• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چرا کمتر سایت میاید؟ چرا بعضی ها دیگه نمیان؟

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
پاسخ : چرا کمتر سایت میاید؟ چرا بعضی ها دیگه نمیان؟

چند تا از نظرات اول رو خوندم كاملا درست بود....
به نظرم با ساخت يك اپليكيشن مخاطبان افزايش پيدا كنه.... شما نگاه كنيد ، خيلي از سايت هاي خوب و به روز هم بازديد كنندگان شون كم شده..... ولي خيلي اپليكيشن هاي ساده و به نخور توي كافه بازار هستن كه كُلي دانلود ميشن.... به خاطر اينكه كسي حوصله نداره كامپيوتر روشن كنه تا وقتي كه گوشيش كنار دستش هست... (رفيق من به خاطر همين موضوع رفت پرينترش رو فروخت ، مدل وايرلس خريد تا با گوشي پرينت بگيره :-")..... استفاده از سايت هم خيلي اسون نيست..... يه مورد ديگه هم كه هست اينه كه وقتي يه اپليكيشن مياد توي بازار خودش به تريبون تبليغاتي محسوب ميشه :-"

آخرین ویرایش:

FarnaoO:D

Far_Naz
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97

[quote author=ســــپــــ

Fatimal

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
علم و صنعت ایران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

سایت انگار راکد شده یه جورایی من یکی د.سال پیش که عضو شدم یک اندک فعالیتی داشتم بعدش رفتم امسال برای کنکور و کمک گرفتن برگشتم
و امسال یه سری تاپیکاییو دیدم ک خوذم بزور پیداشون کرده بودم و توش نظر داده بودم و هنوز اخرین پست تاپیک پستی بود من من در عصر حجر گذاشته بودم! این یعنی حتی سمپادیای جدید هم خیلی با اینجا اشنا نیستن!
قدیما رومون نمیشد بگیم سمپادی هستیم ولی الان اگ نگی سمپاد درس میخونی انگار از همه خنگ تری چون همه دارن سمپاد درس میخونن!
یه نمونه ی بارز برین تو اینستا به هر چن نفر هم سن وسالت ک برخوری نزدیک به نصفشون سمپادین!!! این یعنی فاجعه و منظورم اینه که اون قدیما ما سمپادیا احساس تک بودن و ازین چجور حسا که ادم مثل ما کمه ک از نظر روحیات و سلایق و رفتارا مث ما باشه و چیزایی شبیه به این برای همین به یه همچین سایتایی پناه میاوردیم و الان نه تنها احساس تنهایی نمیکنم بلکه خیلیم دور و ورمون پره از سمپادی ! ما تو مدرسمون دوران راهنمایی فقط 40 نفر از کل شهر بودیم ولی با ورود به دبیرستان دوبرابر شدیم! در حالی که یک عده از قبولیای تیزهوشان دبیرستان (متوسطه دو) به خاطر ترس سختی درسا میرفتن نمونه دولتی و یه عده ک درسشون ضعیف تر بود به جای نمونه راه به تیزهوشان پیدا میکردن!
البته شبکه های اجتماعی بی تاثیر نیست! ولی اگه سایت یه حالت فعالی داشته باشه بازم به نسبت شرایط حال افراد بیشتری میاد
خدا رو شکر اپ TAPATALK هم افریده شده! البته جدیدا انگار اونجا انجمن مشکل داره نمیره توش!
مچکرم h-: :| B-)

Ромина

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانــــ یکـــــ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1394

من به شخصه اینجا عضو شدم و اینجا رو هم دوست داشتم به خاطر اینکه آزاد بود
میشد توش حرف زد!حرف زشت حتی (نه به اون صورت البته :-" ) میشد راحت راجب هر چیزی بحث کرد ، میتونستی خودت باشی بدون مزاحم
مدیرها هم خیلی خوب بودن
هیچ مشکلی هم نبود
بعد که مدیرا عوض شدن همه چیز محدودتر شد
نمیشه دیگه آزادانه حرف زد و بحث کرد
نمیتونی عقایدتو بیان کنی
شده یه سایت مث هزاران سایت دیگه
خاص بودن سمپادیا به این بود که مثل یه خانواده ی بزرگ و صمیمی بود و اگر خطایی از کسی سر میزد دوستانه بهش تذکر داده میشد
ولی بعد که مدیرها عوض شدن ، یهو اون تذکر دوستانه شد یه اخطار تهدیدآمیز از جانب کسی که احساس قدرت میکرد
من نمیگم نباید تذکر داد
حرف من اینه که اینجا کسی بی سواد یا سطح پایین نیست که بخواد باهاش اینقدر محکومانه برخورد بشه
در کل حرفهای منو آب بگیری میشه این :

1.فضا دیگه دوستانه و صمیمی نیست و خانواده ی سمپادیایی در کار نیست فقط یه سایت معمولیه با آدمهای غریبه
2.مدیرای قبلی بهتر بودن (هیچ ایده ای هم ندارم کی بودن،ولی بهتر بودن! یا اگر همونان،دست کم متشخص تر بودن قدیما)
3.محدودیتها بیشتر شده ، حالا شاید به خاطر فیلترینگه یا هرچیز دیگه ای
4.تا یه جا یه کلمه حرف میزنی یه مشت خشک متعصب ( از هر نظر،نه فقط مذهبی) میریزن سرت دعوا و فضا رو متشنج میکنن
حالا شاید تذکر بگبرن با هرچی،ولی اعصاب آدمو میریزن بهم،نمیشه بحث های مفید کرد چون دائم یه عده میان بحث رو تبدیل میکنن به دعوا و جنگ اعصاب راه میندازن.

امیدوارم واضح بیان کرده باشم حرفم رو.

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام

همه ی انجمنا تقریبا خوابیده جز ح ب چرا؟! چون مدیرای انجمن با انگیزه نداره.
مثلا برای کتاب خوانی و فیلم دیدن گروهی هرسال تابستون یه فیلم و کتاب میزارن بعد تعطیل میشه تا تابستون سال بعد
انجمن معما و هوش مثلا یه بازی مافیا داشت که اگه دوباره راه بیفته میتونه جذابیت داشته باشه ولی تعطیله کلا
موسیقی یه مسابقه ی خوانندگی و نوازندگی قرار بود برگذار بشه اما چون مدیرش خسته بود و حوصله ی پیگیری نداشت کلا انجام نشد
مسابقه ی عکاسی دور جدیدش برگذار نشد
استریتای چند سال قبل رو با الان مقایسه کنین الان شده اسپم گاه کلا
یا مثلا سیاست و اعتقادی کلا تعطیلن در حالی که اتفاقاتی افتاد که می تونست بحث ایجاد کنه
حالا با این وجود کاربر چه چیز جذابی براش داره که بخواد اینجا بمونه؟! هرشب فقط نیم ساعت بیای کافیه تا ح ب هارو چک کنی بری!
همه و همه به خاطر اینه که مدیر انجمن فعال با انگیزه نداره، مثلا تو همین مدت به خاطر مدیرای خوب فعالیتای خوب داشتیم مثلا پادکست شعر که جدیدا بیرون اومد یا مسابقه ی شطرنج که تابستون بود یا انجمن جامعه شناسی که مدیرش تاپیکای جدید می زنه و معلومه که سعی می کنه که اونجارو فعال نگه داره.
به نظر من برای انتخاب مدیر انجمن بیشتر از کاربرایی که سابقه ی مدیریتی نداشتن و کاربرای جدیدتری هستن استفاده بشه بهتره چون انگیزه ی بیشتری دارن.

یکی دیگه از جذابیتیایی که می تونه اینجا داشته باشه دوست پیدا کردنه مثلا خانواده ی سمپادیا باعث میشه که ملت با هم در ارتباط باشن و دوست بشن که اونم سالی یه باره، باید ایده هایی مثله این باشه که باعث دوست پیدا کردن بشه خصوصن برای کاربرای جدید.

یه چیزی که میتونه اعتقادی و سیاست رو سرپا نگه داره ایجاد حذبه این جوری هم فکرا باهم در ارتباطن چیز جدید می تونن از هم یاد بگیرن، سطح بحثا میره بالاتر،تاپیکایه جدید زده میشه و در کل میتونه یه شوری تو سایت ایجاد کنه. :-"

حقیقتن اگه قرار باشه همین وضع ادامه پیدا کنه و فقط ح ب فعال باشه باید کم کم شاهد ریزش کاربرا باشیم.

مشکات

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک

پارسال و سال های قبل اگه به تاپیک های کنکور نگاه کنید
چقدر فعال بوده ولی الان نه هیچ کس از رتبه برترها نمیاد یه جواب درست حسابی بده یا بیانم خیلی محدود
مشاوره و پشتیبانی از کنکوریهاهم که به 2 نفر من پیام دادم هزینه میخواستن
کلا دیگه انگار کسی حاضر نیست وقت بزاره و سود نبره
بقیه انجمن ها هم همه ساکت و راکد
و یه قسمت زیادیش برمیگرده به مدیرا

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

مدیرا کی هستن؟ همین کاربرای سایت. وقتی ما مدیرگزینی می‌زنیم می‌گیم مهم انگیزه‌س نه چرخ دنده و مدت زمان حضور و اینا٬ همه میگن من اومدم انجمنو زنده کنم! ولی فقط ده روز این جو حاکمه. بعدش همون مدیرا میرن و ماه تا ماه نمیان سایت.

یه قسمتش هم تقصیر کاربراست! وقتی مدیر وقت میذاره انجمنو رونق میده و کسی نمیادش انگیزه فعالیت میمونه براش؟

گفتم که همیشه تقصیر رو نباید فقط انداخت رو دوش یه گروه .

k.s

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی

من تابستون بعد از اعلام نتایج اومدم و خب فکر میکردم که سایت سایتی هستش که با نظم اداره میشه و تخطی توش انجام نمیشه.
ولی خب یه چیزایی دیدم که خوشم نیومد دیگه ادامه بدم.
و اینکه این مسخره بازی ای که الان تو سایت راه افتاده یکی دیگه از دلایلی بود که مطمئن شم تصمیم اشتباهی نگرفتم.

× امکانش هست این عزیزانی که الان مدیر شدن بیان این پست رو پاک کنن یا هرچیزی ولی خب من از حرفم پا پس نمی‌کشم.
اگر واقعا میخواید این سایت به راه باشه و رونق داشته باشه باید یه دیسیپلین و نظم خاصی بهش حاکم باشه نه که هردم‌بیل رفتار شه توش.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از حمیـده :
مدیرا کی هستن؟ همین کاربرای سایت. وقتی ما مدیرگزینی می‌زنیم می‌گیم مهم انگیزه‌س نه چرخ دنده و مدت زمان حضور و اینا٬ همه میگن من اومدم انجمنو زنده کنم! ولی فقط ده روز این جو حاکمه. بعدش همون مدیرا میرن و ماه تا ماه نمیان سایت.

یه قسمتش هم تقصیر کاربراست! وقتی مدیر وقت میذاره انجمنو رونق میده و کسی نمیادش انگیزه فعالیت میمونه براش؟

گفتم که همیشه تقصیر رو نباید فقط انداخت رو دوش یه گروه .

معلومه تقصیر مدیر هاست، جامعه‌شناسی وقتی من مدیر بودم بعد از سال ها بازدید هاش بیشتر شده بود، کلی رونق پیدا کرده بود، ولی مهسا و تیم داخلی اون دوره به قدری سنگ جلوی پا انداختند چون حتا معنی مطالعات جامعه شناسی رو باهاش اشنا نبودند، بعد از اون سارا تلاش کرد، این بار محمد شروع کرد بستن تاپیک ها چون موضوعات تاپیک با عقایدش مخالفت داشت!‌

جامعه‌شناسی یک علم اماریه، رفتار هارو بررسی میکنه، اینکه رفتاری مخالف نظرات بعضی ها باشه یا نباشه، ربطی به اینکه باید بررسی بشه یا نشه نداره.

نمیشه توقع داشت مدیر ها تلاش بکنند، وقتی تیم مدیریت تا این حد درک نداره که متوجه باشه که عقیدش لزوما با واقعیت قرار نیست هم خوانی داشته باشه.

miena.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
فناوری اطلاعات سلامت
اینستاگرام
چون محتوای سایت تکراری میشه و موضوع جدید کمه وتاپیک های زیادی دارن خاک می خورن.

stanly1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب(قبلا)
شهر
شیراز-الان کیف(پایتخت اوکراین)
بعضیا خاطرات بد روابطشون اینجا براشون زنده میشه : (

فاطیما

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Esf
سال فارغ التحصیلی
99
چون داره از مسیر اصلیش خارج میشه و به سمت بیراهه میره خیلی از وقتا!
اینجا بچه ها خیلی ادب رو رعایت نمی کنن...ینی از قبل راحت تر حرف میزنن...و این خیلی بده!
چون یه سری ها رابطه هاشون اینجا زنده میشه...موافقم با بالایی!

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
به نظرم عاملی که باعث افت سر زدن بچه ها شد ظهور تلگرام و لاین و واتساپ و همه گیر شدن اونها بود و اگر نداشتی نمیتونستی با دیگران ارتباط برقرار کنی.
اگر دقت کنید اکثر کاربرایی که دیگه نیستن اخرین پستشون مربوط به سال 2015 2014 هست.یعنی زمان ظهور بالایی ها.
بعد اینکه پستای ح.ب جذاب نیستن واسه اینه که الان بیشتر بچه ها پایه ی نهم دهم یازدهم هستن بعد سطح دغدغه هاشون فرق داره(دهه 80؟؟ هم دیده شده)
ولی من یادمه وقتی من عضو شدم همه دبیرستانی بودن و جمعیت 17 18 ساله ی سایت زیاد بود.شوخی ها و دغدغه هاشونم فرق داشت دیگه!

ɐudɐrgnilɐ⋊.∀

هرچه هستی بمان و داراباش هرچه داری ببخش و مسکین شو
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی ناحیه 1 (طلایه داران سابق)
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق قدرت - فیزیک محض
به نظر من جامعه آماری سایت خیلی خیلی کمه!
دلیلش هم اینه که در مدارس استعداد های درخشان اصلا شناخت از این سایت کلا ندارند!
من خودم پیشدانشگاهی دونستم همچین سایتی وجود داره که انجمنی داشته باشه که تمام اعضای اون از بچه های استعداد های درخشان هستند!
به دوستانم هم وقتی میگفتم تعجب میکردند و نمیدونستند!
در ضمن از دبیرستان علامه طباطبایی ناحیه 1 تبریز کلا 7 نفر وجود خارجی در این سایت دارند!
تبلیغات سایت نزدیک به صفر هست و توسط مدارس هرگز معرفی نمیشه!
در ضمن افراد بیکاری مث من :D اینجا میان و کمتر افراد تحصیل کرده و رتبه های برتر کنکور و بچه های المپیادی وجود داره!
بعدا هم شبکه های کنترل نشده تلگرام و اینستاگرام و راه انداختن شبکه های مدارس به دست دانش آموزای سمپادی رقابت رو از سمپادیا گرفته و دانش آموزان کمتر علاقه به این سایت پیدا میکنند!

Radikal_2002

عزازیل
نام مرکز سمپاد
یکی از مدارس سمپاد گیلان(شرق)
شهر
گیلان
سال فارغ التحصیلی
1400
چون سایت توی هیچ شبکه اجتماعی فعالیت نداره و کلا شناخت ازش کمه
چیز دیگه اینکه سایت داره وارد نسل جدیدی میشه یعنی در دوره نسل پیش که الان دانشگاهی هستند تنها جا برای تبادل کردن اطلاعات سایت ها و چتروم ها بودند اما حال وارد دوره شبکه های اجتماعی شدیم که متاسفانه این سایت نتوانست با آن همراه شود
و مخاطبان جدیدی رو جذب کند . در واقع گذار نسل ها به درستی انجام نشده

یه پیشنهاد هم دارم که یه اپلیکیشن درست کنید قطعا اینطوری افراد بیشتری جذب میشن و افراد سمپادیا رو فراموش نمیکنن تصور کنید اگه اینستاگرام فقط یه سایت بود اینقدر مردم توش فعالیت نمیکردن

پ.ن: البته مسئله مالی هم هست چون سایت درامد زیادی نداره و ساختن اپ هم قطعا نیاز به پول داره

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
من خودم قبل از اینکه اینجا عضو شم میومدم و به عنوان مهمان تو سایت چرخ میزدم..بحث ها و تاپیک های قدیمی خیلی جذابتر بودن و همه جذب میشدن که توی بحث شرکت کنن...الان فقط یکسری تاپیک های کسل کننده اپ میشه..زیادم بحث نمیشه..

ولی وقتی تاپیکای قدیمی رو زیر و بالا کنی میفهمی که خیلی از اون افراد الان نیستن و کیفیت بحث ها اومده پایین..
من با اون دوست عزیزی که گفت تا یه چیز میگی افرادمیریزن سرت واقعا موافقم...اصن اجازه نمیدن منظورتو بیان کنی و برای خودشون برداشت های محیرالعقول میکنن..
خیلی از انجمن ها هم دارن خاک میخورن..سایت روندش خیلی تکراری شده جذابیت گذشته رو نداره..

آخرین ویرایش:

Nemesys

کاربر انجمن خاک‌خورده
نام مرکز سمپاد
Sh.HiddenHand
شهر
MD
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
ادبیات و شیمی
یه پیشنهاد هم دارم که یه اپلیکیشن درست کنید قطعا اینطوری افراد بیشتری جذب میشن و افراد سمپادیا رو فراموش نمیکنن تصور کنید اگه اینستاگرام فقط یه سایت بود اینقدر مردم توش فعالیت نمیکردن

پ.ن: البته مسئله مالی هم هست چون سایت درامد زیادی نداره و ساختن اپ هم قطعا نیاز به پول داره
منم این پیشنهاد رو دادم اما جواب این بود :(
متاسفانه نمیشه اپلیکیشن ساخت واسه اینجا چون به شدت هزینش بالاست و کار پیچیده ای هم هست. ما تو تبلیغات خیلی ضعیف کار کردیم. کلا کار نکردیم. بعدشم گوگل سیستم ارزیابیش رو عوض کرده قبلا کسی سرچ میکرد سمپاد تو صفحه اول بودیم الان صفحه سومیم و نمیره صفحه اول لعنتی :|

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
@پهلوی یه پیشنهاد جالب تو بانگ من داد،
اینکه شما @MTHR که به ایمیل‌ها دسترسی دارید (حتی ممکنه شمارشون هم داشته باشید) به یه سری اعضا خوب قدیمی پیام بدید، دعوتشون کنید سایت سر بزن! حتا شده ی روزم انلاین شن یکم فعالیت کنن خوبه!
من خودم به خاطر ثنا و مهسا اومدم مثلا :))
بعدم اینکه بچه ها اصلا نمی‌شناسن سمپادیا رو باید توییتر، اینستای سایت رو فعال کنیم و کلی تبلیغ کنیم!

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران
من پیشنهادم اینه که تبلیغ بذاریم تو یه سری کانال پر‌ممبر تلگرام
مثلا توییتر فارسی
بالاخره یه تعدادی جذب میشن یا حتی برمیگردن
البته هزینش زیاده : -"
ولی خب اعضا شاید کمک کنن
مثلا تا هزار و پونصد تومن رو من میتونید حساب باز کنید
تا دوهزار تومنم جا داره آتیش بزنم به مالم : ))))

بالا