• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خودکشی !

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
پاسخ : خودکشی !

در مورد دوست بالایی...
کتابای کوئلیو همیشه عالیه از نظر مفهوم...فقط ی مشکل داره...اصلا انگار این بشر باید خوب تموم کنه داستان رو و این حداقل برای من خیلی وقتا گند میزنه ب صداقت نویسند ب عنوان ی تئوریسین....

در مورد خودکشی...دوستان ی مطلبی رو باید بگم اینجا
تمام ما اصلی ترین هم و غممان چیست؟...حفظ جان
کسی ک میخواهد خودکشی کند در اصلی ترین دغدغه با ما تفاوت کامل دارد...
پس بهتون بگم ک ی ذره دیدتون رو وسیع کنید...سعی کنید ببینید تفاوت ها رو و سپس قضاوت کنید...بفهمید شرایطش رو(اصلا حوصله ی بحث برای صدمین بار رو ندارم سر اینک آدمایی ک خودکشی میکنن ضعیفن و...صد بار گفتم خیلیاشون ب پوچی رسیدن و میرن خیلیا هم گیر چیزایی هستن ک هزار سال دیگه هم براش تلاش کنن باز درست نمیشه...بعضی چیزا هیچوقت عوض نمیشه)

...............

کاربر فوق‌فعال

یعنی واقعا یه آدم چقدر میتونه احمق باشه که همچین کاری رو بکنه؟!؟! هیچ چیز و هیچکس ارزش خودکشی رو نداره!! قول میدم!!
خودکشی واقعا چیز مسخره ایه! من یک نفرو میشناسم,به خاطر اینکه امتجان داشت خودکشی کرد!! واقعا چقدر خودکشی چیز راحت و مسخره ای شده!! ملت دیگه جونشونم واسشون مهم نیست!!

نگین حسینی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
مرحله1المپیاد ریاضی سال 88و87
دانشگاه
علم وصنعت ایران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از naz moon :
قبول ندارم حرفتونو
من باچشم دیدم
خیلی از افرادی که خودکشی میکنن بیمار روانین و نیاز به درمان دارن
و وقتی درمان نمیشن بعد مدتی ممکنه دست به خودکشی بزنن
درسته..........من درمورد افرادی که ظاهراسالمن گفتم!! :D

tara 20

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
شهر
کرمانشاه

قبول دارم در بعضی موارد واقعن حماقته ..
اما گاهی شخص به یه وضعیتی میرسه که چاره ی دیگه ای جز خود کشی نداره ینی نبودنشون شاید حتی به نفع اطرافیان و جامعه باشه

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای
پاسخ

اگه آدم بدبخت ترین فرد روی زمین هم باشه، باز چون یه بار زندگی میکنه، حتی اگه 100 سال هم عمر کنه به امتحانش می ارزه، یعنی خودکشی ارزشش رو نداره. حتی اگه نگاه کنین اکثریت قریب به اتفاق کسایی که خودکشی میکنن زیر 40 سال سن دارن. این نشون میده که اونا این حقیقت رو فهمیدن که زندگی هر چقدر هم آشغال باشه، باز هم ارزش خودکشی رو نداره. خود من هم ناراضیم از اینکه دارم تو این دنیا زندگی میکنم ، اما بالاخره اجباره که زندگیم رو ادامه بدم.

Elena.MR

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
YAZD
مدال المپیاد
:-"

معمولا کسی که تو فکر پایان دادن به زندگی خودشه تو فکر فرومیره نسبت به اطرافیان خودش وزندگیش بی تفاوت میشه و وقتی داره حرف میزنه گاهی اشاره میکنه که ممکنه در اینده نباشه ...
اون چه رو که اغلب دوسش داشته و مورد علاقش بوده و برای به دست اوردنش تلاش کرده و زحمت کشیده به دیگران میبخشه ...
معمولا بیشتر از نارضایتیش از زندگی و بی وفایی ها حرف میزنه و به اون چه از دست داده اشاره میکنه ...
به فعالیت های روزمره ی اجتماعی تحصیلی و ... خود بی توجه میشه و از دوستان و خانواده کناره گیری می کنه ...
که لازم میشه به روان شناس مراجعه کنه وروانشناسی که از حداکثر علم های روانشناسی برخوردار باشه ...

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

تنها عامل خود کشی نتهاییه
نه اینکه دور و برت پر ادمای جور واجور باشه اگه فقط یه نفر باشه ولی بتونی با همون یه نفر روراست تر از خودت باشی میتونه از خود کشی جلو گیری کنه و فقط اعتماده که باعث میشه به یه نفر بیشتر از خودت اعتماد کنی B-)

Darya1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4 کرج
شهر
کرج
پاسخ : خودکشی!

درود
خوب اگه راستشو بخواین من خیلی تصمیم گرفتم که خودکشی کنم اما فکر اینکه از کجا معلوم اگه بمیرم جام از الانم بهتر باشه منصرفم کرده.

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک-طراحی کاربردی

من راستش یه مدت می خواستم اوردوز کنم پشیمونم کردن بعدشم گفتم اگه نجاتم بدم دیگه خیلی زندگی ضایعی خواهم داشت
دلیلش هم این بود که فکر می کردم زندگی بیهوده ای دارم که نظرم الانم همینه ولی اون موقع المپیاد قبول نشده بودم داغون بودم الانم به خودکشی گاهی وقتی فکر می کنم

Ehsan.Ansari

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی شماره دار!
شهر
021
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کشاورزی

هر کسی استقلال فکری داره و میتونه برای زندگی خودش تصمیم بگیره. هیچکس حق نداره فردِ دیگه ای رو محکوم به زندگی یا مرگ کنه
اینو کاملا قبول دارم که خیلی از اقدامهای به خودکشی، از روی احساس شدید لحظه ایه ولی همه شون اینطور نیستن
من خودم با خودکشی مخالفم ولی به خودم حق نمیدم تفکّر یه کسی که با جرئت تمام، خودکشی کرده و از مهمترین چیزی که توی فکر ماست (حفظ حیات) گذشته رو مسخره کنم و اون آدمو احمق فرض کنم
هیچ وقت توقع نداشته باشید که بتونید این افراد رو درک کنید. ما که نمیتونیم طرز فکرهای نزدیک به همِ همدیگه رو درک کنیم، چطور توقع درکِ عقاید و اصول فکری کسی رو داریم که هیچ چهار چوب ذهنی مشترکی باهاش نداریم؟
همین آدما توی دلشون میگن: چطور میشه بقیه ی آدما همچین ذهنیتِ مثبت و قابلِ ادامه ای از زندگی توی ذهنشون دارن!
من به هیچ سمتی جبهه نمیگیرم ولی میدونم و میپذیرم که کسانی هستند که هیچ علاقه ای به خودکشی ندارن و اونو یه کار بیهوده میدونن. و کسانِ دیگری هم هستند که همین نظر رو به زندگی دارن و اکثریت مردم نمیتونن درکشون کنن!

sunrise

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

روزمرگی عادت تکرار تکرار وبازم تکرار!! بی اعتقادی منظورم صرفا یه دین مشخص نیست!! هر جور ادمیم که باشی باید به یه چیزی باور داشته باشی حالا خداپرست باشی به خدا شیطان پرست باشی به شیطان :D!!! ادما ساخته شدن واسه باور داشتن دوست داشتن اعتقاد داشتن وقتی هیچ کدوم از اینا رو نداشته باشی خودکشی خیلیم فکر بدی نیس!! از بین تموم ادما ادمای سرگردونو تنها که به خودشونم ایمان ندارنو واقعا نفهمیدن واسه چی زندگی میکنیم میل بیشتری به خودکشی دارن!! :(

si_ir

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر قلم دان هاي مرصع( نيشابور)
دانشگاه
نم دونم والا هرچي خدا بخواد
رشته دانشگاه
روانشناسي ، حقوق

به نظر من اگه حتي احتمال بدي حتي يه نفرم بهت احتياج داره(مهم نيس كي باشه حتي يه بچه 1 ساله) خود كشي واست كار درستي نيس.
من به خودكشي فك كردم اما واسه همين دليل خودكشي نكردم

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

بین ما و خودکشی نهایتا دو مانع است
1-ترس
2-امیدی ک ب سختی دل میکند از ما!

اگه تونستین این دوتا رو بزنین کنار ب سعادت میرسین...اگه نه بمونین تو این دنیا کنار هم بپوسیم :))

Bahar.no

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
طهران

به نقل از Eh$an :
هر کسی استقلال فکری داره و میتونه برای زندگی خودش تصمیم بگیره. هیچکس حق نداره فردِ دیگه ای رو محکوم به زندگی یا مرگ کنه
اینو کاملا قبول دارم که خیلی از اقدامهای به خودکشی، از روی احساس شدید لحظه ایه ولی همه شون اینطور نیستن
من خودم با خودکشی مخالفم ولی به خودم حق نمیدم تفکّر یه کسی که با جرئت تمام، خودکشی کرده و از مهمترین چیزی که توی فکر ماست (حفظ حیات) گذشته رو مسخره کنم و اون آدمو احمق فرض کنم
هیچ وقت توقع نداشته باشید که بتونید این افراد رو درک کنید. ما که نمیتونیم طرز فکرهای نزدیک به همِ همدیگه رو درک کنیم، چطور توقع درکِ عقاید و اصول فکری کسی رو داریم که هیچ چهار چوب ذهنی مشترکی باهاش نداریم؟
همین آدما توی دلشون میگن: چطور میشه بقیه ی آدما همچین ذهنیتِ مثبت و قابلِ ادامه ای از زندگی توی ذهنشون دارن!
من به هیچ سمتی جبهه نمیگیرم ولی میدونم و میپذیرم که کسانی هستند که هیچ علاقه ای به خودکشی ندارن و اونو یه کار بیهوده میدونن. و کسانِ دیگری هم هستند که همین نظر رو به زندگی دارن و اکثریت مردم نمیتونن درکشون کنن!
بله همه ي اينا درست.
مشكل اينه كه گاهي همونايي كه ميگن احمقانه ترين كار ممكنه ، به جايي ميرسن كه تنها راه رو خودكشي ميدونن.
حتما مشكلي هست كه انقد آمارش بالا رفته.

ATE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94

درمورد خودکشی فقط میشه گفت:

باید خیلی دل و جرات داشت خــــــــیلی :-s :|

sz

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
زيست

كاشكي تو ايرانم ازين انجمنا يا سازمانا بود كه اگر مي خواستي خودكشي كني كمكت مي كردن
خوب واقعا بعضي وقتا راهي نيست جز خودكشي اگر هم باشه نمي توني تحملش كني
من روي اين موضوع خيلي فكر كردم به همه چيز حتي به آخر و عاقبتش توي اون دنيا ولي واقعا راهي جز اين پيدا نكردم دليلي هم ديگه براي زنده موندن نمي بينم .....

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

خودکشی شجاعت نیست
ترکیبی از فرار و حماقته
انسان شجاع وای میسه مبارزه میکنه نه فرار از مشکلات
خودکشی بدترین راهه به جای راه حل پاک کرذن صورت مسئله است
درواقع بدترین راهه
یه جمله هست ک معلممون میگه تیزهوش وقتی به یه بن بست میرسه راه جدید پیدا میکنه
اره شما هم اگه تیزهوشای مملکتید باید راه پیدا کنید نه راه فرار

sz

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
زيست

من كه نگفتم شجاعم ...نگفتم راهي نيست هميشه هزارتا راه هست ولي نمي توني تحملشون كني...با چي مبارزه كنم ؟ با خودم ؟ مشكل خودمم نه كسي ديگه !

mehost

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

هر کی میخواد خودکشی کنه کمکش میکنم راه های زیادی هست برای خودکشی
سعی کنید راهیو انتخاب کنید که درجا راحتتون کنه
یک وقت نرید از 3 طبقه خودتون رو بندازید پایین
بعد فلج شید و تا آخر عمر بدبخت

بالا