• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چند همسری، آری یا خیر؟!

Lordsadraa

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
بنظر من برای خانواده هایی که مشکلی باهاش ندارن در صورت رضایت دو طرف،میتونه خوب باشه
مثلا مردی که بین دو همسرش عدالت واقعی و رعایت میکنه ک برای هر کدوم یه اندازه هزینه و محبت میکنه خوبه
اینجوری باعث میشه خیلی از خانم های بیوه خانه دار که خرجی ندارن زندگیشون بهتر بشه
ولی اگه کسی همسر دوم گرفت و به خانواده ی اولش بای داد،باید گفت بویی از شرف و انسانیت نبرده
مدت هاست که که میگن اگر بتونه عدالت رو رعایت کنه خوبه و فلان ... که بنظر من اصلا ممکن نیست
اینکه یه زن بیوه (نمیدونم چرا احساس میکنم جملتون در این مورد بار منفی داره مگه بیوه بودن ننگه؟ نمیتونه حالت عادی دوباره ازدواج کنه؟ یعنی با یه مرد مجرد دیگه؟) بخواد برا پول و خرجی ازدواج کنه خیلی مسخرست این یعنی خودشو برا پول بفروشه بعد زیربار کلی مسئولیت و چالش هم بره که خیلی زشته و بده...
تو زندگی باید علاقه و عشق باشه نه اینکه برا پول بره ازدواج کنه!

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397

H.Omani

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
قدوسي
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام
من كلاً با ازدواج مشكل خاصي دارم.يعني حوصله ندارم با كسي وقتمو بگذرونم
تا اون جايي كه من ديدم كسايي كه ازدواج ميكنن همه اش در مورد سختي زندگي ميگن خب من آدمي هستم كه تحمل گريه عصبانيت و اينا رو ندارم بچه دوست ندارم.مدل زندگيم اينه
دروغه بگم عاشق نيستم.فردي رو دوست دارم ولي مطمئن نيستم
حالا در مورد اين موضوع بستگي به هنجار داره مثلاً طايفه اي تو عراق هستن كه زن براي سلامتي شوهرش ميره خواستگاري
يه موقع هم هست كه مشكلي مثل بچه دار نشدن يا فرزند پسر خواستن ميرن مجدد يه زن ميگيرن.
خب مشخصاً زن اولي بدش مياد
بنظرم ازدواج مثل نيت كردن واسه نمازه وقتي نيت كردي ديگه به كسي نبايد توجه كني.من اگر ازدواج كنم تحت هيچ شرايطي زن دوم نميگيرم

آرش.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
شهریار
سال فارغ التحصیلی
1389
تلگرام
من کاری ندارم
زندگی هر کس ب خودش مربوط میشه
ولی ی چیزی
اسم دین و اسلام رو آوردید بزارین ی چیزی بگم
خدا تو قرآن گفته ک مرد می تونه ۴ زن داشته باشه ، در شرایطی ک مجبور نباشه ( مثلا جنگ نباشه یا مثال هوایی ک. زده شد) مرد علنا این حق رو نداره
چون خدا بعدش گفته ک باید با هر چهار همسر ب تساوی برخورد کنه
ک خب همچین چیزی غیر ممکنه
تامام

یه چیز میگم به کسی برنخوره فقط رووش فکر کنید
اول اینکه ظاهرا خداوند متعاال داره به مردا صفا میده و طرف مردا رو میگیره!
دوم اینکه وقتی هیچ انسانی توانایی تساوی برخورد کردن رو نداره چطور یه پیشفرض غلط رو مطرح کرده!؟....
یعنی وقتی غیر ممکنه که تساوی اجرا بشه و خدای حکیم و آگاه هم که بهتر از ما میدونه که نمیشه ، پس چرا گفته ازدواج کنید اما به شرط تساوی!!...(البته اصل آیه یه مقدار متفاوته اما خب برداشت همینه!)

@امیدوارم اسپم نباشه و روند تاپیک بحث و گفتگو باشه!

آخرین ویرایش:

amir78

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
خب خودتون خوب میدونید یکی از دلایل اینکه چند همسری خانوما در اکثر جهان قبح بیشتری داره چیه نیاز نیست توضیح واضح تر بدم:D
تو کشور امارات چن همسری خیلی جالبه مثلا میدیدیم که طرف با یه لندکروز میاد یه پارک محلی بعد ازش ۳ تا زن با ۴ تا بچه و یک زن فیلیپینی پیاده پیشه
کلا مرده فقط نگاشون میکنه زن ها یعنی هوو ها کنار هم خوشن
خونشون یکیه غذاهاشون یکیه بچه هاشون کنار هم بزرگ میشن و ...
این جز فرهنگ بعضی از عرب ها است
از نظر دینی اصلا توصیه نشده و هیچ استحبابی نداره پیامبر هم تا مرگ خدیجه فقط یک همسر داشت.
راجع به نظر حکومت جمهوری اسلامی هم این رو بگم که آقای خامنه ای میگه: مستحب ‌بودن تعدد زوجات را قبول ندارم، آقایان حتی به شوخی هم نباید درباره تعدد زوجات حرف بزنند، که باعث دلسردی خانم‌ها می‌شود.

خودم هم به شخصه از تنوع طلب ها و تنوع طلبی متنفرم /:

Farnaaaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
بندرعباس
رشته دانشگاه
پزشکی
خب خودتون خوب میدونید یکی از دلایل اینکه چند همسری خانوما در اکثر جهان قبح بیشتری داره چیه نیاز نیست توضیح واضح تر بدم:D
تو کشور امارات چن همسری خیلی جالبه مثلا میدیدیم که طرف با یه لندکروز میاد یه پارک محلی بعد ازش ۳ تا زن با ۴ تا بچه و یک زن فیلیپینی پیاده پیشه
کلا مرده فقط نگاشون میکنه زن ها یعنی هوو ها کنار هم خوشن
خونشون یکیه غذاهاشون یکیه بچه هاشون کنار هم بزرگ میشن و ...
این جز فرهنگ بعضی از عرب ها است
از نظر دینی اصلا توصیه نشده و هیچ استحبابی نداره پیامبر هم تا مرگ خدیجه فقط یک همسر داشت.
راجع به نظر حکومت جمهوری اسلامی هم این رو بگم که آقای خامنه ای میگه: مستحب ‌بودن تعدد زوجات را قبول ندارم، آقایان حتی به شوخی هم نباید درباره تعدد زوجات حرف بزنند، که باعث دلسردی خانم‌ها می‌شود.

خودم هم به شخصه از تنوع طلب ها و تنوع طلبی متنفرم /:

چرا فقط عرب ها؟ ما یه خانواده میشناسیم، مرده 4 تا زن اصلی داره دوتا هم غیر رسمی، بعد یه رستوران زده، همه خانوم ها خوش و خرم کنار هم کار میکنن! کسی هم مشکلی نداره!

Farnaaaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
بندرعباس
رشته دانشگاه
پزشکی
اممم
چند همسری زن ها در معدود مکان هایی رواج داشته که نه تنها در مناطق دیگر کره زمین با استقبال مواجه نشده است بلکه به تدریج در همان مناطق هم کم رنگ و کم رنگ تر شده به هر حال آنچه واضح است شکست این نوع ازدواج در جوامع بشری است!
_________

.

من فکر میکنم دلیل رواج بیشتر چندهمسری برای آقایون نسبت به خانوم ها، چیز دیگه ای باشه. نه صرفا شکست این نوع سبک زندگی!
خب به دلایل نه چندان مشخصی، تعداد زیادی از جوامع دنیا مرد سالار یا به تعبیری پدر سالار بودن. و من فکر میکنم رواج چندهمسری آقایون به مردسالار بودن جامعه ربط داشته باشه. همینطور که جوامع مردسالار کمتری میبینیم، به طبع رواج چندهمسری خانوم ها هم کمتره.

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
یه چیز میگم به کسی برنخوره فقط رووش فکر کنید شاید حرف من اشتباه باشه!
اول اینکه ظاهرا خداوند متعاال داره به مردا صفا میده و طرف مردا رو میگیره!
دوم اینکه وقتی هیچ انسانی توانایی تساوی برخورد کردن رو نداره چطور یه پیشفرض غلط رو مطرح کرده!؟....
یعنی وقتی غیر ممکنه که تساوی اجرا بشه و خدای حکیم و آگاه هم که بهتر از ما میدونه که نمیشه ، پس چرا گفته ازدواج کنید اما به شرط تساوی!!...(البته اصل آیه یه مقدار متفاوته اما خب برداشت همینه!)

@امیدوارم اسپم نباشه و روند تاپیک بحث و گفتگو باشه!
چون اونموقع ، عربا ۱۰ ۱۲ تا زن می گرفتن
خدا گفته ک نه ، ۴ تا فقط!
از این دید هم بهش نگاه کن
یدفعه بیاد بگه نه ! فقط یکی ! در اصل هم همین رو گفته ، ولی چون عرب ها یکم نمی گرفتن اون موقع اینطوری گفته .. مثل اینکهبگی A اشتراک با B' ..در حالی ک منظور همون. A-B
بحث بحث صفا دادن نیست ، خدا با این پیشفرض این آیات رو گفته ک کسی ک قرآن رو می خونه ، وابستگی ای به دنیای مادی نداره ، نه مطلق ها ، امیدوارم منظورمو رسونده باشم :)

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام
اول اینکه وقتی خداوند میان و میگن پیامبر اسلام خاتم الانبیاست ینی قوانینش قوانینی هستش که تا ابد درسته و کامل ترین هستش و این استدلال فلان قانون برای اعراب اون موقع بوده و دیگر نباید رعایت کرد درست نیست.
به نظر من چند همسری برای مردان اصلا نیاز واقعیه، چون زن ها و دخترای مختلف ظاهر و شخصیت های مختلف دارن و رابطه جنسی با هر کدام جذابیت های خودش رو داره و نمیشه که ادم با یک نفر فقط رابطه جنسی داشته باشه که اصلا یه چیز واضحیه هر مرد نیاز داره با ادمهای مختلف رابطه جنسی داشته باشه.

half of pine

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1400
اول اینکه وقتی خداوند میان و میگن پیامبر اسلام خاتم الانبیاست ینی قوانینش قوانینی هستش که تا ابد درسته و کامل ترین هستش و این استدلال فلان قانون برای اعراب اون موقع بوده و دیگر نباید رعایت کرد درست نیست.
به نظر من چند همسری برای مردان اصلا نیاز واقعیه، چون زن ها و دخترای مختلف ظاهر و شخصیت های مختلف دارن و رابطه جنسی با هر کدام جذابیت های خودش رو داره و نمیشه که ادم با یک نفر فقط رابطه جنسی داشته باشه که اصلا یه چیز واضحیه هر مرد نیاز داره با ادمهای مختلف رابطه جنسی داشته باشه.

اگر به اسلام معتقد باشین،باید گفت از جمله ی این قوانین تا ابد درست و کامل،قوانین تنظیم کننده هستن که mahta.e بهش اشاره کرد و متن دقیقش هم که توی کتاب دینی 2 اومده، ایناهاش:کلیک طبق این متن،میشه درست بودن اجرا یا عدم اجرا یا حتی کم و زیاد کردن یه سری قوانین رو در طی زمان های مختلف مشخص کرد.به نظر میاد این قانون که مردا اجازه دارن تا چهار تا خانم رو به عقد دائم خودشون در بیارن،صرفا مربوط به شرایط خاص و اقتضای زمانی خاصیه!
در ثانی،فقط خانم ها شخصیت و ظاهر مختلف دارن؟آقایون چی؟یعنی میگین فقط آقایون حق چند همسری دارن؟این استدلالتون مشکل داره جدا!
جدای از این که به نظرم الان چند همسری چه برای خانم ها و چه برای آقایون اشتباهه.یه جورایی حس«هم خدا رو میخوای،هم خرما رو»به آدم دست میده!

venusi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

میدونین که اقایون هم هر کدوم جذابیت های خاص خودشون رو دارن:)
و صد درصد خانوما هم متوجه تفاوت ها و جذابیت ها میشن !!
پس ی نیاز واقعیه که خانوم هام با مردای متفاوتی رابطه جنسی داشته باشن؟؟؟؟
من فکر میکنم قبل از اینکه والدین ما قران رو اموزش بدن باید عشق و انسانیت رو آموزش بدن.
جایی که انسانیت هست احتیاجی به دین نیست.
واقعا تاسفباره طرز تفکر شما...

اگر خدا گفته 4 همسر اختیار کردن مجاز هست
بارها و بارها گفته چشمان خود رو کنترل کنید
بارها و بارها گفته با نفس خود بجنگید

venusi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی
بنظر من برای خانواده هایی که مشکلی باهاش ندارن در صورت رضایت دو طرف،میتونه خوب باشه
مثلا مردی که بین دو همسرش عدالت واقعی و رعایت میکنه ک برای هر کدوم یه اندازه هزینه و محبت میکنه خوبه
اینجوری باعث میشه خیلی از خانم های بیوه خانه دار که خرجی ندارن زندگیشون بهتر بشه
ولی اگه کسی همسر دوم گرفت و به خانواده ی اولش بای داد،باید گفت بویی از شرف و انسانیت نبرده

مساله ای که توی جامعه سنتی ما رواج داره اینه که مردی که همسرش رو از دست داده و یا جدا شده میتونه با دختر مجرد و جوون ازدواج کنه در واقع بهتره بگم هیچ محدودیتی برای ازدواجش نداره و از دید جامعه قبحی نداره کارش.

اما توی همین جامعه زنی که مطلقه هست یا همسرش فوت شده یا نبااید ازدواج کنه یا
طبق حرف شما همسر دوم بشه که هم خودش به نوعی تحقیر بشه هم زندگی دیگه رو خراب کنه

من فک میکنم اگر قراره تعدد رابطه جنسی رو قانونی کنیم
مسایل دیگه ای رو هم میشه قانونی کرد.
متاسفانه تو جامعه ای هستیم که تعدد رابطه جنسی میتونه قانونی باشه اما کسی که تمایلات همجنس گرایانه داره طرد میشه و تمسخر میشه و مجرم شناخته میشه.
و هزاران هزار مورد دیگه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
زن ها و دخترای مختلف ظاهر و شخصیت های مختلف دارن و رابطه جنسی با هر کدام جذابیت های خودش رو داره
اختیاااار دارییید
شما هم جذابییتای خودتونو دارید *_*

venusi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی
چرا چنین تصوری دارید؟
خانوم های جوانی هستند که با مرد های مجرد ازدواج کردن و به نظر نمیاد مشکلی داشته باشه.
تا جایی که من اطلاع دارم اصلا قانون یا حکمی در این باره وجود نداره که بشه ازش نتیجه ای گرفت. نه قانون چیزی گفته نه دین.

فقط طرز تفکر افراد متفاوته باهم

و بعضی روان شناسا هم ب دلایلی میگن خوبه کسی که در ازدواجی شکست خورده با کسی ازدواج کنه که اون هم چنین تجربه ای داشته.
اما باز به شزایط و خود طرف بستگی داره.

اگه کلا بخوایم ازدواج های دوسه باره مثلا بعد طلاق یا مرگ رو غیرقانونی کنیم مشکلات خیلی زیادی به وجود میاد و ب نظرم چنین کاری اصلا عقلانی و درست نیست.

و البته ربطی هم به تمایلات همجنسگرایانه نداره

من تایید نکردم
همچین تصوری ندارم
اطلاعی از قوانین هم ندارم
صرفا گفتم توی جامعه ما بخشی از مردم همچین طرز تفکری دارن نسبت به خانوما

و در مورد تماسلات همجنسگرایانه.
بنده عرض کردم که توی جامعه ای که میخواد تعدد رابطه جنسی رو که قانونی کنه
موارد دیگری هستن که به سخره گرفته میشن

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
تلگرام
اینستاگرام
کلا بحث سر اینجورا چیزا باعث میشه احسا کنم زن برامون بی ارزشه:/ چرا جدا؟

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
تلگرام
اینستاگرام
اون موقع فرق ی مرد با ی حیوون ک فقط ب فکر تولید مثله چیه؟؟

هـــدا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تربت جام
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی
مدت هاست که که میگن اگر بتونه عدالت رو رعایت کنه خوبه و فلان ... که بنظر من اصلا ممکن نیست
اینکه یه زن بیوه (نمیدونم چرا احساس میکنم جملتون در این مورد بار منفی داره مگه بیوه بودن ننگه؟ نمیتونه حالت عادی دوباره ازدواج کنه؟ یعنی با یه مرد مجرد دیگه؟) بخواد برا پول و خرجی ازدواج کنه خیلی مسخرست این یعنی خودشو برا پول بفروشه بعد زیربار کلی مسئولیت و چالش هم بره که خیلی زشته و بده...
تو زندگی باید علاقه و عشق باشه نه اینکه برا پول بره ازدواج کنه!

شاید منظورمو بد متوجه شدید
من نگفتم که زن بیوه باید حتمن همسر دوم بشه
زن بیوه میتونه با خواست خودش با یه مجرد ازدواج کنه یا اصن ازدواج نکنه
این بحث هیچ ربطی به پایین اوردن ارزش زن هم در جامعه نداره
منتها خانمی که منبع درامدی نداره و بچه ی یتیم هم داره میتونه به خاست خودش و با علاقه ی شخصی با هر کی خواست ازدواج کنه و این ازدواج هم باعث میشه تا هم بچه هاش حمایت بشن و هم خودش زندگی بهتری داشته باشه
در ضمن گذشت زمانی که دیگه کسی با اجبار بخواد ازدواج کنه و خودشو بفروشه
چیه این حرفا

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
تلگرام
اینستاگرام
میدونین که اقایون هم هر کدوم جذابیت های خاص خودشون رو دارن:)
و صد درصد خانوما هم متوجه تفاوت ها و جذابیت ها میشن !!
پس ی نیاز واقعیه که خانوم هام با مردای متفاوتی رابطه جنسی داشته باشن؟؟؟؟
من فکر میکنم قبل از اینکه والدین ما قران رو اموزش بدن باید عشق و انسانیت رو آموزش بدن.
جایی که انسانیت هست احتیاجی به دین نیست.
واقعا تاسفباره طرز تفکر شما...

اگر خدا گفته 4 همسر اختیار کردن مجاز هست
بارها و بارها گفته چشمان خود رو کنترل کنید
بارها و بارها گفته با نفس خود بجنگید
اینا اون ادمایین که از هر چیزی هر چی دلشون میخواد بر میدارن طرف مشرو ب میخوره میگ خدا گفته ۴ تا زن بگیر ای لنت ب تو :/

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
1- من چندوقت پیش تو یه مقاله‌ی مرتبط با این موضوع، مطلبی خوندم درمورد اینکه چطور تک‌همسری میتونه با تکامل دستگاه عصبی انسان ارتباط داشته باشه:
While the two new studies published last week disagree about the force driving the evolution of monogamy, they do agree on something important. “Once monogamy has evolved, then male care is far more likely,” Dr. Opie said.

Once a monogamous primate father starts to stick around, he has the opportunity to raise the odds that his offspring will survive. He can carry them, groom their fur and protect them from attacks.

In our own lineage, however, fathers went further. They had evolved the ability to hunt and scavenge meat, and they were supplying some of that food to their children. “They may have gone beyond what is normal for monogamous primates,” said Dr. Opie.

The extra supply of protein and calories that human children started to receive is widely considered a watershed moment in our evolution. It could explain why we have brains far bigger than other mammals.

Brains are hungry organs, demanding 20 times more calories than a similar piece of muscle. Only with a steady supply of energy-rich meat, Dr. Opie suggests, were we able to evolve big brains — and all the mental capacities that come with it.

Because of monogamy, Dr. Opie said, “This could be how humans were able to push through a ceiling in terms of brain size.”
اینطور توضیح داده که وقتی تولید مثل به شکل ‌تک‌همسری صورت میگیره، جنس نر به جای اینکه دنبال مادّه های دیگه بیفته تا توجه اون ها رو جلب کنه و بعد رابطه‌ی جنسی برقرار کنه، فرصت پیدا میکنه تا توجهِ بیشتری نسبت به جفت و فرزندانِ خودش نشون بده. شکار میکنه، غذا جمع میکنه، گرم نگهشون میداره، و در کل ازشون مراقبت میکنه!
درمورد انسان، این مسئله فراتر هم پیش میره. وقتی که در این شرایط فرزندانِ گونه‌ی انسان‌ها مقدار بیشتری پروتئین و کالری دریافت کردن، نیازهای بدن برای بزرگ‌تر شدنِ مغز فراهم شد. و درنتیجه ظرفیت های ذهنی و عصبیِ انسان پیشرفتِ زیادی کرد!

منظورم اینه که از نظرِ تکاملی و زیستی، احتمالا تک‌همسری رابطه‌ی بهینه‌تر و درست‌تری برای انسان ـه. چون جاندار میتونه مراقبت و توجهِ بیشتری نسبت به جفت و فرزندانِ خودش نشون بده و احتمال بقای گونه بیشتر میشه. پس منطقی‌تره که حداقل در این زمان که نیازی به چندهمسری نیست، میلِ غالبِ ما به تک‌همسری باشه!

2-
@Ali pasha
رابطه‌ی جنسی مثل غذا خوردن نیست که هر بار وارد یه رستوران شی و غذایی که دوست داری رو بخوری.
اولا که روابط جنسی با جفت‌های متعدد، خطراتِ جنسی زیادی به همراه داره و از نظر فیزیکی اصلا ایمن نیست. یعنی ناخودآگاه دوست نداریم که با آدم‌های زیادی رابطه‌ی جنسی داشته باشیم. و دوما، کسی که باهاش رابطه‌ی جنسی برقرار میکنی sex toy نیست که هیچ پیش‌نیازی واسش لازم نباشه و عواقبی هم کنارش نیاد و صرفا سکس کنی و تمام.
هرچقدر تعداد جفت ها بیشتر میشه، تعهدها و دردسرهای بیشتری به وجود میاد. رابطه‌ی جنسی تو هیچ جانداری صرفا شامل یه جفتِ سکسی و ارگاسم نیست! پیچیدگی‌های رفتاریِ خاص خودش رو داره به هر حال.
به علاوه‌ی اینکه اگه فقط دنبال جذابیت های متنوع و مختلف هستی، پورن یه طیفِ وسیع‌تری از جذابیت‌ها رو بهت میده. و برای آدمِ عاقل، منطقی‌تر این هستش که دنبالِ جذابیت های بیشتر باشه و از دردسر و تعهدهای سخت دوری کنه.
مسئله اینه که ازدواج به شکلی که امروز اتفاق میفته، صرفا برای رابطه‌ی جنسی نیست. و ابعادِ به مراتب بیشتری هم کنارش هست!

آخرین ویرایش:

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
تلگرام
اینستاگرام
متاسفانه تو جامعه ای هستیم که تعدد رابطه جنسی میتونه قانونی باشه اما کسی که تمایلات همجنس گرایانه داره طرد میشه و تمسخر میشه و مجرم شناخته میشه.
و هزاران هزار مورد دیگه
تازه کلی دخترم میتونن با هم ازدواج کنن شاید دیگ زن برا مردا نمونه اصن :))

بالا