• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

وجود تاپیک‌هایی که نمایش آن‌ها محدود به جنسیت باشند.

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
درباره چرایی مخالفت با این موضوع و بد بودنش هم که قبلا گفته شده.
خوب چرا این جامعه باید با دلایل شما پیش بره ؟ ۹۰‎٪ دختر ها به گفته ی یکی از پست ها موافق این قضین و اونجا راحت ترن ، و خجالت می کشن
می خوام بدونم احترام به احساسات این افراد برای شما مهمه؟
از نظر من این قضیه مهم تر از ایراداتیه که شما گرفتین

یک چیز دیگه اینکه بازم میگم زمینه برای اجرای تمام حرفای خوبی که تو زدی فراهمه ، فرهنگ سازی ،اموزش و ... ولی جامعه ی سمپادیا نمی تونه تا وقتی که به مدینه ی فاضله ی شما برسه چشمشو به خواسته ی اعضاش ببنده ،

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
من واقعا پیامد خاصی تو این قضیه نمیبینم یک گروه خواهان یه چیزی هستند و شما در مقابل خواستشون گارد گرفتی.
در واقع ترجیح میدی سلب آرامش بشه تا بقیه شبیه ایده‌هایی که فکر میکنی درستند بشند.
شما فقط مختاری که در خصوص ایده‌ها اطلاع رسانی کنی.
چیزی که در حال حاضر میبینم یک گروه خواهان یه بخش اختصاصی هستند و بنظرم به خواستشون بها داده بشه حالا شما دوست داری در خصوص اینکه این ایده قابل پیاده سازی برای تمامی گروه ها هست یا خیر فکر کن.

من قبول ندارم که موازی کاری یا یارکشی باشه.
مثال درس عمومی هم قبول ندارم اگه بخوام مثالی نزدیک به مثالی که بزنی رو زده باشم میتونم بگم که عده ای درخواست داده باشند درس تنظیم خانواده تک جنسیتی برگزار بشه.
شما یه اصولی بنظرت درستند میتونی اون اصول رو اطلاع رسانی کنی ولی تحمیل کردن چیزی درست نیست.
من واقعا پیامد خاصی تو این قضیه نمیبینم یک گروه خواهان یه چیزی هستند و شما در مقابل خواستشون گارد گرفتی.
در واقع ترجیح میدی سلب آرامش بشه تا بقیه شبیه ایده‌هایی که فکر میکنی درستند بشند.
چیزی که در حال حاضر میبینم یک گروه خواهان یه بخش اختصاصی هستند و بنظرم به خواستشون بها داده بشه حالا شما دوست داری در خصوص اینکه این ایده قابل پیاده سازی برای تمامی گروه ها هست یا خیر فکر کن.

من قبول ندارم که موازی کاری یا یارکشی باشه.
مثال درس عمومی هم قبول ندارم اگه بخوام مثالی نزدیک به مثالی که بزنی رو زده باشم میتونم بگم که عده ای درخواست داده باشند درس تنظیم خانواده تک جنسیتی برگزار بشه.
شما یه اصولی بنظرت درستند میتونی اون اصول رو اطلاع رسانی کنی ولی تحمیل کردن چیزی درست نیست.
چطور میگید ی انجمن مخصوص موازی کاری نیست؟
بنده هم مخالف نیستم ک گاهی تاپیکی برای خانوم ها زده بشه....برای درد و دل...شلوغ کاری...حرفای خاص خودشون و هرچی...
برای پسرا هم زده بشه ..

اینطوری ن موازی کاری میشه و ن فضا و فرصتی برای تیم کشی و یارگیری داده میشه و ن دلخوشی کاذب ب اینک همیشه جایی هست ک مثل استمینفون میتونم برای سر درد مصرف کنم و نیازی نیس سر دردم رو ریشه یابی کنم

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
پیامد در خواستن نیست، پیامد در همون "چیزه"ست، که در اینباره صحبت شده.
در واقع هیچکدوم از ما مختار نیستیم و کارمون اطلاع رسانیه. همه تصمیمات رو مدیر میگیره.

خوب چرا این جامعه باید با دلایل شما پیش بره ؟ ۹۰‎٪ دختر ها به گفته ی یکی از پست ها موافق این قضین و اونجا راحت ترن ، و خجالت می کشن
می خوام بدونم احترام به احساسات این افراد برای شما مهمه؟
از نظر من این قضیه مهم تر از ایراداتیه که شما گرفتین
من معتقد نیستم که خواست اکثریت، حتی زیاد، لزوما به معنای درست بودن یا اجرای یک چیزه. چارچوب هایی هستن که باید رعایت بشن. مگر اینکه هدف از سایت یا هر سیاستی رو، صرفا چیزایی مثل جلب نظر مخاطب، افزایش مشتری، برتری گرفتن بر رقبا و...بدونید، نه جایی برای آگاهی رسانی و افزایش اون. تفکیک جنسیتی، اعتقاد به وجود صرفا دوگانه زن-مرد و بی اهمیتی سایر جنسیت ها، همون مسئله یارکشی که گفته شد، مقابله نکردن با صورت مسئله اصلی و حتی تشدید اون(عدم مفاهمه جنسیت ها)، انتقادی نبودن نسبتبه کلیشه ها و چیزهایی از این قبیل، از چمله این ایراداتین گه بنظرم قابل توجهن.
یک چیز دیگه اینکه بازم میگم زمینه برای اجرای تمام حرفای خوبی که تو زدی فراهمه ، فرهنگ سازی ،اموزش و ... ولی جامعه ی سمپادیا نمی تونه تا وقتی که به مدینه ی فاضله ی شما برسه چشمشو به خواسته ی اعضاش ببنده ،
بی شک مشکل اصلی در جای دیگه ایه(سیاست کشور و آموزش و...) ولی این دلیل نمیشه که مسئولیت و امکان استفاده از سایت و رسانه های مجازی در آگاه سازی و مبارزه با همین موارد، نادیده گرفت. خیلی ها از همین راه، تغیراتی عمده در عقاید اشتباهشون دادن!

• شروع کننده موضوع

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
بنده هم مخالف نیستم ک گاهی تاپیکی برای خانوم ها زده بشه....برای درد و دل...شلوغ کاری...حرفای خاص خودشون و هرچی...
برای پسرا هم زده بشه ..
با مثال بخوام بیان کنم فکر نمی‌کنم وجود یه ح ب دخترونه باعث بشه که فردی مطالب عمومی خودش رو به جای انتشار در ح ب عمومی در ح ب تک جنسیتی بیان کنه.
چرا همچین حرفی میزنم؟
دلیلش فقط تجربه هستش
کافیه یه نگاه به تاپیک گپ دانشجویی بندازی اگه خاطرت باشه چند سال پیش می‌خواستند که یه ح ب برای فارغ التحصیلا زده بشه چون معتقد بودند دغدغه‌ها از بچه‌های راهنمایی و دبیرستان جدا هستش.
اون زمان مخالفت شد و در نهایت تاپیک گپ دانشجویی رو الان داریم.
آیا واقعا اون تاپیک فارغ التحصیلا رو از بقیه جدا کرد؟
آیا اون تاپیک فارغ التحصیلا رو به انزوا برد؟
هرچند وقت یه بار اون تاپیک آپدیت میشه؟
کسی بخواد با فارغ التحصیلا زودتر ارتباط برقرار کنه تو ح ب پست میذاره یا اونجا؟

.::MoJi::.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ً
شهر
ً
سال فارغ التحصیلی
0
اولن کلمه مضخرف اونم در راستای کلمات و حرف های شخصی من بار لمپنیسم داره...و ما اینجاییم ک با ادبیات احترام صحبت کنیم
کلمات معادلی چون:
"حرف غلط"
"اشتباه "
و... میتونن جایگزینای مناسبی باشن(چون در جواب مستقیم ب من بود لازم دونستم بگم چون من توی تاپیک های دیگ شاید این ادبیات رو هم خودم بکار ببرم هم بهم بگن...ولی جایی ک دارم جدی بحث میکنم ابدا)

در مورد حرفتونم ارجاعتون میدم ب پست اولم....این انجمن یک مهمانی دخترانه نیست...یک موازی کاری با کل انجمن هست ...
و من دقیقا منظورم خود کنترلی بود....خودمون بتونیم در جامعه ای ک همه هستند خودمان رو بسازیم....وگرن محفل های دخترونه زیاده....همینا میتونن ی گروه تلگرام داشته باشن....ولی اونوخ دیگ موازی کاری نیست....و تیم کشی از درون سایت هم اتفاق نمی افته.......

من سعی کردم مناسب‌ترین کلمه رو برای حرف‌هاتون انتخاب کنم.

انجمنی برای دختران زده نشده. تاپیک هست.
در مورد گروه تلگرام هم باید بگم که از کجا میدونی شما "همینا" میتونن تلگرام داشته باشن. یا هرگونه دسترسی‌ای به شبکه‌های اجتماعی یا اپ‌های چت٬ خیلی از بچه‌ها رو دیدیم که زمان کنکورشون بوده و یا هر دلیل دیگری که فقط به سایت دسترسی داشتن.
اونقوقت اون باید منتظر بشینه تا یه شب نشینی دخترونه بیاد؟ نمیشه جایی باشه که هروقت خواست بیاد مسئله‌ش رو مطرح کنه؟
یراه حرکت درست به سوی فرهنگ صحیح در خطر میوفته؟

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
با مثال بخوام بیان کنم فکر نمی‌کنم وجود یه ح ب دخترونه باعث بشه که فردی مطالب عمومی خودش رو به جای انتشار در ح ب عمومی در ح ب تک جنسیتی بیان کنه.
چرا همچین حرفی میزنم؟
دلیلش فقط تجربه هستش
کافیه یه نگاه به تاپیک گپ دانشجویی بندازی اگه خاطرت باشه چند سال پیش می‌خواستند که یه ح ب برای فارغ التحصیلا زده بشه چون معتقد بودند دغدغه‌ها از بچه‌های راهنمایی و دبیرستان جدا هستش.
اون زمان مخالفت شد و در نهایت تاپیک گپ دانشجویی رو الان داریم.
آیا واقعا اون تاپیک فارغ التحصیلا رو از بقیه جدا کرد؟
آیا اون تاپیک فارغ التحصیلا رو به انزوا برد؟
هرچند وقت یه بار اون تاپیک آپدیت میشه؟
کسی بخواد با فارغ التحصیلا زودتر ارتباط برقرار کنه تو ح ب پست میذاره یا اونجا؟
دوست من با یک تجربه گفتن ک نمیشه تعمیم داد

بعدم اون فرق داش....جامعه توش عمدتا سن هاشون بالا بود....یار کشی دانشجو و دانش آموز ک نداریم ...ولی یارکشی دختر و پسر داریم....و بحث دیگ منطور من از موازی کاری این نبود ک ح.ب اصلی خلوت میشه..اون یکی شلوغ...منظورم این بود ک ما مروج فرهنگ پاک کردن صورت مسئله....و مروج فرهنگ راحتی زنان در برابر زنان در حتا کمترین سطح میشیم....من میگم این بده.....(تیم کشی هم دلیل اصلی دیگم بود ...ک تو پست اول ب تفکیک گفتم همشون رو)

• لایک
امتیازات: finn
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
من سعی کردم مناسب‌ترین کلمه رو برای حرف‌هاتون انتخاب کنم.

انجمنی برای دختران زده نشده. تاپیک هست.
در مورد گروه تلگرام هم باید بگم که از کجا میدونی شما "همینا" میتونن تلگرام داشته باشن. یا هرگونه دسترسی‌ای به شبکه‌های اجتماعی یا اپ‌های چت٬ خیلی از بچه‌ها رو دیدیم که زمان کنکورشون بوده و یا هر دلیل دیگری که فقط به سایت دسترسی داشتن.
اونقوقت اون باید منتظر بشینه تا یه شب نشینی دخترونه بیاد؟ نمیشه جایی باشه که هروقت خواست بیاد مسئله‌ش رو مطرح کنه؟
یراه حرکت درست به سوی فرهنگ صحیح در خطر میوفته؟
پس لطفا موقه استفاده ب معناش و حوزه ادبیش دقت کنید اگر توهینه و دایره لغاتتون برای کلمات بهتر فقیره....لطفا توهین نکنید...

من فکر میکنم شما از ریشه موضوع رو اشتباه گرفتید...."انجمن "زده شده ک توش تاپیکای مختلف هست.........ن تاپیک....

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
ما هرجایی ک کاردمون ببرد اونجا فعالیت میکنیم....فلن توی سمپادیا میتونم پست بدم...ایشالا ی روزی اگ تونستم به مدارس دخترانه هم برسم اونجا هم میرم....
بحث سر اینه ک من میگم این مشکلات راهشون اصلا و اصلا تفکیک دادن و قائل شدن ب فضای اعتماد ب نفس کاذب نیست( انجمن خصوصی اعتماد ب نفس کاذب میده) شیر در خانه و روباه بیرون تربیت میکنه....و این یعنی قدم اول رو برای ازدواج اجباری غلط برداشتیم....ینی تو فقط حق داری جلوی مادر و خواهرت بگی این مرد رو نمیخام...جلو پدر و عاقد و مردان دیگ تو نمیتونی حرف بزنی...
ببین من بهت گفتم تابوشکنی چ پیامدهایی داره تو سایت به روی خودت نیوردی :))
من آدمیم ک از تابو شکنی ضربه خوردم بد!
حتا چن بار تاپیک کردم کلش رو باز منصرف شدم چون هنوز وقتی یادم میوفته دلم بدجوری میشکنه!
خب شما چون مرغت ی پا داره، بیا تابو بشکنیم!
ب پسرا یاد بده اگ دخترا اومدن از ناخن و مو و پوست و مسائل این طوری حرف زدن تیکه نندازن مستقیم و غیر مستقیم!
طنز اجتماعی‌ش هم نکنند(قابل توجه خود شما) چون به ما دخترا خیلی برمیخوره!
(بله بهمون برخورد تو ح‌ب اونطور نوشتید، یه عذرخواهی جمعی بدهکارید با این حساب)
چون هیچ وقت یه دختر دوست نداره سر این مسائل کسی باهاش شوخی کنه!
چون خود دخترا اومدن گفتن ما اونجا حرف میزنیم چون خیالمون راحت بود پسرا نیستن که بعدا بخوان چیزی بمون بگن!
شما که اینو جا انداختی منم دخترا رو درست میکنم!

.::MoJi::.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ً
شهر
ً
سال فارغ التحصیلی
0
پس لطفا موقه استفاده ب معناش و حوزه ادبیش دقت کنید اگر توهینه و دایره لغاتتون برای کلمات بهتر فقیره....لطفا توهین نکنید...

من فکر میکنم شما از ریشه موضوع رو اشتباه گرفتید...."انجمن "زده شده ک توش تاپیکای مختلف هست.........ن تاپیک....

(مُ زَ رَ) [ ع . ] (اِمف .) 1 - آراسته شده با چیزهای فریبنده . 2 - سخن بی اصل و بی - معنی . 3 - زراندود. 4 - بی ارزش ، بیهوده . 5 - زشت ، ناپسند.

توهینی توی معنی این لغت دیده نمیشه توی زبان بنده. (:

با فرض تاپیک‌های مختلف باز هم همونطور که گفتم باید جایی باشه که هروقت خواست٬ شخص بتونه حرفش رو بتونه راحت به مخاطبش بزنه. چون ممکنه دسترسی‌ای به شبکه‌های دیگری نداشته باشه.

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
من معتقد نیستم که خواست اکثریت، حتی زیاد، لزوما به معنای درست بودن یا اجرای یک چیزه.
منم معتقد نیستم
مگر اینکه هدف از سایت یا هر سیاستی رو، صرفا چیزایی مثل جلب نظر مخاطب
من نمی دونم سیاست مدیر اینجا چیه و یا اصلا سیاستی داره یا نه ولی به نظرم شما آزادید اگه احساس می کنید این سیاست ها بده این جامعه رو با کمال آزادی ترک کنید همون طور که آزادانه واردش شدید
و خوب طبیعتا خودتون هم واقفید که نظراتتون در حد پیشنهاده و الزاما هم درست نیست برای همین من دلیلی نمی بینم اینجا با سیاست هایی که شما موافقید پیش بره
چارچوب هایی هستن که باید رعایت بشن.
فک نکنم در هیچ کشور یا جامعه لیبرالی جلو اقلیت های جنسی ای که کاراشون از نظر ما ناشایسته گرفته بشه ،

تفکیک جنسیتی، اعتقاد به وجود صرفا دوگانه زن-مرد و بی اهمیتی سایر جنسیت ها، همون مسئله یارکشی که گفته شد، مقابله نکردن با صورت مسئله اصلی و حتی تشدید اون(عدم مفاهمه جنسیت ها)، انتقادی نبودن نسبتبه کلیشه ها و چیزهایی از این قبیل، از چمله این ایراداتین گه بنظرم قابل توجهن.
بعضی مسائلی که گفتید رو قبول دارم ، برخی رو ندارم ، برخی رو نظر مخالف دارم و ...
تاثیر کار رو در کل این مسائل زیاد نمی دونم
و از مدیر انتظار دارم اگه قرار باشه به نظرات و دلایل شما عمل بشه به دلایل منم احترام گذلشته بشه ، در چنین حالتی که این دودستگی هست ، رجوع به دموکراسی رو کار بهتری می دونم(مقایسه ی مسئله با اعدام اشتباهه، اینجور مسائل هر روز در معرض دموکراسی قرار می گیرن چون در طرف دیگه ی شما آزادی ایستاده !! نه گرفتن جون یه نفر دیگه)

دلایل من برای تفکیک : تمام اقدامات در شرایط کاملا آزاد صورت گرفته و مقابله باهاش به ن‌عی صلب آزادیه / اکثریت موافق این تفاق هستن/ عدم تفکیک موجب خجالت دختر ها از گفتن م‌ارد و آسیب دیدنشون می شه / و از این دست موارد

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
ببین من بهت گفتم تابوشکنی چ پیامدهایی داره تو سایت به روی خودت نیوردی :))
من آدمیم ک از تابو شکنی ضربه خوردم بد!
حتا چن بار تاپیک کردم کلش رو باز منصرف شدم چون هنوز وقتی یادم میوفته دلم بدجوری میشکنه!
خب شما چون مرغت ی پا داره، بیا تابو بشکنیم!
ب پسرا یاد بده اگ دخترا اومدن از ناخن و مو و پوست و مسائل این طوری حرف زدن تیکه نندازن مستقیم و غیر مستقیم!
طنز اجتماعی‌ش هم نکنند(قابل توجه خود شما) چون به ما دخترا خیلی برمیخوره!
(بله بهمون برخورد تو ح‌ب اونطور نوشتید، یه عذرخواهی جمعی بدهکارید با این حساب)
چون هیچ وقت یه دختر دوست نداره سر این مسائل کسی باهاش شوخی کنه!
چون خود دخترا اومدن گفتن ما اونجا حرف میزنیم چون خیالمون راحت بود پسرا نیستن که بعدا بخوان چیزی بمون بگن!
شما که اینو جا انداختی منم دخترا رو درست میکنم!
من حاضرم حرف درستم رو ب هر قیمتی بزنم...شمارو نمیدونم....

در مورد عذرخاهی هم مسلمه ک عدرخواهی میکنم اگ شوخیم باعث ناراحتی و برداشت دیگ ای شد....
ولی.....من اون کار رو در راستای بی ارزش کردن اون انجمن کردم.و ب هیچ شخص خاصی هم اشاره نداشت اصلا و الانم کسی کل اون انجمنارو بگرده نمیتونه مصداق خاص پیدا کنه... و از بی اعتماد کردن ب اون انجمن هم خیلی ناراضی نیستم.....

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
(مُ زَ رَ) [ ع . ] (اِمف .) 1 - آراسته شده با چیزهای فریبنده . 2 - سخن بی اصل و بی - معنی . 3 - زراندود. 4 - بی ارزش ، بیهوده . 5 - زشت ، ناپسند.

توهینی توی معنی این لغت دیده نمیشه توی زبان بنده. (:

با فرض تاپیک‌های مختلف باز هم همونطور که گفتم باید جایی باشه که هروقت خواست٬ شخص بتونه حرفش رو بتونه راحت به مخاطبش بزنه. چون ممکنه دسترسی‌ای به شبکه‌های دیگری نداشته باشه.
این ک شما سرچ کردید معنای واژه هست....شما کلمه بتمرگ رو هم سرچ کنید براتون معمانی: بشین...بفرما...بخواب میده.....ولی این ها هر کدوم بار ادبی دارن ک جاهای مختلف استفاده میشن

حرف من دسترسی ب شبکه ها دیگ نبود..گفتم اونجا هم میتونه داشته باشه...ولی نگفتم چون اونجا میتونه داشته باشه..اینجا نمیتونه...گفتم ب ان دلایل پست اولم این انجمن ب عقیده و فکر من احداثش غلطه..همین

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
به نظر من یارکشی دختر پسر در صورت وجود تاپیک های جنسیتی توی این سایت ، یه مشکل بزرگتره و حذف اون تاپیک ،پاک کردن صورت مسئلس

شما کلن با وجود تاپیکای جنسیتی مشکل دارید...من اصراری ندارم باشه...ولی میگم اگ باشه هم قاطی باشه مشکلی ایجاد نمیکنه....و کمک میکنه ب مواردی ک ملک گفت(چون خودم نگفتم اینارو از پست ملک میگم)

تاپیک نیست....انجمن هست

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
من حاضرم حرف درستم رو ب هر قیمتی بزنم...شمارو نمیدونم....

در مورد عذرخاهی هم مسلمه ک عدرخواهی میکنم اگ شوخیم باعث ناراحتی و برداشت دیگ ای شد....
ولی.....من اون کار رو در راستای بی ارزش کردن اون انجمن کردم.و ب هیچ شخص خاصی هم اشاره نداشت اصلا و الانم کسی کل اون انجمنارو بگرده نمیتونه مصداق خاص پیدا کنه... و از بی اعتماد کردن ب اون انجمن هم خیلی ناراضی نیستم.....
خب ببین میگم دختر نیستید بفهمید دقیقا همینجاست :))
اولا ک اره بهمون خیلی برخورد و علت این ک دو تاپیک مشابه ی جا پاگرفت ی جا نه همین بود!
داری میگی از نظر من غلطه پس میخوام نباشه، ببین این خودخواهیه!
اینو میشه ی جوری درک کنی؟!
"ممکنه اون دختری ک تو اون انجمنه کل دلخوشیش همین یه تاپیک باشه، تو خانواده کسی رو نداره باهاش صحبت کنه، نمیتونه بره بیرون چون اجازه نداره! فقط همین یه جا رو داره، حالا میتونه با آدمای همسن و سالش حرف بزنه در مورد چیزایی ک نمیتونه ب کسی بگه"

حالا کدوم درسته؟!
۱.من چون به هر دلیلی مخالفم، نسبت ب همین ی جا بی اعتمادش کنم و نذارم همین ی راه تخلیه عواطف و روح و روان هم داشته باشه
۲.بهش اجازه بدم حداقل کمی تو جمع همسن و سالاش خودشو تخلیه کنه!

اگه گزینه یک رو انتخاب کردی، نه تنها کمک نمیکنی داری ظلم میکنی (:
اینجا جمهوری اسلامی ایرانه!
مثلا اگ ایران بودیم، من خودم مخالف انجمن جدا می‌بودم چون لزومی نداشت! اما تو "این سایت"، "این جامعه"، "این رنج سنی" اشکالی نداره!
لاقل این ک بیاد به دخترا همسن و سالش مجازا و ناشناس بگه و خالی شه بهتره تا یکیو از کوچه خیابون پیدا کنه که بعدا هزارتا مشکل براش پیش بیاد!
دیدتون رو دخترونه کنید :))

• شروع کننده موضوع

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
دوست من با یک تجربه گفتن ک نمیشه تعمیم داد

بعدم اون فرق داش....جامعه توش عمدتا سن هاشون بالا بود....یار کشی دانشجو و دانش آموز ک نداریم ...ولی یارکشی دختر و پسر داریم....و بحث دیگ منطور من از موازی کاری این نبود ک ح.ب اصلی خلوت میشه..اون یکی شلوغ...منظورم این بود ک ما مروج فرهنگ پاک کردن صورت مسئله....و مروج فرهنگ راحتی زنان در برابر زنان در حتا کمترین سطح میشیم....من میگم این بده.....(تیم کشی هم دلیل اصلی دیگم بود ...ک تو پست اول ب تفکیک گفتم همشون رو)
عذر میخوام من چیز بیشتری برای ارائه ندارم و بیشتر حس می‌کنم که خیلی سخت‌گیرانه جبهه گرفتی و دغدغه‌هایی که داری با بود یا نبود این بخش‌های تازه حل نمیشه یا مشکل جدیدی نمیاره.
حتی اگه میگی این بخش‌ها مسکنه و درمان نیست من میگم بهتر از درد کشیدنه.
اگه واقعا دیدگاهایی که بیان کردی دغدغه‌ات هستند میتونی با وجود اون مسکن‌ها هم در بخش عمومی در خصوص مسائل مورد نظرت صحبت کنی.
شب خوش

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
من فردا بعد از ظهر میام ادامه بحث امتحانم مونده :))

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
خب ببین میگم دختر نیستید بفهمید دقیقا همینجاست :))
اولا ک اره بهمون خیلی برخورد و علت این ک دو تاپیک مشابه ی جا پاگرفت ی جا نه همین بود!
داری میگی از نظر من غلطه پس میخوام نباشه، ببین این خودخواهیه!
اینو میشه ی جوری درک کنی؟!
"ممکنه اون دختری ک تو اون انجمنه کل دلخوشیش همین یه تاپیک باشه، تو خانواده کسی رو نداره باهاش صحبت کنه، نمیتونه بره بیرون چون اجازه نداره! فقط همین یه جا رو داره، حالا میتونه با آدمای همسن و سالش حرف بزنه در مورد چیزایی ک نمیتونه ب کسی بگه"

حالا کدوم درسته؟!
۱.من چون به هر دلیلی مخالفم، نسبت ب همین ی جا بی اعتمادش کنم و نذارم همین ی راه تخلیه عواطف و روح و روان هم داشته باشه
۲.بهش اجازه بدم حداقل کمی تو جمع همسن و سالاش خودشو تخلیه کنه!

اگه گزینه یک رو انتخاب کردی، نه تنها کمک نمیکنی داری ظلم میکنی (:
اینجا جمهوری اسلامی ایرانه!
مثلا اگ ایران بودیم، من خودم مخالف انجمن جدا می‌بودم چون لزومی نداشت! اما تو "این سایت"، "این جامعه"، "این رنج سنی" اشکالی نداره!
لاقل این ک بیاد به دخترا همسن و سالش مجازا و ناشناس بگه و خالی شه بهتره تا یکیو از کوچه خیابون پیدا کنه که بعدا هزارتا مشکل براش پیش بیاد!
دیدتون رو دخترونه کنید :))
بار چهارمه میگید....یکم منطقی تر باشید خب
من نمیتونم دختر باشم...ولی دارم از حق خود شما دفاع میکنم.....(اگ نگید ممنون ما نیازی ب دفاع شما نداریم )

من میگم منافع کلی مد نظره .....منافع جمعی....فرهنگ سازی آتی.....وگرن تا ابد دختر تنها و محجور هست ک بخاطرش مجبور باشید تفکیک کنید و ازین بابت ضرر ببینید....من میگم این دختر تنها میتونه سر نخی برای شروع تحول باشه...

ی بحث دیگ هم من خودخواهی نکردم ک....میگم نظر و فکر و عقیدم اینه...و اتفاقا من تنها کسی بودم ک گفتم نظر نهایی رو صاحب سایت میده...شما ها اصرار داشتید ک حتمن باید باشه....
من میگم ب این دلایل نباید باشه....این ک خود خواهی نیس
شما هم میگید ب این دلایل باشه...اینم خود خواهی نیست

• لایک
امتیازات: finn

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
برای پسرا هم زده بشه ..
ی تاپیک برا پسرا بزنید لطفا @MTHR
ببین مسئله اینجاست ک ما دخترا گاهی نیستیم :)) ما میتونیم ۲۴ ساعت ۷ روز هفته ی کله راجب مد و ارایش و امثالهم صحبت کنیم :)) و گاهی اصلا مشکل ما رو حل نمیکنه!
این دقیقا مخالف پسراس!
ینی من ی وقتا ب شخصه دارم راجب وسایل ارایشی حرف میزنم احساس میکنم یکم بیشتر حرف بزنم مجتبا میاد منو میکشه :)) دقیقا این همون تفاوت هاس ک میگم بیایین بشناسین و بهش احترام بذازید

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
من نمی دونم سیاست مدیر اینجا چیه و یا اصلا سیاستی داره یا نه ولی به نظرم شما آزادید اگه احساس می کنید این سیاست ها بده این جامعه رو با کمال آزادی ترک کنید همون طور که آزادانه واردش شدید
قطعا همگی در ترک یک سایت آزادیم و مدیریت هم الزاما اهمیتی به مطالب این تاپیک ممکنه نده و تصمیم با خودشه، ولی این جواب خوبی برای موجه دونستن سیاست های یک سایت و بحث های پیرامونِ اون، نیست.
فک نکنم در هیچ کشور یا جامعه لیبرالی جلو اقلیت های جنسی ای که کاراشون از نظر ما ناشایسته گرفته بشه ،
هرچند من پایبندی ای به لیبرالیسم ندارم، ولی این رو به عنوان یک موضوع کلی میگم: وقتی چیزی توسط دولت و بطور رسمی در جامعه ایجاد میشه، این به معنای حمایت دولت از اون موضوع و به رسمیت شناختنشه. این فرق داره با اینکه یه جمعی، خودشون جایی رو تشکیل بدن.
درباره سایت هم همینطوره. فرق واضحی هست بین اینکه خودِ سایت، نوعی گروه سازی انجام بده و براش ممنوعیت و قانون بذاره، تا اینکه فرضا خودِ اون گروه گروه و پ.خ و تاپیک و... بزنن.
و خوب طبیعتا خودتون هم واقفید که نظراتتون در حد پیشنهاده و الزاما هم درست نیست برای همین من دلیلی نمی بینم اینجا با سیاست هایی که شما موافقید پیش بره
بعضی مسائلی که گفتید رو قبول دارم ، برخی رو ندارم ، برخی رو نظر مخالف دارم و ...
تاثیر کار رو در کل این مسائل زیاد نمی دونم
و از مدیر انتظار دارم اگه قرار باشه به نظرات و دلایل شما عمل بشه به دلایل منم احترام گذلشته بشه ، در چنین حالتی که این دودستگی هست ، رجوع به دموکراسی رو کار بهتری می دونم(مقایسه ی مسئله با اعدام اشتباهه، اینجور مسائل هر روز در معرض دموکراسی قرار می گیرن چون در طرف دیگه ی شما آزادی ایستاده !! نه گرفتن جون یه نفر دیگه)
چیزی که اینجا دارهبحث میشه، یه چارچوب کلیه نه مثل هر تصمیم دیگه ای. همونطور که در هر دموکراسی ای، ناگذیر یکسری موارد کلی باید حفظ بشن و مثل سایر چیزهای جزئی تر باهاشون برخورد نمیشه.
درباره اعدام، اشارم به چیزیه که با فلسفه و سیاست کلی(که در واقع دموکراسی هم در همون قالب بوده) متضاده. مثال بهتر رو میشه آزادی مجتمع ها تو تفکیک نژادی در نظر گرفت، که همه جا باهاش برخورد میشه قانونا.
دلایل من برای تفکیک : تمام اقدامات در شرایط کاملا آزاد صورت گرفته و مقابله باهاش به ن‌عی صلب آزادیه / اکثریت موافق این تفاق هستن/ عدم تفکیک موجب خجالت دختر ها از گفتن م‌ارد و آسیب دیدنشون می شه / و از این دست موارد
درمورد مسائل شرم و حیا و..که بنظر میرسه دلیل عمده افراد در حمایت از این جداسازیه:
یه قدم عقب تر بریم، آیا دلیل عمده این موضوع، که پسر و دختر(و سایر جنسیت ها) باهم آشنایی ندارن و مسائل همدیگه رو مسخره میکنن(هرچند روی همین "مسائل دختران و پسران" میشه کلی بحث کرد و چه بسا بی معنیه، اما فعلا ازش میگذرم) که باعث خجالت و قضاوت و...میشه، تفکیک جنسیتی شدید و طولانی مدت کشور نیست؟
آیا با این سیاست تفکیک جنسیتی جدید، بجای قدمی "عمده" در رفع این موضوع در بین کاربران و مخاطبان این سایت، این مسئله رو حتی بهش دامن نمیزنیم؟(در حالیکه این برخورد، بالاخره صورت میگیره. مثلا اینکه دختری تو جمعی مختلط، دچار عادت ماهیانه بشه و بخاطر تربیت غلط افراد، ناشی از تفکیک، کلی خجالت زده بشه)
ممکنه بگید این مشکل از جای دیگه ایه، درست، ولی اینطور نیست که فضای مجازی اینقدر بی تاثیر یا کم تاثیر باشه. تجربه خلافشو نشون میده!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا