• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جبهه گیری در برابر مسائل جنسی!

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
پاسخ : جبهه گیری در برابر مسائل جنسی!

خوبه شماها خودتون هنوز دانش اموزین یا حداقل تازه فارغ التحصیل شدین،از محیط مدارس خبر ندارین؟ابتدایی ای که من میرفتم اگه محیطش عالی نبود،نسبت به خیلی جاها محیط خوبی داشت،یعنی متوسط بود نه افتضاح!خب؟من توی اون مدرسه از دوم ابتدایی اشنا شدم با این مسائل!رو دروایسی نداریم که،تو همون سن بودن کسایی که با هم ور میرفتن :| #جدی،پس نیاین بگین ابتدایی زوده!الان نیاین بگین تو یه جامعه اماری کوچیکو مثال زدی،این چیزی بود که به چشم دیدم،میدونم(شنیدم)که بقیه مدارسم همینطورن،تازه الان این نسل جدید همونطور که تو همه چی پیشرفت کرده در این موردم پیشرفتایی های داشته حتما :-"

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از ـفاتــــ :
آقا چه اجباریه که سن تعیین کنید؟بیاید از همون اول که هیچکس به این بلوغ نرسیده شروع کنید و همه رُ همزمان آشنا کنید و زمینه برای رسیدن به بلوغ رُ فراهم کنید تا جامعه یک دست بشه.
ببین تو الان میگی اکثریت سن 18 هست.اما 50سال دیگه هم همین 18 هست؟نباید سن تعریف بشه.نباید نباید!
واقعا فکر میکنید کار عاقلانه ای هست که به یه بچه ی دبستانی مثل فرنود که تازه یاد گرفته شوشولشو خودش بشوره، آموزش روابط جنسی داد؟ :-?
من که فکر نمیکنم عاقلانه باشه :|

بعدشم، اون 16 سالگی که ذکر شد، سن برای آموزش نبود، برای ایجاد ارتباط بود...هوم؟ :-"

Mahdiye.Z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از (ArOo(ArShaM :
واقعا فکر میکنید کار عاقلانه ای هست که به یه بچه ی دبستانی مثل فرنود که تازه یاد گرفته شوشولشو خودش بشوره، آموزش روابط جنسی داد؟ :-?
اگر بچه سوالي داشته باشه در مورد روابط جنسي بايد تا ي حدي براش توضيح داده بشه . بله . بهتر از اينه كه 4 روز بعد بره مدرسه و جواب سوال هاشو از دوستاش وحرف هاي يواشكي و درگوشي دربياره .
خب به هر حال بچه ها از يه سني سوالات جنسي شون شروع مي شه . سوالات جنسي كه نبايد با دروغ و توجيه پاسخ داده بشن .
اينو بايد همه بفهميم كه در مورد مسائل جنسي به بچها نبايد دروغ گفت ! اين به اين معنا نيست كه بايد كامل هم توضيح داد !
خيلي مرز باريكي هست بين كامل توضيح دادن و برانگيختن بيشتر كنجكاوي و چرت گفت و ارضا نشدن كنجكاوي .

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از مهديه :
اگر بچه سوالي داشته باشه در مورد روابط جنسي بايد تا ي حدي براش توضيح داده بشه . بله . بهتر از اينه كه 4 روز بعد بره مدرسه و جواب سوال هاشو از دوستاش وحرف هاي يواشكي و درگوشي دربياره .
خب به هر حال بچه ها از يه سني سوالات جنسي شون شروع مي شه . سوالات جنسي كه نبايد با دروغ و توجيه پاسخ داده بشن .
اينو بايد همه بفهميم كه در مورد مسائل جنسي به بچها نبايد دروغ گفت ! اين به اين معنا نيست كه بايد كامل هم توضيح داد !
خيلي مرز باريكي هست بين كامل توضيح دادن و برانگيختن بيشتر كنجكاوي و چرت گفت و ارضا نشدن كنجكاوي .
من نگفتم دروغ بگیم...اینو گفتم؟
فقط گفتم آموزش دادن خیلی چیزا تو این سن درست نیست...
البته که باید به خیلی از سوالاتشون جواب داد...باید جوری برخورد کرد که بتونه سوالشو بپرسه...
خیلی وقتا دونستن یه سری چیزا خیلی مهمه و ندونستنشون ممکنه به ضرر بچه باشه...
من در کل با جبهه گیری و خط قرمز کشیدن اطراف این مسائل کاملا مخالفم...اما فکر میکنم خیلی چیزا رو لازم نیست که یه بچه ی دبستانی بدونه، و خیلی چیزا رو هم باید بدونه...

بحث من این بود که لزومی نداره خیلی چیزا تو این سن آموزش داده بشه...
و تکرار میکنم: اون سن 16 که ذکر شد، برای آموزش نبود...برای خود ارتباط بود!
و فکر میکنم این که بچه تا 16سالگی آموزش نبینه کاملا اشتباهه...باید زودتر آموزش ببینه...مثلا تو دوره ی راهنمایی خیلی چیزا رو باید بهش آموزش داد...دوره ی راهنمایی اوج کنجکاوی جنسیه...نزدیک به بلوغه و این تمایلات و کنجکاوی تازه داره بیدار میشه و دقیقا نیاز به آموزش هست...

----------------------_________________________________________________________--------------------------------

از دوستان عزیزی که تو بحثا شرکت میکنن، خواهش میکنم از اول، همه ی پستارو بخونن، نه این که کلا 3-4تای آخرو بخونن...

goooogooooli

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران!
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست.........................دوستان می گن برو شیمی ولی من از شیمی بدم میاد!
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

نمي شه كه از يك كلاس ٣٠ نفره مثلا ٢-٣ نفر كه توشون منحرف هستن در نظر گرفت و بقيه رو بايه چوب زد و گفت تو دوران ابتدايي بايد اموزش باشه
اونوخ حتي اون چند نفري هم كه سرشون به كار خودشون هم ميان جز منحرفا
بهتر حالا از همون ابتدايي مشاوري باشه كه رابطه خوبي با بچه ها داره تا هركس خواست سوالي بپرسه از اون بپرسه
اموزش واس همه تو سن ابتدايي لازم نيست

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A

به نقل از Lady Baran :
نمي شه كه از يك كلاس ٣٠ نفره مثلا ٢-٣ نفر كه توشون منحرف هستن در نظر گرفت و بقيه رو بايه چوب زد و گفت تو دوران ابتدايي بايد اموزش باشه
بهتر حالا از همون ابتدايي مشاوري باشه كه رابطه خوبي با بچه ها داره تا هركس خواست سوالي بپرسه از اون بپرسه
اصلا بحث منحرفا نیست یه سری مسائل هست که دیر یا زود هر کس میفهمه تازه قرار نیست همه چیز رو به یه بچه گفت در حدی که کنجکاویش برطرف بشه کافیه اصلا اگه یه بچه همه چیز رو بفهمه دچار مشکل روانی میشه
به یکی که سوال داره میگن منحرف:-?

به نقل از niloooofar :
فک کنم بیش از حد به این مسائل بها میدین :D :D :D :D
اتفاقا چون تاحالا نه خانواده نه مدرسه و نه حکومت بها نداده این همه روابط پنهانی زیاد شده اگه از اول توجه میشد
الان این یه معضل نبود

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A

به نقل از niloooofar :
والا من که کنجکاو نبودم :D :D :D :D :D
شما برابر کل جامعه هستین؟؟؟
شما کنجکاو نبودین دلیل نمیشه

Mahdiye.Z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Lady Baran :
من اسم كنجكاوي كودكانه رو انحراف نمي ذارم . هرچه قدر هم كه سوالي كه به ذهنش مي رسه بيخ و بن داشته باشه :-"
به هر حال ياد گرفتن اين مسائل در قالب درسو كلاس و مدرسه و از زبان معلم خيلي بهتر از شنيدن مسائل جنسي از زبان دوستان و منابع ديگه ست . اوني كه كنجكاوه ، كنجكاويش ارضا ميشه . اوني هم چشم و گوش بسته ست ،‌ اونچه كه در اون سن بايد بدونه رو به طريق درستي دريافت كرده .
فكر نمي كنم كسي اسيب ببينه .

به نقل از niloooofar :
فک کنم بیش از حد به این مسائل بها میدین :D :D :D :D
بله چون اين مسئله بسيار اهميت داره .

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A

به نقل از niloooofar :
بچه هم بچه های قدیم( خودم) :-" :-" :D :D :D :D :D
بعله قدیمی تر از شما ها حتی پاشونو جلو بزرگترا ... :-"
ولی الان دیگه همه چی فرق کرده الان به یه بچه بگی نی نی لک لک اورده فک میکنه دیونه شدیم

N@R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان♥♥♥
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظر من علاوه بر اینکه تو دوران ابتدایی باید یه اشاره ی جزئی به این مسئله بشه، والدین هم باید تو این زمینه همراهی کنن
مثلا وقتی یه بچه در این رابطه ازشون سوال میکنه، یه جواب الکی و پرت ندن!!
چون اون بچه بلاخره یه روز قضیه رو میفهمه! و اگه نتونه به جوابای والدینش اعتماد کنه، به دوستاش رو میاره
کمتر بچه ای تو این زمینه از معلمش سوالاتشو میپرسه ! :-??

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

بچه ها ابندایی یکم زیادی زود نیست دیگع ؟
:-s

مثلن از هفتم یا ششم ب بچه ها بگن دیگع تو مدارس .

اسپم ندین .

setaa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از sadlove :

به شخصه ، تو مدرسه خودمون ابتدایی که بودم این مسئله رو بین چند تا از بچه ها دیدم اونموقع ! تو ابتدایی به نظرم بهتره خانواده با بچه ها صحبت کنن . مدرسه رو همین جور که sadlove گفت باشه برا راهنمایی.

+این مسئله رو خود مملکت و مردم بزرگش کردن که بچه ها تو سن پایین خیلی کنجکاو میشن

N@R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان♥♥♥
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از sadlove :

اسپم ندین .

من نمیگم تو ابتدایی کل ماجرا رو برای بچه شرح بدن !
فقط پیش زمینشو براش فراهم کنن تا وقتی این موضوع به گوشش خورد، مثل من دو هفته تو شوک نمونه ! {-8
چون بچه هایی که چشم و گوششون تو این زمینه ها بسته است، خیلی که چه عرض کنم، اصلا به این قضایا توجه نمیکنن
توجه هم بکنن، دلیلش واسشون مهم نیست
پس هیچ آمادگی برای دونستن این ماجرا ندارن
و اینکه اکثر بچه ها تو سن ششم و هفتم ( همون اول و دوم راهنمایی خودمون!؟ :-" ) این قضیه رو میفهمن!! اغلب از طریق دوستانشون...
پس دیگه مقدمه به درد نمیخوره...!

• لایک
امتیازات: setaa

goooogooooli

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران!
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست.........................دوستان می گن برو شیمی ولی من از شیمی بدم میاد!
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

به نقل از париэад :
اصلا بحث منحرفا نیست یه سری مسائل هست که دیر یا زود هر کس میفهمه تازه قرار نیست همه چیز رو به یه بچه گفت در حدی که کنجکاویش برطرف بشه کافیه اصلا اگه یه بچه همه چیز رو بفهمه دچار مشکل روانی میشه
به یکی که سوال داره میگن منحرف:-?

نه
سوي صحبتم به دوستي بود كه گفت تو ابتدايي كساني بودن كه باهم ور ميرفتن اين چيزا ديگه از كنجكاوي گذشته

بهتر نيست يك روانپزشك هرچند وقت يكبار بياد مدارس و به صورت خصوصي با بچه ها صحبت كنه
چون بجز اين مسائل مشكلات ديگه اي هم براشون پيش مياد
و خب مي تونن از روانپزشك بپرسن و اونم در حد نياز براشون توضيح بده بر اساس صلاح ديد

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A

به نقل از Lady Baran :
نه
سوي صحبتم به دوستي بود كه گفت تو ابتدايي كساني بودن كه باهم ور ميرفتن اين چيزا ديگه از كنجكاوي گذشته

بهتر نيست يك روانپزشك هرچند وقت يكبار بياد مدارس و به صورت خصوصي با بچه ها صحبت كنه
چون بجز اين مسائل مشكلات ديگه اي هم براشون پيش مياد
و خب مي تونن از روانپزشك بپرسن و اونم در حد نياز براشون توضيح بده بر اساس صلاح ديد
حرف زدن با یه روانپزشک سخت نیس؟؟؟ کلا پرسیدن سوال ازش سخته
کسی که ادم باهاش رابطه خوبی داره بهتره راحت تره هست
به نظر من خانواده ها باید توسن 11 یا 12 سالگی درمورد این مسائل اگاهی بدن اونوقت برا بچه هم مشکلی سوال پیش بیاد با همون خانواده درمیون میذاره

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

به نقل از KaktoOosS :
اقا یعنی چی 2-3 نفر؟؟؟والا من از مدارس شما خبر ندارم!تو مدرسه ما همه حالیشون بود آقا :|

به نقل از sadlove :

ویرایش:اقا دیس بدین اشکالی نداره،دیسم باید گرفت مثل لایک :D ولی واقعیته!یعنی فکر میکنین من اشتباه میگم که طرف دوم راهنمایی خود ارضایی میکنه؟هم وقتی خودمون دوم راهنمایی بودیم دیدیم،هم الان داریم توی هفتم هشتما میبینیم!

اسپم ندین .
اصلا هم زود نیست،ششم و هفتم دیگه دنبال ارضا کردن خودشونن!نه یاد گرفتن.

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ایلیا :
آقا شما زود شروع کردی. ما اون موقع به فکر پیشرفت علم بودیم.

Forough

::باران::
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
ارومیه/ تبریز
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از ایلیا :
اقا یعنی چی 2-3 نفر؟؟؟والا من از مدارس شما خبر ندارم!تو مدرسه ما همه حالیشون بود آقا :|
راس میگه! ی بار مامان من دعوت شده بود به ی مدرسه ابتدایی دخترانه برا صحبت کردن و آگاه کردن بچه ها میگف یکیشون ازم سوالی کرد که شاید کسیکه 2,3 برابر اون سن داره اون سوال به ذهنش نرسه! :|

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

اقا دیس بدین اشکالی نداره،دیسم باید گرفت مثل لایک :D ولی واقعیته!یعنی فکر میکنین من اشتباه میگم که طرف دوم راهنمایی خود ارضایی میکنه؟هم وقتی خودمون دوم راهنمایی بودیم دیدیم،هم الان داریم توی هفتم هشتما میبینیم!
+دهه هفتادی هستیم ماهم :-"
به نقل از SalehM :
آقا شما زود شروع کردی. ما اون موقع به فکر پیشرفت علم بودیم.
مهم نسلیه که الان داره به بلوغ میرسه نه نسل شما!

M a н d i s

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
اراك
رشته دانشگاه
پزشكی
پاسخ : سه نکته.

۱-عاقا جان یه جامعه آماری کوچیک رو نمیشه بسط داد به کل ه جامعه.
اگه اینطوریه تو مدرسه منم هیچ کس هیچ چیزی حالیش نبود و اصلا از این صوبتا هم نبود.

۲-بضی مشکلات با رفتن پیش روان پزشک حل میشن عاقا . اصن ربطی هم به آموزش و اینا نداره .دلیل نمیشه ۴ تا بچه از دوم ابتدایی کرم داشتن یا اصن محیط خانوادگی خوبی نداشتن و با این مسائل آشنا شدن ما بیایم به همه بگیم که!
کشور های دیگه هم ما اونجا نبودیم و زندگی نکردیم و نمیتونیم قضاوت کنیم.

۳-در دوران ابتدایی وظیفه مدرسه نیس که توضیح بده (حداقل تو ایران)
چرا؟ چون پس فردا پدر مادر بچه میان میگن عاقا بچه ما چشم و گوش بسته بود ازین چیزا اصن حالیش نبود شما اومدید حالیش کردید و بلاه بلاه بلاه بعدشم میرن شکایت و اینا آخرشم حق رو به خانواده میدن.
هر خانواده ای اگه حس میکنه بچه باید بدونه به بچه ش توضیح بده.

بالا