پیشنهادِ بازی(گیم)

• شروع کننده موضوع Leo
  • تاریخ شروع

Leo

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
کنکوری ۹۹
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خدابنده
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام.
برای من چند بار پیش اومده که بخوام درمورد یه بازی صحبت کنم ولی تاپیک مناسبش رو پیدا نکردم.
اگه میخواید یه بازی رو معرفی کنید، میتونید اینجا درموردش حرف بزنید! فقط اینکه حتماً یه مقدار درموردش توضیح بدید و صرفاً یه اسم بردنِ کوتاه نباشه.
(بازیِ کامپیوتری، کنسول، یا گوشی.)

Dean

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
shiraz
سال فارغ التحصیلی
91
پلتفرم پی سی یه بازی هست گرافیک بالا نیس البته. ولی هیجانی و عالیه.
A hell from neighbor یا یه همچین چیزی
تو سایتای فارسی بعنوان همسایه ی جهنمی میشناسنش. کلی funو funny هست. یه همسایه است که میاد خونه همسایه بغلیش و با انواع و اقسام روش ها اذیتش میکنه. قدیمیه ولی باحال

PD

سنگ خارا
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
D:
سال فارغ التحصیلی
1401
با کسب اجازه از بزرگان
Call of Duty Modern Warfare 2

پنج سال بعد از نسخه اول شما به عنوان جوزف الن تو افغانستان دارید با بقایای گروه تروریستی الاسد مبارزه میکنید بعد به task force 141 منتقل میشید (که یکی از فرماندههاش soap عه از نسخه قبل و شخصیت جدیدی به اسم گوست) و به صورت مخفیانه وارد گروهی روسی تحت فرماندهی ماکاروف میشید و به مسکو میرید، ماکاروف به فرودگاهی توی مسکو حمله میکنه و تا میتونه کشتار راه میندازه و در آخر درحالی که میخواین بایه امبولانس فرار کنین ماکاروف به شما تیر میزنه و اینجا نقشه‌ش معلوم میشه،اون میخواسته با نشون دادن آمریکاییا به عنوان مسول کشتار فرودگاه یه جنگ حسابی راه بندازه و موفقم میشه
از اون طرف 141 سعی میکنه جلوی ماکاروف دربیاد برای همین به چند نقطه سفر میکنه و در اخر تعیین میشه که باید 627 که یه زندانیه رو نجات بدن که وقتی نجاتش میدن میفهمن که cpt.price عه
درحالی که نیروهای امریکایی دارن توی واشنگتن با روسا میجنگن پرایس به یه پایگاه روسا حمله میکنه و با لانچ کردن یه emp به سمت امریکا پشم همرو میریزونه ،بمب توی هوا منفجر میشه و تمام وسایل برقی از کار میوفتن و تمام واشنگتن به خاموشی میره و درنهایت با روشن کردن یه فلیر سبز بالای ویسکی هتل(همون کاخ سفید) جلو بمبارون شدنش توسط هواپیماهای خودی گرفته میشه (توسط رمیرز) .
نیروهای 141 دو قسمت میشن تا بفهمن ماکاروف کجاست و درنهایت توسط شپرد که یه ژنراله و فرماندهی 141 رو برعهده داره بهشون خیانت میشه (شپرد میخواست که خودش و کمپانیش ماکاروف رو از بین ببرن که تبدیل به قهرمان ملی شه(البته اینجوری میگن)) تهش دیگه price از کوره درمیره و با soap میرن سراغ شپرد که اخر soap چاقو رو فر میده و صاف میخوره تو تخم چشم شپرد و اونومیکشه و بازی به پایان میرسه
نقاط قوت
موسیقی بازی اثر هانس زیمره ،اینقدر عالیه که صداوسیما داره پدر اهنگارو درمیاره
بازی صحنه های سینمایی داره که با موسیقی به شدت همخونی داره و موهاتونو سیخ میکنه
مرحله No Russian (از این مرحله رد نشین به هیچ وجه)
دیالوگ های بازی خیلی قشنگن مخصوصا اونایی که پرایس میگه
شخصیت گوست توی بازی توی چنتا مرحله بیشتر حضور نداره اما یکی از محبوب ترین شخصیت های CoD ه
ریمستر بازی هم هست
و کلا عالیه
فکت ها
پر خرج ترین بازی سری کالافه
حین ساخته شدنش یه درگیری بین تیم اینفینیتی وارد و اکتیویژن بوجود میاد که یه سری اعضای اینفینیتی وارد خارج میشن و یه استودیو جدید میزنن و بازی تایتانفال رو میسازن

amirrach

امیرآچ
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
17
gta v
بخش آنلاین و role play بشدت اعتیاد اور و بینظیر اگر هم بازی نمیکنید راجع بهش بخونید، البته برای آنلاین کردنش باید نسخه اورجینال رو نصب کنید که خب نزدیک به 200 تومنی درمیاد برای pc یه مقدار گرونه

اما کلا بخوام بازی آنلاین پیشنهاد مناسبی بدم
call of duty که رفیقمون گفت
pubg
و بازی ایرانی zola که کاملا کپی شده ی همون کانتره ولی خب کاملا با سرعت اینترنت ایران جور درمیاد و کیفیت خوبی داره

اگر آفلاین میخواید
pes20 یا fifa
بازی هیجان انگیزِ ترسناک
و بازیای کم حجمی که دوستان حتما معرفی میکنن و منم اینجام و حتما میخونم

آخرین ویرایش:

Pan

bullshirt detector
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
Outer Wilds

یه بازی indie ماجراجویی و قطعا از بهترین تجربه‌هایی که تو عمرم داشتم. به طور خیلی خلاصه شما یه جستجوگرین که یه منظومه ساختگی و سیاره‌هاشو میگردین. تنها چیزی که لازم دارین مقداری کنجکاوی که رازهای این دنیارو دنبال کنین و مقداری جرئته که از کشف نشده‌ ها نترسین! هیچ چیزی شبیه به اسلحه ندارین و گیم پلی تا حد زیادی مینیمالیستیه و لول و اکس پی و به کل پیشرفت دسته بندی نشدست فقط اطلاعاتی که پیدا میکنینه که کمک میکنه جاهایی که قبلش نمیتونستین برین و کارایی که نمیتونستین انجام بدین. بازی اصلا دست شما رو نمیگیره و به جز نشون دادن دکمه‌های لازم روی صفحه هیچ کمکی بهتون نمیکنه و همش دست خودتونه که با ماجراجویی و جستجو و دقت اطلاعاتی که لازم دارین رو پیدا کنین و به کار ببرین.

به جز هیجان وقتایی که دارین میرین تو دل یه سیاره و جای جدید، حس کنجکاوی کودکانه کل بازی رو در بر گرفته و حتی وقتایی که جای خاصی رو نمیگردین و فقط در سفینتون دارین ریلکس میکنین هم حس خستگی به آدم دست نمیده و آرامش خاصی داره. موسیقی متن فوق‌العادش که سادگیش با سادگی بازی و جستجو در فضا هماهنگی داره هم این آرامشو همراهی میکنه. زیبایی طراحی بازی و سیاره‌های مختلفش که جای خود داره. نمیخوام داستانشو اسپویل کنم حتی اولش و کار کلی که میخواین بکنین چون حتی فهمیدن یه سری چیزای بدیهیش در نیم ساعت اولشم به نظرم خیلی خوب دیزاین شده بود فقط میگم که داستانش و روشی که بازی برای داستانگویی داره هم خیلی جذابه و عنصر داستانشم حس ناراحتی عمیق و سنگینی عجیبی رو به تجربه اضافه میکنه.

فکر کنم یه بار اینو تو ح ب گفتم ولی اینجا هم باز تکرار کردم که از دست ندین.:))

Sobhan81

[email protected]
کنکوری ۱۴۰۰
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
ساوه
سال فارغ التحصیلی
1400
خب؛
من که همیشه شیفته‌ی بازی‌های ترسناک بودم از گرافیک پایین شروع می‌کنم

Amnesia: The Dark Descent
(گویا اپیک استور رایگان کرده به مدت یک هفته)
اول شخص
نمره‌ی استیم : 10/10
کلا بهترین ژانر وحشت از نظر من survival horror

Outlast
یه survival horror دیگه
اول شخص
در قسمت اولش شما با یه دوربین وارد یه تیمارستانی می‌شید که توش اتفاقات عجیبی میفته و شما میخواید بفهمید چه اتفاقاتی!
نمره‌ی استیم : 10/10
اگر بخوام به ترتیب خودم مرتبشون کنم :
outlast: whistleblower
outlast1
outlast2

Layers of Fear
این یکی psychological horror هستش ولی واقعا ارزش بازی کردن رو داره
چالش‌های یه نقاش برای کامل کردن صورت نقاشیش!
نمره‌ی استیم : 9/10
نمره‌ی 5/5:GamesRadar

Resident Evil 7
اول شخص
نمره‌ی استیم : 9/10
در ثنای این بازی همین بس که این نقد رو ببینید!
Capcom made this game much different to other resident evil game we know and I think it's a good and refreshing change.it changes the traditional over the shoulder 3rd person perspective to a in your face first person view which makes every encounter even scarier as it immerses you into this dark and creepy house hold of the Baker family.

و در نهایت! :

.P.T
از سری silent hill

بازی که ساخته نشد!
ژانرش هم همون survival horror هستش
نمره‌ی استیم : ندارد!

به‌نظرم می‌ارزه که این نقد رو از زومجی بخونید!
این بازی کاملا حس ترس متفاوتی رو بهتون میده! کاملا متفاوت
داستانش هم داستان مردیه که مشروب میخوره و یه شب همسر باردارشو می‌کشه..
-----------------------------------------------
پ ن : titan fall2 رو هم پیشنهاد میکنم ، تجربه ی خوبیه

آخرین ویرایش:

Leo

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
کنکوری ۹۹
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خدابنده
سال فارغ التحصیلی
1399
INSIDE

".Hunted and alone, a boy finds himself drawn into the center of a dark project" [از پشت کاورِ بازی]
یه بازیِ Indie تو سبک معمایی و پلتفرمر، که چه از طرف مخاطبِ عام و چه از نظر منتقدین، خیلی خیلی تحسین‌شده‌ست! نمره‌ی Steamش 10/10 و نمره‌ی متاکریتیکس‌ش 8.6/10 هست که نشون میده نسبتاً بازیِ همه‌پسندی محسوب میشه. IGN هم درموردش نوشته: "INSIDE is a 2D puzzle platformer that builds upon what made Limbo great, and in fact builds something greater."
بازی گیم‌پلیِ ساده‌ای داره. در واقع شخصیتِ بازی هیچ تواناییِ خاصی نداره، به جز دویدن و البته کشیدنِ بعضی اشیاء! همینطور که تو داستانِ بازی جلو میریم، با یه تعداد معما و پازل مواجه میشیم که هر کدوم در عینِ سادگی، میتونن چالش‌های زیادی برای پلیر داشته باشن. گرافیکِ حرکت‌ها تو بازی، خیلی نرم و روان به نظر میاد و خب بیشتر از اینکه یه بازی 2بُعدی و پلتفرمر باشه، انگار یه بازیِ 3بُعدیه که طراحی‌هاش واقعی‌ه و صرفاً زاویه‌ی نگاه از کنارِ صفحه‌ست تا بازی پلتفرمر و صفحه‌ای باشه! بیشترِ فرآیند بازی، موسیقیِ متن نداره و به جز چند موقعیتِ کوتاه که یه موسیقی دلهره‌آور و مرموز تو بازی هست، باقیِ قسمت‌ها صامت هستن. البته یکی از ویژگی‌های خفنِ بازی، قطعاً صداست! مشخصه که روی افکت‌های صوتیِ بازی مثل صدای دویدنِ پسر و شلپ‌شلپِ آب و وزش باد و از این دست صداها، خیلی خوب کار شده و راحت میشه با محیط و اتمسفرِ تاریک و مرموزِ بازی ارتباط برقرار کرد.
خب حالا داستان بازی چیه؟ نمیدونیم در واقع! شروعی که INSIDE داره و مسیری که در ادامه طی میکنه، تماماً تعلیق و ناآگاهی‌ـه. یعنی این dark بودنِ بازی، فقط مربوط به ویژگی‌های گرافیکی و بصری نیست. انگار اتمسفری که تو بازی هست، تو ذهنِ گیمر یه حفره‌ی بزرگ و مرموز میسازه و احساس کنجکاویِ قوی‌ای رو توی بازی پخش میکنه! ما کی هستیم؟ این رو هم نمیدونیم. تو شروعِ بازی، یه پسر با لباسِ قرمز از یه شکاف توی دیوار بیرون میاد و به دنیای INSIDE وارد میشه. یعنی هیچ پیش‌زمینه‌ای نداریم که این کیه و اینجا کجاست! البته اینطور نیست که صرفاً یه "جلو رفتن" ساده و حوصله‌سربر تو بازی داشته باشیم و با هیچ فاکتوری مواجه نشیم. در واقع در تمامِ طول بازی که گیم‌پلی رو پیش میبریم، یه سری دیتای جدید از دنیای INSIDE میگیریم و با اتفاقاتِ جدید و عجیبی مواجه میشیم. ولی این اتفاقاتِ عجیبی که میبینیم، به شکلِ جالبی اتمسفر بازی رو سنگین‌تر و مرموزتر میکنه و البته تعلیقی که از قبل هست رو هیجان‌انگیزتر!
+اگه قبلاً Limbo رو بازی کردید و خوشتون اومد، یا حتی به بازی‌های مثلِ این علاقه دارید، من INSIDE رو خیلی پیشنهاد میکنم.

آخرین ویرایش:

phoenix_

کاربر فعال
کنکوری ۹۹
نام مرکز سمپاد
شهید ناصری
شهر
بهبهان
سال فارغ التحصیلی
1399
بدترین خبر اینه که دو هفته دیگه پارت 2 the last of us میاد و قرار نیست تو خاورمیانه توضیع بشه بخاطر مسائل همجنس بازی

حالا مام این وسط باید از دلال ها با 2 برابر قیمت بخریمش#:-o:(

PD

سنگ خارا
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
D:
سال فارغ التحصیلی
1401
Arma 3

تیراندازی واقعگرایانه یا به قولی شبیه ساز جنگ
خیلی قبل یه بازی بود به اسم فلش پوینت که برای یه بچه مثل من خیلی بازی خفنی بود چون میتونستی از هلیکوپتر بگیر تا تانک و پیاده و هزار جور دیگه بازی کنی
آرما ۳ یه جورایی دنباله رو همونه
داستانش درمورد یه جنگ نیابتی و بعضی جاها هم مستقیم بین دوگروه CSAT (ایران چین روسیه) و Nato توی جزیره آلتیسه که از روی یه جزیره واقعی کپی شده
میگن بازی ضد ایرانیه ولی من چیز ضد ایرانیی ندیدم توش
توی بخش داستانیش به عنوان یه سرباز امریکایی بازی میکنیم اما توی شوکیس های بازی به عنوان تکتیرانداز و خلبان ایرانی هم میشه بازی کرد
مهم ترین بخش بازی مولتی پلیرشه که به ترفند هایی میشه کرکی بازی کرد
توی بخش انلاین برای کامل شدن بازی از مد استفاده میشه که یه مد مثل ACE بازی رو تا حد ممکن واقع گرایانه میکنه اینقدر که توی جت بخاطر فشار جی آدم بیهوش میشه یا تزریق بیش از حد مورفین به مجروح باعث میشه اوردوز کنه
یونیفورم CSAT ارجینال

یونیفورم مد

اینم یه گیمپلی سینماتیک از بازی
یه سری ایراداتی داره اما قشنگه ولی گیمپلی اصلی با این فرق میکنه

Pan

bullshirt detector
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
Night in the Woods
1595088848636.png
یه بازی indie خوب. (چقدر راحتتر بود اگه میشد با همین تموم کرد:))) بازی راجع به دختر بیست ساله‌ایه به اسم ‌مِی که به طور ناگهانی از دانشگاه انصراف میده و برمیگرده به شهرش و با تغییرات شدید تو شهر و دوستا و پدر و مادرش رو به رو میشه. بیشتر بازی صرف وقت گذروندن با دوستای می میشه به خصوص دو دوست اصلیش، بی و گرگ که هر روز فقط میشه با یکیشون وقت گذروند. داستانی راجع به سلامت و مشکلات روان و انزوا از بقیه در درون و جامعه‌ای ضعیف شده و چنگ زدن به نوستالژیک گذشته خوب با زیرپا گذاشتن آدمای کم اهمیت و دور انداختن اونایی که نیازی براشون نمیبینن در بیرون و بیشتر از همه‌ی اینا داستانیه راجع به بزرگ شدن. سرعت بازی خیلی خیلی پایینه و بیشترش به گشت و گذار توی شهر و صحبت با آدمای مختلف میگذره و داستان خاصی به اون صورت حداقل تا دو سوم اول بازی وجود نداره و این برای هر کسی جذاب نیست و خیلیا رو دیدم که حوصلشون سر رفته توش. ولی اگر گشت و گذار توی یه شهر کوچیک و گشت و گذار با آدمای جذاب و صحبت‌های بعضا بی‌اهمیت و بعضا عمیق و بعضا احساس برانگیز به نظرتون جذاب میاد حتما امتحانش کنین. در واقع داستان بازی به خودی خود قویه و میشه سریع رد شد از همه چی و فقط اونو تجربه کرد ولی به نظر من کشف گوشه کنارای شهر و تجربه همه جزئیات ریزشه که واقعا با ارزشش میکنه حتی در حد چند playthrough برای تجربه هر دو مسیر وقت گذرونی با دوستاش.

تو دو سال اخیر زندگیم که از تصورم از جایی که باید می‌بودم کیلومترها فاصله داشت، وقتی رفتم دانشگاه عجیبترین رشته‌ای که خودمم برام غیرقابل پیشبینی بود چه برسه به اطرافیانم، وقتی از واکنش تعجب مثبت بقیه به جایی که بودم لذت بردم و حس ارضای کاذبی تو ذهنم به وجود آوردم، وقتی کم کم کاملا از واقعیت جدا شدم و با هیچکس ارتباط برقرار نکردم و کلاسامو هر روز کمتر رفتم و وقتی در نهایت زمین خوردم و پروسه‌ی طولانی انصرافم شروع شد و تموم شد و وارد یه دوران سردرگمی طولانی هیچ و پوچ شدم، اون موقع بود که این گیمو بازی کردم و تبدیل شد به یکی از تاثیرگذارترین و موردعلاقه‌ترین بازیام. نمیدونم می برای همه میتونه به اندازه من قابل لمس باشه یا نه. از معدود شخصیتاییه که من واقعا درکش کردم و حس نزدیکی بهش داشتم. شاید این چیز خوبی راجع به من نمیگه چون می آدم خوبی نیست و حتی معمولی هم نمیشه بهش گفت، دائما احساسات همه اطرافیانشو نادیده میگیره و میشه گفت نمیتونه از گذشته دست برداره و بزرگ شه. ولی بدم نمیشه بهش گفت یا شاید من نمیخوام بگم چون من نمیخوام این باشم. خیلیا رو دیدم که از بازی لذت نبردن چون از شخصیت می خوششون نیومده و نتونستن باهاش ارتباط برقرار کنن. این بازی برای من در جای پایینی از زندگیم خیلی بهم کمک کرد و برای خیلیای دیگه هم قطعا این تاثیرو گذاشته و خواهد گذاشت. ولی از چیزاییه که نمیتونم قطعی بگم که بازی کن خوشت میاد چون واقعا برای هرکسی نیست.

+ نمیدونم انقدر دراماتیکش کردم که افراد بیشتریو جذب کنم یا صرفا اومدم تو این تاپیک نظر خودمو بگم تا "پیشنهاد":))
+ جدا از اینا موسیقی متن بازی فوق‌العادست و هرچی ازش تعریف کنم کم گفتم.
+ به این نکته هم توجه کنین که اکثر بازی خوندن متن انگلیسی داره.

At the of everything hold on to anything

Mahdi ostoori

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
آيت الله خامنه اي
شهر
سيرجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه