• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دوستی های اینترنتی

با دوستی های اینترنتی موافقین؟

• موافقم

رای‌ها: 94 18.8%
  • مخالفم

رای‌ها: 92 18.4%
  • بستگی به نوع دوستی داره

رای‌ها: 313 62.7%

• رای‌دهندگان
    499

sana Golaby

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
پاسخ : دوستی های اینترنتی

به نقل از ســایــنـا :
دوستی اینترنتی یااز همه ی انواع و اقسامش غلطه ....
وقتی ادم توی این دوستی ها ذهنش و قلبش و حتی تمام کارای روزانش درگیر میشه غلط بودنش به وضوح روشنه ....
یه سوالی که برام هس اینه که واقعن اونایی که ازین جنین دوستی هایی دارن چطوری میتونن از شریک ایندشون انتظار اعتماد و پایبندی داشته باشند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چون متاسفانه اون موقع حس ميكنن اين دوست شون قراره همون شريك آينه شون باشه
كه احتمالش خيلي كمه
اونم با وجود همچين پسرايي(و بعضي دخترا)

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

به نقل از Eliza-M :
نه تنها دوستي اينترنتي بلكه يك نفر هر نوعي از ارتباط ُ كه تجربه كنه ، بعد از ازدواج موظفه پايبند باشه .
اين كه من نوعي يك دوست اينترنتي دارم چه ربطي داره به پايبندي شريك اينده م ؟
موظف به پایبند بودن که هستی،ولی اگر رابطه ی عاطفی قبل ازدواج چه حقیقی و چه اینترنتی داشته باشی دو نفر به هم برای آینده قول داده باشن کسی که باعث جدایی هست هم به فرد مقابلش خیانت کرده هم همسر آیندش نمی تونه بهش اعتماد کنه.

Mahdiye.Z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از M & Z :x :
موظف به پایبند بودن که هستی،ولی اگر رابطه ی عاطفی قبل ازدواج چه حقیقی و چه اینترنتی داشته باشی دو نفر به هم برای آینده قول داده باشن کسی که باعث جدایی هست هم به فرد مقابلش خیانت کرده هم همسر آیندش نمی تونه بهش اعتماد کنه.
اولا در دوستي اينترنتي قرار نيست شما اينده ت رو به طرف قول بدي .
ثانيا كسي كه بابت ارتباط عاشقونه ي همسرش در گذشته ،‌اعتمادشو نسبت به همسرش از دست ميده مجبور نيست با ادمي ازدواج كنه كه اين سبك ارتباط ُ‌ در گذشته تجربه كرده .
ثالثا چرا انتظار اكبند بودن (ببخشيد اصطلاح بهتري پيدا نكردم) از فرد مقابل داريم ؟ اون يه ادمه و قبل از ازدواج مي تونه رابطه ي عاشقونه و دوستانه رو با كسي ديگه اي جز ما تجربه كرده باشه .
به نقل از ســایــنـا :
ربطش اینه که درتمام عمرت به جز همسرت کس دیگه ای رو هم دوست داشتی تازه وقتی قبلا دوست میشیم دیگه بودن با همسر میشه یه عامل طبیعی ودیگه هیچ اشتیاقی برای بهتر کردن زندگیت نداری ... بعد زندگی سرد میشه پس غلطه
شاید الان خیلیا قبول نکنن اما بعدا به این نتیجه خاهند رسید
يني فرضا من نوعي در تموم عمرم حق علاقه داشتن به پسر ديگه اي رو ندارم كه 4 روز ديگه شوهرم واسم تازگي داشته باشه؟ يني چي؟!
ارتباط ادم ها با هم خيلي پيچيده تر از حرفيه كه شما ميزني . قطعا كسي كه ازدواج مي كنه فرد مقابل براش جذابيتي داشته و علاقه اي هم در كار بوده كه حاضر شده اين ادم ُ‌به عنوان شريك زندگيش انتخاب كنه پس زندگي با اون ادم براش هيجان خاصي داره . و حالا اگر اين فرد با كس ديگه اي قبلا در ارتباط بوده" اين مسئله مال گذشته است "و دو طرف بايد به قدري به بلوغ فكري رسيده باشن كه اينُ‌بپذيرن .
من فك نمي كنم يه ارتباط اينترنتي تا دم ازدواج گريبان طرف بگيره و مثلن مدام با خودش فك كنه "واي ! واي! اوني كه وقتي 17 ساله بودم باهاش دوست بودم چقدر خوب بود !"
در ضمن شما گفتي كه :
به نقل از ســایــنـا :
یه سوالی که برام هس اینه که واقعن اونایی که ازین جنین دوستی هایی دارن چطوری میتونن از شریک ایندشون انتظار اعتماد و پایبندی داشته باشند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و كسي كه ازدواج مي كنه و متعهد و متاهل محسوب ميشه .كاملا حق داره كه انتظار پايبندي و تعهد از فرد مقابل داشته باشه و اين انتظار ذره اي ارتباط به گذشته ي خودش و فرد مقابل نداره .
در ضمن شما دوستي و ارتباط هاي قبل از ازدواج [چه حقيقي چه مجازي] رو مساوي با بي بند ُ باري ندون . كسي كه قبل از ازدواج ش با يكي ديگه بوده بي بند و بار نيست و توانايي متعهد بودن پس ازدواج و پيرو اصول اخلاقي بودن ُ‌داره .پس اين حق داره كه از شريك زندگيش هم چنين انتظاري داشته باشه

با عرض پوزش ، داريم شاخه ميزنيم و از بحث اصلي خارج ميشيم .
اما خب بايد براي حرفي كه زده بودم پاسخ دوستان رو ميداد ام .

reyhane.kh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دیبرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
برنز المپیاد نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
دانشگاه شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

خُب دوستی ـآی حقیقی که بهترن؛ چـون هر دو طرف خیلی بیشتر همو میشناسن.

ولی من کاملا معتقدم به فرد بستگی داره؛ یعنی مثال دارم.

پسرالم اینجوری ازدواج کرد و موفق بود کاملا؛ یکی از دوستانم یک دور رفت تو چت روم کلا از این رو به اون رو شد.:rolleyes:

آدم باید حواسش باشه.همین.:]

ناهید

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 نیشابور
شهر
نیشابور

به نظرم به شدت به نوعه رابطه بستگی داره...
مثلا یه دختر و پسر باهم دوستن بدون هیچ رابطه ی عشقیو این حرفا و به هم مثه یه دوست مدرسه ای نگاه میکنن...
ولی خب این جور رابطه ها خیلی کمه... ;;)

hony moon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan arak
شهر
اراك
دانشگاه
اراک
رشته دانشگاه
پرستاری

اين رابطه ها اساسا مشكل داره
اميدوارم هيچ كس تو اين دام ها نيوفته
البته جايي مثل اينجا كه همه هم كلاسي هستن ممكنه با هم دوست هم باشن اما محيطاي ناسالم زيادن و ادم هايي كه اونجا هستن غالبا ادم هاي درستي نيستن و به فكر سو استفاده از مردم هستن
مراقب باشين
(; (;

بهار1998

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
برازجان...استان بوشهر...
مدال المپیاد
ایشالابعدها..

من بادوست شدن توچت روم مخالفم چون محیطش خیلی بده ولی توی نیم بازیاواتس اپ وویچت ووودوست پیداکردن به نظرم بهترباشه محیطشون بهتره اگه الان بری توی چت روم وبایکی دوست شی میگن دختره به هیچ گیره وشروع میکنن مخ زدن بعضی دختراهم همینطورنا

سارا99

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

شاید اوایل واسه فرد جالب باشه اما بعد اگه منطقی فکر کنین میبینین کارتون خیلی اشتباه تقریبا همه ی چت روم ها محیط خیلی بدی پیداکردن به نظرم ادم تو این سن باید وقتشو تو جاهای بهتر و واسه ی کارایی که ارزش داره استفاده کنه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظرم اینکار برای افراد بالای 30 سال باید مجاز باشه.
خب اینکار باعث وجود بیماری هایی میشه.طوری که اگه ما یه روز فرد مقابل رو نبیبنیم دیه نمتونیم زندگی کنیم.
در ضمن در اینگونه مواقع دروغگویی هم زیاد میشه تا طرف مقابل رو جذب خودش کنه.
این دوتی ها باید در حد معمول باشن؛نه بیشتر.
نه اینکه دو یا سه نفر قرار بذارن همدیگه رو ببینن!

ShAda.Na

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِ فرزانگانِ 1
شهر
تهران

دوستی ِ اینترنتی جداً بستگی به نوع‌ش داره. خوب مثلاً اگه یه دختر ِ نوجوون سعی کنه با یه مردِ میانسال از طریقِ اینترنت ارتباط ِ دوستانه حتی برقرار کنه، به نظر ِ من فقط یکی دو درصد هست که ممکن باشه این دوستی مورد ِ تائید باشه، همون‌طور که تو واقعیت.
ولی مثلاً یکی که از لحاظ ِ سنُ فاز به شخص ِ مقابل‌ش می‌خوره؛ حتی اگه این دوستیُ به فضایِ واقعیت هم بکشونه بلامانع‌ست.

مشکل ِ ما این‌ه که اکثر ِ دوستی‌هایِ اینترنتی، دوستی‌های ِ غیرمجاز در واقعیت‌ند. اکثراً وقتی می‌بینن امکانیُ تو واقعیت ندارن، اونُ به دنیایِ مجازی می‌برن.

قطعاً اگه دوستی ِ مجازی باشه و البته هر دو طرف راضی از دوستی ِ شخص ِ مقابل، دوستیُ به واقعیت می‌برن و خوب اگه دوستی ِ مناسبی نباشه، اکثراً تو واقعیت کسایی هستن که ازش جلوگیری کنند.

Heyrat

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi
شهر
Tehran

البته دوستی معمولی شاید اشکال نداشته باشه
ولی رابطه عاشقانه نه

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397

من با چت مخالف نیستم اتفاقا داریم چت هایی که هم محیطش خوبه هم آدماش جوری که خودم به اونا عادت کردم و مثه دوستای خودم میدونمشون ولی چت برای کسی که دنبال دوسته واقیه به درد نمیخوره چون من صادقانه اعتراف میکنم تو هیچ کدوم از این روما اسممو راست نگفتم :-" دو دسته چت روم داریم 1-فقط قصد افراد دوستیه 2-دنبال یه کسی میگردن که وقتی تنهان نتهایشونو با اون تو نت پر کنن که خب اصولا دسته اول تعدادش بیشتره و به همین دلیل اعضا بیشتری داره دوستی که اساسا چیز خوبی نیست :Dولی اگه هم کسی دنبال دوست میگرده چت روم جاش نیست به نظر من چون پر از دروغه و معلوم نیست کدوم حرف راسته کدوم سرکاریه اصن داری با دختر میچتی یا پسر :Dوالله

ShAda.Na

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِ فرزانگانِ 1
شهر
تهران

به نقل از ترنم بهار :
من با چت مخالف نیستم اتفاقا داریم چت هایی که هم محیطش خوبه هم آدماش جوری که خودم به اونا عادت کردم و مثه دوستای خودم میدونمشون ولی چت برای کسی که دنبال دوسته واقیه به درد نمیخوره چون من صادقانه اعتراف میکنم تو هیچ کدوم از این روما اسممو راست نگفتم :-" دو دسته چت روم داریم 1-فقط قصد افراد دوستیه 2-دنبال یه کسی میگردن که وقتی تنهان نتهایشونو با اون تو نت پر کنن که خب اصولا دسته اول تعدادش بیشتره و به همین دلیل اعضا بیشتری داره دوستی که اساسا چیز خوبی نیست :Dولی اگه هم کسی دنبال دوست میگرده چت روم جاش نیست به نظر من چون پر از دروغه و معلوم نیست کدوم حرف راسته کدوم سرکاریه اصن داری با دختر میچتی یا پسر :Dوالله

من خودم یه بار یه مردِ سی ساله بودم! :D

dark-night

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
fazanegan

هرچند که همه ی ما یه سری ویژگی های مشترک برای مفهوم "دوستی" قائلیم
اما به نظر من توو این بحث ، مهم اینه که دوستی رو دقیقاً چی بدونیم .
این دوستی میتونه با هم جنس و یا جنس دیگر باشه
که متاسفانه توو جامعه خودمون در اکثریت موارد طرح بعضی روابط با جنس مخالف مشکله و ممکنه خطراتی هم به دنبال داشته باشه
از دید من چند نوع رابطه خوشایند داریم که یکی از بهتریناش دوستیه و هر کدوم اینا حد و مرزای خاص خودش رو داره و شاید در مواردی این حدو مرز ها کمی همپوشانی داشته باشن
رابطه ای که دو طرف به چارچوبش پایبند باشن دور از ذهنه که مشکل ساز شه و مثلاً مانعی برای زندگیه مشترک شه
با این حال به طرز فکر دو طرف بستگی داره
در مورد "دوستی اینترنتی" به شخصه همچین چیزی رو برای خودم تعریف نکردم
چون فکر میکنم درست نیست که پسوند بدیم و یه مفهوم رو بهوعی از بین ببریم
اگه آشنایی از راه نت صورت بگیره فقط در صورتی همچین اسمی رو میتونم روش بگذارم که صرفاً به دنیای مجازی محدود نباشه
البته قبل از طرح دوستی مسلماً مقداری شناخت لازمه ، شناختی فراتر از مشخصات شناسنامه ای و چیزایی مشابه این
اگر رابطه ای امکان حتی کمی غیر مجازی بودن رو نداشته باشه از دیدگاه من هرگز از جنس دوستی محسوب نمیشه

+ راستش این الگوی فکری من به کار بیشتر وشاید هم اصلاحاتی نیاز داره تا یه جورایی کامل شه ، اینجا سعی کردم متناسب با موضوع تاپیک خلاصه ای ازش رو بگم

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نظرم اینجور دوستی اگه فقط بهش به چشم مسخره بازی و سرگرمی نگاه کرد خوبه ولی اگه واقعا جدی گرفته بشه خیلی بده چون اگه با جنس مخالف (اگه واقعا مخالف باشه :-")شخص مقابل تا میتونه خالی میبنده پس جدی نگیرید و لذت ببرید

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مدیریت کسب و کار

به نقل از Sana 96 :
چون متاسفانه اون موقع حس ميكنن اين دوست شون قراره همون شريك آينه شون باشه
كه احتمالش خيلي كمه
اونم با وجود همچين پسرايي(و بعضي دخترا)

گاهی "بعضی دخترا" پسرای ساده رو گیر می اندازن :) همیشه کار پسرا نیست !

milad.a

milad.a
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر

من خودم تا حالا در سایت های غیرمعتبر و با ادم های غریبه تا حالا چت نکردم ولی تو فیس بوک با دوستام تا حالا زیاد چت کردم

و همچنین مصداق همین دوستی های اینترنتی من تو یه بازی انلاین با یکی از هم اتحادی هام تجربه کردم B-)
اونجا مثل چت روم عادی نیست که هر جور ادمی بیاد توش پیدا بشه ^#^
اکثرا ادمای پول دار میان منم با یکی با نام جواد دوست شدم تا اخر سرور بازی هم بهش کمک کردم دوستیمون و اعتمادم بهش تا جایی رسید که تمام سربازام و رمز اکانتمم بهش دادم >:D<
و کلن یه جوری امتحانش کردم الانم که الانه با هم دوستی اس ام اسی داریم ولی به شما توصیه نمی کنم که این کارو تو سایت های عادی بکنید ^#^
اون جا یه سایت بازی بود و من تو گروه بودم که همه مثل خودم بودن و اگه خیانتی می شد من هم خیلی زود طرف رو ناکار می کردم ولی به طور کلی می گم برای من که این دوستی خوب بود ولی انگاری من خیلی خوش شانس بودم :D

alireza24

مهمان

تو سمپادیا آره ولی بقیه رو مطمئن نیستم :-?

mohandes leily

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 و 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
ikiu
رشته دانشگاه
فیزیک
اینستاگرام

به نقل از alireza24 :
تو سمپادیا آره ولی بقیه رو مطمئن نیستم :-?
تو همون سمپادیاشم درس نیس
من یه مدت با یکی تو سمپادیا خیلی صمیمی شدم بعد 2هفته فهمیدم پسره نه دختر :D
دیگه چ کنیم.... {-8

ska

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
مدال المپیاد
با المپیاد بود که یادگرفتم دانشجو باشم نه دانش اموز
رشته دانشگاه
شیمی کاربردی

به نقل از ـــــــــــمنـــــــــــــ :
واسه سرگرمی خوبه ولی اگه دوستی شدید تر شه به نظر من بده L-:
خیلی بده X-(
مثلا من اصلا برای سرگرمی نمیام سمپادیا! این دیگه خیلی مسخره است من میام تا به بچه های المپادی کمک کنم به ادمایی که به من پیغام میدن کمک کنم مشاوره بدم ! مشاور خوبی هستما! به امتحانش می ارزه (; دوستایی هستن توی این سایت که 24 ساعته به خاطر پشتیبانی کنکور انلاینن شما حق ندارن سمپادیا رو با چت روم مقایسه کنید شما دارید زحمات بچه سمپادیای خفن رو که فقط به خاطر کمک میان خدشه دار می کنید
این جا پره از سمپادی های اصیل جایی که من میتونم خلا ام رو که با رفتن به دانشگاه از دوستای خوبه سمپادیم دور شدم پر کنم

بالا