• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گیتار

• شروع کننده موضوع Dizzy
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی
پاسخ : گیتار

به نقل از The Last Horseman :
قشن‍گی ساز توی سخت بودنشه ؟
به نظر من اینکه ب‍گن ‍گیتار ساز آسونیه چیزی از ارزشش کم نمیشه .
ربطی نداره به حرف من!اصن بحث ارزش نیست، بحث چیز دیگه ایه.
صحبت من اینه گیتار ساز آسونی نیست به هیچ وجه.سازیه که تمومی نداره و خیلی طول می کشه توش رشد کنی و اگه بذاریش کنار خیلی سریع افت می کنی!
و به طور کلی حرفتون رو قبول ندارم.شخصا معتقدم در مورد خیلی مسائل، کاری که با وقت و سختی بیش تری صورت بگیره ارزشش بیش تره.

shakila15

شکیلا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست!! گرچه رشتم ریاضیه
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
میم شیمی

سلام
من دو سه صفحه ي اول بحثاتون رو خوندم... نميدونم درست متوجه شدم يا نه اما بنظرم اومد كه خيلياتون پاپ رو سبك در نظر نميكيريد
من يه سال گيتار ميزنم(هنوزم هيچي بارم نيستا :D) تو اين يه سال پاپ كار كردم(البته همه تو آموزشگاه ما پاپ كار ميكنن و بعد سراغ نت خواني ها ميرن)
اگه بنظرتون پاپ كار كردن (تقريبا) يه جور وقت تلف كردن و شايد سبكي نباشه كه زياد به كار بياد منم سبكمو عوض كنم و كلاسيك كار كنم(واقعا همون چهار تا آكورد گرفتنم سخته و بنظرم پاپ هم سبك آسوني نيست و صدا ميخواد كه بايد تمريناي سولفژ رو انجام بدي)

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Shakila Eslami :
سلام
من دو سه صفحه ي اول بحثاتون رو خوندم... نميدونم درست متوجه شدم يا نه اما بنظرم اومد كه خيلياتون پاپ رو سبك در نظر نميكيريد
من يه سال گيتار ميزنم(هنوزم هيچي بارم نيستا :D) تو اين يه سال پاپ كار كردم(البته همه تو آموزشگاه ما پاپ كار ميكنن و بعد سراغ نت خواني ها ميرن)
اگه بنظرتون پاپ كار كردن (تقريبا) يه جور وقت تلف كردن و شايد سبكي نباشه كه زياد به كار بياد منم سبكمو عوض كنم و كلاسيك كار كنم(واقعا همون چهار تا آكورد گرفتنم سخته و بنظرم پاپ هم سبك آسوني نيست و صدا ميخواد كه بايد تمريناي سولفژ رو انجام بدي)

کسایی که گیتار پاپ می زنن معمولا نمی رن دنبال سولفژ کار کردن با توجه به این که معمولا آدمایی هستن که می خوندن از قبل و صرفا برای این که یه سازی به صداشون اضافه کنن گیتار می زنن.پاپ خوندنم چیزی نیست که بخوای بری کلاس سولفژ واسش به نظرم :D
+مسئله اینه اون 4 تا آکورد گرفتن تو بقیه ی سبک ها هم هست و پاپ حرف جدیدی برای گفتن نداره.از سر و ته کلاسیک یا فلامنکو بزنی میشه پاپ! درواقع پاپ چیز بیش تری ازون دو سبک نداره ولی اون دو سبک خیلی چیزای جدیدتری از پاپ دارن
تو باید ببینی که خودت چه هدفی داری.اگه از همین پاپ زدن لذت می بری ادامه بده.فلامنکو و کلاسیک زدن روحیه خاصی می خواد که اگه با روحیت سازگار نباشه گیتار زدت می کنه

shakila15

شکیلا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست!! گرچه رشتم ریاضیه
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
میم شیمی

به نقل از تـارا :
کسایی که گیتار پاپ می زنن معمولا نمی رن دنبال سولفژ کار کردن با توجه به این که معمولا آدمایی هستن که می خوندن از قبل و صرفا برای این که یه سازی به صداشون اضافه کنن گیتار می زنن.پاپ خوندنم چیزی نیست که بخوای بری کلاس سولفژ واسش به نظرم :D
+مسئله اینه اون 4 تا آکورد گرفتن تو بقیه ی سبک ها هم هست و پاپ حرف جدیدی برای گفتن نداره.از سر و ته کلاسیک یا فلامنکو بزنی میشه پاپ! درواقع پاپ چیز بیش تری ازون دو سبک نداره ولی اون دو سبک خیلی چیزای جدیدتری از پاپ دارن
تو باید ببینی که خودت چه هدفی داری.اگه از همین پاپ زدن لذت می بری ادامه بده.فلامنکو و کلاسیک زدن روحیه خاصی می خواد که اگه با روحیت سازگار نباشه گیتار زدت می کنه
من دنبال تمريناي سولفژ نرفتم و اين تمرينا رو استادمون سر كلاس خوش باهامون كار ميكنه(كه به نظر من زياد اصولي نيست)بگذريم
اما خب من درسته كه پاپ كار ميكنم اما نت خوني و آرپژ و تبلچر هم كار ميكنيم(منظورم اينه كه فقط تو كار پاپ نيستيم)
يعني كلاسيك كار كردن بهتر از سبكه پاپه واقعا؟؟

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Shakila Eslami :
من دنبال تمريناي سولفژ نرفتم و اين تمرينا رو استادمون سر كلاس خوش باهامون كار ميكنه(كه به نظر من زياد اصولي نيست)بگذريم
اما خب من درسته كه پاپ كار ميكنم اما نت خوني و آرپژ و تبلچر هم كار ميكنيم(منظورم اينه كه فقط تو كار پاپ نيستيم)
يعني كلاسيك كار كردن بهتر از سبكه پاپه واقعا؟؟
هرکی هر سازی دستش می گیره نت خونی باید بلد باشه!
آرپژ تو گیتار پاپ هم هست ولی آرپژای فلامنکو کجا، پاپ کجا!
تبلچر هم که نوع خاصی از نت خونیه و ربطی به سبک گیتار نداره.اونم باید بلد باشه هرکی گیتار دستش می گیره
با صحبتایی که شما کردی، فکر می کنم هنوز ایده یی از این که اصن کلاسیک چیه،فلامنکو چیه، نداری.برای آشنایی بیش تر با کلاسیک،asturias - albaniz که البته تم اسپنیش داره و برای آشنایی با سبک فلامنکو farruca - paco pena رو گوش بده و سعی کن اجراهای زندشو ببینی که خودت درک کنی تفاوت تکنیک ها رو
نمونه های بهتری هم هست ولی متاسفانه اصلا حضور ذهن ندارم.اگه علاقه مند بودی معرفی می کنم

shakila15

شکیلا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست!! گرچه رشتم ریاضیه
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
میم شیمی

به نقل از تـارا :
هرکی هر سازی دستش می گیره نت خونی باید بلد باشه!
آرپژ تو گیتار پاپ هم هست ولی آرپژای فلامنکو کجا، پاپ کجا!
تبلچر هم که نوع خاصی از نت خونیه و ربطی به سبک گیتار نداره.اونم باید بلد باشه هرکی گیتار دستش می گیره
با صحبتایی که شما کردی، فکر می کنم هنوز ایده یی از این که اصن کلاسیک چیه،فلامنکو چیه، نداری.برای آشنایی بیش تر با کلاسیک،asturias - albaniz که البته تم اسپنیش داره و برای آشنایی با سبک فلامنکو farruca - paco pena رو گوش بده و سعی کن اجراهای زندشو ببینی که خودت درک کنی تفاوت تکنیک ها رو
نمونه های بهتری هم هست ولی متاسفانه اصلا حضور ذهن ندارم.اگه علاقه مند بودی معرفی می کنم
خوشبختانه تفاوت كلاسيك و فلامينكو رو ميدونم :D(ديگه نه در اين حد بخدا)
پاپ مدرك رسمي تو ايران نداره درسته؟

امیدوار

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
سمپپپپاد
شهر
تهران
مدال المپیاد
ادبی

نکته ای که وجودداره اینه که گیتار زدن بعد از 5سال کارکردن به مرور سخت میشه...آره اگه یکی بخواد بزنه و فقط بخونه دوسال کافیه چهارتا آکورد و ریتم یاد میگیره براش بسه ولی کسی که عاشق گیتاره بعد5سال کارش شروع میشه x:

مِهرنوش

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌‌‌فرز
شهر
الف
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام
من پارسال نزدیکای عید یه گیتار به نامthe best funکه جدیدا تو اصفهان میگن از یاماها هم بهتر دراومده(!)
رو خریدم تابستون سه جلسه تو شهرستان(بنا به دلایلی)رفتم کلاس اما معلم اونجا هیچی بارش نبود
منم دیگه نرفتم
اما میخام امسال تو تابستون برم اما تو انتخاب سبکش موندم!!!
میخاستم اگه بشه کمکم کنین تا به ی نظر قطعی برسم
مرسی

Sisyphus

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از mehrnoosh valikhani :
سلام
من پارسال نزدیکای عید یه گیتار به نامthe best funکه جدیدا تو اصفهان میگن از یاماها هم بهتر دراومده(!)
رو خریدم تابستون سه جلسه تو شهرستان(بنا به دلایلی)رفتم کلاس اما معلم اونجا هیچی بارش نبود
منم دیگه نرفتم
اما میخام امسال تو تابستون برم اما تو انتخاب سبکش موندم!!!
میخاستم اگه بشه کمکم کنین تا به ی نظر قطعی برسم
مرسی
کاملا به علاقت بستگی داره
..
ولی به نظر من کسی که میخواد یه چیزی بزنه که اطرافیان بپسندن پاپ براش بهتره و در حقیقت عامه پسنده
ولی کلاسیک از دید کسی موسیقی رو میشناسه گیرا تره تازه تو سبک پاپ دخترا محدودیت خوندن هم دارن(تو آموزشگاه ما تو همایشای رسمی دخترا نمیخونن)....کلا به نظر من کلاسیک جذاب تره ... تازه یکم که بگذره میتونی فلامینکو هم شروع کنی که هم از لحاظ فنی بالاس و هم عامه پسنده به نسبت کلاسیک ولی همین اول کاری به فلامینکو فک کردن زوده
من خودم کلاسیک کار میکنم راضیم هستم

• لایک
امتیازات: Dizzy

سلبچ

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی

چند ساله یه نفر یه گیتاریست حرفه ای میشه؟؟؟؟؟ :-?

ghaza1380

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
تهران

به نظر شخصی من که گیتار میزنم گیتار خیلی ساز سختیه ولی بعضیا فکر می کنن اسونه و بدرد نمی خوره که نظر خیلی بی خودی هم هست.

senator77

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
ایشالا سال بعد طلا
دانشگاه
شریف دیگه
رشته دانشگاه
نرم افزار دیگه

به نقل از kimia_soleimani :
چند ساله یه نفر یه گیتاریست حرفه ای میشه؟؟؟؟؟ :-?
چند ساله؟؟؟؟؟؟
اگه استعداد داشته باشی که البته همه دارن :)) :)) :)) :))
کمتر از یک سال به نظر من
البته اگه ی معلم درست حسابی(مث من)داشته باشی :-" :-"

سلبچ

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی

بی خیال!من دو ساله گیتار می زنم تا الان نهایتا آهنگ های پاکو دلوسیا رو می زنم!

senator77

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
ایشالا سال بعد طلا
دانشگاه
شریف دیگه
رشته دانشگاه
نرم افزار دیگه

به نقل از kimia_soleimani :
بی خیال!من دو ساله گیتار می زنم تا الان نهایتا آهنگ های پاکو دلوسیا رو می زنم!
خب دیگه معلمی مث من نداری.......

سلبچ

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی

senator77

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
ایشالا سال بعد طلا
دانشگاه
شریف دیگه
رشته دانشگاه
نرم افزار دیگه

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از senator77 :
چند ساله؟؟؟؟؟؟
اگه استعداد داشته باشی که البته همه دارن :)) :)) :)) :))
کمتر از یک سال به نظر من
البته اگه ی معلم درست حسابی(مث من)داشته باشی :-" :-"
کمتر از یه سال ؟؟؟ ://////
منظور از حرفه ای این نیس که چن تا نت ساده بذارن جلوت تو بتونی بزنی ک :/
گیتار اصلا ساز آسونی نیس ، زمان میخواد تا دست عادت کنه به فرم های جدید ، زمان میخواد تا آدم برای فرم های جدید دست تمرکز کنه . هر کدوم از اینا حداقل یه هفته طول میکشه .
اگه یه نفر استعداد داشته باشه و همینطور گیتارو کنار نذاره و روزانه تمرین کنه ، حداقل بنظر من 3 سال طول میکشه .

sampadii_farzanegan2

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 1.teh
دانشگاه
دانشکده علوم پزشکی شهید بهش
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

هیییی :-< :-< بیاین منو با :-<گیتارم آشتی بدین... :-<

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
الان من با یه مشکلی مواجهم
یه گیتار الکتریک خریدم و فعلا فقط دارم سعی میکنم انگشت گذاری رو تمرین کنم ، اما کلن با انگشت کوچیکم مشکل دارم ، اصلا احساس میکنم انگشت کوچیکم مشکل داره ، نه میتونم باهاش مثل انگشتای دیگم راحت سیمو بگیرم نه میتونم راحت حرکتش بدم ، نه میتونم تنظیمش کنم که کجا قرار بگیره .
کسی همچین مشکلی داشته ؟ توی هر نوع سازی که نیاز به انگشت گذاری داشته باشه .

بالا