• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,321

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
من با 11 منطقه3 زیرگروه 1 مهندسی کامپ شریف و تهران رو نمیاوردم... امیرکبیر هم نوشته رتبم 152 بوده و آخرین نفر قبولی 159
ورودی م.کامپیوتر شریف 60 نفر بود. 18 تاش که میره سهمیه ایثارگران و جانبازان و .... میمونه ۴۲ تاش که بین سه منطقه تقسیم میشه. به منطقه ۳ میرسه مثلا ۱۵ تا. از ۱۵ تا هم یه قسمتی بومی و یه قسمتی هم غیربومی میشه. احتمالا یه ۵ نفری مثلا میرسه به منطقه ۳ ای های غیربومی مثل شما. ۱۰ نفر میرسه به بومی ها.
این مدل گزینش سنجش مزخرف و پیچ در پیچه و هر سال هم سهمیه مناطق و بومی و سهمیه جانبازان اینا رو یه انگولکی میکنن.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
من هر سال دکترم برام گواهی پزشکی میداد که یه سری شرایط رو برام مهیا کنن برای حضور و غیاب و داروهام اما تاکید میکرد نامه ضمیمه پرونده ت نشه. الان برای ثبت نام دانشگاه خواستم فرم پر کنم اسم بیماری مو ذکر نکنم؟ بعدا تو استخدام مشکل میشه برام؟

THG

امین
نام مرکز سمپاد
شهید فیروزی
شهر
یه جایی
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
سخته
ورودی م.کامپیوتر شریف 60 نفر بود.
آخه حتی امیرکبیر هم انگار به زور میاوردم :-?
پ ن: به غیر از رتبه 1 منطقه 3, تا رتبه 15 هیچکس مهندسی کامپیوتر شریف نیاورده, و مهندسی کامپیوتر تهران هم قبولی هاش از رتبه 31 شروع میشه
منبع قلمچی

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
شهید اژه‌ای 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
عمران
رشته مهم‌تر از دانشگاهه، و به نظرم به طور قطعی میشه اینو گفت. رشته رو که دوست داشته باشی توی ارشد میتونی دانشگاه بهتر هم بری. رشته رو دوست نداشته باشی زندگیت داغون میشه. از هشت صبح تا سه بعد از ظهر هر روز میری سر کلاسی که دوست نداری، شب باید تکلیفی بنویسی که دوست نداری، برای رشته ای اپلای کنی که دوست نداری، در زمینه ای وارد بازار کار بشی که دوستش نداری، با آدمایی در محیط کار ارتباط برقرار کنی که روحیه شون بهت نمیخوره، و.... . رشته مهم تره.

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
من با 11 منطقه3 زیرگروه 1 مهندسی کامپ شریف و تهران رو نمیاوردم... امیرکبیر هم نوشته رتبم 152 بوده و آخرین نفر قبولی 159
بعد یه نفر با رتبه 17 م کامپیوتر شریف آورده بود یا یکی دیگه با 31 م کامپیوتر تهران آورده بود :/ من که سیستم سنجش رو درک نکردم والا
ها ها ها ها
همین جا می شه که می شه فهمید عدالت هست تو کنکور شما منطقه 3 ای ها هر چه قدر هم خوب باشین به این راحتی ها قبول نمی شین

این 13 17 هایی که ردیف می کنی مال چه منطقه ای هستن؟
مال چه استانی هستن؟ کامپیوتر ناحیه ایه تو مال چه استانی هستی؟

یکی از همکلاسی هام تو سهمیه 5 درصد 100 و خورده ای شده (زیر 150) الآن باید با همکلاسی دیگم که 760 منطقه دو با هم برن سر کلاس کامپیوتر فردوسی
یا اون هم کلاسی دیگم با سهمیه 25 درصد 120 و خورده ای شده بود ولی نمی دونم سر علاقه بود یا عذاب وجدان رفت پلیمر امیر کبیر(بدون سهمیه هم قبول بوده)

ولی هم کلاسی من که 20 منطقه بود شریف (مهندسی کامپیوتر) قبول شد

آخرین ویرایش:

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
بابا همش منطقه 3 هست
خوب اون توضیحای مطهری کامل بود فقط من دلیلش رو بگم بلفرض کنکور برگزار می شه از منطقه دو 28 نفر شرکت می کنن از منطقه 1 25 نفر از منطقه سه 17 نفر تو کنکور شرکت می کنن این جوری اگر یه جایی 100 نفر پذیرش داشت مثلا کامپیوتر شریف رو فرض کنیم به جای 60 100 می بود 5 صندلی مال سهمیه 5 درصد (پس ببینین که حالا که 60 نفر در اصل چند می شه 3 نفر) 25 صندلی مال سهمیه 25 درصد 28 صندلی مال سهمیه منطقه دو می شه اون سال 25 صندلی مال منطقه 1 17 صندلی مال منطقه 3 حالا چون کامپیوتر ناحیه ای گزینشش ولی پر طرف دار 60 درصد اون 17 صندلی مال استانای دور و بر تهران و خود تهران گرفته از سمنان قم قزوین و ...(خودتون برین ببینین چه استانایی شامل ناحیه 1 می شن) 40 درصد مال بقیه کشور یعنی حدودا 7 صندلی خوب از شانس بد تو اون 10 نفری که از تو جلو تر بودن و کامپیوتر شریف رو زدن بیش تر از 7 نفرشون از بیرون ناحیه 1 بودن و اون 13 و 17 مال ناحیه 1 بودن احتمالا

THG

امین
نام مرکز سمپاد
شهید فیروزی
شهر
یه جایی
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
سخته
تو اون 10 نفری که از تو جلو تر بودن و کامپیوتر شریف رو زدن بیش تر از 7 نفرشون از بیرون ناحیه 1 بودن و اون 13 و 17 مال ناحیه 1 بودن احتمالا
نه دیگه من رتبه منطقه 3ام 11 هست نه رتبه کامپیوتر شریفم. کلا هم 1 نفر با رتبه بهتر از من تو منطقه 3 کامپیوتر شریف زده پس حتی 2 صندلی هم واسه منطقه 3 غیر بومی بود باید میاوردم
تازه این کامپیوتر شریف هست. کامپیوتر تهران هم نیاوردم که اولین نفر قبولی منطقه 3 شون رتبه 31 منطقه 3 آورده بود
منطقی ترین چیزی که به ذهنم میرسه واسه این قضیه اینه که میخواستن حتما قبل اینکه غیر بومی ها پرشن بومی ها پر بشن

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
نه دیگه من رتبه منطقه 3ام 11 هست نه رتبه کامپیوتر شریفم. کلا هم 1 نفر با رتبه بهتر از من تو منطقه 3 کامپیوتر شریف زده پس حتی 2 صندلی هم واسه منطقه 3 غیر بومی بود باید میاوردم
تازه این کامپیوتر شریف هست. کامپیوتر تهران هم نیاوردم که اولین نفر قبولی منطقه 3 شون رتبه 31 منطقه 3 آورده بود
منطقی ترین چیزی که به ذهنم میرسه واسه این قضیه اینه که میخواستن حتما قبل اینکه غیر بومی ها پرشن بومی ها پر بشن
منبعت کانون نه؟(کانون 40 نفر از 60 نفر شریف پارسال رو آمار داشت وای به حال الآن که کنکور ساده شده بوده رتبه برترای کم تری کانونی بودن.
بعد این که خوب این رتبه هایی که می گی قبول شدن چک کردی ببینی مال کدوم ناحیه هستن؟

THG

امین
نام مرکز سمپاد
شهید فیروزی
شهر
یه جایی
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
سخته
منبعت کانون نه؟(کانون 40 نفر از 60 نفر شریف پارسال رو آمار داشت وای به حال الآن که کنکور ساده شده بوده رتبه برترای کم تری کانونی بودن.
بعد این که خوب این رتبه هایی که می گی قبول شدن چک کردی ببینی مال کدوم ناحیه هستن؟
ناحیشونو چک نکردم ولی خب 11 نفر اول منطقه 3 کانونی بودن اگه اشتباه نکنم و فقط از 11 نفر اول یکی کامپیوتر شریف زده پس هر ناحیه ای هم که باشه تا دو تا صندلی اگه به غیر بومی ها میرسید باید میاوردم

فکر کنم فهمیدم جریان چیه. به خاطر سوابق تحصیلی باید باشه. اگه اشتباه نکنم سوابق تحصیلی روی رتبه کنکورت تاثیر نمیزاره دیگه؟ منم تاثیر مثبت سوابق تحصیلی نگرفتم. حتما بقیه کسایی که آوردن گرفته بودن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
میشه هم ترجیح شخصی و هم یه خط فکری به من بدید راجع به:
م.کامپ شبانه اصفهان
م.کامپ دانشگاه قم
م.کامپ آزاد
آمار علامه
ریاضی الزهرا
:-"

atousa.a

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ری
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
نرم افزار
میشه هم ترجیح شخصی و هم یه خط فکری به من بدید راجع به:
م.کامپ شبانه اصفهان
م.کامپ دانشگاه قم
م.کامپ آزاد
آمار علامه
ریاضی الزهرا
:-"
:-?
چون تو گرینه ها م.کامپ اصفهان و قم هست، م.کامپ آزاد رو قطعن حذف میکنم به خاطر هزینه ش. (ترجیح میدم هزینه اصفهان رو بدم به جای آزاد)
بین آمار و ریاضی و کامپیوتر، اگر بخوام نظر شخصی خودم رو بگم، قطعن کامپ انتخاب میکنم چون از نظر درسی درسای کامیپوتر رو خیلی بیشتر دوست دارم و به ریاضی و آمار علاقه ای ندارم. بین کامپ اصفهان و قم، اگر هزینه ش برام مهم نباشه، اصفهان. در غیر این صورت قم.

بین رشته ها اطلاعات چندانی ندارم. فقط کامپیوتر رو میدونم که به شدت این سال ها مورد علاقه ی همه است. ولی خب دانشگاه الزهرا مثلن دانشگاه بدی نیست. فکر میکنم ریاضی الزهرا خوب باشه.
کلن بخوام ترتیب بدم: (اگه هزینه ی شبانه برام مهم نباشه)
کامپ اصفهان
کامپ قم
ریاضی الزهرا
امار علامه

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
میشه توضیح بدین کامپ چیه؟

mastermind81

... loading
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
آقا رشته ی عرشه چ جوریه؟؟؟
من خوندم که فقط دانشگاه های خرمشهر چابهار و امام خمینی این رشته رو دارن و این که قبولیش به شدت زیادی راحته و در مقابل هم نوشته بازار کار بسیار عالی داره که حتی کارمندان ایرانی هم به دلار حقوقشون پرداخت میشه .و شرکت کنندگان در این رشته هم تعدادشون کمه.
آیا همه ی اینا واقعیت داره؟؟؟
الان یعنی از دانشگاه بیرون بیای رو هوا میزننت؟؟؟
کسی اگر اطلاعات مضاعف داشته باشه خوشحال میشم بدونم.

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
آقا رشته ی عرشه چ جوریه؟؟؟
من خوندم که فقط دانشگاه های خرمشهر چابهار و امام خمینی این رشته رو دارن و این که قبولیش به شدت زیادی راحته و در مقابل هم نوشته بازار کار بسیار عالی داره که حتی کارمندان ایرانی هم به دلار حقوقشون پرداخت میشه .و شرکت کنندگان در این رشته هم تعدادشون کمه.
آیا همه ی اینا واقعیت داره؟؟؟
الان یعنی از دانشگاه بیرون بیای رو هوا میزننت؟؟؟
کسی اگر اطلاعات مضاعف داشته باشه خوشحال میشم بدونم.
والا من از سختی کارش شنیدم و خب به هر حال نظامی حساب میشه اینطوریه که همش باید رو دریا باشی مثلا ۶ ماه در سال و اینکه خب برای خانواده سخته و یکسری محدودیت ها برای خودت ایجاد میکنه!و در ضمن صنعت کشتی رانی تو ایران بیشتر محدود میشه به حوزه نظامی و تجاری و مثلا تو ساخت کشتی های تفریحی خیلی ضعیف عمل میکنیم که خب تو حوزه تجاری و نظامی کار کردن هم سختی های خاص خودش رو داره و اینکه فک کنم افسر حساب میشی بعد فارغ التحصیلی(!)...من خودم بیشتر راجع به مهندسی دریا اطلاعات دارم واسه کنکور دنبالش رفتم و خب همین دریا هم قبولیش مثلا تو امیرکبیر نسبت به رشته های دیگ خیلی آسون تره و خب با دانشجوهاش ک حرف میزدم راضی نبودن از وضعیت استادا و چون اکثرشون مکانیک میخواستن بجاش اومده بودن دریا و در کل می گفتن بازار کارش هم خوب نیست و سختی کارش بالاست..

LM.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
تاپیک فوق العاده ای،حدود ۵ سال از مدتش گذشته و حدود ۶۸ صفحه ست.واقعا جای تعجب داره

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
یه سوال فنی دارم
رشته ی فیزیک هسته ای؟
یا مهندسی هسته ای؟

LM.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
یه سوال فنی دارم
رشته ی فیزیک هسته ای؟
یا مهندسی هسته ای؟
مهم اینه که هدفت چیه؟اگه هدفت مهندس هسته ای شدن و کارکردن تو موسسات فناوری اتمیه،نظر من اینه که مهندسی هسته ای بهتره.البته با فیزیک هسته ای هم میشه به اینجا ها رسید اما،علوم پایه علومی کاربردی نیستند.به معنای دیگه فیزیک هسته ای برای علاقمندان به شناخت خواص و فیزیک هسته است.

mastermind81

... loading
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
مهم اینه که هدفت چیه؟اگه هدفت مهندس هسته ای شدن و کارکردن تو موسسات فناوری اتمیه،نظر من اینه که مهندسی هسته ای بهتره.البته با فیزیک هسته ای هم میشه به اینجا ها رسید اما،علوم پایه علومی کاربردی نیستند.به معنای دیگه فیزیک هسته ای برای علاقمندان به شناخت خواص و فیزیک هسته است.
من شنیده بودم مهندسی هسته ای جزو گرایشات شده و برای دوران فوق لیسانس میشه انتخابش کرد.
مگه اینطور نیست؟؟؟

• لایک
امتیازات: reyna
بالا