• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دخترا برن خواستگاری

موافقید دخترا برن خواستگاری؟

• رای‌دهندگان
    483
  • شروع کننده موضوع

sana Golaby

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
من یه فیلم قدیمی دیدم که بازیگراش هدیه تهرانی و امین حیایی و... بودن
اسمش رو نمیدونم

خلاصه تو این فیلمه دختره میگفت اشکال نداره دختر بره خواستگاری پسره
میگفت ما دخترا که گوسفند نیستیم تو خونه بشینیم یکی بیاد ما رو بپسنده و ببره

شما نظرتون چیه؟

من خودم در برنامه زندگیم با ازدواج مخالفم کلا
اما
بنظرم ایرادی نداره دختر بره خواستگاری به شرطی که خانواده ها بپذیرن ( که عمرا قبول کنن)

اگه موافق یا مخالفید نظرتون رو بگید

خوشحال میشم

×ایلیا:عنوان ویرایش شد.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
پاسخ : دخترا برن خواستگاری :D

دختره حیا رو خورده شرمو غیب کرده :-"چجوری میشه جدا آدم حیا رو بخوره بعد شرمو غیب کنه؟ :))مگر اینک یکی بگیریمشون!
آقا از قدیم گفتن ناز از زن و نیاز از مرد.میدونم زر زیاد زدن دوستان قدیمیمون و اصلا بعضا حرفاشون مختلفه ولی این حرف ک از قضا اخوندوار نیز هست با ذات مرد و زن سازگاره و فلسفه ی اینک چرا مرد باید بیاد خواستگاری و نه زن نیز همینه
استادی دارم ک حرف بسیار جالبی میزنه.غرور ویژگی ای است ک در رابطه ی مرد و زن برای زن بسیار شایسته و برای مرد بسی مذموم است..

دل شکسته

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان؟؟؟؟؟!!!!!!!
شهر
نصف جهان
مدال المپیاد
زیست

به نظر من پسرا لیاقت اینو ندارن که یه دختر زیبا و لطیف بره خواستگاریشون
ولی خوب این جوریم درستش نیس چون حرفم خیلی نژاد پرستانس ولی در کل با خواستگاری دخترا مخالفم ولی اگر هم دخترا نرن خواستگاری حق انتخابشون ضایع میشه

• شروع کننده موضوع

sana Golaby

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1

من میگم همونطور که پسرا حق انتخاب دارن باید دخترا هم داشته باشن

وقتی یه پسر به دختری علاقه مند میشه حداقل این فرصتو داره تا شانس خودش رو امتحان کنه

اما یه دختر این شانس رو نداره و اگه بدون اینکه بره خواستگاری پسره و همینجوری بره بهش بگه ازش خوشش میاد پسره فکر میکنه از اون دختراس

^F@teMeH^

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
ایران

پسرا همین طوری پرو هستن وخودشونو گم میکنن تا ببینن یکی دوسشون داره و دختراهم احساسی!
همین مونده که فقط دخترا برن خواستگاری!
به نظرم همه مسائل مخصوصا ازدواج از اون مسئلی هست که باید فقط به خدا توکل کرد اینایی که هی دم میزنن آخرش انتخابی دارن که دهان همه باز میمونه که انقدر طرف ایرادی بود آخرم این؟؟
مشکل اکثر دخترا اینه که تا از پسری خوششون میاد اعلام میکنن و خلاصه پسره میفهمه و اونم خودشو گم میکنه پسرا لیاقت محبت زیاد از حد ندارن بعضیاشون !اول بشناس بعد محبت کن!
به نظرم اگر طرفت رو همه جوره شناختی و دوست داشتی برو یه جوری بهش بفهمون که دوسش داری تا اون بیاد خواستگاری!
دخترباید تو این زمینه ها خیییییییییییلییییییییییییی مغرور باشه که طرفش جو نگیرتش!بعدم هر چندوقت یک بار یادآوری کنه که من نیومدم تو میخواستی تو همچین دختری رو تو خواب میدی!
اینایی که این طوری ازدواج میکنن دیدم که بعدا دختره چه قدر سرشکسته میشه و بعدا مرتب تو سرش میکوبن!
دختراانتخاب میکنن حق انتخاب با دختراس!

Antares

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
رشته دانشگاه
برق

من که کلن مخالفم!
چه معنی میده دختره بره خواستگاری پسره!
بعدش اگه تو زندگی باهم نسازن مرده هی میزنه تو سر زنه!
بعدشم حرف آقای پوریا عابدی رو شدیدن قبول دارم،خانوم مظهره نازه آقا مظهره نیازه!

• شروع کننده موضوع

sana Golaby

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1

بله
خیلی ممنون از این همه مخالفت
من با غرور داشتن دخترا در این مسائل به شدت موافقم
من که نمیگم دختره از هرکی خوشش اومد بره خواستگاری من میگم اگه دو طرف از همدیگه مطمئن بودن چه ایراد داره دختره بره خواستگاری؟
من نمیگم کار درستیه اما میگم کار اشتباهی هم نیست
شما فکرش رو بکنین برین خواستگاری یه پسر بعد پسره چای بیاره
چه شود

من فکر میکنم اینکه دخترا نباید برن خواستگاری یه نوع کم آوردن در مقابل پسراس

یه جور که انگار اول باید انتخاب بشن بعد حق انتخاب دارن

^F@teMeH^

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
ایران

دخترانباید واضح خواستگاری کنن وقتی پسرو شناختن و مطمئن شدن یه کاری کنن اون بیاد خواستگاری!
بعدم اگر دخترابرن خواستگاری پسرا نباید چای بریزن دخترا چای میریزن به نشونه این که هنرخانه داری بلد هستن اگرزمانی دخترابرن خواستگاری پسرها هم باید یه طوری کار و درآمدشون رو نشون بدن!

The Smith

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلام ایران‌زمین

دخترا برن خاستگاری ، پسره ترشیده باشه مثن ، بعدش پسره چایی بیاره ، دختررو ببینه هول بشه ، سینی چایی رو بریزه رو پای دختره
فک کن ۱٪

:rolleyes: ، بحثای مسخره باز ؟ |:

Al McJoseph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حليـ2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط مرحله يك شيمي! همين :|
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست شناسی

به نظرم اين رسم غلطيه كه رايج شده كه (( حتما )) پسر بايد بره خواستگاري دختر... و به نظرم خ خوبه كه جفت اين حالات كاملا عادي بشن... ولي به نظر من با توجه شرايط مذخرف جامعه مذخرفمون الان زمان مناسبي براي انجام همچين كاري توسط دخترا نباشه و بزاي خودشون تو جامعه ما صورت خوشي نداره... :(

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از فاطمه م. :
مقبول است!
اما جاهایی بود که حرف های دیگه ای زدی! صرفا جهت یادآوری! منظورت با این موضوع متفاوت بود؟
فاطمه کلا عشق رو فاکتور بگیر از این مباحث..هرچی من گفتم در مورد عشق بوده و نه خواستگاری و انتخاب ک لزوما با عشق صورت نمیگیره..

Horrible Ghost

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی1
شهر
همدان
مدال المپیاد
فیزیک

خخخ.... خیلی مسخرست جدا... تو جامعه ای که از اول دخترا توش نمیتونستن برای خودشون مستقل تصمیم بگیرن تو یه همچین شرایط مهمی اگه کارو بهشون بسپاری خراب میکنن چون تصمیم گرفتنو کلا یاد نگرفتن...

tezar

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6 سابق
شهر
تهران
دانشگاه
امـیـرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی بـرق

خب والا بگم خدمتتون ک ب نظر من در شخصیت ی دختر شکستن غرور نیس کلا..ینی نباید باشه...اگه بگیم ی دختر حق انتخاب داره بعله داره.بین کسایی ک میان خاستگاری.خب حالا بحث این میشه ک عاغا من از یکی خوشم اومده نمیتونم واسم تا شاید بیاد شاید نیاد که...عاغا خب عزیز من نخ دادن برا همین جاهاست دیگه...اگه شما ب کارتون وارد باشید و فرد مورد نظر انسان باشه از نوع مذکر شما قابلیت این رو دارید ک ایشون رو ب سمت خودتون جذب کنید.نه با لعبت بازی و این حرفا.کاملا هم عادی(کلاس های اموزشی در صورت ب حد نصاب(؟) رسیدن تعداد برگزار میگردد.) ...هعی دهن منو وا میکنین.. :سوت
بعدشم اگه طرف نیومد نگید از بس با حجب و حیاس نخیرم اصلنم این حرفا نیس.یا طرفتون دنبال کارای خاک برسریه ک همون بهتر ک نیاد.یا اینکه عاغاجان نمیفهمه.اصلن شما چرا میخاید با ی ادم نفهم زندگی کنید؟ب مشکل میخورید بخدا...برا خودتون میگم...پس بهتر ک نباد :D بعله :سوت

mim.peiman

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
رفسنجان

به نقل از پوریا عابدی :
دختره حیا رو خورده شرمو غیب کرده :-"چجوری میشه جدا آدم حیا رو بخوره بعد شرمو غیب کنه؟ :))
غیب نه، قی
قی یعنی بالا آوردن

خیلی حرکت مسخره ایه.
بعد اون پسره چه علاقه ای به دختره داره؟ :)

• شروع کننده موضوع

sana Golaby

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1

به نقل از Empty :
به نظرم اين رسم غلطيه كه رايج شده كه (( حتما )) پسر بايد بره خواستگاري دختر... و به نظرم خ خوبه كه جفت اين حالات كاملا عادي بشن... ولي به نظر من با توجه شرايط مذخرف جامعه مذخرفمون الان زمان مناسبي براي انجام همچين كاري توسط دخترا نباشه و بزاي خودشون تو جامعه ما صورت خوشي نداره... :(
آی قربون آدم چیز فهم
شما دقیقا حرف منو درک کردین
البته من میگم خو باید از یه جایی شروع کرد چرا از نسل خودمون این کار رو شروع نکنیم بالاخره که باید از یه جایی شروع بشه دیگه

^F@teMeH^

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
ایران

به نقل از Ali Bahari☻ :
خخخ.... خیلی مسخرست جدا... تو جامعه ای که از اول دخترا توش نمیتونستن برای خودشون مستقل تصمیم بگیرن تو یه همچین شرایط مهمی اگه کارو بهشون بسپاری خراب میکنن چون تصمیم گرفتنو کلا یاد نگرفتن...
این بستگی به خانواده داره نه جامعه تو خیلی از خانواده ها ربطی هم به مذهب نداره دخترا مستقل فکرمیکنن ومستقل تصمیم میگیرن(البته بگم که آدم باهوش نظرات دیگران و تجربیاتشون استفاده میکنه مستقل به معنی اهمیت ندادن به نظر بزرگترها نیست!خانواده در این زمینه بیشتر از فرزندش میفهمه ولی گاها فرزندان فکرمیکنن پدرو مادرشون شاتباه میکنن در صورتی که ما اشتباه میکنیم وقتی از چندنفر متال بپرسین همه بهتون مگن که در ازدواج خیلی به حرف بزرگترها گوش بده) اگر اجبار خاونواده باشه دخترم که بره خواستگاری خانواده بهش تحمیل میکنن که برو خواستگاری این پسر کما این که ما درمورد پسرهاهم میبینیم بعضی اوقات خانوادهاشون به اجبار میرن خواستگاری!کلا بحث پیچیده ایست!

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ی زیست دوره هجده و طلای دوره نوزده

به به به ! سمپادیا کلا موضوعاتش داره میره به این سمت .... مبارکه ، مبارکه!
آخه چرا باید یه دختر اینکارو بکنه؟ اینطوری عشقش یه طرفس و اگه پسره دوسش داشت خب خودش میومد! کلا اصلا آدم تصور میکنه ، خندش میگره ، مثلا مامان بابای داماد بپرسن، عروس خانم چه کارن ؟ چی خوندن؟ =)) =)) =)) =)) =)) =))

• شروع کننده موضوع

sana Golaby

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1

به نقل از Shaghayegh.Kh :
به به به ! سمپادیا کلا موضوعاتش داره میره به این سمت .... مبارکه ، مبارکه!
آخه چرا باید یه دختر اینکارو بکنه؟ اینطوری عشقش یه طرفس و اگه پسره دوسش داشت خب خودش میومد! کلا اصلا آدم تصور میکنه ، خندش میگره ، مثلا مامان بابای داماد بپرسن، عروس خانم چه کارن ؟ چی خوندن؟ =)) =)) =)) =)) =)) =))
خو کجاش بده؟
باحال هم هست

وقتی هم که یه پسر میره خواستگاری یه دختر امکان داره عشقش یه طرفه باشه مگه کارش بده؟
بنظرم دلایلت قانع کننده نیست

Mr.khaste

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی 99
شهر
تهران

هیچ اهمیتی نداره بره یا نره!
میره پسرِ حال میکنه میگه با اجازه ی بزرگترا بله!
یا حال نمیکنه میگه میخوام درسمو ادامه بدم فعلا!
:|

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

دختر بره خواستگاری دیگه میتونه خانومی کنه ؟ :-?

پسری که برن خواستگاریشو حاضر شه تو اون مراسم بمونه آیا دیگه میتونه مرد خونه باشه ؟

بابا همه جذابیتش اینه که پسره عاشق دختره شه دختره ناز کنه پدرشو در بیاره یا حتی اگه اول دختره عاشق میشه ، پسره رو عاشق کنه بعدش براش ناز کنه پدرشو در بیاره :-?

واقعاً اگه دختر بره خواستگاری هیچوقت میتونه بزاره بره خونه باباش ؟ خب حالا فرض کن حق طلاقو بدن دختره که ظلم نشه :O

اصن از اینا گذشته چجوری میخواد مهر طلب کنه :-? نه خدایی با این توصیفات پسره میتونه سیبیل چخماخی بزاره بره جلو یه هیز بگه مگه خودت ناموس نداری ؟

بالا