• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اگر کنکوری 94 بودم ... !

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
پاسخ : اگر کنکوری 94 بودم ... !

ممنون >:D<
قبل از ماه رمضان11/5ساعت ميخوندم الان9/5ساعت شده.
+براي ارايه توصيتون چيه؟

barani

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو ^.^
شهر
تهرانـــ
مدال المپیاد
ادبـــی
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی تکنولوژی نساجی

یه پیشنهادم دارم واسه کسایی که مثل من هی نکته های مهم یادشون میره !
از تستاتون-خصوصا اختصاصی- اگه نکته ای ،روشی،تکنیکی یادگرفتین روی برگه های کوچیک به زبون خودتون بنویسید.برگه ها رو یه جا مثه جعبه نگه دارید.نمیگم جزوه چون آدم کنکوری بعد از مدتی از حالت عادی ــه درس خوندن بیزار میشه :| اینجوری متنوعـه !
قبل از آزموناتون یه نگاهی بهشون بکنید.خیلی کمک میکنه 8->

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از genius!!!! :
اگه توی قرابت قوی هستی وقت گذاشتن روی قرابت هامون بنظرم وقت تلف کردنه!

اما درباره آرایه ها اگه حس میکنی که توی تشخیص شون مشکل داری بهتره اول کتاب همایش هامون بخش آرایه هاشوبخونی(باتوجه به اینکه هامون واسه ارایه کتاب جدا نداره)واقعا عالی توضیح داده بعد هم فقط تست ارایه بزن اما اگه تو ارایه مشکل نداری فقط تست بزن
لازمم نیس واسه قرابت وارایه وقت جدا بذاری شبی۵تا تست بزن! :)
میگیرم،
وضعم فاجعس تو فارسیُ کلاً عمومی.

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

امسال تغییرات زیادی رو بین همکلاسی هاتون میبینید ، تو هر کلاسی پیدا میشن کسایی که با درس و کتاب بیگانه بودن و الان دارن جلو تر از همه میرن !
اگه تا الان از همه عقب تر بودی ، وقتشه ! تصمیم بگیر و بخواه که بهترین بشی ، یک سال وقت داری ، زمان به اندازه است ! از دستش نده !
اگه تا الان جلوتر از همه میرفتی ، یک دوازدهم راه مونده ، نکنه یه وقت خسته شی و این دم آخری تسلیم شی ؟! ادامه بده چیزی تا موفقیت نمونده !
امسال سالیه که بیشتر از همیشه نیازه که با آرامش برید جلو ! هر چیزی که این آرامش رو ازتون میگیره بذارید کنار !
نیاز نیس تصمیمات انقلابی هم بگیرید ! حتی نیاز نیس خودتونو از تلوزیون و نت و گوشی و ... محروم کنید !
یاد بگیرید که به اندازه از هر کدوم استفاده کنید ، اگه زمانی حس کردید هر کدوم از اینا آرامشتونو به هم میزنه و یا وقت زیادی ازتون میگیره و نمیتونید رو خودتون کنترلی داشته باشین تا به اندازه استفاده کنید ، اونموقع بذاریدش کنار !
و میگن :
رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود
رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود
مهم نیست که امسال ساعت مطالعتونو به یه سری اعداد نجومی برسونید ، اگه تا الان کم درس می خوندید سعی کنید به تدریج زیادش کنید ، تا جایی که به نظر خودتون از تمام تواناییتون استفاده کرده باشین !
الان که تابستونه فرصت خیلی خوبیه که عادت های بدتونو از بین ببرید ، ساعت مطالعتونو فیکس کنید ، ساعت خوابتونو کم کنید و...
موفق باشید .

Mid

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
سفلای شرقی
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

1.از آدمای خود شاخ پندار دوری کنید لطفآ، شدیدا توصیه میکنم،
2.هیچ وقت فکر نکنید وقت کم دارین
3.از مشاورای روانی دوری کنید.خیلی در باره مشاورتون تحقیق کنید تا بهترین گزینه رو انتخاب کنید، اگه یه مقدار تنبلی میکنید برید سراغ کسی که پیگیر باشه و مجبورتون کنه به درس خوندن

Negin.Mj

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زنجان
شهر
زنجان
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر(نرم افزار)

به نقل از Hamed.H.A :
من که میگم واسه هر درس یه کتاب تست بگیرین فقط واسه زیست اونایی که تجربین 3تا کتاب تست واقعا عالیه اگه بتونن بزنن
چون هرچی بیشتر کتاب میگیری و به آخر سال نزدیک تر میشی استرس میگیری و روحیت از دست میدی و میگی اینقدر کتاب نخونده دارم پس قبول نمیشم و بدجور ناامید میشین پس خواهشا اگه میخواهید حداقل از این لحاظ استرس نداشته باشید واسه هر درس یک کتاب بگیرین

چه خبره 3 تا کتاب تست؟! :-\ برای هر درس یکی کافیه...به نظرم!

Negin.Mj

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زنجان
شهر
زنجان
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر(نرم افزار)

به نقل از Pouria.K :
من با اطمینان میگم ، امسال کم نذاشتم :-) هر چند کنکور افتضاح بود ، ولی کم نذاشتم !
بچه ها، یه کاری کنین ، که اگه از جلسه کنکور اومدین بیرون ، حسرت اینو نخورین که کاش اون موقع این کارو میکردم :-)
والا مام کم نذاشتیم ولی بعد کنکور میزدیم تو سرمون(من و اکثر دوستام!) :-\

Inaccessible

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
_
سال فارغ التحصیلی
00

به نقل از :| :
ممنون >:D<
قبل از ماه رمضان11/5ساعت ميخوندم الان9/5ساعت شده.
+براي ارايه توصيتون چيه؟

بگو که منظورت پنج و یازده دقیقه و پنج و نه دقیقهست :|

با روح و روان یه آدم کنکوری که ساعت مطالعش زیر 5 ساعته بازی نکنین دوستان :-"

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

کنکوری های 93 عزیز ! مخصوصا کنکوری های ِ تجربی 93 عزیز !! من یه مشکل خیلی بزرگ دارم ... اونم اینه که هیچ وقت تو زندگیم قاطع نبودم ، همش چشمم دنبال اینه ببینم فلانی کدوم کلاس رفت ، ترازش چند شد ، چیکار کرد .... :( الآن من کلاس ریاضی میرم و قراره عربی هم برم ، اما واسه کلاس فیزیک پایه شک دارم . هِی از این و اون می پرسم ، انگار بقیه باید برام تصمیم بگیرن :( من فیزیکم خوبه ، تو امتحانای مدرسه نمره م 20 بوده اکثرن ، اما تست هیچی غیر از آزمونایی که می رفتم نزدم . الان موندم کلاس برم یا نه ؟ کلاس فیزیک پایه 65 جلسه س ، تو تابستون میشه هفته ای دو جلسه . کلاس ریاضی ام هفته ای دو جلسه س . عربی ام یه جلسه ! همش با هم زیاد نمیشه؟ می ترسم وقت ِ توی خونه خوندنم کم بشه . آخه بعضیا میگن کلاس زیاد نرین و بیشتر خودتون بخونین. منم که خونه مون دوره از محل کلاسا و اکثرن خودم رفت و آمد می کنم ( چیزی حدود نیم ساعت تا 45 دقیقه وقت برای هرمسیر) اما از یه طرف آدم وقتی کلاس بره خیالش راحته که فیزیک دارم با کلاس پیش میرم ، و دغدغه ی خوندن توی خونه ش میشه فقط واسه زیست و شیمی و مثلن یکی دوتا عمومی . حالا پیش نهاد شما چیه ؟

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

پیشنهاد بنده اینه ک تمام کلاس هات رو نگه دار بعد عید برو تا عید خودت بخون بعدش عید فقط رفع اشکال باشه برات..اگر دیدی درسی رو داری بد میری جلو از بهمن و اسفند میتونی کلاس بگیری
گور بابای بقیه رو هم بزرگ بنویس بزن ب بالای تخت خوابت هرشب میخواستی بخوابی اینو ببینی :)

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

در باب این جریان کوتاه کردن مو و اینا، اقا نیازی به کوتاه کردن نیست، فقط کافیه 5کیلو کلیپستون رو بردارید
تاثیرش رو در تراز ازمون 27 تیر ببینید :))

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

همونایی که موهاشونو کوتاه میکنن و بعد پشیمون میشن خوششون نمیاد پشت سرشون صاف باشه میرن کلیپس میزنن دیگه. :))
البته اونایی که موهاشونو باز میذارن که بریزه پشتشون، بعد در عین حال یه کلیپس هم میزنن که رو سرشون کله قند داشته باشن قضیه شون فرق داره انگار، باید ازشون پرسید. :))
در ضمن موضوع که سنگینیش نیست. :D میگن موهاتونو کوتا کنین رسیدگیش وقتتونو نگیره؛ که حرف چرتیه البته؛ به درد اونایی میخوره که 24 ساعته درس میخونن و ماهی یا بار مامانشون پشت میز مطالعه رو سرشون آب میریزه تا گرد و خاکشون بره.

Inaccessible

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
_
سال فارغ التحصیلی
00

به نقل از Mos :
همونایی که موهاشونو کوتاه میکنن و بعد پشیمون میشن خوششون نمیاد پشت سرشون صاف باشه میرن کلیپس میزنن دیگه. :))
البته اونایی که موهاشونو باز میذارن که بریزه پشتشون، بعد در عین حال یه کلیپس هم میزنن که رو سرشون کله قند داشته باشن قضیه شون فرق داره انگار، باید ازشون پرسید. :))
در ضمن موضوع که سنگینیش نیست. :D میگن موهاتونو کوتا کنین رسیدگیش وقتتونو نگیره؛ که حرف چرتیه البته؛ به درد اونایی میخوره که 24 ساعته درس میخونن و ماهی یا بار مامانشون پشت میز مطالعه رو سرشون آب میریزه تا گرد و خاکشون بره.

تیکه شما رو نشنیده میگیریم :-"

کله قند چیه؟ :-?

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

کدوم تیکه رو میگی دقیقاً؟ :-"
کله قند همون کلیپسه دیگه! کلیپس میزنن بالا سرشون، انگار روسری کردی سرِ کله قند.

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

زیاد درگیر حاشیه نشید. قرار نیست سال کنکور شما تبدیل بشید به یه ربات که فقط و فقط درس میخونه! در کنارش تفریح لازمه،با خانواده بودن لازمه،استراحت کافی لازمه و هم چنین بهداشت و زیبایی :D
دوست داری موهاتو کوتاه کن،دوس داری بلند نگه دار، مهم نیس که اینا! مهم اینه که ذهنتو زیاد درگیر مسائل حاشیه ای نکنی.
البته مسائل حاشیه ای فقط شامل همین مو کوتاه کردن نمیشه. مثلا کسی که میخواد بره پیش یک مشاور:2 ماه از تابستونش رو صرف این می کنه که بفهمه کدوم مشاور بهتره!آخرش با سلام و صلوات یه مشاور انتخاب می کنه میره پیشش اام هنوزم نگرانه که اشتباه انتخاب کرده باشه، وسط سال می بینه دوستش که رفته پیش اون یکی مشاور داره بهتر نتیجه می گیره!استرس می گیره و پشیمون میشه که چرا نرفته پیش اون یکی مشاور. روز به روز استرسش بیشتر میشه و آخرش طاقت نمیاره وسط سال مشاور خودشو عوض میکنه. میره پیش مشاور جدید اما بازم می بینه نتیجه دلخواهش رو نمی گیره و این داستان ادامه دارد...
خلاصه مطلب این که ذهنتون رو با این چیزای ریز و بی اهمیت مشغول نکنید.

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

مشاور سیخی چند ؟! :-" تو سایت کانون و گزینه 2 به اندازه اضافی (نه لازم و کافی) مشاوره هست ! البته یکم کانون چرت و پرت داره ولی بازم خوبه ! قطعا بعضی مشاور ها خوب هستند ولی به نظرم 80 درصدشون سواد خاصی ندارند،اگه میخواین مشاور خوب پیدا کنید کارتون یکم سخته ! :)
در ضمن این مشاورای معروف الکی معروف شدن ! کسانی مثل من ،با تجربه و دانش بالا به انزوا کشیده شدیم واقعا ! :-"
2 تا کتاب ؟!‌ بابا ول کن یکیش هم زیادیه ! :D کتاب های پیشنهادی خودم رو هم در این جا ببینید !
کلاس خصوصی؟! بازم اونایی که اسم و اینا دارن بیشترشون چیز خاصی نیسن ! من 7 جلسه رفتم کلاس خصوصی ( البته با وجود 50 نفر تو یه کلاس ، خصوصی که هیچی ، عمومی هم رد کرده !!) ولش کردم! خودتون بخونید سنگین تره! اگه خیلی پولدارید میتونید با برتر های سال پیش در حد رفع اشکال چند مبحث کلاس خصوصی بگیرید ! (دارم خودمو تبلیغ میکنم :D )
موسسه آموزشی ؟! تابستون نظر من واسه اونایی که کلاس ندارن یا کم دارن گام اول بود و هست ! ولی در طول سال کانون یا گاج که گاج رو حتی با وجود جامعه آماری کم بیشتر میپسندم ! در ضمن برنامه کانون تو تابستون این هست که گند بزنه با فروختن کتابایی که مونده رو دستش گند بزنه به دانش آموز!‌ البته شما اگه رفتید اشکال نداره ولی یهو نرید این کتاب جمع بندی هاشو بگیرید ! مثل یه مرد ادبیات منتخب کنکورش رو 0 بزنید مثلا ولی نرید حفظ کنید !
با کلاس های مدرسه جلو برید ! از کلاس ها عقب نیوفتید (نیافتید / نیفتید ؟!) ! در ضمن معلم مدرسه هر چی هم بد باشه بازم خوبه !
تستی یا تشریحی ؟ باور کنید من تو این سال که واسه کنکور سراسری وقت ارزشمندمو صرف کردم فرق این دوتارو نفهمیدم ! اگه منظورتون از تستی حفظ کردن فرمول های چرند بعضی معلم ها یا کتاب هست مطمئن باشید با این فرمول ها ضربه ی سخت و سهمگینی از کنکور سراسری میخورید! حتی سعی کنید فرمول های کتاب درسی رو هم بفهیمید !

برنامه ریزی ؟! حتما بکنید !! مهم نیست کجا و چگونه بلکه مهم این است که ( :D ) که یک برنامه ای داشته باشید کلا ! مثلا من یادمه یه برنامه بلند مدت داشتم اول تابستون که دقیقا کدوم روزا آزمون دارم و حتی تاریخ آزمونای سنجش هم رو نوشته بودم و تصمیم گرفته بودم برم سنجش یا فلان ! البته سنجش پیشنهاد میکنم جو گیر نشید ثبت نام کنید بجز آخریش !
یه مطلب در مورد برنامه ریزی هم قبلنا نوشته بودم :

نحوه برنامه ریزی کنکور

راستی اگه شنیدین ریاضی 93 سخت بود خیلی جدی نگیرید فقط شیمیش یکم محاسباتی تر بود ! به نظرم 50 تا از 55 سوال ریاضی امسال رو میشد داخل وقت حل کرد! (من خودم خیلی کمتر حل کردم ها :| )
فلن همینا تو ذهنم بود!

الهام1375

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
شیمی میخوندم.
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

يک نکته ديگه هم درباره کوتاه کردن مو اينکه اگه کوتاه کردين،جوگير نشين موهاي بلند رو تا ته :-" بزنين،چون بعد يه مدت به وضعي ميرسه که نه بسته ميشه نه باز راحتتون ميذاره :-< ،خلاصه تو تابستونم هست و اينجوري عذاب الهي بر خودتون روا ميداريد. #-o

shahriyar.m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

بچه ها الان یکسال تا کنکورتون مونده و همتون دوست دارین که به رشته ی مورد علاقتون تو ی داشگاه خوب مثلا شریف یا تهران برسید پس الانِ که باید خودتون رو بالا بکشید ببینید الان شما همونقدری وقت دارین که رتبه ی 1 سال 94 وقت داره الکی هم نگید اون از وقتی به دنیا اومده داره میخونه چون واقعا سالی که تاثیر داره سال چهارمِ و بس خودتونم نمونه هاشونو زیاد دیدین...پس به خدا توکل کنید و کارتون رو شروع کنید و مطمئنباشید به هر اندازه که تلاش کنید نتیجشو میبینید ولی این به این معنی نیست که دیگه خودکشی کنید و از الان روزی 13 ساعت بخونید چون وسطای سال خسته میشین الان 8 ساعت اینا بخونید خوبه بعد یواش یواش شهریور ساعت مطالعتون رو 10-11 رسونده باشید خوبه...
خلاصه جوری تلاش کنید که سال دیگه بعد کنکور از زحمتی که تو این سال کشیدین صرف نظر از نتیجه ای که واستون رقم میخوره راضی باشین
امیدوارم همتون به خواسته هاتون برسین. :)

#راستی دفتر برنامه ریزی هم حتما پر کنید.

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از CrazyBóy :
[size=10pt]مشاور سیخی چند ؟! :)) ول کنید این لوس بازیارو ! تو سایت کانون و گزینه 2 به اندازه اضافی (نه لازم و کافی) مشاوره هست ! البته یکم کانون چرت و پرت داره ولی بازم خوبه !
در ضمن این مشاورای معروف الکی معروف شدن ! کسانی مثل من ،با تجربه و دانش بالا به انزوا کشیده شدیم واقعا ! :-"
نمیشه برای همه یه نسخه پیچید و گفت که حتما با این نسخه خوب میشن. خود من پیش مشاور نرفتم،خودم برنامه ریزی کردم و کاملا هم راضی هستم و اگه دوباره برگردم پارسال به هیچ وجه برای رفتن پیش مشاور حتی شک هم نمی کنم اما یکی از بچه های فامیل یه سال از من کوچیک تره و کنکوری94 هست وقنی اومد از من پرسید کدوم مشاور خوبه؟من حتی یه بار هم بهش نگفتم پیش مشاور نرو!چون با شناختی که ازش دارم مطمئنم که به مشاور نیاز داره.از بچگی که با هم بزرگ شدیم این آدمی بود که خودش نمی تونست برای خودش برنامه ریزی کنه و همیشه خانواده اش بهش جهت میدادن.این آدم نمی تونه یه ساله اونم تو سال کنکور که بسیار مهم و سرنوشت ساز هست متحول شه!از طرفی هم به قدری برای کنکور و درس خوندن استرس داره که همه خانواده و اطرافیانش رو کلافه کرده،جوری هم هست که خانواده نمی تونن از پسش بر بیان.همچین فردی قطعا به مشاور نیاز داره،به یه مشاور خوب که روانشناسی خونده باشه نه مشاوری که صرفا بیاد هر هفته یه برنامه بذاره جلوش و بگه برو هفته بعد بیا! من که اصلا به مشاور اعتقاد ندارم گشتم و براش یه مشاور خوب پیدا کردم.

Inaccessible

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
_
سال فارغ التحصیلی
00

به نقل از Mos :
کدوم تیکه رو میگی دقیقاً؟ :-"
کله قند همون کلیپسه دیگه! کلیپس میزنن بالا سرشون، انگار روسری کردی سرِ کله قند.

توضیح نخواستم که منظورم این بود کسایی که موهاشونو کوتاه میکنن بعدا رو سرشون کله قند سبز نمیشه

کلا از نظر بهداشتی حالا چه کنکور داشته باشیم چه نداشته باشیم بهتره در فصول گرم سال موها کوتاه بشه

در مورد مشاورهم نظرم اینه که اگه سردرگم هستید و نمی تونید برنامه ریزی کنید پیش یه مشاور برید که نحوه برنامه ریزی کردن رو بهتون یاد بده

یا از مقالات مشاوره ای اینترنتی استفاده کنید چون کسی که باید برنامه ریزی کنه شمایید نه مشاورها...

بالا