• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اینجا کسی هست که به ایرانی بودنش افتخار کنه؟؟

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری
پاسخ : اینجا کسی هست که به ایرانی بودنش افتخار کنه؟؟

فکر میکنم منظور از افتخار کردن به ایرانی بودن اینکه اران به دنیا اومده باشیم. نیست. ینی هیچکس به محل تولدش رو به رخ دیگری نمیکشه. میتونه منظور از افتخار کردن این باشه که کشورت اونقدر خوب باشه که اسمش رو بتونی بگی و بتونی بگی ایرانی هستی.
اگر الان به یه تکنولوژی، یا دانش یا موفقیتی کل جامعه دست پیدا کنن مثلا هر عضو جامعه می‌تونه به عنوان کسی که توش نقش داشته(اگر داشته) خودش رو سهیم بدونه توی اون موفقیت.
حالا این خوب بودن میشه اخلاقی باشه میشه علمی و اینا باشه. و خب ربطی نداره بگیم طرف نقش داشته تو موفقیت عه یا نه. مثلن وقتی از مدرسه شما یکی مدال فلان جهانی میاره، شما هیچ وقت تو مدال طرف نقش نداشتی، پس چطور برای تعریف مدرست میگی اره فلان تا مدال داشتیم و اینا! پس فقط به این ربط داره که اون فرد رو متعلق به خودت یا گروه خودت بدونی. مثلن کار خوب یک ایرانی باعث افتخار همه ایرانی هاس. حتی اون فرد این افتخار کردن بهش رو دوس داره.

[MEHRAD]

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرز
شهر
تهران

به نقل از dinosaur :
واقعن برام سواله که یه آدم به چیه ملیتش میتونه افتخار کنه، منظورم اینه که اگرم ایران خوب و عالیه ما درستش نکردیم که، میدونین چی میگم؟ مثه این که آدم به هوشش افتخار کنه دست خودمون نبوده که باهوش یا خنگ بدنیا اومدیم یا پولدار یا فقیر.
یا شاید من چیزیو اشتباه متوجه شدم؟
شما که برات این قدر مهمه می تونی یه کاری واسه کشورت کنه که بعدا سرت رو با افتخار بالا بگیری، ایرانی بودن رو هر کس یه جور معنی می کنه و معنی من آداب و فرهنگ و رسومیه که رو به نابودیه!

زﮩرا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
کِرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از dinosaur :
واقعن برام سواله که یه آدم به چیه ملیتش میتونه افتخار کنه، منظورم اینه که اگرم ایران خوب و عالیه ما درستش نکردیم که، میدونین چی میگم؟ مثه این که آدم به هوشش افتخار کنه دست خودمون نبوده که باهوش یا خنگ بدنیا اومدیم یا پولدار یا فقیر.
یا شاید من چیزیو اشتباه متوجه شدم؟

حتی اگه اینطوری باشه که شما میگید ، حداقل میتونید خوشحال باشید برای یه سری امتیازایی که بهتون تعلق گرفته.مثلا الان کسی که توی شیلی زندگی میکنه با اونی که توی کانادا زندگی میکنه

قطعا دست خودشون نبوده ولی اونی که توی کاناداست از شرایطش راضیه و بنظر من افتخار کردن یعنی همین.

درباره سوال تاپیک هم نمیدونم.من هنوز معلوم نیست اصلا با خودم چندچندم.

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

یعنی الان همه شما از شرایط راضی این؟ :D
عججب! حالا شاید بیاین دانشگاه و بعدش بخواین کار کنین و وقتی وضعیت اقتصادی و فرهنگی و ... رو دیدین نظرتون عوض بشه.

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی

به نقل از Agent 47 :
یعنی الان همه شما از شرایط راضی این؟ :D
عججب! حالا شاید بیاین دانشگاه و بعدش بخواین کار کنین و وقتی وضعیت اقتصادی و فرهنگی و ... رو دیدین نظرتون عوض بشه.
ببينيد اگه مشكلي وجود داره خب ما بايد حلش كنيم.
توپو ب دولت پاس ندين ب نظرم كاري كه 70-80 ميليون ادم ميتونن بكنن خيلي بيشتره. 8->
در ضمن تو همين شرايطم من خودم كلي ادم ميشناسم ك موفق شدن و مسلم بدون پارتي.
ب نظرم شرايطيك برخي ادما(سو برداشت نشه) واسه كار كردن در نظر ميگيرن خيليعجيبه.خيلي وقتا هم كار هس كار كن نيس

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از @نگار :
ببينيد اگه مشكلي وجود داره خب ما بايد حلش كنيم.
توپو ب دولت پاس ندين ب نظرم كاري كه 70-80 ميليون ادم ميتونن بكنن خيلي بيشتره. 8->
در ضمن تو همين شرايطم من خودم كلي ادم ميشناسم ك موفق شدن و مسلم بدون پارتي.
ب نظرم شرايطيك برخي ادما(سو برداشت نشه) واسه كار كردن در نظر ميگيرن خيليعجيبه.خيلي وقتا هم كار هس كار كن نيس

1- من کجای پستم توپو به دولت پاس دادم؟ :D
2- وضعیت بده. این که یه نفر موفق بشه ( حالا بستگی داره تعریف موفقیت چی باشه! مثلا من آپارات، سد سازی، پل سازی، خونه سازی، ایرن خودرو, موتور جست و جوی گر گر و دیجی کالا رو موفقیت نمیدونم) دلیل نمیشه که وضعیت بد نباشه.
مثلا فرض کن قراره 100 نفر موفق بشن. تو یه جامعه هزار نفری. حالا تو جامعه ما 10 نفر موفق میشن شما میای میگی نه مثال نقض! در حالی که حرف من رو رد نکردین. مثال نقض اینه که بیاین بگین تورم کمه وضعیت اقتصادی خوبه، شرایط پایداره، منطقه امنه, امکان جنگ کمه و و و
3- من خودم الان دارم کار می کنم. اگه کار کامپیوتری پیدا نمی کردم حتی میخواستم فروشندگی و اینا هم بکنم ولی باز دلیل نمیشه که راضی باشم! از چی راضی باشم آخه لامصب؟ از این که کپی رایت رعایت نمیشه تو این مملکت و من کامپیوتری نمیتونم یه محصول بفروشم؟ از این که تجریم هستیم و محصولم رو فقط به بازار داخلی خودم که اقتصاد داغون داره و کپی رایت هم رعایت نمیشه میتونم بفروشم؟ از چی راضی باشم؟

mah banoo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397

نگار عزیزم دلت خوشه
کار از کار گذشته خیلی از آدما هم نمیخوان تغییر کنن که میگی 70 میلیون

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی

به نقل از mah banoo :
نگار عزیزم دلت خوشه
کار از کار گذشته خیلی از آدما هم نمیخوان تغییر کنن که میگی 70 میلیون
بعضي وختا واسه دل خوش خودتم ك شده بعد نيس. شايد نشه ولي اگه بشه خيلي خوب ميشه .من سعي ميكنم مثبت نگاش كنم .(شايد بعضي وختا بد نباشه واقعيتارو ي كوچولو از ي ديد ديگه نگاه كني.)

tannaz77

بهار
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
فسا
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علوم پزشکی فسا
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از @نگار :
بعضي وختا واسه دل خوش خودتم ك شده بعد نيس. شايد نشه ولي اگه بشه خيلي خوب ميشه .من سعي ميكنم مثبت نگاش كنم .(شايد بعضي وختا بد نباشه واقعيتارو ي كوچولو از ي ديد ديگه نگاه كني.)
ببین به نظر من بعضی اوقات وقتی یه جور دیگه نگاه به قضیه می کنی داری خودتو گول می زنی!

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی

به نقل از tannaz77 :
ببین به نظر من بعضی اوقات وقتی یه جور دیگه نگاه به قضیه می کنی داری خودتو گول می زنی!
لااقل من اين جوري راحت ترم. :|

mah banoo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397

به نظرم ایران یه موجود بدبخته که گیر یه سری احمق افتاده
به خاطر همین اصلا افتخار نمیکنم که ایرانیم

نيـــــاىْ

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

دوستان، ایرانی بودن یا نبودن یه چیزیه که شما باهاش به دنیا میاین. مثل دختر بودن، مثل فروردینی بودن ، مثل عضو یک خانواده ی پولدار و باسواد بودن یا هرچیز دیگه. افتخار کردن به چیزی که شما داخلش هیچ نقشی نداشتین و کار خاصی انجام ندادین احمقانست.

بله ایران گیر نالایقان افتاده. هرچند من اینو قبول ندارم ( لااقل نه در این مقطع زمانی ) اما اگه شما بتونین شرایطُ تغییر بدین اون موقعست که ادعای شما منطقیه اگه به این ملیت افتخار بکنین یا نه .

اما چیزی که وجود داره اینه که ایران جزعِ یکی از کشورایی هست که پتانسیل بالای نوستالژی داره. به عنوان کسی که زندگی خارج از ایران رو در بزرگ ترین جامعه ی ایرانی خارج از کشور تجربه کرده این "هوم سیک " بودنُ توی جوامع ایرانی خیلی بیشتر از بقیه ی مهاجرین دیدم. که حالا دلایل مختلفی داره و همین "نوستالژیک" بودن چیزیه که باعث ایجاد این حس افتخار ، عشق و این جور چیزا میشه.

اما آخر، افتخار کردن به خاطر چیزیه که شما به دست میارین، و نه چیزی که به شما داده شده. همون جور که تاسف خوردن بابت چیزیه که شما از دستش میدین.

mohammadamin14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
میخاییم شرکت کنیم هنوز
دانشگاه
علوم پزشکی تهران ان شاالله
رشته دانشگاه
پزشکیی ان شاالله

من هم به ایرانی بودنم افتخار میکنم و هم بخاطر آذری بودن . درسته که مملکت ما مشکلات زیادی داره علی الخصوص مشکلات فرهنگی اما من ایران رو میپرستم :)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1398

منم به ایرانی بودنم افتخار میکنم و از اینکه یک ایرانی به دنیا اومدم خوش حالم و سعی میکنم برای میهن عزیزم افتخار کسب کنم

ای وطن ای مادر تاریخ ساز

ای مرا به خاک تو نیاز

کویر تو بهشت جان من

عشق جاویدان من ایران من

فاطمه حیدری

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه دو کرمان
شهر
کرمان

همه ایرانی ها باید به ایرانی بودنشون افتخار کنن شما تا به حال درباره گذشته پر شکوه کشورتون خوندید اگه همه ایرانی ها به کشورشون افتخار میکردند و تو کشورشون میموندد فک میکردن الان اوضاع ایران اینجوری بود پس به کشورمون افتخار کنیم و اونو آباد کنیم

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

حقیقت‌ش تاپیک موضوع مفیدی نداشت و خیلی هم بحث برانگیز نبود و هرکس فقط می‌اومد نظرش رو می‌گفت و می‌رفت.
قفل. :د

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

اینجا کسی هست به ایرانی بودنش افتخار کنه؟
[موقت جهت بالا آمدن تاپیک]

иιℓσσ

Niloo
نام مرکز سمپاد
farzanegan amin1
شهر
esfahan
سال فارغ التحصیلی
1397

خب منم خوشم میاد ازینکه ایرانیم ولی خب ک چی:/

KURT

KC
نام مرکز سمپاد
Hell i
شهر
Tehran

دقیقا به چی ایرانی بودن تون افتخار می کنید؟
اینکه هموطنامون می ریزن تو پیج اینستاگرام بعضا انگلیسی زبان های معروف و اونجا رو سرشار از فحش های جنسی به زبان فارسی می کنن؟
یا دولت مردان کشورمون که یک‌یک کثافت می ریزه ازشون؟
یا به همراهان بزرگان مثل آقای طوسی که دست به کارهای پرافتخاری می زنن؟
یا به دانشگاه های کشورمون که استادانش با معیارهای چفیه ی زیباتر و ریش های بلندتر ترفیع می گیرند و نمره می دن؟
شما هر جای دنیا که برید باید یه روپوش بندازید رو اصلیت تون تا سعی کنید شرم گین نشید از اینکه انسان های دیگه بفهمن شما ایرانی هستید. همین.
به نقل از ♥niloo♥ :
خب منم خوشم میاد ازینکه ایرانیم ولی خب ک چی:/

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام

از اونجایی که خستم و حوصله ندارم برای کشورم حرکتی بزنم و از اونجایی که هر فرد یه بار حق زندگی داره ترجیح می دادم توی کشور پیشرفته به دنیا بیام که بیست سال از عمرم که اتفاقا جزء بهترین سالای زندگی هر فردی می تونه به حساب بیاد تو این کشور به اف نره، در نتیجه به کشورم افتخار نمی کنم. :-"

بالا