• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور یا المپیاد؟

به نظر شما کسی که رشته اش ریاضی است بهتر است کدام راه را انتخاب کند؟

• فقط برای کنکور بخواند

رای‌ها: 1 5.9%
  • فقط برای المپیاد بخواند

رای‌ها: 1 5.9%
  • کنکور را در الویت قرار دهد و کنارش المپیاد بخواند

رای‌ها: 5 29.4%
  • المپیاد را در الویت قرار دهد و کنارش کنکور بخواند

رای‌ها: 6 35.3%
  • اصلا ریاضی به درد نمی خورد

رای‌ها: 4 23.5%

• رای‌دهندگان
    17
  • Poll closed .
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
من دهم ام و خیلی هم علاقه مندم به اینکه در المپیاد شرکت کنم ولی دوتا مشکل هست
اول اینکه نمیدونم اصلا شرکت کنم یا نه چون میترسم وقتم برای کنکور هدر بشه یا اینکه بخاطر المپیاد خسته بشم و برای کنکور نتونم بخونم و با تمرکز کردن روی درس های اختصاصی، عمومی های کنکور رو پایین بزنم و وقت نکنم بخونم، چون یکی از اطرافیان ما که فرزانگان 1 بود همین اتفاق در کنکور براش افتاد
و دوم اینکه میترسم المپیاد شرکت کنم و اواسطش دیگه حوصله ی ادامه دادن نداشته باشم
اطراف من هم دقیقا دوستایی هستن که منو از شرکت در المپیاد منصرف میکنن یا اینکه میگن تو مرحله دوم المپیاد های راهنمایی رو قبول نشدی که میخوای اینو قبول بشی و این حرفا
توروخدا کمکم کنین و واقعا رو راست جوابمو بدین
شرکت بکنم یانه؟!!؟؟
چیزی که من بیشتر بین المپیادی ها دیدم این بود که حتی اگه مرحله دو هم قبول نشدن ولی نسبت به بقیه که غیر المپیادی بودن با ساعت مطالعاتی بالا راحت تر کنار میومدن یه جورایی تا بقیه سال چهارم میخواستن خودشون رو به این شرایط عادت بدن اونا چند برابر بقیه درس خونده بودن و تست زده بودن و خودشون رو رسونده بودن.
در کل مسیر المپیاد یه سری مهارت هایی رو بهت میده که حتی اگه توش شکست بخوری واسه کنکور و حتی بعد کنکور به دردت میخوره

a.khakpour77

گُم‌دَرسَر!!!
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5 تهران
شهر
فرز 1 بندرعباس/فرز 5 تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
مدال که نه...اما سه تا مرحله یک دارم...
دو تا ادبی، ی زیست...
دانشگاه
علوم‌پزشکی تهران
رشته دانشگاه
ژنتیک
دو تا از همکلاسیای من،
جفتشون مدال نقره المپیاد شیمی
جفتشون رتبه خوب کنکور
یکیشون پزشکی تهران
یکیشون دندون بهشتی

المپیاد کمک‌کننده‌س، اونم خیلی...
از ی جهت با ساعت بالای مطالعه مشکل نداشتن
از ی طرف شیمیشون اوکی بود(درسی ک بخاطر آخر دفترچه بودن و مسائلش معمولاً خیلیا کم میزنن)
از طرف دیگه وقتیو ک میخواستن بذارن واسه شیمی خوندن گذاشتن روو درسای دیگه‌ای مثل زیست و اونم تونستن بالا بزنن
و این ک سهمیه مدالم داشتن...

شما میتونی این مثالمو تعمیم بدی ب هررشته‌ی المپیاد ک دوست داری...
البته باید برای جفتش تلاش کنی و اینجوری نباشه ک ب اسم المپیادی بودن کلاسای کنکورتو بپیچونی و از اونورم برای المپیاد نخونی...
من دیدم دوستام چقدر تلاش میکنن
پس اگه میخوای موفق شی، باید تلاش کنی، و ب حرف کسایی ک میگن نمیتونی اعتنا نکنی...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
خب دلیلتون چیه:T52
بخاطر اینکه حرفات و تعاریفت از المپیاد جوریه ک بهتره شرکت نکنی.
این حرفاش قشنگ هستن ک آره تو المپ زیستی باشی زیست تو بالا میزنی و اینا ولی حداقل تو زیست اصلا اینطوری نیست. المپیاد یسری مهارت میده ب آدم درسته. در صورتی ک واقعا لون رشته ای رو ک میخونی دوست داشته باشی.
بچه ها میگن المپیادی ها بعدا با ساعت مطالعه بالا برای کنکور مشکلی ندارن. ولی خب احتمالا این اشتباهه. واس خود من ک صدق نمیکنه. هر بندی ک از کتب درسی میخونم فکر میکنم ک المپیاد چقدر زیباتر بود و مطالب درسی مخصوصا زیست چقدر سطحی و مسخرست.
توی دروس دیگه رو نمیدونم ولی تو زیست دائم با زیست مدرسه به تناقض میخوری. معلم یچیزی میگه در صورتی ک کتب مرجعی ک تو مطالعه کردی یچی دیگه.
ولی خب نمیشه از قشنگیای المپیاد هم غافل بود. ولی این قشنگی فقط در صورتیه ک تو ب رشته ای ک میخونی علاقه داشته باشی. اگر میخوای بخاطر سهمیه مدال و اینا بخونی بنظرم نخون کلا. چون 15 درصد سهمیه ب ازای 2 سال اصلا نمیصرفه

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
بخاطر اینکه حرفات و تعاریفت از المپیاد جوریه ک بهتره شرکت نکنی.
این حرفاش قشنگ هستن ک آره تو المپ زیستی باشی زیست تو بالا میزنی و اینا ولی حداقل تو زیست اصلا اینطوری نیست. المپیاد یسری مهارت میده ب آدم درسته. در صورتی ک واقعا لون رشته ای رو ک میخونی دوست داشته باشی.
بچه ها میگن المپیادی ها بعدا با ساعت مطالعه بالا برای کنکور مشکلی ندارن. ولی خب احتمالا این اشتباهه. واس خود من ک صدق نمیکنه. هر بندی ک از کتب درسی میخونم فکر میکنم ک المپیاد چقدر زیباتر بود و مطالب درسی مخصوصا زیست چقدر سطحی و مسخرست.
توی دروس دیگه رو نمیدونم ولی تو زیست دائم با زیست مدرسه به تناقض میخوری. معلم یچیزی میگه در صورتی ک کتب مرجعی ک تو مطالعه کردی یچی دیگه.
ولی خب نمیشه از قشنگیای المپیاد هم غافل بود. ولی این قشنگی فقط در صورتیه ک تو ب رشته ای ک میخونی علاقه داشته باشی. اگر میخوای بخاطر سهمیه مدال و اینا بخونی بنظرم نخون کلا. چون 15 درصد سهمیه ب ازای 2 سال اصلا نمیصرفه
اول اینکه سهمیه مدال های المپیاد واقعا کمک کنندست. توی رشته ریاضی مثلا، شما اگه 15 20 درصد سهمیه داشته باشی، جای تراز 8000، میتونی 6400 بیاری. اگه دو تا آزمون قلمچی بدی میفهمی 8000 رو نمیشه بهش رسید. 7000 هم سخته برسی. ولی 6400 رو میتونی بیاری. زمین تا آسمون تفاوتشه.
اگه مدال نیاره کسی و تا ته مسیر رو رفته باشه و کل زمانش رو گذاشته باشه رو المپیاد(مثل من) و از درسای مدرسه چیزی بارش نباشه، بازم اون یه سال آخر برا کنکور بسه. خیلی خیلی آدم میشناسم که تو المپیاد مدال گرفتن یا نگرفتن و بعد تو کنکور ترکوندن. اتفاقا کسایی که تو المپیاد ضعیف تر بودن، تو کنکورم ضعیف تر بودن!
المپیاد خیلی چیزا یاد میده به آدم. از تلاش کردن، آموختن زیبایی های درسی که داری میخونی، آشنایی با کلی آدم جدید و کلی تجربه قشنگ. ولی خب به شرط اینکه واقعا تلاش کنی و هدف رو قابل دسترس بدونی.
و اینکه نکته مهم برا کنکور بعد المپیاد اینه که باید قبول کنی شرایطو. این تو همه جای زندگی هست. رفتی المپیاد باید عواقبشو بپذیری همون اول. اینکه درسای کنکور چقدر چرت و بیخودن، برا همه صادقه. تازه الان اعلام ادبیات مثلا نیست. باید میشستیم 200 تا آدم رو با نفری 5 تا کتاب و تاریخ زندگیشون حفظ میکردیم برا دو تا سوال. این برای المپیادی و غیر اون هیچ جای زندگیشون کاربرد نداره. ولی موضوع قبول کردن شرایط و غر نزدنه. درست یا غلط راهیه که باید رفت دیگه. هرچی کمتر فکر کنی بهش، ساده تره

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
@mahdichalaki
شاید تو ریاضی بشه کاریش کرد
ولی تو تجربی با این همه رقابت نمیشه.
اینکه تو دو سال ترازتو بکشی بالا آسونتر از مدال آورده.
من اینو میگم. اگه کسی ب امید مدال و سهمیش میخواد المپ بخونه نخونه بهتره.
مخصوصا اینکه مثل من ی منطقه محروم باشه. دیگه میشه نور علی نور.
المپ خیلی چیزا ب آدم یاد میده و دید آدمو وا میکنه. بر منکرش تُف. ولی یکی باید سبک سنگین کنه ببینه بعد اینکه قبول نشد توانایی کنار اومدن با شرایط داره؟ میتونه سرکوفت ای آدمای دورشو تحمل کنه؟ ریاضیو نمیدونم. ولی تو تجربی المپیاد خوندن ب امید اینکه کنکور و بهتر بده احمقانه ترین کاره.
اون قضیه تناقض و اینا هم کارو سخت میکنه

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
@mahdichalaki
شاید تو ریاضی بشه کاریش کرد
ولی تو تجربی با این همه رقابت نمیشه.
اینکه تو دو سال ترازتو بکشی بالا آسونتر از مدال آورده.
من اینو میگم. اگه کسی ب امید مدال و سهمیش میخواد المپ بخونه نخونه بهتره.
مخصوصا اینکه مثل من ی منطقه محروم باشه. دیگه میشه نور علی نور.
المپ خیلی چیزا ب آدم یاد میده و دید آدمو وا میکنه. بر منکرش تُف. ولی یکی باید سبک سنگین کنه ببینه بعد اینکه قبول نشد توانایی کنار اومدن با شرایط داره؟ میتونه سرکوفت ای آدمای دورشو تحمل کنه؟ ریاضیو نمیدونم. ولی تو تجربی المپیاد خوندن ب امید اینکه کنکور و بهتر بده احمقانه ترین کاره.
اون قضیه تناقض و اینا هم کارو سخت میکنه
توی تجربی هم کم آدم نداریم که مدال میارن یا نمیارن و رتبه های خیلی خوبی میارن. یا حتی معدود دوستایی داشتم که تا سال آخر دبیرستان ول بودن، پیش دانشگاهیشونو خوب خوندن و پزشکی البرز و اینا میخونن الان. اینکه بگید تو تجربی نمیشه اشتباهه. بازم به خود آدم بستگی داره البته. قبول دارم که کار سختیه. ولی اینکه "نمیشه" نه، اینحوری نیست نشه.
اگر کسی میخونه که مدال بیاره که سهمیه استفاده کنه هم به نظرم خوب نیست. آدم اگه میخونه برا طلا گرفتن باید بخونه. نه برا برنز و نقره بخونی که سهمیه بگیری. ولی همیشه باید یه نیم نگاهی داشته باشی که شاید نشه و بعدش باید بری سر کنکور.
واقعیت اینه که الان شما هرجا بخوای المپیاد بخونی جز مدارس خوب تهران، ریسکه. شاید ده سال پیش خیلی بیشتر از شهرستانا مدالای خوب میاوردن. ولی الان در انحصار چند تا مدرسه خاص هست طلاها. و خب تو نقره و برنز باز از بقیه جاها بیشترن. بازم نه اینکه بگم نمیشه، ولی باید طرف خیلی قوی و پیگیر باشه تا بتونه رقابت کنه با این مدارس.
و آره. سبک سنگین کردن لازمه. شرایط هرکس فرق داره.

Manya

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1400
المپیاد شیمی تاثیر بیشتری در کنکور داره یا المپیاد زیست؟!

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

Manya

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1400
با کدوم هدف؟!

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
با کدوم هدف؟!
خوندن المپ در راستای قوی کردن درس مورد نظر در اختصاصا کنکور
المپ می خونین ک بیشتر بدونین واینا.. گفتن دیگه.. پیامای بالا تز و قبل رو بخون

آرش.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
شهریار
سال فارغ التحصیلی
1389
تلگرام
تا اونجایی که من از مدال دار ها شنیدم از بین زیست و شیمی ، المپیاد شیمی به کنکور نزدیکه.

اما شاید با این دید که شیمی رو در حد المپیاد بخونم تا شیمی کنکورو قوی بشم غلط باشه

المپیاد بهتره درسی انتخاب بشه که علاقه ی زیادی توش وجود داره و ادم بعد از حدود چند ماه متوجه بشه که استعداد جوابگویی به سوالاتشم داره!

هدف از المپیاد دادن خیلی مهمه که چی باشه!
اول هدف مشخص بشه و بعد انگیزه پشتش میاد و با چاشنی زحمت میشه به هدف رسید...اگرم کسی نرسید به چیزایی که از مسیر به دست اورده فکر کنه تا ناراحتی نرسیدن از پا درش نیاره

البته موازی خوندن درس مدرسه و المپیاد نباید فراموش بشه

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
با کدوم هدف؟!
اگه میخوای کنکور بخونی، از الان بذاری درسا رو جمع کنی و تست بزنی و نکات مهم و سوالای مهم رو بنویسی خیلی بهتره. ولی المپیاد خوندن خیلی خدف والاتری داره. برا فهمیدن تو یه عمق دیگست.

هلیوم

هئومه
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
آشویتس
سال فارغ التحصیلی
1945
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
شیمی
واقعا این تایپیک خدای کم کردن اعتماد بنفسه!
المپیاد نه به مدرسس،نه به کتابه و نه به مشاوره،المپیاد اراده کردن و کمتر حرف زدنه!
شما هنوز تجربه ای نداری، اگر وارد این راه بشی بعدا میفهمی به خیلی‌چیزهای دیگه هم بستگی داره!

Manikfar

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
سلام دوستان.
من هم بین کنکور و المپیاد موندم.
کلاس های آشنایی رو شرکت کردم و چند تا از المپیاد ها واقعا برام جذاب به نظر اومدن. از طرف دیگه زیاد شنیدم که المپیاد ریسک زیادی داره.همچنین امسال وارد پایه دهم میشم و میدونم با ورود به مقطع جدید احتمال افت تحصیلی هست و اگر وارد المپیاد بشم این احتمال بیشتر هم میشه.
پیشنهادتون چیه؟

Dominant

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان استعداد های درخشان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
ببینیم خدا چی می خواد
واقعا این تایپیک خدای کم کردن اعتماد بنفسه!
المپیاد نه به مدرسس،نه به کتابه و نه به مشاوره،المپیاد اراده کردن و کمتر حرف زدنه!
متأسفانه واقیت خیلی تلخ تر از اینه یه نگاه کوتاه به شهر هایی که قبولی میدن ممکن تلخی واقعیت و نشون بده. تهران، مشهد، تبریز و... کلا از مراکز استان شاید درکش براتون مشکل باشه اما یه شهرستانی درصد موفقیت خیلی کمتری نسبت به بقیه داره تجربه شخصی من اینو ثابت می کنه مثلا من حتی یه نمونه از کتاب های المپیاد نداشتم که ببینم چه جوری چند صفحه س فهرستش چیه من برای انتخاب بین لنین و استرایر کل مطالب این سایت و سایت های دیگه رو خوندم ولی چه فایده دریغ از یه صفحه که بخونم ببینم کدوم بهتره یا مثلا مثلا من مباحث ترمودینامیک و سرعت واکنش و کلا از سایت های اینترنتی یاد گرفتم خیلی سخت بود اما نزدیک بود گریم بگیره وقتی دیدم تو دوره استانی استاد تو ده دیقه خیلی بهتر توضیح داد چیزیو گه من تو یه هفته یاد گرفتم یه دانش آموز تهرانی تو ده دیقه یا مثلا تو دوره وقتی یکی از بچه گفت مدرسه میری گفتم نه دو هفتس نمیرم خندید گفت همین من الان یه سال که فقط بعضی درسارو میرم نمی خوام بهانه بگیرم اما واقا یه یه دو دو تا چهار تا لازمه که بدونین المپیاد ورای سعی و تلاش ادمه.
فقط می تونم المپیاد زیبا ترین اشتباه زندگیم بود.

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
متأسفانه واقیت خیلی تلخ تر از اینه یه نگاه کوتاه به شهر هایی که قبولی میدن ممکن تلخی واقعیت و نشون بده. تهران، مشهد، تبریز و... کلا از مراکز استان شاید درکش براتون مشکل باشه اما یه شهرستانی درصد موفقیت خیلی کمتری نسبت به بقیه داره تجربه شخصی من اینو ثابت می کنه مثلا من حتی یه نمونه از کتاب های المپیاد نداشتم که ببینم چه جوری چند صفحه س فهرستش چیه من برای انتخاب بین لنین و استرایر کل مطالب این سایت و سایت های دیگه رو خوندم ولی چه فایده دریغ از یه صفحه که بخونم ببینم کدوم بهتره یا مثلا مثلا من مباحث ترمودینامیک و سرعت واکنش و کلا از سایت های اینترنتی یاد گرفتم خیلی سخت بود اما نزدیک بود گریم بگیره وقتی دیدم تو دوره استانی استاد تو ده دیقه خیلی بهتر توضیح داد چیزیو گه من تو یه هفته یاد گرفتم یه دانش آموز تهرانی تو ده دیقه یا مثلا تو دوره وقتی یکی از بچه گفت مدرسه میری گفتم نه دو هفتس نمیرم خندید گفت همین من الان یه سال که فقط بعضی درسارو میرم نمی خوام بهانه بگیرم اما واقا یه یه دو دو تا چهار تا لازمه که بدونین المپیاد ورای سعی و تلاش ادمه.
فقط می تونم المپیاد زیبا ترین اشتباه زندگیم بود.
کتابای المپیاد رو میشه تو یکی دو ساعت پیدا کرد که چی ان انتخاب و سفارش داد
---------------------------------------------------------
هیچ دلیلی برای پذیرش شکست قابل قبول نیست

یه دیلاوگ توی (black glover) از کاپیتان یامی هست که خیلی میگه : از حدتون فراتر برید
المپیاد فراتر رفتن از حدته
کاملا مطلعم مدالای المپ بیشتر واس تهرانه حتی جدول مدال اورا رو از نت در اوردم خوندم. میدونم محدودیت یه شهرستانی چقدره ولی بازم دلیل قابل قبولی نیست

المپیاد یه قماره که شانس موفقیت توش 1درصد هم نیست
مهمتر از برد باخت اینه که میتونی قمار کنی یا نه؟

Dominant

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان استعداد های درخشان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
ببینیم خدا چی می خواد
کتابای المپیاد رو میشه تو یکی دو ساعت پیدا کرد که چی ان انتخاب و سفارش داد
---------------------------------------------------------
هیچ دلیلی برای پذیرش شکست قابل قبول نیست

یه دیلاوگ توی (black glover) از کاپیتان یامی هست که خیلی میگه : از حدتون فراتر برید
المپیاد فراتر رفتن از حدته
کاملا مطلعم مدالای المپ بیشتر واس تهرانه حتی جدول مدال اورا رو از نت در اوردم خوندم. میدونم محدودیت یه شهرستانی چقدره ولی بازم دلیل قابل قبولی نیست

المپیاد یه قماره که شانس موفقیت توش 1درصد هم نیست
مهمتر از برد باخت اینه که میتونی قمار کنی یا نه؟
من می دونم چه طوری میشه اونا رو خرید من می گم من من صرفا اطلاعی از کیفتشون نداشتم اینکه کدومشون برام مناسبن یادم همین جا خیلی بهم گفتن قبل خرید برو تو کتاب خونه اول هرکدومو بخون ببین کدومشون خوبه دریغ از اینکه کتاب خونه ما اصلا کتاب المپیادی نداره.
من خودم گفتم که نمی خوام بهانه بگیرم دلیل موفق نبودن منم صرفا دیر شروع کردن بوده ( در واقع برخلاف شهر های دیگه از قبل بچه ها تو جوش قرار می گیرن به ما حدود دو هفته قبل از مرحله یک اطلاع رسانی کردم)
خیلی از شهرستانی ها تونستن المپیادی بشن...ببینید من دقیق نفهمیدم مشکلتون چی بوده...کتاب بوده یا کلاس های المپیاد که نداشتین؟؟
تو این دوره چند درصدشون مال شهرستان بود در ضمن مشکل من نه کلاس بود نه کتاب مشکل من دیر فهمیدن بود یادم آقای پرهام رادمندی (اگه درس بگم) گفت من نهم بودم که معلمم بهم پیشنهاد المپیاد داد.
بازم میگم من نمیگم علت موفق نبودنم شهرستانی بودنمه من گفتم احتمال اینکه یه فرد از مرکز استان قبول بشه به مراتب بیشتر از یه بچه شهرستانیه.
شمام هنوز المپیاد و لمسش نکردین وقتی تجربه کسب کردین (حالا از خودتون یا از اطرافیانتون) اون وقت می فهمین من چی میگم.
البته از صمیم دل ارزو میکنم موفق بشین.
فقط از مسیر المپیاد نهایت لذت ببرین.

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
حرفاتون عین حرفای يسأل پیش منه.
من وقتی خودم و با ی دانش آموز تو فرزانگانای تهران مقایسه میکنم جدا گریم میگیره.
نمیدونید ما چقدر زحمت کشیدیم تا فهموندیم ب بقیه این عبارت'المپیاد ینی همه درسا عالی يدرس فوق عالی' از بیخ غلطه. نمیدونید چقدر تایممون سر حواشی رفت. چقدر انگیزمون سر تحقیرهای دبیرا نابود شد.
آنقدری این فشارها سنگین بود ک از 15 نفر المپیاد زیستی ک حداقل 7 نفرشون پتانسیل مدال داشتن الان فقط من موندم. ک منم احتمالا ادامه ندم.
اینکه بیرون بشینی بگی لنگش کن خیلی آسونه. ولی اینکه تو گود باشی یچیز دیگست.
خلاصه بگم این شعارهای اراده همه چیزه و اینا رو رها کنید و ببینید اگه واقعا شهرتون پتانسیل المپیاد نداره رها کنید. نهایت اگ خیلی علاقه دارید تایمای حالیتون مطلب مورد علاقتونو بخونید

آرش.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
شهریار
سال فارغ التحصیلی
1389
تلگرام
Dominant

ایشون به نظرم درست میگه
اگه راهنمایی باشه که بهت بگه که کدوم منبع رو بگیر و از کدوم قسمتاش استفاده کن کار خیلی سریعتر پیش میره

نمونه ش خود من که برای منابع المپیاد زیست ابجی کوچیکمون نزدیک به یک هفته صبح تا شب واو به واو نظرات بچه های سمپادیا و ایریسک و چند تا انجمن دیگه رو خوندم تا تفاوت و تشابه منابع رو فهمیدم.....
الان خود خواهرم که المپیاد میخونه اندازه ی من از منابع سررشته نداره اما به چه قیمتی؟...به قیمت یک هفته وقت گذاشتنی که اگه مشاور یا راهنمای مدال داری بود شاید توضیح تمام کتابا نیم ساعت طول نمیکشید

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
دریغ از اینکه کتاب خونه ما اصلا کتاب المپیادی نداره.
این رو موافقم
کتابخونه ها از نظر منابع فقیرند
کتابخونه ما هالیدی (مبانی فیزیک) ویرایش ششم رو داره درخالی که ویرایش دهمش هست
توماس(حساب انتگرال دیفرانسیل و...) هم من چاپ 95 خریدم اومدم خونه دیدم ویرایش هفتمه در حالی که ویرایش سیزدهمش هست
و اینکه تو شهر من هیچ کتاب نجومی ای بجز نجوم به زبان ساده وچجود نداره

البته مدرسه ما تا جایی که هست کمکمون میکنه با اینکه شهرستانه و مشکلات هست
ثبت نام کردنی مرحله مرحله بود (مث همه مدارس فک کنم) مرحله دومش معرفی و ثبتنام اولیه المپ بود

بالا