• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics

sepeedar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
  • لایک
امتیازات: ili

MRz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
هر چند که در مورد رتبه های کنکور تو رشته های مشترک شک دارم حرفت درست باشه، ولی حتی اگر هم درست باشه بازم باید تاکید کنم که روحیه ی ۱۰ ۲۰ درصد بالای دانشجوهای شریف خیلی متفاوته با روحیه ی ۱۰ ۲۰ درصد بالای تهران.
من اصلا کاری با هوش و استعداد ندارم. واقعا قوی های شریف وحشیانه قوی هستن و من اینو به عنوان یه نخاله ی شریف دارم میگم. وقتی مثلا‌ یه دانشجوی سال دوم یا سوم کارشناسی فیزیک یا ریاضی شریف درسای دوره دکترا رو برمیداره و نمره ی تاپ کلاس میشه. یا دانشجوی مکانیکش برای کارآموزی میره bmw یا برقیایی که واسه کارآموزی میرن جاهایی مثل epfl و eth و TUM (و حتی قبل تر که وضع ویزا خراب نبود مورد MIT هم بوده).
موفق بودن این آدما به خاطر این که برچسب شریف روشون بوده نیست، به خاطر این بوده که تو فضای رقابتی بودن.
اگه آدم تنبل باشه، نه تو شریف‌ چیزی میشه نه تو تهران، ولی اگه پشتکار داشته باشه با احتمال بالایی شریف شتاب‌ بیشتری به پیشرفتش میده.
من جزو تاپ های دانشگاه تهران نبودم ولی سه چهار تا آفر اینترنشیپ خیلی عالی داشتم. انقدر جو ندید خواهشا. این جا هم بچه درس تحصیلات تکمیلی بر میدارن.
و این که درس هم همه چیز نیست و لزوما هر کی درسش بهتره در آینده مسیر بهتری نداره که هی درباره نوابغ فضایی شریف حرف میزنید.

درضمن درباره فان بودن و راحت بودن دانشگاه تهران روی صحبت با شما نبوذ شما همه کس نیستید. بقیه پست ها رو بخونید.

درباره کور زدن دانشگاه شریف هم مخالفم.
الآن این همه بچه های برق شریف تو قیافن که وای استفورد گفته ما خوبیم ولی دو سه تا گرایشش به شکل مشخصی از تهران ضعیف تره.

بچه ها خواهشا زیاد تحقیق کنید. رزومه آدم ها روببینید. گرایش ها رو هم یک نگاهی بندازید. من دشمنی با شریف ندارم ولی این همه بایاس مسخره اذیتم می کنه.

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
ولی سه چهار تا آفر اینترنشیپ خیلی عالی داشتم
چقدر خوب، تبریک میگم و امیدوارم هر چه بیشتر موفق‌ باشین.

این جا هم بچه درس تحصیلات تکمیلی بر میدارن.
این هم خبر خوبیه، طبق‌ حرفای همکلاسی های ارشد که از تهران اومده بودن سابقا اینطور نبود، احتمالا تو این سه چهار سال روال تغییر کرده.

و این که درس هم همه چیز نیست
من این حرفو نزدم

لزوما هر کی درسش بهتره در آینده مسیر بهتری نداره که هی درباره نوابغ فضایی شریف حرف میزنید.
بله درسته، همونطور که کلا دانشگاه رفتن آینده ی آدم رو تضمین نمیکنه.
اصلا شریف داغون، ولی من فکر نمیکنم دانشگاه تهران ویژگی منحصر به فردی داشته باشه که آینده ی فارغ التحصیلاشو بهتر کنه.
در مورد نوابغ و اینا هم، به نظر من فهرستی از فارغ التحصیلان دانشکده های فنی و علوم هر دو دانشگاه کفایت کنه و همه میتونن گوگل کنن :)

الآن این همه بچه های برق شریف تو قیافن که وای استفورد گفته ما خوبیم ولی دو سه تا گرایشش به شکل مشخصی از تهران ضعیف تره.
اولا که من متاسفم که رفتار نامناسب بعضی از شریفیا باعث ناراحتی دانشجو های دانشگاه های دیگه میشه، و باعث شده دانشجو های دانشگاه های دیگه مثل مورد شما انقدر نسبت به شریف تهاجمی برخورد کنن.

بحث گرایش هم واقعیتش اونقدر تو کارشناسی تاثیر نداره، تفاوت گرایش های مختلف یه رشته نهایتا توی چند تا درسه و قوی تر بودن اساتید یه گرایش توی ریسرچ در حد تحصیلات تکمیلی خودشو نشون میده نه توی تدریس دروس کارشناسی یا پروژه های کارشناسی.

من دشمنی با شریف ندارم
که اینطور, بگذریم ...

هدف من صرفا به اشتراک گذاشتن تجربه ام بود تا آدما با برداشت خودشون و جمع بندی کردن بهترین تصمیم رو بگیرن.

دانشگاه شریف بابت تعریف کردن ازش پولی به من نمیده. کسایی هم که اینجارو میخونن چه برن شریف چه برن تهران چه برن آزاد چه هاروارد نه چیزی به من اضافه میشه نه از من چیزی کم میشه.

اگر واقعا کسی اعتقاد داره تهران جای بهتریه خب بره تهران، بذاره اونایی که طلای المپیاد دارن و آدمای احمق دیگه مثل اونا که تهش تو زندگی به هیچ جا نمیرسن برن شریف و آینده ی خودشون رو خراب کنن، چه بهتر، اینطوری فرصت پیشرفت برای اونایی که میرن تهران هم بیشتر میشه دیگه، بالاخره رقابت سر اپلای و بازار کار میاد پایین :))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
  • دابل‌لایک
امتیازات: MRz

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
تفاوت ظرفیت دانشگاه های تهران(رشته های تاپ)
دانشگاه ها به ترتیب دفترچه‌ن
از جمله نکات قابل توجه این رشته ها دوبرابر شدن ظرفیت م‌کامپیوتر شریف و افزایش ۹۰ نفری رشته برق عه
مهندسی کامپیوتر۱۴۰۰۱۴۰۱
الزهرا۲۵۱۸
تهران۶۰۶۰
بهشتی۷۰۷۰
امیرکبیر۵۵۵۵
خواجه نصیر۵۵۴۰
شریف۶۰۱۲۰
علم‌وصنعت۶۰۵۰
مجموع۳۸۵۴۱۳

مهندسی مکانیک۱۴۰۰۱۴۰۱
الزهرا۳۵۲۵
تهران۱۲۰۱۲۰
بهشتی۶۰۷۰
امیرکبیر۶۵۶۵
خواجه نصیر۱۱۰۱۰۰
شریف۹۰۹۰
علم و صنعت۱۰۰۹۰
مجموع۵۸۰۵۶۰

مهندسی برق۱۴۰۰۱۴۰۱
الزهرا۲۵۲۵
تهران۱۰۰۱۰۰
بهشتی۶۰۷۰
امیرکبیر۹۰۹۰
خواجه نصیر۳۰۱۱۰
شریف۱۷۵۱۷۵
علم‌و‌صنعت۱۲۰۱۲۰
مجموع۶۰۰۶۹۰

مهندسی صنایع۱۴۰۰۱۴۰۱
الزهرا۳۵۲۲
تهران۳۰۳۰
بهشتی۳۰۴۰
امیرکبیر۵۰۵۰
خواجه نصیر۴۵۴۰
شریف۷۰۷۰
علم‌وصنعت۵۰۵۰
مجموع۳۱۰۳۰۲

علوم کامپیوتر۱۴۰۰۱۴۰۱
الزهرا۲۵۲۵
تهران۳۲۳۲
بهشتی۴۰۴۰
امیرکبیر۳۰۳۰
خواجه نصیر۳۰۳۵
شریف۲۵۲۵
علم‌و‌صنعت۲۷۳۵
مجموع۲۰۹۲۲۲
نمردیم و گلابی رو هم بین رشته‌های تاپ دیدیم🗿

MRz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
كوچيك بودن هييت علمي يه دانشكده مشكلي ايجاد مي كنه؟

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
كوچيك بودن هييت علمي يه دانشكده مشكلي ايجاد مي كنه؟
چیز خوبی نیست.
تنوع ریسرچ کم میشه. استادا درسایی که تسلط کمتری دارن رو باید ارائه بدن و...
نکته ای هست که خوبه در نظر گرفت...

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
نمردیم و گلابی رو هم بین رشته‌های تاپ دیدیم🗿
الان بجز فیلدهای مرتبط با کامپیوتر و ای تی همشون حکم گلابی دارن .

پی نوشت یک : دیسلاک های دوستان تاثیری در این فکتی که اواردم نداره اول برو یه سایت کاریابی و استخدام پیدا کن صدتا اگهی اول و ببین اگه بالای پنجاه تاش کامپیوتری نبود بعد بیا دیسلایک بده
پی نوشت دو : بله بله میدونم پسرخاله یا همسایه یکی از دوستان الان مهندسی گلابی خونده و بالای سی میلیون درامد داره . تکذیب نمیکنم ولی راحت ترین رشته و تقریبا تنها گزینه برای مهاجرت و کار ریموت تو شرکت های خارجی و صدالبته درامد دلاری برنامه نویسیه و حتی جایی مثه المان واسه نیروی کار برنامه نویس یا مهندس نرم افزار فقط دانش زبان انگلیسی میخواد واسه بقیه رشته ها مدرک زبان المانی هم بعضا لازمه .

پی نوشت سه : من یه بچه دبیرستانی یا دانشجوی برق - مکانیک - صنایع نیستم که عاشق رشته اش باشه و فکر کنه بهترین و تاپ ترین رشته دنیا رو داره . کسی هستم چندسال تو صنعت و بازار کار دارم کارمیکنم به تجربه ام اعتماد کن بازار کارت خرابه داداش . اعتماد نداری بمون مدرکتو بگیر دنبال کار بگرد و بعد بیا اینجا دیسلایک بده

پی نوشت چهار : چیزایی که نوشتم کلی بود قطعا اگه بری برق - مکانیک -صنایع شریف بخونی با معدل الف فارغ التحصیل شی شاید بتونی یه کار خوب گیر بیاری یا مهاجرت کنی ولی همه قرار نیست اینجوری باشن ولی تو فیلد ای تی حتی اگه از لحاظ اکادمیک ضعیف باشی ولی مهارتت خوب باشه به راحتی و بعضا بدون کمترین هزینه و حتی بدون هزینه میتونی مهاجرت کنی . خیلی شرکت ها دیدم واسه نیروی برنامه نویسشون هزینه ویزا و بلیط هواپیما و هزینه یک ماه اقامت رو دادن

پی نوشت پنج : خلاصه وضعیت خرابه الان گرم هستین متوجه نمیشین وقتی خواستی به درامد برسی میبینی قل مراد رفیقت برنامه نویسه ماهی بیست سی تومن میگیره تو هم مدرک رشته تاپت با معدل بالا مونده رو دستت .

خلاصه کلاتونو سفت بچسبین باد نبره
تا درودی دیگر بدرود 😊

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
اگر به نوروساینس و کاگنتیو ساینس علاقه دارید، برق و کامپیوتر دانشگاه تهران واقعا در این حوزه خیلی بهتر از شریف هست. این رو در نظر داشته باشید.

به معماری کامپیوتر و سیستم های دیجیتال اگه علاقه مندید بازم تهران گزینه قابل تامل تریه‌

میدونیم خیلیاتون نمی دونید کنترل چیه اصن: )) ولی خب کنترل برق تهران بای فار بهتر از شریفه

درباره مخابرات میدان هم میدونم اساتید برجسته ای داریم ولی به طور کل درباره مخابرات و الکترونیک احتمال میدم شریف بهتر باشه.

sepeedar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
بچه ها به اون دانشگاهی که نسبت به سایر دانشگاه ها در زمینه ای موفق ترن، و برنامه ریزی و خیلی چیزا دست اوناس میگن قطب اون چیز که یه لیست کامل ازشون اینجا هست
توصیه نمیشه شما اول کار اینقدر به تهش فکر کنین، چون واقعا نمیتونین بفهمین چی دوست دارین و اگه مثلا بخاطر اینکه خواجه نصیر قطب کنترل صنعتی برین خواجه نصیر و یهو بخواین الکترونیک بخونین اوضاع زیاد خوب پیش نمیره
برای این که نمیدونین کدوما مربوط به برقن و یا نزدیکن من مینویسم، برای بقیه رشته ها رو دقیقا نمیدونم چی به چیه.

افزارههای سوئیچینگ الکترونیک نوری
دانشگاه شیراز

الکترونیک و نانوالکترونیک
دانشگاه تهران

رایانش نرم و پردازش هوشمند اطلاعات فردوسی مشهد

کنترل و رباتیک
خواجه نصیر

حسگرها
رازی کرمانشاه

رمز
شریف

سامانههای الکترومغناطیسی کاربردی
تهران

سامانههای پردازش دیجیتال
امیرکبیر

سامانههای دسترسی مخابرات
شریف

سامانههای مخابرات رادیویی فرکانس بالا
امیرکبیر

طراحی، رباتیک و اتوماسیون
شریف

فوتونیک
بهشتی

قدرت
امیرکبیر

محاسبه و مشخصهیابی افزارهها و زیرسیستمهای الکترومغناطیسی
خواجه نصیر

کنترل صنعتی
خواجه نصیر

کنترل و رباتیک
امیرکبیر

کنترل و پردازش هوشمند
تهران

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پارسه
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
Used to Bio
رشته دانشگاه
CS
اگر به نوروساینس و کاگنتیو ساینس علاقه دارید، برق و کامپیوتر دانشگاه تهران واقعا در این حوزه خیلی بهتر از شریف هست. این رو در نظر داشته باشید.

به معماری کامپیوتر و سیستم های دیجیتال اگه علاقه مندید بازم تهران گزینه قابل تامل تریه‌

میدونیم خیلیاتون نمی دونید کنترل چیه اصن: )) ولی خب کنترل برق تهران بای فار بهتر از شریفه

درباره مخابرات میدان هم میدونم اساتید برجسته ای داریم ولی به طور کل درباره مخابرات و الکترونیک احتمال میدم شریف بهتر باشه.
نوروساینس و کاگنتیو ساینس رو از بیوتک هم میشه وارد شد؟

Saghar1911

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۴
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امام خمینی قزوین
رشته دانشگاه
مهندسی برق
سلام نمیدونم توی جای درست هستم یا نه ولی کسی در مورد دانشگاه زنجان اطلاع داره چجوریه برای رشته های مهندسی

هاینتس

کافرِ مُزلف | فاحشه
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام نمیدونم توی جای درست هستم یا نه ولی کسی در مورد دانشگاه زنجان اطلاع داره چجوریه برای رشته های مهندسی
دانشگاه خوبیه، اساتید خوبی هم داره.
رزومه اساتید رشته دلخواهت رو داخل سایت دانشگاه ببین.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
این کد رشته هایی که داخل سامانه راهنمای انتخاب رشته سنجش هست اگه احتمال یه رشته خیلی کم باشه چقدر محتمله که اون رشته رو بیاریم
به نسبت چیزی که تو انتخاب های خودم دیدم
اگر مثلا ۴۵۰ نفر رتبه زیر تو به طرز اعجاب انگیزی سقط بشن میشه آوردش

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
راستی دانشگاه گیلان یه پردیس فنی داره توی شرق گیلان که با رشت خیلی فاصله داره (حدود ۸۰ کیلومتر) و توی یه شهر خیلی کوچیکه و اگه به قصد تفریح (یا فساد) می‌خواین دانشگاه گیلان بزنین، اینم دقت کنین که رشت هم امکانات فسق و فجور بیشتری داره هم امکانات دانشگاهی.

sepeedar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
الزهرا چطور دانشگاهیه؟
(دقیق تر:علوم کامپیوتر الزهرا)

ببین الزهرا برای فنی مهندسیا کلا یه ساختمون داره،یعنی در اصل دانشکده فلان و اینا نداره، یه دانشکده فنی مهندسی داره، هیئت علمی‌ خیلی کمه، تعداد دانشجویی ک میگیره هم کمه و من دیدم که بچه هایی ک یه درسی رو برنمیدارن نسب به چارت یا میفتن مجبور میشن دانشگاه های دیگه مهمان شن
جو دانشگاه خوبه، شرایط آب و هوایی خوبه، امکاناتش هم نسبت به سایر دانشگاه ها واقعا خوبه
از نظر علمی یکم شرایط بدتری نسبت به بهشتی اینا داره که خودت میتونی بخونی و کار کنی و این ضعف رو پوشش بدی

بالا