• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اینجا کسی هست که به ایرانی بودنش افتخار کنه؟؟

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
پاسخ : اینجا کسی هست که به ایرانی بودنش افتخار کنه؟؟

به نقل از Bahar_R :
مثلا چه منافعی ؟؟ اصلا فلسطین و افغانستان چی دارن که بخوان به ما بدن ؟؟ دوتا کشور جنگ زده چی دارن که ما بهشون امتیاز بدیم اونا هم امتیاز به ما بدن ؟؟؟
فلسطین میدونی چه کشوریه ؟ همونایی که موقع جنگ عراق گفتن ما عربیم و طرف عربا یعنی عراق رو گرفتن [nb]http://warhistory.blogfa.com/post/583/%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%D9%8A-%D9%85%D9%88%D8%B6%D8%B9-%D8%B3%D8%A7%D9%81-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%D8%A7%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82 [/nb]. همونایی هستن که شیعه رو کافر میدونن چند وقت پیش هم ایران براشون یه سری خون فرستاده بود یه تعدادی از مردمش گفتن ما خون شیعه تزریق نمی کنیم چون کافر نجسه خونش هم حرومه :| :| حالا هم همون برادرای عربشون بیان میلیارد میلیارد کمک کنن و بهشون سلاح بدن و براشون کمک بفرستن !! چطور زمان جنگ عرب بودن ؟؟ حالا هم همون عربا کمکشون کنن !!! :| کشور ما خیلی کم مشکل داره که این همه پول صرف اونا کنیم ؟؟ در عوض هم نهایت قدرنشناسی رو تحویلمون بدن ؟
مثلا اگه آمریکا می خواست با ایران بجنگه فلسطین و افغانستان می خواستن از ما دفاع کنن ؟ :)) یا بورکینافاسو مثلا ؟ :))
ترکیه نترسید اردوغان ترسید مردم بندازنش بیرون :)
نخواسته حمله رو در رو کنه . آمریکا الان توی عراق و افغانستان نظامی داره . اگر دقت کرده باشی دور ما کاملا سلطه داره . یه سپر موشکی هم همین چندوقت پیش توی ترکیه نصب کردن که میتونه سیستم موشکی ایرانو کاملا خنثی کنه . پس میتونه . ضمن اینکه اسرائیل هم خیلی به ما نزدیکه . براشون هزینه سنگین داره ولی اصلا کار نشدنی نیست . مسلما سعی می کنن این هزینه رو متحمل نشن و از راه دیپلماتیک اول مسئله رو حل کنن .

هر کاری اونا کردن ما هم باید بکنیم؟!
مگه ما کمکشون میکنیم که کاری کنن واسمون؟ انسانیته اینه یعنی؟!

نخواستن نه نتونستن...

به نقل از كيان :
من به اين نتيجه رسيدم كه متقاعد كردن شما دوستان واقعا انرژي الكي گذاشتن
آرزو ميكنم موفق باشين
ولي من از همين الان ميگم تا ١٥ ٢٠ سال ديگه همين حرفاي منو ميزنين
و مطمئن باشين اگر خودتون نزنين فرزندانتون اين حرفها رو ميزنن
اين افكار تاريخ مصرفش رو به پايان
الان بايد به فكر صلح جهاني بود
نه اينكه بمب اتم برا دفاع بسازيم
بعد من موندم ما بمب اتم بسازيم و براي دفاع از خودمون استفاده كنيم،مردم بيگناه رو نميكشيم؟؟؟
اينقدر سره جنگ با بقيه كشورها نداشته باشين
من غربزاده ميستم،من زمين زاده ام
نه قراره مثله هيتلر يهوديان رو بسوزونم نه قرار مثله عمر فرهنگ ايرانيان رو خراب كنم
من طرفداره همه ي انسانها هستم
من ميگم نبايد سرباز بفرستيم سوريه آدم كشي
من ميگم نبايد پول بفرستيم غزه ملته خودمون گشنه بمونن
شما ميگين امريكا به مرد دنيا ظلم ميكنه
خب ما از اونا بدتريم
ما به مردمه خودمون بيشتر ظلم ميكنيم
ما مبايد بيايم تو تلويزيون و بگيم دولت روستاهارو برق كشي كرده
خب وظيفش بوده
خاك به سره دولتي كه اينكارو نكنه
ما نبايد سه ميليارد دلار پول خون اين ملت رو هاپولي كنيم
ما نبايد در عرض دوسال قيمت هارو براي مردم ٢ برابر كنيم
ما نبايد پليس بفرستيم كه بي حجابا رو بگيره
واقعا اون پليسي كه ادعاي اسلام داره بايد بجاي اينكه بره سراغه اين زنان بگه يقتو ببند بهتره چشماي خودشو ببنده
ما نبايد براي مردم تعيين تكليف كنيم
نبايد ارز مرحع رو ببريم بالا بدهي رو صاف كنيم
واي دوستان من از سره علاقم بهتون ميگم
افكارتونو عوض كنين تا در آينده ازاينكه ببينين فرزندانتون عقايد متفاوتي دارن رنج نبرين
خواهش ميكنم چشماتونو باز كنين
روحاني ميگه:خوبه سانتريفيوژ بچرخه اما بهتره چرخ زندگي مردم اول بچرخه
ما مردممونو از گشنگي و بدبختي بكشيم تا انرژي اتمي بگيريم؟؟؟
دوستان انرژي اتمي تو دنيا داره از رده خارج ميشه براي توليد زباله هاي خطرناك
من چرا بايد موبايلي كه با دلار ٣٥٠٠ قيمتش تو كشور ميشه ٣٥٠ تومن رو بخرم ٢ ميليونو صد؟؟؟
براي بدبختيمونو
براي اينكه بنز يه نمايندگي نداره تو كشور تا ما بجاي سايپا مطمئن بريم از اون بخريم
ما اينقدر بيچاره ايم كه ماشيني كه با دلار ٣٥٠٠ ميشه ٧٠ ميليون رو بايد بخريم ٤٠٠ ميليون
ما تو ايران هيچ برنامه اي نميتونيم داشته باشيم براي آينده
تصور كنين يك فرد كه روزي ١٢ ساعت داره كار ميكنه تا پول جمع كنه كه يه آپارتمان ١٠٠ ميليوني بخره،بعد تو يه شب آپارتمان بشه ٤٠٠ تومن
چه حسي داره؟؟؟
از اينكه ببينيم هر روز پولمون بي ارزش تر ميشه
حالا شما همه ي اين مشكلات رو نبين بعد بچسبين افتخار كنين كه انرژي اتمي بعد ٣٠ سال هنوز يه نيروگاه نداره
بعد سي سال يه زلزله مسخره مياد ساختمونش ترك ميخوره
بعد تو ژاپن زلزله مياد١٠ ريشتر بعدشم سونامي

موفق باشين

همین که تو او امثال تو همچین تفکری دارن واسمون کافیه اینکه هم عقیده باهات نیستم افتخار میکنم , اینکه تفکرم چندین سال پیش باشه افتخار میکنم ( اگر تو اینو میگی اصلا ما مشکلی نداریم که چی میگی ) , اتفاقا این تویی که داری اشتباه فکر میکنی حتی اگر بعضی حرفات درست باشه طرز تفکرت اشتباهه , حرفی که درست نیست متقاعد کننده هم نیست , اینقدر هم نمیتونی با اطمینان بگی 15 سال دیگه عقیده من چیه , از کجا معلوم تو نشی مثل ما :)) بچه های ما هم هر جور دلشون بخواد میتونن فکر کنن , آزادن و به شما ربطی نداره ...
این ما نیستیم که چشممونو باید باز کنیم , دقیقا تویی که میگی باز کنید و خودت خیلی چیزا رو هر جور میخوای میبینی !
بعد پایگاه نظامی آمریکا اونقدر بزرگ هست که اگه یه روزی اون ها حمله کردند و ما خواستیم دفاع کنیم به افراد غیر نظامی شون صدمه نرسه ...
بعدشم بمب رو ما الان برای دفاع جنگ نداریم برای دفاع در مقابل در مقابل تهدید داریم!
بعدشم با کسای صلح کنیم که به افغانستان , پاکستان , فلسطین , هیروشیما و ... حمله کردن ؟! میگی صلح ولی اونا با بقیه صلح دارن؟
ما کسی رو نمیفرستیم کسی رو بکشن , میفرستیم دفاع کنن , دفاع با قتل فرق میکنه اینو دیگه یکم منطق داشته باشی میفهمی !

در مورد برق کشی , نمیگن کار شاخی کرده که برقکشی کرده یا هر کاری مشابه این , اینا اطلاع رسانی و تشکره , تشکر رو هم که حتما میدونی چیه؟ بعدشم اگر وظیفه بوده چرا دولت های قبلی انجام نداده بودن ؟ :))

داری حرفای خنده داری میزنی , حرف از افتخار به 2000 سال پیش میزنی ولی فقط فکر میکنی حکومت اون زمان آنچنانی بوده , نه مردمشون هم درست حسابی بودن ! اونا هم با حکومت راه میومدن , واسه کشورشون فداکاری میکردن , نه مثل الان که سایه کشور رو با تیر میزنن !
بله 2000 سال پیش افتخار داره چون مردم هم پشت حکومت رو خالی نمیکردن ...

79f4ed4ced23b29fc88004dd6bd6a2b5_425.jpeg

بعدش میگید افتخار نداریم الان داریم این همه پیشرفت میکنیم پیش بینی شده تا سال 2018 به رتبه 4 صعود میکنیم ! یعنی بالاتر از کره جنوبی و شمالی و انگلیس و آلمان ... /m\
بر اساس پیش بینی پایگاه علمی «سایمگو»(SCIMAGO) ایران با ادامه روند رشد فزاینده تولیدات علمی خود تا سال 2018 با 15 رتبه صعود در جایگاه چهارم تولید علم جهان قرار خواهد گرفت.
اینم منبعش !

اطلاع رسانی علوم و فناوری هم رتبه ها رو اعلام کرده :D

شما برو یه سری رتبه ها و پیش بینی ها رو بخون بعد بیا حرف بزن :D

در ضمن اینکه بچه من چی فکر میکنه به خودم مربوطه و مطئنم که میتونه درست فکر کنه :))

به نقل از كيان :
هم من خوب ميدونم هم شما خوب ميدوني كه اگه گذاشته بودن ، ايران تا الان بمبو انداخته بود رو اسراييل و كلي آدم بي گناه ميكشد
بعدشم دولت احمدي نژاد كه ميگفت تحريما كاغذ پاره اي بيش نيست
تحريم كه باعث پيشرفت ميشد
حالا چي شد همه چي افتاد سره تحريم؟؟؟
چه زود حرفاتون يادتون ميره
يه حرف بزنين پاش واستين
خوده خليفه هاي بعد از پيامبر زدن حمله كردن به ايران همه رو مجبور به اسلام كردن
اين ظلم نبوده؟؟؟
نگين مردم خودشون خواستن كه خنده داره
درصورتي كه ١٠٠٠ ساله قبله كوروش اينكارو نميكرد
من فقط گفتم افكارتونو تغيير بدين كه بعد درآينده ي نزديك بهتون نگن متحجر
برا خودتون گفتم
:)) تو اینو میدونی ما همچین فکری نمیکنیم , ایران بمب رو میسازه صرفا واسه دفاع ... اصلا :-&
حرفی که ما نزدیم یادمون بره , اصلا عالی ای تو :))

اسلام حمله نکرد که تحمیل کنه , حمله کرد که اطلاع رسانی که , حرف خودت از هر چیزی خنده دار تره :))

به نقل از P.S :
آمریکا ظالمه... حق با شماست... اصلا اگه بخوایم راستشو بگیم همه ی کشورا به نوعی ظالمن! اما به عقیده ی من کشور ما از همه ظالم تره... می دونین چرا؟! برای این که همه ی کشورا به بقیه ی کشورا ظلم می کنن و می خوان کشور خودشون بهتر از همه باشه... پس تا می تونن از کشورای دیگه استفاده می کنن که کشور خودشون رو بهتر کنن... اینا ظالمن... اما ایران ظالم تره... چون ایران به جای این که بیاد به کشور خودش کمک کنه میره به فلسطین و سوریه کمک می کنه... مردمی توی ایران هستن که دارن گرسنگی می کشن... یه جای خواب درست حسابی ندارن بخوابن! شما اه می خواین در برابر ظبم ایستادگی کنین اول برین به این مردم کمک کنین بعد نغمه ی "مرگ بر آمریکا" سر بدید!

تو داری به ندازه اونا گشنگی میکشی؟ بد بختی میکشی؟ واقعا که ...

به نقل از Bahar_R :
دوست عزیز اسرائیل کجا بود ؟ سوریه جنگ داخلی داره یه سری البته گروه های القاعده هم واردش شدن ولی به اسرائیل کاری نداره .
من نمیدونم چرا ملت ما توهم توطئه ی اسرائیل و آمریکا گرفتن :D
منم نمیدونم چرا شما اینقدر از اسرائیل و آمریکا دفاع میکنی و به قول خودت توهم خوبی آمریکا رو گرفتی ؟! دشمنی اونا کاملا واضحه , چیزی نیست که بگی وجود نداره :)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97

بعد پایگاه نظامی آمریکا اونقدر بزرگ هست که اگه یه روزی اون ها حمله کردند و ما خواستیم دفاع کنیم به افراد غیر نظامی شون صدمه نرسه ...

به افراد غیر نظامیشون صدمه نرسه؟! شما اصلا می دونی آمریکا اگه بخواد حمله کنی چه جوری حمله می کنه؟! سرباز نمیفرسته... بمب اتم میزنه!

در مورد برق کشی , نمیگن کار شاخی کرده که برقکشی کرده یا هر کاری مشابه این , اینا اطلاع رسانی و تشکره , تشکر رو هم که حتما میدونی چیه؟ بعدشم اگر وظیفه بوده چرا دولت های قبلی انجام نداده بودن ؟

واسه این که دولتای قبلی بیخیال بودن وگرنه برق کشی وظیفه ی دولته!

بله 2000 سال پیش افتخار داره چون مردم هم پشت حکومت رو خالی نمیکردن ...

مردم باید به شرطی پشت کشورشون رو بگیرن که کشور داره کار درست رو انجام میده نه این که همینطوری کورکورانه بگی چون کشورمه پشتشو میگیرم!

بعدش میگید افتخار نداریم الان داریم این همه پیشرفت میکنیم پیش بینی شده تا سال 2018 به رتبه 4 صعود میکنیم ! یعنی بالاتر از کره جنوبی و شمالی و انگلیس و آلمان ...

من که خودم چندان به منابع ایران اعتماد ندارم ولی حتی اگه درستم باشه تولید علم چه فایده ای داره وقتی یه سری آدم دارن تو کشور گرسنگی میکشن!

اسلام حمله نکرد که تحمیل کنه , حمله کرد که اطلاع رسانی که , حرف خودت از هر چیزی خنده دار تره

ما که ندیدی کسی به خاطر اطلاع رسانی حمله کنه!

تو داری به ندازه اونا گشنگی میکشی؟ بد بختی میکشی؟ واقعا که ...

من اصلا این جمله ی شما رو دیدم از تعجب شاخ دراوردم... نه من به اندازه ی اونا گشنگی نمیکشم ولی هر روز دارم اونا رو تو خیابون میبینم... من تو خانواده ای بزرگ شدم که برعکس بعضیا نسبت به مردمش احساس مسئولیت می کنه واسه همین تا جایی که بتونیم به این افراد کمک می کنیم! به شما هم توصیه می کنم به جای این که اینقدر دم از پیشرفت ایران بزنین و هی "آمریکا دشمنه، آمریکا دشمنه" بگید بیاید به فکر این مردمتون باشید! به جای این که پشت حکومت باشید پشت ملتتون باشید!

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از F@|-|!mEh :
هر کاری اونا کردن ما هم باید بکنیم؟!
مگه ما کمکشون میکنیم که کاری کنن واسمون؟ انسانیته اینه یعنی؟!

نخواستن نه نتونستن...
وقتی مملکت من بهش به ناحق حمله شد اونا طرف دشمنو گرفتن !!! متوجهی؟ طرف همونی که اون همه جوون مملکتو بدون هیچ توجیه منطقی کشت ! همونی که شهرامونو به خاک و خون کشید . همونی که 8 سال مردم من و تو رو زجر داد . فلسطینیا همونایی هستن که طرف دشمن من و تو رو گرفتن ! الان داری می گی پولامونو میلیارد میلیارد صرف همچین آدمایی کنیم ؟؟ خیلی زور داره والا! برن از همون برادرای عربشون و ناسیونال عرب که ادعاشو داشتن پول بگیرن .
شما تشریف ببر یه نگاه به نخلستان و شهرای خوزستان بنداز که خیلیاش هنوز داغون و خرابه . هروقت ما اونارو کامل درست کردیم و دیگه مشکل تو کشورمون نداشتیم و مردم تو فقر دست و پا نمی زدن بعد میتونیم فکر کمک به فلسطینیا رو بکنیم .
مگه ما خیریه منطقه ایم که هرچی بدبخت بیچارس باید کشورشو درست کنیم ؟؟
بحثو عوض نکن گفتی رابطه با فلسطین و افغانستان منفعت داره . کو منفعتش ؟؟؟؟
به نقل از F@|-|!mEh :
منم نمیدونم چرا شما اینقدر از اسرائیل و آمریکا دفاع میکنی و به قول خودت توهم خوبی آمریکا رو گرفتی ؟! دشمنی اونا کاملا واضحه , چیزی نیست که بگی وجود نداره :)
حرف تو دهن من نذار من گفتم واسه منفعت خودمون نباید بیایم با همه دنیا قهر باشیم و بگیم ما نه با شما حرفی داریم نه هیچی . من نگفتم آمریکا خوبه آمریکا به فکر منافع خودشه ما هم باید به فکر خودمون باشیم !
قضیه شده قضیه دایی جان ناپلئون ! :)) هرجا هر خبری هست کار کار اسرائیله و آمریکا ! :))

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به افراد غیر نظامیشون صدمه نرسه؟! شما اصلا می دونی آمریکا اگه بخواد حمله کنی چه جوری حمله می کنه؟! سرباز نمیفرسته... بمب اتم میزنه!
حرفی رو که درست نفهمیدی جواب نده , گفتید از انرژی هسته ای واسه حمله استفاده میکنیم منم گفتم اگر هم درست باشه پایگاه آمریکا اونقدر بزرگ هستش که اگر بهشون حمله کنیم مردمشون صدمه نبینن ....

واسه این که دولتای قبلی بیخیال بودن وگرنه برق کشی وظیفه ی دولته!
بله وظیفه دولته منم قبول دارم , حرفم این بود شمایی که فقط از این دولت ایراد میگیرید قبلی ها هم همین بودن , و این که گفتم هدف از اینکه میگن فلان چیزو ساخت چی بود...

مردم باید به شرطی پشت کشورشون رو بگیرن که کشور داره کار درست رو انجام میده نه این که همینطوری کورکورانه بگی چون کشورمه پشتشو میگیرم!
ولی من عقیده ندارم هر کاری که میکنن اشتباهه , پس پشتشونو گرفتن درسته !

من که خودم چندان به منابع ایران اعتماد ندارم ولی حتی اگه درستم باشه تولید علم چه فایده ای داره وقتی یه سری آدم دارن تو کشور گرسنگی میکشن!

:)) منابع ایران :)) اصلا خط اول خبر رو هم خوندی؟!
همین که میگی به هیچ چی اعتماد نداری خودش کلی اشتباهه , همون برو صرفا به خبر های غربی اعتماد کن و حالشو ببر , نوش جانت :))
بر اساس پیش بینی پایگاه علمی «سایمگو»(SCIMAGO)...
بخونی بد نیست واقعا...

من اصلا این جمله ی شما رو دیدم از تعجب شاخ دراوردم... نه من به اندازه ی اونا گشنگی نمیکشم ولی هر روز دارم اونا رو تو خیابون میبینم... من تو خانواده ای بزرگ شدم که برعکس بعضیا نسبت به مردمش احساس مسئولیت می کنه واسه همین تا جایی که بتونیم به این افراد کمک می کنیم! به شما هم توصیه می کنم به جای این که اینقدر دم از پیشرفت ایران بزنین و هی "آمریکا دشمنه، آمریکا دشمنه" بگید بیاید به فکر این مردمتون باشید! به جای این که پشت حکومت باشید پشت ملتتون باشید!
این که آمریکا دشمن ماست شکی نیست ولی منم صرفا پشت حکومت نیستم , ولی فقط به خودمون هم نباید نگاه کرد ( شمایی که دم از زمین زادگی میزنید :)) )

وقتی مملکت من بهش به ناحق حمله شد اونا طرف دشمنو گرفتن !!! متوجهی؟ طرف همونی که اون همه جوون مملکتو بدون هیچ توجیه منطقی کشت ! همونی که شهرامونو به خاک و خون کشید . همونی که 8 سال مردم من و تو رو زجر داد . فلسطینیا همونایی هستن که طرف دشمن من و تو رو گرفتن ! الان داری می گی پولامونو میلیارد میلیارد صرف همچین آدمایی کنیم ؟؟ خیلی زور داره والا! برن از همون برادرای عربشون و ناسیونال عرب که ادعاشو داشتن پول بگیرن .
شما تشریف ببر یه نگاه به نخلستان و شهرای خوزستان بنداز که خیلیاش هنوز داغون و خرابه . هروقت ما اونارو کامل درست کردیم و دیگه مشکل تو کشورمون نداشتیم و مردم تو فقر دست و پا نمی زدن بعد میتونیم فکر کمک به فلسطینیا رو بکنیم .
مگه ما خیریه منطقه ایم که هرچی بدبخت بیچارس باید کشورشو درست کنیم ؟؟
بحثو عوض نکن گفتی رابطه با فلسطین و افغانستان منفعت داره . کو منفعتش ؟؟؟؟

:)) اگر اینجوریه شما چرا دارید طرف همین دشمنی که میگید این کارو کرد رو میگیرید؟!
بعدشم اونا این کارو کردم ولی قرار نیست چون اونا اشتباه کردن ما هم همون کارو کنیم , ما انسانیتم , وظیفه انسانیمون حکم میکنه به نیازمند تر از خودمون هم کمک کنیم ..
سیمین منفعت ش رو گفت , اگر این کشور ها رو بگیرن , تسخیر کردن ایران کمترین سختی ممکن رو براشون داره!

حرف تو دهن من نذار من گفتم واسه منفعت خودمون نباید بیایم با همه دنیا قهر باشیم و بگیم ما نه با شما حرفی داریم نه هیچی . من نگفتم آمریکا خوبه آمریکا به فکر منافع خودشه ما هم باید به فکر خودمون باشیم !
قضیه شده قضیه دایی جان ناپلئون ! :)) هرجا هر خبری هست کار کار اسرائیله و آمریکا ! :))

یعنی اونا بدن ما هم باید بد باشیم ؟ :))
قرار نیست چون اونا صرفا میگن منابعمون ما هم بگیم فقط منابعمون بقیه هم به درک !!! اینجوری ما هم با اونا هیچ فرقی نداریم ...

همه قضیه ها نه ولی خیلیا رو نگاه کنی سرچشمه اش از همونا نشات میگیره !!!

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از F@|-|!mEh :
:)) اگر اینجوریه شما چرا دارید طرف همین دشمنی که میگید این کارو کرد رو میگیرید؟!
بعدشم اونا این کارو کردم ولی قرار نیست چون اونا اشتباه کردن ما هم همون کارو کنیم , ما انسانیتم , وظیفه انسانیمون حکم میکنه به نیازمند تر از خودمون هم کمک کنیم ..
سیمین منفعت ش رو گفت , اگر این کشور ها رو بگیرن , تسخیر کردن ایران کمترین سختی ممکن رو براشون داره!
من نگفتم به کشورشون حمله کنیم ولی خیلی احمقانس که آدم بیاد به کسی که دشمنی کرده باهاش و رسما اعلام دشمنی کرده کمک کنیم . ما هیچ وظیفه ای در قبال کشور دشمن نداریم . یه ضرب المثلی هم هست که میگه چراغی که به خونه رواست به مسجد حرامه . ما هروقت مملکت خودمون هیچ مشکلی نداشت بعد به این حرفا می تونیم فکر کنیم . مثل اینه که یه آدمی که به نون شبش محتاجه بیاد بگه من یه همسایه دارم که اون فقیره من نون زن و بچمو بگیرم اونا گشنه بمونن که به اون فقیره کمک کرده باشم !
فلسطینیا وقتی دشمن داشت مردم منو می کشت با دشمنم همکاری کردن و طرف نا حق رو گرفتن . اونم زمانی که کشور من قبل از اینکه جنگ شروع بشه جناب عرفات تشریف آوردن و کلی ازش پذیرایی شد کلی هم کمک مالی گرفت و برگشت فلسطین چند هفته بعدش هم شد برادر صدام حسین :) حالا هم دشمن اونا تو کشورشونه ما هم نمیایم سنگ اونا رو به سینه بزنیم همونجور که اونا کردن .

جواب منو هم ندادی . منفعت دوستی با فلسطین و افغانستان چیه ؟؟ هیچ منفعتی نداره ما فقط داریم یه سری هزینه می کنیم که هیچ بازگشتی نداره و به این میگن حماقت .

اگر بگیرن فعلا که نه گرفتن و نه قراره بگیرن !

به نقل از F@|-|!mEh :
یعنی اونا بدن ما هم باید بد باشیم ؟ :))
قرار نیست چون اونا صرفا میگن منابعمون ما هم بگیم فقط منابعمون بقیه هم به درک !!! اینجوری ما هم با اونا هیچ فرقی نداریم ...

همه قضیه ها نه ولی خیلیا رو نگاه کنی سرچشمه اش از همونا نشات میگیره !!!
من گفتم مثل اونا باشیم ؟؟؟ من گفتم بد باشیم ؟ نخیر بد بودن خیلی فرقشه با اینکه با حماقت هرچی داریم از دست بدیم . کشور باید سیاست داشته باشه با همه مدارا کنه و در ضمن منافع خودشو هم تامین کنه .

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از Bahar_R :
من نگفتم به کشورشون حمله کنیم ولی خیلی احمقانس که آدم بیاد به کسی که دشمنی کرده باهاش و رسما اعلام دشمنی کرده کمک کنیم . ما هیچ وظیفه ای در قبال کشور دشمن نداریم . یه ضرب المثلی هم هست که میگه چراغی که به خونه رواست به مسجد حرامه . ما هروقت مملکت خودمون هیچ مشکلی نداشت بعد به این حرفا می تونیم فکر کنیم . مثل اینه که یه آدمی که به نون شبش محتاجه بیاد بگه من یه همسایه دارم که اون فقیره من نون زن و بچمو بگیرم اونا گشنه بمونن که به اون فقیره کمک کرده باشم !
فلسطینیا وقتی دشمن داشت مردم منو می کشت با دشمنم همکاری کردن و طرف نا حق رو گرفتن . اونم زمانی که کشور من قبل از اینکه جنگ شروع بشه جناب عرفات تشریف آوردن و کلی ازش پذیرایی شد کلی هم کمک مالی گرفت و برگشت فلسطین چند هفته بعدش هم شد برادر صدام حسین :) حالا هم دشمن اونا تو کشورشونه ما هم نمیایم سنگ اونا رو به سینه بزنیم همونجور که اونا کردن .

جواب منو هم ندادی . منفعت دوستی با فلسطین و افغانستان چیه ؟؟ هیچ منفعتی نداره ما فقط داریم یه سری هزینه می کنیم که هیچ بازگشتی نداره و به این میگن حماقت .

اگر بگیرن فعلا که نه گرفتن و نه قراره بگیرن !

جواب سوالتو دادم!
اگر بگیرن؟! فعلا که دارن میگیرنشون , حتما دید و خودتو زدی به اون راه , فلسطین رو نمیگیرن؟ افغانستان رو نمیگیرن ؟ و ... :|

به نقل از Bahar_R :
من گفتم مثل اونا باشیم ؟؟؟ من گفتم بد باشیم ؟ نخیر بد بودن خیلی فرقشه با اینکه با حماقت هرچی داریم از دست بدیم . کشور باید سیاست داشته باشه با همه مدارا کنه و در ضمن منافع خودشو هم تامین کنه .
اینکه میگی ما هم فکر منافع خودمون باشیم یعنی بد باشیم !
سیاست هم از کثیف ترین چیزهاست و خیلی شاخ نیست که سیاست آنچنانی داشته باشیم ! مدارا کردن زمانی خوبه که بدونیم نمیخوان سوء استفاده کنن
امروز مدارا میکنیم , پس فردا میان میگن حق نداریم این کارو کنیم ...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97

حرفی رو که درست نفهمیدی جواب نده , گفتید از انرژی هسته ای واسه حمله استفاده میکنیم منم گفتم اگر هم درست باشه پایگاه آمریکا اونقدر بزرگ هستش که اگر بهشون حمله کنیم مردمشون صدمه نبینن ....

من حرفتون رو درست متوجه نشده بودم و الانم درست متوجه نمیشم... ولی اگه اون طوری که متوجه شدم دارید میگید که ما گفتیم که از انرژی هستی واسه حمله استفاده می کنیم و شما گفتید اگه این کارو بکنیم مردم عادی صدمه نمی بینن. اگه منظورتون اینه که باید جوابتون رو بدم... اگه ما به آمریکا حمله کنیم شاید با کار ما مردم عادی آسیب نبینن... ولی اگه واقعا همچین کاری بکنیم فقط یه جنگ بین ایران آمریکا به وجود نمیاد... بلکه جنگ جهانی سوم به وجود میاد... و مطمئن باشید این جنگ مثل دو جنگ جهانی اول نیست... این جنگ سرباز نداره و همه با بمب اتم به هم حمله می کنن... حتی این جنگ ممکنه باعث نابود شدن نسل بشریت بشه! و شما با خودتون تصور کنید که همه ی اینا... فقط به خاطر این که ما صرفا می خواستیم دفاع کنیم!

منابع ایران اصلا خط اول خبر رو هم خوندی؟!
همین که میگی به هیچ چی اعتماد نداری خودش کلی اشتباهه , همون برو صرفا به خبر های غربی اعتماد کن و حالشو ببر , نوش جانت

اولا که منبع خبر اولیتون خراب بود و دومی هم خط اولش این نبود و به علاوه مال سال 89 بود!... من حالا پیشبینی سایمگو رو نمی دونم ولی تو سایتش که رفتم در حال حاضر رتبه ی 27 رو داره! این که من به هیچی اعتماد ندارم به خودم مربوطه و در واقع هیچ دلیلی نداره که فکر کنید من اشتباه می کنم نه صرفا خود شما!

این که آمریکا دشمن ماست شکی نیست ولی منم صرفا پشت حکومت نیستم , ولی فقط به خودمون هم نباید نگاه کرد ( شمایی که دم از زمین زادگی میزنید )

نه... مثل این که شما واقعا توهمه توطئه ی آمریکا گرفتید... و من دم از زمین زادگی نمی زنم فقط داشتم واقعیتی که همه هر روز دارن تو خیابونا می بینن ولی هیچکس به روی خودش نمیاره رو ذکر کنم.... ولی انگار شما چشماتو بستی اصلا به روی خودتم نمیاری و انگار اصلا هم قصد دیدن واقعیت رو نداری!

e.razi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

اهم اهم...
ببخشيدا..
راستش من كاري ندارم به آمريكا و غرب و اينجور چيزا...
نميگم هم كه ايران بهترين كشوره و همه كاراش درست...
حرف من اينه ما نميتونيم مليتمونو به آسوني عوض كنيم..
كوروش كبيرم كه به آسوني هخامنشي رو پايه ريزي نكرد...
پس به جاي اين بحثاي بيمورد،يه فكري به حال ملتو آيندش بكنيم.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از F@|-|!mEh :
جواب سوالتو دادم!
منم جوابی که دادی رو گفتم غلطه .
حرفات مثل اینه که آدم بیاد به یکی کمک و مهربونی کنه بعد در جواب محبتش طرف معذرت می خوام تف کنه تو صورت آدم بعد ما بگیم نـــــــــه اون کارش اشتباه بود بذار ما بازم بهش کمک کنیم !!! دقیقا کمک به فلسطین حکم همین کارو داره .
مگه فلسطینیا اشتباه نکردن از صدام پشتیابنی کردن ؟ هر اشتباهی یه تاوانی هم داره . تاوان اشتباه اونا هم اینه که دیگه ایران ازشون حمایت نکنه . نمیشه که آدم هر کاری خواست انجام بده هیچ تاوانی هم پس نده .
به نقل از F@|-|!mEh :
اگر بگیرن؟! فعلا که دارن میگیرنشون , حتما دید و خودتو زدی به اون راه , فلسطین رو نمیگیرن؟ افغانستان رو نمیگیرن ؟ و ... :|
اینکه میگی ما هم فکر منافع خودمون باشیم یعنی بد باشیم !
سیاست هم از کثیف ترین چیزهاست و خیلی شاخ نیست که سیاست آنچنانی داشته باشیم ! مدارا کردن زمانی خوبه که بدونیم نمیخوان سوء استفاده کنن
امروز مدارا میکنیم , پس فردا میان میگن حق نداریم این کارو کنیم ...
عزیز من چرا حرف بیخود میزنی ! ما داشتیم می گفتیم سوریه ! سیمین هم گفت سوریه نگفت فلسطین و افغانستانو می گیرن ! منم نگفتم فلسطین و افغانستان رو نگرفتن گفتم سوریه رو نگرفته کسی !!
هر وقت می خوای یه جوری نظرتو ثابت کنی سعی نکن از هر راهی که ممکنه اینکارو انجام بدی مثل حرف تو دهن بقیه گذاشتن !! :|
جدا ؟؟ پس به فکر منافع ملی بودن بد بودنه ؟ =)) اصلا این کشفیات شما دنیا رو زیر و رو کرده ها !!! :O پس ما طبق حرف شما مملکتمونو حراج می کنیم همه دنیا بیان بخورن و بریزن و بپاشن که یه وقت بد نباشیم و به فکر منافع خودمون نباشیم دیگران منافعشون مهم تره !! :)) نگفتم بیایم بقیه کشورا رو زیر سلطه بگیریم گفتم منافع کشورمونو حفظ کنیم .
مسلما وقتی یه آدم لاغر و کوچیک داره تو خیابون راه میره سعی نمی کنه با یه قلدری که 10 برابر خودش هیکل داره دعوا کنه دقیقا جریان ما و آمریکاست . آمریکا از نظر نفرات ارتش ، داشتن پایگاه نظامی توی کشورای مختلف ، فناوری در تسلیحات و متحدین قابل مقایسه نیست با ما . بخوایم با آمریکا وارد جنگ بشیم کشورمون به خاک سیاه می شینه و نابود میشه . پس عقل حکم می کنه با راه حل های دیپلماتیک از چنین اتفاقی جلوگیری کنیم که به این میگن مدارا .

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

من حرفتون رو درست متوجه نشده بودم و الانم درست متوجه نمیشم... ولی اگه اون طوری که متوجه شدم دارید میگید که ما گفتیم که از انرژی هستی واسه حمله استفاده می کنیم و شما گفتید اگه این کارو بکنیم مردم عادی صدمه نمی بینن. اگه منظورتون اینه که باید جوابتون رو بدم... اگه ما به آمریکا حمله کنیم شاید با کار ما مردم عادی آسیب نبینن... ولی اگه واقعا همچین کاری بکنیم فقط یه جنگ بین ایران آمریکا به وجود نمیاد... بلکه جنگ جهانی سوم به وجود میاد... و مطمئن باشید این جنگ مثل دو جنگ جهانی اول نیست... این جنگ سرباز نداره و همه با بمب اتم به هم حمله می کنن... حتی این جنگ ممکنه باعث نابود شدن نسل بشریت بشه! و شما با خودتون تصور کنید که همه ی اینا... فقط به خاطر این که ما صرفا می خواستیم دفاع کنیم!

ولی ما قرار نیست حمله کنیم , ما فقط دفاع میکنیم ...

اولا که منبع خبر اولیتون خراب بود و دومی هم خط اولش این نبود و به علاوه مال سال 89 بود!... من حالا پیشبینی سایمگو رو نمی دونم ولی تو سایتش که رفتم در حال حاضر رتبه ی 27 رو داره! این که من به هیچی اعتماد ندارم به خودم مربوطه و در واقع هیچ دلیلی نداره که فکر کنید من اشتباه می کنم نه صرفا خود شما!

هر دو تا لینکی که دادم باز میشه , حداقل واسه من که باز میشه !

نه... مثل این که شما واقعا توهمه توطئه ی آمریکا گرفتید... و من دم از زمین زادگی نمی زنم فقط داشتم واقعیتی که همه هر روز دارن تو خیابونا می بینن ولی هیچکس به روی خودش نمیاره رو ذکر کنم.... ولی انگار شما چشماتو بستی اصلا به روی خودتم نمیاری و انگار اصلا هم قصد دیدن واقعیت رو نداری!
:)) اگر این توهمه من دوست ندارم از توهم بیام بیرو , چون توهمی که واقعیته بیرون اومدن نداره ...

منم جوابی که دادی رو گفتم غلطه .
حرفات مثل اینه که آدم بیاد به یکی کمک و مهربونی کنه بعد در جواب محبتش طرف معذرت می خوام تف کنه تو صورت آدم بعد ما بگیم نـــــــــه اون کارش اشتباه بود بذار ما بازم بهش کمک کنیم !!! دقیقا کمک به فلسطین حکم همین کارو داره .
مگه فلسطینیا اشتباه نکردن از صدام پشتیابنی کردن ؟ هر اشتباهی یه تاوانی هم داره . تاوان اشتباه اونا هم اینه که دیگه ایران ازشون حمایت نکنه . نمیشه که آدم هر کاری خواست انجام بده هیچ تاوانی هم پس نده .
عقیده ما از پایه با هم فرق داره , چون من میگم درسته که همچین چیزی هست ولی دقیقا ما باید همینکارو کنیم , اینکه من به همسایه م کمک کردم اون تف انداخت تو صورتم چیزی از من کم نکرد , حداقل آرامش اینو دارم که اگر پس فردا جلومو گرفتن گفتن دیدی و کمک نکردی بگم چرا کمک کردم !

عزیز من چرا حرف بیخود میزنی ! ما داشتیم می گفتیم سوریه ! سیمین هم گفت سوریه نگفت فلسطین و افغانستانو می گیرن ! منم نگفتم فلسطین و افغانستان رو نگرفتن گفتم سوریه رو نگرفته کسی !!
هر وقت می خوای یه جوری نظرتو ثابت کنی سعی نکن از هر راهی که ممکنه اینکارو انجام بدی مثل حرف تو دهن بقیه گذاشتن !! :|
جدا ؟؟ پس به فکر منافع ملی بودن بد بودنه ؟ =)) اصلا این کشفیات شما دنیا رو زیر و رو کرده ها !!! :O پس ما طبق حرف شما مملکتمونو حراج می کنیم همه دنیا بیان بخورن و بریزن و بپاشن که یه وقت بد نباشیم و به فکر منافع خودمون نباشیم دیگران منافعشون مهم تره !! :)) نگفتم بیایم بقیه کشورا رو زیر سلطه بگیریم گفتم منافع کشورمونو حفظ کنیم .
مسلما وقتی یه آدم لاغر و کوچیک داره تو خیابون راه میره سعی نمی کنه با یه قلدری که 10 برابر خودش هیکل داره دعوا کنه دقیقا جریان ما و آمریکاست . آمریکا از نظر نفرات ارتش ، داشتن پایگاه نظامی توی کشورای مختلف ، فناوری در تسلیحات و متحدین قابل مقایسه نیست با ما . بخوایم با آمریکا وارد جنگ بشیم کشورمون به خاک سیاه می شینه و نابود میشه . پس عقل حکم می کنه با راه حل های دیپلماتیک از چنین اتفاقی جلوگیری کنیم که به این میگن مدارا .
من حرف تو دهن میزارم ؟ :)) خودت اونو گفتی معنیش هم همون بود , کاری که اشتباهه بده ! بعدشم مگه خودت حرف تو دهن بقیه نمیزاری که میای امر و نهی میکنی ؟ :))
سوریه , افغانستان و ... در مقابل همه شون جواب من همون جوابیه که سیمین داد...

من مخالفحفظ منافع کشور نیستم , مخالف حفظ منافع کشور به هر قیمتی هستم , که صلح با آمریکا و نادیده گرفتن فلسطین و افغانستان و ... هم میشه جزوی از همون در نظر گرفتن منافع به هر قمتی !
تا الان که مدارا نکردیم که نتونست جنگ کنه , پس نمیتونه , چون اگر میتونست تا الان حتما میکرد , همون کاری که با فلسطین و افغانستان و.. کرد :))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97

ولی ما قرار نیست حمله کنیم , ما فقط دفاع میکنیم .

چرا شما این قدر حرفتون رو عوض میکنین... اول شما گفتین که اگه آمریکا حمله کنه می تونیم بدون آسیب رسوندن به مردم عادی از خودمون دفاع کنیم... بعد وقتی من گفتم با سرباز حمله نمیکنه با بمب اتم حمله میکنه شما گفتید که من اصلا حرف شما رو درست متوجه نشدم و گفتم که از انرژی هسته ای برای حمله استفاده می کنیم و شما گفتید که اگه اینم درست باشه پایگاه نیروهای آمریکا به قدری بزرگ هست که به مردم عادی آسیب نرسه... بعدش من گفتم اگه به آمریکا حمله کنیم جنگ جهانی سوم میشه و حالا میگید که حمله نمی کنیم دفاع می کنیم! لازم به ذکره که حمله ی متقابل مساوی با دفاع نیست و با توجه به شرایط امروزی که همه با بمب حمله می کنن ما نمی تونیم اسم هیچ کاری رو دفاع بزاریم! بعدشم حتی اگه اسمشو دفاع بزرایم هیچ فرقی تو اوضاع ایجاد نمیشه... دفاع یا حمله باعث وقوع جنگ جهانی سوم میشه و من میگم به جای این که جوگیر بشیمو با آمریکا درگیر بشیم و باعث نیست و نابودی جهان بشیم، با جهان صلح کنیم!

هر دو تا لینکی که دادم باز میشه , حداقل واسه من که باز میشه !

به هر حال لینک اول برای من باز نمیشه!

اگر این توهمه من دوست ندارم از توهم بیام بیرو , چون توهمی که واقعیته بیرون اومدن نداره ...

واقعا من نمیدونم چی بگم... انگار قانع کردن شما کار حضرت فیله!

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

چرا شما این قدر حرفتون رو عوض میکنین... اول شما گفتین که اگه آمریکا حمله کنه می تونیم بدون آسیب رسوندن به مردم عادی از خودمون دفاع کنیم... بعد وقتی من گفتم با سرباز حمله نمیکنه با بمب اتم حمله میکنه شما گفتید که من اصلا حرف شما رو درست متوجه نشدم و گفتم که از انرژی هسته ای برای حمله استفاده می کنیم و شما گفتید که اگه اینم درست باشه پایگاه نیروهای آمریکا به قدری بزرگ هست که به مردم عادی آسیب نرسه... بعدش من گفتم اگه به آمریکا حمله کنیم جنگ جهانی سوم میشه و حالا میگید که حمله نمی کنیم دفاع می کنیم! لازم به ذکره که حمله ی متقابل مساوی با دفاع نیست و با توجه به شرایط امروزی که همه با بمب حمله می کنن ما نمی تونیم اسم هیچ کاری رو دفاع بزاریم! بعدشم حتی اگه اسمشو دفاع بزرایم هیچ فرقی تو اوضاع ایجاد نمیشه... دفاع یا حمله باعث وقوع جنگ جهانی سوم میشه و من میگم به جای این که جوگیر بشیمو با آمریکا درگیر بشیم و باعث نیست و نابودی جهان بشیم، با جهان صلح کنیم!

من از همون اول گفتم دفاع , شما ها هی میگفتید حمله منم گفتم بر فرض که حمله هم بکنیم اینجوری میشه !
بعدشم اونا تا زمانی که ما انرژی هسته ای داریم حمله نمیکنن , پس انرژی هسته ای الان فقط دفاعی در برابر تهدیده و منظور منم همین بوده ...

به هر حال لینک اول برای من باز نمیشه!
خدا رو شکر این که باز میشه ؟! اینو بخون , هر وقت واست باز شد دوست داشتی بقیه ش رو هم بخون ...

واقعا من نمیدونم چی بگم... انگار قانع کردن شما کار حضرت فیله!
هر وقت حرفی زدی که از بیشترین جنبه هاش درست باشه , اونوقت قانع میشم ...
مرض ندارم مخالفت الکی بکنم !

usboy

کاربر حرفه‌ای

نميدونم والا
واقعا منكه نااميد شدم
من فكر ميكنم سه حالت داره
يا شما تو اين جامعه زندگي نميكنين
يا زندگي ميكنين ولي توان ذهني درك اتفاقات رو ندارين
يا از يه جهنم اومدين اينجا رو بهشت ميبينين
دولت هاي قبلي كار نكردن؟؟؟
ديگه والا روستايي هم ميدونن محمود گند زد به سرتاپاي اين مملكت(رجوع كنيد به بانگم)
خاتمي گفت ما اينقدر بيچاره نبوديم كه برق كشي روستاها رو با افتخار جار بزنيم
واقعا من پيشنهاد ميدم كه برگردين پستاتونو بخونين
ديگه خيلي تناقضات بين حرفاتون زياده
من نميدونم شما چرا ميگي هر كشوري كه با امريكا دوسته بدبخته؟؟؟
من يه چيزه بهتر ميگم
هر كشوره مسلموني بدبخته
يه كشور مسلمون مثال بزن كه مردمش تو بدبختي نباشن(البته نميدونم بدبختي براي شماها چي معني بشه)
دوستمون ميگه مردم گشنه ان
خب راست ميگه
بعد شما مياين ميگي:مگه تو گشنه اي؟؟؟
واقعا متاسفم برات
همين امام علي شما ميگه از ما نيست كسي كه تا چهل خونه اونور ترش كسي گشنه باشه
بعد شماها دم از اسلام ميزنين؟؟؟
جمع كنين بابا
يكم نگاه كنين چي دارين ميگين
خاك به سره كسي كه همسايش گشنه بخوابه
تو چطور روت ميشه اين حرفو بزني؟؟؟
باز ما حداقل اينقدر ادعا اسلام نميزنيم
فكر نكنين ما گشنه نيستيم.ماهم هستيم
من تو عمرم يك كشور اروپايي نديدم
اين خودش يه گشنگيه
شايد برا شما نباشه ولي برا من هست
همون اسراييل شعورش بيشتر كه مراكز ارتش سوريه رو بمباران ميكنه
دوستان بشاراسد داره برادران مسلمونتونو تو خيابونا با تانك ميكشه بعد تو تلويزيون ميگه تروريست
دوستان بشار اسد داره برادران سني مارو ميكشه بعد ما بهش كمك ميكنيم بعد اسراييل بايد بياد نجاتشون بده
خاك به سره ما
نه عزيزم
من افكارم مثله شماها نميشه
چون من اينقدر درك و فهم دارم كه دورو برم رو نگاه كنم
والا اخبار ايرانم مثه شما نيست
شما ميگي ما بايد آزاد بذاريم شماهارو
زمان خاتمي چندنفر دستگير شدن؟؟؟؟
هيچي
زمانه محمود چند نفر دستگير كردن؟؟؟
ما زمان خاتمي كنسرت داشتيم
الان خانه سينما رو بستن
من فكر ميكردم احمدي نژاد خيلي پرروئه كه مياد تو روي مردم تو تلويزيون اين ملت همچين امارايي ميده
با خودم ميگفت بابا اشكال نداره ٢٠ روز مونده
الان بدترشو ميبينم كه نخبگان ميان از حرفاي اون دفاع ميكنن؟؟؟
من فكر ميكردم روحاني بياد اين مملكت درست ميشه
ولي نه هنوز همون ١٥ سال وقت لازمه تا اين افكار منقرض بشن
بعله مردم ٢٠٠٠ سال پيش خيلي شاخ بودن تا زماني كه ژن اين عربهاي تنبل باهاشون مخلوط شد
شما كه اينقدر به انقلاب مينازين،حرفاتون كه همش در تناقضه با نوه امام
نكنه ميخواين بگين كه نوه ي امام هم منحرف شده
نوه ي امام بود كه از روحاني حمايت كرد تا روابط خارجي رو صلح ببخشه
برادران لاريجاني بودن كه گفتن بايد روابط بين المللي را صلح ببخشيم
همونايي كه محمودو از مجلس انداختن بيرون
هاشمي رفسنجاني كه تو زندانهاي شاه بود
هشت سال تو جنگ بود
همش هم تو اين نظام كار ميكرد گفت بايد تو روابط خارجه به صلح برسيم
چرا شما حرفهايي ميزنين كه با نوه امام با هاشمي كه بزرگمردان هستن در تناقض باشه
در پايان ميخوام بگم درود بر خاتمي و هاشمي و عارف بزرگ و اين مردم كه از روحاني حمايت تا افتخار رو براي ما ايرانيان بياره
دمه همشون گرم *-:

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از F@|-|!mEh :
عقیده ما از پایه با هم فرق داره , چون من میگم درسته که همچین چیزی هست ولی دقیقا ما باید همینکارو کنیم , اینکه من به همسایه م کمک کردم اون تف انداخت تو صورتم چیزی از من کم نکرد , حداقل آرامش اینو دارم که اگر پس فردا جلومو گرفتن گفتن دیدی و کمک نکردی بگم چرا کمک کردم !
من حرف تو دهن میزارم ؟ :)) خودت اونو گفتی معنیش هم همون بود , کاری که اشتباهه بده ! بعدشم مگه خودت حرف تو دهن بقیه نمیزاری که میای امر و نهی میکنی ؟ :))
سوریه , افغانستان و ... در مقابل همه شون جواب من همون جوابیه که سیمین داد...
آره چون من معتقدم به دشمنش آدم نمیاد کمک کنه شما داری میگی نه باید به دشمنمون کمک کنیم ! کشورمونو تو نهایت خفت و خواری قرار دادنه اینکار . اینکه فلسطینیا و افغانیا و هرچی بدبخت بیچارس هم بیاد سر ما منت بذاره و فحش و فضیحتمون کنه واقعا افتخاره !!
همین فلسطینیا اگه یه قدرتی دستشون بود می گفتن ایرانیا کافرن و شیعه هستن و همون کاری که عراق با ما کرد رو انجام می دادن .
یعنی کشور دشمن آباد کردنش واجب تر از کشور خودمونه ؟؟؟ چرا خوزستان هنوز خیلی از شهراش از جنگ تا الان داغونه بعد ما میریم به فلسطینیای نمک نشناس پول میدیم کشورشونو درست کنن ؟؟احمقانه ترین کاریه که میشه انجام داد !

من حرفی که نزدی رو شروع کردم روش بحث کردن ؟؟ اگر حرف تو دهنت گذاشتم نقل قول کن خودم در جریان باشم لدفن ! حرغف تو دهن من گذاشتن اینه که من دارم میگم سوریه رو اسرائیل نگرفته هیچ ادعایی هم در مورد تسخیر افغانستان و فلسطین توسط آمریکا نکردم بعد جنابعالی جای اینکه جواب من در مورد سوریه رو بدی میای میگی آمریکا به افغانستان و فلسطین حمله کرده . یه جواب کاملا بی ربط .
به نقل از F@|-|!mEh :
من مخالفحفظ منافع کشور نیستم , مخالف حفظ منافع کشور به هر قیمتی هستم , که صلح با آمریکا و نادیده گرفتن فلسطین و افغانستان و ... هم میشه جزوی از همون در نظر گرفتن منافع به هر قمتی !
تا الان که مدارا نکردیم که نتونست جنگ کنه , پس نمیتونه , چون اگر میتونست تا الان حتما میکرد , همون کاری که با فلسطین و افغانستان و.. کرد :))
صلح با آمریکا چرا بده ؟ چرا اینقدر به جنگ و نابود شدن ایران علاقه دارین ؟؟ مگه فلسطینیا وقتی به ما حمله شد از ما دفاع کردن ؟؟ مگه نرفتن با دشمنمون همکاری کنن ؟ حالا ما بهشون تخفیف میدیم نمیریم با اسرائیل همکاری کنیم در نابود کردنشون ولی حماقت محضه که توی کشور خودمون جنگ راه بندازیم بخاطر دفاع از همچین ملتی !
نتونست ؟ نخواست حمله کنه چون منافعش ایجاب نمی کرد . یه ذره چشماتو باز کن اونوقت میبینی که ارتش آمریکا توی افغانستان دقیقا مرز به مرز ما مستقره ، توی عراق نظامی دارن ،‌ عربستان (در جنوب کشورمون) متحد بدون شک آمریکاست ، آمریکا در ترکیه سپر دفاعی نصب کرده + سپری که توی لهستان هست که میتونه سیستم موشکی ایرانو به کلی خنثی کنه ، ناو های آمریکا در خلیج فارس هستن (نیروی دریایی رو خنثی می کننو هواپیما های ایران رو میزنن) ، اسرائیل با فاصله ی بسیار بسیار کمی از ما قرار داره و ضمنا آمریکا از نظر تعداد نفرات ارتش و فناوری تجهیزات جنگی چندین برابر ما قدرت داره . پس حرف الکی نزن که آمریکا نمی تونه . اگه یه ذره مطالبی به جز "آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند" رو بخونی در مورد موقعیت ما در برابر شرایط نظامی و جغرافیایی آمریکا این حرفای خیالی رو نمی زنی . آمریکا به راحتی میتونه ایرانو با خاک یکسان کنه . :) این ماییم که باید نذاریم کار به اینجا بکشه . و این کار فقط با کنار گذاشتن لجبازی های بچگانه و مرگ بر آمریکا گفتن کورکورانه محقق میشه . :)

(میدونم نباید راجع به سوریه اینجا بحث کرد)
دیگه ازین واضح تر که اسرائیل حمله هوایی به سوریه کرد تازه یکیشونم اسیر گرفته شد. :))لطفا اگه اخبار ایرانو نگاه نمیکنی برو تو اینترنت یه چرخی بزن.بیشتر سلاحای مخالفین دولت سوریه عبری روش نوشته.(میدونی که عبری فقط مال اسرائیله)

بله همه دنیا دارن با بشر اسد می جنگن چون داره مردم خودشو می کشه . شما هم بد نیس به جز اخبار ایران یه چندتا اخبار دیگه هم نگاه کنین یا بخونین . نه پس همه دنیا وایستن بشار اسدو نگاه کنن که مردم بی اسلحه رو بکشه ! معلومه که به مردم اونا سلاح میدن البته اسرائیل در اینکار تنها نیست چندتا از کشورای اروپایی هم اینکارو انجام میدن .
ضمنا آمریکا و اسرائیل نیازی به سوریه ندارن که بخوان به ما نزدیک شن اسرائیل همینجوری هم از ما فاصله ای نداره آمریکایی ها هم توی افغانستان(مرز به مرز) ما حضور دارن ناو هاشون هم توی خلیج فارسه :)

دوستانی هم که نقش تماشاچی دارن و فقط امتیاز میدن نظرتون رو بگید خوب اگر با یکی موافقین که هیچی اگر مخالفین دلیل بیارین لطفا که طرف از اشتباهاتش مطلع بشه اگه اشتباه می کنه :)

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

آره چون من معتقدم به دشمنش آدم نمیاد کمک کنه شما داری میگی نه باید به دشمنمون کمک کنیم ! کشورمونو تو نهایت خفت و خواری قرار دادنه اینکار . اینکه فلسطینیا و افغانیا و هرچی بدبخت بیچارس هم بیاد سر ما منت بذاره و فحش و فضیحتمون کنه واقعا افتخاره !!
همین فلسطینیا اگه یه قدرتی دستشون بود می گفتن ایرانیا کافرن و شیعه هستن و همون کاری که عراق با ما کرد رو انجام می دادن .
یعنی کشور دشمن آباد کردنش واجب تر از کشور خودمونه ؟؟؟ چرا خوزستان هنوز خیلی از شهراش از جنگ تا الان داغونه بعد ما میریم به فلسطینیای نمک نشناس پول میدیم کشورشونو درست کنن ؟؟احمقانه ترین کاریه که میشه انجام داد !
من نمیگم به همه دشمن هامون کمک کنیم ولی فلسطین ضعیفه , حتی واسه بیت المقدس هم که شده باید کمکش کنیم ...
من منظورم اینه که اگر کسی قدرشناسی نکرد دلیل بر عدم کمک بهش نباید بشه وگرنه حرفت درسته...

نتونست ؟ نخواست حمله کنه چون منافعش ایجاب نمی کرد . یه ذره چشماتو باز کن اونوقت میبینی که ارتش آمریکا توی افغانستان دقیقا مرز به مرز ما مستقره ، توی عراق نظامی دارن ،‌ عربستان (در جنوب کشورمون) متحد بدون شک آمریکاست ، آمریکا در ترکیه سپر دفاعی نصب کرده + سپری که توی لهستان هست که میتونه سیستم موشکی ایرانو به کلی خنثی کنه ، ناو های آمریکا در خلیج فارس هستن (نیروی دریایی رو خنثی می کننو هواپیما های ایران رو میزنن) ، اسرائیل با فاصله ی بسیار بسیار کمی از ما قرار داره و ضمنا آمریکا از نظر تعداد نفرات ارتش و فناوری تجهیزات جنگی چندین برابر ما قدرت داره . پس حرف الکی نزن که آمریکا نمی تونه . اگه یه ذره مطالبی به جز "آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند" رو بخونی در مورد موقعیت ما در برابر شرایط نظامی و جغرافیایی آمریکا این حرفای خیالی رو نمی زنی . آمریکا به راحتی میتونه ایرانو با خاک یکسان کنه . :) این ماییم که باید نذاریم کار به اینجا بکشه . و این کار فقط با کنار گذاشتن لجبازی های بچگانه و مرگ بر آمریکا گفتن کورکورانه محقق میشه . :)
من بازم میگم نمیتونه , با این چیزایی که گفتی اگر میتونست میکرد , اگر بکنه جلوه خودش بیشتر از چیزی که الان هست خرابتر میشه , انرژی هسته ای هم الکی نیست ...

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Bahar_R :
مصر یا ایران فرقی نمی کرد ؟؟ :O اصلا ایران از جهت اهمیت استراتژیک توی جغرافیای سیاسی و منابعش با مصر قابل مقایسه نیست هیچ وقت هم نبوده .
ضمنا یه نکته رو بگم آمریکا هیچ وقت هیچ کشوری رو دوست نداشته فقط متحدینش رو زیاد می کنه که قدرتش زیاد باشه به اون کشورا هم امتیاز میده که طرفش باشن . مصر رو هم دوس نداره :D مصر هم ازشون اطاعت می کنه چون در قبال این اطاعت داره امتیاز می گیره .
کشورای کوچیک که باهاشون ارتباط داشته باشیم منظورت بدبخت بیچاره ترین کشورای آفریقاست مثل بورکینافاسو ؟ یا افغانستان ؟ یا مثلا عراق ؟ اینا هیچ سودی به ما نمی رسونن ارتباطایی که باهاشون داریم هم همش تا الان ضرر بوده .:) اسمش رابطه ی دوطرفس ولی فقط ایران داره امتیاز میده اونا هم هیچی ندارن که بخوان به ما بدن .
من نگفتم مثل 200 300 سال گذشته بشیم کشور زیر دست آمریکا و به عبارتی مستعمره ی اونا . فقط گفتم باید روابط رو حفظ کنیم و متعصبانه نگیم ما کلا با این کشورا کاری نداریم . هم امتیاز بدیم و هم بگیریم . دقیقا کاری که ترکیه داره می کنه . سیاست به خرج میدن .
این یه واقعیته ما نمی تونیم با همه ی کشورای بزرگ دنیا مقابله کنیم . اگر هم بخوایم اینکارو کنیم قیمتی که می پردازیم اونقدر گرونه که نمی ارزه . مثل وضعیت الان . افتخار این نیست که بگیم ما با همه دنیا قهریم .
خودت داری میگی آمریکا داره متحدینشو زیاد میکنه مام باید این کارو بکنیم.مثلا آلمان باهامون متحد نمیشه چیکارش کنیم باید بریم یه جا متحدشن باهامون.اگه همین بدبخت بیچاره های دورو برمونو (حتی فقط مردمشونو نه دولتشونو)جذب کنیم خیلی خوبه حداقل دوباره مث جنگ عراق نمیشه.آره منم قبول دارم تقریبا تا الان همش ضرر بوده ولی ببین آمریکا نیشکر تولید میکنه کوبا تو خاکش چغندر قند تولید میشد آمریکا با قیمت خیلی ارزون تر از حد به کوبا شکر میداد طوری دیدن بخرن ارزون تر از اینه که چغندر بکارن.دیگه الان چغندر تولید نمیکنن حالا که آمریکا جا پاشو محکم کرد هم قیمتو میبره بالا هم هر وخ کوبا بخواد حرف بزنه آمریکا میگه شکر بت نمیدم(میدونی که شکر خییلی مهمه تر صنایع غذا یی)
یه چیزی راجع بع امتیاز گرفتن از آمریکا:تو مذاکرات هسته ای ما داشتیم امتیاز میدادیم امتیازم میگرفتیم کاملا مساوی نماینده انگلیس این پیشنهادو کرد.نماینده آمریکا زد زیرش .گف این طوری نمیشه.حالا دقیقا یادم نمیاد تو کدوم مذاکرشون بود خواستی میپرسم بت میگم
خداییش کی تا حالا شده ما یه چیزی به آمریکا بدیم اون یه چیزی با ارزش مساوی بهمون بده.هروخ جلوش واستادیم اگه چیزی نگرفته باشیم حداقل چیزیم ندادیم.
امريكا اگه ميخواست ميتونست در عرض ١٢ ساعت ايرانو استعمار كنه
این ساعتی که داری میگی دقیقه دیگه؟ :O بخواد هر غلطی بکنه اول اسرائیل جونش کلا رو هواس.فک کردی چرا تا الان ازین کارا نکرده.4 تا موشک زپرتی(؟)دادیم فلسطین 6 7 روزه عقب نشینی کرد.
اما قوانين جهاني نميزاره امريكا بعد از جنگ جهاني از بمب اتم استفاده نكرد چون به قوانين جهاني پايبنده
:)) :)) :)) :))
آمریکا خیلی قانون مدار بود هیروشیما بمب نمینداخ.ایرانو تحریم نمیکرد.تمومه تحریمای ایران غیر قانونیه.چون مدرک نداره بر علیه ایران همش میگه حدس زده میشه ایران بخواد بمب بسازه
اصلا تحریم رسانه ایه ایران که دیگه جوکه اگه بگی قانونیه.کلا با دموکراسیو حقوق بشر و آزادی اندیشه منافات داره.دیگه تا این حد که فرانسیس بویل استاد حقوق دانشگاه ایلینوی میگه بیاین من کمک میکنم آمریکا رو به دادگاه بکشین.
اين ايرانه كه مخفيانه كار ميكنه و نميزاره آژانس نظارت كنه
این حرفارو از کدوم منبع میگی ؟بابا خود آمریکام میگه شاید
وقتي ما سربازامونو ميفرستين سوريه مردمو بكشن بعد انتظار دارين كه بهمون تو دنيا اعتماد بشه
تلویزون ایرانو نگاه نمیکنی برو یکم یوتیوپ سرچ کن جنایات این مخالفان دولتو تا دلت بخوتد با اسم اسلامو این که اینا شیعه ان یا حتی مسیحی ان از شیعه ها طرف داری میکنن دارن مردمو خیلی راحت سر میبرن.دست ایران درد نکنه سرباز میفرسته واسه دفاع
وقتي كه كلي سرمايه ي اين مملكت ميره فلسطين و لبنان و غزه بعد مردم خودمون از تو سطل آشغال پوست مرغ جمع ميكنن
میدونی تقصیر کیه مردم پوست مرغ جمع میکنن؟تقصیر اون بچه پولداراییه که حق اونا رو دارن میخورن.تو آشنا های ما هرکی بیشتر این دولت و نظام داره بش میده بیشترم ناراضیه و یه ذره ام پول از جیبش خرج نمیکنه.خمس و زکات پیشکش یه هزارمه درامدشم بده یه زندگی با آبرو مندی میچرخه.من موافقم که عدالت نیس تو پول دادن به مردم ولی حالا دولت بد خودمون که میبینیم همچین آدمایی رو بهشون کمک کنیم.نندازیم گردن دیگرون
ببخشيد مصر با امريكا دوست بود الان كه وضعش از ايران بهتره
حداقل مخالفين و موافقين مرسي رو تو خيابون نميزنن باباتوم
اين ايرانه كه چهارسال پيش توش مردمو زدن
میشه بگید پیش بهتره؟؟؟
خوبه ما حداقل 4 تا ماهواره هوا کردیم.4 تا دارومونو با بدبختی خودمون میسازیم.خوبه هر سال رتبه های اول المپیادای جهانی مال ایران هس(حالا درسته یه کار نمیکنیم همین رتبه های خوبمون تو کشور بمونن).کجا سی سال پیش ما انقد دکتر مهندس داشتیم دیگه خداییش داری جوک میگی.
اونم پیشرفت نی که شما میگی تو مصر با مخالفای مرسی که کار ندارن چون ارتش با اوناس موافقاشم تلویزیون نمیبینی که! چن روز پیش سر نماز صب گرفتن لت و پارشون کردن.هر کشوری پلیسه ضد شورشش باتم داره.همون ترکیه که انقد میگی ما بش نمیرسیم ببین چطور مردمو میزنه
فعلا همین بسه :D
راستی ازون موقع انقد داری کل کل میکنی فقط بخاطر همین بود =))
خوبه سطح فرهنگه اسلاميتم نشون دادي
منتظر همين بودم
يك هيچ به نفع ما
باحال بود :))

ریهانولیت

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
RUDN university
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : اینجا کسی هست که به ایرانی بودنش افتخار نکنه؟؟

به نقل از Bahar_R :
دوستانی هم که نقش تماشاچی دارن و فقط امتیاز میدن نظرتون رو بگید خوب اگر با یکی موافقین که هیچی اگر مخالفین دلیل بیارین لطفا که طرف از اشتباهاتش مطلع بشه اگه اشتباه می کنه :)
اوپس :-" شماها قبول میکنین اشتباه میکنین؟ ضمیرت نابود شده کاریش نمیشه کرد..منطقی ترین حرفارم بگم عمراً قبول نمیکنی (:|

حالا دوستان غرب زده که میگن تو 12 ساعت ایران (کهن ترين کشور دنيا) فرت اینا : آمریکا به پنج دلیل نمی‌تواند به ایران حمله کند.این نظر نهایی دکتر «آدام لو‌تر» عضو هیئت علمی دانشگاه هوایی وابسته به نیروی هوایی ایالات متحده است.
وی معتقد است توان نظامی ایران قابل مقایسه با دیگر کشورهایی که در طی این سال‌ها آمریکا با آن‌ها وارد جنگ شده نیست پس بی‌شک
حمله به ایران می‌تواند تلفات سنگینی را برای آمریکایی‌ها به ارمغان آورد.
فق پیش رو برای رویارویی نظامی با ایران به نظر زیاد درست نیست. لئون پانتا به تازه گی گفته است که ایران تا قبل از پایان سال ۲۰۱۲ به سلاح هسته‌ای دست پیدا خواه کرد که البته به نظر می‌رسد این حرف بیشتر برای بازار گرمی برای به راه انداختن جنگی جدید در خاورمیانه گفته شده است.
اما در مورد حمله به ایران(کهنترين امپراتوری جهان) پنچ نکته قابل تامل وجود دارد که علی رغم همهٔ لفاظی‌های دست اندرکاران جنگ، آمریکا به این راحتی نمی‌تواند به ایران حمله کند:

اول؛ ایران دارای یکی از قوی‌ترین نیروهای نظامی است که آمریکا در طول دهه‌ها با آن مواجه بوده است. ایران، تفاوت بسیار چشمگیری با گرانادا، پاناما، سومالی، هائیتی، بوسنی، صربستان، افغانستان و عراق دارد. تمامی این کشور‌ها در‌‌ همان ابتدای جنگ با نیروی دریایی، هوایی و زمینی بسیار قوی و تجهیزات پیشرفته ایالات متحده مواجه شدند که اصلا توان نظامی آن‌ها ذره‌ای با توان نیروی نظامی آمریکا قابل مقایسه نبود.

نیروی نظامی ایران به مراتب از این کشور‌ها توانا‌تر است به علاوه ایران نزدیک یک دهه شاهد استراتژی و تاکتیک ایالات متحده در خاک عراق بوده است و به راحتی توانسته استراتژی آمریکا را از خاک خود رصد کند. پس بی‌شک ایران توانسته نقاط قوت و ضعف ارتش آمریکا را طی این۱۰ سال بازشناسد.

برای مثال نیروی دریایی ایران در مبارزه ساحلی بسیار خبره است و در رزمایشی که هفته‌های پیش انجام داد نشان داد که به راحتی می‌تواند تنگه هرمز را ببندد و حتی ناوهای جنگی آمریکایی را غرق سازد. بسته شدن تنگه هرمز هم بی‌شک به طور قابل توجهی از حمل و نقل و عبور کشتی‌ها و نفتکش‌ها خواهد کاست و این کاهش عبور کشتی‌های تجاری سبب افزایش ناگهانی قیمت نفت خواهد شد.

به علاوه گسترش سیستم‌های هوایی پیشرفته در ایران، این امکان را می‌دهد که در سرتاسر ایران سیستم ضد هوایی قوی را راه اندازی کند که بی‌شک ضد هوایی‌های ایران می‌تواند باعث افزایش تلفات نیروی نظامی آمریکا شود. این در حالی است که از جنگ ویتنام تا به اکنون ایالات متحده به هیچ عنوان با تلفات انسانی شدید در هیچ جنگی مواجه نبوده است.

برخلاف عراق، ایران یک ارتش و یک سپاه منظم دارد و در اولین مواجهه با نیروهای آمریکا به مانند گارد و ارتش عراق سلاح خود را زمین نمی‌گذارند. این دو نیروی نظامی یعنی ارتش و سپاه بیش از هر عنصر دیگری در حکومت ایران جنگ در افغانستان و عراق را به منظور درس گرفتن از چگونگی غلبه ایالات متحده و سرانجام پیروزی در این دو کشور رصد کرده‌اند.

دوم؛ وزارت اطلاعات ایران شاید بتوان گفت یکی از قوی‌ترین سازمانهای اطلاعاتی دنیا است. در طول این سی سال گذشته عملیات‌های بسیار موفقی داشته است. سرویس اطلاعاتی ایران نشان داده که هنوز هم می‌تواند در هر جایی عملیاتهای موفقی داشته باشد. به احتمال زیاد سرویس امنیتی ایران نیروهای مخفی‌ای نیز در ایالات متحده دارد.

سوم؛ حزب الله لبنان مورد حمایت ایران است و در واقع بازوی ایران در خاورمیانه محسوب می‌شود. اگر آمریکا به ایران حمله کند احتمالا حزب الله لبنان نیز یکسری عملیات‌های تلافی جویانه به عنوان ضد حمله در حول و حوش منطقه خود انجام خواهد داد، حتی ممکن است دامنه عملیات‌های خود را به دیگر مناطق دنیا هم بکشاند.

چهارم؛ قابلیت‌های ارتش سایبری ایران قابل توجه و روبه رشد است. ایران نشان داده علی رغم حمله‌های سایبری که به پایگاهای هسته‌ای ایران شده توانسته بر این مشکلات فائق آید. پس این توان را نیز دارد که در یک حرکت تلافی جویانه اقدام به نابودی اطلاعات در دیگر کشور‌ها کند.

پنجم؛ بعد از یک دهه عملیات‌های جنگی در افغانستان و عراق نیروهای نظامی آمریکا خسته هستند و نیاز به یک استراحت طولانی دارند. به علاوه مردمان افغانستان و عراق به اندازه کافی به نیروهای آمریکایی باج داده‌اند پس بهتر است فعلا به ترمیم خود بپردازند.

نظرات کاربران ( یکم ا ملّت)

6- ايران مورد لطف امام زمان عج است و داراي ستوني قوي بنام ولايت و شهادت است اينها چيزي نيستند كه براحتي مردم ايران از آنها چشم پوشي كنند
7- مردم ايران درزمان حمله بيروني يك كشور مسخاسم بلافاصله به شكل گسترده متحد مي شوند و اين را در جنگ هشت ساله نشان دادند
8)ایران ارتشی مجهز به امدادهای غیبی و نیروی ایمان داردکه نام آن بسیج است.
9)بسیجیان خطرناک ترین نیروی ایران به حساب می آیند زیرا بر این باورند که از جنگ 8ساله جامانده اند وبایددری جدید به روی شهادت باز کنند تا بار دیگر اسطوره ساز شوند

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

حالا بگم به چی افتخار میکنم:
به همه دانشمندامون چه قبل از اسلام چه بعدش(البته بیشترشون بعد اسلام که مردم اجازه درس خوندن پیدا کردن به وجود اومدن)
من به مجاهدینمون افتخار میکنم چه قبل اسلام چه بعدش به ستار خان به باکری به چمران به باقری که عجوبه بود به همه نخبه هامون که تو ایران موندنو سختیشو به جون خریدنو واسه پیشرفت ایران جنگیدن.به این همه ایستادگیمون جلو هر ابرقدرتی که میخواست آزادیو و استقلالمونو بگیره.به هر چیزی که فکرشو بکنین تو ایران افتخار میکنم

ریهانولیت

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
RUDN university
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : اینجا کسی هست که به ایرانی بودنش افتخار نکنه؟؟

به نقل از كيان :
دوستان مخالف من ميخواستم بگم اگه شماها اصحاب بهشتي هستين و قراره در بهشت باشين
من همينجا از خدا ميخوام منو بفرسته به جهنم
عزيزم امريكا حمله كنه كله دنيا حمله كردن پس بهتره برا خودت يه فكري بكني
يعين اينقدر امام زمانه بيكاره كه به ما كمك كنه
اگه ميخواست به مردم بيچاره سوريه كمك ميكرد
بعدشم ماكه اينقدر توهم بمب اتم داريم امريكا چيزهايي داره كه تو توهم ما نيست
امريكا هواپيما داره كه ٧ ماخ برابر هفت برابر سرعت صوت برابر ٢٣٨٠ متر بر ثانيه سرعت داره
هر ثانيه بيش از دو كيلومتر
٧ ثانيه بعد از اينكه هواپيماش بمباران كرد تو ميتوني صداشو بشنوي
من اون موقِ واس خودم فکر نمیکنم :-"
7 ثانیه قبلِ پروازِ هواپیماِ زدنش :)) (طبس،RQ170 ...میدونی جریانشو؟)

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از F@|-|!mEh :
من نمیگم به همه دشمن هامون کمک کنیم ولی فلسطین ضعیفه , حتی واسه بیت المقدس هم که شده باید کمکش کنیم ...
من منظورم اینه که اگر کسی قدرشناسی نکرد دلیل بر عدم کمک بهش نباید بشه وگرنه حرفت درسته...
من بازم میگم نمیتونه , با این چیزایی که گفتی اگر میتونست میکرد , اگر بکنه جلوه خودش بیشتر از چیزی که الان هست خرابتر میشه , انرژی هسته ای هم الکی نیست ...
فلسطین ضعیفه .ما هم زمان جنگ با عراق ضعیف بودیم . همونجور که اونا گفتن ایران حقشه عراق بهش حمله کنه و ناسیونال عربی مهم تره . الانم ما میگیم به ما هیچ ربطی نداره که اونا ضعیف واقع شدن منافع خودمون مهم تره . جهت گیری فلسطین در جنگ ایران و عراق هیچ توجیهی نداره و به هیچ وجه قابل بخشش نیست بخصوص که هنوز هم با وجود کمک های ایران اصلا با ایرانیا خوب نیستن .
قدرشناسی نکردن خیلی با دشمنی کردن فرق داره . آدم به دشمنش هیچ وقت کمک نمی کنه مگر اینکه عقلش رو از دست داده باشه .
چرا بازم میگی نمی تونه ؟ یه دلیل بگو که نمی تونه ؟؟
آمریکا احمق نیست که الکی هزینه کنه با ایران بجنگه اگر لازم نباشه. ضمن اینکه بالای ایران روسیه قرار داره که اصلا تمایلی نداره ارتش آمریکا به مرزش نزدیک بشه و بیاد داخل ایران بنابراین بخاطر قوی بودن ایران نیست که آمریکا حمله نمی کنه . اما اگر ایران با تحریم و موارد اینجور چیزا حاضر به مذاکره نشه برای آمریکا اصلا کاری نداره که بخواد ایران رو با خاک یکسان کنه . با یه ذره جنگ روانی راه انداختن هم میتونه همه ی مردم دنیا رو قانع کنه که ایران دشمن شماست و ما داریم دشمن رو از بین میبریم و خودشو قهرمان جلوه بده . :)

به نقل از z.n1994 :
خودت داری میگی آمریکا داره متحدینشو زیاد میکنه مام باید این کارو بکنیم.مثلا آلمان باهامون متحد نمیشه چیکارش کنیم باید بریم یه جا متحدشن باهامون.اگه همین بدبخت بیچاره های دورو برمونو (حتی فقط مردمشونو نه دولتشونو)جذب کنیم خیلی خوبه حداقل دوباره مث جنگ عراق نمیشه.آره منم قبول دارم تقریبا تا الان همش ضرر بوده ولی ببین آمریکا نیشکر تولید میکنه کوبا تو خاکش چغندر قند تولید میشد آمریکا با قیمت خیلی ارزون تر از حد به کوبا شکر میداد طوری دیدن بخرن ارزون تر از اینه که چغندر بکارن.دیگه الان چغندر تولید نمیکنن حالا که آمریکا جا پاشو محکم کرد هم قیمتو میبره بالا هم هر وخ کوبا بخواد حرف بزنه آمریکا میگه شکر بت نمیدم(میدونی که شکر خییلی مهمه تر صنایع غذا یی)
یه چیزی راجع بع امتیاز گرفتن از آمریکا:تو مذاکرات هسته ای ما داشتیم امتیاز میدادیم امتیازم میگرفتیم کاملا مساوی نماینده انگلیس این پیشنهادو کرد.نماینده آمریکا زد زیرش .گف این طوری نمیشه.حالا دقیقا یادم نمیاد تو کدوم مذاکرشون بود خواستی میپرسم بت میگم
خداییش کی تا حالا شده ما یه چیزی به آمریکا بدیم اون یه چیزی با ارزش مساوی بهمون بده.هروخ جلوش واستادیم اگه چیزی نگرفته باشیم حداقل چیزیم ندادیم.
آخه متحد داریم تا متحد ! یه شمت بدبخت بیچاره دور خودمون جمع کنیم که هیچ کاری برای ما نمی تونن بکنن فقط باعث میشه یه عده وبال گردن ما باشن . متحد نداشته باشیم بهتره اگه قرار باشه اینجوری باشن متحدامون .
لطفا نمونه ای که ما امتیاز دادیم و گرفتیم و دقیق و با منبع ذکر کن .

به نقل از [30Min] :
اوپس :-" شماها قبول میکنین اشتباه میکنین؟ ضمیرت نابود شده کاریش نمیشه کرد..منطقی ترین حرفارم بگم عمراً قبول نمیکنی (:|

حالا دوستان غرب زده که میگن تو 12 ساعت ایران (کهن ترين کشور دنيا) فرت اینا : آمریکا به پنج دلیل نمی‌تواند به ایران حمله کند.این نظر نهایی دکتر «آدام لو‌تر» عضو هیئت علمی دانشگاه هوایی وابسته به نیروی هوایی ایالات متحده است.
وی معتقد است توان نظامی ایران قابل مقایسه با دیگر کشورهایی که در طی این سال‌ها آمریکا با آن‌ها وارد جنگ شده نیست پس بی‌شک
حمله به ایران می‌تواند تلفات سنگینی را برای آمریکایی‌ها به ارمغان آورد.
فق پیش رو برای رویارویی نظامی با ایران به نظر زیاد درست نیست. لئون پانتا به تازه گی گفته است که ایران تا قبل از پایان سال ۲۰۱۲ به سلاح هسته‌ای دست پیدا خواه کرد که البته به نظر می‌رسد این حرف بیشتر برای بازار گرمی برای به راه انداختن جنگی جدید در خاورمیانه گفته شده است.
شما خدایی ؟ یا پزشک ضمیر انسان هایی؟ یا شایدم علم غیب داری ! :))
شما حالا اصلا حرف منطقی بزن به منطقی ترین حرفا هم میرسیم . :)
منبع این حرفتون کجاست اونوقت ؟ الان منم میتونم بیام رو هوا ادعا کنم که فلانی فلان چیز رو گفته و به نفع خودم استفاده کنم .
به نقل از [30Min] :
اما در مورد حمله به ایران(کهنترين امپراتوری جهان) پنچ نکته قابل تامل وجود دارد که علی رغم همهٔ لفاظی‌های دست اندرکاران جنگ، آمریکا به این راحتی نمی‌تواند به ایران حمله کند:

اول؛ ایران دارای یکی از قوی‌ترین نیروهای نظامی است که آمریکا در طول دهه‌ها با آن مواجه بوده است. ایران، تفاوت بسیار چشمگیری با گرانادا، پاناما، سومالی، هائیتی، بوسنی، صربستان، افغانستان و عراق دارد. تمامی این کشور‌ها در‌‌ همان ابتدای جنگ با نیروی دریایی، هوایی و زمینی بسیار قوی و تجهیزات پیشرفته ایالات متحده مواجه شدند که اصلا توان نظامی آن‌ها ذره‌ای با توان نیروی نظامی آمریکا قابل مقایسه نبود.

نیروی نظامی ایران به مراتب از این کشور‌ها توانا‌تر است به علاوه ایران نزدیک یک دهه شاهد استراتژی و تاکتیک ایالات متحده در خاک عراق بوده است و به راحتی توانسته استراتژی آمریکا را از خاک خود رصد کند. پس بی‌شک ایران توانسته نقاط قوت و ضعف ارتش آمریکا را طی این۱۰ سال بازشناسد.

برای مثال نیروی دریایی ایران در مبارزه ساحلی بسیار خبره است و در رزمایشی که هفته‌های پیش انجام داد نشان داد که به راحتی می‌تواند تنگه هرمز را ببندد و حتی ناوهای جنگی آمریکایی را غرق سازد. بسته شدن تنگه هرمز هم بی‌شک به طور قابل توجهی از حمل و نقل و عبور کشتی‌ها و نفتکش‌ها خواهد کاست و این کاهش عبور کشتی‌های تجاری سبب افزایش ناگهانی قیمت نفت خواهد شد.

به علاوه گسترش سیستم‌های هوایی پیشرفته در ایران، این امکان را می‌دهد که در سرتاسر ایران سیستم ضد هوایی قوی را راه اندازی کند که بی‌شک ضد هوایی‌های ایران می‌تواند باعث افزایش تلفات نیروی نظامی آمریکا شود. این در حالی است که از جنگ ویتنام تا به اکنون ایالات متحده به هیچ عنوان با تلفات انسانی شدید در هیچ جنگی مواجه نبوده است.

برخلاف عراق، ایران یک ارتش و یک سپاه منظم دارد و در اولین مواجهه با نیروهای آمریکا به مانند گارد و ارتش عراق سلاح خود را زمین نمی‌گذارند. این دو نیروی نظامی یعنی ارتش و سپاه بیش از هر عنصر دیگری در حکومت ایران جنگ در افغانستان و عراق را به منظور درس گرفتن از چگونگی غلبه ایالات متحده و سرانجام پیروزی در این دو کشور رصد کرده‌اند.

خوب کشور هایی که ذکر شد قدرت نظامی آمریکا مثلا 100 برابر اونا بود . حالا قدرت آمریکا در برابر ایران 10 برابره مثلا . خوب نسبت به اونا خیلی فرق داره ولی بازم شانس پیروزی وجود نداره .
با حرف خودتون پاراگراف بعدی رو نقض می کنم . مگه نمی گین عراق خیلی از ایران پایین تره از جهت قدرت نظامی ؟ پس استراتژی هایی هم که آمریکا در عراق بکار می بره مسلما در سطح قدرت عراقه . وقتی بخواد با ایران رو در رو بشه قطعا استراتژی های پیچیده تری استفاده می کنه . ضمن اینکه آمریکایی ها احمق نیستن میدونن که ایران طی این سال ها استراتژی هاشونو دیده .
سیستم های پیشرفته ی ایران وقتی سپر موشکی ترکیه هست و رادار های ایران رو از کار میندازه نمی تونه کار آنچنانی کنه . فقط می مونه ضدهوایی ها .
اگر تنگه ی هرمز بسته بشه خود ایران هم با مشکلات زیادی مواجه میشه ضمن اینکه ناو های آمریکا هم وای نمیستن نیروی دریایی ایران که نهایت تجهیزاتش ناوچه هست رو نگاه کنه تا هرکاری خواست انجام بده .
اگر نیروی هوایی و دریایی ایران توسط سپر و ناوهای آمریکایی مختل بشن نیروی زمینی نمی تونه کار خاصی انجام بده چون از نظر نفرات و فناوری آمریکا برتری خیلی زیادی داره به ایران .
به نقل از [30Min] :
دوم؛ وزارت اطلاعات ایران شاید بتوان گفت یکی از قوی‌ترین سازمانهای اطلاعاتی دنیا است. در طول این سی سال گذشته عملیات‌های بسیار موفقی داشته است. سرویس اطلاعاتی ایران نشان داده که هنوز هم می‌تواند در هر جایی عملیاتهای موفقی داشته باشد. به احتمال زیاد سرویس امنیتی ایران نیروهای مخفی‌ای نیز در ایالات متحده دارد.
آهان پس سی آی ای و موساد و اینا الکی تو دنیا مشهور شدن هیچکدوم در این زمینه به پای ایران نمیرسن لابد !! :)) سیستم اطلاعات آمریکا و اسرائیل هم تماشاچی نیستن و منتظر نمی شینن تا ایران هرکاری خواست انجام بده .
به نقل از [30Min] :
سوم؛ حزب الله لبنان مورد حمایت ایران است و در واقع بازوی ایران در خاورمیانه محسوب می‌شود. اگر آمریکا به ایران حمله کند احتمالا حزب الله لبنان نیز یکسری عملیات‌های تلافی جویانه به عنوان ضد حمله در حول و حوش منطقه خود انجام خواهد داد، حتی ممکن است دامنه عملیات‌های خود را به دیگر مناطق دنیا هم بکشاند.
حزب الله لبنان چه تجهیزاتی داره ؟؟ 4 تا دونه راکت دارن که همونم ایران میده بهشون :)) ضمنا حزب الله لبنان از ایران دوره نمی تونه مستقیما کمک کنه در جنگ .
به نقل از [30Min] :
چهارم؛ قابلیت‌های ارتش سایبری ایران قابل توجه و روبه رشد است. ایران نشان داده علی رغم حمله‌های سایبری که به پایگاهای هسته‌ای ایران شده توانسته بر این مشکلات فائق آید. پس این توان را نیز دارد که در یک حرکت تلافی جویانه اقدام به نابودی اطلاعات در دیگر کشور‌ها کند.
آهان آمریکا بین اون همه جمعیت لابد اندازه ایران قدرت در هک و امنیت سایبری نداره . :)) چه خیالات قشنگی :)
به نقل از [30Min] :
پنجم؛ بعد از یک دهه عملیات‌های جنگی در افغانستان و عراق نیروهای نظامی آمریکا خسته هستند و نیاز به یک استراحت طولانی دارند. به علاوه مردمان افغانستان و عراق به اندازه کافی به نیروهای آمریکایی باج داده‌اند پس بهتر است فعلا به ترمیم خود بپردازند.
جهت اطلاعتون روش های قدیمی که یه کشور سربازاشو بریزه توی یه کشور دیگه اگر ایران با آمریکا وارد جنگ بشه کاربردی نخواهد داشت . اگر هم استفاده بشه بعد از خلاء سلاح شدن نیروی هوایی و دریایی صورت می گیره که باز هم میتونه از طریق هواپیما باشه نه نیروی زمینی .
به نقل از [30Min] :
نظرات کاربران ( یکم ا ملّت)

6- ايران مورد لطف امام زمان عج است و داراي ستوني قوي بنام ولايت و شهادت است اينها چيزي نيستند كه براحتي مردم ايران از آنها چشم پوشي كنند
7- مردم ايران درزمان حمله بيروني يك كشور مسخاسم بلافاصله به شكل گسترده متحد مي شوند و اين را در جنگ هشت ساله نشان دادند
8)ایران ارتشی مجهز به امدادهای غیبی و نیروی ایمان داردکه نام آن بسیج است.
9)بسیجیان خطرناک ترین نیروی ایران به حساب می آیند زیرا بر این باورند که از جنگ 8ساله جامانده اند وبایددری جدید به روی شهادت باز کنند تا بار دیگر اسطوره ساز شوند
دلایل آخرتون هم که شعار بود :)
شما پس با امام زمان هماهنگ کردین ؟ :)) اگه باز رفتین برای مذاکره با امام زمان بگین ما هم حاجتامونو بگیم که به امام زمان منتقل کنین شما :))

بالا