• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

درس خوندن تو ماه رمضون

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی
هستن کسایی که روزه میگیرن و میخوان درس هم بخونن
با توجه به اینکه چند سالیه که ماه رمضون افتاده تو ماه گرم سال هرکسی سوال یا تجربه داره بیاد بگه این جا :)

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
پاسخ : درس خوندن تو ماه رمضون

سوال یا تجربه؟ :D

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از امــیـــررضـــا :
شما تجربه بگو

باشه بزار یکی دوتا کنکوریِ جدید و قدیم(۹۳و۹۴) بیان صوبت کنن بعد میام نظر میدم :-" ;;)

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

به نقل از F.a.r.z :
باشه بزار یکی دوتا کنکوریِ جدید و قدیم بیان صوبت کنن بعد میام نظر میدم :-" ;;)
من تو اخرین ارسالا داشتم فک میکردم فرز و امیررضا چه بحثی راجع به ماه رمضون دارن میکنن چه سوالی
:-" واسشون پیش اومده عایا

:- اسپم به یاد قدیم

Aroosak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

من كه به هيچ وجه روزه نميگيرم.
كاهش قند خون و كاهش آب بدن و كاهش تمركز و خستگي و ... چطور ميشه با اينها درس خوند ؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

از جمله اهداف من اینه که ماه رمضون رو شبا بخونم تا اذان صبح مثلا :-? چون صبح‌هاش هم کلاس خواهیم داشت، بدن نمی‌کشه :))

Inaccessible

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
_
سال فارغ التحصیلی
00

به نقل از حمیـده :
از جمله اهداف من اینه که ماه رمضون رو شبا بخونم تا اذان صبح مثلا :-? چون صبح‌هاش هم کلاس خواهیم داشت، بدن نمی‌کشه :))

دقیقا /m\ روش منم همینه از اذان صبح تا اذان مغرب که روزه ایم و من به شخصه اصلا نمیتونم درس بخونم تنها زمانی که میشه درس خوند

زمان بین افطار تا سحریه.

Мох

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
فیزیک

ببینین بنده معتقدم تو تابستون 6-4 ساعت بخونین خیلی خوبه بقیه ساعات هم تفریح کنین و خوش بگذرونین. اینو میگم چون بعدا احساس خستگی میکنین و اینو باور دارم اگه توی تابستون پیوسته این ساعت مطالعه رو داشته باشین عالیه. در مورد روزه هم از نظر من برای کسی میخواد بخونه خوب نیست :D و یه نکته بگم در مورد اینکه زمان خوندنتون کی باشه، ببنین زمان خوندنتون رو جوری تنظیم کنین که حداکثر بشه تا 11 شب. حالا بحث علمیش رو نمیخوام مطرح کنم اما ذهن همه افراد بهترین موقع یادگیریش ساعات 5صبح تا 11 شبه بعدش هم خواب باعث طبقه بندی مطالب میشه. از نظر منِ حقیر :D ساعت مطالعه و خوابتون رو بهم نزنین.

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

من تو ماه رمضون فقط تو تابستون مي تونم درس بخونم چون شبا بيدارم و هيچ كاره ديگه اي هم نمي شه كرد جز كتاب خوندن ، كلا تو ماه رمضون مثل جغد زندگي مي كنم :D ولي مشكل اينجا نيست مشكل اينه كه اگه ماه رمضون بيوفته كنكور برا من,من چي كار بايد بكنم؟ايا روز كنكور تو ماه رمضونه؟

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-"
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

من به شخصه اگه یه بار دیگه تو ماه رمضون کنکوری میشدم روزه نمیگرفتم.چون همه راه ها رو امتحان کردم واسه هر کدوم چند روزم وقت گذاشتم تا شاید عادت کنم بهتر شه نشد!!تا به خودم اومدم ماه تموم شده بود و کلی درس عقب افتاده... :D

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

من اگر برگردم باز هم روزه ام رو میگیرم. چون یه سال وقته تا کنکورم و ترجیح میدم روزه ام رو داشته باشم خدا رو هم داشته باشم. چیزی که احتمالا تا لحظه کنکور قراره خدا خدا کنم :-"
تاثیرش اونقدری نیست که یه ماه رمضون کامل رو بیخیال شد.
و واقعا اگه طرف اهل خوندن باشه میخونه.

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه

به نقل از Samira :) :
م.چون همه راه ها رو امتحان کردم واسه هر کدوم چند روزم وقت گذاشتم تا شاید عادت کنم بهتر شه نشد!!تا به خودم اومدم ماه تموم شده بود

کاری که انسانای عاقل نمیکنن

معمولا از تجربه بقیه استفاده میکنن که خودشون همه راه هارو امتحان نکنن
با تشکر سمیرا :-"

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-"
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از امــیـــررضـــا :
کاری که انسانای عاقل نمیکنن

معمولا از تجربه بقیه استفاده میکنن که خودشون همه راه هارو امتحان نکنن
با تشکر سمیرا :-"
تجربه ی بقیه بود ولی رو من جواب نمیداد خوب چیکار کنم؟؟ :))

البته کهکشان راست میگه(اگه مثه من نبودید :-") خواستید بگیرید روزه هاتونو. اون یه ماه رو نمیخواد زیاد حساسیت ب خرج بدید. 5-6 ساعت خوندن عالیه اونطوری ;;)

avolooo

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 اهواز
شهر
اهواز جون

من خودم همیشه روزه میگیرم ولی واقعا امسال نمیشع حساب کن من از 8 تا 12 ظهر کلاسم بعد تو این گرما بیام خونه تازه بخوام درس بخونم به نظر تو اصلا میشه :-?ادم بیحال تشنه بدبخت نوچ نمیشه انشالاه وفتی دانشجو شدیم به جا 30 روز 60 روز میگیریم

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

توی ماه رمضان یکم درس خوندن مشکل میشه.البته این مشکل زیاد جدی نیست و از طرفی برای همه وجود داره.بهتره بعد از میل کردن سحری و در همون ساعات اولیه شبانه روز بیشتر انرژی تون رو روی درس خوندن بذارین و ساعات پایانی رو استراحت کنین.اینجوری بازدهی کارتون هم بالاتر میره.

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از avolooo :
من خودم همیشه روزه میگیرم ولی واقعا امسال نمیشع حساب کن من از 8 تا 12 ظهر کلاسم بعد تو این گرما بیام خونه تازه بخوام درس بخونم به نظر تو اصلا میشه :-?ادم بیحال تشنه بدبخت نوچ نمیشه انشالاه وفتی دانشجو شدیم به جا 30 روز 60 روز میگیریم
والا اينقد پيچيده نيس موضوع، شما سر كلاسا مگه داريد دو ميزنيد كه تشنه بشيد؟؟ بعدشم خب همين كلاسا هم جزو ساعت مطالعتون حساب ميشه ديگه، نسبت به مني كه كلاس نميرم خب شما كلاس ميريد و سر كلاس درس ميخونيد ديگه.
شما ميتونيد صبح تا ظهر كه ميريد كلاس (فرض كنيم 4 ساعت) بعد ك اومديد خونه بگيريد بخوابيد تا 6-7 عصر. بعدش اگ تونستيد يه ساعت تا قبل از افطار بخونيد، اگرم نتونستيد شب از 10 تا 1 بخونيد كه سر جمع ميشه حدود 7 ساعت و اين خيلي خوبه

نام مرکز سمپاد
حلی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
برنز شیمی
دانشگاه
علوم پزشکي تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

حالا جدای از درس خوندن و این حرفا تابستون 94 ماه رمضون از 28 خرداد شروع می شه و طبعا تا 28 تیر هم ادامه داره :-"
الآن تکلیف ما این وسط چیه ؟ شب کنکور می دیم ؟ کنکورو می ندازن عقب ؟ کنکورو می ندازن جلو ؟ با زبون روزه باید بریم کنکور بدیم ؟

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

#اگه این مدت از زندگی تون فقط بخاطر اجبار و رودربایستی با خونواده روزه میگرفتین این فرصت خوبیه برا بهونه آوردن و درس نخوندن.

#اگه واقعا دوست دارین روزه بگیرین ولی دو دل موندین ی ذره از تجربه بقیه استفاده کنین، نشین مث منکه پسرخاله م بم گفت که روزه بگیر و اینا بعد من با خودم می‌گفتم نه اون درس خون نبوده و فلان و بهمان و منو درک نمیکنه. -_-

#اگه مشکل شما کلاس رفتن هست پس تو سال تحصیلی های پیش چی؟ چطور روزه میگرفتین؟ جدا از بحث کوتاه بودن زمان روزه ولی همون میزان صب که انرژی تون برابره با روزه صب تو تابستون. -نمیدونم فهمیدین منظورم چی بود یا نه،با این طرز نوشتار من :/ -

#شما حتی اگه کل تابستون رو هیچی نخونین تازه برابر میشین با بچه هایی که از المپ برگشتن! که خیلی نتایج خوبی هم میگیرین تو کنکور. #قضیه خود باوری و اینا

#اگه هم صب ها کلاس دارین و نمیتونین تا سحر بیدار باشین برا درس خوندن همون فاصله ی بعد افطار تا خواب کافیه.

#تو تابستون خودتون رو خفه نکنین بگین وای من زیاد درس بخونم تو طول سال مجبورین زیاد درس بخونین! پس اون ی ذره تفریح هم که میشه کرد از خودتون نگیرین!

# : )

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه

به نقل از محمّد عرفان :
حالا جدای از درس خوندن و این حرفا تابستون 94 ماه رمضون از 28 خرداد شروع می شه و طبعا تا 28 تیر هم ادامه داره :-"
الآن تکلیف ما این وسط چیه ؟ شب کنکور می دیم ؟ کنکورو می ندازن عقب ؟ کنکورو می ندازن جلو ؟ با زبون روزه باید بریم کنکور بدیم ؟

عاقلانه اینه که کنکورو بندازن 26 خرداد
چند روز جلوتر یعنی

بالا