• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خودکشی !

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک
پاسخ : خودکشی !

بیشتر آدمایی که خودکشی میکتن از زندگیشون راضی نیستن
این کارو میکنن که راحت شن چون آدمای ضعیفی هستن که میخوانن فقط از همه چی فرار کنن
ولی آیا تا به حال فک کردن بعد از مرگ قراره چی بشن؟
خب معلومه میرن جهنم
اونوقت بد تر از جهنم هست اصن؟
از چاله در میان میفتن تو چاه!
خلن بخدا! :D :))

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از prabd.chess :
اعتقاد بر اینه که ما 3جور خودکشی داریم
1-خودکشی خودخواهانه:مثلا زندگی سخت باشه و طرف خودکشی کنه
2-خودکشی دگرخواهانه:خودکشی نوع دوستانه.مثلا ملوان یه کشتی وقتی میبینه کشتیش با اون همه مسافر و ادم داره غرق میشه خودکشی میکنه
3-خودکشی اعتقادی:طرف به ته خط رسیده و به پوچی رسیده.دیگه انگیزه ای برای زندگی ندارد(با اولی کاملا متفاوت است)
الان بح3 ما سر کدومشونه؟
مطمئنا سر دومی نیست چون آسیب اجنماعی محسوب نمیشه
هر چند که اونم حرامه
خدا یه همچین اجازه ای به کسی نداده

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای
پاسخ

عوامل خودکشی خیلی وقتا اشخاص دیگه ای توی جامعه هستن که زندگی رو برای آدم سخت میکنن. خب آدم به جای اینکه خودکشی کنه، بره این آدمها رو بکشه! حالش هم بیشتره، هیجانش هم بیشتره. مثلا خودتون ببینید کدوم با حال تره ؟ دستای یکی رو با طناب ببندین و از ساختمون پرتش کنین، یا خودتون بپرین پایین؟ یا اینکه مغز یه نفر رو با گلوله بپاشین رو دیوار یا خودتون رو با گلوله بکشین؟ من که فک نمیکنم خودکشی لذتی داشته باشه.

demon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از Hiss!!! :
آقا جوووووووووون ماماناتون جواب این سوال منو بدید.من میگه چرا اومدن آدم توی این دنیا دست خودش نیست ولی نمی تونه با دستای خودش از این دنیا بره.محمد حسین به دادم برس.آقا این دفعه جون پدراتون جواب کلیشه ای ندین.vihan تو هم همیت طو ر

من خودم خیلی اعتقاد ندارم
میگن قبل از اینکه ما به این دنیا بیام تو عوالم ذر و اینا خدا یه دور فیلم زندگی دنیامونو نشونمون میده بعد همه میگن خدایا بذار زندگی کنیم بهتر از این میشه
یبارم از یه حاج اقای پیش نماز پرسیدم گفت اومدنمون تو این دنیا رو خودمون از خدا می خوایم
بازم اگه خیلی جدی دنبال جوابتی سایت مراجع جواب میدن یا تو گوگل سرچ کن پاسخگویی به شبهات شرعی

درباره رفتن از دنیام که بابا همین عمر طبیعی هم کمه!!! حالا بزن زودتر خودتو بکش!!! :-ss :O

SHINE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
تهران

کسي که خودکشي ميکنه براي خودش هست
ديگه توجهي به ديگران نميده
همه چيز براش بي معنا هست و از همه چيز ميبره
اصلا چون هيچ انگيزه اي نداره خودشو ميکشه
چون فکر ميکنه همه چيز بد هست و بهتر نميشه
بعدشم اگه کسي بخواد خودکشي که ديگه به دستوراي دين فکر نميکنه که حرام هست يا نه
ما نميتونيم بگيم ضعيف هست از کجا معلوم اگه ما جاي اون باشيم اينکارو نکنيم؟؟؟؟

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از SHINE :
بعدشم اگه کسي بخواد خودکشي که ديگه به دستوراي دين فکر نميکنه که حرام هست يا نه
ما نميتونيم بگيم ضعيف هست از کجا معلوم اگه ما جاي اون باشيم اينکارو نکنيم؟؟؟؟
دقیقا مهمشم همینه،اینکه تو شرایط سخت بهشون عمل کنی
بعدشم میتونم همین حالا صد نفرو برات مثال بزنم که تو این شرایط بودنو این کارو این کارو نکردن (حالا به هر دلیلی)
قرار نیست آدمای ضعیف و آدمایی که بخاطر خدا شرایط سختو تحمل میکنن برابر باشن (خدا که مثل ما بی انصاف نیست!)

SHINE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
تهران

به نقل از Lovesky :
دقیقا مهمشم همینه،اینکه تو شرایط سخت بهشون عمل کنی
بعدشم میتونم همین حالا صد نفرو برات مثال بزنم که تو این شرایط بودنو این کارو این کارو نکردن (حالا به هر دلیلی)
قرار نیست آدمای ضعیف و آدمایی که بخاطر خدا شرایط سختو تحمل میکنن برابر باشن (خدا که مثل ما بی انصاف نیست!)
کسي واقعا بخواد اينکارو بکنه اهميت نميده
آره مهم همين هست که تو شرايط سخت عمل کني
اما واقعيت لزوما بهترين و منطقي ترين و عاقلانه ترين چيز نيست
بخاطر همين خيلي ها ديگه اهميت نميدن به اين چيزا اون صد نفر هم که خودشونو نکشتن چون هنوز اميد دارن که بهتر ميشه وضعشون

• لایک
امتیازات: demon

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از SHINE :
بخاطر همين خيلي ها ديگه اهميت نميدن به اين چيزا اون صد نفر هم که خودشونو نکشتن چون هنوز اميد دارن که بهتر ميشه وضعشون
اصلام اینطور نیست هیچکدوم از این افرادی که میگم نه انگیزه ای داشتن و نه دارن برای بهتر شدن اوضاعشون
آدمی که نتونه جلوی واقعیتای تلخ زندگیشو بگیره به چه دردی میخوره پس اصن یه همچین فردی آدم نیست
فردی که یه سری چرندیاتو به حرف خدا مقدم بدونه همون بمیره بهتره ولی باید منتظر عواقبش تو اون دنیا هم باشه

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از Lovesky :
اصلام اینطور نیست هیچکدوم از این افرادی که میگم نه انگیزه ای داشتن و نه دارن برای بهتر شدن اوضاعشون
آدمی که نتونه جلوی واقعیتای تلخ زندگیشو بگیره به چه دردی میخوره پس اصن یه همچین فردی آدم نیست
فردی که یه سری چرندیاتو به حرف خدا مقدم بدونه همون بمیره بهتره ولی باید منتظر عواقبش تو اون دنیا هم باشه
برای فردی که زندگیش در این 3 کلمه خلا3 است این استدلالها درست است:خدا احکام بهشت
اما بدانید افرادی که خودکشی میکنند اگر برای ضعف نبوده باشد چه بسا برای نبوغ یا تفاوت نباشد؟

ساقي

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمانشاه

به نقل از prabd.chess :
برای فردی که زندگیش در این 3 کلمه خلا3 است این استدلالها درست است:خدا احکام بهشت
اما بدانید افرادی که خودکشی میکنند اگر برای ضعف نبوده باشد چه بسا برای نبوغ یا تفاوت نباشد؟
ممكنه يه كم بيشتر توضيح بدين !
يعني چي كه براي نبوغ يا تفاوت ؟
وقتي بعدش ديگه نيستي اون نبوغ يا تفاوت به درد كي مي خوره ؟يا بهتره بگم اصلا چه ارزشي مي تونه داشته باشه ؟

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از ساقي :
ممكنه يه كم بيشتر توضيح بدين !
يعني چي كه براي نبوغ يا تفاوت ؟
وقتي بعدش ديگه نيستي اون نبوغ يا تفاوت به درد كي مي خوره ؟يا بهتره بگم اصلا چه ارزشي مي تونه داشته باشه ؟
حرفت از یه نظر درسته...ما تو فلسفه هم داریم شدن و نه بودن...اما به این هم توجه کن اگه اون فرد نابغ باشه به تو هیچ ربطی نداره...اون برای خودش زندگی میکنه...لازمه ی نبوغ مسلما سود رساندن به تو نیست...
دیوانه:نابغه و بسیار خنگ...در یک کلام...جامعه را افرادی با هوش متوسط میسازند...احمق ها و نخبه ها دوام نمیاورند

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از prabd.chess :
شما هنوز مفهوم واقعی زندگی رو درک نکردید
حقایقی در دنیا وجود دارن که حتی اگر حیوانات بی فهم هم اونا رو میدونستن دنیا رو متحول میکردن
اما افسوس که ما انسانها...
خدا دنیا رو برای آدمها آفریده
برای اینکه بتونن توی اون رشد کنن و به یه سری حقایق برسن
مگه میشه چیزی تو اون وجود داشته باشه که انسان نتونه اونو مهار کنه بله میشه در دو حالت:
1-خداوند صلاح ندونه
2-عامل اون خود انسانها و نادونیشون باشه
متاسفانه نگاه عمیقی به مسائل ندارید

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از Lovesky :
شما هنوز مفهوم واقعی زندگی رو درک نکردید
حقایقی در دنیا وجود دارن که حتی اگر حیوانات بی فهم هم اونا رو میدونستن دنیا رو متحول میکردن
اما افسوس که ما انسانها...
خدا دنیا رو برای آدمها آفریده
برای اینکه بتونن توی اون رشد کنن و به یه سری حقایق برسن
مگه میشه چیزی تو اون وجود داشته باشه که انسان نتونه اونو مهار کنه بله میشه در دو حالت:
1-خداوند صلاح ندونه
2-عامل اون خود انسانها و نادونیشون باشه
متاسفانه نگاه عمیقی به مسائل ندارید
من بین دوستام هم ادم مغروریم...پس ببخش که تو رو قابل برای نظر دادن در مورد خودم نمیدونم...هیچگاه انسانی که عقیده ی خود را والاتر از عقیده ی دیگری بداند ندیده ام...اری چنین فردی را نتوان انسان نامید...او 3رفا از نسل ادم است...
در مورد خدا بحث زیاد هست...اکنون بسی از فلاسفه ی غرب به این رسیده اند که وجود خدا شرطی نالازم و ناکافی برای توجیح فیزیک و فرای ان است

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از prabd.chess :
من بین دوستام هم ادم مغروریم...پس ببخش که تو رو قابل برای نظر دادن در مورد خودم نمیدونم...هیچگاه انسانی که عقیده ی خود را والاتر از عقیده ی دیگری بداند ندیده ام...اری چنین فردی را نتوان انسان نامید...او 3رفا از نسل ادم است...
در مورد خدا بحث زیاد هست...اکنون بسی از فلاسفه ی غرب به این رسیده اند که وجود خدا شرطی نالازم و ناکافی برای توجیح فیزیک و فرای ان است
من هیچوقت نظر خودمو بالاتر از نظر دیگران نمیدونم...هیچوقت
ولی ایمان دارم که انسان محدوده و همه چیز براش قابل فهم نیست
در مورد وجود خدا هم باید بهت بگم در مقابل اون بسیاری از فلاسفه غرب که عدم وجود خدا رو اثبات کردن
فلاسفه ای هم وجود دارن که وجود خدا رو ثابت کردن
در ضمن همون فیزیکیم که میگی برای اثباتش خدا رو رد کردن قابل رده
همون کاری انیشتن چندین سال پیش با خیلی از قوانین همین علم کرد
ولی اگر مغروریو نظر هیچکسو قبول نداری میتونی منتظر مرگ باشی تا همه چیزیو بهت ثابت کنه
(البته برات دعا میکنم که این اتفاق نیفته!)

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از Lovesky :
من هیچوقت نظر خودمو بالاتر از نظر دیگران نمیدونم...هیچوقت
ولی ایمان دارم که انسان محدوده و همه چیز براش قابل فهم نیست
در مورد وجود خدا هم باید بهت بگم در مقابل اون بسیاری از فلاسفه غرب که عدم وجود خدا رو اثبات کردن
فلاسفه ای هم وجود دارن که وجود خدا رو ثابت کردن
در ضمن همون فیزیکیم که میگی برای اثباتش خدا رو رد کردن قابل رده
همون کاری انیشتن چندین سال پیش با خیلی از قوانین همین علم کرد
ولی اگر مغروریو نظر هیچکسو قبول نداری میتونی منتظر مرگ باشی تا همه چیزیو بهت ثابت کنه
(البته برات دعا میکنم که این اتفاق نیفته!)
مقصود من این نیست که چون مغرورم بحث نکنم...من گفتم در حدی نیستی که بخوای در مورد من نظر بدی(کم از فلسفه و منطق نمیدونم!)...
بنده الان خودم بدون هیچ استادی تمامی براهینی که تاکنون برای اثبات خدا دیده ام را رد کرده ام و دو تا عدم اثبات قرص و محکم دارم برایش...بح3 فیزیک هم جدا از اون مطرح میشه...چرا که فلسفه از فیزیک جداست

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از prabd.chess :
مقصود من این نیست که چون مغرورم بحث نکنم...من گفتم در حدی نیستی که بخوای در مورد من نظر بدی(کم از فلسفه و منطق نمیدونم!)...
بنده الان خودم بدون هیچ استادی تمامی براهینی که تاکنون برای اثبات خدا دیده ام را رد کرده ام و دو تا عدم اثبات قرص و محکم دارم برایش...بح3 فیزیک هم جدا از اون مطرح میشه...چرا که فلسفه از فیزیک جداست
لطفا برهانتو بگو شاید ما هم بهره ببریم

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از Lovesky :
لطفا برهانتو بگو شاید ما هم بهره ببریم
اینجا جاش نیست...مثلا انجمن روانشناسی است...با عرض معذرت از مدیر انجمن بابت اسپمهای فلسفی خالص :-[
از دیدگاه روانشناسی ما اغلب افراد افسرده را برای خودکشی داریم و افراد دیوانه را...یعنی متفاوت ها و شکست خورده ها...در یک کلام به نظرم دلیل خودکشی یک چیز است:فردی که خود را پیدا نکرده است دنبال خود در جامعه میگردد...و خود های جامعه با هم تضاد دارند...و شخص فرو میپاشد :(

ساقي

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمانشاه

معناي زندگي عميق تر از اونيه كه فلسفه و يا منطق بتونه به تنهايي براي درك كردنش كافي باشه .
مطمئنا عقل تنها ظرفيت درونيه ما انسان ها نيست . چيز هاي ديگه اي هم در درونمون وجود داره كه اگر ازش استفاده نكنيم نمي تونيم خيلي از حقايق رو درك كنيم .

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

اونایی که میگن خودکشی جرات می خواد واسه این حرف کاراشونو توجیه می کنن خیلی ترسو ان!!! شجاعت اینه که وایستی و مبارزه کنی!
من شعار نمی گم چون خودم چند بار به کار فکر کردم در برابر مشکلات بزرگ

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از no one :
اونایی که میگن خودکشی جرات می خواد واسه این حرف کاراشونو توجیه می کنن خیلی ترسو ان!!! شجاعت اینه که وایستی و مبارزه کنی!
من شعار نمی گم چون خودم چند بار به کار فکر کردم در برابر مشکلات بزرگ

باز میگن مشکل...اقا جان من میگم خیلی وقتا دلیل خودکشی عقیدتی است...یعنی اگه طرف بهترین شرایط رو هم داشت باز خودکشی میکرد

بالا