• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چرا کمتر سایت میاید؟ چرا بعضی ها دیگه نمیان؟

پیکسی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی گیاهی
خب اینکه یه عده قبلا فعال بودن و الان نمیان
برای من جای سوال بود ولی الان روشن شده تا حدی برای خودم .اول اینکه یه تعدادی از این کاربرهای قدیمی موقعی که فعالیتشون زیاد بود کم سن‌تر بودن و سرشون خلوت‌تر بود. یه چند تایی که من دارم می‌بینم درگیر اپلای و دانشگاه و کارشون هستن.
دوم اینکه جاهای دیگه مثل توییتر و غیره فعالیت دارن، و ایمپرشن خیلی خیلی بیشتری می‌گیرن تا از فعالیت کردن تو سمپادیا. به جرئت می‌تونم بگم کاربرهای محبوب سمپادیا تو توییتر هم خیلی محبوب هستن. اند گس وات؟ ته‌ته لایک ها و ایمپرشن هایی که تو سمپادیا می‌گرفتن فوق فوقش می‌شد ۱۰۰تا ولی تو توییتر بالای هزار تا. و بنظرم به اندازه کافی خونده و دیده می‌شن که دیگه نخوان خودشون رو به فروم ۲۰۰~۳۰۰ تایی سمپادیا محدود کنن.
به عقیده‌ی من بهتره جای اینکه قدیمیای غیر فعال رو بکشونیم اینجا از کاربرهای جدید فعال بخوایم فعالیت‌شون رو بیشتر کنن و تولید محتوا کنن.

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
اول یه تجربه بگم از فیسبوک :D

اوایل که فیسبوکمون خیلی رونق داشت و جذاب بود، واس آدما و بحثای توش بود. مام البته بچه بودیم. بحثامونم بچگونه و قشنگ :D. یه سریا رفتن دانشگاه، سرشون شلوغ شد، بزرگ شدن و اون حرفا براشون جذاب نبود دیگه. آدماش عوض شدن،نسل ها عوض شدن و فیسبوک همون بود، محتواش که بحثا و آدماش بودن اما تغییر کردن.
فیسبوک رفتن هم سخت بود(نسبت به وایبر و وی چت و اینستا)

سمپادیا از اول برام غریب بود. جز یکی دو نفر بود و نبود بقیه برام اهمیتی نداشت.آدماش برام مثه شخصیت های کتابا بودن. وجود خارجی نداشتن و فقط یه سری حرف، تجربه، درد، لذت با هم درمیون میذاشتیم. بحث میکردم بدون حساسیت به اسما و عکسا. بعد از یه مدت این رفتارم عوض شد. با بعضی ازین شخصیتا خو گرفتم. حتی مازیمون که بیشتر اوقات از حرفاش ناراحت میشدم به بودنش عادت کردم. بودنش جالب بود. یکی بود همیشه از هادی پاکزاد آهنگ میذاشت، با اینکه هیچ وقت باش حال نکردم ولی بودنش قشنگ بود :D خلاصه اینکه آدمایی توش بودن که هر کدوم مثه یه قاب عکس رو دیوار این خونه قشنگش میکردن. (من سمپادیا رو با اونا میشناختم)
تا نسل عوض شد. قاب عکسای قشنگ جدیدی رو دیوارا که تصویر جدیدی از دیوار خونه نشون میدن.

سایت همون سایت موند، همون بحثا و همون محتواها موندن اما ما عوض شدیم. نسل ها عوض شد. دیگه الان حوصله بحث درمورد خیلی چیزا رو نداریم. نسل جدیدتر فعال تر شدن و ارتباطمون با هم سخت شده.

خلاصه اینکه فکر میکنم کم رونق شدن سایت، بخاطر همین عوض شدن نسل و عوض شدن ماست. :D

someon

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
sa
شهر
tu
سال فارغ التحصیلی
0000
اصلی ترین دلیل بی شک نه تنها برای این سایت بلکه برای کل فروم ها و سایت ها اومدن تلگرام هست.شک نکنید !

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399
@پهلوی یه پیشنهاد جالب تو بانگ من داد،
اینکه شما @MTHR که به ایمیل‌ها دسترسی دارید (حتی ممکنه شمارشون هم داشته باشید) به یه سری اعضا خوب قدیمی پیام بدید، دعوتشون کنید سایت سر بزن! حتا شده ی روزم انلاین شن یکم فعالیت کنن خوبه!
من خودم به خاطر ثنا و مهسا اومدم مثلا :))
بعدم اینکه بچه ها اصلا نمی‌شناسن سمپادیا رو باید توییتر، اینستای سایت رو فعال کنیم و کلی تبلیغ کنیم!
کاملا موافقم
خیلیا اون موقع ک من اومدم بودن اما الان نیستن.خیلی قدیمی بودن.
اینستای سایت خیلی کم فعالیت میکنه.
خیلیا دسترسی سخت رو شاید بهونه کنن و نیان.
ولی واقعا این قضیه ک نسل ها عوض شده و اینکه بچه های قدیمی نمیتونن با جدیدا کنار بیان فک کنم یکم درست باشه.طرز فکر کردن ها فرق میکنه.بعد خود قدیمی ها شاید ب خاطر یکی دیگه بیان.بعد اون یکی دیگه نیاد اونام نمیان دیگه:-"مشغله های زندگی رو فراموش نکنیم.بچه ها همون طور ک بزرگ تر میشن دغدغه هاشون هم بزرگتر میشه
قبل تر ها محتواهای تولیدی هم خیلی سنگین بودن:D

Aida.A

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
96
چون درگیر اینستا و .... هستم. البته سعی می کنم از الان به بعد بیشتر بیام چون اینجا یه حس خاصی بهت میده که هیچ جا پیدا نمیشه.

panah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نمیدانم آن کجا
سال فارغ التحصیلی
1397
فضاش یه جوری شده که زیاد میزنیم تو ذوق هم : )
ببخشیدا!
به نظرم اینطوری دل زده میشن اعضا...مثلا یه عضو تازه میاد یه بحث چرتی رو رو با اعضای قدیمی راه میندازه ...
بعد دو روز خودشم میذاره میره.

_سرشون شلوغ شده میتونه یه دلیل باشه ، ولی خیلیا هستن تو سایت ک سرشونم شلوغه باز میان....بخاطر دوستاشونه : )
آدم بدونه یه جایی یه آدمهایی حواسشون بهش هست ،میره اونجا دیگه : )

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399
من این چند وقته از بزرگترین دلیل ها یادم اومد
چند روزی هس ک وقتی میام اینجا میبینم خبری نیس،کسی هم با من کاری نداره اتفاقی نیوفتاده و الخ
و بعد از همه ی اینا ب سرم زد منم برم

حالا اینا ک گفتم چ ربطی داره؟
ربطش اینجاس ک وقتی کسی نباشه ک باهاش در ارتباط باشی،اتفاق جدید نیوفتاده باشه و یه سکوت مزخرف هم ب وحود بیاد تصمیم میگیری بری دیگه
من خبر ندارم بقیه چطورین اما تصور کنین چت باکس خالیه،پ.خ نباشه،نوتفیک نباشه،همه ی ارسالای جدید خونده شده باشن بعدم جمله ی "اه خسته شدم دیگه نمیام"شنیده میشه
طبیعیه خب
خودم برای رفع همین مشکل تصمیم گرفتم برم تاپیکای قدیمی رو هم ببینم
از نظر من یکی از مهم ترین راه ها ک جواب هم میده زنده کردن تاپیکای خاک خورده اس.چون خیلیاشون موضوع های باحالی دارن و اگر چشممون بهشون بیوفته مطمئنا ب اونام سر میزنیم
خیلی از تاپیکا تا همین چند سال پیش خیلی طرفدار داشتن و میشد گفت اگ حرف بزن اول بود ،تاپیک Xهمیشه دوم بود و گاهی برعکس
حتی قبل تر ها درصد محبوبیت حرف بزن ب مراتب کمتر از الان بود و خیلی از تاپیک ها بودن ک تو ارسالای جدید جا داشتن
اما الان هیچکس بهشون سر نمیزنه
درصد بالایی از ماها میایم اینجا،نوتفیک رو چک میکنیم،اگ پیامی باشه پیاما رو چک میکنیم،ح.ب های بقیه رو میخونیم،ح.ب میذاریم،شاید دو تا نظر تو بانگ بقیه مینویسیم بعدم میریم
بیاین ی کاری کنیم اینطوری نباشه
وقتی پا میشیم میایم اینجا فقط ب امید نوتفیک ها و جواب پیاما و ح.ب خوندن و نوشتن نیایم
یکم محتوا تولید کنیم
اصن عاقا محتوا هم تولید نکردین؛نکردین
ب جاش برین تو یکی از این انجمنایی ک ازش خوشتون میاد خدا رو چ دیدین شاید ی تاپیک خوب پیدا کردین و فعالش کردین
اه:D
(من اصولن عصبانی میشم زبان ب نصیحت و...باز میکنم:-"
شرمنده دیگه:D)

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام
بیایم چیکار کنیم، خبری نیست. :)))

ارمناک

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
-
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک ساخت و تولید
پستا را پاک می کنید

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
فعالیتای جمعی قبلا بیشتر بود.الان عملا فقط خانواده ست و پادکست انتخاب رشته -که دانشجو هایی که شرکت می کنن همون اعضای قدیمی هستن-
چند ساله فصلنامه نداریم؟مجریشم قطعا موجوده.اصن همین @پهلوی خودمون یه پا کهرباست.متنشم می تونیم -اگه نویسنده پیدا نشد- واسه شروع بدیم قدیمی تر های انجمن بنویسن.
نشریه و خبرگزاری سمپادیا که درش تخته ست.مگه @narjess بد متن می نویسه؟یا @becar asli مثلا؟
نشان ها نیستن.خود من حسرت یه نشان خلاقیت مونده رو دلم. #عقده_ای :-"
نصف انجمنا که مدیر ندارن.نوروساینس چرا باید بی مدیر باشه؟
ظاهر انجمن قبلا خیلی گوگولی و صمیمانه بود؛ولی ظاهر واسه قدیمیا مهم بود (که خیلیا با این قضیه ساختن) ؛و گر نه تو عضو شده های بعد از 2016 اثر خاصی نمی بینیم.
الان انجمن دو دسته شده:قدیمیا که فقط واسه تجدید خاطره یا رفع خستگی میان (که اشکالی نداره قبلنم داشتیم.) و خیلی وقتا -خصوصا تو ح.ب- متن های ارزشمندی می نویسن.
و جوون تر هایی که 80 درصد فعالیتشون تو ح.ب خلاصه میشه.الان انجمن دست شماست؛در واقع مال شماست.شما تعیین می کنین که سمپادیا فقط ح.ب ست یا چی.
نسل جدید ما کم گنجینه هایی نیستن.
پ.ن:اون اسامی صرفا مثال بودن و آدمای با استعداد بیشتری داریم که یا من ندیدم یا حافظه‌م یاری نمی کنه.(پیر شدیم :-")
پ.ن2:این جا به شرط فعال بودن از هر شبکه ی اجتماعی ای بیش تر کشش داره واسه جذب بچه ها.

آخرین ویرایش:

afsoon.s

.؛.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
----
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
تربیت بدنی
بچه ها درست میگن
البته به جز همه اینا، مدیر هم خیلی نقش داره
اقای مطهری @MTHR اصلا به کاربرا انرژی نمیدن!
خودشون کلا فعال نیستن، گرفتار زندگی خودشونن خب و خیلی از قدیمی هام به خاطر مشغله های جدید رفتن
بیشتر قدیمی ها که رفتن، یه سری از قدیمی ها یا بهتر بگم ،بچه های اون دوره تنها موندن با یه سری کاربر جدید که یا باید تصمیم میگرفتن بمونن یا برن مثل دوستاشون
یه سریام که مسئله کات کردن با دوستا و اینا واسشون پیش اومد فکر کنم که ترجیح (؟!)دادن نیان که تجدید خاطره شه!!
ولی باور کنین اگه اینجا جذاب باشه حتی از تلگرام هم بیشتر میان سر میزنن
تعداد کاربرای فعال و بحثای داغ کمه
واسه اعضا جا نیفتاده که هر کاربر وظیفه داره فعالیت کنه!
بهتر بود. توی قوانین انجمن ، فعالیت کاربری ذکر میشد شاید!!!
مثلا برای @maleck :) که واسه ما حکم پیرمرد رو داره تقریبا(!!) چه لذتی داره که بیاد با منه نوجوون دوازده ساله درمورد ساده ترین مسائل اعتقادی یا... بحث کنه؟!!
خب خیلی ریلکس میره تلگرام جوک و لطیفه میخونه چونه هم نمیزنه!
یا @mohad_z مظلوم چقدر دیگه تاپیک بزنه پست بذاره دیگه رمق نمیمونه واسش!!
اینجا کلا یه ح.ب فعال داره که همه ش بچه ها از بدهکاریها و افسردگی ها و چیزای منفی حرف میزنن توش!
کلا کسل کننده شده فضا یک کم!
دیگه همت کنین آستین بالا بزنین اگه میخواین بمونه!
اگه نه که تحویل موزه دورهمی بدیمش یا بذاریمش هر چند وقت یکبار واسش گریه کنیم!
مرسییی اه!!

آرش.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
شهریار
سال فارغ التحصیلی
1389
تلگرام
دقیقا به خاطر حرفای maleck :)

:)...

پ ن : با حرفای پیمان موافق بودم چون دلیل حرفاشو منطقی میدونستم!...

پیمان دوست دوست منه:)

آخرین ویرایش:

h.bak

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
/
شهر
/
سال فارغ التحصیلی
00
یک تاپیک بزنید و بگویید که اصلا چرا به این سایت می آیید؟
شاید گره مقعود تان حل شود

آخرین ویرایش:

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست
چون دوستای قدیمی دیگه تحویلمون نمیگیرن...
این سایت شده پر از خاطره خوب از سال های نوجوونی

آرش.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
شهریار
سال فارغ التحصیلی
1389
تلگرام
هر چیزی یه دوره ای داره!...
مثلا کمتر کسی هست الان دیگه کلوپ بره و کراش بازی کنه یا تیکن یا ....
اگرم کسی بره یه سر میزنه ، یه نگاه میندازه و بر میگرده!.....
باید گاهی برگشت به اون دوره و اون جایگاه ، بنا به ده ها دلیل!....اما باید جارو به آدمای جدید داد تا اونا هم دوره ی خودشون رو بسازن!

(:TABASSOM:)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
TBZ
سال فارغ التحصیلی
94
کمتر سایت میایم چون دیگه علاقه ای به اشتراک گذاشتن زندگیمون نداریم . شایدم زندگی اونقدرا هم قشنگ نیس که به اشتراک بذاریمش واسه همون .

بالا