• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

niloooofar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
مرحله اول المپیاد شیمی سال دوم و سوم، مرحله اول المپیاد فیزیک سال سوم نفر اول المپیاد ریاضی استانی نفر چهارم المپیاد فیزیک استانی
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
برق الکترونیک
اینستاگرام
در مقایسه با الزهرا فرقی نمیکنه. مهمتر از دانشگاه معدله. حالا رفتی ثبت نام کردی بیا صحبت کنیم بهت میگم چیکار کنی که هم پول دربیاری هم اپلای کنی.
به ما هم میشه بگی :-":D

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,302

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

armin_att

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
تقریبا برق
تو برق واقعا میشه کارای خفنی کرد؟
به جز استخدام کارمندی , کارش چطوریه؟

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
تو برق واقعا میشه کارای خفنی کرد؟
به جز استخدام کارمندی , کارش چطوریه؟
برق رو هم میشه اپلای کرد باهاش، هم مثلا گرایش الکترونیک، کنترل و رباتیک و ایناش میدونم خیلی کارای خفنی میکنن تو دانشگاه ما. و حداقل این بخش هاش خیلی به کامپیوتر نزدیکه. رو هوش مصنوعی، دیپ لرنینگ، ماشین لرنینگ، پردازش تصویر و سیگنال و دیتا ماینینگ جدیدا خیلی کار میشه و کلی از ازمایشگاه های دانشگاه رو این موضوعات تمرکز دارن. و آره رشته خیلی خفنیه، به شرطی که اهل سخت کار کردن باشی، و جدای از دانشگاه بری دنبال مهارت های لازم. خیلی از چیزایی که گفتمو اگر درس هم داشته باشن، فکر کنم تو مایه های زبان انگلیسی مدرسه‌ست. باید خودت بری دنبالش، کلاس بری یا دنبال کورس انلاین باشی.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
در مقایسه با الزهرا فرقی نمیکنه. مهمتر از دانشگاه معدله. حالا رفتی ثبت نام کردی بیا صحبت کنیم بهت میگم چیکار کنی که هم پول دربیاری هم اپلای کنی.
خیلی منونم از شما، لطف کردین.
بعد از ثبت نام هم پس میتونم سوال بپرسم؟ مرسی *_*

• لایک
امتیازات: Sep
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
به ما هم در مورد پول درآوردن راهنمایی کن...!

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد قطعا بهتره. واسه آمار فرصت‌های شغلی بسیار اندک است و برای مهندسی کامپیوتر بی نهایت فرصت شغلی هست. میتونی برای ارشد بخونی دانشگاه بهتری قبول بشی. ولی آمار الزهرا قدرت انتخاب های آیندت خیلی محدود میشه.
این که کامپیوتر و آمار رو انقدر دور می بینید عجیبه. اتفاقا فرصت های شغلی تاپ و خصوصا پژوهش محور طور بیش تر برای کسی فراهمه که درک آمار و احتمالاتیه بالاییه داره و زیبایی آمار اینه که با یه ماینور تو رشته دیگه (+ پایه برنامه نویسی خوب) کلی فرصت انجام کار های بین رشته ای رو فراهم می کنه . کد زدن حقیقتا بدون دانشگاهم میشه توش ماهر شد اون چیزی که تفاوت و ارزشه فهم بیس های ریاضی داستانه از نظر من. انقدر برای همه نسخه کامپیوتر نپیچید تا ده سال دیگه اینم اشباع میشه ....

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,308

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
این که کامپیوتر و آمار رو انقدر دور می بینید عجیبه. اتفاقا فرصت های شغلی تاپ و خصوصا پژوهش محور طور بیش تر برای کسی فراهمه که درک آمار و احتمالاتیه بالاییه داره و زیبایی آمار اینه که با یه ماینور تو رشته دیگه (+ پایه برنامه نویسی خوب) کلی فرصت انجام کار های بین رشته ای رو فراهم می کنه . کد زدن حقیقتا بدون دانشگاهم میشه توش ماهر شد اون چیزی که تفاوت و ارزشه فهم بیس های ریاضی داستانه از نظر من. انقدر برای همه نسخه کامپیوتر نپیچید تا ده سال دیگه اینم اشباع میشه ....
اینایی که میگی رو من هم میدونم. ولی در عمل این اتفاقات نمیافته و مسیر اونجوری پیش نمیره. اینایی که میگی یه سری ایده آل های دانشگاهیه! حتی میگن اگر میخواید اقتصاددان قوی باشید اولش آمار و ریاضی بخونید و بعد بیاید ارشد اقتصاد. ولی چند نفر تو ایران اینکارو کردند؟ حتی تو همون خارج!
موضوع فقط کدزدن نیست. مهندسی کامپیوتر درس‌های مهم زیاد داره مثل ساختمان داده و دیتابیس و حتی گسسته.
نکته بعدی اینکه همین الانش در کشور آمریکا برای مهندسی کامپیوتر کمبود نیرو هست! اونقدر تکنولوژی‌های کامپیوتری جدیدی تو این ۵ سال اخیر اومده که همین الانش نیرو کمیابه. هیچ خبری از اشباع شدن نیست. نگاه نکن که حالا چهارتا بچه یه اپلیکیشن اندروید میزنن. شما الان برو بگرد ببین چند نفر تو ایران میتونن کار فنی خوب تو حوزه بلاکچین انجام بدن؟ چند نفر میتونن تکنولوژی های کلاود پیاده سازی کنن؟ کدوم شرکتی تونسته SaaS پیاده سازی کنه؟
الان همه رشته ها هجوم آوردن به سمت ابزارهای کامپیوتری. از معماری گرفته تا پزشکی و این بازار کار داره به شدت بزرگ میشه.
من خودم مهندسی مخابرات خوندم و الان شرکت‌های مخابراتی بیشتر از اینکه مهندس مخابرات بخوان مهندس نرم‌افزار میخوان!

armin_att

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
تقریبا برق
اینایی که میگی رو من هم میدونم. ولی در عمل این اتفاقات نمیافته و مسیر اونجوری پیش نمیره. اینایی که میگی یه سری ایده آل های دانشگاهیه! حتی میگن اگر میخواید اقتصاددان قوی باشید اولش آمار و ریاضی بخونید و بعد بیاید ارشد اقتصاد. ولی چند نفر تو ایران اینکارو کردند؟ حتی تو همون خارج!
موضوع فقط کدزدن نیست. مهندسی کامپیوتر درس‌های مهم زیاد داره مثل ساختمان داده و دیتابیس و حتی گسسته.
نکته بعدی اینکه همین الانش در کشور آمریکا برای مهندسی کامپیوتر کمبود نیرو هست! اونقدر تکنولوژی‌های کامپیوتری جدیدی تو این ۵ سال اخیر اومده که همین الانش نیرو کمیابه. هیچ خبری از اشباع شدن نیست. نگاه نکن که حالا چهارتا بچه یه اپلیکیشن اندروید میزنن. شما الان برو بگرد ببین چند نفر تو ایران میتونن کار فنی خوب تو حوزه بلاکچین انجام بدن؟ چند نفر میتونن تکنولوژی های کلاود پیاده سازی کنن؟ کدوم شرکتی تونسته SaaS پیاده سازی کنه؟
الان همه رشته ها هجوم آوردن به سمت ابزارهای کامپیوتری. از معماری گرفته تا پزشکی و این بازار کار داره به شدت بزرگ میشه.
من خودم مهندسی مخابرات خوندم و الان شرکت‌های مخابراتی بیشتر از اینکه مهندس مخابرات بخوان مهندس نرم‌افزار میخوان!
وقتی یاد گرفتن برنامه نویسی انقدر راحت شده و هرکسی میتونه خودآموز یاد بگیره
و تو این شغل میتونی مهندس مواد پیدا کنی ٬ روانشناس پیدا کنی ، حتی افراد دبیرستانی...
تو چند سال اینده برنامه نویسی شغل اشباعی نمیشه؟ ( به نظرم همین الانم نیمه اشباعه )

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
م
ماکسیمم واحد بدردبخورش ۲۰ واحده. خب من هم پرت نیستم از قضیه و خب تو یه دانشکده ایم با کامپیوتریا. میشه اون بیست واحد رو ماینور کرد یا یکسری اختیاری برداشت و سر کلاس هاشون نشست.
داشتن مهارت های برنامه نویسی و تفکر الگوریتمی خیلی واجبه و بر کسی هم پوشیده نیست اهمیتش
و خب من دارم می بینم بچه هایی که دارن الآن با تپسی و بازار و اینا کار میکنن و تیپ کار های اقتصاد رفتاری که دغدغه شده و کلا فرصت هایی که تو کاگنتیو ساینس فراهمه (البته بیشتر آکادمیک منظورمه) و اینا نیاز به مدرک مهندسی کامپیوتر نداره...

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,311

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
ببین من موردی حرف نمیزنم. کلی دارم میگم. وگرنه معین کافی هم با لیسانس تربیت بدنی الان ارشد مهندسی کامپیوتر دانشگاه تهران میخونه! دانشگاه تهران هم اصلا مثال خوبی نیست چون برق و کامپیوترش خیلی قاطی هم شده. فکر کردی مثلا تو دانشگاه های دیگه اصلا کارمندا میفهمن ماینور کردن یعنی چی؟ یا حتی میگذارن بری اختیاری از یه دانشکده دیگه برداری؟! از اون ۲۰ واحدی که میگی در حالت کلی ۳ واحدم نمیتونی برداری خیلی جاها.
حالا این تاپیک خیلی جای بحث این چیزا نیست. من خلاصه حرفم اینه که از نظر آماری فرصت‌های شغلی و درآمد بالاتر برای کسانی که مهندسی کامپیوتر میخونن به طرز قابل توجهی بیشتره و بیشتر هم داره میشه.

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
این درست نیست که رشته آمار رو با درس آمار یکی بدونیم. ریاضیات گسسته توی مهندسی کامپیوتر جایگاه ویژه‌ای دارند. ولی رشته‌ی آمار کلی واحد ریاضیات پیوسته هم داره که عملاً برای یه برنامه‌نویس کاربرد ندارند و فشار درسی مضاعفی براشون میاره. بله کاملاً شدنیه که ارشد از آمار سمت مهندسی کامپیوتر رفت و چندتا از دوستان من هم به این تلاش بودند؛ این موضوع بیشتر موردی هستش که فرد چقدر پایه ریاضیات پیوسته‌ و چقدر پایه برنامه نویسی داشته باشه، دانشگاه محل تحصیلش چقدر وقت آزاد در اختیارش می‌ذاره که در کنار دروس ریاضی فرصت کدزنی هم داشته باشند.
فکر می‌کنم برای کسی که پایه مهندسی کامپیوتر نداشته باشه و بخواد حین تحصیلش مشغول به کار بشه مهندسی کامپیوتر بهتر باشه. فردی هم که پایه ریاضی و کامپیوتر قوی داشته باشه نخواد دانشگاه آزاد بره می‌تونه آمار رو انتخاب کنه.
برای یک مهندس برق این ریاضیات پیوسته خیلی مهمه چونکه اونا معادلات و دروس خودشون رو کد می‌زنند ولی برای یه مهندسی کامپیوتر فکر نمی‌کنم به اون صورت حیاتی باشه. برای یه مهندس برق که می‌خواد معادلات دروس خودش رو کد بزنه و از زبان سطح بالای متلب استفاده می‌کنه اون ریاضیات پیوسته اهمیت پیدا می‌کنند. (بیشتر به اینکه به اون معادلات نهایی برسند.) از اون مهم‌تر جبر خطی یاد گرفتن هست که به ساده شدن معادلاتشون کمک می‌کنه.

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
ببین من موردی حرف نمیزنم. کلی دارم میگم. وگرنه معین کافی هم با لیسانس تربیت بدنی الان ارشد مهندسی کامپیوتر دانشگاه تهران میخونه! دانشگاه تهران هم اصلا مثال خوبی نیست چون برق و کامپیوترش خیلی قاطی هم شده. فکر کردی مثلا تو دانشگاه های دیگه اصلا کارمندا میفهمن ماینور کردن یعنی چی؟ یا حتی میگذارن بری اختیاری از یه دانشکده دیگه برداری؟! از اون ۲۰ واحدی که میگی در حالت کلی ۳ واحدم نمیتونی برداری خیلی جاها.
حالا این تاپیک خیلی جای بحث این چیزا نیست. من خلاصه حرفم اینه که از نظر آماری فرصت‌های شغلی و درآمد بالاتر برای کسانی که مهندسی کامپیوتر میخونن به طرز قابل توجهی بیشتره و بیشتر هم داره میشه.
یکم بهتر صحبت کنید به جایی بر نمی خوره.
آپشن سر کلاس نشستن رو هم گفتم که اتفاقا خیلی خوبه فشار درس رو نداری ولی کم کم درگیرش میشی.
کل حرفم این بود آمار خوبه ولی بهش توجه نمی شه و این که یه رشته مورد اقبال عمومی واقع شده و بی فکر بخوای دنباله رو باشی قشنگ نیست، همین.
+ بعدشم علوم پایه اختیاریاشون کمی بیشتره.

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
به نظرتون سراغ آمار برم خیلی ریسک ‍ه؟ که اگر نتونتستم یا نخواستم نهایتا تغییر رشته بدم؟ از این واحد آزاد خیلی بد میگن من میترسم

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,315

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
به نظرتون سراغ آمار برم خیلی ریسک ‍ه؟ که اگر نتونتستم یا نخواستم نهایتا تغییر رشته بدم؟ از این واحد آزاد خیلی بد میگن من میترسم
ببین واقعا نمیشه گفت چی میشه و آینده چه اتفاقی میافته. مثلا تعداد زیادی از بچه های برق شریف رفتن ارشد اقتصاد خوندند. خیلی از مهندسی خونده ها رفتند ارشد مدیریت خوندند. اصلا شاید همین آمار رو تا انتهاش رفتی و هیئت علمی شدی. بی نهایت مسیر وجود داره برای افراد و انتخاب خیلی وقت ها شانسی و رندومه.
یکی از بچه های سایت لیسانس ریاضی امیرکبیر بود. ارشد آینده پژوهی دانشگاه تهران. الانم رفته مهندسی سیستم های دانشگاه کلرادو آمریکا. جالبه که برای ارشد مدیریت داشت میخوند و هدفش کنکور مدیریت بود و آینده پژوهی رو محض احتیاط ثبت نام کرده بود.
به نظر من کامپیوتر شانس هاش بیشتر و در دسترس تر بود نسبت به آمار. ولی خب آمار هم بد نیست و کی میدونه آینده چی میشه؟
راستی باید بحث خوابگاه و رفت و آمد و هزینه ها رو هم در نظر بگیری.

THG

امین
نام مرکز سمپاد
شهید فیروزی
شهر
یه جایی
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
سخته
تو کارنامه نهایی من نوشته : "مي توانيد از مزاياي آئين نامه تسهيلات ويژه دانشجويان ممتاز استفاده نماييد"
چیه این؟ به درد بخوره؟

armin_att

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
تقریبا برق
تو کارنامه نهایی من نوشته : "مي توانيد از مزاياي آئين نامه تسهيلات ويژه دانشجويان ممتاز استفاده نماييد"
چیه این؟ به درد بخوره؟
اینو از دوستم که برق شریف قبول شده شنیدم
که میگه اگه رتبه کشوری زیر ۱۵۰ داشته باشی ( یا ۱۰۰ ) میتونی جز دانشجویان ممتاز قرار بگیری
اینم مطمئن نیستم ولی فکر کنم بشه تغییر رشته داد یا دو رشته ای خوند
رفتی شریف اینو بپرس حتما

THG

امین
نام مرکز سمپاد
شهید فیروزی
شهر
یه جایی
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
سخته
که میگه اگه رتبه کشوری زیر ۱۵۰ داشته باشی ( یا ۱۰۰ ) میتونی جز دانشجویان ممتاز قرار بگیری
رفتی شریف اینو بپرس حتما
اوکی پس
کاشکی پول میدادن :-?

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
بچه ها،دولتی بودن دانشگاه انقدری مهم هست که من این رو ملاک قرار بدم؟ و قید کامپیوتر رو بزنم؟
شما همونی بودین که می گفتین تجربی دادین و می خواین سعی کنین بیاین ریاضی کامپیوتر؟

یه چیز جالب کارنامه سبزا اومد من با 2535 زیرگروه یک ریاضی تو منطقه دو تونستم علوم کامپیوتر فردوسی مشهد رو قبول شم در حالی که الآن دیگه نهایتا رتبه مهندسی کامپیوتر فردوسی بالا بالاش 1000 البته به خاطر تازه تأسیس بودنشه که من تونستم با همچین رتبه ای توش قبول شم

ولی واقعا اگر کسی علاقه داشته باشه با توجه به اطلاعاتی که من دوران انتخاب رشته جمع کردم علوم کامپیوتر هم خوبه چون به هر حال تو هر دو رشته خود دانشجو که باید برنامه نویسی رو خودش تمرین کنه .

اوکی پس
کاشکی پول میدادن :-?
برو آیین نامش رو بخون یک چیزا داره که با پول نمی شه عوضش کرد
البته شاید تو شریف خیلی اون مشاورا باهاتون همکاری نکنن چون همه دانشجو ها شاملش شدن ولی بدونین که به خاطر شما دارن دانشگاه رو تغذیه مالی می کنن
خلاصه این که خیلی چیز مشتیه

رفتی شریف اینو بپرس حتما
دوست من با 112 منطقه دو شامل شده
الآن کامپیوتر امیر کبیر قبول شده

منم دنبالشم تو اون ایین نامش ماده دو نوشته بود اگر دانشگاه هم تأیید کنه بازم شامل می شی می خوام بدونم شرایطش چه جوریه باید از مدیر گروه بپرسم؟

• لایک
امتیازات: THG

THG

امین
نام مرکز سمپاد
شهید فیروزی
شهر
یه جایی
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
سخته
شما همونی بودین که می گفتین تجربی دادین و می خواین سعی کنین بیاین ریاضی کامپیوتر؟

یه چیز جالب کارنامه سبزا اومد من با 2535 زیرگروه یک ریاضی تو منطقه دو تونستم علوم کامپیوتر فردوسی مشهد رو قبول شم در حالی که الآن دیگه نهایتا رتبه مهندسی کامپیوتر فردوسی بالا بالاش 1000 البته به خاطر تازه تأسیس بودنشه که من تونستم با همچین رتبه ای توش قبول شم
من با 11 منطقه3 زیرگروه 1 مهندسی کامپ شریف و تهران رو نمیاوردم... امیرکبیر هم نوشته رتبم 152 بوده و آخرین نفر قبولی 159
بعد یه نفر با رتبه 17 م کامپیوتر شریف آورده بود یا یکی دیگه با 31 م کامپیوتر تهران آورده بود :/ من که سیستم سنجش رو درک نکردم والا

بالا