• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اگر کنکوری 94 بودم ... !

barani

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو ^.^
شهر
تهرانـــ
مدال المپیاد
ادبـــی
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی تکنولوژی نساجی
پاسخ : اگر کنکوری 94 بودم ... !

اگه الان تیر 92بود ....

از اولش نمیترسیدم !سعی میکردم خودمُ باور کنم !هی نگم نمیشه..
از هر درس 6تا کتاب نخرم که الان با دیدنشون دنیا رو سرم خراب شه !
تو جوی که بعضی معلما و اکثر بچه ها دارن، نرم !مثن تا دیدم یکی فلان آزمونُ میده ندوم تندی ثبت نام کنم !
از هر درس یه کتاب تست قوی میگرفتمُ اون یه دونه کتابُ خوب یاد میگرفتم !نه اینکه این همه کتاب بگیرمُ هول هولی تست بزنم بدون مرور و رفع اشکال !
من امروز سوالاییُ نزدم که اول سال بلد بودم و چون مرور نکردم یادم رفته بود تکنیکاشُ!

اگه سال دیگه کنکور داشتم ..
با برنامه درس میخوندم ولی برنامه ی خودم ! یه مشورتای کوچیکی وقتای ضروری با معلما یا مشاور میکردم !خود آدم بهتر از همه میدونه نقاط ضعفشُ !
روحیه میداشتم : ) !
اگه تابستون معلم ادبیاتم گفت تاریخ ادبیات میپرسم نمیشستم 50بار بخونم کـه آبان یادم بره !:/ ترجیح میدادم از کلاس بیرون بشم برم تست ریاضی بزنم واقعا !وقتی میدونم تستای شمارشی املا رو نمیزنم نمیرفتم کتاب هامون سبطی بخرم و هی بخونم : )

اگه معلم شیمیم 500تا تست داد و نرسیدم بزنم واسه جلسه ی بعد از ترس بیرون شدن از کلاس کُپ نمیزدم !200تاشُ میزدم ولی همونا رو یاد میگرفتم !

××اضافه خواهد شد !

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به سان رود ...
که در نشیب صخره سر به سنگ میزند
رونده باش ....
امید هیچ معجزه ای ز مرده نیست
تو زنده باش

من 100%کاری که باید میکردم رو نکردم اما بالای 70%ش رو کردم از خیلی چیزا گذشتم از تفریحام از علایقم حتی تفریحام تمامش سال کنکور فقط واسه کنکور بود گذشتم از نت گذشتم از کتابام غیر درسیم از عروسی رفتن از بیرون رفتن های الکی بادوستام از مهمونی ها از خرید عید گذشتم والان اصلا پشیمون نیستم (دفت کنید من اصولا جمعه ها درس نمیخوندم از ظهرش و میرفتم بیرون با دوستام با خانوادم چندین بار رفتم شنا کردم رستوران رفتم چون اینا لازمه و باید باشه همشون رو برای درسم رفتم )شاید رتبه ام خیلی بد شه ولی یه چیزی برام ارزش داره خیلی خیلی توماشین که مامان بابام اومده بودن دنبالم بهم گفتم : سارا تو تلاشت روکردی ما دیدیم که تلاشت رو کردی هیچ اهمیتی نداره دیگه چی میشه از نظر ما اوکیه این برام قدر تمام سختیام میارزه قدر 12سالی که درس خوندم قدر تمام ارزش های زندگیم من سرم جلو پدرمادرم جلو کسایی که جوونیشون رو ذره ذره پام ریختن بلنده کوتاهی از من نبود اگه قبول نشم خواست خدایی بود که همیشه بهترین چیزا رو جلوم قرار داد
سال دیگه تاپیک میزنند حتما اگه کنکوری 95 بودم و این نوبت شماست که انتخاب کنید الان حرفای کدوم یک از پست ها رو میخواید بنویسید...
من پارسال میخواستم اینا رو بنویسم یادمه که به خودم گفتم برو به سال دیگه ای ها اینا رو بگو راضیم از خودم خیلی : )

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

خب همممم ... 94 آییا باید خوشال باشن که 94 اییی نیستم :D اگه نه یه سال دیگه سخت ترین امتحان عمرشون رو تجربه میکردن :D B-)

mohaddes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بـنـاب
سال فارغ التحصیلی
94
اینستاگرام

با تشکر که این همه روحیه میدین واقن :))

Pouria.K

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
Tehran-Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

من با اطمینان میگم ، امسال کم نذاشتم :-) هر چند کنکور افتضاح بود ، ولی کم نذاشتم !
بچه ها، یه کاری کنین ، که اگه از جلسه کنکور اومدین بیرون ، حسرت اینو نخورین که کاش اون موقع این کارو میکردم :-)

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

فقط یک ماه آخر رو میذاشتم عمومی٬ از مهر تا اردیبهشت فقط اختصاصی میخوندم ٬ مخصوصاً ریاضی. اصلاً اختصاصی ها رو 50 بزنین بیاین بیرون 94 ایها ! به همین سادگی !

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

خب يه سوال بپرسم قبلش؟چرا همه تون مينالين؟چطور سخت بوده که همه گرفتن؟
+اصلن تو جو کنکور نيستم درواقع،فقط از سي و يکم شرو کردم روزي12ساعت،به برنامم عمل کردم،حس ميشه کند پيش ميرم.يکمم که بي حوصله شدم ديگه ادامه ندادم. :-<

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از :| :
خب يه سوال بپرسم قبلش؟چرا همه تون مينالين؟چطور سخت بوده که همه گرفتن؟
+اصلن تو جو کنکور نيستم درواقع،فقط از سي و يکم شرو کردم روزي12ساعت،به برنامم عمل کردم،حس ميشه کند پيش ميرم.يکمم که بي حوصله شدم ديگه ادامه ندادم. :-<
ببین...روزی ۱۲ ساعت بد نیست‌ها...خوبه درواقع...ولی...تجربه نشون داده اکثرا وقتی با این ساعت مطالعه شروع می‌کنن از تابستون می‌برن دم کنکور... من که تابستون بین ۸ تا ۱۰ ساعت می‌خوندم یه قسمت از پاییز رو قشنگ بریدم خودم...دوباره زمستون اومدم رو فرم و جبران کردم. بعد دوباره فروردین و اردیبهشت خودمو کشتم یعنی روزی ۱۲-۱۳ ساعت خوندم و خرداد دیگه نای درس خوندن نداشتم و حالم خیلی بد بود...
آهسته و پیوسته خیلی بهتره.
البته من نمی‌گم این بریدن صد در صده ها! ولی خب...خیلی رایجه!

Pouria.K

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
Tehran-Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

* مشکل خیلیا توی سال کنکور ، مخصوصا اوایلش ، اینه که فکر میکنن :
ساعت مطالعه بالا = موفقیت
کلاس خصوصی = موفقیت
مشاوره = موفقیت
سی دی های کمک آموزشی = موفقیت
تراز بالا تر = موفقیت
نکنین این کارا رو ! بیاین بپرسین ! از 4 نفر بپرسین ! اینا در بعضی مواقع باعث موفقیت ِ ! (البته کلا ساعت مطالعه بالا خوبه ها ، ولی خطراتی داره بس خطرناک !)

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

ایا از تابستون کانون ثبت نام میکردید ایا؟ممنون

sh fatemeh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
نرم افزار

یه ابوریحانی عوضی افتاد بغل من بهش گفتم عاقا هی با پات نکوب رو زمین اون لعنتی رو تکون نده احمق!!هی تند تر و تند ترش کرد وسط آزمون از خدا نترسیدم از مراقبم نرسیدم گفتم مریضی بهت میگم!از مراقب درخواست کردم جامو عوض کنه اونم احمق تر فکر میکرد میخوام برم دستشویی!خلاصه فرآیند جا عوض کردن و تفهیم مراقب و ناسزایی گویی به اون احمق 15 مین از تایممو گرفت و 15 تا سوال شیمی رو حتی از روشم نخوندم!لعنت بهش!حداقل 500 تا رتبمو بالا برد خیلی خودم خوب میشدم!!!!واقعا لعنت بهش که از قصد کرد اینکارو!!چون تا بهش نگفتم دوست عزیز اینکارو نکن انقد بد پاشو تکون نمیداد!!
من اگه 94 ای بودم از اول سال عادت میکردم انقدر عوامل محیطی رو نروم نباشه تا خواهرم یه کلمه حرف بزنه نزنم تو دهنش!!اتاقمو پرده ی مشکی نزنم که از فرط نور سر آزمون یه بخشیو دیگه کلا نبینم!سعی میکردم ریلکس باشم!بیخودی حرص نخورم!!! :-w :-w :-w :-w :-w :-w
الان فقط از صب یکی تونست با صداش آرومم کنه وگرنه تا الان چند تا قتل انجام داده بودم!!!

barani

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو ^.^
شهر
تهرانـــ
مدال المپیاد
ادبـــی
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی تکنولوژی نساجی

به نقل از MHO :

کانون ..راستش توی عمرم خیلی کم قلمچی دادم..نمیتونم راجع به آزمونا و سطح سوالا خوب نظر بدم..
ولی به نظرم کانون وقتی مناسبه که برنامه ش با برنامه ی مدرسه ت و درس دادن معلمات و آزمونهای داخلیت هماهنگ باشه وگرنه فقط دچار دوگانگی میشی و اعصابت بیشتر به هم میریزه !

captane

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی یاسوج
شهر
یاسوج

به نقل از MHO :
آره... و به نظره من خیلیم ضروریه نه بخاطره سوالاش یا اینکه اگه شرکت نکنی دیگه هیچی نمیشید... اصلش از اوله مهره ولی اگه از تابستون بری خیلی کمکت میکنه... باعث میشه آزمون دادنو یاد بگیری ...اگه آزمون دادنو یاد بگیری حتی با ساعت مطالعه خیلی کمتر موفق میشی
من خودم از تابستون با تراز 6700 شروع کردم ولی کانون باعث شد روش مخصوص به هر درس و روش آزمون دادنو یادبگیرم و اول مهر که شروع کردم 7400 شدم به نظر خودم اگه تابستون شروع نمیکردم شروعم به این خوبی نبود... آخرین آزمونمم 7900 شد.
میخوام بگم اگه میخوای بری کانون باید با برنامش پیش بری... نه اینکه هی وسطش نا امید شی.... اگه با کانون بری جلو تو کنکور هیچ مشکلی نداری... البته تلاش خودت بیشتر اهمیت داره.... پس حتما برو
در ضمن کنکورم به این سختیا نبود فقط هر درسی چند تا سوال داده بودن واسه نزدن
نترسید .... اگه مارو اینقد از کنکوره 92 نترسونده بودن خیلی نتیجمون بهتر میشد

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

چند تا چیز
ی کتاب جامع از هر درس بگیرید و ب گور پدر سایر کتاب ها بخندید.واقعا اذیتتون میکنه تعدد کتاب ها.بنده خودم قبل اینک کتاب شاهکار جامع زیست گاج بیاد بازار چهار یا پنج نشر کتاب خریدم زیست ک هیچ کدوم هم ب دردم نخورد ب اون شکل
یکی دیگه اینک اصلا ب بقیه توجه نکنید.شما خودتونید.طرف میخواد روزی بیست ساعت بخونه یا دوساعت..میخواد نابغه باشه یا خنگ باشه..شما فقط وظیفه دارین کنکور خودتونو خوب بدین.همین..اصلا قیاس نکنید طی سال
نکته ی بسیار مهم اینه ک من راستشو بخوام بهتون بگم میتونید تا عید معمولی بخونید و بعدش شروع کنید درست خوندن و آخر سر هم راضی بشید.منتها سخته..من پدرم در اومد تا خودمو تو سه ماه ب حدی ک میخواستم رسوندم.واسه همین خیلی بهتره از همون اول سال آروم آروم با هفته ای سی سی و پنج ساعت بیاین و هرچقدر تونستین بیشترش کنید ولی مستمر باشه
تحلیل آزمون ها رو بسیار جدی بگیرید.واقعا میتونه کمکتون کنه..
با ی برنامه ی خوب بیاید جلو و قید سایر برنامه ها رو بزنید.مثلا برای ما برنامه ی حلی خودمون بود
معلم خصوصی هم خواستین بگیرین ب نظرم بعد عید بگیرین وقتی کارتون رو کرده بودین فقط بیاد جمع بندی کنه براتون.اینو امتحان کردم عالیه.ضمنا غرور هم نداشته باشید.من زیستو مدام هفتاد میزدم میخواستم هشتادش کنم نمیشد.ی معلم خوب گرفتم پنج جلسه.چیزی هم یادم نداد ب اون شکل فقط کلاس هامون باعث شد ب ذهنم نظم داده بشه و دقتم بالا بره و ببرم هفت تا آزمون قبل کنکورمو رو هشتاد ب بالا(خود کنکورو چک نکردم)

اصلا هم نگران نباشید.راحت کارتونو بکنید مطمئن هم باشید خدا جای حق نشسته :)هرچقدر کمتر استرس داشته باشید بهتر..

happymoon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
دانشگاه
هنر اسلامی تبریز

تیر پارسال خیلی درگیر بودم با خودم که کنکور هنر بدم یا ریاضی ! چون همیشه احساس میکردم تنها رشته ای که میتونه من رو اغنا کنه طراحی صنعتیه و لا غیر... آخر سر هم چون فک میکردم ریسک داره هنر خوندن و احتمال موفقیتم تو ریاضی بیشتره ، قاطعانه تصمیم گرفتم ریاضی بخونم.
اما الان که هردو کنکور ریاضی و هنر رو دادم و با وجود این همه درس خوندن کنکور ریاضیم اصلا خوب نبود ، الان که اطلاعاتم در مورد کنکور هنر بیشتر شده ، اگر کنکوری 94 بودم هنر میخوندم!
به چند دلیل !
تو رشته هنر و به خصوص زیر گروه 2 که طراحی صنعتی رو شامل میشه ، ضریب درس ریاضی و فیزیکش 3 هست درحالی که به جز یک درس دیگه بقیه 1 هستن. و ریاضی و فیزکش بی اندازه آسونه! اصلا در تصورتون نمیگنجه. با یک تلاش کم میشه 100 زد !
و بچه های هنر معمولا عمومی رو خوب نمیزنن و بیشتر تایم خودشون رو روی اختصاصیا میذارن در حالی که منابع اختصاصی ها به طور کامل مشخص نیست و تعداد کثیری منفی میزنن و درصد های پاسخ گویی پایینه . به همین دلیل تکیه کردن بر درس های عمومی کار بسیار عاقلانه ایه که برای ما هم سخت نیست . همین عمومی های خودمونه!
و درس های اختصاصی دیگه هم تا حد زیادیش حفظیاته اصلا شبیه کنکور ریاضی و تجربی نیست که بشه شیمی و فیزیک وحشتناکی طرح کرد. سوالاتی که تو کتاب گرگم نیست :D
رقابت هم زیاد نیست. تعدا شرکت کننده ها هم کمه.
پس الان اگر مثل پارسال من بین دو راهی هنر یا رشته ی دیگری هستید ، دلیلتون برای کنار گذاشتن هنر ، عدم احتمال موفقیت نباشه. شاید احتمالش بیشتر هم باشه . بیشتر روی این فکر کنید که چه رشته ای میخواید و آیا اون رشته واقعا هدف شماست؟ جو دانشگاه هنر رو میتونید تحمل کنید؟ و میتونید این یک سال رو تنها درس بخونید؟
به علاوه اگر بخواید کنکور هنر بدید، لازم نیست مدرسه تون رو عوض کنید و این هم دغدغه شما بشه. میتونید این یک سال رو غیر حضوری بگذرونید و با دبیراتون صحبت کنید که کامل در جریان باشن و ازشون بخواید راه رو هموار کنن براتون.

و من پارسال هیچ کدوم از اینا رو نمیدونستم!

موفقیت ازان شماست :)

No-Enemy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 4
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
تکنولوژِی پرتوشناسی

اصلا روحیه دادن میباره از سر و روی شماها! :))
درسته آدم باید واقع بین باشه و حقیقت رو بگه ولی من که بیخیال عالمم از الآن برای سال بعد استرس گرفتم.

من فکر میکردم تعادل و استاندار تو کنکور و تو سیستم این کشور نیست ولی مثل اینکه اوضاع خیلی ناجوره. باید به اپشن های مختلف جدی فکر کرد...

...............

کاربر فوق‌فعال

به نظر من هرکی واسه کنکور امسال حتی یه ماه درست درس میخوند رتبش زیر پونصد بود!
درسته شیمیش یکم سخت بود,ولی با کار کردن عمیق تر میشد بالای 70 زد!
ریاضی و فیزیکشم واقعا آسون بود!
تو عمومیا ادبیات یکم لنگ میزد!اونم تو دستور زبان! لغت و املا و تاریخ ادبیاتاشم مفت بود خدایی!
من واسه عربی رو 30 درصد حساب باز کرده بودم,الان که نگاه کردم اگه اون اتفاقا پیش نمیومد و برگه های عمومی رو 4 دقیقه زودتر نمیگرفتن,عربی و 73.1 زده بودم! واقعا مفت بود! درباره ی زبان و معارفم هیچ نظری نمیدم! چون خیلی خیلی آسونتر بود نسبت به سالای گذشته!

اما همه چی به خودتون بستگی داره...و اینکه از الان خودتون و واسه هر اتفاقی آماده کنید! وگرنه سر کنکور اعصابتون مثل من میشه و میمونین واسه سال بعد! :|
خوندن کتاب معمولیاتونم حتما جدی بگیرید! حتی واسه ریاضی و حسابان و اینا! خیلی کمکتون میکنه! من همینجا قول میدم که اگه فقط کتابای خودتون و درست بخونین درسای عمومی و شیمی رو بالای 75 و ریاضی و فیزیک و بالای 50 بزنین!
بقیشم بستگی به خودتون داره که چقدر روش کار کنین....

موفق باشید و باشم!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

آقا استرس و این لفظا رو بریزید دور.خواهر من ک هفت سال پیش بوده کنکورش قبل کنکور بم حرف خوبی زد..گفت پوریا همه چی روز کنکوره...خیلیا بالا پایین میشن با خوب یا بد آزمون دادن
طی سال راحت تلاشتونو کنین.فغلا هم ب جلسه لازم نیس بفکرین شما :))

مهرناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
NeYshaBerliN
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

کار ندارم ادبیات امسال خیلی آسون بود.اما شما به هیچ وجه درسای عمومیتونو نذارین بعد عید.یعنی از همون اول رو ادبیات و دینی وقت بذارین حتما حتما! یعنی من اگه میخواستم کنکور بدم دوباره از همون اول ادبیات میخوندم.چون خرداد ماه بخاطر ادبیات خیلی اذیت شدم و مثلا" بعد عید که من بیشتر عمومی خوندم دیگه اصن زیست نخوندم.یعنی زیست هرچی داشتم از قبلِ عید بود.
یه چیز دیگه هم اینکه من پارسال قلمچی بودم امسال گاج.حالا نمیدونم چطوری قراره بشه سوالاشون امسال.اما با توجه به اون چیزی که فهمیدم قلمچی زیستش خوبه.اما رو شیمیش حساب باز نکنین(با توجه به شیمی فاجعه ی امسال که بیشتر به شیمی گاج و سنجش نزدیک بود )
بعد اینکه تو ریاضی فیزیک هیچ مبحثیو کنار نذارین.بازم دارم با توجه به کنکور 92-93 میگم.من خودم ریاضی فقط یه مباحثیو انتخاب کردم خوندم.و خب اشتبا کردم. اگه ریاضی فیزیکتونو کامل بخونین مطمئن باشین نتیجشو هم میگیرین.یعنی خیلی میتونین رو ریاضی فیزیکتون حساب باز کنین.چون سوالاش یه چیز مشخصیه.یه تیپ خاصی داره.

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

اگر کنکوری 94 بودم هیچ وقت واس خاطر یه کنکور موهای عزیزمو کوتاه نمیکردم :|
افسردگی به خاطر موهای کوتاه بیشتر تاثیر گذاشت تا وقت گرفتن رسیدگی به موی بلند.
از این کارا نکنید که هیچ تاثیری نداره.تاکید میکنم هیج تاثیری!

بالا