• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

درس خوندن تو ماه رمضون

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
پاسخ : درس خوندن تو ماه رمضون

به نقل از مُحَمَّد :
اينارو ميدونيم، عمل كردن بهش سخته، چجوري بهش عمل كنيم؟ يهو وقت افطار كه ميشه ناخودآگاه به سفره هجوم برده ميشه :-"

یکی دو روز اول که ببینی بعد افطار دیگه به زور پا میشی برا درس خوندن و به برنامت نمیرسی دستت میاد یه ذره خودتو کنترل می کنی

mohaddes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بـنـاب
سال فارغ التحصیلی
94
اینستاگرام

من اصلا نمیتونم قبل از ساعت 9 صبح و بعد از 11 شب درس بخونم! :)) اصلا!
فک نکنم امسال بتونم روزه بگیرم

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

اوموقت اگر تو روز نکشیدیم بخونیم چی?
من نمی دونم چقدر تو روز ماه رمضون میتونم درس بخونم ، یعنی کتاب میخوندم ولی اصولا زیاد دراز میکشم حتی اگر خوابم نبره !

zahra-E

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام

من سالای قبل مامانم نمیذاشت پشت سرهم بگیرم میگفت نمیتونی لاغرمیشیو...

ی باربیدارم نکردوبدون سحری گرفتم :> :> :> :>

کمترازبقیه وقتاگشنم شد :-" :-" :-" :-" :-"

امسال نمیدونم موندم چیکاکنم :-?? :-?? :-??ولی احتمالاخیلی کم بگیرم ولی 19-21-23حتمامیگیرم :D :D :D

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

این مدل مسلمونا کشتن منو واقعا :/ ینی چی فلان روز و فلان روز میگیریم فقد ؟:/

zahra-E

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام

به نقل از Fireball.II :
این مدل مسلمونا کشتن منو واقعا :/ ینی چی فلان روز و فلان روز میگیریم فقد ؟:/

آخه نگیرم عذاب وجدان میگیرم

اون3روزتگیرم دیگه خیلی عذاب وجدان میگیرم

امسال ب خاطرکنکوروضعیت اینطوریه

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Fireball.II :
دوستان مسلمون و معتقد.
در جریانید که بدون عذر نمیشه "روزه نگرفت"؟
البته اگر کفاره ـشو دادن و قضاشو به جا آوردن براتون آسونه خوب نگیرید.:د
و کفاره روزه خوردن بدون عذر شرعی هم تا جایی که یادم میاد شصت روز روزه است :-? یا شصت نفر فقیر رو یه وعده غذا دادن :-?
60*30= 1800 :-"

دوتا پایینی@گفتم اگه "عذرشرعی"ندارید!دیه مراجعه کنید به رساله مرجعتون ببینید عذر دارید یا نه :D
جا داره این رو نقل قول کنم دوباره :/

goraz76

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپادی نیستم
شهر
بهبهان

به نقل از Aroosak :
ولي به نظر من كنكوري بودن رفع تكليف ميكنه چون ما درس زيادي ميكنيم و اگر قند خون و آب بدنمون پايين باشه مغزمون آسيب ميبينه.
درضمن روزه بر مسافر واجب نيست همه ما انسان ها هم در اين دنيا مسفاري بيش نيستيم !
بـــــله تازه نمازو هم میشه شکسته خوند

Inaccessible

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
_
سال فارغ التحصیلی
00

شبا که تا نصفه شب بیداریم و پای فیلمای تلویزیونیم خب پس روزمونم میگیریم شبا هم همزمان درسم میخونیم ... خیلیم عالی!

goraz76

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپادی نیستم
شهر
بهبهان

گفتم شاید اونایی که نهایی رو خراب کردن با شنیدنش دوباره امیدوار شن واسه همین آپ کردم...
الگوریتم تاثیر معدل نهایی تو کنکور :
لینک دانلود: http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=7661e714713d457b30b97a6dd8c297ea
واسه ما 94ی ها هم دعا کنید که این یه سال باقی مونده رو خوب تموم کنیم

goraz76

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپادی نیستم
شهر
بهبهان

http://www.mediafire.com/download/o145c3i15loe8c3/barname+sazi.+nahve+motalee+konkur.+dr.afshar.wav
لینک دانلود مشاوره واسه ماه رمضون

mmgh1376

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعباس

یعنی چی روزه نمیگیرید ؟ کنکور هم به هیچ وجه رفع تکلیف نمیکنه . باید روزه بگیرید واجبه . در کنارش درس هم بخونید . منم سال بعد کنکور دارم ولی دلیل نمیشه که روزه نگییرید . تو رمضون میشه ده ساعت هم درس خوند پس الکی بهونه نگیرید . به مغز هم آسیب نمیرسه همش بهونه است . یعنی خدا اینارو نمیدونسته که شما میگید به مغز اسیب میرسونه ؟ یعنی بهتر از خدا میدونید . اگه اونطوری بود خدا نمیگفت روزه بگیرید .
خیلی عصبانی شدم نه ؟ :D :D

mmgh1376

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعباس

به نقل از goraz76 :
بـــــله تازه نمازو هم میشه شکسته خوند
یعنی چی میشه شکسته خوند عجب :D یعنی خردش کنیم با چکش ؟ :-?

goraz76

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپادی نیستم
شهر
بهبهان

به نقل از mmgh1376 :
یعنی چی میشه شکسته خوند عجب :D یعنی خردش کنیم با چکش ؟ :-?
آخه دوستمون aroosak میفرمایند: وی آر آل تراولرز (travelers) فی الدنیا و ایز ایز نات نسسری (Necessary) دت گت د فست ...
نه با نماز شکن... :D

winston

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان / یکی از شهرهای خراسان
شهر
تربت جام

خدا ایقد دعا کردیم که ایران از ارژانتین ببره ولی به حرفمون و دعامون تره هم خرد نکردی برو همون ارژانتینی ها برات روزه بگیرن.. :-"
البته استغفرالله :P

علی کوچولو!

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94

كسايي اعتقاد دارن بگيرن خوب، ولي در مجموع بگيري يا نگيري تاثيري نميزاره، مثلا من خودم نميگيرم، خيلي شيك غذا رو تو مدرسه ميخورم ;)) :D

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از @sanjab@ :
برنامه من چطوره؟
افطار تا سحر 3ساعت
بعد سحر 2ساعت
بعد یک خواب
بعد از ظهر 2 ساعت
بعدشم که به حالت احتضار قبل افطار اختصاص داره #-o
مگه مدرسه ندارید ایا؟؟ما ک جز ی روز هفته مدرسه ایم:|

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

دوستان عزیز،خیلی رک میگم...خیلی بد و پررویی ک فغط موقعی ک به کسی احنیاج داریم صداش کنیم و به وظیفه ای که برامون معیین کرده عمل نکنیم حالا به هر بهانه ای...البته خدا کریمه به همه میبخشه اما...از لحاظ احساس شخصی میگمااا..

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

من یه مقدار کنکوری قدیمیم :D ولی به هرحال ما هم شرایط شما رو داشتیم و می‌خوام نظرم رو بگم.
اول اینکه این خیلی بی‌معنیه که آدمی که به روزه اعتقاد داره بیاد بگه چون کنکور دارم روزه نمی‌گیرم!!! اگه اعتقاد ندارین که هیچی. ولی خب اگر اعتقاد دارین مطمئن باشین کنکور، اونم کنکوری که ۱سال دیگه قرار هست برگزار بشه اصلا عذر موجهی نیست برای روزه نگرفتن!
اینایی که می‌گم همه‌ش خطاب به کسانی هست که به روزه اعتقاد دارند و تواناییش رو هم دارند. یعنی چی!؟‌یعنی سال‌های گذشته روزه‌هاشون رو می‌گرفتن و الان فقط به خاطر کنکور شک دارن بین گرفتن و نگرفتن!
اولا که الان تازه اولای درس خوندنتونه!‌تو تابستون هم قرار نیست شما ۱۰-۱۲ ساعت درس بخونین. اونم ماه اول!! اگر فکر می‌کنید قراره این همه بخونید باید بهتون بگم که به احتمال ۹۰ درصد(در خوشبینانه‌ترین حالت) می‌برین خیلی زود. پس این کار رو نکنید.
ساعت مطالعه‌ی خیلی خوب برای تابستون بین ۵تا ۸ ساعت در روز هست. ولی نه تو ماه اول که هنوز عادت به درس خوندن نکردید! از خوش‌شانسی شما ماه رمضون دقیقا همین ماه اول هست برای شما که برای ما خب اینجوری نبود. دقیقا ماه دوم بود و وقتی بود که ما راه افتاده بودیم واسه درس خوندن و ماه رمضون یه مقدار مشکل ایجاد می‌کرد برای درس خوندنمون.
خلاصه اینکه در این ماه که می‌خواین شروع کنین اگر روزی ۵ساعت بخونین واقعا عالیه! اصلا لازم نیست بیشتر بخونید.
همه‌چیز که مادی نیست بچه‌ها! ماه رمضون کلی برکات معنوی داره برای روح آدمی که بهش اعتقاد داره. اگر براتون برکت معنوی نداره کلا ماه رمضون که نگیرید روزه به نظرم. چون فلسفه‌ی روزه گرفتن گرسنگی و تشنگی کشیدن نیست! فلسفه‌ش اون جلای روحی و معنوی هست.
درضمن... یه بخشی از تلاش با شماست. یه بخشیش هم با خداست. پس سعی کنین رابطه‌تون رو اگر با خدا بهتر نمی‌کنید امسال بدتر هم نکنید دیگه...منظورم از این جمله این نیست که خدا به عبادت شما نیاز داره و با خدا معامله کنید که روزه بگیرید عوضش بهتون موفقیت بده ها!!!! نه اصلا!!!! منظورم اینه که برکت معنوی این ماه رو برای نزدیک شد نبه خدا از دست ندید.
واللا به خدا مام روزه گرفتیم. کنکور هم دادیم. بد هم نشدیم. شکر خدا!‌راضی‌ایم! این همه هم از بچه‌هامون روزه نگرفتن، رتبه‌هاشونم از ما بدتر شد.
درضمن! این رو هم بگم که از قبل واسه خودتون ماه رمضون رو غول نکنید! من قبل از شروع ماه رمضون می‌ترسیدم خیلی! می‌گفتم حالا چی می‌شه درس خوندنم!‌درحالی‌که خب من اصلا ساعت روز و شبم رو هم جابه‌جا نکردم و تو این ماه مثل بقیه‌ی ماه‌ها ۶-۸ ساعت می‌خوندم. فقط هفته‌ی آخر دیگه رمق نداشتم و روزی ۳ ساعت می‌خوندم. اون یک هفته هم اصلا من رو عقب ننداخت! در ضمن برکت درس خوندنم هم بیشتر بود تو این ماه. به خاطر اینکه ظهر ناهار نمی‌خوردم. من بعد از ناهار رسما تا ۲-۳ ساعت جنازه می‌شم چون شکمم پر می‌شه!
شما الان این چیزها رو هنوز متوجه نمی‌شید چون اول راهید. ولی ارزش یک ساعت بعد از عید که نزدیک کنکوره برای درس خوندن بیشتره از ارزش دو هفته درس خوندن تو تابستون. اگه خیلی به فکر اینید که از وقتتون درست استفاده کنید، بچسبید به روزهای بعد از عیدتون که خیلی‌ها که تابستون زیاد می‌خونن اون موقع می‌برن...وقتی که ارزش زمان توش خیلی بالاتر از بقیه‌ی وقت‌هاست.
(برنامه‌ی خودم هم اینجوری بود که از ۹صبح درس می‌خوندم تا ۲ بعد از ظهر. بعد هم ۳ تا ۶. بعد از افطار هم اصلا نمی‌خوندم.)

خلاصه اینکه اگر نمی‌خواید روزه بگیرید عذر و بهونه‌ی الکی نیارید. سرتون رو بگیرید بالا و بگید نمی‌خوام بگیرم! با خودتون و خدا هم رودربایستی نداشته باشید!

موفق باشید همگی. التماس دعا :)

(خدا خیر بده آقای Saeyyd رو که شماها دیگه نمی‌شناسیدش...سال بالایی ما بود. رتبه‌ی یک شاهد و رتبه‌ی ۶۹ کشوری ریاضی سال ۸۹. اون این حرفها رو به من زد و خدا خیرش بده واقعا. اونم وقتی که همه بهم می‌گفتن حماقته روزه گرفتنم.)

(راستی من الان خودم هم دوباره همین شرایط رو دارم. یعنی دوباره کنکور دارم و ماه رمضونه و گرمه و تابستونه و یه عده می‌گن روزه نگیر و ... ولی دیگه خداروشکر تجربه‌ی کنکور قبلی باعث شده بدونم کار درست چیه :)‌ )

lady star

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تبریز

من هرسال میگیرم اما پارسال نگرفتم که چی؟که مثلا کنکور دارم...
درسته اون یه ماه درس خوندم اما حتی اگه روزه هم میگرفتم باز فرقی نمیکرد چون بعد ماه رمضون شما اونقدری فرصت دارین که بخواین هم درس های نخوندتون رو بخونین و هم اون درسایی که خوندین از یادتون بره!

بالا