• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خودکشی !

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
پاسخ : خودکشی !

بله پدیده علمیه تا یه زمانی که بدانیم برا همه سیبا این اتفاق میوفته
اگه ببینیم چیزی این اتفاق براش نیفته
یعنی اگه یه مثال نقض برا جاذبه بیاریم دیگه نمیشه گفت که همه سیب ها هم میوفتن
طبق تعریف شما این دیگه قابل اعتماد نیست
برا همینه که اصلا فرضیه وجود داره
فرضیه ای که زیاد اثباط شده
شما از کجا میدونین اگه 1000 سال دیگه یکی یه چیزی رو رها کنه بیوفته زمین؟؟؟

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

الان قبول دارم حرفتونو در مورد علم
ولی این طوری که میگین میشه شاخه ای از علم روانشناسی خودکشی
درسته؟؟؟
حالا میشه شاخه ای از علمی رو یه علم دونس؟؟؟
مثلا علم جغرافیا
بررسی اب و هوا یه شا خهای از اون علمه
خودشم علم محسوب میشه؟؟؟
یعنی اون قدر گسترده هستش که بهش بگیم علم؟؟؟
من یه جا دیده بودم که حتی ریاضی رو هم علم نمیدونستن چه برسه به ...

arez0u

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شاهرود

آدما حتی تو شرایت سخت باز هم خودشون رو دوست دارن و خود کشی خیلی کار سختیه براشون شاید خیلی از ما تصمیم به خود کشی گرفته باشیم ولی حتی اگه حرامم نبود خیلی هامون باز هم خودمون رو نمیکشتیم کسی که خودکشی میکنه اکثرا دلیل خودکشی فقط و فقط تنهایی یا مشکل خودش نبوده گاهی به خاطر دیگران یا حفظ آبرو دست به خودکشی میزنه به هر حال جون آدما با ارزشه و یه فرصته برای این که آدم یه چیزی تو دستش داشته باشه که بگه خدایا من این کارا رو کردم و خدا هم با توجه به اونا پاداش یا جزاشون رو بده وگرنه ما با یزید چه فرقی داشتیم اگه این دنیا و این زندگی نبود؟ :) :-*

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

من بعضی از پستا رو خوندم و دیدم نظرایی با مضمون «آدم مگه احمقه خودکشی کنه» و «حرامه» و «آدمایی که خودکشی میکنن ٬ ضعیفن» زیاده تقریباً.
یکی دو تا چیز رو من بگم ٬ اول اینکه کسایی که خودکشی میکنن 2 ٬ 3 دسته بیشتر نیستن خوشبختانه. چرا خوشبختانه؟ چون کنترل موضوع راحت تره. یکی اونایی که درد زیادی میکشن و بیماری لاعلاج دارن٬ یکی جاسوس و اینا برای لو نرفتن اطلاعات و دسته ی آخر هم که دسته ی اصلیه آدمایی که افسرده ان.
افسردگی یه بیماریه و یه حالت روحی نیست که بگی « امروز من چقدر افسرده ام» بعد فردای اونروز کاملاً خوب شده باشی. افسردگی مثل هر بیماری دیگه ای علایم داره٬ دوره داره و درمان داره. پس به نظرم اینکه بگیم آدم مگه احمقه خودکشی کنه چیز راحتیه و سطحیه ! متاسفانه رفتاری که توی ایران (و حتی کشور های پیشرفته) با بیماری های روحی میشه همینه . معمولاً توی جواب افسردگی میگن٬ خب به خودت تلقین کن٬ شاد باش ٬ ورزش کن... در حالی که این کار عین اینه که به آدمی که پاش شکسته بگیم بدو٬ تنبلی نکن ! خب این خودش انگیزه ای میشه برای خودکشی. کسی که افسرده ست دلیل و انگیزه ای برای زندگی نداره و یه جرقه کافیه تا خودش رو بکشه. این از این.
چیز دیگه ای که میخوام بگم درباره ی دینه. دین عامل بازدارنده ی خودکشیه٬ حداقل از نظر آمار. اما انسان افسرده دیگه مثل شمایی که سالمی نیست که بگه من به عنوان یه آدم دیندار به خودم اجازه ی خودکشی نمیدم. افسردگی باعث مخدوش شدن تصمیم گیری میشه و روی قضاوت آدم تاثیر میذاره. به علاوه٬ یه بی حسی سراغ آدم افسرده میاد که انگار داره توی خواب زندگی میکنه٬ بعضی از آدمایی که خودکشی های ناموفق داشتن٬ خودشون میگن که اون لحظه کنترلمون دست خودمون نبود..
مورد آخر اینکه اگه دلیل خودکشی افسردگی باشه اون آدم ضعیف نیست٬ همونطور که آدمی که سرطان میگیره ضعیف نیست٬ همونطور که آدمی که سکته میکنه ضعیف نیست. بدونیم که افسردگی٬ به هم خوردن تعادل یه سری مواد شیمیایی توی مغزه و نیاز به درمان داره تا خودکشی اتفاق نیفته.

+ از همه ی این حرفا منظورم دفاع از خودکشی نبود٬ چون به نظرم زندگی اگرچه سخت ترین کار باشه٬ یک باره و به نظرم اون یک بار رو میشه تحمل کرد٬ فقط منظورم این بود که به جای حمله بر ضد این موضوع٬ یه کم کمک کنیم به اونایی که راهی به جز خودکشی براشون نمونده.

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

کلا به نظرم کار ادمای ضعیفه! و یکمم دیوونه!!!!
منکه اصولا هیچوقت ب فکرش نمی افتم!!! ترجیح میدم طرف مقابلو بکشم تا خودمو :)) والا! جونمو از سر راه نیوردم که! هر چند ب فکرشم بیوفتم جراتشو ندارم!

• لایک
امتیازات: M3HR

hastikhanoom

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

هر کسی نقطه نظر خودشو داره از جمله من.
خودکشی به نظرم کار ادمای خسته اس.ادمایی که درد امانشون رو بریده.
خودم رو مثال می زنم. از دوستای بابام گرفته تا فامیلامون می گن خوش خنده تر از من ندیدن اما امسال که به بعضی دلایل هر روز زیر سرم و امپول بودم و دردای وحشتناک داشتم،فهمیدم تیغ روی دست گذاشتن زیاد هم ترسناک نیس.
یکی از عوارض دارویی هم که مصرف می کنم افسردگیه.انقدر خسته و دلسرد بودم که دیگه نمی خواستم زنده باشم.
همه چی رو دور ریختم.
ادمی که نه ارزو داره نه دلخوشی و نه کسی که بهش تکیه کنه خودکشیاولین راهه
پاک کردن صورت مسئله است
اما کار ادمای ضعیف نیست. اگه ضعیف بود یه گوشه از این دنیا رو خراب می کرد یا چمی دونم هزار راه دیگه.

__MITRA__

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2 کرمان
شهر
کرمان

بعضیا فک میکنن کسایی دست ب خودکشی میزنن میخان خودشونو نشون بدن
ک مثلن منم میتونم
اما ب نظر من واقعا اینطوری نیس واقعا دلم میخاد از این دنیا برم
چون دلیلی ندارم برا زندگی ندارم
همه راها رو امتحان کردم فهمیدم خودکشی اخرین راهه شاید جواب داد
نمیدونم من دین و بی ایمون نیستم اما هر چی از خدا خاستم کمکم نکرد
من واقعا خستم ...

mahya.m

M H Y A☀-
نام مرکز سمپاد
Fatzanegan
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
97

نظر شخصی من اینه ک این کار نشانه ضعف بیش از حد و نادانیه؟؟...
من ک تا حالا فکرشو نکردم ........... 8->
البته به نظر کسی ک این کارو میکنه جدا از ضعف نادانی دیه به ته راه رسیده ......
من ک بیشتر علاقه دارم دیگرانو بکشم تا خودمو :D والا لذتی ک در انتقام است در بخشش نیست :)) چه ربط داشت؟ :-L :|
بهرحال امید وارم هیچ کسی به فکر خودکشی نیوفته :)
خدایا دعا دعا؟؟... :x [-o<

saba...saba

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
93

خودکشی بعضی وقتا تنها راه حله

ولی از نظر من کاری ست بس احمقانه B-)

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

به نقل از saba...saba :
خودکشی بعضی وقتا تنها راه حله

ولی از نظر من کاری ست بس احمقانه B-)
البتّه راه حل نه، پاک کردنِ صورت مسئله‌س بیش‌تر.

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نظرم خودکشی کردن واقعا شجاعت زیادی میخواد...اما از طرفی میتونه نوعی ترسو بودن در مقابل اینده ی "نیومده" باشه...ینی اینکه دیگه دله مواجه شدن با مجهولات اینده رو نداشتن...

2noghte_khat

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

از اونجایی که همیشه این تاپیک را بسیار دوست میداشتم اما الان داره خاک میخوره وظیفه ی خودم میدونم بیام دوباره بازگشایی اش بکنم.

و خب خودکشی شجاعت میخواد...اینکه یک نفر حاضر باشه از عزیز ترین سرمایه اش که جونشه بگذره واقعا شجاعت میخواد.اما این شجاعت ممکنه به دلیل ترسو بودنش از مواجه شدن با حقیقت یا صورت مسئله پاک کردن باشه و یا اینکه همه چیز معنا و مفهوم خودشو طوری از دست داده باشه براش که دلیلی برای ادامه دادن وجود نداشته باشه و چنان همه چیز بی رنگه که ترجیح میده اکسیژن مصرف نکنه و... تمام اینها برمیگرده به دلیلی که داره و شخصیت خود طرف و متناسب با این دوتا مسئله قابل کنکاشه و نمیشه بطور کلی گفت خودکشی خوب یا بد...

بالا