• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اگر کنکوری 94 بودم ... !

لنگه کفش

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
کرمان
پاسخ : اگر کنکوری 94 بودم ... !

ازبهارشروع میکردم به تست های کنکورکارکردن
البته امسال خیلی تیپ سوالاعوض شده بودکه همه روغافلگیرکرده بود :-<
تست های سنجش به دردعمه جانش میخوره :-"
قلم چی ک خیلی ازمونای اخریش سخ بود :-"
ارامش داشته باشیدچون اکثراتواردیبهشت میریزین بهم
همه چی فکرمیکنین یادتون رفته معلماامتحانای ترمشونوسخ میگیرنو....
:-wاصن یه وضعی

سامان19

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی نمونه دولتی kr.حقانی bnd
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
همین دانشگاه استان خودمون
رشته دانشگاه
-

به نقل از لنگه کفش! :
ازبهارشروع میکردم به تست های کنکورکارکردن
البته امسال خیلی تیپ سوالاعوض شده بودکه همه روغافلگیرکرده بود :-<
تست های سنجش به دردعمه جانش میخوره :-"
قلم چی ک خیلی ازمونای اخریش سخ بود :-"
ارامش داشته باشیدچون اکثراتواردیبهشت میریزین بهم
همه چی فکرمیکنین یادتون رفته معلماامتحانای ترمشونوسخ میگیرنو....
:-wاصن یه وضعی

حرفش رو تایید می کنم تکبیر . . . :-" :-" :Dدرس خوندن واقعی از بعد عید شروع میشه

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از سامان19 :
حرفش رو تایید می کنم تکبیر . . . :-" :-" :Dدرس خوندن واقعی از بعد عید شروع میشه
من قسمت عمده درس خوندن قبل عید بود.بعد عید خیلی کم کاری کردم و انرژی نداشتم اما به پشتوانه 6 ماهی که قبلا خوب خونده بودم زیاد افت نکردم و آخرها هم حتی وضعم کمی بهتر شد. حس باغبونی رو داشتم که 6 ماه قبل بذرهای درس رو کاشتم و حالا هرچی خوندم جا افتاده و یه جورایی به تسلط رسیدم و دارم ازش بهره برداری می کنم. :D
ولی خیلی ها هم 6 ماه اول رو کم میخونن و بعد عید تازه جون میگیرن واسه درس خوندن اما به هیچ وجه از الان کم کاری نکنید و خودتون رو توجیه کنید که از بعد عید جبران می کنید و می ترکونید. یکی میگفت:جبران معنا نداره اگه شما امروز بیشتر و بهتر از همیشه درس بخونید روزهای قبل رو جبران نکردید،فقط از امروزتون به نحو احسن استفاده کردید.
آینده معلوم نیس،به اینم فک کنید که شما حتی از وضع فرداتون خبر ندارید پس به امید جبران در آینده امروز رو با کم کاری هدر ندید.

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

اینکه درس خوندن واقعی بعد از عید شروع میشه خیال باطل هست ! ( زهی خیال باطل !! :D )
به شخصه تو تابستون خیلی خفن درس خوندم و اختصاصی های پایه و پیش 1 رو از صفر خوندم و اگه اینکار رو نکرده بودم مطمئن هستم موفق نمی شدم ! درضمن هرچی می‌گذره میل بعضی ها به درس خوندن کمتر می‌شه جوری که خیلیا بهمن و اسفند می برن ! این بریدن ها بخاطر کم کاری گذشته هست ! :-"
اینایی هم که همچین فکری میکنن از مفهوم پی ریزی درسی درک مناسبی ندارند ! کسی که مثلا دوم و سوم رو کنکوری نخونده و بخواد بخونه حتما یه دور باید تابستون اختصاصی بخونه که یجورایی اسکلت بندی کرده باشه و دوباره بعدا هم یه دور بخونه !

درضمن گذشته رو هیچ وقت نمیشه جبران کرد ! من یکی از دوستام تریپ باهوشی برداشت گفت بعد عید شروع میکنم و وقتی خواست شروع کنه دید خیلی عقبه با اکراه شروع کرد ولی در آخر هیچ ...نشد ! :D

سامان19

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
رشته دانشگاه
-

به نقل از CrazyBóy :
اینکه درس خوندن واقعی بعد از عید شروع میشه خیال باطل هست ! ( زهی خیال باطل !! :D )
به شخصه تو تابستون خیلی خفن درس خوندم و اختصاصی های پایه و پیش 1 رو از صفر خوندم و اگه اینکار رو نکرده بودم مطمئن هستم موفق نمی شدم ! درضمن هرچی می‌گذره میل بعضی ها به درس خوندن کمتر می‌شه جوری که خیلیا بهمن و اسفند می برن ! این بریدن ها بخاطر کم کاری گذشته هست ! :-"
اینایی هم که همچین فکری میکنن از مفهوم پی ریزی درسی درک مناسبی ندارند ! کسی که مثلا دوم و سوم رو کنکوری نخونده و بخواد بخونه حتما یه دور باید تابستون اختصاصی بخونه که یجورایی اسکلت بندی کرده باشه و دوباره بعدا هم یه دور بخونه !

درضمن گذشته رو هیچ وقت نمیشه جبران کرد ! من یکی از دوستام تریپ باهوشی برداشت گفت بعد عید شروع میکنم و وقتی خواست شروع کنه دید خیلی عقبه با اکراه شروع کرد ولی در آخر هیچ ...نشد ! :D
زرشک به اونایی که این طرز فکر رو دارن =)) =))
منظورم این بود که بعد عید باید ساعت مطالعه رو ببری بالا ولی الان کیفیت مهمه ONLYکیفیت :)) چرا که از الان اگه بخوای به کمیت فکر کنین بعد از عید می برین مث شما دوتا (بالایی ها) توجه کنین که تو مسابقه دو میدانی این مهم نیس که شما چقدر سرعتتون از بقیه موقع شروع مسابقه بیشتر بوده این مهمه که مسابقه رو اول با استقامت بگذرونین و در آخر سرعت تون رو زیاد کنین تا برنده مسابقه بشین البته استقامت شما هم باید در حدی باشه که از بقیه خیلی جا نمونین وگرنه نمی تونین برنده بشین. پاسخ قاطع به همه ی کسایی که این طرز فکر رو دارن B-)

پ.ن: در کل باید سرعت متوسط تون بیشتر باشه

Behz@d

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نکا
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
شایعه ای بیش نبود!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق
اینستاگرام

به نقل از سامان19 :
منظورم این بود که بعد عید باید ساعت مطالعه رو ببری بالا ولی الان کیفیت مهمه ONLYکیفیت :)) چرا که از الان اگه بخوای به کمیت فکر کنین بعد از عید می برین مث شما دوتا (بالایی ها) توجه کنین که تو مسابقه دو میدانی این مهم نیس که شما چقدر سرعتتون از بقیه موقع شروع مسابقه بیشتر بوده این مهمه که مسابقه رو اول با استقامت بگذرونین و در آخر سرعت تون رو زیاد کنین تا برنده مسابقه بشین البته استقامت شما هم باید در حدی باشه که از بقیه خیلی جا نمونین وگرنه نمی تونین برنده بشین. پاسخ قاطع به همه ی کسایی که این طرز فکر رو دارن B-)

زرشک به اونایی که فک میکنن بعد عید میشه درس خوند :D
اصلا امکان نداره نخونی و بعد عید بخوای شروع کنی.
قبل عید دوران خوندن و تقویت خودته. بعد عید دوره تثبیته و یک کوچولو هم تقویت! تقویت اونایی که از قبل خوندینش.نه اونایی که تا حالا نگاه بهشون ننداختین!
هیجانی که بعد عید به آدم دست میده تمرکز کافی برای فرو کردن مطالب تو کله رو از بین میبره!
بعد عید فقط باید کاری کنی که اون مطالبی رو که کردی تو اون کله هه خوب نگه داری که از بین نرن!

-------------------------------------------------------------------
اصلن بحث چی بود و به کجا رسید!!!؟؟؟؟
من اگه کنکوری 94 بودم همون کاری رو میردم که برا 93 انجام دادم.
"من تمام تلاشمو کردم" فقط همین برام مهمه.

سامان19

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
رشته دانشگاه
-

به نقل از FreeGate :
زرشک به اونایی که فک میکنن بعد عید میشه درس خوند :D
اصلا امکان نداره نخونی و بعد عید بخوای شروع کنی.
قبل عید دوران خوندن و تقویت خودته. بعد عید دوره تثبیته و یک کوچولو هم تقویت! تقویت اونایی که از قبل خوندینش.نه اونایی که تا حالا نگاه بهشون ننداختین!
هیجانی که بعد عید به آدم دست میده تمرکز کافی برای فرو کردن مطالب تو کله رو از بین میبره!
بعد عید فقط باید کاری کنی که اون مطالبی رو که کردی تو اون کله هه خوب نگه داری که از بین نرن!

-------------------------------------------------------------------
اصلن بحث چی بود و به کجا رسید!!!؟؟؟؟
من اگه کنکوری 94 بودم همون کاری رو میردم که برا 93 انجام دادم.
"من تمام تلاشمو کردم" فقط همین برام مهمه.

بازم تاکید میکنم زرشک من گفتم دو استقامتی که خیلی از بقیه عقب نمونی! شما قشنگ تر بخون متن رو بعد بیا نظر بده :)) الان حال ندارم بیشتر توضیح بدم بعد از بازی آلمان یا شاید فردا صبح توضیح دادم

لنگه کفش

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
کرمان

به نقل از CrazyBóy :

[/]نمیشه ک کلاازبعدازعیدشروع کردب خوندن منظورم این بودک بعدازعیدبکوب بایدخوند
ولی قبلش نبایدزیادب خودت فشاربیاری
مثه الان ک بایدریلکس باشی 8->

Behz@d

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نکا
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
شایعه ای بیش نبود!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق
اینستاگرام

به نقل از سامان19 :
بازم تاکید میکنم زرشک من گفتم دو استقامتی که خیلی از بقیه عقب نمونی! شما قشنگ تر بخون متن رو بعد بیا نظر بده :)) الان حال ندارم بیشتر توضیح بدم بعد از بازی آلمان یا شاید فردا صبح توضیح دادم

کی گفته منظورم تو بودی؟ چرا به خودت میگیری :-" :D

الدرادو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
رشته دانشگاه
IT

کلاس بیرون هیش فایده ای نداره اکثر مواقع فق پول دور ریختنو وخت هدر دادنه
کتاب خوب همچیرو جبران میکنه وتلاش همچو...
زیادی ب زر زدنای خ ازمعلما و هم کلاسیا نباس توجه کرد
حداقل تو مدرسه راجب کاراتون برا کنکور ن حرفی بزنید ن حرفی بشنوید

solen

علی
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی (بخون لعنتی) اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

سلام . منم همین جا یه چی بهتون بگم . یه چی که همه شصتاد بار بهتون گفتن و آخرش باز هم بهش عمل نمیکنید و مشکل ساز می شه . دیدم که می گما!
آغا چه ریاضی هستی چه تجربی چه حتی هنر ، در مطالعه و فهم دروس عمومیت بکوش فرزندم . البته یکی از آفت های این عمومی ها کلاس های اضافی بیرون از مدرسه ای هستن که همه میرن اما میبینیم که همه نتیجه نمیگیرن . به نظر من اگه معلم خودتون مطلب رو به حد کافی میرسونه دیگه الکی دنبال معلم دیگه ندوید و پول بابای بنده خداتون رو دور نریزید . (برید به جاش مویز بخرید بخورید هوشتون بیشتر شه! ;)) ) فهمتون رو از اون مبحث با تفکر دربارش و درگیر کردن خودتون باهاش زیاد کنید . می تونید سوال های بیشتری حل کنید . البته به توصیه ها درباره نوع سوالات که دوستان انجام دادن هم دقت کنید . خودم رو مثال میزنم . تونستم از درس عربی برای خودم یه عالم بسازم . واقعا بهش مثل یه زبان قاعده مند دیگه نگاه میکردم . ( نه مثل یک سری فرمول) تونستم توی درصد هام به رشد برسم . هنوز که هنوز با وجود اینکه یکسری قواعدش رو یادم نیست اما به راحتی میتونم با متون عربی کنار بیام . میخوام بگم برای درس ها خصوصا عمومی ها ، یه عالم بسازید و برید توش. B-)

برای درسای تخصصی تون مث ریاضی و فیزیک باید بگم حالا که هنوز کلی راه تا کنکور دارید ، سعی کنید مبحث ها رو به جای اینکه حفظی و فرمولی کار کنید ، مفهومی کار کنید . یادم میاد یه سری مطالب رو واقعا مفهوم دقیقی ازش درک نمیکردم و فقط سعی میکردم نمونه سوال ها و روند حل ها رو حفظ کنم . اونوقت یه کم که سوال پس و پیش میشد دیگه متزلزل می شدم و ذهنم به هم می ریخت .
خلاصه کنم . ... برای خودتون یه نظام فکری درسی بسازید . اینجوری همیشه موتور ذهنتون آماده ی حرکت هست . :>
h-:

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از زی زی گولو آسی پاسی دراکوتا :
من واسه فصل 1 شیمی 3 خلاصه م رو میذارم اشکالاش رو بگید! فکر میکنم اونطوری که باید باشه نیس! :D
خلاصه هام رو رو برگه نمی‌نوشتم تا همش رو گم کنم ! هفته آخر اینطوری شدم : :| :-"
یه دفتر گنده بگیرید کلا هرچی میخواید بنویسید داخلش بنویسید ! :-"

• لایک
امتیازات: MHO

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

به نقل از Shahriyar Mo :
بچه ها الان یکسال تا کنکورتون مونده و همتون دوست دارین که به رشته ی مورد علاقتون تو ی داشگاه خوب مثلا شریف یا تهران برسید پس الانِ که باید خودتون رو بالا بکشید ببینید الان شما همونقدری وقت دارین که رتبه ی 1 سال 94 وقت داره الکی هم نگید اون از وقتی به دنیا اومده داره میخونه چون واقعا سالی که تاثیر داره سال چهارمِ و بس خودتونم نمونه هاشونو زیاد دیدین...پس به خدا توکل کنید و کارتون رو شروع کنید و مطمئنباشید به هر اندازه که تلاش کنید نتیجشو میبینید ولی این به این معنی نیست که دیگه خودکشی کنید و از الان روزی 13 ساعت بخونید چون وسطای سال خسته میشین الان 8 ساعت اینا بخونید خوبه بعد یواش یواش شهریور ساعت مطالعتون رو 10-11 رسونده باشید خوبه...
خلاصه جوری تلاش کنید که سال دیگه بعد کنکور از زحمتی که تو این سال کشیدین صرف نظر از نتیجه ای که واستون رقم میخوره راضی باشین
امیدوارم همتون به خواسته هاتون برسین. :)

#راستی دفتر برنامه ریزی هم حتما پر کنید.
سوال اینجاست که وقتی دوستام روزی 12 ساعت درس میخونن اگه من 8 ساعت بخونم عقب نمیمونم ؟ بعضی ازبچه هامونم که ازسال اول تمام وکمال میخوندن و دور میکردن وتست میزدن ../.
یکی ازبچه هامون 24 ساعته معلم داره ونتیجه هم میگیره و منم اینو نگاه میکنم وهی استرس میگیرم ومیگم نکنه منم باید همین کارو بکنم ؟
یه چیز دیگه ام اینه که چیکارکنیم که یهو نَبُریم ؟

shahriyar.m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از سیزیف :
سوال اینجاست که وقتی دوستام روزی 12 ساعت درس میخونن اگه من 8 ساعت بخونم عقب نمیمونم ؟ بعضی ازبچه هامونم که ازسال اول تمام وکمال میخوندن و دور میکردن وتست میزدن ../.
یکی ازبچه هامون 24 ساعته معلم داره ونتیجه هم میگیره و منم اینو نگاه میکنم وهی استرس میگیرم ومیگم نکنه منم باید همین کارو بکنم ؟
یه چیز دیگه ام اینه که چیکارکنیم که یهو نَبُریم ؟
ببینید اگه میتونید تو ماه رمضون روزی 12 ساعت مفید بخونید خوب بخونید ولی با خودتون فک کنید تا تیر سالی دیگه میتونید همین روند رو ادامه بدین؟خسته نمیشین؟
به نظر من اگه از اوایل تیر شروع کرده باشید و 8 ساعت مفید خونده باشید و کم کم زیادش کنید تا همون 10-12 ساعت کافیه!
بعد الکی ذهنتونو با دوستاتون که کلاس میرن یا نه مشغول نکنید چون اون داره کارشو میکنه ولی شما با فکر کردن به اون بازدهی خودتونو کم میکنید.

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از سامان19 :

جالبه،برا توجیهی کانون پشتیبان با سرسختی اصرار داشت که کمیت مهمه.مهم اینه که ساعت مطالعتون بالا باشه،همین انگیزه میده و اینا.
بعد من میگفتم نه، نه تنها خودش بلکه بقیه هم میخواستن بزنن منو.

لنگه کفش

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
کرمان

همه ی ازمونارومیرفتم :-"
من کلازیادنمیرفتم ازمون بدم...
بعدش ک بیکارمیشدم شروع میکردم شانسی جواب دادن ب سوالا...
منم ک اسطوره ی شانس :-"
همشون غلط میشدن
:D
ی :))
ک ترازواقعیمونشون نمیداد :-"
توهرازمونی80غلط داشتم

کلابیماربودماااا

لنگه کفش

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
کرمان

سعی میکردم اطرافیاموبهتربشناسم...
چون تواین مدت خیلی ازرفیقانارفیق میشن....
:|
سعی میکردم کتاباموتمیزنگه دارم چون اگه سال بعدش ک الان حالتش مثه منه بخوام کتاباموبه یه پسربدم ابروم نره :|

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

ریاضی فیزیک و جدی میگرفتم !
تابستون پایه هر دوشونو قوی میکردم تا میتونستم تستشو میزدم !
عمومیامو از تابستون شروع نمیکردم از ابان به بعد میخوندم..

میگن ریاضی فیزیک وقت کم میارینو اینا , چرته ! 30 مین ریاضی 30 مین فیزیک رو میتونین بزنین میرسین تداد سوالا هم که 30 تاست تسلطتون خوب باشه تو 30 مین میتونین 30 تاشو بزنین حتی !
من 1 ساعت زیست وقت گذاشتم 50 دقیقه شیمی تایم ریاضی چون ریاضیم ضعیف بود درست نتونستم بزنم این ریاضیا رو..

عمومی هم فقط قرابت و ترجمه عربی رو بزنین تابستون جدن بسه مدرستون تموم شه خیلی وقت دارین 5 6 دور میتونین هر کتابیو از ابان به بعد بخونین ! در حالیکه اختصاصیتونو هم تابستون قوی کردین..

:)

Ghazaleh96

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Tehran
شهر
tehran

به نقل از سیزیف :
سلام :)
من یه پست گذاشتم چند صفحه قبل تو همین تاپیک ؛ پیشنهاد می کنم بخونیدش. خلاصه ش اینه که شما نباید دائم استرس اینو داشته باشید که از بقیه دارید عقب میفتید . چون اولا این استرس روی روند درس خوندنتون اثر منفی داره ... و هر جمله ای که میخونید با این ترس همراهه که نکنه بقیه بیشتر میخونن؟دوما نگران نباشید . این رقابتا و دلهره ها بیشتر توی فصل تابستون که اول راهه وجود داره.بدونید که در این مرحله این استرسها فقط وقت شمارو تلف میکنه. فعلا مهم کیفیته . اگه شما توی همون ۸ ساعت میرسید مباحث لازمو بخونید چرا بیخودی اعصابتونو بهم میریزید ؟ شاید اون دوستتون توی همون دوازده ساعت اندازه هشت ساعت شما میخونه . شاید اون برای خوندن همون مباحث نیاز به زمان بیشتری داره. بعدش اینکه اگه هم توی یه جایی عقب بیفتید خیلی زمان دارید که دوباره جلو بیفتید و جبراان کنید. پس الان فقط با آرامش د س بخونید و به هیچ چیزم فکر نکنید :)
یه نکته در مورد خلاصه بگم :)
بچه ها خلاصه نویسی رو جدی بگیرید . تازه بعد از عید به ارزشش پی می برید . من دو فصل شیمی سه و دو فصل شیمی پیشو هر کدوم تو یه برگ خلاصه کردم. یه دفتر داشتم که ۱۰ درس دینی دوم و چهار درس دینی پیشو توش خلاصه کردم. تموم قواعد عربیو خلاصه کردم . ولی از وسطای سال خسته شدم چون خیلی وقتمو میگرفت. ولی بعد از عید تازه فهمیدم چه اشتباهی کردم . من واسه دوره کردن اون فصلایی که خلاصه نداشتم دو سه برابرر خلاصه شده ها وقت گذاشتم... اینم بگم که هیچی حتی کتابای خلاصه بازار مثل خلاصه های خودتون مطمئن و موثر و قابل اعتماد نیست.

parishad bg

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

من اگر کنکوری 94 بودم از روز های اول از مامان و بابام میخواستم رمز وایرلس رو عوض کنن و تا اخر بهم نگن.ترجیحن یه گوشی که نه توانایی عکس گرفتن داشته باشه و نه توانایی ارتباط با دنیای مجازی برام بگیرن...

بالا