• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دخترا برن خواستگاری

موافقید دخترا برن خواستگاری؟

• رای‌دهندگان
    482

ناتانائیل

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱(حاج ترابی)
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی اراک
رشته دانشگاه
پزشکی
دخترا جداً خجالت نمی‌کشه برن به پسر بگن بیا مارو بگیر؟بد ماجرا اونجاست که پسر بگه نه:eek:تو حیوون ها هم نر ها درخواست میدن:-j

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
دخترا جداً خجالت نمی‌کشه برن به پسر بگن بیا مارو بگیر؟بد ماجرا اونجاست که پسر بگه نه:eek:تو حیوون ها هم نر ها درخواست میدن:-j
دوست عزیز یه ذره حرفت جالب نیست زیاد :| خب تو خودتو بذار جای دختری که عاشق یه پسر شده و پسره دختر رو نمیشناسه.خب حالا اگه اینطور که تو میگی باشه دختره باید بره بمیره دیگه!
خب تو حیوانات بر اساس نیاز جنسی نر به ماده پیشنهاد میده ولی تو آدم فقط شهوته؟

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
دوست عزیز یه ذره حرفت جالب نیست زیاد :| خب تو خودتو بذار جای دختری که عاشق یه پسر شده و پسره دختر رو نمیشناسه.خب حالا اگه اینطور که تو میگی باشه دختره باید بره بمیره دیگه!
خب تو حیوانات بر اساس نیاز جنسی نر به ماده پیشنهاد میده ولی تو آدم فقط شهوته؟
این حرف هم غلطه البته!

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
میشه بگی کجاش؟ ;;)
بر اساس نیاز جنسی نر به ماده پیشنهاد میده ؟ یعنی اگر کاملا اون بخش عقلانی و حتی احساسی قضیه رو در نظر نگیریم ومردان که همچین نیازی دارن و زن ها ندارن ؟
حتی تو وضعیت واقعا الان هم صرف همین نیاز لزوما از طرف مرد نیست .

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
بر اساس نیاز جنسی نر به ماده پیشنهاد میده ؟ یعنی اگر کاملا اون بخش عقلانی و حتی احساسی قضیه رو در نظر نگیریم ومردان که همچین نیازی دارن و زن ها ندارن ؟
حتی تو وضعیت واقعا الان هم صرف همین نیاز لزوما از طرف مرد نیست .
من نگفتم ممکن نیست زن به خاطر نیاز جنسی بره خواستگاری.ممکنه.
ولی جواب من مقایسه ای بود بین حیوان و انسان (;

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
من نگفتم ممکن نیست زن به خاطر نیاز جنسی بره خواستگاری.ممکنه.
ولی جواب من مقایسه ای بود بین حیوان و انسان (;
یکم این موضوع به تاپیک ربطی نداره برا همین بهتره خیلی بحث رو ادامه ندیم خیلی . یا تو پ.خ ادامه بدیم یا یه تاپیک دیگه. کسی خواستگاری یا ازدواج رو صرفا برای نیاز جنسی انجام نمیده گرچه اون مساله یکی از پایه های اصلیشه. ولی من مشکلم با اون بود که گفتی از نظر نیاز جنسی مرد به زن پیشنهاد میده ( حالا اگر این تو حیوونا بود که خب تو انسان ها لزوما اینجوری نیست :) )

• لایک
امتیازات: z.a97

فاطیما

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Esf
سال فارغ التحصیلی
99
خب این کار معقولانه نیست و این جا افتاده که همیشه پسر میره خواستگاری دختر.....فکر کنم اگه یه دختر جواب رد بشنوه خیلی ناراحت میشه و فکر میکنه چیزی کم داره ولی برای یه پسر فکر نکنم اون قدرا مهم باشه! نظر شخصیمه البته.;;)

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
خب این کار معقولانه نیست و این جا افتاده که همیشه پسر میره خواستگاری دختر.....فکر کنم اگه یه دختر جواب رد بشنوه خیلی ناراحت میشه و فکر میکنه چیزی کم داره ولی برای یه پسر فکر نکنم اون قدرا مهم باشه! نظر شخصیمه البته.;;)
اینکه معقولانه نیست رو قبول ندارم. اینکه جا افتاده هم صرفا فرهنگ هست و دلیل نمیشه که درست باشه ( و حالا کم کم تغییر هم میکنه). اینکه دختر جواب رد بشنوه ناراحت میشه ولی برا پسر مهم نیست خیلی حرف سنگینیه ( از لحاظ اینکه حکم کلیه سنگینیه...)
فکر خیلی درستی نیست اینم که فکر کنه طرف چیزی کم داره. درسته که آدم فکر می کنه که حتما مشکلی هست دیگه. ولی این شبیه نبودنه دلیل نیست که چیزی کمه!

maryam-n

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندون
مخالف نیست! شاید پسر به عنوان "دوست" با دخترست و فک میکنه اگه بگه عاشقشه،همین رابطه دوستی هم خراب شه و دیگه هیچوقت دختره رو نبینه! اتفاقا این ناشی از یه عشق شدیده!
بله،به همین دلیلم همونطور که گفتید،باید با توجه به شخصیت و شرایط،یکی از طرفین خواستگاری کنه و مشخصه اونی که پررو تره باید اینکارو کنه!:D
خوب همین قضیه را برعکس هم میشه در نظر گرفت دختر بترسه که اگه بگه این رابطه معمولی هم بخوره .
با قسمت دوم حرفتون موافقم . هرکسی با توجه به طرف مقابل و خودش باید تصمیم بگیره

stanly1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب(قبلا)
شهر
شیراز-الان کیف(پایتخت اوکراین)
خوب همین قضیه را برعکس هم میشه در نظر گرفت دختر بترسه که اگه بگه این رابطه معمولی هم بخوره .
با قسمت دوم حرفتون موافقم . هرکسی با توجه به طرف مقابل و خودش باید تصمیم بگیره
بله برعکس هم میشه! به همین دلیلم "هردو" باید ازاد باشن تا خواستگاری کنن!
البته پسرا بیشتر از شکست عشقی رنج میبرن:
http://forum.iransalamat.com/عشق-998/مردها-بیشتر-از-زن‌ها-از-شکست-عاشقانه-رنج-می‌برند-34989/
# مثلا من جزء اون پسرای خجالتیم که دختره باید ازم خواستگاری کنه!=))

فرهنگو باید عوض کرد!
هیچم اینطور نیست!

http://forum.iransalamat.com/عشق-998/مردها-بیشتر-از-زن‌ها-از-شکست-عاشقانه-رنج-می‌برند-34989/

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

maryam-n

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندون
راز خواستگاری مرد از زن

حیا و خودداری زن، راز خواستگاری مرد از اوست. در قاموس خلقت، خداوند مرد را خواهان و زن را خوانده، مرد را طالب و زن را مطلوب قرار داده است. فطرت مرد، طلب و نیاز است و فطرت زن، جلوه و ناز. اینجاست که کلام علی علیه السلام معنای خود را می یابد که: «حیا وسیله رسیدن به خوبی است.» حیای دختر موجب عزتمندی و جلب اعتماد و محبت مردان می شود و مقدمات ازدواج سالم تری را فراهم می سازد. چنان که یکی از دانشمندان گفته است:

مرد جوان به دنبال چشمان پر از حیا است و بی آن که بداند، حس می کند که این خودداری، از لطف و رقت عالی خبر می دهد. حیا، پاداش های خود را پس انداز می کند و در نتیجه، نیرو و شجاعت مرد را بالا می برد و او را برای اقدامات مهم آماده می کند.

به تعبیر امیرالمؤمنین علی علیه السلام : «حیا به عنوان خصلت نفسانی مثبت، از درونی با نجابت حکایت می کند.»

ازاین رو، آن حضرت، عفت را ثمره و نتیجه آن دانسته اند. عفت در واقع، به حیای جنسی، جلوه های عملی می بخشد و آدمی را در حیطه ای از تعاملات و رفتارهای مثبت و به دور از آلودگی و گناه قرار می دهد. از همین روست که نیروی کنترل کننده درونی آدمی، هنگام ارتباط با جنس مخالف فعال می شود و زن در جایگاه گوهری ارزشمند قرار می گیرد که حیای وی موجب جلب مرد به سوی او می شود و زن، خلاف فطرت خویش می داند که به خواستگاری مردان رود و خود را از الهه عشق بودن تنزل دهد؛ تا حدی که حتی جواب منفی بشنود و سرخورده و بی ارزش شود.

Shirin 77

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
96
من موافق نیستم بنظرم ما دخترا باید مغرور باشیم ولی در حد اعتدال !!
ولی اگه از پسری خوشم بیاد یه کاری میکنم متوجه بشه !! :D که معمولا هم متوجه نمیشن !!

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
راز خواستگاری مرد از زن

حیا و خودداری زن، راز خواستگاری مرد از اوست. در قاموس خلقت، خداوند مرد را خواهان و زن را خوانده، مرد را طالب و زن را مطلوب قرار داده است. فطرت مرد، طلب و نیاز است و فطرت زن، جلوه و ناز. اینجاست که کلام علی علیه السلام معنای خود را می یابد که: «حیا وسیله رسیدن به خوبی است.» حیای دختر موجب عزتمندی و جلب اعتماد و محبت مردان می شود و مقدمات ازدواج سالم تری را فراهم می سازد. چنان که یکی از دانشمندان گفته است:

مرد جوان به دنبال چشمان پر از حیا است و بی آن که بداند، حس می کند که این خودداری، از لطف و رقت عالی خبر می دهد. حیا، پاداش های خود را پس انداز می کند و در نتیجه، نیرو و شجاعت مرد را بالا می برد و او را برای اقدامات مهم آماده می کند.

به تعبیر امیرالمؤمنین علی علیه السلام : «حیا به عنوان خصلت نفسانی مثبت، از درونی با نجابت حکایت می کند.»

ازاین رو، آن حضرت، عفت را ثمره و نتیجه آن دانسته اند. عفت در واقع، به حیای جنسی، جلوه های عملی می بخشد و آدمی را در حیطه ای از تعاملات و رفتارهای مثبت و به دور از آلودگی و گناه قرار می دهد. از همین روست که نیروی کنترل کننده درونی آدمی، هنگام ارتباط با جنس مخالف فعال می شود و زن در جایگاه گوهری ارزشمند قرار می گیرد که حیای وی موجب جلب مرد به سوی او می شود و زن، خلاف فطرت خویش می داند که به خواستگاری مردان رود و خود را از الهه عشق بودن تنزل دهد؛ تا حدی که حتی جواب منفی بشنود و سرخورده و بی ارزش شود.
ببخشید ولی برای بحث منطقی نمیشه چیزیو ارجاع داد به دین. اینکه مثلا چرا فلان؟ چون خدا گفته. معمولا اینجوری بحث نمی کنن.یکی از دانشمندان که بوده دقیقا ؟ ببینید دارم میگم اینکه دخترا اینو ترجیح میدن یه بحث دیگه هست!

maryam-n

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندون
ببخشید ولی برای بحث منطقی نمیشه چیزیو ارجاع داد به دین. اینکه مثلا چرا فلان؟ چون خدا گفته. معمولا اینجوری بحث نمی کنن.یکی از دانشمندان که بوده دقیقا ؟ ببینید دارم میگم اینکه دخترا اینو ترجیح میدن یه بحث دیگه هست!
نه من در پاسخ به اینکه چرا طبیعتا پسرا خواستگاری میکنن اینو فرستادم.
دین نگفته دخترا خواستگاری نکنن. دین میگه حیایی تو وجود زن هست که این اجازه را نمیده.میگه زن جلوه ناز و الهه عشق
به هر حال به نظرم در این باره باید منطقی تصمیم گرفت.با توجه به شخصیت طرف مقابل

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
نه من در پاسخ به اینکه چرا طبیعتا پسرا خواستگاری میکنن اینو فرستادم.
دین نگفته دخترا خواستگاری نکنن. دین میگه حیایی تو وجود زن هست که این اجازه را نمیده.میگه زن جلوه ناز و الهه عشق
به هر حال به نظرم در این باره باید منطقی تصمیم گرفت.با توجه به شخصیت طرف مقابل
خب منم قبول دارم که واسه دختر سخته که از یه پسر درخواست ازدواج کنه(شاید به خاطر حیا.شاید).ولی واقعابه همین راحتیاست که غرایضت رو در این حد سرکوب کنی؟

آخرین ویرایش:

maryam-n

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندون
خب منم قبول دارم که واسه دختر سخته که از یه پسر درخواست ازدواج کنه(شاید به خاطر حیا.شاید).ولی واقعا میتونی به خاطر حیا از کسی که عاشقشی بگذری؟
http://namnak.com/خواستگاری-ویدا-جوان-از-همسرش.p5424
خوب خوشبختانه عاشق نشدم :))
اما در کل وقتی خودم را توی این شرایط قرار میدم با توجه به حرفی که زدم منطقی تصمیم می گیرم یعنی اگه طرفم را بشناسم و بدونم که عاقل تر از این حرفاس که به روم بیاره مسلما میگم اما اگه ندونم نه عمرا چنین کاری کنم..حالا شاید به طور نا محسوس اشاره کنم به دوست داشتنم.(اونم اگه دیگه خیلی عاشقش باشم)

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
خوب خوشبختانه عاشق نشدم :))
اما در کل وقتی خودم را توی این شرایط قرار میدم با توجه به حرفی که زدم منطقی تصمیم می گیرم یعنی اگه طرفم را بشناسم و بدونم که عاقل تر از این حرفاس که به روم بیاره مسلما میگم اما اگه ندونم نه عمرا چنین کاری کنم..حالا شاید به طور نا محسوس اشاره کنم به دوست داشتنم.(اونم اگه دیگه خیلی عاشقش باشم)
خب تو داری صرفا کاری که خودت میکنی رو شرح میدی! ضمانت می کنی اگه این رسم از بین نره و یه دختری عاشق یه پسره شه و پسره نفهمه و دختره بدبخت شه جمعش کنی؟
منم خیلی وقتا فکر می کنم اگه تو فلان موقعیت قرار بگیرم چیکار می کنم :| ولی مطمئنا نمیشه کامل اجراش کرد!

amirreza keshtkar

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
maragheh
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
م.شیمی
آقا مسعله رو پیچیده نکنید از ازل اینجوری بوده دختر نخ میداده پسرع هم مخ میزده . وسلام علیکم جمیعا
ثانیا اینکه میگی دختره پسره رو میخواد ولیپسره نمیشناسدش ، میگین دختره باس بره خواستگاری؟ خب بره خودشو به پسره نزدیک کنه تا بشناتسش ، از خواستگاری کردنم راحتتره که .

• لایک
امتیازات: lys

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
آقا مسعله رو پیچیده نکنید از ازل اینجوری بوده دختر نخ میداده پسرع هم مخ میزده . وسلام علیکم جمیعا
ثانیا اینکه میگی دختره پسره رو میخواد ولیپسره نمیشناسدش ، میگین دختره باس بره خواستگاری؟ خب بره خودشو به پسره نزدیک کنه تا بشناتسش ، از خواستگاری کردنم راحتتره که .
خب زیاد جالب نیست حرفت! منظورم این نیست که یه دسته گل برداره بره خواستگاری بعد پسره چایی بیاره و پسره بگه با اجازه بزرگترا بله :| :| :|
خب درسته که یه سنته ولی باید همه جوانبو در نظر گرفت دیگه! وقتی که این سنت شکنی هیچ ضرری نداره چرا که نه؟
شاید پسره متوجه دختره نشه(که عمدتا همین طوره).بعدشم الان خودت داری قضیه رو پیچیده می کنی.این که دختره خیلی ساده بگه آی لاو یو خیلی ساده تر از این نقشه نزدیک کردنه :|

بالا