• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام
یک توصیه دوستانه و نامحبوب؛
یه نکته عجیب و جالبی که دیدم درباره رشته مهندسی مواد بود، شریف تا ۱۵۰۰، تهران و امیرکبیر تا ۲۰۰۰، علم و صنعت تا ۳۰۰۰ قبول میشه.
من اگه جای شما بودم و رتبه‌م مرزی بود به جای اینکه شهرستان برم رشته کامپیوتر بخونم میرفتم مواد می‌خوندم یکی از دانشگاه‌های تهران.
تقریبا صنعتی در کشور نیست که به مواد ارتباط نداشته باشه :)

دانشگاه کلا خیلی خیلی مهم‌تر از رشته‌ست، عموم کورس‌های دانشگاهی علی‌الخصوص کامپیوتر در یوتیوب هست از بهترین دانشگاه‌های دنیا.
اگر کسی میخواد کامپیوتر رو ادامه بده، ۴ سال به خاطر اسم و جو دانشگاه مواد بخونه؟

mahzoun99

Little Moving Creature
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
N/A
دانشگاه
AUT
رشته دانشگاه
Math -> CS
یک توصیه دوستانه و نامحبوب؛
یه نکته عجیب و جالبی که دیدم درباره رشته مهندسی مواد بود، شریف تا ۱۵۰۰، تهران و امیرکبیر تا ۲۰۰۰، علم و صنعت تا ۳۰۰۰ قبول میشه.
من اگه جای شما بودم و رتبه‌م مرزی بود به جای اینکه شهرستان برم رشته کامپیوتر بخونم میرفتم مواد می‌خوندم یکی از دانشگاه‌های تهران.
تقریبا صنعتی در کشور نیست که به مواد ارتباط نداشته باشه :)

دانشگاه کلا خیلی خیلی مهم‌تر از رشته‌ست، عموم کورس‌های دانشگاهی علی‌الخصوص کامپیوتر در یوتیوب هست از بهترین دانشگاه‌های دنیا
اینی که میگم تا حدی شخصیه ولی خوبه بررسی کنه هرکس.
شخصا بعد یه سال تو دانشگاه فهمیدم که حتی اگه مهندسی کامپیوتر(چیزی که از دبیرستان میخواستم) میرفتم به خاطر علایقم فشار روانی بیشتری روم بود. به خاطر همین ترجیح دادم به علوم کامپیوتر تغییر رشته بدم. میخوام بگم تاثیر علاقه‌تون رو اصلا دست کم نگیرید که خیلی وقتا همونه که بهتون انگیزه و قدرت تلاش کردن میده.

ولی جز علاقه, این حرف باگ‌های زیادی داره واقعا. اینکه بخوای مواد بخونی و خودآموز کورس‌های مرتبط به کامپیوتر ببینی با اینکه مستقیما کامپیوتر بخونی از زمین تا آسمون فرق داره. اگه واقعا میخواید بخونید(و حضور تو اون دانشگاه براتون رزومه بشه), کارای دانشگاه رو حداقل باید در حد یه کار پارت تایم در نظر بگیرید(که بازم این رزومه بخش بیشترش مربوط به مواد میشه نه کامپیوتر). اگه نمیخواید بخونید, اصلا چرا بیاید دانشگاهی که اذیتتون کنه و وقت زیادی ازتون ببره؟
در واقع وقتی داری مواد دانشگاه تهران میخونی, تا یه حد محدودی میتونی رزومه "کامپیوتر دانشگاه تهران" برای خودت بسازی چون داری مواد میخونی!

یه داستان تغییر رشته هم وجود داره. که اگه خواستین برین سمتش حتما احتمال نشدنش رو هم در نظر بگیرین.

من بین برق خواجه نصیر و برق پردیس امیرکبیر موندم به نظرتون سخت گیری اساتید امیرکبیر زیاده؟
و اینکه شرایط انتخاب گرایش تو برق چجوریه با توجه به معدل گرایش انتخاب میکنن یا محدودیتی نداره؟
@Antimony

و این که جو امیرکبیر نسبت به دانشجویان پردیس چجوریه؟
ببین تا جایی که من دیدم کسی اهمیتی نمیده به اینکه پردیسی یا نه, خیلی از رنک‌ها و خفن هامون هم پردیسی ان.
ولی در این مدتی که من اینجا بودم, پیش اومده که آدمی پیدا بشه که چرت و پرت بگه راجع به پردیسیا, ولی خود بچه‌های غیر پردیسی اومدن جوابشو دادن و دهنشو بستن و حتی از جمع‌هاشون تردش کردن. حالا باز من بیشتر دانشکده خودمون و ورودی خودمونو دیدم. ولی تو سطح دانشگاهم ندیدم تاحالا کسی شکایت کنه ازین موضوع. (دقت کن که اطلاعات من میتونه ناقص باشه دیگه)

reza__sh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران؟
رشته دانشگاه
برق
من بین برق خواجه نصیر و برق پردیس امیرکبیر موندم به نظرتون سخت گیری اساتید امیرکبیر زیاده؟و اینکه شرایط انتخاب گرایش تو برق چجوریه با توجه به معدل گرایش انتخاب میکنن یا محدودیتی نداره واین که جو امیرکبیر نسبت به دانشجویان پردیس چجوریه؟
بنظر شخصی خودم وقتی روزانه خواجه نصیر میتونی بخونی بری پردیس امیرکبیر هزینه اضافیه با توجه به اینکه پردیس امیرکبیر هم هزینه ش کم نیست واقعا فک کنم الان حدودا ترمی 8 7 باشه حداقل و واقعا جوری نیست که بگی بری خواجه نصیر نسبت به امیرکبیر چیز خیلی خیلی ویژه ایی رو از دست دادی واسه انتخاب گرایش هم تو کارشناسی بستگی به دانشگاه داره ولی معمولا اغلب اون گرایشی که میخوان میرن ولی خب امتیاز بندی و فرمولش تو عکس زیر هست

photo_2021_11_28_00_08_11.jpg

• لایک
امتیازات: f.h.f

Iman Page

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1
اگر بخواین این دانشگاه ها رو اولویت بندی کنین چطوری می‌چینین؟ (مهندسی کامپیوتر)
دانشگاه تبریز
دانشگاه اصفهان
دانشگاه صنعتی اصفهان
دانشگاه شیراز

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
دانشگاه تبریز
دانشگاه اصفهان
دانشگاه صنعتی اصفهان
دانشگاه شیراز
از اون جایی که از مکان صنعتی و دانشگاه اصفهان گفتن، تنها در صورتی صنعتی رو اول این فهرست میذارم که سرم تو کار خودم باشه و آدم گشت و گذار نباشم و با دیدن شن‌های بیابان، ذکر خدا کنم.

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
دانشگاه تبریز
دانشگاه اصفهان
دانشگاه صنعتی اصفهان
دانشگاه شیراز
کدوم شهری؟ و چه رشته‌ای میخوای بزنی؟

mahs@a

"*"
نام مرکز سمپاد
farz
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه تبریز
دانشگاه اصفهان
دانشگاه صنعتی اصفهان
دانشگاه شیراز
بنظرم:
دانشگاه صنعتی اصفهان
دانشگاه اصفهان
دانشگاه شیراز
دانشگاه تبریز

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
شیطان پرستیِ آنتوان لاوی(ص)

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
دانشگاه تبریز
دانشگاه اصفهان
دانشگاه صنعتی اصفهان
دانشگاه شیراز
تبریز نژاد پرستی زیاد داره
اصفهان اب و هواش خیلی اوکی نیست
من شیراز رو می زنم اول لیست
مگه این که اینقدر رنکینگ دانشگاه واسم مهم باشه که بخوام برعکس اصولم برم جلو
در هر حال بستگی به خودت داره
می خوای زندگیت تک بعدی پیش بره اول از همه صنعتی اصفهان
اگر نه بنظرم شیراز
بعد اصفهان بعد تبریز

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

این کصشعرا چیه؟ اتنیکی که سال‌ها تحت ستم اتنیکی هست رو چطور میگید نژادپرستی زیاده؟ همه دروس دانشگاه توسط همه اساتید به زبان سلیس فارسی تدریس و ارائه میشه. کسی از مردم هم کاری به کار شما نداره.

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
این کصشعرا چیه؟ اتنیکی که سال‌ها تحت ستم اتنیکی هست رو چطور میگید نژادپرستی زیاده؟ همه دروس دانشگاه توسط همه اساتید به زبان سلیس فارسی تدریس و ارائه میشه. کسی از مردم هم کاری به کار شما
این حرفو من نزدم
از چنتا از دانشجو های رشته های مختلف پرسیدم
ضمن این که چون فارسی سیلیس درس داده می شه دلیل بر این نیست که نژاد پرست نیست
حتی یکی از کسایی که باهاش حرف می زدم گفت واسه کار کردن اینجا خیلی دردسر داری

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
این حرفو من نزدم
از چنتا از دانشجو های رشته های مختلف پرسیدم
ضمن این که چون فارسی سیلیس درس داده می شه دلیل بر این نیست که نژاد پرست نیست
حتی یکی از کسایی که باهاش حرف می زدم گفت واسه کار کردن اینجا خیلی دردسر داری
هرکی میگه کصشعر میگه. بیاد نمونه‌هایی از تبعیض نژادی/اتنیکی که قرار گرفته رو توضیح بده! مگه کار هم هست که براش دردسر داشته باشی. آذربایجانشرقی جز مهاجرفرست‌ترین استان‌های ایرانه و طبیعیه در شهری که زبان و فرهنگ متفاوتی با شما داره کار و زندگی کردن سخت باشه

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
هرکی میگه کصشعر میگه. بیاد نمونه‌هایی از تبعیض نژادی/اتنیکی که قرار گرفته رو توضیح بده! مگه کار هم هست که براش دردسر داشته باشی. آذربایجانشرقی جز مهاجرفرست‌ترین استان‌های ایرانه و طبیعیه در شهری که زبان و فرهنگ متفاوتی با شما داره کار و زندگی کنی
حتی احتمال نمی دی حرفاش درست باشه با این که خود طرف ترک بود به من گفت که اینجا سختته
نژاد پرستی که می گیم دلیل بر این نیست مردم تمام اون منطقه نژاد پرستن شاید میانگین نژاد پرستی اون ناحیه نسبت به بخشی دیگه بیش تر باشه
+آها یه چیز دیگه یادم اومد این حرفارو حدودا یک سال پیش بهم زد مگه این که طی این یک سال تغییر کرده باشه

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
من یه چیزی در این مورد بگم که کلی هست. یه عده‌ای به شهری که زبان و فرهنگ متفاوتی با زادگاه خودش داره میره انتظار داره همه از چهره‌ش تشخیص بدن که ایشون متفاوته و به زبان خودش از اول حرف بزنن یا اکیپ دوستان همشهری(با زبان ترکی/ایکس) بخاطر این یه نفر همیشه فارسی/ایکس حرف بزنن. این یه تصور بیخود/بیجا/خودخواهانه‌ست. ملت در اکیپ دوستانه خودشون به زبان ایکس مادری خودشون حرف میزنن چون راحته! و مشکلی هم با شما ندارن، شماروهم به اکیپ خودشون راه میدن و به زبان شما هم با خودتون حرف میزنن و دوستانه برخورد میکنن. این شما هستی که این شرایط رو باید ببپذیری/نپذیری.

Iman Page

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1
اصفهان اب و هواش خیلی اوکی نیست
من شیراز رو می زنم اول لیست
مگه این که اینقدر رنکینگ دانشگاه واسم مهم باشه که بخوام برعکس اصولم برم جلو
در هر حال بستگی به خودت داره
می خوای زندگیت تک بعدی پیش بره اول از همه صنعتی اصفهان
اگر نه بنظرم شیراز
بعد اصفهان بعد تبریز
من خودم ترکم و اینکه تبریز هم بهم نزدیکتر هست احتمالا تبریز برام بیاد اول لیست ولی خب سطح علمی دانشگاه رو هم باید در نظر بگیرم

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
من خودم ترکم و اینکه تبریز هم بهم نزدیکتر هست احتمالا تبریز برام بیاد اول لیست ولی خب سطح علمی دانشگاه رو هم باید در نظر بگیرم
بنظرم اگه تبریز برات نزدیکتره همون اول تبریز رو بزن. البته پیشنهادم برای مهندسی کامپیتر اینه که حتی علوم کامپیترهای همه دانشگاه‌های تهران رو جلوتر از تبریز بزنی

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,759

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
هرکی میگه کصشعر میگه. بیاد نمونه‌هایی از تبعیض نژادی/اتنیکی که قرار گرفته رو توضیح بده! مگه کار هم هست که براش دردسر داشته باشی. آذربایجانشرقی جز مهاجرفرست‌ترین استان‌های ایرانه و طبیعیه در شهری که زبان و فرهنگ متفاوتی با شما داره کار و زندگی کردن سخت باشه
منم از چند نفر از دوستان تو این سالها شنیدم با دانشگاه تبریز خیلی مشکل داشتند. حتی دوستی که ترکی بلد بود. البته اگر انتخاب بین اردبیل و ارومیه و تبریز باشه خب تبریز معقوله. ولی انتخاب بین اصفهان شیراز تبریز باشه تبریز گزینه آخره.

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
منم از چند نفر از دوستان تو این سالها شنیدم با دانشگاه تبریز خیلی مشکل داشتند. حتی دوستی که ترکی بلد بود. البته اگر انتخاب بین اردبیل و ارومیه و تبریز باشه خب تبریز معقوله. ولی انتخاب بین اصفهان شیراز تبریز باشه تبریز گزینه آخره.
همونطور که گفتم مصادیقش باید بیان بشه و بعضیا واقعا انتظارات بیخود/خودخواهانه/کصشعر دارن.

بنظرم برای کسی که اردبیله برای هیچ رشته ای در دوران کارشناسی نمیارزه که بجای تبریز بره اصفهان یا شیراز.

بالا