• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خودکشی !

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
پاسخ : خودکشی !

به نقل از H.E :
بله خوب..تند رفتید..احساست کاملا تو نوشته هاتون معلوم بود..ولی چون نمیدونم دقیقا دلیلش چیه خیلی حساس نکردم موضوع رو :D

واقعا در مورد این اجباری بودن زندگی بحثه...نمیدونم از نظره دینی چجوری هستید..ولی یه موضوعی هست به نام جهان "ذر"..طبقه این موضوع گفته میشه که انسان خودش اتفاقاتی که در طول زندگیش در این جهان میفته رو دیده و اون رو به عنوان زندگیش پذیرفته و امضا کرده...و اون دوران از ذهن همه پاک شده..اگر واقعا این موضوع درست باشه که خیلی ها با استناد به این که بعضی از وقایعی که تو زندگیتون میبینید و اشناس به این دلیله و غیره...میگن درسته..دیگه موضوع اجباری بودن زندگی منتفی میشه...
منم در جایگاهی نیستم که بگم این موضوع واقعا هست یا بیخوام قانعتون کنم..چون ما همه مون یه سری علامت سوالای بزرگ تو ذهنمون هست..ولی باید این رو در نظر بگیریم که با این اطلاعات کمی که ما داریم،همه چیز اونجوری که میبینیم نیست..حتی اجباری که در زندگی کردن برای همه ما وجود داره !
باو اصلا من بابت ی قضیه ی دیگه اعصابم خرد بود! :-"پس کش پیدا نکنه دیگه!

عالم ذر ک میگید...
میدونید ک در اسلام دو بحث داریم...
1-اثبات
2-علم الهی
در دومی ک از دید من عالم ذر هم جزو آنست ما اثباتی نداریم...باید"بپذیریم"...
و بنده ب شخصی هیچ گزاره ای را بدون دلیل نمیپذیرم...
نه...من ب هیچ وجه عالم ذر رو قبول ندارم...
بحث الان عقیدتی نیست...اما مثلا ی سوال میکنم...
گفته میشه در عالم ذر از ما پرسیده میشه میخواید بیاید یا نه...خب من راهی ب نظرم نمیاد ک خدا بتونه هم سرنوشت ما رو برامون بگه و بعد هم ما تصمیم بگیریم...البته تزی ک دین در اینجا مطرح میکنه اینه ک ما همه چیزمون رو میدونیم و بعد از یادمون میبره خدا...
حالا سوال من اینه...
کسانی ک دست رد ب سینه ی خدا و این انتخاب زدند...
چرا از آنها حرفی زده نشده است؟ :)
حتی اگر شما جواب این شبهه رو هم بدید باز"کافی"میشود تز عالم ذر اما"لازم و دارای اثبات"نمیشود :)

واضح گفتم؟...

H.E

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان ۱|فـرزانگان 3
شهر
ـتهران
دانشگاه
دانشـگاه تهــران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایــشی

به نقل از حالا من ماندم و من! :
باو اصلا من بابت ی قضیه ی دیگه اعصابم خرد بود! :-"پس کش پیدا نکنه دیگه!

عالم ذر ک میگید...
میدونید ک در اسلام دو بحث داریم...
1-اثبات
2-علم الهی
در دومی ک از دید من عالم ذر هم جزو آنست ما اثباتی نداریم...باید"بپذیریم"...
و بنده ب شخصی هیچ گزاره ای را بدون دلیل نمیپذیرم...
نه...من ب هیچ وجه عالم ذر رو قبول ندارم...
بحث الان عقیدتی نیست...اما مثلا ی سوال میکنم...
گفته میشه در عالم ذر از ما پرسیده میشه میخواید بیاید یا نه...خب من راهی ب نظرم نمیاد ک خدا بتونه هم سرنوشت ما رو برامون بگه و بعد هم ما تصمیم بگیریم...البته تزی ک دین در اینجا مطرح میکنه اینه ک ما همه چیزمون رو میدونیم و بعد از یادمون میبره خدا...
حالا سوال من اینه...
کسانی ک دست رد ب سینه ی خدا و این انتخاب زدند...
چرا از آنها حرفی زده نشده است؟ :)
حتی اگر شما جواب این شبهه رو هم بدید باز"کافی"میشود تز عالم ذر اما"لازم و دارای اثبات"نمیشود :)

واضح گفتم؟...
کاملا از طرز فکر و صحبتاتون میدونستم که این موضوع شمارو قانع نمیکنه..برای همین گفتم که من در جایگاهی نیستم که قانعتون کنم..چون به همون اثباتی که گفتید دسترسی ندارم..و علامت سوال های بزرگی وجود داره...ما نمیدونیم که کسایی که راضی نبودن...در عوض چه چیزی حاضر شدن که این زندگی رو قبول کنن..واقعا خیلی چیزا هست که نمیدونیم !...ولی در ادامه این رو هم گفتم که باید این موضوع رو در نظر گرفت که همیشه چیز هایی هست که ما اطالاعاتی در موردشون نداریم....برای همین نباید همه چیز رو مطلق ببینیم...مثل همین که زندگی برای ما اجباره !..چون در این زمینه ها واقعا اطلاعات ما کمه !

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از H.E :
کاملا از طرز فکر و صحبتاتون میدونستم که این موضوع شمارو قانع نمیکنه..برای همین گفتم که من در جایگاهی نیستم که قانعتون کنم..چون به همون اثباتی که گفتید دسترسی ندارم..و علامت سوال های بزرگی وجود داره...ما نمیدونیم که کسایی که راضی نبودن...در عوض چه چیزی حاضر شدن که این زندگی رو قبول کنن..واقعا خیلی چیزا هست که نمیدونیم !...ولی در ادامه این رو هم گفتم که باید این موضوع رو در نظر گرفت که همیشه چیز هایی هست که ما اطالاعاتی در موردشون نداریم....برای همین نباید همه چیز رو مطلق ببینیم...مثل همین که زندگی برای ما اجباره !..چون در این زمینه ها واقعا اطلاعات ما کمه !
حرف نزنیم چون شاید غلط باشه؟ :)
حرف نزنیم چون اطلاعاتمون کافی نیست؟ :)...
من در این زمینه کم کار نکردم...تا جایی ک من میدونم علمای اسلام هم ب جای"نشانه"ب ما"اطلاعات"میدهند...
نمیگویند ب این دلیل این گونه است...
میگویند حرف دین این است ک این گونه است :|
انسان هر لحظه باید عقیده داشته باشد :)...از دید من این غلطه ک بگیم"خب الان اطلاعاتم کافی نیست فعلا نمیدونم..."
و عقیده ی من اینه ک عالم ذر چیزی نیست قابل اثبات...پس من مختارم...و مسئول نیستم

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ایــــــــــــــضاً :
مطمئن باش ب یِ جایی رسیدم که دیگه هیچی برام مهم نیس :| حتی اونی که دوسش داشتم...
خسته ام... با خوابم رفع نمیشه :|
همین الانم حرف پشت سرم زیاده..
آدم ضعیفی هستی

H.E

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان ۱|فـرزانگان 3
شهر
ـتهران
دانشگاه
دانشـگاه تهــران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایــشی

حرف نزنیم چون شاید غلط باشه؟ :)
حرف نزنیم چون اطلاعاتمون کافی نیست؟ :)...
من در این زمینه کم کار نکردم...تا جایی ک من میدونم علمای اسلام هم ب جای"نشانه"ب ما"اطلاعات"میدهند...
نمیگویند ب این دلیل این گونه است...
میگویند حرف دین این است ک این گونه است :|
انسان هر لحظه باید عقیده داشته باشد :)...از دید من این غلطه ک بگیم"خب الان اطلاعاتم کافی نیست فعلا نمیدونم..."
و عقیده ی من اینه ک عالم ذر چیزی نیست قابل اثبات...پس من مختارم...و مسئول نیستم
من نمیگم حرف نزنیم..چون اطلاعاتمون کافی نیست و غیره..
میگم اثبات خیلی از مسائل نیاز به زمان داره...
همون طوری که خیلی از قوانین دنیا (علمی)بعد مدتی کامل یا عوض شدن در مورد مجهولات وجود انسان هم همین بحثه...
شاید تا 100 سال دیگه به هیچ پیشرفتی نرسیم...(علمی...نه دینی...) و شاید هم برسیم !
و درک این نکته که جون انسان ارزشه این رو داره که ادم به خاطر جواب هاش و مطلق نبودن و شاید هایی که به کامل شدن اطلاعات منجر میشه صبر کنه...نباید سخت باشه...
ولی کسی که به این موضوعات عالمه و این شاید هارو میدونه و نواقص اطلاعاتش رو ...انتخاب در مورد ادامه زندگیش یا نه رو حق خودش میدونه...ولی کسی باید این حق رو برای خودش قائل باشه که این چیز هارو میدونه !
به علاوه من در پست اول چند تا موضوع رو مطرح کردم که یکیش مفهوم مسوولیت بود...و یکی دیگه این بود که بعد خودکشی میخواید به چی برسید ؟مگه میدونید چی بعدش در انتظارتونه که خودتون رو در اون شرایط قرار میدید ؟

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از H.E :
من نمیگم حرف نزنیم..چون اطلاعاتمون کافی نیست و غیره..
میگم اثبات خیلی از مسائل نیاز به زمان داره...
همون طوری که خیلی از قوانین دنیا (علمی)بعد مدتی کامل یا عوض شدن در مورد مجهولات وجود انسان هم همین بحثه...
شاید تا 100 سال دیگه به هیچ پیشرفتی نرسیم...(علمی...نه دینی...) و شاید هم برسیم !
و درک این نکته که جون انسان ارزشه این رو داره که ادم به خاطر جواب هاش و مطلق نبودن و شاید هایی که به کامل شدن اطلاعات منجر میشه صبر کنه...نباید سخت باشه...
ولی کسی که به این موضوعات عالمه و این شاید هارو میدونه و نواقص اطلاعاتش رو ...انتخاب در مورد ادامه زندگیش یا نه رو حق خودش میدونه...ولی کسی باید این حق رو برای خودش قائل باشه که این چیز هارو میدونه !
به علاوه من در پست اول چند تا موضوع رو مطرح کردم که یکیش مفهوم مسوولیت بود...و یکی دیگه این بود که بعد خودکشی میخواید به چی برسید ؟مگه میدونید چی بعدش در انتظارتونه که خودتون رو در اون شرایط قرار میدید ؟
مگه بعدی هم وجود داره؟(من ب شخصه قصد خودکشی ندارم...دلیلش معاد نیست اما فلسفه ی معاد رو تا حدی تونستم اثبات کنم...علت غایی و...ولی باید این جنبه رو لحاظ کنیم ک معاد رو میشه برای کسی ک خدا رو منطقا رد کرده رد کرد...پس نمیتونیم پشتوانه ی حرفمون رو بذاریم معاد)
پس با این حساب علم امروز انسان ک عمل امروزش را میاورد...ب او میگوید عالم ذر در فلسفه و در فیزیک وجود نداشته...یا حداقل نمیدونیم وجود داشته یا نه و دلیلی بر وجودش نداریم(در حالی ک حتی تا حدی دلیل بر عدم وجودش داریم)...
میدونه؟...0و1 رو ک نمیخوای مطرح کنی احیانا؟...این کاملا غلطه...باز میرسیم ب اون جمله...صبر کنه و اون انسان و در این زندگی زجر بکشه تا اثباتی برای عالم ذر بیاید؟!؟ :O
از خودکشی میخواد ب چی برسه یک شخص؟...

دوستان اون تیکه ی رنج های ورتر جوان(با وجود اینکه کتاب بیش از فلسفه ب ادبیات پرداخته)خیلی بهتون کمک میکنه...الان دوباره میذارمش...
الان رفتم از صفحه ی 17 همین تاپیک کشیدمش بیرون :-"
در یک کلام...پایان زجر انسان...

"امان از دست شما جماعت عاقل.احساس زدگی!مستی!جنون!شما ادم های منزه و پاک خونسردید و بی اعتنا.و با همین خونسردی و بی اعتنایی مست را سرزنش میکنید و دیوانه را تحقیر.و مثل زاهد دامن میکشید و رد میشوید و مثل واعظ شکر میکنید که خداوند شما را مثل انها نیافریده است.من بیشتر از یکبار مست بوده ام و شوریدگی ام با جنون خیلی فاصله نداشته است و از هیچ کدام از این حالات هم پشیمان نبوده ام و با معیارهایی که دارم عمیقا فهمیده ام که مردم هر ادم فوق معمولی را که به کاری بزرگ و یا در ظاهر ناممکن دست زده از قدیم و ندیم با انگ مستی یا دیوانگی بدنام کرده اند.
و اما در زندگی عادی هم تحمل میخواهد که در واکنش به هر ازادمنشانه و نجیبانه و نامنتظری بشنوی این بابا مست است!دیوانه است!ای شما هوشیاران شرم کنید!شرم کنید ای شما فرزانگان!"

رنج های ورتر جوان...گوته

H.E

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان ۱|فـرزانگان 3
شهر
ـتهران
دانشگاه
دانشـگاه تهــران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایــشی

مگه بعدی هم وجود داره؟(من ب شخصه قصد خودکشی ندارم...دلیلش معاد نیست اما فلسفه ی معاد رو تا حدی تونستم اثبات کنم...علت غایی و...ولی باید این جنبه رو لحاظ کنیم ک معاد رو میشه برای کسی ک خدا رو منطقا رد کرده رد کرد...پس نمیتونیم پشتوانه ی حرفمون رو بذاریم معاد)
پس با این حساب علم امروز انسان ک عمل امروزش را میاورد...ب او میگوید عالم ذر در فلسفه و در فیزیک وجود نداشته...یا حداقل نمیدونیم وجود داشته یا نه و دلیلی بر وجودش نداریم(در حالی ک حتی تا حدی دلیل بر عدم وجودش داریم)...
میدونه؟...0و1 رو ک نمیخوای مطرح کنی احیانا؟...این کاملا غلطه...باز میرسیم ب اون جمله...صبر کنه و اون انسان و در این زندگی زجر بکشه تا اثباتی برای عالم ذر بیاید؟!؟ :O
از خودکشی میخواد ب چی برسه یک شخص؟...

دوستان اون تیکه ی رنج های ورتر جوان(با وجود اینکه کتاب بیش از فلسفه ب ادبیات پرداخته)خیلی بهتون کمک میکنه...الان دوباره میذارمش...
الان رفتم از صفحه ی 17 همین تاپیک کشیدمش بیرون :-"
در یک کلام...پایان زجر انسان...

"امان از دست شما جماعت عاقل.احساس زدگی!مستی!جنون!شما ادم های منزه و پاک خونسردید و بی اعتنا.و با همین خونسردی و بی اعتنایی مست را سرزنش میکنید و دیوانه را تحقیر.و مثل زاهد دامن میکشید و رد میشوید و مثل واعظ شکر میکنید که خداوند شما را مثل انها نیافریده است.من بیشتر از یکبار مست بوده ام و شوریدگی ام با جنون خیلی فاصله نداشته است و از هیچ کدام از این حالات هم پشیمان نبوده ام و با معیارهایی که دارم عمیقا فهمیده ام که مردم هر ادم فوق معمولی را که به کاری بزرگ و یا در ظاهر ناممکن دست زده از قدیم و ندیم با انگ مستی یا دیوانگی بدنام کرده اند.
و اما در زندگی عادی هم تحمل میخواهد که در واکنش به هر ازادمنشانه و نجیبانه و نامنتظری بشنوی این بابا مست است!دیوانه است!ای شما هوشیاران شرم کنید!شرم کنید ای شما فرزانگان!"

رنج های ورتر جوان...گوته
با منطق میشه خیلی چیز هارو رد کرد..من جمله معاد...
ولی من سوالم از اون کسی که معاد رو رد میکنه اینه که پس بعد از نبودن در این جهان چه اتفاقی میفته ؟
نیستی مطلق ؟
پس کسی که خودکشی کرده حتی نمیتونه ارامش بعد از رهایی رو هم حس کنه ؟
متوجه میشید منظورم چیه ؟
هر وقت علم تونست به این سوالات که نظم موجود و این اجبار ها و انتخاب ها منبعش چیه جواب داد،به طور کل میشه ذر رو رد کرد...
خیلی از ما میدونیم که خیلی جاها علم و دین با هم تظاد دارن !حداقل در یکسری از مفهوم ها..ولی وقتی به مطلق میرسیم که یکی از جواب ها غلطه طرف مقابلش تونسته باشه یه جواب برای اون مطرح کرده باشه !
وگرنه هم چنان ...حتی ضعیف...اون نظریه وجود داره...

با معیارهایی که دارم عمیقا فهمیده ام که مردم هر ادم فوق معمولی را که به کاری بزرگ و یا در ظاهر ناممکن دست زده از قدیم و ندیم با انگ مستی یا دیوانگی بدنام کرده اند. اما در زندگی عادی هم تحمل میخواهد که در واکنش به هر ازادمنشانه و نجیبانه و نامنتظری بشنوی این بابا مست است!دیوانه است!ای شما هوشیاران شرم کنید!شرم کنید ای شما فرزانگان!
خیلی ها معتقدن که با شکوندن چیز هایی که برامون قانون شده میشه به شادمانی رسید !
و منم میگم اگه واقعا فکر می کنید این کار درسته...انجام بدید...ولی قبلش به اون مسائلی که گفتم جواب بدید !
هر وقت جوابی که گرفتید "مطلق" بود...بعد در مورد "زندگی کردن یا نه" تصمیم بگیرید....

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از H.E :
با منطق میشه خیلی چیز هارو رد کرد..من جمله معاد...
ولی من سوالم از اون کسی که معاد رو رد میکنه اینه که پس بعد از نبودن در این جهان چه اتفاقی میفته ؟
نیستی مطلق ؟
پس کسی که خودکشی کرده حتی نمیتونه ارامش بعد از رهایی رو هم حس کنه ؟
متوجه میشید منظورم چیه ؟
هر وقت علم تونست به این سوالات که نظم موجود و این اجبار ها و انتخاب ها منبعش چیه جواب داد،به طور کل میشه ذر رو رد کرد...
خیلی از ما میدونیم که خیلی جاها علم و دین با هم تظاد دارن !حداقل در یکسری از مفهوم ها..ولی وقتی به مطلق میرسیم که یکی از جواب ها غلطه طرف مقابلش تونسته باشه یه جواب برای اون مطرح کرده باشه !
وگرنه هم چنان ...حتی ضعیف...اون نظریه وجود داره...

با معیارهایی که دارم عمیقا فهمیده ام که مردم هر ادم فوق معمولی را که به کاری بزرگ و یا در ظاهر ناممکن دست زده از قدیم و ندیم با انگ مستی یا دیوانگی بدنام کرده اند. اما در زندگی عادی هم تحمل میخواهد که در واکنش به هر ازادمنشانه و نجیبانه و نامنتظری بشنوی این بابا مست است!دیوانه است!ای شما هوشیاران شرم کنید!شرم کنید ای شما فرزانگان!
خیلی ها معتقدن که با شکوندن چیز هایی که برامون قانون شده میشه به شادمانی رسید !
و منم میگم اگه واقعا فکر می کنید این کار درسته...انجام بدید...ولی قبلش به اون مسائلی که گفتم جواب بدید !
هر وقت جوابی که گرفتید "مطلق" بود...بعد در مورد "زندگی کردن یا نه" تصمیم بگیرید....
چندین حالت متصور هست...
1-معاد باشه و ما بریم اون طرف ب خاطر گناهمون جاودان بشیم در جهنم
2-معاد باشه اما گناه ما گناه جاودان کننده در جهنم نیست
3-معاد نیست و نیستی...

اینجور ک داری از 3 حرف میزنی اشتباهه...چرا؟...
انسانی ک خودکشی میکنه یک چیز رو باور داره"زندگی من توی این دنیا از هیچ بدتره!"...
این هم یک چیز کاملا احساساتی هست نه منطقی ک بخوایم ردش کنیم...
پس وقتی زندگی توی این دنیا...از نیستی هم بدتر باشه...چ لزومی هست از نیستی بترسیم؟ :)
"ی مسئله ای ک اینجا فراموش کردی و برای همین حرف هم رو نمیفهمیم اینه ک با خودکشی شاید من ب آرامش نرسم...اما آرامش من بسیار بیش از الان خواهد بود!...ب عبارتی خوب نخواهم شد اما خوبتر خواهم شد!"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از .:LORD:. :
به نظرشما یه همچین شخصی حاضر میشه پیش روانپزشک بره؟!
هر کسی شرایط سخت زندگی خودشو داره...قبول دارم نباید قضاوت کرد ولی به هر حال تحت هیچ شرایطی خودکشی راه مناسب نیست.حتما یه چیزی هست که خود کشی گناه کبیره ست.
:| من 3 ماهِ که میرم پیش روانپزشک .. اجباری هم نبود .. صرفا برای ساکت کردن خانواده.. برای این که هیچ وقت نفهمن به چی فک میکنم :|

نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Ehem_Ehem :
آدم ضعیفی هستی
شاید من ضعیفم.. میگن تو دنیا باید بجنگی .. من حتی حوصله جنگیدن رو ندارم.. شایدم از این همه جنگیدن برای هیچی خسته شدم... دیشب انچنان شوکی بهم وارد شد که دیگه واقعا به بن بست رسیدم... من ادمی نیستم که بقیه ازم بترسن اما از همه میترسم.. :|
خوبی های دنیا در برابر بدی هاش خیلی کوچکه... 2 سالِ جز بدی هیچی ندیدم.. اگه امتحانه اسمش خیلی طولانی بود منم خسته شدم انگار سر جلسه خوابم برده...
زنی که شاید به اندازه مامانم دوسش داشتم به حرفای مردم گوش میده و تائید میکنه... این جور چیزا سر سوزن برام اهمیت نداره.. چون واسه حرف دیگران زندگی نکردم.. واسه خودم بودم.. واسه خودم هم میخوام نباشم :|

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

من در این ضمینه خیلی فکر کردم ، فهمیدم تا اونجایی که میدونم افکار و نظر های قبلی ـیم تا حدودی رویایی بودن .
من شعار نمیدادم ، چون خودم هم سعی میکردم به این فکر کنم که زندگی هنوز جایی برای من داره .
اما خب گاهی وقت ها هست ، آدم برای اینکه بتونه زندگی کنه و برای چند لحظه از گرفتاری ـهاش آزاد بشه ، دست به کارهای اشتباهی میزنه ... من خودم اگر جای این فرد بودم ، خودکشی و اشتباه یک باره رو به عمری اشتباه کردن و زجر کشیدن از زندگی ترجیح میدادم .
فقط میخوام بگم از بالــــآ نگاه نکنیم ، به این فکر کنیم که اگر خودمون در اون موقعیت بودیم چه می کردیم .
سؤالی که برای من ایجاد شده اینه که امکان نداره مشکلات ـی که در زمان ما وجود دارع فقط مختص زمان ما باشه . یعنی در زمانهای قبل هم بوده چنین موقعیت هایی .
چرا اونهـــــآ دست به خودکشی نمی ـزدن ؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از hеѕтег ргчппе :
من در این ضمینه خیلی فکر کردم ، فهمیدم تا اونجایی که میدونم افکار و نظر های قبلی ـیم تا حدودی رویایی بودن .
من شعار نمیدادم ، چون خودم هم سعی میکردم به این فکر کنم که زندگی هنوز جایی برای من داره .
اما خب گاهی وقت ها هست ، آدم برای اینکه بتونه زندگی کنه و برای چند لحظه از گرفتاری ـهاش آزاد بشه ، دست به کارهای اشتباهی میزنه ... من خودم اگر جای این فرد بودم ، خودکشی و اشتباه یک باره رو به عمری اشتباه کردن و زجر کشیدن از زندگی ترجیح میدادم .
فقط میخوام بگم از بالــــآ نگاه نکنیم ، به این فکر کنیم که اگر خودمون در اون موقعیت بودیم چه می کردیم .
سؤالی که برای من ایجاد شده اینه که امکان نداره مشکلات ـی که در زمان ما وجود دارع فقط مختص زمان ما باشه . یعنی در زمانهای قبل هم بوده چنین موقعیت هایی .
چرا اونهـــــآ دست به خودکشی نمی ـزدن ؟
ظرفیت و تحمل ادما با هم فرق داره

H.E

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان ۱|فـرزانگان 3
شهر
ـتهران
دانشگاه
دانشـگاه تهــران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایــشی

چندین حالت متصور هست...
1-معاد باشه و ما بریم اون طرف ب خاطر گناهمون جاودان بشیم در جهنم
2-معاد باشه اما گناه ما گناه جاودان کننده در جهنم نیست
3-معاد نیست و نیستی...

اینجور ک داری از 3 حرف میزنی اشتباهه...چرا؟...
انسانی ک خودکشی میکنه یک چیز رو باور داره"زندگی من توی این دنیا از هیچ بدتره!"...
این هم یک چیز کاملا احساساتی هست نه منطقی ک بخوایم ردش کنیم...
پس وقتی زندگی توی این دنیا...از نیستی هم بدتر باشه...چ لزومی هست از نیستی بترسیم؟ :)
"ی مسئله ای ک اینجا فراموش کردی و برای همین حرف هم رو نمیفهمیم اینه ک با خودکشی شاید من ب آرامش نرسم...اما آرامش من بسیار بیش از الان خواهد بود!...ب عبارتی خوب نخواهم شد اما خوبتر خواهم شد!"
کدوم یکی از این 3 حالتی که اسم بردی باعث ارامش بیشتر میشه ؟!
پس قبول داریم که کسی که خودکشی میکنه کاملا احساسی داره با قضیه برخورد میکنه ؟
یک احساس غلط !
و کی این خوبتر رو تضمین کرده ؟
کی تصمین کرده که با اختیاری که الان داریم نمیشه خوبتر رو اینجا بدست اورد...اونم در شرایطی که هیچ منطقی برای وجود اختیار بعد مرگ وجود نداره...!

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

@ سایهــ سرد : منظورت اینه که ظرفیت و حد تحمل مردم در همین چند سال کاهش پیدا کرده ؟

saghar128

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از سایهـ سرد :
شاید من ضعیفم.. میگن تو دنیا باید بجنگی .. من حتی حوصله جنگیدن رو ندارم.. شایدم از این همه جنگیدن برای هیچی خسته شدم... دیشب انچنان شوکی بهم وارد شد که دیگه واقعا به بن بست رسیدم... من ادمی نیستم که بقیه ازم بترسن اما از همه میترسم.. :|
خوبی های دنیا در برابر بدی هاش خیلی کوچکه... 2 سالِ جز بدی هیچی ندیدم.. اگه امتحانه اسمش خیلی طولانی بود منم خسته شدم انگار سر جلسه خوابم برده...
زنی که شاید به اندازه مامانم دوسش داشتم به حرفای مردم گوش میده و تائید میکنه... این جور چیزا سر سوزن برام اهمیت نداره.. چون واسه حرف دیگران زندگی نکردم.. واسه خودم بودم.. واسه خودم هم میخوام نباشم :|
لایک!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از H.E :
کدوم یکی از این 3 حالتی که اسم بردی باعث ارامش بیشتر میشه ؟!
پس قبول داریم که کسی که خودکشی میکنه کاملا احساسی داره با قضیه برخورد میکنه ؟
یک احساس غلط !
و کی این خوبتر رو تضمین کرده ؟
کی تصمین کرده که با اختیاری که الان داریم نمیشه خوبتر رو اینجا بدست اورد...اونم در شرایطی که هیچ منطقی برای وجود اختیار بعد مرگ وجود نداره...!
پرسیدی کی تضمین میکنه...
جوابت رو اینجوری میدم...
کی فکرشو میکرد زندگی من ب این جا برسه؟(لازمه بگم من نوعی؟...)کی فکرشو میکرد روزی از امتحان خسته بشم...
و کی...واقعا کی...فکرشو میکرد ب جایی برسم ک"نتوانم روز بدون چرایم را با انتظار روزی دارای چرا پشت سر بگذارم"؟
میگم بازم...
ب نظرم شاید احساسی باشه این حس...اما ب این سادگی قابل انکار نیست...
ضمنا اینجا دیگه ب نظرم بازی با کلمات کردی...توی پست قبلی ب این رسیدیم ک میشه کسی با منطق باشه اما معاد رو قبول نداشته باشه...پس بعدش رو نیستی میدونه...پس دیگه احتمال وجود نداره چون از بعدش مطمئنه و قیاس آسان...

کدومش آرامش بخش تره؟؟...این مهم نیست...کدومش بیشتر امکان وقوعش هست در منطق؟ :)

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

سايه سرد: اگه واقعا انقد از زندگي خسته و سير باشي که بخواي خودکشي کني در لحظه انجامش ميدي، اينکه ميگي مثلا فلان تاريخ يني هنوز اميدواري!

sadlove: اين راهاي خودکشي که گفتي جواب نداده،با همشون ميشه مرد! منتها آدمي با خودکشي ميميره که واقعا قصد خودکشي داشته باشه، نترسه،آدمي که ته دلش راضي نيست بميره يه جوري ميزنه که نميره

پوريا: اينکه با خواست ديگري به اين دنيا اومدي و امکاناتي بهت تعلق گرفته توفيق اجباريه و در برابرش مسئول نيستي
اما حالا که از امکاناتت استفاده کردي ديگه مسئولي

saghar128

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از Lovesky :
سايه سرد: اگه واقعا انقد از زندگي خسته و سير باشي که بخواي خودکشي کني در لحظه انجامش ميدي، اينکه ميگي مثلا فلان تاريخ يني هنوز اميدواري!

sadlove: اين راهاي خودکشي که گفتي جواب نداده،با همشون ميشه مرد! منتها آدمي با خودکشي ميميره که واقعا قصد خودکشي داشته باشه، نترسه،آدمي که ته دلش راضي نيست بميره يه جوري ميزنه که نميره

پوريا: اينکه با خواست ديگري به اين دنيا اومدي و امکاناتي بهت تعلق گرفته توفيق اجباريه و در برابرش مسئول نيستي
اما حالا که از امکاناتت استفاده کردي ديگه مسئولي
وقتی یک نفر تارخی برای خودکشی میگه یعنی اون روز از اعتبار ویژه ای نسبت به سایر روزها برخورداره...
اون کسی که حتی یکبار برای مسخره بازی هم خودکشی میکنه ترسش میریزه(!)(وقتی فقط قصدش ترساندن دیگرانه)و اونی که دست به خودکشی میزنه یعنی از تمام سدهای فکری گذشته و جای ترسی نیست اما بعضی اوقات تمام اعمالش کاری انجام نمیشه و عمل خودکشی را باید با محکم کاری انجامش داد اگر کمی ناقص باشه باعث زجر کشیدن چندبراب تو دنیا میشه...
اینکه ما ازامکانات هم استفاده کردیم هم چیزی نبوده کهما بخوایم اونی که به ما جون داده وسایل حفظ اون جون هم به ما داده و غریزه ای هم داده تا از امکانات استفاده کنیم!

H.E

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان ۱|فـرزانگان 3
شهر
ـتهران
دانشگاه
دانشـگاه تهــران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایــشی

پرسیدی کی تضمین میکنه...
جوابت رو اینجوری میدم...
کی فکرشو میکرد زندگی من ب این جا برسه؟(لازمه بگم من نوعی؟...)کی فکرشو میکرد روزی از امتحان خسته بشم...
و کی...واقعا کی...فکرشو میکرد ب جایی برسم ک"نتوانم روز بدون چرایم را با انتظار روزی دارای چرا پشت سر بگذارم"؟
میگم بازم...
ب نظرم شاید احساسی باشه این حس...اما ب این سادگی قابل انکار نیست...
ضمنا اینجا دیگه ب نظرم بازی با کلمات کردی...توی پست قبلی ب این رسیدیم ک میشه کسی با منطق باشه اما معاد رو قبول نداشته باشه...پس بعدش رو نیستی میدونه...پس دیگه احتمال وجود نداره چون از بعدش مطمئنه و قیاس آسان...

کدومش آرامش بخش تره؟؟...این مهم نیست...کدومش بیشتر امکان وقوعش هست در منطق؟ :)
چون حرفام رو سعی کرده بودی با منطق جواب بدی..منم احساس رو کم رنگ کردم...
شاید درست نباشه که در جوابه حرفات اینو بگم...ولی به نظرم این شعر مفهوم خوبی از زندگی و چیزایی که به مرگ و زندگی مربوط هستن رو داره...(نمیخوام بازم با جمله جوابت رو بدم..چون در هر صورت من عقیده خودم رو دارم و ظاهرا نقطه مقابل شماست:D..کسی که میخواست منظور من رو متوجه شه...تا حالا مطلب رو گرفته..دیگه بقیه اش به قوله خودت بازی با کلمات و حتی از نظر من مفهومه...)

آیا شما که صورتتان را
در سایه نقاب غم انگیز زندگی
مخفی نموده اید
گاهی به این حقیقت یاس آور
اندیشه می کنید که زنده های امروزی
چیزی به جز تفاله یک زنده نیستند ؟

گوئی که کودکی
در اولین تبسم خود پیرگشته است
و قلب-این کتبیه مخدوش
که در خطوط اصلی آن دست برده اند-
به اعتبار سنگی خود دیگر
احساس اعتماد نخواهد کرد

شاید که اعتیاد به بودن
و مصرف دائم مسکن ها
امیال پاک و ساده انسانی را
به ورطه زوال کشانده است

شاید که روح را
به انزوای یک جزیره نامسکون
تبعید کرده اند
.....

فروغ فرخزاد/دیوان تولدی دیگر/دیدار در شب...

پ.ن:مهماش بولد شدن....

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از Lovesky :

عزیزم من که گفتم :

هیچ کدوم از اینا قطعا نتیجه نمیده !!
شاید بشه , اما ریسک زنده موندنش وجود داره !!

اون قسمت که آبی کردم دقیقا"" چه ربطی داره ؟! وقتی دکترا بتونن نجاتش بدن !!

کسی که رگ گردنشو میزنه از تو بالکن میفته و پیشونیشم میشکنه اما باز نجاتش میدن ...

کسی که گلوله شلیک میکنه به مغزش اما باز نجاتش میدن ...

اینا نمیخواستن خودکشی کنن ؟! طرف واسه فان گلوله زده به مغزش پس !؟! :D یه جوری زده به مغزش که زنده بمونه ؟! =))
قیافشم خراب شده 24 ساعت زیر عمل پلاستیک ... اینا همش واسه فان بوده؟! =))

(تجربه دو تا از دوستام بود اینا که گفتم !! )

بالا