• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جبهه گیری در برابر مسائل جنسی!

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک
پاسخ : جبهه گیری در برابر مسائل جنسی!

به نقل از ـفاتــــ :
مازیار چطوری میتونی بگی 18 سالگی به فلان بلوغ میرسن.آیا 50سال قبل هم همین 18 سالگی سن بلوغ بود؟من دارم میگم اگر والدین این کارُ میکنن دلیلش اینه که کاره دیگه ای جز تز دادن نمیتونن بکنن چون هیچ کدوم درباره روابط جنسی تو سن پایین روش تربیتی یاد ندارند.حالا اگه قراره روش تربیتی برای این جور مسائل تعبیه بشه بایدبا دوام باشه.و چون سن بلوغ همیشه یک سن خاص نیست نمیشه با عدد حرف زد.

افراد تو سن ۱۶ سالگی معمولن به بلوغ جنسی رسیدن. ۱۸ سالگی سنی هست که اگه فرد اموزش اجباری رو دیده باشه باید دبیرستانش تموم شده باشه! یعنی فرد تا حد معقولی از اموزش هارو دیده! پس فرد درک داره از اطرافش و از خودش.

برای بهتر کردن ایین موضوع میشه در مورد سکس و نحوه ی جلو گیری از بارداری و امنیت در رابطه جنسی بهشون تو دبیرستان اموزش داد. ۱۸ سالگی به خیلی از دلایل سنی قانونی هست!

این وسط خانواده اصلن مسوول نیست! پس مدرسه برایه چیه ؟‌ خانواده قرار نیست همه چی رو بدونه که بخواد اموزش بده. اینجا میشه وظیفه ی امووزش و پرورش

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از مازیمون :
افراد تو سن ۱۶ سالگی معمولن به بلوغ جنسی رسیدن. ۱۸ سالگی سنی هست که اگه فرد اموزش اجباری رو دیده باشه باید دبیرستانش تموم شده باشه! یعنی فرد تا حد معقولی از اموزش هارو دیده! پس فرد درک داره از اطرافش و از خودش.

برای بهتر کردن ایین موضوع میشه در مورد سکس و نحوه ی جلو گیری از بارداری و امنیت در رابطه جنسی بهشون تو دبیرستان اموزش داد. ۱۸ سالگی به خیلی از دلایل سنی قانونی هست!

این وسط خانواده اصلن مسوول نیست! پس مدرسه برایه چیه ؟‌ خانواده قرار نیست همه چی رو بدونه که بخواد اموزش بده. اینجا میشه وظیفه ی امووزش و پرورش
اصن اینکه داری سن 16سالگی رُ میگی بر اساس چی میگی؟آیا فکر نمیکنی خیلیا بوده باشن که زودتر به بلوغ جنسی رسیده باشن؟

خب اینا هست.اما این ها میگی تو سن 18 سالگی باید به فرد آموزش داده بشه زمانی هست که تو بتونی به قطع بگی قبل اون سن هیچ فردی رابطه جنسی نداشته.ما زمانی باید این آموزش ها رُ بدیم که به کار بیاد.

نه نه.تربیت از سن های پایین شکل میگیره.و سن پایین اونقدری که خانواده تاثیر داره مهدکودک و مدرسه تاثیر نداره.من منظورم اون آموزش ها نیست ها.منظورم از تربیت روش درست برخورد با جنس مخالف و خط قرمز های مفید برای فرد هست.

AraSh.HaShemi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Tehran Polytechnic / University of Naples federico II
رشته دانشگاه
B.Sc. Mechanical Eng / M.Sc. Autonomous Vehicle Eng
تلگرام
اینستاگرام

ببینید هرجا یه آدمو بهش بگی فلان کارو نکن
میره سراغش بخاطر کنجکتوی لجبازی یا هرچیز دیگه ای
خوب شما در نظر بگیرید چقدر محدودمون کردن حتی برای یه جزوه گرفتن تو دانشگاه(درسته انجام میشه اما بازهم واکنش ها چیز دیگه ای هست).این محدودیت حتی توی تفکر خود فرد هم اومده
بخاطر همین محدودیت هاست ک فرد میره سراغ این مسایل و ممکنه مثلا یه دوستی عادی رو با یه رابطه س-ک-سی اشتباه بگیره
نه تو اروپا بودم نه خیلی چیزی میدونم فقط با یسری منطق ها بنظرم اینجور مسایل قانونمند تر و کمتره نسبت به ایران چون اون محدودیتی ک ما داریم رو اونا ندارن
از نظر من راه حلش یه آزادی اجتماعی هست که البته و صد البته فرهنگ برهنگی نباشه و همش در چارچوب های مشخصی باشه
(البته اینارو با مسایل سیاسی و دینی باید تکمیل کرد نه توجیه)

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از ـفاتــــ :
اصن اینکه داری سن 16سالگی رُ میگی بر اساس چی میگی؟آیا فکر نمیکنی خیلیا بوده باشن که زودتر به بلوغ جنسی رسیده باشن؟

خب اینا هست.اما این ها میگی تو سن 18 سالگی باید به فرد آموزش داده بشه زمانی هست که تو بتونی به طع بگی قبل اون سن هیچ فردی رابطه جنسی نداشته.ما زمانی باید این آموزش ها رُ بدیم که به کار بیاد.

نه نه.تربیت از سن های پایین شکل میگیره.و سن پایین اونقدری که خانواده تاثیر داره مهدکودک و مدرسه تاثیر نداره.من منظورم اون آموزش ها نیست ها.منظورم از تربیت روش درست برخورد با جنس مخالف و خط قمز های مفید برای فرد هست.

اموزشی که فرد بهش نیاز داره اموزش جنسی هست. استفاده از وسایل جلو گیری کننده از بارداری و خودداری از انتقال بیماری های مقاربتی.

در مورد مسایل برخورد اجتماعی این جامعه هست که تاثیر داره نه خانواده! خانواده در سن مهد کودک معمولن فرد رو از بازی با غیر همجنس هاش ممنوع نمی کنه!

و در دوره مدرسه فرد بیشتر زمانش رو تو مدرسه می گذرونه. پس مدرسه تاثیره بیشتری داره.

افراد ممکنه زود تر یا دیرتر به بلوغ جنسی برسن پس اموزش باید از سنین کم و چه بهتر تو سال های اخر ابتدایی شروع بشه.

خط قمز های مفید برای فرد هست.

این یعنی چی دیگه ؟‌

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

كي ميگه غريضه ي جنسي أز نه سالگي شروع ميشه؟توسن چهار سالگي يا دوازه سالگي به بلوغ جنسي مي رسن

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از مازیمون :
این یعنی چی دیگه ؟‌
ببین مشکلی هست اینکه گاهی افراد خیلی خیلی زودتر به این بلوغ میرسن و به بلوغ رسیدن هم ممکنه بر اساس بعضی رفتار ها یا بعضی آزاد یا محدود کردنا باشه.این زود به بلوغ رسیدنه بده به نظرم و میشه از سن کم کنترل بشه.نمیشه؟

به نقل از نيلوفر ب. :
كي ميگه غريضه ي جنسي أز نه سالگي شروع ميشه؟توسن چهار سالگي يا دوازه سالگي به بلوغ جنسي مي رسن
بر چه اساسی داری این سن رُ میگی؟

hhhhhhhhhhh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
bnb
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
برق

آقا من یه چیزی بگم ؟ مملکت مشکلات اساسی تری داره فلن اینقد چاله چوله هس که تا بخوان صافش کنن مدت ها کار میبره این ینی چی ینی این چیزایی که شما میگین سیاست گذاری ها و غیره و ذلک در اولویت های خیلی خیلی دورترین کاری به درست یا غلط بودن حرفاتون ندارم ولی مشکلات اساسی تری وجود داره تا این مسائل :)

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از ـفاتــــ :
ببین مشکلی هست اینکه گاهی افراد خیلی خیلی زودتر به این بلوغ میرسن و به بلوغ رسیدن هم ممکنه بر اساس بعضی رفتار ها یا بعضی آزاد یا محدود کردنا باشه.این زود به بلوغ رسیدنه بده به نظرم و میشه از سن کم کنترل بشه.نمیشه؟
بر چه اساسی داری این سن رُ میگی؟

برأساس اينكه دختر توسن نه سالگي به سن تكليف مي رسه نه بلوغ جنسي

به نظرم بايد بلوغ جنسي كنترل شده باشه

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از نيلوفر ب. :
برأساس اينكه دختر توسن نه سالگي به سن تكليف مي رسه نه بلوغ جنسي

به نظرم بايد بلوغ جنسي كنترل شده باشه
ببین من اصلا" اینکه سن میدین رُ نمیفهمم.من 9 سالگی رُ نگفتما.من اصلا" سن ندادم تو تاپیک. من کل حرفم اینه که سن تعیین نکنید برای این مسئله:))

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از ـفاتــــ :
ببین من اصلا" اینکه سن میدین رُ نمیفهمم.من 9 سالگی رُ نگفتما.من اصلا" سن ندادم تو تاپیک. من کل حرفم اینه که سن تعیین نکنید برای این مسئله:))

مثلن من دفعه اول شاید به زور ۱۵ سال داشتم که رانندگی کردم!

شاید یکی بتونه تو ۱۲ سالگی هم رانندگی کنه!

ولی خوب ببین یک سن خاص براش تعیین میشه! یا برای حق رای. یا سن قانونی! میدونی منظورمو ؟

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از مازیمون :
مثلن من دفعه اول شاید به زور ۱۵ سال داشتم که رانندگی کردم!

شاید یکی بتونه تو ۱۲ سالگی هم رانندگی کنه!

ولی خوب ببین یک سن خاص براش تعیین میشه! یا برای حق رای. یا سن قانونی! میدونی منظورمو ؟
ببین میدونی ترس والدین از چیه؟ازینک فرزندشون وارد این روابط بشه و آسیب ببینه.گناه و این چیزام که من کاری ندارم بهش.بحث سر آسیب دیدنه.حالا مثلن این سن 18 سالگی که تو میگی زمانی میتونی بگی 18 سالگی باید آموزش ببینن که بتونی 100% ببین 100% بگی هیچ دختر/پسری قبل 18 سالگی وارد این روابط نمیشه.اگه تونستی بگی که خب برو کتاب تربیتی بنویس ولی وقتی نمیتونی بگی بیان سن یه چیز مسخرست.خیلی مسخره.کسی که به سن بلوغ زودتر از 18 هم برسه تو چون قوانینتو برای 18 سال معین کردی ته ـِش میرسه به روابط پنهانی و رابطه پنهانی و وضع آموزش ندیدن افراد و پایین تر رفتن سن روابط بدون اینکه فهمیده باشیم و کاری براش کرده و باشیم و همین وضع الان!

goooogooooli

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران!
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست.........................دوستان می گن برو شیمی ولی من از شیمی بدم میاد!
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

مشكل پدر ها و مادرها اينكه بسيار بسيار سنتي فكر مي كنن
اين طرز فكر كه مثلا دختر بايد قبل ازدواجش ب ا ك ر ه باشه نسل به نسل داره توسط پدر و مادر ها به بچه ها و بعد از اون بچه ها به بچه هاي خودشون تلقين مي كنن كه آي اگه دختري باكره نباشه معلوم نيس تا قبل از اون هم اغوش چند نفر ديگه بوده
همين اقايون سايت خداوكيلي بيان بگن حاضرن با دختري باشن كه قبل از اون به راحتي تن و بدن و روحش در اختيار بقيه گذاشته؟حتي اگه دختر قسم بخوره فقط يكبار يك رابطه داشته شما باور مي كني؟ بعدها تو زندگي مشتركت اين قضيه گوشه ذهنت نمياد؟
ما بچه هاي الان مادر و پدر هاي نسل بعديم اما اعتماد نداريم
من نمي گم كسي كه باكره است پاك چون صدتا راه دور زدن وجود داره
اما قطعا خيلي ها دوست دارن طرفشون(همسرشون) اولين تجربه شون باشه
موقع ازمايش دادن براي زوج ها اموزش كامل ميزارن پس اموزش هس
هركس هم زودتر علاقه داره كلي راه و چاه هس واس هم تجربه اش و هم يادگرفتنش
اين مسائل شخصي و به نظرم دولت به اين چيزا دخالت نكن و انرژيش صرف بحران ها ديگه بكنه خيلي بهتر
تو حكومت ها اسلامي چون دختر و پسر از هم جدا مي كنن اين كشش بيشتر شده اگر از همون اول كنارهم و باهم بزرگ مي شدن خيلي از اين مسائل پيش نميومد
ولي اگر قرار روابط قبل ازدواج فرهنگ سازي و عادي بشه بهتر ماها از نسل خودمون شروع كنيم و يكم ديدگاه هارو بشوريم

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

عملکرد و برخورد ارگان ها رو از واکنش های مردم تا یه حدی جدا کنیم چون عوامل موثر روشون متفاوته.
اینکه چرا آمار های درست ارائه نمیشه در مورد این چیزا فکر می کنم تقریبا واضحه. یه سری روش هایی اجرا شده، نتیجه ی مطلوب نداده و اجرا کننده هاش هم به دلایلی حاضر نیستن بپذیرن که روش ها و تفکر پشت اون اشتباه بوده. بنابراین از «شکست روش؟ شیب؟ بام؟» استفاده می کنن و جای اصلاح کردن روش کلا منکر شکست خوردن میشن.
اما به هر حال آمار ندادن و نگه داشتن مردم در وضعیتی که ندونن اطرافشون چی میگذره باعث بهتر شدن یا مطلوب شدن چیزی نمیشه. اگر آمار ها نتایج نامطلوبی نشون میده که خب باید باهاش مواجه شد و در مورش یه کاری کرد. اگر هم خوبه که پس برای چی ارائه نشه؟
یه استدلالی هم میارن گاها که بعضی چیز نباید «قبح»ش از بین بره. خب این حرف بی معنی ایه. جدا از اینکه کی گفته خیلی از این چیزایی که ادعا می کنن «قبیح» عه، اصلا اطلاعات دادن به مردم راجع به اینکه توی جامعه شون چی میگذره چه ربطی داره به اینکه کسی رو به چیزی تشویق کنی یا قبح چیزی از بین بره؟

اما مردم، اساسی ترین چیزی که باعث همه ی این واکنش ها میشه اینه که توی این جامعه مردم هنوز به این درک نرسیدن که لازم نیست راجع به هر تصمیمی که هرکی برای زندگی شخصی خودش میگیره نظری داشته باشن. در واقع مردم ما زیادی عادت دارن به کارای دیگران فکر کنن و راجع بهش حرف بزنن و طبیعتا وقتی دائما دارن راجع به کارای دیگران حکم میدن و برخوردشون رو بر اساس اون تنظیم می کنن همه مجبور میشن دغدغه ی «حرف مردم» رو داشته باشن.
حالا این قضیه رو در مورد تصمیمات و رفتار های جنسی افراد که بررسی کنیم میبینیم که چقدر تحت تاثیر همین «حرف مردم» هست.

یه علت دیگه‌ش اینه که توی جوامعی که سنت هنوز توش جایگاه قدرتمندی داره مردم به تغییر ندادن عادت های فکریشون عادت دارن. یعنی یه کسی یا شبیه اطرافیان اونها رفتار می کنه که عادی حساب میشه یا جور دیگه ای رفتار می کنه که غیرعادی و بد حساب میشه. از نظر این افراد هم حالتی وجود نداره که توی اون طرف فکر کرده باشه و دلایل منطقی داشته باشه که عمل کردن به فلان سنت غلطه.
البته اینکه آدم به چیزهایی که شبیه خودش نیست عکس العمل نشون بده طبیعیه (از نظر زیستی و تکاملی) ولی هر چی سطح فرهنگ پیشرفت کرده باشه آدما خودآگاه تر تصمیم میگیرن که کدوم تفاوت ها واقعا دلیلی داره که عکس العمل (منفی بیشتر منظورمه) دریافت کنن و کدوم نه. این دقیقا با فاصله گرفتن از مدل سنتی بودن جامعه تناسب داره.

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از ـفاتــــ :
تو بیا سن بده من مثال نقض بدم بت.من دارم میگم اصلا" نمیشه سن براش انتخاب کرد.همونجور که از نظر والدین ما تعجب داره رابطه جنسی تو سن 17-18 نامشروع و اینا.
ببین، درسته که ما نمیتونیم بگیم اگه فرد به این سن رسید حتما دیگه مشکل نداره یا قبلش مشکل داره...
اما خب به طور تقریبی و با توجه به اکثریت و خیلی معیارای دیگه، میشه یه سن رو تایین کرد
مثلا این که چرا سن قانونی 18 سال باشه؟ خب شاید واسه یکی زود باشه، شایدم یکی تو 14سالگی دیگه شرایطش با یکی که 18سالشه برابر باشه...اما خب سن قانونی 18 هست دیگه...
نمیشه که تک تک افرادو بررسی کرد هر کس رو تو یه سن به سن قانونی رسوند....

شد؟

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از CrazyBõy :
الان بحث سر اینه؟! :| خب مملکت اسلامی هست -> زنا محسوب میشه !؟
دوست عزیز...مملکت اسلامیه که اسلامیه!
مشکل دقیقا همینه! چرا من و خانوم X که هیچکدوممون اسلامو قبول نداریم، باید با چنین واکنشی روبرو بشیم...خب مسلمونا میگن زنا هست؟ خب نکنن! چون حاکمیت این اعتقادو داره، باید ما رو مجبور کنه که روابطمون پنهانی باشه؟ (نه که نباشه ها...دقیقا پنهانی باشه)
حالا خودت به من بگو، تو شهری که داریم زندگی میکنیم، بنظرت آمار زنا چقدره؟ کمه؟ تو این مملکت اسلامی که میگی آمار زنا اونقدرا کم نیست...اما این جبهه گیری، فقط باعث شده که روابط پنهانی بشه...آگاهی افراد کمتر بشه...مشکلات جنسی بیشتر بشه...و خیلی دیگه از مشکلات..
مملکت اسلامی که میگی، باعث شده حتی افرادی که در چهارچوب ازدواج با هم رابطه دارن هم مشکلاتی داشته باشن

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از (ArOo(ArShaM :
ببین، درسته که ما نمیتونیم بگیم اگه فرد به این سن رسید حتما دیگه مشکل نداره یا قبلش مشکل داره...
اما خب به طور تقریبی و با توجه به اکثریت و خیلی معیارای دیگه، میشه یه سن رو تایین کرد
مثلا این که چرا سن قانونی 18 سال باشه؟ خب شاید واسه یکی زود باشه، شایدم یکی تو 14سالگی دیگه شرایطش با یکی که 18سالشه برابر باشه...اما خب سن قانونی 18 هست دیگه...
نمیشه که تک تک افرادو بررسی کرد هر کس رو تو یه سن به سن قانونی رسوند....

شد؟
آقا چه اجباریه که سن تعیین کنید؟بیاید از همون اول که هیچکس به این بلوغ نرسیده شروع کنید و همه رُ همزمان آشنا کنید و زمینه برای رسیدن به بلوغ رُ فراهم کنید تا جامعه یک دست بشه.
ببین تو الان میگی اکثریت سن 18 هست.اما 50سال دیگه هم همین 18 هست؟نباید سن تعریف بشه.نباید نباید!

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از ـفاتــــ :
آقا چه اجباریه که سن تعیین کنید؟بیاید از همون اول که هیچکس به این بلوغ نرسیده شروع کنید و همه رُ همزمان آشنا کنید و زمینه برای رسیدن به بلوغ رُ فراهم کنید تا جامعه یک دست بشه.
ببین تو الان میگی اکثریت سن 18 هست.اما 50سال دیگه هم همین 18 هست؟نباید سن تعریف بشه.نباید نباید!

ببین اموزش باید از دوران ابتدایی کم کم شروع بشه! اون سن صرفن برای این هست که همه مطمین باشن اتفاقی خلاف میل اون پسر یا دختر نیافتاده! این سن برای سکس هست. نه برای اموزش!

goooogooooli

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران!
شهر
تهران
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

به نقل از مازیمون :
ببین اموزش باید از دوران ابتدایی کم کم شروع بشه! اون سن صرفن برای این هست که همه مطمین باشن اتفاقی خلاف میل اون پسر یا دختر نیافتاده! این سن برای سکس هست. نه برای اموزش!

اونوخ احساس نمي كنين اگه اموزش از اون سن باشه بلوغ زودرس مياره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از Lady Baran :
اونوخ احساس نمي كنين اگه اموزش از اون سن باشه بلوغ زودرس مياره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بلوغ زودرس یک بیماریه!

اینطوری نیست که شما چیزی بدونید یهویی بالغ شید!

بلوغ یک اتفاق طبیعی هست. و زمانه خاصی اتفاق می افته.

بلوغ جنسی هر فرد یک روزی اتفاق می افته. اگه بیش از حد زود اتفاق بیافته اون فرد بیماری داره. ولی ربطی به اموزش زود هنگام نداره!

goooogooooli

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران!
شهر
تهران
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

به نقل از مازیمون :
بلوغ زودرس یک بیماریه!

اینطوری نیست که شما چیزی بدونید یهویی بالغ شید!

بلوغ یک اتفاق طبیعی هست. و زمانه خاصی اتفاق می افته.

بلوغ جنسی هر فرد یک روزی اتفاق می افته. اگه بیش از حد زود اتفاق بیافته اون فرد بیماری داره. ولی ربطی به اموزش زود هنگام نداره!

بله،معلوم كه يك بيماريه
اما از نظر رواني تاثير مستقيمي روي ترشح هورمون هاي هيپوتالاموس داره
علي الخصوص اگر فرد پيش زمينه ژنتيكي داشته باشه
حتي دكتر هاي روانشناس كودك و نوجوان مي گن ابراز علاقه و احساسات بين والدين بايد تا حد معقولي جلوي فرزندان باشه
نبايد به حدي برسه كه كنجكاوي ايجاد كنه و نبايد بيش از حد از مسائل بدانند چون احتمال بلوغ زود رس بالا مي بره
بچه ها نبايد اينجور مسائل زود درك كنن
اين گفته خانوم دكتر فريبا عرب گل استاد دانشگاه شهيد بهشتي تهران
اونوخ شما مي گي از ابتدايي؟؟؟؟؟!!!!!!

بالا