• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جو غیر دوستانه ی انجمن

• شروع کننده موضوع Kinay
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

Kinay

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
87
سلام

دوستان عزیز >:D< ... من خیلی وقت نیست که توی جمع شما هستم... ولی با این وجود یه گلایه دارم... خواهش می کنم بهش توجه کنید. :)

چرا این قدر جو سایت رو غیر دوستانه می کنیم؟ خوب توی هر بحثی مخالف وجود داره و موافق! دلیل نمی شه که نسبت به هم دیگه کینه به دل بگیریم و حالت بحث ها رو تهاجمی کنیم...

خوب همه می دونیم که من خودم یکی از طرف های دعوا هستم :D ... ولی به عنوان یکی از طرف های دعوا، هم از هم سنگر های خودم ( به به! ) و هم از دوستان تیم مقابل درخواست عاجزانه دارم که لطفا هر چه قدر هم که جرّ و بحث می کنیم، باعث دشمنی یا احساسات منفی نشه...
این جوری سایت به جای فضای مثبت، فضای منفی می ده... هرچی شب ها خندوانه می بینیم، می ایم توی سایت به باد می دیم :rolleyes:

خدا وکیلی چند نفرتون به خاطر سایت اعصابتون خورد می شه؟ براتون دغدغه ایجاد می شه؟ بعد تصمیم می گیرید که دیگه نیاید؟ =((
خوب اگه شرایط بحث ها رو رعایت کنیم، دیگه این مشکل ایجاد نمی شه.

من اعتراف می کنم که یکی از عاملین خراب کار :D بوده ام. ولی قول می دم که از این به بعد سایت رو به سمت مهربان تر >:D< شدن ببرم. حداقل به احساسات منفی اضافه نکنم. از شما هم می خوام که همین کار رو بکنید. حداقل سایت براتون بار روانی منفی نداشته باشه. <D=

ممنون که خوندید. موفق باشید.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
پاسخ : جو غیر دوستانه ی انجمن

اتفاقا میخواستم اینو توی قسمت انتقاد از مدیران داخلی بگم ولی بعد منصرف شدم.
دیدم هم یه موضوع شخصیه هم شاید داخلیا کاری از دستشون بر نیاد.
کاملا طبیعیه موقع بحثای اعتقادی یه چیزی پیش بیاد. ولی خود ب خود رفع میشه. مشکل اینجاست یه عده، زیادی به خودشون باور دارن و واقعا طرف مقابل رو می رنجونن. این اصلا درست نیست. یه مدیر انجمن کارش کنترل اینه که پاسخ ها در حیطه ی بحث باشن اما به نظرم بهتره رفتار بعضیا کنترل بشه و حتی زیر سوال بره!
کم نیستن کسایی که از این موضوع ناراحتن.این باعث میشه دفعه ی بعدی با توپ پر بیان و اوضاع بدتری ایجاد بشه یا فعالیت ها کم تر بشه.
اگه به این موضوع اهمیت داده بشه،حرف برای گفتن بسیاره...

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

چرا بعضا حس میشه کاربرا باهم دعوا دارن؟ و جو غیردوستانست؟ به نظرتون علتش چیه؟

DaMoN SaLvAtOrE

مهدی صفری
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم - تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
Health IT

به نقل از میم ح میم دال :

بعضی وقتا دعوایی نیست ، یکی حرف میزنه ، اشتباها لحنش یکم بده ، نفر قبلی به خودش میگیره ، حالت دعوا میگیره صحبت...ولی خب مشکلی ندارن با هم :-?

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از میم ح میم دال :

دعوا نیست. صرفن بعضی ها دنبال اینن که ناله کنن.

مثلن دیدی این بچه هارو بهشون اسباب بازی بدی میگن این نه اون یکی. اون یکی رو بدی میگن نه اون یکی ؟

قضیه همینه !

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

دعوا نيست درسته اما بعضا تو خيلي از بحثا كه شكل ميگيره تو اين فروم رعايت نميشه اون روش صحيح بحث كردن ... مسخره كردن و تيكه انداختن بسيار زياده همين باعث ايجاد يه دلخوري ممكنه بشه كه اگه رفع نشه و برايه افراده مختلف اتفاق بيوفته همينطوري دلخوريا بيشتر ميشه جوم غير دوستانه ميشه :-??

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

اونوقتایی که آدم ناخواسته لحنش بد میشه،اگه عذرخواهی کنه طرف مقابلش هم درک میکنه!مشکل اینه اینه ناخواسته ها کمه‌!
مثل الان!

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

والله بیشتر اوقات دعوا هست....ربطی به لحن و اينا نداره.... دوستان زحمت میکشن مسائل بیرون سایت رو وارد سایت میکنن.... خب فرضا من با فرد Xدعوا دارم من دوستاي خودم رو دارم اونم دوستاي خودش بعد اینجاست که دوستاي من پشت متن دوستاي اونم... بعد همین ميشه که به هم تیکه ميندازن.....
و يه دلیل خیلی مهم شاید که داره اينه خیلی از کاربرای اینجا خیلی چيزا رو جدي ميگيرن و اینم باعث کدورت و ناراحتی ميشه....
من تو فروم های ديگه ای هم بودم مثلا سمپاد سیتی که خیلی ها میشناسن....باوجود فعالیت کمش فقط يه چيز خوب داشت اونم جو صمیمی و دوستانه....
بجای اینکه کاربرا با مدیران رده بالا دشمن باشن، دوستی دارن باهم... ولی اینجا چی؟ منتظرن تا يه اشتباه کنی بريزن نابودت کنن..اینکه خیلی از کاربران خوب از سایت رفتن بخاطر جو سایت.... فک کنم از پست های حرف بزن واضح باشه چه خبره تو سایت کلا....
یکم هم برميگرده به قوانین سایت ما تو قوانین نداریم تیکه انداختن ممنوعه یا چه ميدونم توهین ممنوعه چون خب حقیقتا هم نميشه واقعا یه قوانین گذاشت که تیکه نندازید...یهو طرف مياد ميگه من با یکی از دوستام بیرون سایته نمیشناسید بودم
و کلا زیاد جدی گرفتن خیلی چيزا باعث به وجود اومدن این جو شده :-"
#چقد چرت و پرت گفتم

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

چی میبافی واسه خودت؟ :‌)) با مفهوم جامعه آماری آشنایی؟ :‌)) فکر کنی؟ :‌)) ینی چی فکر کنم؟؟ فکر تو توی آمار هیچ اهمیتی نداره!
چرا جو انجمن غیر دوستانه است؟؟؟؟
دلیلش اینکه بلد نیستیم با احترام حرف بزنیم.
کسی هم نیست نظارت کنه.
شاید بعضی وقتا اعصابمون خط خطی باشه و به بقیه ی کاربرا بی احترامی کنیم.اما بعدن باید پستمونو ویرایش کنیم حداقل.
من منظورم مدیری نیست که ازش نقل قول (مشخصاتشونم نیاوردم.هدفم فقط آوردن یه مثال بود)کردم.ایشون شاید هدفشون بی احترامی به من نبود.
ولی هدف ایشون مهم نیست.مهم اینکه من تازه وارد با همچین پستهایی تصمیم میگیرم هر تایپیکی که ایشون توش پست دارن پست نداشته باشم.......بعد یه مدت هم تایپیکی نمیمونه فعالیت داشته باشم توش وتصمیم میگیرم سمپادیا نیام.
.
آقای مدیر درسته بهم بی احترامی کردین....
ولی من معذرت میخوام که نقل قول کردم ازتون..هرچی باشه شما مدیرین و...
.

.
خیلی از مدیران وحتی کاربران هم هستن که باید ازشون تقدیر بشه بخاطر خوش رفتاریشون
مثلا همین خانم مهسا......یا چند نفر دیگه که رفتارشون باعث میشه کاربرای کم امتیاز مثل من که کسی نمیشناسه مارو ترغیب شن بیشتر بیان سایت(ساختار؟)
آقای مطهری پیشنهادی دارم.......
جرا برای تشویق مدیران وکاربران خوش اخلاق نشان نداشته باشه سمپادیا؟؟
یه تایپیکی بزنین ونظر سنجی بذارین هر ماه به یکی داده شه این نشان.
کارآمدتر از حذف دیسلایک خواهد بود به نظر من.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از مـيـنـا(#z@hra#) :
چرا جو انجمن غیر دوستانه است؟؟؟؟
دلیلش اینکه بلد نیستیم با احترام حرف بزنیم.
کسی هم نیست نظارت کنه.
شاید بعضی وقتا اعصابمون خط خطی باشه و به بقیه ی کاربرا بی احترامی کنیم.اما بعدن باید پستمونو ویرایش کنیم حداقل.
من منظورم مدیری نیست که ازش نقل قول (مشخصاتشونم نیاوردم.هدفم فقط آوردن یه مثال بود)کردم.ایشون شاید هدفشون بی احترامی به من نبود.
ولی هدف ایشون مهم نیست.مهم اینکه من تازه وارد با همچین پستهایی تصمیم میگیرم هر تایپیکی که ایشون توش پست دارن پست نداشته باشم.......بعد یه مدت هم تایپیکی نمیمونه فعالیت داشته باشم توش وتصمیم میگیرم سمپادیا نیام.
.
آقای مدیر درسته بهم بی احترامی کردین....
ولی من معذرت میخوام که نقل قول کردم ازتون..هرچی باشه شما مدیرین و...
.

.
خیلی از مدیران وحتی کاربران هم هستن که باید ازشون تقدیر بشه بخاطر خوش رفتاریشون
مثلا همین خانم مهسا......یا چند نفر دیگه که رفتارشون باعث میشه کاربرای کم امتیاز مثل من که کسی نمیشناسه مارو ترغیب شن بیشتر بیان سایت(ساختار؟)
آقای مطهری پیشنهادی دارم.......
جرا برای تشویق مدیران وکاربران خوش اخلاق نشان نداشته باشه سمپادیا؟؟
یه تایپیکی بزنین ونظر سنجی بذارین هر ماه به یکی داده شه این نشان.
کارآمدتر از حذف دیسلایک خواهد بود به نظر من.

اول اینکه باید تفاوت بی احترامی و شوخی رو متوجه بشید.

دوم اینکه خیلی از مسایل بی احترامی نیستن.

مثلن من تو ح.ب. اسلام رو به طاعون مرتبط کردم ( که البته به نظرم ابولا مناسب تر باشه چون طاعون دیگه به اون صورت مشهود نیست‌). و قطعا من شوخی ای در ح.ب نداشتم. قصدم این بود که بگم بلایی که این دین سر مردم اورده مستمر تر و وحشتناک تر از طاعون بوده. و من حق دارم حرفمو بزنم. و اینکه یه عده خوششون نیاد مشکل خودشون هست. قرار نیست که من صحبت هامو با همه ی چند هزار عضو سمپادیا چک کنم.

یا وقتی ایلیا همچین حرفی زد داشت با شوخی بهت میگفت که حدسی که میزنی به شدت بی دقته. و شکلک خنده هم شوخی بودن رو نشون میده.

و در ضمن شما کاربر جدیدی نیستید! همین یوزر مینا نیمه فعاله. با بقیه ی یوزر هاتون جمع بزنید شاید یکی دو تا چرخ دنده هم نصیبتون بشه!

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از مازیمون :
مثلن من تو ح.ب. اسلام رو به طاعون مرتبط کردم ( که البته به نظرم ابولا مناسب تر باشه چون طاعون دیگه به اون صورت مشهود نیست‌). و قطعا من شوخی ای در ح.ب نداشتم. قصدم این بود که بگم بلایی که این دین سر مردم اورده مستمر تر و وحشتناک تر از طاعون بوده. و من حق دارم حرفمو بزنم. و اینکه یه عده خوششون نیاد مشکل خودشون هست. قرار نیست که من صحبت هامو با همه ی چند هزار عضو سمپادیا چک کنم.
اینکه بیاین اسلام رو به تمسخر بگیرین با اینکه یه کابر رو خرد کنین خیلی فرق داره.
با طاعون گفتن به اسلام کسی دو سه روز دپرس نمیشه وبخاطر سمپادیا زندگی واقعیش هم یه مدت داغون نمیشه.

یا وقتی ایلیا همچین حرفی زد داشت با شوخی بهت میگفت که حدسی که میزنی به شدت بی دقته. و شکلک خنده هم شوخی بودن رو نشون میده.

تو همون تایپیک خاک خورده های زیادی پست داشتن مثلا معصومه یا پریوش و...(همینجا از رفتار خوبشون تشکر میکنم)
شما فقط کافیه پستها رو مقایسه کنین وبعد بگین این حرفو.
فکر کنم تعداد دیسهای این پستتون نظر بچه هارو نشون میده.ت

Kabiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
نقره فیزیک دوره 29
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
فیزیک

دوستان این نمونه ی بارز این جو غیر دوستانه بود :rolleyes:

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از daenerys :
با مینا خانم موافقم
دقیقا نمیدونم چرا بعضی کاربرا بخصوص شما به سخره گرفتن دین و اعتقادات مذهبی رو روشنفکری میشمرن.بحث خوش اومدن یا نیومدن دیگران نیست بعضی حس میکنن نا متناجس بودن کلاس داره!!
آزادی بیان رو حقتون میدونم ولی درمورد شما حس میکنم یه جور لجبازیه و یه سری رو هم دارین هم سوی خودتون میکنین
جو غیردوستانه نیست این عزیزم انتقاد از یه سری حرفای افراطیه بعضی عزیزانه
شدن یه عده که با حرفای قلمبه سلمبه ادعای خاص بودن میکنن یه عده داغون تر از اونام داریم که نوچه های همونان مثلا و بدون ابنکه بدونن جریان چیه از اون افراد تبعیت میکنن مثلا چون فلانی به این مطلب دیس داد منم میدم یا همینجور الکی میرن از اون فرد طرفداری میکنن
خاک انجمن خورده ها شدن آمریکا سمپادچه ها شدن افغانستان از نظر قدرت!دبستان نیست که با هم رفیق شیش باشیم ولی سایت شده یه مشت بحث قلمبه سلمبه نقل قول شده از bbc,voaیا نظرات برعکس از شبکه های ایران اکثرا از خودشون حرفی ندارن ولی اگه من بیام یه نظر بدم چون مثل اونا قلمبه سلمبه نیست بی احترامی میکنن مطمینا جنبه علمی سایت افتضاح پایینه و مطمینم مدیرای سایت هدفشون از تشکیل سایت دعوا سر مسایل مذهبی و سیاسی و فحش کاری و پیدا کردن دوست پسر دوست دختر واسه دختر پسرا نبوده شدیم دوگروه مخالف که فقط همو میزنیم پایین فوق بحث علمیم شده بارم بندی هدیه های آسمانی هشتما!
همین ح ب هم که ما سمپادچه ها داریم به خاطر اینه که بیشتر باسابقه ها در شان خودشون نمیدونن که جایی که حرفای چیپ ما (از نظر خودشون)زده میشه سخنان گهربار کپی پیست شده از اینترنت و ماهوارشونو بگن
دوست عزیز!
شما فکر کنم منظور منو درست متوجه نشدین!
آقای مازیمون به اسلام میگن طاعون؟؟خوب ایشون آآزادن که به اسلام بگن طاعون....من خودم هم یک بی خدا هستم و بارها شده که تو بحثهای اعتقادی اسلام رو دین مخربی بدونم.
این بحثها بر خلاف تصور خیلی ها !سازنده است.خیلی سازنده...........
ما باید از بچه هایی که اعتقادی پست میذارن ممنون باشیم.چه مسلمون چهمثلا آقای مازیمون که اسلام رو طاعون میدونند....
من چند روز اول عضویتم یک مسلمون رادیکال بودم.با دنبال کردن پستهای بچه های بی خدا اعتقاداتم کم کم عوض شد.
ما باید جنبه ی شنیدن نظرات مخالف رو هم داشته باشیم.برای پی بردن به مشکلاتی که تو اعتقادات خودمون هست..
میدونین مشکل کجاست؟؟؟؟مشکل اینکه تو این بحثها پای نقل قول کردنها از این جملات استفاده میشه:
(چی میبافی برای خودت؟؟؟؟؟خودت فهمیدی چی گفتی و....)
توهین به دین وتفکر بد نیست.توهین به شخصیت افراد بده........
.
.
فکر نمیکنین دارین به خیلیا بی احترامی میکنین؟؟این چه طرز حرف زدنه دوست عزیز؟؟؟
این چه لقبهاییکه به بقیه میدین؟؟ناسلامتی هممون سمپادی هستیم

• شروع کننده موضوع

Kinay

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
87

سلام
بچه ها ببینید، من نمی خوام قضاوت کنم که حق با کی هست و با کی نیست. این جا هم محکمه ی عدل خداوند نیست که قرار بشه حق و ناحق معلوم بشه. عالم دنیا هم جایی نیست که قرار باشه همه ی حقایق توش معلوم بشه. >:D<

بحث سر این هست که برخی حرف ها رو می شه چند جور زد ... « بفرمایید / بشینید / بتمرگید » همه یه معنا داره؟ آیا ما با شنیدن این ها یک جور احساس پیدا می کنیم؟

شما با مطلبی مخالفی، مخالفت خودت رو خیلی عادی اعلام کن. چرا بحث رو احساساتی می کنی؟

آقای مازیمون، شما با اسلام مخالفی، خوب بگو مخالفی. شما فکر می کنی اسلام برای بشریت خیلی ضرر داره؟ خوب بگو اسلام ضررش خیلی زیاد هست. دقیقا همین جوری می شه گفت و مشکلی هم پیش نمی آد...شیوه ای که شما برای بیان نظرهای خودت انتخاب می کنی، بعضی وقت ها خود به خود احساسات افراد رو تحریک می کنه. یه جورهایی ایجاد نفرت می کنه. واقعا شما از این جنبه ی « سبک حرف زدن » خودت بی خبری؟ :rolleyes:

قطعا وقتی من مسلمون باشم، بهم بر می خوره شما بگی اسلام طاعون هست یا ... ( حالا شاید به من برنخوره :D ولی ظاهرا داره به بقیه می خوره... که البته از روی سالم بودن عواطف و احساسات این خواهران و برادران عزیز بنده است. اگه به من بر نمی خوره یه علت خیلی خیلی خیلی بد داره که بر نمی خوره ... این بگذار تا وقت دِگر )
شما چه دوست داشته باشی و چه دوست نداشته باشی ، این حرف شما این چند معنا رو می رسونه :

1) اسلام ضرر داره و خطرناکه ( خوب این رو همین جوری می گفتی مشکلی نبود ... هرچند با آئین نامه ی سایت مشکل داره ... حالا دوستان قصد دارند که اجرا نکنن به خودشون مربوط می شه... من هم مخالفتی ندارم )
2) اسلام مثل یه بیماری واگیردار رشد می کنه
3) من از اسلام متنفرم

مشکل بچه ها از همه بیشتر با این قسمت سومه! شما می تونی از دوستان توقع داشته باشی در مورد معنای اول آرامش خودشون رو حفظ کنند ( که البته توقع زیادی هم هست ، همون جور که اگه دوستان به عقاید شما نقد کنند نباید توقع داشته باشن شما آروم بمونی... کلا جنبه ی نقد پذیری در عقاید پایین است و این طبیعی است ) ولی نمی تونی توقع داشته باشی با معنای سوم کنار بیان... این ترویج نفرت هستش.

با همه ی احترامی که من برای شما قائل هستم و معتقدم که نظرهای خوب هم داری حتی در همون بخش عقایدی، اگه مدیر بودم قطعا برخی پست های شما و البته برخی پست های بعضی دیگه از دوستان خودم رو ویرایش می کردم تا حالت ایجاد نفرت نداشته باشه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

توهین به ادیان و اقشار تو هیچ جامعه ای قابل پذیرش نیست و حتی هیچ توجیهی هم نداره!
اگه بریم جایی که مردمش گاو پرستن،می تونیم بی احترامی کنیم؟نه.
نگران بیماری مردم بودن هم لزومی نداره.خودشون مواظب خودشون هستن.
اینجا هم اکثریت اهل کتاب و مسلمان هستن ولی اقلیت های دیگه ای هم داریم.
طبیعیه که همه باید احترام بزارن.
یه منتقد هیچ وقت توهین نمیکنه و منتقد کسی نیست که توهین کنه و بگه من حرفمو زدم.
این توجیه ناپذیره

chalipa

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دست غیب!
شهر
شیراز

این که من بگم تو احمقی با این که بگم این ایده (که ممکنه تو هم قبولش داشته باشی) احمقانس خیلی فرق داره

باید سعی بشه ترجیحاً هیچ کدوم از این ها استفاده نشه ، اما اولی خیلی بدتر از دومیه!

notebook

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

من فک میکنم یکی ا علتای این جو غیر صمیمانه توجه به درجه کاربری و عنوان مدیریت های مختلف هست نه حرف یک کاربر یا نظرش
و خب اینکه قدیمیای سایت همدیگرو میشناسن و میشن یک گروه تو سایت و کاربرای جدید هم میشن یک گروه !ک خب تقریبا خیلی کاری بهم ندارن
و بعضا مشاهده میشه موقع خانواده سمپادیا یا از این قبیل، کاربرایی پیدامیشن ک حتی یکبارم اکانتشونو ندیدی و صرفا بخاطرخانواده مثلا عضو شدن و واقعا برداشتشون از خانواده سمپادیا خیلی متفاوته با هدف اصلی هست

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از notebook :
من فک میکنم یکی ا علتای این جو غیر صمیمانه توجه به درجه کاربری و عنوان مدیریت های مختلف هست نه حرف یک کاربر یا نظرش
و خب اینکه قدیمیای سایت همدیگرو میشناسن و میشن یک گروه تو سایت و کاربرای جدید هم میشن یک گروه !ک خب تقریبا خیلی کاری بهم ندارن
و بعضا مشاهده میشه موقع خانواده یمپادیا یا از ان قبی کاربیی یدا میشن ک حتی یکبارم اکتشونو ندیدی و صرفا بخاطرخانواده مثلا عضو شدن و واقعا برداشتشون از خانواده سمپادیا خیلی متفاوته با هدف اصلی

این نظر منه
تنها جایی که فکر کنم به درجه و ستاره کاری نداره همینجاست. مثلا NATSU
با اینکه تازه وارد هستن،به خاطر مودب بودنشون و اطلاعات زیادشون تو زمینه هایی که بحث میشه مورد احترام دو طرف هستن.
کم تر مورد اصابت تیر و ترکش ها قرار می گیرن

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

من نمیدونم چرا انقد گارد ب لحن مازیار توی بحث های گرفته شده وکیل مدافعش هم نیستم خودش اگه صلاح دونست میاد جواب میده
فقط ی خواهش دارم از کسانی ک دارن نظر میدن.اونم اینه ک یکم دیدشون رو باز کنن
هر آدمی.هر آدمی روی عقیدش تعصب داره.اقلا تا وقتی ب اون معتقده.میتونه آزاد بحث کنه ولی تا وقتی بحث نکرده اعتقادش همون قبلیه میمونه و اون اعتقاد براش عزیزه
این هیچ ربطی...هیچ ربطی..تاکید میکنم هیچ ربطی ب موافق یا مخالف دین بودن اون عقیده نداره
ب عبارتی نظر شخصی ک شما بش میگین کافر تو دین همونقدر محترمه ک کسی ک اسمش رو میذاری مومن.

صرفا خواستم عرض کنم توهین ب هیچ کدوم جایز نیس پس گونه ای سخن نگویید ک انگار چون ب دین توهین شده فقط کار اشتباهی صورت گرفته.توهین ب هر عقیده ای از پایه اشتباه است بدون هیچ توجهی ب میزان و تعداد اعتقاد ب اون نظر.

بالا