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
allame helli
شهر
tehran

به نقل از close :
مسلما همینجوریه خب!
وقتی از یه تاپیکی مثل "حرف بزن" یا "خاطرات دوران کودکی" یا "پ نه پ" یا "عکاسی" یا...استقبال می شه یعنی این تاپیک تاپیک جذابی هستش و خوشمون میاد! و وقتی یه تاپیکی زیاد استقبال نمی شه یعنی:
مثلا تاپیکایی که محسن می زنه غالبا طولانی هستش و با این وجود می بینیم که خب خیلیم استقبال بالایی می شه!چرا؟فک می کنم علت اصلیش قلم خوبیه که خواننده رو وادار می کنه تا اخرش بخونه!
لازمه تاپیک هایی با جذابیت های بالا ایجاد شه...چون فقدانش داره به وفور مشاهده می شه....

خوب یه راه حل برای این کارت میگی ؟
من یه نظر دادم ولی آقای محمّد زیاد جدّی نگرفته !
به نقل از 3D :
نمیشه یه گروه تشکیل داد برای نویسندگی برای محتوای سایت ؟
اگه اینجوری بشه متن های کپی پیست کم میشه و شاید از بین بره
منظورم اینه هر مطلب که میبینن و جالبه به جای اینکه کپی پیست کنن ، بشین به زبون ساده بنویسن و ارائه بدن

این گروه میتونه به صورت داوطلبی باشه خوب ! :-??

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از سپهرداد :
یکیش اینه که بعضی از مطالب خیلی طولانی هستن و خیلی خیلی خیلی تخصصی که فک نکنم به درد بخوره
تاپیک هایی که خانوم MissMarveloush میزنه خیلی جالبه
هم کوتاه و هم جذاب
به نظرم باید تاپیک ها اونطوری باشه تا جذّاب باشه و خشک نباشه !
اصن اینقد از این تاپیکا استقبال میشه من دیگه خجالت میکشم بیام سایت...! :-"
آقا تخصصی نباشه میگن بار علمی اومده پایین، تخصصی باشه میگن سخته!
باو قرار نی که آدم همه چیو از اول بلد باشه میره یه تاپیک مثلن تخصصی(که فک کنم تعدادشونم خیلی زیاد نیس تو سایت!) میبینه بعد میره یه سرچ میکنه چار تا چیز جدیدم یاد میگیره!

پ.ن: فک کنم من فارغ التحصیل میشم ولی هیشکی تو سایت نام کاربری منو درس یاد نمیگیره...! :-"
به نقل از close :

الان یه تعریف یا مثال از تاپیک جذاب به من بگو که تفریحی نباشه و بار معنایی هم داشته باشه...اصن مشکل من با همین مفهوم تاپیک جذابه...
مسلمه برای بچه های دبیرستانی تاپیک فان خیلی خیلی بیشتر از تاپیک علمی میتونه جذاب باشه...

پ.ن: نگا من هی میگم شخصیت حقیقی بعضیا با مجازیش فرق داره هاااا....باز بگو نه... :-" :D

در مورد کم شدن فعالیت من یه چی بگم... :-"
الان اگه هدف سایت فعالیت علمیه، بیشتر از این نمیشه انتظار داش چون هم رنج سنی کاربرا پایینه هم تعداد افرادی که به خاطر فعالیت علمی بیان نت و وخ بذارن کمه...!
اگر هم هدف بیشتر تفریحو ایناس که خب الان فعالیت تو اینجور تاپیکا خیلیم خوبه!

پیشنهاد جدیدی هم واقعا به ذهنم نمیرسه...اگه بشه که یه نفر بیاد خلاقیت به خرج بده چن تا تاپیک خوب و جذابو اینابزنه که بقیه هم یاد بگیرن...

بالا