• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گیتار

• شروع کننده موضوع Dizzy
  • تاریخ شروع

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)
پاسخ : پاسخ : گیتار

اصلاً به حرف مردم توجه نکن !
اگه من به حرف مردم توجه میکردم که الان داشتم تو حوزه علمیه درس میخوندم!

فرزانه ج

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیـرسـتان فرزانـگان 1
شهر
تـهران

به نقل از PeiHaghi :
اصلاً به حرف مردم توجه نکن !
اگه من به حرف مردم توجه میکردم که الان داشتم تو حوزه علمیه درس میخوندم!
:)) :))
همـون .

جوجه سمپادی

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

سلااااااااام دوستای نوازنده خودم.خوفید؟
خوب البته فکرنمیکنم به گیتاربه این مظلومیم که شمامیگیدباشه.توی مدرسه مافقط درطول یک ماه شش نفرازدوستای خودم رفتن گیتاراما بااین حرف شماموافقم که میگیدهرکی میاددوسال میره گیتاربعدانگاردرجه استادی داره.اینجورآدمامن نمیدونم اگه دماغ فیل نبودمی خواسن ازکجابیافتن.من خودم شش ساله گیتارکارمیکنم اماهنوزم که هنوزه نیازخودم میبینم روزانه حداقل یک ساعت تمرین کنم.به نظرمن گیتاریه سازه فوق العادس به خصوص وقتی دلت گرفته،سبک کلاسیکش امافلامنکوبیشتربراجمع دوستان خوبه

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از جوجه سمپادی :
سلااااااااام دوستای نوازنده خودم.خوفید؟
خوب البته فکرنمیکنم به گیتاربه این مظلومیم که شمامیگیدباشه.توی مدرسه مافقط درطول یک ماه شش نفرازدوستای خودم رفتن گیتاراما بااین حرف شماموافقم که میگیدهرکی میاددوسال میره گیتاربعدانگاردرجه استادی داره.اینجورآدمامن نمیدونم اگه دماغ فیل نبودمی خواسن ازکجابیافتن.من خودم شش ساله گیتارکارمیکنم اماهنوزم که هنوزه نیازخودم میبینم روزانه حداقل یک ساعت تمرین کنم.به نظرمن گیتاریه سازه فوق العادس به خصوص وقتی دلت گرفته،سبک کلاسیکش امافلامنکوبیشتربراجمع دوستان خوبه
فلامنکو رو من تنهایی می زنم چون اصولا تعداد افرادی که می تونن درک کنن این سبکو محدودند و اصن برای جمع مناسب نیست :-?
برای جمع دوستان و فامیل هم همین که 4 تا آکورد بگیری و یه آهنگ پاپ بزنی کافیه :D

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

دقا فلامینگو یه سبک جیگریه که کمتر کسی درکش میکنه :D
برای جمع بستگی داره ولی بیشتر پاپ

Baranbato

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 شیراز
شهر
شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی یا دندان پزشکی

اگه بلد باشی بزنی و تازه کار نباشی صداش عالیه ولی حرفه ای که نباشی هم رو اعصاب خودته هم بقیه :( به نظر من تکی صداش خوشگل تره :D

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)
پاسخ : گیتار

گیتار الکتریک بلوز یا جز کسی کار کرده آیا ؟!
معلم داشتید ؟! از کجا یاد گرفتید ؟!

sasha

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
karaj

منم گیتار میزنم و میدونم که گیتار زدن چه سختی هایی داره برا گیتار فقط دوسال باید اموزش ببینی تا بتونی تو نت خونی و درست زدن خوب باشی ولی الان معلم من 15 سال داره گیتار میزنه هنوز بعضی چیزا رو نمیتونه بزنه
در ضمن هر کی میگه گیتار خزه با من طرفه B-) L-:

hani7517

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
شیراز

به نقل از تـــــــــــــــارا :
سلام بچه ها

به نظرم گیتار یک سازی هست که بسیار مظلوم واقع شده و این طور جا افتاده تو افکار عام که با یک یا دوسال گیتار زدن دیگه آدم خدا میشه تو این ساز، گیتار رو در 4 تا آکورد می بینن و فکر می کنن گیتار زدن به اصطلاح "ساده" هست.

تو این تاپیک، هدف من:
1- برطرف کردن این افکار احمقانه
2- معرفی سبک های مختلف گیتار
3- دادن اطلاعات جانبی که لازمه هر نوازنده ی گیتار بدونه
4- معرفی انواع گیتار ها

طبیعتا من هم چیز زیادی نمی دونم.بیاید اطلاعاتمون رو بریزیم رو هم تا یه چیز خوب ازش در بیاد :D

(کپی-پیست ممنوع)

واقعا همینطوره من 4سال گیتار میرم ولی هنوز خدا نشدم استادمم که 15ساله گیتار میزنه خدا نیست چه برسه به من!!!!! به نظرم هر سازی خوبی خودشو داره و بستگی به علاقه و استعداد داره! اگه کسی علاقه داشته باشه میتونه خدا شه!

e0a0209b929d.jpg

اینم یه گیتار خوشکل واسه همه دوستای گیتاریستم :)

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از sasha :
برا گیتار فقط دوسال باید اموزش ببینی تا بتونی تو نت خونی و درست زدن خوب باشی
برای خوب بودن شاید، ولی می‌شه نت رو خوند تو 6 ماه هم! بستگی به روند معلم داره! :-?
یه چیزی! حدودا چقدر طول میکشه تا یه مهارت قابل قبول تو گیتار به دست بیاره آدم؟

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از ریــحــانــه :
برای خوب بودن شاید، ولی می‌شه نت رو خوند تو 6 ماه هم! بستگی به روند معلم داره! :-?
قابل قبول که یه سال هم میشه ! واقعاً علاقه مند باشی 6 ماه هم میشه !
البته این به شرطیه که ارف رفته باشی و پایه ی موسیقیایی داشته باشی .
اگر بخوای از صفر شروع کنی همون 2 سال !

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از ریــحــانــه :

نه نمی شه :D نت تاریم تا نت! بعد خوندن که میشه ولی سرعتت میاد پایین.چرا؟ چون گیتار مث پیانو یه روند مشخص نداره که تو با یه نگاه بگی کدوم نت کجاس.خیلی تمرین می خواد.
البته تبلچر این مشکل نت خونی گیتار رو حل کرده.

اگه قبلش یه سازی مث ویولن زده باشی مشکل دست چپ نخواهی داشت و خیلی سریع تر پیش می ری تو یادگیری گیتار.
اگه بخوای پاپ بزنی فک کنم دیگه نهایت 9 ماه کافی باشه
ولی کلاسیک و فلامنکو یادگیریش تمومی نداره.بس که هر قطعش یه جور آدمو اذیت می کنه

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

اگه قبلش یه سازی مث ویولن زده باشی مشکل دست چپ نخواهی داشت و خیلی سریع تر پیش می ری تو یادگیری گیتار.
اتفاق من از چند نفر مطلع شنیدم که اگه قبل از این که بخوای گیتار بزنی ویولون زده باشی مشکلات اساسی با دست چپت خواهی داشت.. چون مث که نحوه انگشت گذاری و اینا به شدت متفاوته.. دوست خودم هم نمونش ;;)

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از hamid-GM :
اتفاق من از چند نفر مطلع شنیدم که اگه قبل از این که بخوای گیتار بزنی ویولون زده باشی مشکلات اساسی با دست چپت خواهی داشت.. چون مث که نحوه انگشت گذاری و اینا به شدت متفاوته.. دوست خودم هم نمونش ;;)

دقیقا من چون یه نفر رو دیدم جلو چشمام که ویولن می زد و سه سوت گیتار یاد گرفت عرض کردم :D

پس ازینجا نتیجه میشه بستگی داره! :D

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

نه نمی شه :D نت تاریم تا نت! بعد خوندن که میشه ولی سرعتت میاد پایین.چرا؟ چون گیتار مث پیانو یه روند مشخص نداره که تو با یه نگاه بگی کدوم نت کجاس.خیلی تمرین می خواد.
البته تبلچر این مشکل نت خونی گیتار رو حل کرده.

اگه بخوای پاپ بزنی فک کنم دیگه نهایت 9 ماه کافی باشه
ولی کلاسیک و فلامنکو یادگیریش تمومی نداره.بس که هر قطعش یه جور آدمو اذیت می کنه
آره منم دقیقا منظورم همینه. ینی می‌شه خوند! ولی پدر آدم درمیاد دیگه! :D
تبلچر کلا موجود خوبیه! 8->
کلا یه ساز دیگه زده باشی کمک بزرگی بهت میکنه، نه؟ :-?
بعد مثلا کسی که گیتار کلاسیک میزنه اگه یه روزی بخواد الکتریک بزنه باید از پایه شروع کنه همه چیُ؟

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

برای وبولنیست ها چون مثه ما فرت ندارن انتقال جای نت ها و پیدا کردنشون خیلی آسون تره فکر کنم !

به نقل از ریــحــانــه :
بعد مثلا کسی که گیتار کلاسیک میزنه اگه یه روزی بخواد الکتریک بزنه باید از پایه شروع کنه همه چیُ؟

تبلچر یاد گرفتنش کار دو روزه . مسلط شدنش ولی طول داره . در کل مشکلی نداره انتقال نت به تبلچر .

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از ریــحــانــه :

ساز دیگه ازین نظر بهت کمک می کنه که به درک موسیقیایی رسیدی ولی به اون صورت تاثیری نداره.البته بازم بستگی داره چه سازی! :D

ببین اگه می خوای بری الکتریک از اول برو همون! :D چون اگه بری کلاسیک احتمالش خیلی کمه که وسطش ول کنی و اصن حیفه.
من خودم گفتم میرم کلاس گیتار (اون موقه سبکاشم نمی دونستم) بعد 6 ماه تموم میشه (دیدگاهم این بود گیتاره دیگه هیچی نداره! :D ) میرم الکتریک.2 سال به صورت منظم رفتم کلاس گیتار (البته الان به خاطر مثلا کنکور ول کردم!) و هنوز به جایی که می خوام تو فلامنکو نرسیدم.ینی دوست دارم خیلی بیش تر جلو برم.الکتریکم از سر خارج کردم کلا.

بعد تو یه سری تکنیکا کلاسیک تفاوت داره با الکتریک، ممکنه قاطی کنی :D
از پایه که نباید شروع کنی ولی همچینم فک نکن خیلی راحت می زنی الکتریکو در اون صورت.اصن استایلش متفاوته :D

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

ساز دیگه ازین نظر بهت کمک می کنه که به درک موسیقیایی رسیدی ولی به اون صورت تاثیری نداره.البته بازم بستگی داره چه سازی! :D

ببین اگه می خوای بری الکتریک از اول برو همون! :D چون اگه بری کلاسیک اح%D

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

به نقل از ریــحــانــه :
من خودم عشق الکتریک بودم اما اون زمان (حدود 1.5 سال پیش) یدونه کلاسیک داشتم و با اون تمرین میکردم .. بعد جالب اینجاست به استادم که گفتم میخوام بعدا الکتریک بخرم دیگه از همون موقع با من مثل کسی که الکتریک داره برخورد کرد.. دیگه همش اتودای الکتریک بم میداد بزنم.. با گیتار کلاسیک تکنیکای الکتریک میزدم مثلا tapping و legato واینا که بیشتر مخصوص الکتریکه روی کلاسیک پیاده میکردم .. بعد مثلا سولوی stairway to heaven رو فک کنم اولین نفری تو دنیا باشم که با کلاسیک زده ..
بعد حالا که الکتریک خریدم کلا به نسبت کسایی که از همون اول الکتریک داشتن یه مقدار کوچولو توی legato ها راحت ترم (چون توی گیتار کلاسیک مجبور بودم محکم تر این تکنیکارو اجرا کنم که صداش در بیاد) اما در کل به نظرم اگه در حد 6 ماه اینجاها با کلاسیک کار کنی بعد بری الکتریک مشکل خاصی نداره :D

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از hamid-GM :
من خودم عشق الکتریک بودم اما اون زمان (حدود 1.5 سال پیش) یدونه کلاسیک داشتم و با اون تمرین میکردم .. بعد جالب اینجاست به استادم که گفتم میخوام بعدا الکتریک بخرم دیگه از همون موقع با من مثل کسی که الکتریک داره برخورد کرد.. دیگه همش اتودای الکتریک بم میداد بزنم.. با گیتار کلاسیک تکنیکای الکتریک میزدم مثلا tapping و legato واینا که بیشتر مخصوص الکتریکه روی کلاسیک پیاده میکردم .. بعد مثلا سولوی stairway to heaven رو فک کنم اولین نفری تو دنیا باشم که با کلاسیک زده ..
بعد حالا که الکتریک خریدم کلا به نسبت کسایی که از همون اول الکتریک داشتن یه مقدار کوچولو توی legato ها راحت ترم (چون توی گیتار کلاسیک مجبور بودم محکم تر این تکنیکارو اجرا کنم که صداش در بیاد) اما در کل به نظرم اگه در حد 6 ماه اینجاها با کلاسیک کار کنی بعد بری الکتریک مشکل خاصی نداره :D

لگاتو مال گیتار فلامنکوئه و خیلی هم کاربرد در در فلامنکو و انواع خفنی هم داره .کلا آکوردای پاور هم مال فلامنکو بوده. (استایل غیرت :-" ) بعد برای الکتریک اصطلاح لگاتو استفاده نمی شه همون طور که خودت می دونی.میشه hammer on و pull off

آخه 6 ماه کلاسیک به هیچ جا نمی رسه! :D من میگم چرا از اول نره الکتریک؟

ریحانه بیا پاسخ گو باش من دارم حرص می خورم :D

بالا