• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جبهه گیری در برابر مسائل جنسی!

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
درود

برخورد جامعه ی ما به مسائل جنسی بسیار بسیار محافظه کارانه هست ، یعنی پدر و مادر ، مدارس ، مراکز اجتماعی و ... قبل از ازدواج تقریباً هیچ آموزشی به افراد نمیدن، آمار معتبری هم از روابط جنسی قبل از ازدواج یا بعدش داده نمیشه، همینطور آماری از تن فروش ها یا ...

جبهه گیری مردم سر این روابط هم خیلی شدید هست ، یعنی اگر یک آدم بفهمه که دخترش دزدی کرده کمتر ناراحت میشه تا این که بفهمه رابطه جنسی داشته با فرد دیگه ای! :|

علاوه بر این که تمامی ارگان ها کاملاً در برابر این روابط مسکوت هستند و بدون آموزش ،اطلاعات و حتی آمار... رها میکنند ، جو جامعه ی ما به شدت ملتهب و جنسی شده و کاملاً عکس خواسته ها و باور های کلی جامعه سنتی پیش میره ، یعنی روابط جنسی و دوستی های عاشقانه داره هر روز به سن های کمتری سرایت میکنه! اما همچنان تمامی مردم سکوت میکنند!

نظرتون چیه؟

جامعه چطور باید با این موضوع برخورد داشته باشه؟

درستش چی هست؟

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری
پاسخ : جبهه گیری در برابر مسائل جنسی!

یه تاپیکی بود درباره فرهنگ خاموش بعد میگفتی یه سری مسائل فرهنگ شدند و جا افتادن در بین افراد جامعه اما هممون انکارش میکنیم و این چیزا.دقیقن مشکلی که من همونجا بیان کردم همین عدم اطلاع رسانی از آمار مسائلی بود که مسئولین از بیانش میترسن و بر این اعتقادند که بیانش باعث خدشه وارد کردن به آرمان های انقلاب میشه و کاری براش نمیکنند و صرفا" پنهان کردن و همینجور این مسئله پنهون شده رشد میکنه و رشد میکنه.حالا اینکه این جبهه گیری از سوی خانواده ها زیاد شده میتونه این باشه که همون اولش تربیت درست نشده.منظور از تربیت درست این نیست که یاد بدیم بچمون با دختر/پسر نامحرم حرف نزنه و اینا.این که یاد بدیم یه سری خط قرمز ها هست.آیا واقعن قبول نداری رابطه جنسی اختیاری دختر 10-12 ساله به ضرر خودش هست؟
این افراد که جبهه گیری میکنند حق دارند چون کاری جز این بلد نیستند.ینی اصلا" در این باره آموزشی ندیدن.من کتابای روانشناسی تربیت فرزند مامانمو میخوندم و درباره اکثر رفتار ها توضیح و روش تربیت داشت.مثلن دروغ.اما هیچ گاه فک نمیکردند مسائل جنسی یا خودارضایی های زود رس ممکنه پیش بیاد در بین بچه ها و اگر فکر میکردند خجالت میکشیدند از بیانش.همین خجالته از انقلابمون و اینکه از جامعه اسلامی بعیده کار داده دستمون.

N.KH

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه کردستان
رشته دانشگاه
مهندسی برق - الکترونیک

تصور همه از مسائل جنسی یه دید منفیه، یعنی تا اسمی ازش برده میشه سریع رابطه ی جنسی نامشروع و غیر تایید دین تو تصورات شکل میگیره ،که باز اینم به دلیل جو و محدودیت های جامعه س،
من فک میکنم به این دلیل که هیچ جایی چه خانواده چه مراکز آموزشی هیچ بحثی در این باره نمیکنن

FaRZANEH15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــآن
شهر
tab
دانشگاه
SBMU

جامعه حداقل بـاید اموزش هایی نه کـآمل در این مورد به کسایی که به بلوغ فکـر و جسمی رسیدن باید داده بشه ...
مدرسه میتونه گـزینه ی خوبی برای اموزش بـاشه ...
طبیعا نوجوانان کنجـآوند و درمورد مسایل جنسی کنجاوتر ... برای دونستن پاسخ ممکنه راه غلطی انتخاب کنه ... سایتا .. فیلم ها ... نوشته
چه بسا بسیاری از اینها غیر واقعی اند ... و باعث خ مشکلا و نارحتی ها میشه
بـآید قبول کنیم فرهنگ جامعمون در این مورد خیلی عقبه ... اینجا یه فرد نیمه لخت میبینن به فکر مسایل جنسی میفتن ... واس من سواله ؟!!

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

ببینید این که میگید فلان شده و این چیزا باعث بلوغ زودرس شده به نظرم خیلی درست نیست.نه اینکه درست نباشه ولی مرتبط با حرفای پریوش نیست.میگیم چرا انقد تز داده میشه رو این مسائل؟چجوری میشی جلوشـُ گرفت یا اصلا" باید جلو این مسائل گرفته بشه و عمل والدین و اولیا درسته؟
به نقل از Lady-kindness :
جامعه حداقل بـاید اموزش هایی نه کـآمل در این مورد به کسایی که به بلوغ فکـر و جسمی رسیدن باید داده بشه ...
مدرسه میتونه گـزینه ی خوبی برای اموزش بـاشه ...
طبیعا نوجوانان کنجـآوند و درمورد مسایل جنسی کنجاوتر ... برای دونستن پاسخ ممکنه راه غلطی انتخاب کنه ... سایتا .. فیلم ها ... نوشته
چه بسا بسیاری از اینها غیر واقعی اند ... و باعث خ مشکلا و نارحتی ها میشه
بـآید قبول کنیم فرهنگ جامعمون در این مورد خیلی عقبه ... اینجا یه فرد نیمه لخت میبینن به فکر مسایل جنسی میفتن ... واس من سواله ؟!!
شما هیچ گاه نمیتونید یه رنج سنی در نظر بگیرید برای رسیدن افراد به بلوغ فکری جنسی یا هرنوع بلوغ دیگه.پس باید آموزش زمانی باشه که مطمئنیم هیچکس به بلوغ نرسیده و همه رُ هم سطح جمع کنیم و اونوقت برنامه های کوتاه مدت یا بلند مدتمون رُ به اجرا بزاریم.
ببین اینکه میگی فرهنگ کشورمون عقبه این فرهنگ کشور توعم توش سهیمی.و این که میگی برای خیلیا ممکنه جای تعجب نداشته باشه و حتی ممکنه تمام پوشیده هم برای یه عده مجذوب کننده باشه و بازهم میگم تو نمیتونی سطح بلوغ یا سن بلوغ رُ تشخیص بدی.

ph_pouya

p o u y a
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز (سابقاً :-")

خب یه چیزی که تو جامعه ما خیلی بهش بها داده شده "تابو" هستش. نظر شخصی من اینه که تو دنیایی که اطلاعات داره به راحت ترین و کم هزینه ترین شکل ممکن به دست مردم عادی میرسه دیگه جایی واسه تابو وجود نداره.
اینجا نوشته توی آلمان دارن به دانش آموزای دبستانی یاد میدن که چجوری با مسائل جنسی روبرو بشن، چجوری از بیماری های مقاربتی جلوگیری کنن، چجوری یه رابطه جنسی امن داشته باشن.
و ما داریم تو دانشگاهامون کلاسای به اصطلاح کنترل خانواده میگذرونیم.

یه بار اومدن تو دبستان یه بروشور در مورد ایدز دادن، یکی از اولیاها اومده بود مدرسه که چرا دارید بچه های مارو تو این سن با این چیزا درگیر می کنید و به انحراف می کشید. حتی اگه مدرسه هم بخواد آموزش های جنسی بده، فرهنگ بعضی افراد اونقدر ضعیفه که آگاهی بچه شون نسبت به یکی از مهترین نیازهای انسانیش رو یه انحراف میدونه.

یکی دیگه از عواقب نبود آموزش اینه که نوجوونا میرن فیلم پورن نگاه میکنن و با چیزی روبرو میشن که صرفا یه اغراقه. و انتظارشون از رابطه جنسی رو مبنی بر یه چیز ساختگی تنظیم میکنن، نتیجه ش میشه ناامیدی از عملکرد خودشون.

alibasirat

کاربر حرفه‌ای

بعضیا زیادی مسئله روپیچیده میکنن وهمه چیزو ممنوع میکنن ودرواقع افراط میکنن که نتیجش میشه اینکه مردم عقده ای جنسی میشن.مثل داعشیا یاهمینا که به دخترا تیکه میندازن توخیابون و...
بعضیا زیادی ول کردن قضیه.میگن بایدآزادی کامل باشه اگه کسی هرکاری دلش خواست بکنه چشش پرمیشه واینچیزا که نتیجش میشه انحرافات جنسی وروابط نامشروع وهمجنسگرایی و...
غریزه یک تابونیست بلکه خیلی فوایدداره، تشکیل خانواده که دلیل اصلیش تمایل دونفربهم. برمبنایغریزست الان مهم ترین رکن هرجامعست وهیچ کس نمیتونه فوایدشو ردکنه!
مثلا یه جوون برای اینکه زن بگیره میره کارمیکنه پول جمع میکنه تااون بااون شخص موردعلاقش ازدواج کنه .اینم یه فایده دیگش وحالا چیزای دیگه
اگر ماواقعیاتو قبول کنیم همه چیزحله.اگر قبول کنیم که آقا زنومرد نسبت بهم تمایل دارن بنظرم نصف قضیه حله.بعضیا نمیدونم چراازواقعیات فرارمیکنن.ازدواجاروعقب میندازن و...
البته کشورای دیگه هم همچین گل وگلاب نیست.همینکه اکثرفحشادراکثرفرهنگا مربوط به مسایل جنسیه میشه گفت تقریبااکثرا مردم جهان دید درست یاکنترل درستی ندارن :-"

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

نمی دونم ولی ما یک جوری از ماهواره و اینترنت حرف می زنیم که ادم بعدش به این فکر می کنه که این افراد ایا حداقل یک بار واقعن گوگل کردن ؟

مثلن از همین تاپیک :

بعضیا زیادی ول کردن قضیه.میگن بایدآزادی کامل باشه اگه کسی هرکاری دلش خواست بکنه چشش پرمیشه واینچیزا که نتیجش میشه انحرافات جنسی وروابط نامشروع وهمجنسگرایی و...

خوب هدیه ای که گوگل به ارمغان اورد سرچ کردن راحت و سریع بود و کاری که ویکی پدیا کرد باعث شد مطالب با منابع قابل قبول در اختیاره عموم قرار بگیرن.

اینطوری شد که یک ادم متوجه میشه همجنس گرایی به وجود نمیاد! از اول در فرد وجود داره. ازادی جنسی نتیجه نمی ده همجنس گرایی! و همجنس گرایی چیزه خیلی جدیدی هم نیست! و مختص جامعه خاصی هم نبوده .

و بقیه ی افراد میان و از روابط جنسی خارج از خانواده حرف می زنند!

خوب روابط جنسی داخل خانواده که تابو نبوده! یعنی به هر حال همه ی ما یه جوری به دنیا اومدیم! و اون جور همین روابط جنسی داخل خانواده بوده!

پس مساله اینجا روابط جنسی به قول شما نا مشروع یا خارج از چهار چوب خانواده هست.

که حالا ممکنه این روابط در زمانی باشن که فرد مجرد هست. یا زمانی که متاهل هست.

روابط جنسی ای که فرد در زمان تاهل داره باز خودش به دو دسته تقسیم میشن، روابطی که با اطلاع پارتنر فرد ( حالا در نقش دوست پسر\دختر یا همسر ) که بهش میگن چیزی شبیه این : Open relationship

که خوب هر دو طرف باید راضی باشن.

و در غیر این صورت میشه خیانت. که خوب مورد پسنده کسی نیست.

در مورد روابط جنسی در زمان تجرد فرد قوانین خاصی باید وجود داشته باشه. مثلن این روابط جنسی باید تا قبل از ۱۶ سال ممنوع باشه. و این دلیلش اینه که فرد از نظره بدنی هنوز به سن قابل قبولی نرسیده.

و بعد از ۱۶ سالگی باید ازاد باشه. یعنی فرد خودش قدرت انتخاب داشته باشه.

تو ایران مساله خاصی وجود داره مثل این :

۱. مردم روابط جنسی دارن! که بهش زنا می گن ( چرا وجود داره ؟ چون کسایی بابتش اعدام میشن و شلاق می خورن! پس وجود داره در حدی که حتا پلیس مردم رو به این جرم گرفته! )

۲. قانون با این گونه رفتار ها مشکل داره ( چرا ؟ چون به اصطلاح کشور اسلامی هست و اسلام استغفر الله! و این حرفا)

۳. دره دروازه رو میشه بست دهنه مردم رو ولی نمیشه! ( افراد به قدری به فکر و نظره بقیه در مورده خودشون و خانوادشون اهمیت میدن که خودشون و فرزندانشون رو مجبور که کار هایی می کنن که حتا شاید خودشون هم موافقش نباشن )

۴. علاقه به وجود دشمن! ( خوب ایران به عنوانه کشوری که نمی خواد در مشکلاته داخلیش خودش رو مقصر بدونه. باید بالاخره یک دشمنه توهمی ایجاد کنه که اون رو مقصر بدونه! ماهواره، اینترنت، امریکا، غرب هرچی که ربطی به مسوولان تو ایران نداره دشمنه ایرانه!‌) به این ترتیب دیگه نیازی هم به برطرف کردنه مشکل نیست.

۵. روابطه جنسی در ایران به حدی تابو هست که حتا اگه به دو نسل قبل برگردید این روابط کاملن یک طرفه و در راستایه رضایت فرد مذکر صرفن بودن.

۶. جامعه ی ایران یک جامعه ی مرد سالار بوده. به این ترتیب برای اینکه مرد ها بتونن برای خودشون محیط امن تری ایجاد کنن همیشه مخالفه این بودن که روابط جنسی از حالت پنهانی خارج بشه.

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

و بعد از ۱۶ سالگی باید ازاد باشه. یعنی فرد خودش قدرت انتخاب داشته باشه.
نه نه اصلا" نمیتونی سن براش انتخاب کنی.ممکنه کسی تو 8 سالگی به این نیاز برسه و چون برطرف نمیکنه مجبوره پنهونی باشه و وضع میشه مثله الان با تفاوت اینکه سن پایین تری دارند افراد!
قانون با این گونه رفتار ها مشکل داره ( چرا ؟ چون به اصطلاح کشور اسلامی هست و اسلام استغفر الله! و این حرفا)
این خیلی علت خوبیه ولی دلیل نمیشه ما این روابط رُ کامل آزاد کنیم.اصلا" آزاد شدن هرچیزی تو کشورمون تا به حال به ضررمون بوده.این مشکل با آزاد شدن روابط حل نمیشه فقط باید جرئت تربیت والدین و افراد رُ در این باره پیدا کنیم.و اینکه نمیشه تو کشوری مثه کشورمون از کشور های دیگه تقلید کنیم در این مسئله چون خیلی از مسائل متفاوتند و ممکنه آسیب جدی تری وارد کنه!

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

من فکر میکنم این یه چیز شخصیه...هر فردی باید آزاد باشه که انتخاب کنه...اما آزادی به معنی بی بند و باری نیست، آزاد بودن یک فرد باید مرز داشته باشه و اون مرز، تجاوز به حقوق دیگرانه....این مرز بعضی روابط رو جرم میدون، مثلا: وقتی یک فرد متاهل بدون رضایت همسر با فر دیگه ای ارتباط داشته باشه، تجاوز به حقوق همسرشه....وقتی یه فرد به زور با فردی ارتباط برقرار کنه، خلب تجاوزه دیگه....وقتی با یه فرد کمتر از 16سال (که معمولا افراد تا قبل از این سن خیلی چیزا رو تشخیص نمیدن و کودک محسوب میشن یجورایی) کسی ارتباط برقرار میکنه، جرمه و تجاوز به اون فرد محسوب میشه، چون عقلش نمیرسیده و تقریبا مورد سواستفاده قرار گرفته به دلیل عدم آگاهی از خیلی چیزا...

و وقتی که دو فرد آگاهانه و با رضایت کامل خودشون، تصمیم به برقراری ارتباط میگیرن، به خودشون مربوطه...
مثلا نمیشه چون حاکمان جامعه مسلمونن، آقای x و خانم y که خودشون این تمایل رو دارن و این نیازو احساس میکنن و این تصمیمو گرفتن، نتونن ارتباط داشته باشن...

و اما یه چیز دیگه، این جبهه گیری، باعث یه سری مشکلات هم میشه...مثلا فکر کردید الان که جبهه گیری شده ارتباطات نامشروع کمه؟ من تو جامعه ای که زندگی میکنم (شیراز) میتونم بگم بین افرادی که من میشناسم (چه دختر و چه پسر) حدود نصف افراد زیر 20سال این تجربه رو دارن...و یکی از مشکلات اینه که خیلی از روابط با اگاهی خیلی کم درمورد مسائل جنسی هستن...خیلی از افرادی که ازدواج میکنن هنوز خیلی چیزا رو نمیدونن و سطح آگاهی مردم پاسسنه...آمار خودارضایی (حداقل بین پسرایی که من میشناسم) خیلی بالاست...
اینا یه سری از مشکلاتیه که بوجود اومده و همینجوری میشه به چشم دید...
یا مثلا به همین دلیل افرادی باکره نیستن نمیتونن اینو بگن و میگن قصد ازدواج ندارن(درصورتی که تو ایران، ازدواج قصد نمیخواد، پرده میخواد)
زمان ازدواج این مهمه اما یه دختر و پسر نوجوون عقده های جنسی دارن، نا اگاهن، و خیلی مسائل دیگه...و همه ی اینا باعث میشه افراد در ارتباطاتشون تصمیمات عاقلانه نگیرن
خیلی مشکلات دیگه هم مطمئنن هست که به این وضوح نمیشه تو جامعه دید...

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از ـفاتــــ :
نه نه اصلا" نمیتونی سن براش انتخاب کنی.ممکنه کسی تو 8 سالگی به این نیاز برسه و چون برطرف نمیکنه مجبوره پنهونی باشه و وضع میشه مثله الان با تفاوت اینکه سن پایین تری دارند افراد!

این خیلی علت خوبیه ولی دلیل نمیشه ما این روابط رُ کامل آزاد کنیم.اصلا" آزاد شدن هرچیزی تو کشورمون تا به حال به ضررمون بوده.این مشکل با آزاد شدن روابط حل نمیشه فقط باید جرئت تربیت والدین و افراد رُ در این باره پیدا کنیم.و اینکه نمیشه تو کشوری مثه کشورمون از کشور های دیگه تقلید کنیم در این مسئله چون خیلی از مسائل متفاوتند و ممکنه آسیب جدی تری وارد کنه!

چرا نباید به صورت کامل آزاد بشه ؟ چه مشکلی داره؟

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از Radikal :
چرا نباید به صورت کامل آزاد بشه ؟ چه مشکلی داره؟
دختر 6 ساله ممکنه بخواد.آیا فراهم کردنش مشکل نداره؟

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ـفاتــــ :
چه حق به جانب حرف میزنی.
دختر خوب.
یه سنی داره برای شروع.
چرت و پرتا چیه.

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از SalehM :
چه حق به جانب حرف میزنی.
دختر خوب.
یه سنی داره برای شروع.
چرت و پرتا چیه.
تو بیا سن بده من مثال نقض بدم بت.من دارم میگم اصلا" نمیشه سن براش انتخاب کرد.همونجور که از نظر والدین ما تعجب داره رابطه جنسی تو سن 17-18 نامشروع و اینا.

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از ـفاتــــ :

قاعدتن میل جنسی از سن 9 (حداقل) شروع میشه و قبل از اون عملاً چنین کششی نیست

به علاوه اگر کسی با بچه ی کوچیک رابطه جنسی داشته باشه حتی اگر با رضایت باشه اوصولاً تجاوز محسوب میشه در کشور های اروپایی!

اما این جا اگر دو تا آدم که از سن قانونی (18 سال) بزرگتر باشند و با رضایت با هم رابطه داشته باشند زنا محسوب میشه

بحث این جا راجع به تجاوز به کودکان یا ازدواج های افراد بچه سن نیست البته تاپیک های زیادی مرتبط با این موضوعات وجود داره اگر خواستار بحث هستید در این باره میتونید به اون ها مراجعه کنید

فعلاً اساس بحث سراین هست که چرا اگر دو آدم عاقل و بالغ با هم رابطه داشته باشند جامعه چنین واکتش شدیدی میده؟

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از Radikal :
فعلاً اساس بحث سراین هست که چرا اگر دو آدم عاقل و بالغ با هم رابطه داشته باشند جامعه چنین واکتش شدیدی میده؟
الان بحث سر اینه؟! :| خب مملکت اسلامی هست -> زنا محسوب میشه !؟

- خب الان مگه دارم دروغ میگم :)) مملکت اسلامیه به من چه که دیس میدین :-" اصن از نظر من شما آزاد آزاد هرکاری میخواید بکنید :D

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از SalehM :
ینی چی؟خوبی صالح؟:))

به نقل از Radikal :
قاعدتن میل جنسی از سن 9 (حداقل) شروع میشه و قبل از اون عملاً چنین کششی نیست

به علاوه اگر کسی با بچه ی کوچیک رابطه جنسی داشته باشه حتی اگر با رضایت باشه اوصولاً تجاوز محسوب میشه در کشور های اروپایی!

اما این جا اگر دو تا آدم که از سن قانونی (18 سال) بزرگتر باشند و با رضایت با هم رابطه داشته باشند زنا محسوب میشه

بحث این جا راجع به تجاوز به کودکان یا ازدواج های افراد بچه سن نیست البته تاپیک های زیادی مرتبط با این موضوعات وجود داره اگر خواستار بحث هستید در این باره میتونید به اون ها مراجعه کنید

ببین مشکل همین سن هست که میگی.به نظر من نمیشه بر مبنای سن کتاب تربیتی نوشت.من دارم سر این بحث میکنم که خانواده ها میترسن و به خاطر این ترسشون چون یاد ندارند فرزانداشونو تربیت کنن فقط میتونن محدود کنن.این محدود کردن باعث روابط جنسی پنهان میشه.نه هیچ چیز دیگه.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از CrazyBõy :
الان بحث سر اینه؟! :| خب مملکت اسلامی هست -> زنا محسوب میشه !؟

ببین شما به نوعی می خوای بگی تو همه ی تاپیک ها که چون مملکت اسلامیه فلان و بهمان!

خوب مملکت اسلامیه ولی روز به روز تعداد کسایی که قبل از ازدواج رابطه جنسی دارن داره افزایش پیدا می کنه. قوانین باید برای راحتی و حفظ امنیت مردم باشن. در صورتی که قانون مربوط به زنا در واقع کم کم داره کاری بر خلاف ازادی مردم می کنه.

ببینید دو نفر می خوان با هم رابطه جنسی داشته باشن ( دو نفر که به سن قانونی رسیدن ) حالا این رابطه جنسی یک موضوع خصوصی هست. و در نفر راضی هستن. پس چطور قانون زنا برای دو فرد مجرد در حالی که با رضایت کامل این کار رو کردن و به کسی صدمه ای نزدن راحتی و امنیت دو فرد رو براورده می کنه ؟‌

به نقل از ـفاتــــ :
ببین مشکل همین سن هست که میگی.به نظر من نمیشه بر مبنای سن کتاب تربیتی نوشت.من دارم سر این بحث میکنم که خانواده ها میترسن و به خاطر این ترسشون چون یاد ندارند فرزانداشونو تربیت کنن فقط میتونن محدود کنن.این محدود کردن باعث روابط جنسی پنهان میشه.نه هیچ چیز دیگه.

خوب این الان منظورت چیه ؟

ببین دو نفر به طور عمومی در سن ۱۸ سالگی به بلوغ عقلی و جنسی رسیدن. پس رابطه ی جنسی می تونن داشته باشن ‌( میدونن چی می خوان! )

نام مرکز سمپاد
بستان
شهر
یک
سال فارغ التحصیلی
2002

آقا، آقا.
بحث صیغه وجود داره، چرا شلوغش می‌کنی؟

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از مازیمون :
خوب این الان منظورت چیه ؟

ببین دو نفر به طور عمومی در سن ۱۸ سالگی به بلوغ عقلی و جنسی رسیدن. پس رابطه ی جنسی می تونن داشته باشن ‌( میدونن چی می خوان! )
مازیار چطوری میتونی بگی 18 سالگی به فلان بلوغ میرسن.آیا 50سال قبل هم همین 18 سالگی سن بلوغ بود؟من دارم میگم اگر والدین این کارُ میکنن دلیلش اینه که کاره دیگه ای جز تز دادن نمیتونن بکنن چون هیچ کدوم درباره روابط جنسی تو سن پایین روش تربیتی یاد ندارند.حالا اگه قراره روش تربیتی برای این جور مسائل تعبیه بشه بایدبا دوام باشه.و چون سن بلوغ همیشه یک سن خاص نیست نمیشه با عدد حرف زد.

بالا