• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سکولاریسم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
یه جورایی نظام باید سکولار باشه و نباید باید ها و نباید ها با دین به مردم القا بشه
به نظر من دین باید جدا کارشو بکنه و سیاست به طور کامل ازش جدا باشه.
خوب تو تئوری همه اینو دوس دارن بحث جامعه شناختیش اینه که با این درصد مذهبی در ایران
تبدیل کردن جمهوری اسلامی ایران به جمهوری ایران چه تخریب هایی داره و این تغییر چه چیزایی رو بهبود میبخشه

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
پاسخ : سکولاریسم

واقعا مردم به خاطر میهنشون به جنگ می رفتن یا به خاطر امام؟

من از هرکی پرسیدم می گف فقط به خاطر امام ، هر چند بعضیاشون اون عقاید قبلا رو نداشتن.
اون موقع هم میهن پرستا کم بودن:)

در مورد سکولاریسم، من تا حدودی موافقم باهاش. چون الان دیگه گند زدن به حکومت و اسلام با این حکومت اسلامیشون:)

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
من باوجود اينكه به تشيع اعتقاد دارم اما معتقدم حكومت فقط در دايره سكولاريسم قادر به تامين سعادت مردمه و حكومت دينى در نقض حاكميت مليه.و دلايلش:
حكومت دينى رو چه كسى اداره خواهد كرد؟مطرح ترين گزينه روحانيون هستند.خب اولا كه روحانى شريف اصلا پى حكومت و قدرت نميره.بعذ از اون هم روحانيون زمانى كه بخواهند حكومت كنن ديگه مطمئنا دموكراسى در مار نخواهد بود چون بلافاصله بعد از رسيدن به فدرت(كه تاكيد مى كنم فقط روحانيون فاسد پى قدرتن)فكر مى كنن كه با رسالتى الهى به ميون اومدن و ازين توهمات.ضمن اينكه علم روحانيون در فقه و علوم دينيه نه عرصه سياست.

نكته ديگه اينه كه اكثر اين روحانيون فاسد حتى از دايره دين هم خارج ميشن.چطور؟
در زمان انقلاب روحانيونى مثل منتظرى و خمينى و امثالهم ديدن اى بابا طبق قوانين خود اسلام حكومت دينى فقط در زمان حضور امامان ممكنه و اصلا در نبود امام حكومت دينى نداريم.و خب،براى اينكه يه توجيه دينى هم جور كنن اومدن ولايت فقيه درست كردن.

والله و بالله،ولايت فقيه اصلا در تشيع وجود نداره.اين فقط يه نظريه بدعت گذارانه بود كه امثال خمينى براى توجيه حكومت فاشيستيشون درست كردن.و كاملا از لحاظ فقه شيعى مردوده چنانكه روحانيونى مثل شريعتمدارى هم به تناقضش با تشيع و همچنين تناقضش با حاكميت ملى اشاره كردن(كه همشون هم به لطف خمينى پس زده شدن)

و نكته اخر،خود تشيع هم با حكومت دينى مخالفه.از ديدگاه تشيع حكومت دينى فقط در زمان حضور امام ممكنه و الان كه امامى نيست يعنى هيچى.پس كلا بساط اين متوهمين كه ميگن حكومت دينى از اساس غلطه.چه با ديد دينى و چه با ديد ايدئولوژيك.

بالا