• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جبهه گیری در برابر مسائل جنسی!

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد
پاسخ : جبهه گیری در برابر مسائل جنسی!

به نقل از مازیمون :
صحبت در مورد اینه که چرا اموزش های جنسی در مدارس و دانشگاه ها انقد محدود هستن.
ببينيد؛ گاهى اوقات آموزش يه سرى مسائل در سنين پايين خودش فاجعه به بار مى ياره. ارجاعتون مى دم به تمام آمارهايى كه وجود داره در مورد مادران ازدواج نكرده ى زير بيست سال و تعداد كودكان بدون سرپرست و حتا تك سرپرستى كه توى بانك هاى دى ان اى دنبال پدراشون مى گردن و همين طور اين سايت و نقدش در مورد اين نوع آموزش ها.

چيزى كه شما مى تونيد ازش ايراد بگيريد و من مى پذيرم كاملاً اين هست كه از بچگى سعى نمى كنن براى بچه ها آموزش هايى براى تعامل صحيح با جنس مخالف بذارن و بله اين موضوع كم رنگ ه در مدارس و دانشگاه ها.

به نقل از مازیمون :
یا چرا همیشه در مورد مسایل جنسی در لفافه صحبت میشه ؟‌

چرا یک زن و شوهر تو سریال تلوزیونی ما همیشه جدا از همن ؟ هر شب دعوا ؟ هر شب بیرون رفتن؟!

یعنی این دوری کردن غیر عادی خودش یک بداموزی نیست؟
در حال حاضر برنامه هايى توى صدا و سيما داريم كه بدون هيچ لفافه اى در مورد اين مسائل حرف مى زنن، منتها در شبكه هايى مثل شبكه ى آموزش و شبكه ى ٤ و برنامه هاى راديويى خاص مشاوره در شبكه هاى مختلف راديويى. قبول دارم كافى نيستن، ولى نوع گفتارشون به نظر من ايرادى نداره، چون با توجه به مسئله اى كه در مورد سن خاص گفتم اين روند طبيعى ست و صحيح ه.

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از مازیمون :
صحبت در مورد اینه که چرا اموزش های جنسی در مدارس و دانشگاه ها انقد محدود هستن.

یا چرا همیشه در مورد مسایل جنسی در لفافه صحبت میشه ؟‌

چرا یک زن و شوهر تو سریال تلوزیونی ما همیشه جدا از همن ؟ هر شب دعوا ؟ هر شب بیرون رفتن؟!

یعنی این دوری کردن غیر عادی خودش یک بداموزی نیست؟
حالا آموزش نمیدن اوضاع اینه همه ماشاءالله پرفسورین در این زمینه!

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

این پرفسور بودن منبعش چیه؟ از چه منبعی پرفسور شدیم؟ آیا همه اطلاعتی که کسب کردیم درست بوده؟ باعث انحراف نشده خیلیاش؟ این چیزارو بیان توی مدرسه بمن یاد بدن میرم سراغ دوستم بپرسم؟ که اونم یه جوابی بده که از یکی دیگه شنیده و اصلا معلوم نیست درسته یا نه؟

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

به نقل از Mysterious Quéèn :
ببينيد؛ گاهى اوقات آموزش يه سرى مسائل در سنين پايين خودش فاجعه به بار مى ياره. ارجاعتون مى دم به تمام آمارهايى كه وجود داره در مورد مادران ازدواج نكرده ى زير بيست سال و تعداد كودكان بدون سرپرست و حتا تك سرپرستى كه توى بانك هاى دى ان اى دنبال پدراشون مى گردن و همين طور اين سايت و نقدش در مورد اين نوع آموزش ها.

چيزى كه شما مى تونيد ازش ايراد بگيريد و من مى پذيرم كاملاً اين هست كه از بچگى سعى نمى كنن براى بچه ها آموزش هايى براى تعامل صحيح

من اصلا قبول ندارم این حرف رو اتفاقا به نظرم خیلی هم توجیه بدیه آموزش به معنی تبلیغ نیست
اتفاقا مثالی که زدی هم به نظرم مثال خوبی نیست. اگه توی این مورد هایی که گفتی چیزی که به اون افراد گفته بودن واقعا یه آموزش درست بود، با توضیح تمام نتایج مثبت و منفی و خطراتی که رابطه جنسی میتونه داشته باشه، احتمال باردار شدن و تأثیرش روی آینده و تحصیل و عملا کل زندگیشون، خیلی هاشون شاید سعی میکردن باردار نشن

کسی هست منکر این بشه که از حدودای دبیرستان خیلی دانش آموزا خواسته یا ناخواسته، به خاطر کنجکاوی یا شنیدن از دور و بری ها یا هر چیز دیگه ای در جریان این نوع رابطه قرار میگیرن؟ صورت مسئله رو که نمیشه پاک کرد وقتی میدونیم پس لاقل کاری کنیم اطلاعاتی که به دست اون افراد توی اون سن میرسه اطلاعات درستی باشن

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

آموزش باشه.از همون ابتدایی هم باشه.ماشالله هزار ماشالله بچه های نسل جدید خیلی خوب سرشون میشه و اتفاقا خیلی خوب میپذیرن مسائل اینجوری رو به شرطی که خوب و صحیح توجیه شن.من خودم چون هیشکی رو نداشتم که برام این مسائلو روشن کنه دارم ذره ذره این مواردو برای خواهرکوچیکم روشن میکنم :-" کلنم کاری ندارم مامانم پا پیش میذاره که به خواهرم آموزش بده یا نه.خواهرمم راحت بار اومده میاد قشنگ از خودم میپرسه.خو این مشکلش چیه؟چرا خانواده ها از گفتن و آموزش این مسائل امتناع میکنن یا اکراه دارن از گفتنش؟
این کنجکاویه بچه ها باید به طور صحیح ارضا بشه تا در خفا و پنهانی نرند دنبالش تا بفهمند و شاید برای فهمیدنش تجربه کنن این چیزارو تو سن کم.حتی دین اسلام هم گفته باید آموزش داد به بچه ها.
شرایط مدارس تازگیا خیلی بهتر شده.مثلن من یادمه تو راهنمایی معلما یههههههههه چیزای مختصر و کمی رو میگفتن.اما حالا آموزشا بهتر شده.جلسات بیشتری برگزار میشه.البته دیر اقدام کردن و هنوزم به صراحت چیزی گفته نمیشه

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

به نقل از پگاه :
من اصلا قبول ندارم این حرف رو اتفاقا به نظرم خیلی هم توجیه بدیه آموزش به معنی تبلیغ نیست
اتفاقا مثالی که زدی هم به نظرم مثال خوبی نیست. اگه توی این مورد هایی که گفتی چیزی که به اون افراد گفته بودن واقعا یه آموزش درست بود، با توضیح تمام نتایج مثبت و منفی و خطراتی که رابطه جنسی میتونه داشته باشه، احتمال باردار شدن و تأثیرش روی آینده و تحصیل و عملا کل زندگیشون، خیلی هاشون شاید سعی میکردن باردار نشن

کسی هست منکر این بشه که از حدودای دبیرستان خیلی دانش آموزا خواسته یا ناخواسته، به خاطر کنجکاوی یا شنیدن از دور و بری ها یا هر چیز دیگه ای در جریان این نوع رابطه قرار میگیرن؟ صورت مسئله رو که نمیشه پاک کرد وقتی میدونیم پس لاقل کاری کنیم اطلاعاتی که به دست اون افراد توی اون سن میرسه اطلاعات درستی باشن
آمارى كه گفتم چك كنيد دقيقاً مربوط به خارج از ايران و جايى كه اين آموزش ها داده مى شه ست. و بايد پذيرفت كه اين جور آموزش ها باعث بلوغ زودرس مى شه و بچه ها توى سنى كه عولطف بر عقل شون غلبه داره دست به كارايى مى زنن كه براى اقتصاد و اجتماع و خودشون ضررهاى فراوانى داره و شديداً آسيب مى زنه.

آمارها رو قرار مى دم.

بعداً نوشت: حس مى كنم يه برداشت نادرستى از حرفام شده. من اصلاً با آموزش مخالف نيستم و حس مى كنم كه بايد باشه اما مسئله دقيقاً اين ه كه چى بايد آموزش داده بشه. لطفاً اين رو بخونيد.
منظور من از آموزش، آموزش هايى ست كه براى كنترل داده مى شه، من حس مى كنم بايدآموزش ها به گونه اى باشه كه از كاهش سن بلوغ جنسى جلوگيرى كنه.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

تا وقتی به طور رسمی حرفی نباشه. حداقل یک حیا و خجالتی. در جمعیت نرمال وجود داره. این حیا و خجالتم از بین بره و این حرفا رسمی بشه بارداری رو در سنین پایین تر شاهد خواهیم بود
در مورد اموزشم، شما چه بگی چه ندی، افراد درست رو همراه غلط از اینترنت یاد خواهند گرفت، هرچی بیشتر اموزش بدی، این اقدامات رو حق خودشون در اون سن خواهند دونست .

ولی اموزش در مورد پیشگیری از ابتلا به بیماری و بارداری، خوبه و باید باشه

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

به نقل از بره ناقلا :
تا وقتی به طور رسمی حرفی نباشه. حداقل یک حیا و خجالتی. در جمعیت نرمال وجود داره. این حیا و خجالتم از بین بره و این حرفا رسمی بشه بارداری رو در سنین پایین تر شاهد خواهیم بود
در مورد اموزشم، شما چه بگی چه ندی، افراد درست رو همراه غلط از اینترنت یاد خواهند گرفت، هرچی بیشتر اموزش بدی، این اقدامات رو حق خودشون در اون سن خواهند دونست .

شما فکر میکنی چند درصد افراد به اینترنت دسترسی دارند؟
فرضا که اکثریت دسترسی دارن، توی مدرسه یا همچین چیزی یاد بگیرن بهتر نیست تا اینکه برن توی سایتای پورنو یاد بگیرن؟

chalipa

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دست غیب!
شهر
شیراز

به نقل از بره ناقلا :

در حال حاضر هم بارداری در سنین خیلی پایین ، کم نیست ، گرچه آماری برای بررسی دقیقش وجود نداره و اگر هم داشته باشه نمیشه زیاد بهش اعتماد کرد ، اما خوب برای توضیح پیشگیری از ابتلا به بیماری و بارداری باید قبلش اون موضوعات رو توضیح داد ، درسته؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از چلیپا :
در حال حاضر هم بارداری در سنین خیلی پایین ، کم نیست ، گرچه آماری برای بررسی دقیقش وجود نداره و اگر هم داشته باشه نمیشه زیاد بهش اعتماد کرد ، اما خوب برای توضیح پیشگیری از ابتلا به بیماری و بارداری باید قبلش اون موضوعات رو توضیح داد ، درسته؟
توضیحات داریم تا توضیحات :))
این پیشگیری رو الانم میگن.
این که کم نیست یه حرفه، این که بیشتر میشه حرف دیگه ایه.

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

حس مى كنم يه برداشت نادرستى از حرفام شده. من اصلاً با آموزش مخالف نيستم و حس مى كنم كه بايد باشه اما مسئله دقيقاً اين ه كه چى بايد آموزش داده بشه. لطفاً اين رو بخونيد.

من اون لینک رو خوندم و یه جورایی مقایسه بوده بین 2 تا سیستم مختلف Sex ed که خود اون فرد توی سیستم Comprehensive sex education تربیت شده و از این وضع هم راضی هست و در اصل مقاله نقدی منفی بر سیستم Abstinence-only sex education.
حالا این 2 تا چی هستن:
در Abstinence-only sex education در کل هدف آموزش دهنده منع دانش اموزان از داشتن رابطه جنسی خارج ازدواج ه و هیچ گونه آموزشی در مورد فیزیولوژی زن و مرد ، استیج های مختلف بارداری ، راه های پیشگیری از حاملگی ، انواع بیماری های مقاربتی و پیشگیری از آن ، افزایش مهارت گفت و گو در مورد رابطه جنسی و ... داده نمی شه.
به طور کلی اهداف این آموزش این باکس پایین ه!

For purposes of this section, the term "abstinence education" means an educational or motivational program which—
(A) has as its exclusive purpose, teaching the social, psychological, and health gains to be realized by abstaining from sexual activity;
(B) teaches abstinence from sexual activity outside marriage as the expected standard for all school age children;
(C) teaches that abstinence from sexual activity is the only certain way to avoid out-of-wedlock pregnancy, sexually transmitted diseases, and other associated health problems;
(D) teaches that a mutually faithful monogamous relationship in context of marriage is the expected standard of human sexual activity;
(E) teaches that sexual activity outside of the context of marriage is likely to have harmful psychological and physical effects;
(F) teaches that bearing children out-of-wedlock is likely to have harmful consequences for the child, the child’s parents, and society;
(G) teaches young people how to reject sexual advances and how alcohol and drug use increases vulnerability to sexual advances; and
(H) teaches the importance of attaining self-sufficiency before engaging in sexual activity.

در مقابل روش Comprehensive علاوه بر تحت پوشش قرار دادن این موضوع که رابطه ی جنسی را باید به بعد از ازدواج موکول کرد آموزش در مورد مسائل دیگر نظیر فیزیولوژی زن و مرد ، استیج های مختلف بارداری ، راه های پیشگیری از حاملگی ، انواع بیماری های مقاربتی و پیشگیری از آن ، افزایش مهارت گفت و گو در مورد رابطه جنسی و ... را در برنامه خود نیز دارد.

به طور کلی هیچ Sex ed ای فرد رو به داشتن رابطه جنسی تشویق نمی کنه.
کلا 3 تا راه برای برخورد با این موضوع وجود داره : 2 تا روش بالا و پاک کردن صورت مساله که ایران این راه سوم رو در پیش گرفته.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

به نقل از بره ناقلا :
این پیشگیری رو الانم میگن.

کجا میگن؟ به ما که مثلا توی بهترین مدرسه شهرمون بودیم هیچوقت هیچ چیزی نگفتن. و تازه رابطه جنسی که هیچی، در مورد مسائل بلوغ هم نگفتن

و از اون بدتر، تو دانشگاه که یه درس هست واسه اش که الان اسمشو کردن دانش خانواده و جمعیت، لاقل تو دانشگاه ما که 80% استادا چیزی که میگن روان شناسی و مهارت گوش دادن به همسر و از این حرفاست. اصلن خود استاد میگفت که بهشون گفتن راه های پیشگیری و دارو ها و این چیزا رو نگین

-----------

+ من پستا رو که میخونم حس میکنم یه سری برداشتشون از آموزش درباره روابط جنسی، یه چیزی تو مایه های آموزش نحوه قتل ـه مثلا
چرا اینقدر به عنوان یه چیز بد و زشت و قبیح و مفسدانه بش نگاه میکنین؟

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

کجا میگن؟ به ما که مثلا توی بهترین مدرسه شهرمون بودیم هیچوقت هیچ چیزی نگفتن. و تازه رابطه جنسی که هیچی، در مورد مسائل بلوغ هم نگفتن

والا منم تو بهترین مدرسه تهران بودم چیزی به ما هم نگفتن! البته سال سوم من یه جلسه کلاس زیست رو پیچوندم گویا اون جلسه بحث هایی شده بود جالا دیگه دقیقا چی رو نمی دونم!

و از اون بدتر، تو دانشگاه که یه درس هست واسه اش که الان اسمشو کردن دانش خانواده و جمعیت، لاقل تو دانشگاه ما که 80% استادا چیزی که میگن روان شناسی و مهارت گوش دادن به همسر و از این حرفاست. اصلن خود استاد میگفت که بهشون گفتن راه های پیشگیری و دارو ها و این چیزا رو نگین

نکته اینه که فقط اسمش رو عوض نکردن. این واحد قبلا تنظیم خانواده بود و یه آدمی مثل دکتر میومد و در مورد مسائلی مثل راه های پیشگیری از بارداری و ... حرف می زد. ولی الان این دانش خانواده زیر مجموعه گروه معارف ه و معمولا یه آخوند میاد راجع به اینکه چه می دونم ازدواج چقدر خوبه خداوند چقدر به ازدواج توصیه کرده و اگه نمی شه صیغه هست و روابط دختر پسر قبل ازدواج اخ ه جیز ه و ... صحبت می کنه. (آخوندم نیاد همینا رو میگه. استاد خود ما آخوند نیست.)
این الان تیتر های جزوه ای که به ما دادن :
زوجیت در نظام آفرینش
ازدواج چیست؟
اهمیت و ضرورت ازدواج در اسلام
انگیزه ها و اهداف ازدواج و تشکیل خانواده
زن و شوهر لباس یکدیگر
فواید ازدواج
معیار ها و ملاک های ازدواج
شناخت کامل و انتخاب همسر
راه های انتخاب همسر و چگونگی تحقیق

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

به نقل از Weeping Angel :
من اون لینک رو خوندم و یه جورایی مقایسه بوده بین 2 تا سیستم مختلف Sex ed که خود اون فرد توی سیستم Comprehensive sex education تربیت شده و از این وضع هم راضی هست و در اصل مقاله نقدی منفی بر سیستم Abstinence-only sex education.
حالا این 2 تا چی هستن:
در Abstinence-only sex education در کل هدف آموزش دهنده منع دانش اموزان از داشتن رابطه جنسی خارج ازدواج ه و هیچ گونه آموزشی در مورد فیزیولوژی زن و مرد ، استیج های مختلف بارداری ، راه های پیشگیری از حاملگی ، انواع بیماری های مقاربتی و پیشگیری از آن ، افزایش مهارت گفت و گو در مورد رابطه جنسی و ... داده نمی شه.
به طور کلی اهداف این آموزش این باکس پایین ه!

در مقابل روش Comprehensive علاوه بر تحت پوشش قرار دادن این موضوع که رابطه ی جنسی را باید به بعد از ازدواج موکول کرد آموزش در مورد مسائل دیگر نظیر فیزیولوژی زن و مرد ، استیج های مختلف بارداری ، راه های پیشگیری از حاملگی ، انواع بیماری های مقاربتی و پیشگیری از آن ، افزایش مهارت گفت و گو در مورد رابطه جنسی و ... را در برنامه خود نیز دارد.

به طور کلی هیچ Sex ed ای فرد رو به داشتن رابطه جنسی تشویق نمی کنه.
کلا 3 تا راه برای برخورد با این موضوع وجود داره : 2 تا روش بالا و پاک کردن صورت مساله که ایران این راه سوم رو در پیش گرفته.
بله؛ من هم نگفتم تشويق مى كنه، اما پيامد ناگزيرش هست، اگه توى سنين مناسب آموزش داده نشه.

مسئله خيلى گسترده تر از اين ه كه ما به آموزش منحصرش كنيم.
مسئله كاملاً به جهان بينى برمى گرده و بيشتر جهان بينى القا شده توسط حكومت ها.

اول از همه بايد بگم جبهه گيرى كاملاً با كنترل و محدوديت فرق داره.
اين جور با بى پروايى رفتار كردن و عمل كردن در مورد مسائل جنسى، نقطه ى تفريط در مقابل افراط (=جبهه گيرى) ست. كه داريم پيامدهاش روى توى غرب مى بينيم و اقتضاى اين بى پروايى كه باعث كاهش سن بلوغ جنسى شده، همين آموزش ها از سن كودكى ست كه يك چرخه رو ايجاد مى كنه.

در كل من فكر مى كنم نبايد با بى پروايى صرف در مورد مسائل جنسى رفتار كرد به دليل تمام مشكلات روانى و اقتصادى و اجتماعى كه خيلى ها به اشتباه بودن ش حتا در غرب اعتراف مى كنن. و و اين رفتار مناسب رو بايد آموزش داد از كودكى و در سن مناسب آموزش هاى لازم جنسى رو.

خلاصه ى حرف م اين ه كه آموزش روش هاى كنترل و ... كافى نيستند و معتقدم اين بى پروايى تفريط ه و صحيح نيست و با تعادل فاصله داره.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از پگاه :

-----------

+ من پستا رو که میخونم حس میکنم یه سری برداشتشون از آموزش درباره روابط جنسی، یه چیزی تو مایه های آموزش نحوه قتل ـه مثلا
چرا اینقدر به عنوان یه چیز بد و زشت و قبیح و مفسدانه بش نگاه میکنین؟
البته من الان رو یادم رفته بود اموزش پیشگیری از بارداری جرمه :|
زمون ما تو دبیرستان های سمپاد نبود، ولی دوستم مدرسه نمونه میرفت میگفت از اموزش پرورش میان و کاملا در مورد پیشگیری از ابتلا به بیماری های جنسی و بارداری توضیح میدن.

الان کلا جرمه، مثلا من به عنوان داروساز تو داروخانه اموزش بدم هم. جرمه

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

شما مخالف همچین آموزش هایی هستید. (به طور مثال فیزیولوژی) و برای اثبات مدعی تون که Sex ed موثر نیست اون لینک رو دادید. منم توی اون پست صرفا نشون دادم که اون لینک نه تنها له شما نیست بلکه علیه ایدئولوژی شما در این زمینست.

بله؛ من هم نگفتم تشويق مى كنه، اما پيامد ناگزيرش هست، اگه توى سنين مناسب آموزش داده نشه.

میشه بدونم سن مناسب برای باز کردن این مسائل کی ه (اگه دوران دبیرستان نیست!) ؟ به طور نرمال دختر ها تو سن 9 سالگی و پسر ها توی 14 سالگی به بلوغ جنسی می رسن و خو این آموزش ها در یه جایی مثل بریتانیا از سنین 14 سالگی شروع میشه!

The most recent official government guidance on delivering sex and relationships education is 14 years old

اين جور با بى پروايى رفتار كردن و عمل كردن در مورد مسائل جنسى، نقطه ى تفريط در مقابل افراط (=جبهه گيرى) ست.

میشه از این چیز هایی که بهش می گید تفریط مثال بزنید! بی پروایی یعنی چی؟

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

اين اخلاق كه خيلى سريع وارد تخيلات خودمون بشيم و نظرات ديگران رو اون طورى كه دل مون مى خواد تفسير كنيم چندان جالب نيست. :)
حالا من مى گم مشكلى با آموزش ندارم، شما بگو من مخالف م ، نو پرابلم!
اون لينكى كه دادم دقيقاً به همين منظور بود كه بگم آموزش لازم ه، ولى كافى نيست. سايتى كه من به ش ارجاع دادم، مربوط به تفكرى ست كه از سال ٢٠٠٧ توى غرب راه افتاده با مخالفان و موافقان خاص خودش، مربوط به روى آوردن دختران به عفاف و كنترل روابط جنسى شون، من نگاه اون دختر رو نشون دادم تا بگم، اون دختر با تفكر همراه عفاف خودش به آموزش نگاه كرده بود.و من هم معتقدم روابط بايد از اين حد آزادى در بياد و كنترل بشه و مى تونم با دليل در موردش توضيح بدم.

منظورم از بى پروايى دقيقاً نوع تفكرى ست كه در مورد روابط جنسى در غرب حاكم ه.
اخلاق جنسى اى كه بسيار كم رنگ ه، خانواده اى كه داره نابود مى شه، آمار تجاوز بسيار بالا به كودكان و برخورد با نياز جنسى مثل ساير نياز هاست. كه واقعاً اين طورى نيست.

توضيح دادم، آموزش بسيار لازم ه، ولى مسئله فراتر از آموزش ه و نوع تفكر بايد تغيير كن ه، براى تغيير شرايطى كه خوب نيست. فكر مى كنم حرف م به اندازه ى كافى واضح هست، چيزى كه تا الان انجام شده، مشكل داشته كه تونسته اين مشكلات رو ايجاد كن ه ، منظورم از اون چيز هم "تفكر"ه نه "آموزش" .

الان من نه با افراط و جبهه گيرى موافق م و نه با اين تفريط و فجايعى كه داره رخ مى ده و رخ داده. بايد به يه روش ميانه رو فكر كرد.

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

اولا پست های شما این برداشت رو از حرفاتون ایجاد می کنه.
ثانیا اگه یه سری به پست هاتون بزنید می بینید که محور حرفتون "آموزش" هست نه "تفکر" !

اين آموزش ها داده مى شه ست. و بايد پذيرفت كه اين جور آموزش ها باعث بلوغ زودرس مى شه

حس مى كنم يه برداشت نادرستى از حرفام شده. من اصلاً با آموزش مخالف نيستم و حس مى كنم كه بايد باشه اما مسئله دقيقاً اين ه كه چى بايد آموزش داده بشه. لطفاً اين رو بخونيد منظور من از آموزش، آموزش هايى ست كه براى كنترل داده مى شه، من حس مى كنم بايدآموزش ها به گونه اى باشه كه از كاهش سن بلوغ جنسى جلوگيرى كنه.

این حرف که چی باید آموزش داده بشه با این حرف که کنار این آموزش باید چیزای دیگه هم باشه دو تا حرف کاملا جدا هستن! دقت کنید که پشت بند همین حرف هم لینک رو دادید و از 2 تا حرفی که شما زدید و این موضوع که 2 نوع آموزش بیشتر نداریم میشه این برداشت رو کرد که شما با آموزش مسائلی نظیر فیزیولوژی زن و مرد ، استیج های بارداری و ... مخالفید! (این چیزی ه که به وضوح از حرف های شما برداشت میشه حالا اگه منظورتون این نیست باید بگم متاسفانه در بیان موضوع مشکل دارید!)

منظورم از بى پروايى دقيقاً نوع تفكرى ست كه در مورد روابط جنسى در غرب حاكم ه.
اخلاق جنسى اى كه بسيار كم رنگ ه، خانواده اى كه داره نابود مى شه، آمار تجاوز بسيار بالا به كودكان و برخورد با نياز جنسى مثل ساير نياز هاست. كه واقعاً اين طورى نيست.

حالا بحث رو بردید سمت تفکر به جای آموزش :-" در حالی که همون جور که بالا هم به پست های شما اشاره کردم مسالتون این بود که آموزش ها نادرست ه!

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

البته دقت نكرديد شما به اين قسمت از حرفام كه براى توضيح منظورم بود. :)
مسئله خيلى گسترده تر از اين ه كه ما به آموزش منحصرش كنيم.
مسئله كاملاً به جهان بينى برمى گرده و بيشتر جهان بينى القا شده توسط حكومت ها.

خلاصه ى حرف م اين ه كه آموزش روش هاى كنترل و ... كافى نيستند و معتقدم اين بى پروايى تفريط ه و صحيح نيست و با تعادل فاصله داره.

و اين كه:
اين جور با بى پروايى رفتار كردن و عمل كردن در مورد مسائل جنسى، نقطه ى تفريط در مقابل افراط (=جبهه گيرى) ست. كه داريم پيامدهاش روى توى غرب مى بينيم و اقتضاى اين بى پروايى كه باعث كاهش سن بلوغ جنسى شده، همين آموزش ها از سن كودكى ست كه يك چرخه رو ايجاد مى كنه.
گفتم القاى جهان بينى توسط حكومت ها باعث روابط جنسى نامحدود مى شه كه فجايعى به بار مى ياره كه براى كنترل ش بايد سن آموزش رو پايين آورد و اين خودش باعث بلوغ جنسى زودرس مى شه و اين چرخه ادامه داره.
من گفتم آموزش از سن پايين اقتضاى اين سبك زندگى ست. و گفتم به نظرم پيش از اين نوع آموزش ها بايد تعامل صحيح با جنس مخالف رو آموزش داد و بعد رسيد به بحث فيزيولوزى و ...

شايد چون تو پست اول كامل منظورم رو نرسوندم تا حدى حق با شما باشه به خاطر برداشت تون.

بالا