• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

شکستن قبح بعضی کلمات/فحش ها

بنظرتون شکستن قبح کلمات ناجور، چیز بدی هست؟

• بـــــله، استفاده ازشون زشته

• خـــــیر

نتایج فقط بعد از رای‌دادن قابل مشاهده هستند. لطفا الکی رای ندید!
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
دلیل اوّل اینکه هرکسی جرئت نمی کنه هر حرفیو بزنه و بقول @Marziie اگه یجا حرف ناجوری زد، میزنن تو دهنش.
دلیل دوّم اینه که شکستن قبح اسامی، باعث شکستن قبح خود اعمال میشن، و وقتی قبح کلمه ی «حرومزاده» بریزه، قبح خود حرامزادگی هم تا حدی میریزه و وقتی هم که دیگه کسی فرق چندانی بین حرومزاده و حلال زاده نزاره، ملّت دیگه آنچنان اهمیت نمیدن بچّشون حلال زاده باشه یا حرومزاده، که باعث افزایش پدیده ی حرومزادگی میشه.
ادامه ی بحث، به این می رسه که چرا باید هر حرفی رو هر جایی نزد؟
چرا برای مثال حرامزادگی بده؟
و وارد حیطه ی اخلاقی میشه که فکر نکنم اخلاق رو قبول داشته باشی :)
@صوراسرافيل چه عجب یه جا هم عقیده ایم :-"
توجیه شما ام که رسما باطله چون خودش به جای اینکه بر منطق سوار باشه بر باوری سواره که منطقش برای خیلی ها توجیح نیست

• شروع کننده موضوع

DarkLightI

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علّامه‌حلّی۳
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1406
توجیه شما ام که رسما باطله چون خودش به جای اینکه بر منطق سوار باشه بر باوری سواره که منطقش برای خیلی ها توجیح نیست
لازم نیست انقدر پیچیده حرف بزنی، بگو پایه اش اخلاقه و منم اخلاق رو قبول ندارم، که کسایی با سنّ کمتر از من و تو هم بفهمن.
+اخلاق رو هم باید چون و چراش رو توضیح بدم آیا؟ :)

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
یعنی این بدهیات ذهن منه و من جرئت/حوصله زیر سوال بردنشو ندارم اما همچنان دلیلی هم براش ندارم
بعدش دلیلشو گفتم.میشه با همین دلیل شما حساسیت نسبت به ضرب و شتم هم از بین میره.بعد گفتید ضرب و شتم آسیب مستقیمه،حال اینکه از نظر یک شخص دیگه فحاشی با الفاظ رکیک هم آسیبه،به جای اینکه به اون فحاش بگید چنین کاری نکنه به کسی که فحش خورده میگید حساسیتش رو بالا ببره؟

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
درکل از نظر من فحش دادن مثل آرام‌ بخش عمل میکنه، یه سلاح دربرابر مشکلاتی که در طی روز باهاش درگیریم؛ و یه دلیل دیگه هم اینکه در گذر زمان فعالیت های فیزیکی جاشو به فعالیت های ذهنی داده و ذهن برای آروم شدن به یه سوپاپ اطمینان احتیاج داره.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
بعدش دلیلشو گفتم.میشه با همین دلیل شما حساسیت نسبت به ضرب و شتم هم از بین میره.بعد گفتید ضرب و شتم آسیب مستقیمه،حال اینکه از نظر یک شخص دیگه فحاشی با الفاظ رکیک هم آسیبه،به جای اینکه به اون فحاش بگید چنین کاری نکنه به کسی که فحش خورده میگید حساسیتش رو بالا ببره؟
چطور میخواید اثبات کنی که از بین رفتن حساسیت نسبت به فحش حساسیت به ضرب و شتم از بین میبره در خالی که معقوله عای نسبتا جدایی هستن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
لازم نیست انقدر پیچیده حرف بزنی، بگو پایه اش اخلاقه و منم اخلاق رو قبول ندارم، که کسایی با سنّ کمتر از من و تو هم بفهمن.
+اخلاق رو هم باید چون و چراش رو توضیح بدم آیا؟ :)
بله

• شروع کننده موضوع

DarkLightI

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علّامه‌حلّی۳
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1406
چطور میخواید اثبات کنی که از بین رفتن حساسیت نسبت به فحش حساسیت به ضرب و شتم از بین میبره در خالی که معقوله عای نسبتا جدایی هستن
ایشون همچین چیزی نگفت، تا جایی که من فهمیدم ایشون گفت وقتی کسی به ما فحش میده و ما ناراحت میشیم، بجای اینکه اون شخص فحش نده، ما باید حساسیتمون از بین بره و ناراحت نشیم؟ و ضرب و شتم رو مثال زد برای همین «که مثلا اگه کسی مارو کتک زد، بجای اینکه اون کتک نزنه ما باید دردمون نیاد؟ :‌|» «البته شایدم برداشت من اشتباهه، خودشون باید منظور رو توضیح بدن :) »
اوکی، فعلا دارم مقالاتی که مهسا فرستاده رو میخونم، خوندم میام و توضیح میدم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
ایشون همچین چیزی نگفت، تا جایی که من فهمیدم ایشون گفت وقتی کسی به ما فحش میده و ما ناراحت میشیم، بجای اینکه اون شخص فحش نده، ما باید حساسیتمون از بین بره و ناراحت نشیم؟ و ضرب و شتم رو مثال زد برای همین «که مثلا اگه کسی مارو کتک زد، بجای اینکه اون کتک نزنه ما باید دردمون نیاد؟ :‌|» «البته شایدم برداشت من اشتباهه، خودشون باید منظور رو توضیح بدن :) »

اوکی، فعلا دارم مقالاتی که مهسا فرستاده رو میخونم، خوندم میام و توضیح میدم
نه خیر ایشون یه بار این ارتباط رو انکار کرد وقتی گفتم مثال مع الفاقه
سری بعد دوباره ارتباط داد

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
دو تا مقاله آخر که تغریبا مخالفت خاصی با فحش دادن نداشتن و از آثار مثبتش گفتن
و مقاله اول برای من باز نشد
من اصلا در مورد مخالفت نفرستادم که!!
اتفاقا از جنبه‌های مختلف بررسی شده. مثبت و منفی. مثلا پایان‌نامه‌ی دوست خودم روی نقش مثبت فحش دادن (خشونت کلامی) در کاهش خشونت فیزیکی بود.(انتقال خشم از بروز فیزیکی به کلامی که قطعا آسیبش کمتره)
هدفم از فرستادن مقاله‌ها این بود که بگم از نظر علمی روی فحش از سال ۱۹۰۰ تا الان مقاله و بررسی و تحلیل از جنبه‌های جامعه‌شناسی و روان‌شناسی هست. خوبه که اونارم بخونیم (به خصوص دارک لایت).
(اولی‌ بعضی وقتا باز میشه بعضی وقتا نه:)) دوباره امتحان کن)

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
عجب، من نگفتم منجر به از بین رفتن حساسیت نسبت به خشونت کلامی منجر به از دست رفتن حساسیت نسبت به خشونت جسمی میشه،گفتم اینها چه فرقی دارن؟یعنی با همین دید شما میشه حساسیت نسبت به ضرب و شتم رو از بین برد،و نگفتید که اگر بر این باور باشیم که نباید علیه فحاشی حساسیت به خرج بدیم پس چرا نتونیم از ضرب و شتم هم حساسیت زدایی بکنیم؟

کلیت فرموده شما عجیبه.میگید اونی که فحش رو داده نباید تغییر کنه،بلکه اونی که فحش میخوره نباید حساسیت نشون بده :)) و اونی که فحش میده رو کاری نداشته باشیم،تویی که فحش خوردی حساسیت نشون نده تا جامعه از تنش ها زدوده بشه.با این استدلال خب منم میگم اون کسی که مورد ضرب و شتم واقع شده نباید نسبت به ضرب و شتم حساسیت نشون بده تا مسالمت ایجاد شه :)) و اینها هم هیچ فرقی ندارن،اولی یک خشونت کلامیه دومی خشونت عملی و فیزیکی.و هردو میتونن به یک اندازه آسیب زننده باشن.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
عجب، من نگفتم منجر به از بین رفتن حساسیت نسبت به خشونت کلامی منجر به از دست رفتن حساسیت نسبت به خشونت جسمی میشه،گفتم اینها چه فرقی دارن؟یعنی با همین دید شما میشه حساسیت نسبت به ضرب و شتم رو از بین برد،و نگفتید که اگر بر این باور باشیم که نباید علیه فحاشی حساسیت به خرج بدیم پس چرا نتونیم از ضرب و شتم هم حساسیت زدایی بکنیم؟

کلیت فرموده شما عجیبه.میگید اونی که فحش رو داده نباید تغییر کنه،بلکه اونی که فحش میخوره نباید حساسیت نشون بده :)) و اونی که فحش میده رو کاری نداشته باشیم،تویی که فحش خوردی حساسیت نشون نده تا جامعه از تنش ها زدوده بشه.با این استدلال خب منم میگم اون کسی که مورد ضرب و شتم واقع شده نباید نسبت به ضرب و شتم حساسیت نشون بده تا مسالمت ایجاد شه :)) و اینها هم هیچ فرقی ندارن،اولی یک خشونت کلامیه دومی خشونت عملی و فیزیکی.و هردو میتونن به یک اندازه آسیب زننده باشن.
من نگفتم کسی حساسیت نداشته باشه
من میگم اینکه الان اکثر افراد ندارن چیز خوبیه
و بله تفاوت دارن
بالا هم گفتم خودتون هم تایید کردید
خشونت کلامی آسیب جسمی و مستقیم نداره و از بین بردن حساسیت روش سبب آسیب جسمی میشه
ولی از بین بردن حساسیت نسبت به خوشنت کلامی باعث از بین رفتن خوشنت کلامی میشه

اگر کسی بهش بر نخوره که من بهش میگم جاکش
خوب جاکس گفتن من بی دلیل میشه
یعنی قصد من آسیب رسوندن بوده اون آسیب ندیده
و من سر خورده شدم

ولی اگر من دماغشو بشکونم و اون بهش بر نخوره
دماغش همچنان شکسته
و من به هدفم رسیدم

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
اینجا داره زیادی خنده دار میشه، یه عده میگن فحش ندید مخالفای اونا میگن این *سشرا چیه میگید؟ فحش بدید بابا :)) :))
در هر صورت دو روز دیگه بزرگ میشید میرید بقالی دوتا رب میگیرید nتومن بعد درحالی که به زمین و زمان فحش میدید برمیگردید خونه یادتون میفته اع یه زمانی همچین حرفایی زدید :)) :)) :))

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
ولی از بین بردن حساسیت نسبت به خوشنت کلامی باعث از بین رفتن خوشنت کلامی میشه
کسی که انجام دهنده خشونت کلامیه رو باید اصلاح کرد،نه اینکه اونی که فحش میخوره رو بگیم حساسیت نشون نده!مسئولیت رفع خشونت با کسی که موردش قرار گرفته نیست.
اگر کسی بهش بر نخوره که من بهش میگم جاکش
خوب جاکس گفتن من بی دلیل میشه
یعنی قصد من آسیب رسوندن بوده اون آسیب ندیده
و من سر خورده شدم
خب شمائید که نباید چنین چیزی رو بگید! کسی که فحش خورده وظیفه نداره با عدم بروز حساسیت خشونت رو رفع بکنه،چون مسئولیت خشونت کلامی که صورت گرفته با اون کسیه که لفظ رو به کار برده.

• شروع کننده موضوع

DarkLightI

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علّامه‌حلّی۳
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1406
درکل از نظر من فحش دادن مثل آرام‌ بخش عمل میکنه، یه سلاح دربرابر مشکلاتی که در طی روز باهاش درگیریم؛ و یه دلیل دیگه هم اینکه در گذر زمان فعالیت های فیزیکی جاشو به فعالیت های ذهنی داده و ذهن برای آروم شدن به یه سوپاپ اطمینان احتیاج داره.
برای بار دوّم، بحث درباره ی فحش های رکیک و ناموسیه، فحش های دم دستی مثل احمق و بی شعور و ... الان ربطی به بحث ندارن، همیشه هم بدون قبح بودن.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
کسی که انجام دهنده خشونت کلامیه رو باید اصلاح کرد،نه اینکه اونی که فحش میخوره رو بگیم حساسیت نشون نده!مسئولیت رفع خشونت با کسی که موردش قرار گرفته نیست.

خب شمائید که نباید چنین چیزی رو بگید! کسی که فحش خورده وظیفه نداره با عدم بروز حساسیت خشونت رو رفع بکنه،چون مسئولیت خشونت کلامی که صورت گرفته با اون کسیه که لفظ رو به کار برده.
وظیفه نداره حساسیت نشون بده
با استفاده از فحش در زندگی روزمره ناخوداگاه این حساسیت از بین میره
یعنی لازم نیست جلو چیزی گرفته بشه یا کسی مجبور به کاری بشه
من نمگیم فحش بدید و نسبت به فحش حساس نباشید
میگم به اونایی که فحش میدن و حساس نیستن نمیشه از نظر منطقی ایراد گرفت

• شروع کننده موضوع

DarkLightI

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علّامه‌حلّی۳
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1406
میگم به اونایی که فحش میدن و حساس نیستن نمیشه از نظر منطقی ایراد گرفت
چرا، میشه.
چون باعث پخش این عدم حسّاسیتشون میشن که این از نظر اخلاقی مشکل داره.
و دارم مطلب پیدا می کنم که اخلاق رو برات توضیح بدم، بزودی :)

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
برای بار دوّم، بحث درباره ی فحش های رکیک و ناموسیه، فحش های دم دستی مثل احمق و بی شعور و ... الان ربطی به بحث ندارن، همیشه هم بدون قبح بودن.
احمق و بیشعور مگه فحشه؟ سوتون فحش همونیه که تو بهش میگی رکیک و ناموسی و قبیح

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
چرا، میشه.
چون باعث پخش این عدم حسّاسیتشون میشن که این از نظر اخلاقی مشکل داره.
و دارم مطلب پیدا می کنم که اخلاق رو برات توضیح بدم، بزودی :)
این اخلاقی که شما پشتش سنگر گرفتید
خودش بی پشتیبانه ست
اخلاق هم باید بر منطق سوار باشه دیگه

بالا