• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

وجود تاپیک‌هایی که نمایش آن‌ها محدود به جنسیت باشند.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
بچه ها منم خوشحال شدم از شنیدن نظراتتون.... ب نظرم مباحثه خوبی بود....چون هم اکثرا تونستیم منطقی بحث رو پیش ببریم(بجز چند پست اول بعضی دوستان:-").. و هم توهین و تشر ندیدیم....
امیدوارم بیشتر از این نوع بحث ها و ریشه یابی ها در جمع های هممون بشه...حتا جمع های دوستی ک شاید اینارو مسخره کنن اول....ولی بعدش من تجربه داشتم ک هرکسی رو ب فکر فرو برده...

.من هم تمام حرف هام رو زدم....ببخشید اگ خیلی پرگویی بود ..و نشد جواب همه چیز رو کامل بدیم....ب نظرم و عقیده و فکر خودم اینا درست و منطقی بود....ولی خب نظر همه محترمه...
شب خوش

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
@mohammadreza128
صاحب سایت پسره من بهش حق نظر در مورد انجمن رو نمیدم :))
الان مطهری میاد در انجمن رو تخته میکنه من ضایع شم :))
ولی جدی من همچنان بازم گفتم، الانم بگم،
مثلا ی گیاه کاشتی تو محیط کشت تر و تمیز تو ناز و نعمت، حالا نمیتونی ببریش وسط بیابون یا جنگل بگی دووم بیار، آقا این با این شرایط سازگار نیست!
ربطش چیه؟
شما نمیتونی ی دختری ک با اون عقاید بزرگ شده ور داری بیاری بگی خب بسم الله جلو پسرا حرفت رو بزن، اما میتونی بهش اجازه بدی ک اول یاد بگیره بین هم‌سن و سالاش حرف بزنه، بعد یاد بگیره تا چ حدی میتونه تو یه جمع حرف بزنه (باز گفتم ک تابو بشکنی همیشه چیز خوبی نیس!)
برگردم به حرفای تکراری بانگم؟ اگه این جریان پیش نمیومد من قراره بود ی تاپیک بزنم توش به دخترا بگم گاها بد نیست یه چیزایی رو تو ی جمع بگید، بشون بگم اگه تا امروز ما مجبور بودیم خیلی چیزا رو پنهان کنیم از امروز میتونیم کمی آزادتر باشیم، اگه ما اشتباه آموزش دیدیم این اشتباهات رو به بچه هامون منتقل نکنیم!

• لایک
امتیازات: nabla

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
آیا دلیل عمده این موضوع، که پسر و دختر(و سایر جنسیت ها) باهم آشنایی ندارن و مسائل همدیگه رو مسخره میکنن(هرچند روی همین "مسائل دختران و پسران" میشه کلی بحث کرد و چه بسا بی معنیه، اما فعلا ازش میگذرم) که باعث خجالت و قضاوت و...میشه، تفکیک جنسیتی شدید و طولانی مدت کشور نیست؟
نه
مسخره کردن از بی اخلاقی نشات می گیره
هیچ دلیلی نمی بینم کسی که زیاد با مسئله ی پریود شدن برخورد نداشته بیاد اونو به این علت مسخره کنه، برای همین این مشکل با برخورد بیشتر با موضوع حل نمی شه ، بلکه برخورد باید هدفمند و اصولی باشه
آیا با این سیاست تفکیک جنسیتی جدید، بجای قدمی "عمده" در رفع این موضوع در بین کاربران و مخاطبان این سایت، این مسئله رو حتی بهش دامن نمیزنیم؟
نه
این مشکل دامن زده نمی شه /
این سایت تنها قدم عمده ای که می تونست برداره این بود که مثلا شما یه تاپیک بزنید و از این جور مسائل صحبت کنید ،
دلیل دامن زدنم نمی دونم . از نظر من تفکیک خیلی با اشکالاتی که گرفتید فاصله داره و این مسائل به خیلی چیزا بر می گرده
درباره اعدام، اشارم به چیزیه که با فلسفه و سیاست کلی(که در واقع دموکراسی هم در همون قالب بوده) متضاده
بالفرض دلایل شما برای تفکیک نکردن درست باشه( جالبه اصلا دو قطبیعی نیست و بخش عمومی هنوزم فعاله)
این فروم هیچ تعهدی در مورد پیش برد این سیاست ها نداره
و بالفرض تعهد هم داشته باشه هیچ دلیلی نداره این مسئله رو “ما” به عنوان یک مسئله اساسی بدونیم
جمهوری اسلامیم معتقده که حجاب یک اصل اساسی در اسلامه و چیزی نیست که رای گیری روش صورت بگیره
این نگاه که ما هر عقیده ای داشته باشیم رو جزو مسائلی که دموکراسی شایستگی بحث در موردش رو نداره قرار بدیم باعث دیکتاتوری میشه
اگه چنین مطلبی حتی در قانون اساسی کشور ها اومده باشه بازم مردم اون قانون اساسی رو قبول کردن و این طور نیست که چون یکی از مسئولا گفته نباید این مسئله با دموکراسی سنجیده بشه ، ما اونو با دموکراسی بسنجیم

اتفاقا من معتقدم اگه روزی اکثریت اینجا گفتن این کار غلطه ، اما چون آزادی رو جزو بنیادی ترین حقوق انسان ها می دونم، به نظرم باید ادامه پیدا کنه
یعنی در این زمینه هم مخالفم باهاتون

در حالیکه این برخورد، بالاخره صورت میگیره. مثلا اینکه دختری تو جمعی مختلط، دچار عادت ماهیانه بشه و بخاطر تربیت غلط افراد، ناشی از تفکیک، کلی خجالت زده بشه)
من در روند قبلی سایت تلاش خاصی در جهت رفع این مشکلات نمی دیدم و الآن هم مشکل خاصی نمی بینم
این سایت تعهدیم به خیر و شر نداره و اکثر کاراش با دموکراسی پیش میره و من برای همین اینجام ( البته مدیریت اگه کاری بکنه و برخلاف خواست اکثریت باشه متوقفش می کنه)

آخرین ویرایش:

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
خب من تا ی جایی بحثاتونو خوندم دیدم تکراریه دیگ نخوندم دیگ
بعد از اونجایی ک بعد مدتی دوباره اومدم سمپادیا گفتم منم ی چی بگم خب:))

من با دیدن این مباحث یاد ترم یک خودمون افتادم تو اناتومی گری فکر کنم ی عکس بود از نواحی پرینه هم اقایان هم بانوان تو حالت لیتوتومی:)) [خلاصه همه چی بود توش] بعد ترم یک ملت اینارو ک میدیدن عنان از کف میدادن هارهور هارهور میخندیدن و فلان
الان ب قدری عادی شده ک واقعا همه ممکنه عکسم نگاه نکنن فقط متنشو بخونن...

اوایل این کارتون ممکنه از حجم پست دخترا تو ح.ب عادی کم کنه. خب دخترا میتونن انتخاب کنن ک تو ح.ب عادی مثلا پست بدن یا دخترونه اما باید حد و مرزی قائل بشه و مفهوم دخترونه بودن اون ح.ب رو زیر سوال نبره. مثلا اگر در مورد درس زیاد میخواد صحبت کنه بیاد بره تو ح.ب عادی حرف بزنه
بعد ی مدت هم عادی میشه براشون و دوباره همون روال قبل
افراد میتونن انتخاب کنن ک بیننده پستشون چ افرادی باشن[محدودشون کنن] و این خیلی طبیعیه
ولی باید حتما در نظر بگیرن ک اگر خییییلی ضرورت داشت تو اون انجمنا پست بدن
اینجور نشه ک ح.ب عادی یه دونه دخترم توش پست نده مثلا
یا همون سمپادیا بیوتی دختری توش پست نده. اگر مشکلی با محدود کردن بیننده های پستش نداره حتما تو سمپادیا بیوتی ک یک انجمن عمومیه پست بده

جدا کردن در حالت کلی چیز قشنگی نیست اما باید جوری باشه ک حس امنیت روانی القا بشه ب افراد ک پستشون بازخورد منفی نداشته باشه. من کلا سمپادیا رو برا این دوست دارم ک اشنا توش زیاد ندارم و هر حرفی بزنم تو زندگیم منعکس نمیشه. رفیقم فردا نمیاد در موردش ازم بپرسه یا... شاید ایزوله کردن ی انجمن دخترونه هم بتونه ی همچین حسی رو ب اون افراد بده و خب مشکلی من نمیبینم تو این مسئله
بعد واااااااقعا مهمه مگه چی میگن اونجا؟:))
ما هم ک هر چی میشه سریع کولی بازی در میاریم جیغ و داد و فلان. بابا چیز خاصی مگه اتفاق افتاده؟ هزارتا گروه تلگرامیو فلان از این سمپادیا هست بیرون سایت. فکر کن اینم یدونه از هموناست.
ممکنه بگید با این کار و نوعی سانسور دارن ب شعور و شخصیت ما توهین میکنن ک شماها ممکنه تیکه بندازیدو فلان ... اولا ک خب خود سانسوری(ک ریشه در شعور و شخصیت هر فرد و نکته سنجی هر فرد داره) چیز خوبیه. اگر نباشه تو افراد جامعه راه های تربیتی زیادی هست برای ایجادش ک من شاید زیاد اطلاعی نداشته باشم در موردش ولی حقیقتیه ک تو جامعه ما نیست. تو این انجمن ب کرات من دیدم یکی ی حرفی تو ح.ب بزنه و کاربر قدیمی سایت بیاد زیرش نمک بریزه پس انچنانم بیراه نمیگن. نمیخواد برای اصلاح فرهنگی و تابو شکنی از سمپادیا شروع کنید.
دوما اصلا ممکنه بحث شعور و اینا نباشه. قطعا خواهر من یا دختر خالم یا هر کسی منو بشناسه ب طور مثال نمیترسه ک من بهش مثلا تیکه بندازم یا نمک بریزم... ولی راحت نیست با من در این موارد صحبت کنه این خیلی قابل درک. تموم شد و رفت.

Pichazi

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
2222
واقعا دلیل اینهمه بحث آقایون رو سر این مسئله درک نمیکنم.خیلی راحت میان راجب این موضوع حرف میزننن.اره بایدم راحت باشه براتون چون هیچ وقت جای یه دختر نبودین که بخواین احساسش رو درمورد چنین مسایلی درک کنین.شاید یه نفرنخواد شما این چیزارو ببینی بالاخره عقیده ها فرق میکنه همه که مث هم نیستن.خودتون رو بزارین جای یه دختر(که البته هیچوقت نمیتونین) برای بعضیا واقعا سخته که بیان راجب این مشکلاتشون جلوی جنس مخالف صحبت کنن.توی این انجمن کسی غیبت اقایون رو نمیکنه راجع به مسائل روز و اخبار و فوتبال هم بحث نمیشه که شما نگران این باشین وای چه چیز مهمی رو از دست دادین.راجب مسائلی صحبت میشه که درد و مشکل و دغدغه اکثر خانوماست.چه دلیلی داره که شما بخواین ببینین؟لابد میخواین نظر بدین یا میخواین بهره ببرین از اینکه ناخنمون چجوری رشد کنه یا توی عادت ماهانه چیکار کینیم یا هر دردومرض دیگه ای.90درصد دخترا موافقند اونوقت یه عده سر چنین چیزی که هیچ دردی هم ازشون دوا نمیکنه بحث میکنن.جالبه واقعا.مطمئن باشین اگه یه وقت چیز مهمی اونور گفته شد خودم شخصا میام به تک تکتون میگم.

واقعا نمیدونم چرا باید انجمن خوب و سالم سمپادیا تبدیل بشه به جایی که تفکیک جنسیت شده و دارن حرف های خصوصی میزنن بجایی اینکه راحت مشکلات درسی شون رو بیان کنن.
اگه به صفحه اصلی سایت دقت کنید میبینید که بزرگ نوشته انجمن گفت و گوی سمپادیا نه فقط انجمن مشکلات درسی سمپادیا

• شروع کننده موضوع

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
سلام
من هم مثل اکثریت با این موضوع و تئوری مخالفم
سلام
اگه این اکثریبت رو به من معرفی کنی خیلی ممنون می‌شم اکثریت این سایت رو خانوما تشکیل دادند که اونا خودشون اکثریتشون همچین بخشی رو خواهان هستند.
بین پسرا هم من اکثریتی مشاهده نکردم. :D
شما دارید میبیند که کشور ما درگیر همین جدا سازی جنسیتی هستش شما در هیچ کشور توسعه یافته ای نمی بینید که جدا سازی جنسیتی صورت بگیره
+شاید شما اینو دوست داشته باشین که هر روز محدود تر از روز قبلتون بشین. واقعا نمیدونم همون کسایی که قبلا میگفتم ما خیلی محدودیت ها داریم ولی مسینکه باعث خودتونید که خودتون رو محدود تر میکنید.
ببین کسی نمی‌گه که بیاید دخترا و پسرای سایت رو به زور از هم جدا کنیم، و اتفاقاً تفکر شماست که داره خانوما رو محدودتر می‌کنه نه وجود یک انجمن اختصاصی برای اون‌ها.
محدودتر شدن رو چی تعریف می‌کنی؟ اینکه فضای مورد نظر شخص وجود نداشته باشه که صحبتش رو بیان کنه محدودیت هست؟
اینکه کسی رو مجبور کنیم که یا حرفتو جلوی جمع بزن یا اصلاً نزن درست نیستش.
من درک نمی‌کنم که دغدغه یادگیری از جنس مخالف و شناخت تفاوت‌ها چرا اینقدر بولد شده در صورتی اینکه حداقل من فعالیت زیادی در خصوص آموزش این مسائل ندیدم و اگه کسی دغدغه‌مند این مسائل باشه می‌تونه در این خصوص توی بخش خصوصی فعالیت کنه و سعی کنه دیدگاه خودش رو مطرح کنه.
همونطور که این سایت دارای کاربرهای خانم با رنج سنی پایین هست دخترای با رنج سنی بالای 20 هم کم نداره و لطف کنید به مدیریتشون اعتماد کنید تا خودشون بالانس رو ایجاد کنند که سایت قطبی نشه.

واقعا نمیدونم چرا باید انجمن خوب و سالم سمپادیا تبدیل بشه به جایی که تفکیک جنسیت شده و دارن حرف های خصوصی میزنن بجایی اینکه راحت مشکلات درسی شون رو بیان کنن.

ببین من هم دوست دارم که بخش علمی سایت فعال باشه یا در سایت تولید محتوی بیشتری رخ بده ولی من و یا شما در جایگاهی نیستیم که برای دیگران تعیین و تکلیف کنیم که چطوری از سایت استفاده کنند اینجا مثل یه شبکه اجتماعی کوچیک هست و هرکسی هرجور دوست داره فعالیت میکنه یکی توی بحث‌ اعتقادی یکی ورزشی و تفریحی و دیگری علمی هیچ اجباری برای کسی وجود نداره.
جمع بندی : اینجا جای حرف های خصوصی نیست

کلاً فضای مجازی، فضای قابل اعتمادی نیستش که افراد مسائل خیلی خصوصیشون رو بیان کنند چه حالا این مسائل رو با دختری بیان می‌کنه چه با پسری (و یا دیگر دسته‌های جنسی ) این به عهده خود طرف هست که مراقب همچین مسائلی باشی.

آخرین ویرایش:

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
بچه ها من صرفا يه نظر كوچيكى بدم و برم .
من اولش هيچ گونه حسي (نه مثبت و نه منفي ) درباره اين انجمن نداشتم وقتي كه اطلاعيه اوليش ديدم ولي خب يكم كه گذشت ديدم يسري فيدبك مثبت ميگيرم ازش . حقيقتا يكسري مسايل كه برام دغدغه شده بود كه آيا نرمال هستم يا نه و كلا چگونه هست اوضاع براي دختراي ديگه (مثلا در ذهن من خيال پردازى بود) هيچ وقت هيچ جا نه تو جمع دوستام نه در فاميل و نه تا حتي قبل از زدن اين انجمن خيلي اطلاعات خاصي بدست نميوردم ولي اين فضايي كه ايجاد شد باعث شد بچه ها كمي راحت تر دغدغه هاشونو مطرح كنن و هم گاها پاسخ بهتري بگيرن هم (حداقل براي من)توانايي مقايسه شدت و ضعف مسائلى كه باش دست و پنجه نرم ميكنن رو پيدا كنن .
واقعا براي من همون قدر كه شناخت از جنس مخالف مهمه همون قدر و چه بسا بيشتر شناخت و اطلاع پيدا كردن از جنس موافقم مهمه و ارزشمنده .
اگر بتونيم يه تعادلي ايجاد كنيم در فعاليت ها و پست هامون و فضاي انجمن هاي خصوصي رو با حزبي كردن و مسخره كردن بقيه درونشون مسموم نكنيمش مي تونه چيز خوبي باشه در نهايت ...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
برق
من که راضیم ، به نظرم به عنوان یه دختر تو جامعه حق این رو دارم که خودم انتخاب کنم کجا، به کی و چرا می خوام یه حرفی رو بزنم ، شما انجمن نمی زدید بقیه تو خلوت خودشون که گروه دخترونه می زدن!. حالا یه شرایطی پیش اومده تا برای بعضی ها نسبتا ازادی بیان بیشتری باشه ، حتی تو کشور های پیشرفته و پیش رویی هم که می گید شعارشون اینه که هرکسی هرکاری که دلش می خواد می تونه بکنه ،جدا از هرگونه چهارچوب و محدودیت و حتی دینی ، و کسی هم نمی ره تو یه جمع دخترونه سرک بکشه بگه شما دارید پایه های حکومت مارو متزلزل می کنید! لزوما کسی که با انجمن دخترونه موافقه، حتما این نیست که نتونه یا دلش نخواد تو یه جمع پسرونه حرف بزنه : | پس واقعا چرا یه همچین چیز کوچیکی رو بزرگ می کنید !؟ یه عده دختر حس کردند که اینطوری راحت ترن تازه رای گیری هم که شده و دختر ها موافق بودند و به نظر من حتی نیازی به زدن تاپیک نبود !

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
نه
مسخره کردن از بی اخلاقی نشات می گیره
هیچ دلیلی نمی بینم کسی که زیاد با مسئله ی پریود شدن برخورد نداشته بیاد اونو به این علت مسخره کنه، برای همین این مشکل با برخورد بیشتر با موضوع حل نمی شه ، بلکه برخورد باید هدفمند و اصولی باشه
این که صرفا همانگوییه. هممون میدونیم این مسخره کردن ها، بی اخلاقین و کار بدیه. سوال اینه که چرا وجود داره؟
همیشه وقتی چیزی برای فرد عجیب و جدید باشه، اول در مقابلش جبهه میگیره. بقول جان لاک، عقاید جدید، به این دلیل در نگاه اول مورد قبول واقع نمیشن، که قبلا تجربه نشدن. شما این حجم از بیگانگی افراد رو توی جامعه ای بدون این مدل تفکیک های جنسیتی، خیلی کمتر میبینید.
نه
این مشکل دامن زده نمی شه /
این سایت تنها قدم عمده ای که می تونست برداره این بود که مثلا شما یه تاپیک بزنید و از این جور مسائل صحبت کنید ،
دلیل دامن زدنم نمی دونم . از نظر من تفکیک خیلی با اشکالاتی که گرفتید فاصله داره و این مسائل به خیلی چیزا بر می گرده
)
فرضا همین موضوع پریود که ابتدا خیلی ها بهش ایراد گرفتن، اما به مرور خیلی عادی تر شده. خودِ قرار گرفتن در فضای گفتگو و صحبت کردن در جمع در این موارد، راهی موثره برای عادی سازی(طبعا نه بهترین راه)
بالفرض دلایل شما برای تفکیک نکردن درست باشه( جالبه اصلا دو قطبیعی نیست و بخش عمومی هنوزم فعاله)
این فروم هیچ تعهدی در مورد پیش برد این سیاست ها نداره
و بالفرض تعهد هم داشته باشه هیچ دلیلی نداره این مسئله رو “ما” به عنوان یک مسئله اساسی بدونیم
جمهوری اسلامیم معتقده که حجاب یک اصل اساسی در اسلامه و چیزی نیست که رای گیری روش صورت بگیره
این نگاه که ما هر عقیده ای داشته باشیم رو جزو مسائلی که دموکراسی شایستگی بحث در موردش رو نداره قرار بدیم باعث دیکتاتوری میشه
اگه چنین مطلبی حتی در قانون اساسی کشور ها اومده باشه بازم مردم اون قانون اساسی رو قبول کردن و این طور نیست که چون یکی از مسئولا گفته نباید این مسئله با دموکراسی سنجیده بشه ، ما اونو با دموکراسی بسنجیم

اتفاقا من معتقدم اگه روزی اکثریت اینجا گفتن این کار غلطه ، اما چون آزادی رو جزو بنیادی ترین حقوق انسان ها می دونم، به نظرم باید ادامه پیدا کنه
یعنی در این زمینه هم مخالفم باهاتون

من در روند قبلی سایت تلاش خاصی در جهت رفع این مشکلات نمی دیدم و الآن هم مشکل خاصی نمی بینم
این سایت تعهدیم به خیر و شر نداره و اکثر کاراش با دموکراسی پیش میره و من برای همین اینجام ( البته مدیریت اگه کاری بکنه و برخلاف خواست اکثریت باشه متوقفش می کنه)
اینکه اکثریت/مدیر چیزیو میخوان، و تصمیمات هم با مدیره بدون اینکه حتی یک خط از این تاپیکو بخونه، جوابِ سوال نیست. تاپیک برای بحث و تبادل نظر درباره نفس این کاره، اینکه خوبه یا بد. خاتمه دادن بحث ب این حرف، مثل اینه که بگیم چون ترامپ انتخاب اکثریت مردم آمریکاست، پس دیگه نباید درباره کاراش اظهار نظر و مخالفت کرد و همه سیاست هاش درستن، صرفا به دلیل اینکه حامی و قدرت داره.
درباره اصولِ اساسی، فلسفه سیاسی و حقوق دقیقا کارش پرداختن به اینهاست. روشی که مبتنی بر تحلیل و استدلاله، نه سر سپردگی محض و پوپولیستی به رای اکثریت. لینکلن هم وقتی میخواست برده داری رو الغا کنه، خیلی ها باهاش مخالف بودن و حتی جنگ داخلی شکل گرفت(چه بسا خیلی از سیاهپوستان هم خودشونو لایق این وضعیت میدونستن!)، ولی این کاریه اقدام اساسی بود که باید انجام میشد.
وقتی خودِ سایت تفکیک جنسیت داشته باشه، یعنی کاری مخالف با هدفِ آگاهی سازی، عادی سازی و فرهنگ سازی درباره این مسئله(بجاش به پاک کردن صورت مسئله رو میاره) و این موضوع رو به رسمیت شناخته.(اهداف کلی نقض نمیشن، حتی به رای اکثریت. فرضا توی آمریکا، گرچه میشه گفت اکثریت خانواده ها خواهان برنامه تعلیمات دینی و نظریه خلقت هوشمند توی مدارس، از جمله مدارس دولتی، بودن اما دولت، به درستی قبول نکرد. چرا که اینکار، خلافِ یکی از اهدافِ آموزش و پرورش، یعنی تدریس "علم" هست، نه تئوری های شبه علمی و ایدئولوژیک و عقیدتی مثل خلقت هوشمند. طبعا اینکه کلیساها و کتابهایی هستن درباره خداشناسی، آزاده، اما این فرق داره تا اینکه خودِ دولت، برای این موارد بودجه تعیین کنه و "به رسمت بشناسه". تفاوت ممنوعیت عمومی و تاپیک های جنسیتی تو کل سایت هم با گروه های خصوصی در اینباره، همینه). البته بازم میگم، اینکه بگیم هدف سایت اصلا آگاهی رسانی و دغدغه فرهنگی نیست، بلکه صرفا یه سایتِ فان و مخاطب پسند و بازاریه، مسئله دیگه ایه.

* نمیدونم چرا بعضی ها گیر دادن به فضولی تو تاپیک دخترانه و... مسئله اصلی، تفکیک جنسیته، چه دختر و چه پسر. چه حرفای جالبی اونجا باشه چه نباشه. این چیزها هیچ دخلی به بحث ندارن.

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
همیشه وقتی چیزی برای فرد عجیب و جدید باشه، اول در مقابلش جبهه میگیره. بقول جان لاک، عقاید جدید، به این دلیل در نگاه اول مورد قبول واقع نمیشن، که قبلا تجربه نشدن. شما این حجم از بیگانگی افراد رو توی جامعه ای بدون این مدل تفکیک های جنسیتی، خیلی کمتر میبینید.
یه جمله از جان لاک حرف شمارو اثبات نمی کنه . الآن شما اثبات کنید که مسخره کردن پریود توسط افراد به خاطر تفکیکه
فرضا همین موضوع پریود که ابتدا خیلی ها بهش ایراد گرفتن، اما به مرور خیلی عادی تر شده. خودِ قرار گرفتن در فضای گفتگو و صحبت کردن در جمع در این موارد، راهی موثره برای عادی سازی(طبعا نه بهترین راه)
دست و پای افراد و ببندیم بزاریم وسط بحث و بگیم بحث کنیم تا براتون عادی بشه و یا اینکه به فکر این احساساتشون نباشیم چون بر خلاف اعتقادمونه
لینکلن هم وقتی میخواست برده داری رو الغا کنه، خیلی ها باهاش مخالف بودن و حتی جنگ داخلی شکل گرفت
خوب لینکلن موفق شد جنگ رو ببره !! دقیقا مثال نقض حرفتونه . اگه نود درصد مردم امریکا مخالفش بودن بازم موفق میشد؟؟؟؟؟؟
وقتی خودِ سایت تفکیک جنسیت داشته باشه، یعنی کاری مخالف با هدفِ آگاهی سازی، عادی سازی و فرهنگ سازی درباره این مسئله
یعنی سایت اهداف دیگه ای مثل احترام به مخاطب هم داره
در عین حالی که هدف های دیگش هم دنبال می کنه
فرضا توی آمریکا، گرچه میشه گفت اکثریت خانواده ها خواهان برنامه تعلیمات دینی و نظریه خلقت هوشمند توی مدارس، از جمله مدارس دولتی، بودن اما دولت، به درستی قبول نکرد
اینو منبع بیارید من فک کنم این مطالب اول تدریس می شده بعد به علت در خواست ها حذف شده
در ضمن من کاری به آمریکا ندارم ، امریکا در زمینه ی دموکراسی خیلی عقب تر از خیلی از کشورای دیگست

——————————————————
فک کنم هر حرفی بود زده شده و شما هم جواب این پیام رو بدین ، من دیگه بحث خاصی ندارم ولی پیشنهاد می کنم به جای تلاش برای اقدام دیکتاتورانه و برخورد با خواست اعضا و اصلا برخورد با احساسات خیلیا که اگه پیامای اینجارو بخونین می فهمین چقدر انجمن جدیدو دوست دارن، از فضای آزاد سایت جهت ترویج افکار خودتون و اموزش هاتون استفاده کنید
-> می تونید در مورد کلیشه ها تاپیک بزنید و آموزش بدید
-> می تونید با اطلاع رسانی و توضیح برای دخترا مشارکتشون رو در اون انجمن رو کم کنید و عملا بی استفادش کنید
->می تونید در تاپیک سیاسی در مورد تقابل ارزش ها و اولویت دولت ها پست بزارید و توضیح بدید مثلا تفکیک جنسیتی و از بین بردن کلیشه باید اولویت باشه یا ازادی و دموکراسی

موفق باشید !!!!

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
یه جمله از جان لاک حرف شمارو اثبات نمی کنه . الآن شما اثبات کنید که مسخره کردن پریود توسط افراد به خاطر تفکیکه
مایلم بدونم چرا این مسخره کردن ها و عجیب بودن ها، درکشوری مثل ایران خیلی بیشتر از سایر جاها دیده میشه؟ مردم ایران که ذاتا خنگ و بی اخلاق و بی فرهنگ نیستن! تنها تفاوتِ معنادارِ ایران در اینباره با سایر کشورها، وجودِ سنت ها و قوانین غلط که به سکسیم، پررنگ کردن تفاوت های جنسیتی، برخورد کمرنگ مونث و مذکر و...ختم میشه، که تفکیک جنسیتی هم ذیل همین مجموعه ست. تفکیک بدونِ پررنگ کردن تفاوت و عدم برخورد، بی معنیه.
دست و پای افراد و ببندیم بزاریم وسط بحث و بگیم بحث کنیم تا براتون عادی بشه و یا اینکه به فکر این احساساتشون نباشیم چون بر خلاف اعتقادمونه
فک کنم هر حرفی بود زده شده و شما هم جواب این پیام رو بدین ، من دیگه بحث خاصی ندارم ولی پیشنهاد می کنم به جای تلاش برای اقدام دیکتاتورانه و برخورد با خواست اعضا و اصلا برخورد با احساسات خیلیا که اگه پیامای اینجارو بخونین می فهمین چقدر انجمن جدیدو دوست دارن، از فضای آزاد سایت جهت ترویج افکار خودتون و اموزش هاتون استفاده کنید
نبودِ تفکیک، هیچ ربطی به دیکتاتوری نداره. دیکتاتوری یعنی اینکه سایت روی گروه ها و پیام های خصوصی و تاپیک ها، نظارت پلیسی ای داشته باشه که بحث های حولِ این محور رو ممنوع کنه(مثلا دخترا یا پسرا یه گروه زدن، بعد یهو گروه رو ببنده). این فرق داره با اینکه خودش از این کار حمایت کنه و به رسمیت بشناسه. همونطور که در یک کشور، به رسمیت شناختن آزادی ادیان و ساختِ اماکن مذهبی، اصلا بهمعنی به رسمیت شناختنِ خودِ اون مذهب و ساخت کلیساها و مساجد و امامزاده های دولتی نیست. تفاوت واضحه.
خوب لینکلن موفق شد جنگ رو ببره !! دقیقا مثال نقض حرفتونه . اگه نود درصد مردم امریکا مخالفش بودن بازم موفق میشد؟؟؟؟؟؟
موفق شدن حکومت در جنگ، لزوما به معنی حمایت اکثریت نیست. دولت همواره از اتوریته ای بیشتر برخورداره. ضمن اینکه میتونستن آمریکارو دو قسمت کنن که ایالت های شمالی برده داری ممنوعه و جنوبی آزاد(که نباید اینکار انجام بشه).
اینو منبع بیارید من فک کنم این مطالب اول تدریس می شده بعد به علت در خواست ها حذف شده
در ابتدا تدریس میشد، اما مشخص شد که به دلیل ایکه خلقت هوشمند علمی نیست، با هدف آموزش و پرورش در تضاده. که البته اکثر خانواده ها، خواهان تدریسش بودن، طوری که مادلین ماری اهر، از مخالفان معروفِ تعلیماتِ مذهبی در مدارس، در سالِ 1964 بنابه نظرسنجی های مجله لایف، منفورترین زنِ آمریکا در اون سال شناخته شد.
-> می تونید در مورد کلیشه ها تاپیک بزنید و آموزش بدید
-> می تونید با اطلاع رسانی و توضیح برای دخترا مشارکتشون رو در اون انجمن رو کم کنید و عملا بی استفادش کنید
->می تونید در تاپیک سیاسی در مورد تقابل ارزش ها و اولویت دولت ها پست بزارید و توضیح بدید مثلا تفکیک جنسیتی و از بین بردن کلیشه باید اولویت باشه یا ازادی و دموکراسی
کلِ هدف تز این تاپیک ها و بحث ها، تبادل عقیده و تصمیم گیری دستکم خودمون، درباره درستی مسائله. اینکه مدیریت بخواد اجراش کنه یا نه، تفاوتی در اصلِ موضوع نداره. همونطور که با انتقادات و بحث ها، نه ترامپ بخودی خود کنار میره نه ج.ا نه هیچکس دیگه ای!
ی
موفق باشید !!!!
همچنین!

• لایک
امتیازات: Lewis
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
چرا باید عصبی شیم؟منظور منو از عصبی اشتباه گرفتی.کلا ادم حوصلش سر میره وقتی دور و وریاش راجع به ی چیزایی حرف میزنن که اصلا ادم علاقه ای نداره بهشون.
واقعا بحث دراین باره احمقانست.
انجمن دخترونه نه توهینه به شعوره کسی نه هر چیزی که اسمشو میزارین.
بعدم عذر میخوام اینو میگم ولی الان نظر شما اصلا اهمیتی نداره:-"
کادر مدیریت تصمیمشونو گرفتن و همه چی اوکی شده.پس بهتره تموم کنیم این بازی کثیفو:|
من تمام دلایلم رو گفتم بابت مخالفت با چنین انجمن هایی..مخصوصا در پست اولم توی این تاپیک

ولی دوست عزیز نمیدونم چرا نمیفهمید ما اینجا داریم بحث میکنیم ک فقط نظرات و تفکراتمونو ب اشتراک بذاریم....ن اینک نظر مدیریت رو تغییر بدیم(ارجاع ب پاراگراف آخر پست اولم در همین تاپیک)...شما مطمئن باش من اگ میخاستم نظر مدیریت رو تغییر بدم نمیومدم اینجا و این بحثای ریشه ای رو بکنم.....پس زمانی ک نظرم رو میگم برای تبادل اطلاعات و عقاید هست ولی اینک شما میگی:" نظرت اهمیت نداره "حد کم ظرفیت بودن شما رو در شنیدن انتقاد و مخالفت میرسونه...وگرن بنده حتا کلمه ای پیشنهاد نکردم ک این انجمن رو حذف کنید چون ب من اصلا مربوط نیست...فقط گفتم بودنش اشتباهه همین.
لطفا در برابر مباحثه و شنیدن نظرات مخالف صبور و گشاده رو تر باشید.

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
من اگه قصد جنگ و مخالفت قطعا اینطوری حرف نمیزدم.
خب بنظر شما اشتباهه وجود انجمن؟؟؟؟خب.
عقایدتونو به اشتراک گزاشتین؟؟؟؟خب
حالا بهتره تمومش کنین.
طبق قوانین سایت من هرچقدر که بخوام میتونم پست بدم مگر بر خلاف قوانین باشه...که تشخیص اون هم با مدیر سایت هست نه شما..پس توی چیزی که به شما مربوط نیست(پست دادن من) دخالت مستقیم نکنید...و اگ فکر میکنید پست های من برخلاف قوانین سایت هست به مدیران گزارش کنید تا اون ها با بنده در میون بذارن.

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
هرجایی از دنیا،یه دختر این حقو داره که خودش انتخاب کنه میخواد جزئیات دخترانگیش رو کسی بدونه یا نه،غیر از ایران تفکیک شده،توی ناف آمریکا هم شاید دختری باشه که ترجیح بده درمورد یه سری مسائل با هم جنس های خودش صحبت کنه و درمیون نذاره با جنس مخالف ،اون چندتا تاپیک هم نه به خاطر محدودیت و نه به خاطر تفکیک کردن بوده،انتخابی بوده که دخترها کردن فقط و فقط به خاطر خودشون و راحتی ای میدیدن توش
همه حرفای پیمان درست و به جاست و صادقانه میخواد که به خانم ها کمک کنه،مرسی ازش و از بقیه که میخوان این تابوها رو بشکنن ،خوبه که با هم این مسیرو بریم تا جایی که بدون توجه به جنسیت باهم حرف بزنیم و از مشکلاتمون بگیم،ولی ته ته اون مسیرمم ما به عنوان دختر و زن نیاز به یه حریم داریم در کنار همه مردونگیتون این حریمو هم درنظر داشته باشید

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
از یه ادم بیست و سه ساله واقعا بعیده انقدر بچه بازی..
واقعا الان وقتتو واس چی هدر میدی؟
که چی مثلا؟
توضیح بده بلکه بتونم بفهمم.
تا هزار سال بعد بشین و بگو این انجمن تفرقه انداخته بقول خودتون تبعیض جنسیتی بوجود اورد..
ولی واقعا درک نمیکنم انقد شما و امثال شما روشنفکر شدین که دخترا هر حرفیو جلوتون بزنن و بنظر شما هنجار شکنی نباشه؟
اگه شما انقد روشن فکر شدین عاقا ما نشدیم.ما دخترا(حداقلش خودم) روشن فکر نیستیم حداقلش اینه که اداشو در نمیاریم.بزارین ما روشن فکر نباشیم و مسائل خصوصیمونو بین همجنسامون مطرح کنیم.

تنها جایی ک معتقدم دارم وقتم رو هدر میدم ...جواب دادن به شماست ..اونم بخاطر اینک به جای بحث در مورد خود موضوع ...دارین اصل اینک چرا در رابطه ب این موضوع پرداخته میشه بحث میکنید و این موضوع برای من بدیهیه....برای شما نیست....و فکر کنم بهترین حالت اینه ک وقتی در بدیهیات با هم تفاهمی نداریم اصلا صحبتی هم نکنیم....

آخرین ویرایش:

@aLIIIIII

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
هچ
دانشگاه
چم
رشته دانشگاه
چم
عاغا یه سوال من چرا این تاپیکارو نمیبینم
راجع به کدوم تاپیکا حرف میزنین؟
||||||||||:

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
واقعا دلیل این همه بحث و جدل رو نمیفهمم .. یه عده با موافقت مدیریت سایت تصمیم گرفتن انجمنی برنن که دخترا درمورد مسائل شخصی راحت با هم جنساشون حرف بزنن .. مشکل شما چیه ؟! اگه واقعا خیلی براتون مهمه و اینقدر کنجکاو (!) هستین ، برین از مادر / خواهر / همسر / نامزد/ دوست دخترتون بخواین راجع به مسائل شخصیشون باهاتون حرف بزنن و براتون توضیح بدن و موشکافی کنن :))

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
کاری به این ندارم که این اتفاق به چه دلیل و توسط کدوم جناح(جنس) اتفاق افتاده، ولی چیزی که واضحه اینه که؛

ایجاد یه همچنین محدودیت هایی عملا گردش آزاد اطلاعات رو در بستر وب نقض میکنه، حال آنکه یه عده بخوان راجع به مسائل خصوصی حرف بزنن یا در مورد مسائل پیش پا افتاده.. اینجا دارک‌وب نیست که بخاد چیزی داخلش سکرت باشه، اینجا وبه
در ضمن فکر کنم هدف ماها از دور هم جمع شدن در اینجا چیزی به غیر از مقاصدی باشه که انجمن های مشابه زیادی براش وجود دارن، همه چیز از اسم انجمن پیداست.

** تعداد دیسلایک میتونه با میزان صحت حرفم رابطه مستقیم داشته باشه:-"

آخرین ویرایش:

Hadise

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
نظر من اصلا مهم نیست چون بچه فسقلی بیش نیستم:D
ولی خیلی دلم میخواد حالا که همه جای سایتو گشتم ی چیزیم من عرض نمایم:D
اینجا ی سایته اگه علمی نباشه واسه دانش آموزا و دانشجو ها که هست!
اینجا (نمیدونم حرفم درسته یا نه)مثل ی مکان عمومیه
به نظرم باید حرفایی توش زده بشه و مطالبی توش گذاشته بشه که هردوطرف بتونن توش شرکت کنن نه اینکه محدود به جنسیت باشه
مثلا چون دخترا از پوست و مو بیشتر حرف میزنن تاپیک مخصوص دخترا بزنیم!بابا شاید ی پسری دکتری چیزیه دلش میخواد راجب پوست یا حالا هرچیز دیگه ای اظهار نظر کنه
یا شاید ی دختری عاشق فوتبال و ماشینه دلیل نمیشه تاپیک ماشین و فوتبال و بدیم به پسرا
نه اگه موضوع بین دخترا خیلی شخصی تره اون موقع شاید اینجا جای حرفای خیلی خصوصی نباشه
ولی نه اگه بحث علاقه به چیزای مختلفه چی میشه همه شرکت کنن؟:D
میدونم قراره ی ده دوازده تا شایدم بیشتر دیسلایک بگیرم ولی خب فقط نظرمو گفتم:D
چه بسا اشتباهم گفته باشم:D

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
اینجا (نمیدونم حرفم درسته یا نه)مثل ی مکان عمومیه
به نظرم باید حرفایی توش زده بشه و مطالبی توش گذاشته بشه که هردوطرف بتونن توش شرکت کنن نه اینکه محدود به جنسیت باشه
مثلا چون دخترا از پوست و مو بیشتر حرف میزنن تاپیک مخصوص دخترا بزنیم!بابا شاید ی پسری دکتری چیزیه دلش میخواد راجب پوست یا حالا هرچیز دیگه ای اظهار نظر کنه
یا شاید ی دختری عاشق فوتبال و ماشینه دلیل نمیشه تاپیک ماشین و فوتبال و بدیم به پسرا
تاپیکای مشابه زیاد هست، در مورد حتا زیبایی تاپیک مشابه هست، بنابراین نگران نباشید همه میتونند همه جا نظر بدن و صحبت کنند :)
انجمن دخترونه جاییه که دخترا از چیزایی که نمیتونن یا نمیخوان جلو پسرا بگن حرف بزنن!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا