• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چرا کمتر سایت میاید؟ چرا بعضی ها دیگه نمیان؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
چرا کمتر سایت میاید؟ چرا بعضی ها دیگه نمیان؟ آیا اینجا جذابیت نداره دیگه؟ چرا کاربرای جدید کم شدن؟ چرا کاربرای جدید خیلی استقبال نمیکنن؟

می خواهیم مشکلات سایت رو بفهمیم و اصلاح کنیم. هر چیزی به ذهنتون میرسه بگید.

ma2012

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق
پاسخ : چرا کمتر سایت میاید؟ چرا بعضی ها دیگه نمیان؟

من خیلی کمتر میام چون هر وقت میام،آخرین پست ها 98درصدش "حرف بزن"شده.دیگه خبری از بحث در مورد موضوعات مختلف نیست.البته دو روزه که دارم تاپیک های دیگه ای هم غیر از حرف بزن میبینم اون پایین.باید فعالیت های گروهی مثل فیلم و کتاب و اینا جدی تر دنبال بشه

rdahl_kn

دایان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
شیراز
دانشگاه
University of Calgary

اتفاقا با یکی از کاربرا داشتیم درمورد این حرف میزدیم که چرا یه کاربر دیگه، دیگه نمیاد سایت. پاسخش این بود که فضای سایت از چیزی که باید باشه فاصله گرفته. (لغت دقیقش خاله‌بازی‌ بود ولی حالا کار نداریم.)

به نظر من هر قسمت مفیدی تو سمپادیا داره خاک می‌خوره، بحثای درسی که کلا کمیاب شدن، المپیادی نداریم که بیان باهم سوال حل کنن، کسی حوصله‌ی نوشتن نقد کتاب یا فیلم نداره زیاد، درصد زیادی از بحثای فلسفی حرفای الکی هستن که آدم بعد از خوندن یه مقداریش حوصله‌ش سر میره و درصد به درد بخورش کم شده.

اما فکر نمی‌کنم مشکل از سایت باشه. مسئله اینه که جاهایی به وجود اومدن که وقت گذروندن توشون هیچ نیازی به صرف انرژی اضافه نداره. لازم نیست مغزت رو به کار بگیری و روی یه موضوع تمرکز کنی. آدما به جای این که وقت بیکاریشون بیان این جا و برن جایی غیر از ح.ب.، میرن گشت میزنن تو چنل‌های تلگرام یا عکسای اینستاگرم آدما رو نگاه میکنن یا حداکثر با آدمای دیگه حرف میزنن. وقتی هم که زیاد این کار رو میکنیم، عادت میکنیم به استفاده نکردن از فکرمون و خب اون موقع دیگه کی حوصله داره سوال غیراجباری حل کنه یا یه چیز به درد بخور بنویسه یا کلا تولید محتوا کنه؟
ما خسته‌ایم، خسته...

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399

باید اعتراف بکنم من تا دو ماه پیش حداقل یه ساعت و نیم و برای سایت اختصاص میدادم.به هر دری میزدم تا بیام سایت.اما حالا نمیدونم چرا دیگه اینطوری نیست.دیگه اون جذابیتشو از دست داده.
به نظر من باید فعالیت تاپیکای دیگه رو هم بالا ببریم.شاید فک کنید فقط حرف بزن همیشه بروز میشه.درسته اما خیلی دیر به دیر.تاپیکی که همیشه شلوغ ترین بود الان اگر زمان پست هاشو ببینید نظرتون عوض میشه.
اگر هم کسی بعد از چند ماه میاد سایت یه پست میزاره اونم کجا؟معلومه دیگه تو حرف بزن.
باید چند تا تاپیک مثل حرف بزن درست کنید
و
مسابقات بیشتری تو سایت بزارید.از درسی وبگیرید تا فرهنگی و هنری و خیلی چیزای دیگه.من فکر میکنم جواب بده

sadra.h.h

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی تبریز
شهر
Tabriz
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
هیچچی !
دانشگاه
Tabriz uni
رشته دانشگاه
C.E eng
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از دایان :
اتفاقا با یکی از کاربرا داشتیم درمورد این حرف میزدیم که چرا یه کاربر دیگه، دیگه نمیاد سایت. پاسخش این بود که فضای سایت از چیزی که باید باشه فاصله گرفته. (لغت دقیقش خاله‌بازی‌ بود ولی حالا کار نداریم.)

به نظر من هر قسمت مفیدی تو سمپادیا داره خاک می‌خوره، بحثای درسی که کلا کمیاب شدن، المپیادی نداریم که بیان باهم سوال حل کنن، کسی حوصله‌ی نوشتن نقد کتاب یا فیلم نداره زیاد، درصد زیادی از بحثای فلسفی حرفای الکی هستن که آدم بعد از خوندن یه مقداریش حوصله‌ش سر میره و درصد به درد بخورش کم شده.

اما فکر نمی‌کنم مشکل از سایت باشه. مسئله اینه که جاهایی به وجود اومدن که وقت گذروندن توشون هیچ نیازی به صرف انرژی اضافه نداره. لازم نیست مغزت رو به کار بگیری و روی یه موضوع تمرکز کنی. آدما به جای این که وقت بیکاریشون بیان این جا و برن جایی غیر از ح.ب.، میرن گشت میزنن تو چنل‌های تلگرام یا عکسای اینستاگرم آدما رو نگاه میکنن یا حداکثر با آدمای دیگه حرف میزنن. وقتی هم که زیاد این کار رو میکنیم، عادت میکنیم به استفاده نکردن از فکرمون و خب اون موقع دیگه کی حوصله داره سوال غیراجباری حل کنه یا یه چیز به درد بخور بنویسه یا کلا تولید محتوا کنه؟
ما خسته‌ایم، خسته...
دقیقا; 70 در صد مشکل سر این تلگرامه ! بیشتر کاربرای سایت خب تلگرام دارن و بیشترشون بشدت درسخونن ! خب با این حساب اگه یه فرد درسخون با خودش قرار بزاره که من در کل شبانه روز 1 ساعت رو واسه دنیای مجازی اختصاص بدم در این صورت کل یه ساعت میره واسه تلگرام و اینستا و... چون خیلی جذاب تر به نظر میاد (نگفتم جذابه ها !!) و خیلی هم سرگرم کننده تره ! بگذریم در کل سایت خوبه اما خلاق کمه ! کسی نیست که بحث های مغز کار انداز ارائه بده ! هرزگاهی هم یکی پیدا میشه مثلا میخواد خودشو مشهور کنه میاد یه بحث جنجالی میزنه که به درد هیچ کس که نمیاد هیچ تا آخر روز مغزشو داغون میکنه یعنی بحث طوریکه کار به جنگ و دعوا میکشه با این اوصاف بیشتر مشکلات مربوط به بحث های غیر کاربردیه که بیشتر برای بحث توی بازار بدرد میخوره (!!!!؟؟!!) . در کل سایت خوبه فقط کمی کاربرا خلاق بشن بهتره ! :-?
به نقل از DARK SHADOW :
مسابقات بیشتری تو سایت بزارید.از درسی وبگیرید تا فرهنگی و هنری و خیلی چیزای دیگه.من فکر میکنم جواب بده
واقعا پیشنهاد خوبیه ! اگه بشه خیلی خوبه ! (توی پارانتز میگم اگه مسابقه ها با جوایز نقدی (!!؟!!) همراه بشه بهترهم میشه {-8)

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

این کم شدن فعالیت های کاربرا از قبل از اومدن تلگرام و واتس آپ و ... شروع شد ، من قشنگ یادمه نگاه آمار سایت مینداختم ، نسبت ثبنام کاربران به روز بالای 1 بود ، یعنی ما هر روز اون پایینه سایتو نگا میکردیم که میگه فولانی اومد خوش اومد ، یه نفر جدیدو می دیدیم ولی الان 0.03 عه ،البته اون موقع فقط یاهو و فیسبوک و توییتر داشتیم به غیر از اینجا (من البته !!!) یعنی سال پیش دانشگاهی دوره ما بود که این جدیدیا اعلام وجود کردن ، تا قبلش ما میومدیم اینجا کانتکت جمع میکردیم واسه یاهو مسنجرمون :| :| ته ته بحث گروهیمون تو سی اف مسنجر بود ، هر چند اومدن اینا خودش تاثیر خیلی زیادی داشت ، به قول خودم ته امکانات ما سی اف یاهو بود اون موقع ، بعد همچین ابزارایی دادن دست ما و دوره های بعد از ما ، خب همه رفتن دیگه ، بعدیا هم اصن نیاز نبود بیان .

حالا به جز اینا مشکلات خیلی ریشه ای تر دیگه ای هست که خیلی وقته اینجا وجود داره ، به طور مثال ، تعداد انجمن های علمی و فرهنگی یا به طور کلی انجمن های قابل بحث و غیر تفریحی مثنن ، تعدادشون n برابر انجمن هایی از قبیل خاطرات و گفت و شنود و شناخت و ورزشو ... تن که تقریبا تمامن برای تفریحن ، هرچند با اهداف دیگه ای ، اما در عوض شما آمار سایت رو نگاه کن ببین درصد بازدید و ارسال ها ، دقیقن بر عکسه و حتی بدتر ف این یعنی سایت جو و فعالیت هاش خیلی فرق داره با اون چیزی که ار اول یک کاربر میبینه و براش ثبت نام میکنه و یک همچین چیزی باعث میشه یک سری کاربر که روزشون گره خورده به ایت سایت ، موقع کنکور و المپیادشون که میشه ، به عنوان یک حرکت مثبت ، سایت رو بذارن کنار ... و تو این مدت هم که دور بودن دیگه بعدش بگن سایته اعتیاد آور و ب درد نخور بود یامال زمانی بود که بچه بازی داشتیم دبیرستانی بودیم و .... ، در صورتی که اصن موقع کنکور باید فعالیت اینجا بیشتر بشه ، چون یه چیزی داریم مثل پشتیبانی کنکوری ها (که با اینکه تقریبا تمام سال رو کاربر کنکوری جدی داریم، هیچکودوم از تاپیک ها و انجمن های مربوط به کنکور توی آمار سایت به چشم نمیخورن )
و مورد دیگه هم جو و پشت صحنه سایته ، که خب اینجا سایتیه با اکثرا کاربرای -18 که تا بعد از +18 شدنشون هنوز ایجان و خیلی چیزا رو میبینن و اینجا تجربه میکنن و وقتی از این سایت میرن حالا به هر دلیلی از جمله مشغله ، دیگ اجازه نمیدن خواهر و برادرای خودشون که درصد بالایی از نسل و دوره های بعدی سمپاد رو تشکیل میدن به همچین جا هایی بیان .

اینا به نظر من یه دید کلی از مشکلات مربوط به سایت و خود سایت هستن ، حالا بماند که سمپاد از یک سازمان که مثلن در کرمان 60 نفر ورودی میگرفت اونم با هزار دردسر و امتحان ، رسیده به یک مرکز که صد و خرده ای ورودی میگیره اونم با آزمون استانی و بچه هام به جای رقابت تو اخلاق و معلومات ، رقابتشون تو تیکه انداختن به مراکزیه که دیرتر تاسیس شدن و هر چی سال تاسیس عقب تر باشه طرف سمپاد تر میدونه خودشو
ته بحث یه اکیپ از بچه های مدرسه سمپادم اینه که فولانی با فولانی کات کرد ، اون با سیصد تا بود ، اون یکی مشاورش فولان گفته ، زمان ما به جز اینکه گوشیامونو میگرفتن پس از بازرسی sd کارت 256 مگ حاوی یک مشت 3gp رو میشکستن ، بقیه موارد و بحثا سر درس و کتابای سازان سمپاد بود ، معلومه با این وضعیت یا به سایتی که بیشتر جلوه سمپادی داره (نه باطن البته) توجه نمیشه ، یا اگر بشه برای افزایش سطح روابط و ... عس .

shaylin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
khorasan

من به شخصه برا المپیاد عضو شدم
الان برا درس و کنکور خیلی کم میام
ولی بعد کنکور فعالیتم زیاد میشه

tannaz77

بهار
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
فسا
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علوم پزشکی فسا
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

هدف اصلی کنار رفته و جاشیه ها زیاد شدن!!!!
آیا واقعا سمپادیا این هست؟؟؟؟؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

من خودم چندبار حالم گرفته شده سر حساسیت بی خود مدیر داخلیا و ارشدا که در مقابل پستای من خیلی مقرراتی میشن و مو رو از ماست میکشن بیرون ولی یه عده هرچی دوست دارن میگن ولی اینجا با روی گشاده و روشنفکر مابانه باهاشون برخورد میشه.

هر بحثی هم باشه دوتا اکیپ پسدا میشن که از بیخ ریشه افراد مستقل رو میزنن،
دیگه ادم به بحث بی رمق میشه میگه اصن بزار تاپیک بخوابه بهتر از این وضعه.

المپیادی هاو کنکوریا هم خصیص شدن شاید ده سال قبل این رقابت و چشم و همچشمی نبود.
المپیادم ازمون های امادگی کمی داشت و ما تو نت با بچه های مدرسه دیگه ارتباط پیدا میکردیم تا خودمونو بسنجیم، ولی کلا روح ارتباط و مشارکت کمتر شده.

dinosaur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

این قضیه کم شدن فعالیت کنکوریا شاید واسه اینه که با همین بچه ها منتقل شده تو تلگرم، من زیاد در جریان نیستم ولی فک کنم واسه چیز میزای مختلف ازین گروها هست، که همین بچه ها جای سایت اونجا صبت میکنن. حالا کاربرای قدیمی تر بهتر میدونن تا چه حد

یه کم فاز مافیا گرفت:))

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399

البته من حس میکنم الان با وجود شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و.... کسی دیگه حوصله ی چک کردن سایت رو نداره :rolleyes:

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396

این شبکه‌های اجتماعی خیلی تاثیر دارن نامردا :-"
مثلا خودِ من، یه ماه بود سایت نیومده بودم، از وقتی که تلگراممو پاک کردم میام و به سایت سر می‌زنم :‌))

دهقان خلافکار128

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی دُ
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
نقره ریاضی 95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

ببینید داشتم فکر میکردم دیدم اینایی که یه مدت سایت میان و بعد دیگه نمیان دو تا حالت دارن ...
یا اینکه کلا از سایت اومدن هدفی نداشتن و خب مسلما بعد از یه مدتی دیگه انگیزه ای برای سایت اومدن ندارن ...
یا اینکه هدفشون از سایت اومدن اشتباه بوده ... ینی به هدفشون رسیدن و دیگه نیازی به سایت ندارن ... :-"
و خب واقعا الان از یکی بپرسید چرا سایت میاد شاید اصلا نتونه جواب بده ... چون احتمالا تا حالا بهش فکر نکرده ...
الکی سایت اومدن صرفا وقت هدر دادنه ... باید هدف داشته باشه تا هم الکی نیاد و هم اگه اومد بعد یه ندت نره ...
و خب اومدن چیزایی مثل تلگرام و اینستاگرام هم واقعا کمک کردن تا بعضیا دیگه کلا نیان ...

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از دایان :

ما خسته‌ایم، خسته...
خوب این مشکل چه جوری حل بشه؟ :-?
جاهای غیر وقت گذرونی اینجا رو ببندن؟ تلگرام رو هدشات کنن؟ چی کار کنن؟
ح ب رو ببندن همون 4نفرم نمیان.

یه دلیل دیگه هم اینه هر چند وقت یه بار یه دعوایی میشه و یه عده ادم میرن از سایت. وقتی یه گروه مدیر باهم رفتن کلا سایت افت کرد. چون یه سری ادم که نسبتا ادمای درست و با پستای مفیدی بودن رفتن. یکی مثل مهسا وقتی رفت نصف جذبه انجمن کنکور رفت.
(خود منم هیچ وقت هیچ کدومشون بهم توضیح نداد دقیقا چی شد که رفتن، وگرنه شاید منم نبودم.)

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

سادس، وسط سال تحصیلیه. کسایی که قبلا فعال بودن الان کنکوری هستن، یا دانشجو.
مشکل این نیست که فعالیت کم شده، مشکل اینه که عضو های جدید چرا فعال نیستن.

بحث ها کمتر شدن و دلایل خوبی داره :‌
۱. دولت روحانی کمتر از دولت احمدی‌نژاد گند میزنه و جایی برای بحث زیاد نمیذاره.
۲. مجلس سابق و مجلس جدید هنوز قانون احمقانه ای درباره ی حجاب یا امر به معروف منتشر نکردن و کار مهمی کلا نکردن که بحث بخواد.
۳. اوضاع کشور از نظر میزان مذهبی بودن تغییری نکرده، یعنی عضو های قدیمی که بحث کردن، عضو های جدیدم که خوب از وقتی متولد شدن چندان چیزی در زندگیشون تغییر نکرده که حس کنن مشکلی این قضیه داره، یا کلا ناامید شدن از تغییر.

=> مشکل اصلی اینه که باید راهی پیدا بشه تا عضو های جدید فعال بشن. به نظر هم نمیاد به رفتن مدیر ها ربطی داشته باشه. اونا که دارن کم کم برمیگردن.
کسایی هم که رفتن که گویا از نبودن حوصلشون سر رفته برگشتن! حالا فقط اسم هاشونو عوض کردن. میستریوس کوین بود، شده سکارلت!
یا علی {میم} بود، فقط عکس پروفایلشو برداشته! وگرنه همچنان همونان.

تو مدیرای انجمن ها هم که تغییری ایجاد نشده به اون صورت. بحث و مسابقه میشه ایجاد کرد. ولی خوب بازم هم سن و سالای من که وقت ندارن، جدیدا هم که اهل بحث کردن نیستن.

target

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
ایران

بنظرم برای وارد کردن کاربرای جدید به بحث بهتره تاپیکها و مباحثی که قبلا روشون بحث شده رو به ی آرشیوی منتقل کرد
و دوباره از نو روشون بحث شه...مسلما بعد از 3-4 سال هم کاربرای جدیدی اومدن هم نگرش افراد عوض میشه با توجه به رِنج سنی
که توش هستیم...
الان هرکی میره تو انجمنای قابل بحث میبینه مثلا 50 صفحه 100 صفحه رفته جلو و نمیدونه باید چی بگه و از کجا شروع کنه...
اگه از نو شرو شه بحثا افراد جدید به بحث وارد خواهند شد...

ریحان خاتون

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
استعدادهای درخشان فرزانگان
دانشگاه
بیرجند
رشته دانشگاه
علوم ازمایشگاهی

عاقا همش زیر سر این تلگرامه
:D

[MEHRAD]

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرز
شهر
تهران

به نظر من مدیران خیلی در جذابیت سایت ایجاد بحث های جدید و فعال شدن بچه ها می تونن نقش داشته باشن.
وقتی مدیرا فعالیت خاص و چشمگیری ازشون دیده نمیشه خب از بقیه چه انتظازی هست؟
خیلیا از مدیریت دارن اسمشو یدک میکشن!
بعدن نوشت: قبلا تو سایت کلی گروه خرابکاری بود که فکر کنم با این که گاهی رو اعصاب بودن ولی خیلی به بروز شدن تاپیک ها و ... کمک میکردن.

+ایجاد تغییر به شرطی تاثیر داره که همه اونو بپذیرن و در مقابلش موضع نگیرن! خب تجربه تا حدودی ثابت کرده ساختارشکنی تو سایت غالبا با موضع گیری افراد رو به رو می شده.

به نقل از ریحان خاتون :
عاقا همش زیر سر این تلگرامه
:D
خیلی موافقم و نه تنها تلگرام، اینستاگرام و.. هم آفت سمپادیان! خب قبلا یکی از دلایل سایت اومدن خود من به شخصه چک کردن پخ ها و سر زدن به بچه ها بود که الان توی تلگرام همه هستیم!
جمع بندی این جوری کنم که قبلا سمپادیا و بچه هاش به همین سایت محدود می شد اما الان کاملا از جو سایت خارج شده!

به نقل از مُحسن :
ایده کلا زیاده، کی میخواد عمل کنه؟
فکر کنم این مهمترین مسئله باشه! + همه میخواهیم یه کاری کنیم و هیچ کس هم کاری نمی کنه!

#پیرسمپادیا!

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

حرف های محسن درسته. یک دوره ای که باید ریسک میکردیم و خیلی چیزها رو اینجا عوض میکردیم ، ریسک نکردیم. بعدش هم خوردیم به تایمی که من خیلی نتونستم دیگه مثل قبل انرژی بگذارم.

اینستا و تلگرامم که صدالبته تاثیر دارن اما ماهم باید خلاقیت به خرج میدادیم و اشکالات بدیهی اینجا رو اصلاح میکردیم در رقابت با اونجا.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

جدا از همه حرفها ک یه سریشونو واقعن قبول دارم و یه سری رو نه , محتوای فروم بیشتر دست مودیرای انجمنه تا حتی داخلی و ارشد و کل . اونها بیشتر از بقیه مسئولها میتونن کاربرا رو جذب انجمن خودشون بکنن . الان خیلی از فعالیتهایی ک همیشه انجام میشدن (مثل صندلی داغ مسابقات پزشکی عکاسی مسابقات انجمنهای هنری نقد و بررسی فیلمها و..) انجام نمیشن اصلن . فکر هم نمیکنم اینها برنامه هایی باشن ک کاربرا سمتشون نیان !

بالا