• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گیتار

• شروع کننده موضوع Dizzy
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی
پاسخ : گیتار

به نقل از Mr.Mamareza :
کلا هر چیزی که از جهت های مختلف خوب و مناسب باشه ...افراد زیادی رو به خودش جذب میکنه... .

ولی اگه بخوایم واقعا دنبال گیتاریست باشیم اونقدر هم خز نیست... .

خیلیا قبل 3 ماه ول میکننش... .

------------------------------------------------------

یه سوال هم در مورد سبک ها.... .
"گاد فادر" رو اگه با ملودی و آکورد بزنی چه سبکی حساب میشه؟
کلا "God father" فکر می کنم کلاسیک پاپه.صورت اجرا کردنش مهم نیست.مهم اینه قطعه اصلی چیه
مثلا تو خود فلامنکو هم وقتی یکی ملودی می زنه و یکی آکورد همون فلامنکو محسوب میشه.

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

این آهنگ رو اگر گوش ندید 22 درصد عمرتون بر فناست!
لینک مستقیم نمی شه داد، از این لیست آهنگ (Juan Martin - Suite I, Alborada (Milonga Contemporanea (آهنگ نهم) رو دانلود کنید

پیشنهاد می کنم در تاریکی اتاقتون قبل از خواب و تو تخت گوش بدید :)
من دیشب 14 بار پشت سر هم گوش دادم. فوق العاده آهنگ سنگین و قابل تاملیه ... :-<
نوازنده و آهنگسازش هم که خوان مارتین

baran.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

درک اهنگ خیلی مهمه اینه که بهش برات معنی میده نمیدونم چرا به هرکی میگی گیتار کارمیکنی میکه ساز چرتیه :((

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از baran. :
درک اهنگ خیلی مهمه اینه که بهش برات معنی میده نمیدونم چرا به هرکی میگی گیتار کارمیکنی میکه ساز چرتیه :((
اکثر آدمای اطراف در زمینه ی موسیقی عام محسوب میشن!نظر عام هم که اصلا مهم نیست :D پس ناراحت نباش
اگه منطقی توضیح بدی که گیتار زدن چقدر زجر کشیدن داره و قبول نکردن دیگه خودشون احمقن مشکل تو نیست که :D البته گیتار درست حسابیاا.نه 4 تا آکورد (;

baran.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

موافقم ولی مشکل این شده مردم شدن عشق اینکه یک ساز روی کولشون باشه راه برن فکرمیکنن موسیقی اینه!!!!!ولی واقعا فراتر از ایناست ........حتی فراتر از احساس.......

Pedram.fe

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
نیو نیشابور سیتی
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

بچه ها ميشه لطفا يه كتاب كه قطعه هاي كلاسيك داشته باشه معرفي كنين!

كسي نميدونه كه ايا كتاب "هوگو سلينگ" ترجمه ي اقاي تورج زاهدي، هنوز چاپ ميشه يا نه؟

اخه اينجا گير نمياد!

×پرنیان: دو پست متوالی شما ترکیب شد.

khali_ahp

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی1
شهر
تهران

گیتار الکتریکو بیس میزنم. گیتار الکتریک واسه خالی کردن نفرت آدم خیلی خوبه. هر کیم که میگه راهته, مزخرف میگه. من شخصا لید میزنم و سولو های واقها سختی داره. /m\

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از nadi :
سلام
من ی سوال فنی!خانم ها و اقایونی ک گیتار الکتریک میزنین
بداهه نوازی و اهنگ سازی هم بلدین و کار کردین؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
یه جورایی اگه بهش بشه بداهه نوازی گفت !
بیشتر ریتم و پاور کورد بوده(چیزای شاخی هم نبودن . صرفاً تخلیه عقده بوده ) . چون اگه بخوای یه ملودی بداهه در بیاری نیاز به تمرین داره .
آهنگ هم یه ناقابل ساختم . هنوز به مرحله ی اجرا نرسیده . هر چند اون هم بیشتر پاورکورده . یه کم جای کار داره .
اسمش Butts on fire هست و دو ورژن داره .
یکیش یه کم راک پاپه اون یکی ولی هوی تره

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

سلام.من یه گیتاریست اماتورم.بعد امروز از نت یه نت تبلچر پیدا کردم.میخواستم بزنم.ولی چون تبلچر کار نکردم نمیدونم چه جوریه.نتش اینه:

E-----------7----7--5--8-----7--5--7------7--5--8-------7--5--7-----5----7-----5----5---------5

B---------------------------------------------------------------------------8----------8-------8--6------8--6--5

E-----7-----5--7--8----7--5--8--7-----5--7--5-------5---------5--7------5----7--5-------5

B----------------------------------------------------8---------8---------------8-----------8----8-----7--8

E---------5-------------------7--5--7--8--10--12----10--10--8--7--8--5--------10--8--7--8--10--12--8--7

B---5--6-------8--6--5
فک کنم خیلیم آسونه.ولی مثلا خط اول بعد 7 5 7 دومی دیگه درست در نمیاد یا این که خط بعد یهو از وسط نوشته 8 یعنی دقیقا باید چیکار کرد؟؟
ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه.

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از Shaghayegh11 :
سلام.من یه گیتاریست اماتورم.بعد امروز از نت یه نت تبلچر پیدا کردم.میخواستم بزنم.ولی چون تبلچر کار نکردم نمیدونم چه جوریه.نتش اینه:

E-----------7----7--5--8-----7--5--7------7--5--8-------7--5--7-----5----7-----5----5---------5

B---------------------------------------------------------------------------8----------8-------8--6------8--6--5

E-----7-----5--7--8----7--5--8--7-----5--7--5-------5---------5--7------5----7--5-------5

B----------------------------------------------------8---------8---------------8-----------8----8-----7--8

E---------5-------------------7--5--7--8--10--12----10--10--8--7--8--5--------10--8--7--8--10--12--8--7

B---5--6-------8--6--5
فک کنم خیلیم آسونه.ولی مثلا خط اول بعد 7 5 7 دومی دیگه درست در نمیاد یا این که خط بعد یهو از وسط نوشته 8 یعنی دقیقا باید چیکار کرد؟؟
ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه.
میشه منبع بدی؟
اصلاً نمیفهمم!
خط ها زیر هم نیستن

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از PeiHaghi :
میشه منبع بدی؟
اصلاً نمیفهمم!
خط ها زیر هم نیستن
منبعش معتبر نیست.در واقع من دنبال یه چیز دیگه میگشتم که اینو پیدا کردم.تو این وبلاگ بود.
http://www.navidguitar.blogfa.com

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

والا من که اینتو تب ندیدم !

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

(;
به نقل از Shaghayegh11 :
منبعش معتبر نیست.در واقع من دنبال یه چیز دیگه میگشتم که اینو پیدا کردم.تو این وبلاگ بود.
http://www.navidguitar.blogfa.com
اگه دنبال تب هستی برو نرم افزار guitar pro رو دانلود کن.. خیلی کار باهاش راحته .. اما استفاده از guitar pro بزرگترین اشتباهی میتونه باشه که در طول عمرت مرتکب شدی.. نت خونی آدم رو به شدت ضعیف میکنه.. کلا فقط باعث میشه در یه دوره زمانی کوتاه فک کنی که خیلی خوب گیتار میزنی.. :)

اردلان

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
زیادن حال ندارم بگم
دانشگاه
عباسقلی خان
رشته دانشگاه
نرفتم ک هنوز

سلاااااااااااااااااااااااام
میشه طرز نواختن گیتار رو هم آموزش بدی؟
با تشکر

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از hamid-GM :
(;اگه دنبال تب هستی برو نرم افزار guitar pro رو دانلود کن.. خیلی کار باهاش راحته .. اما استفاده از guitar pro بزرگترین اشتباهی میتونه باشه که در طول عمرت مرتکب شدی.. نت خونی آدم رو به شدت ضعیف میکنه.. کلا فقط باعث میشه در یه دوره زمانی کوتاه فک کنی که خیلی خوب گیتار میزنی.. :)
واسه کسی که الکتریک میزنه نت خونی اهمیتی نداره !
مگه اینکه بخواد شاخه عوض کنه

فرزانه ج

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیـرسـتان فرزانـگان 1
شهر
تـهران

بـاز به نظـر ِ مـن گیتـار جایگـاهـش خیـلی بهتـر از سـازهایی مث ِ تمبـک ِ مثـلا .
مـن خـودم شـخصـا که به هـرکی میگـم تـمبک می زنـم ،
میـگه خیـلی آسـونه که ، سـریع می شـه یاد گـرفتـش . :-??
نظـرتـون چیـه ؟

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

همه فکر میکنن سازای ریتمیک آسونن .
سخت در اشتباهن !
همین درامز که دیگه آدم میگه استیک رو میگیری دستت و شروع میکنی زدن هم سخته!
نگه داشتن ریتم ، تغییر ناگهانی ریتم و غیره (حالا من درامر نیستم که باقیش رو بگم )
حالا تنبک علاوه بر اینا کلی ضربه ی متفاوت داره!

این رو به یاد داشته باش : هیچ سازی آسون نیست .

فرزانه ج

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیـرسـتان فرزانـگان 1
شهر
تـهران
پاسخ : پاسخ : گیتار

به نقل از مُحسن :
آخه دختر خوب! گیتار یه ساز ملودیک هست، شما علاوه بر ایجاد ریتم ، یه سری صدا های خاص رو هم که محدودش هم اصلا کم نیست تولید میکنی، اما تمبک یه ساز کاملا ریتمیک هست و صداهایی هم که تولید میشه از اون خیلی محدود هست. نمیشه این دو تارو مقایسه کرد، اگر قرار بر مقایسه هست باید دسته بندی بشه، یعنی ساز های ریتمیک با هم و ساز های ملودیک با هم.. که کلا من به شخصه مقایسه رو اصلا نمیپسندم، چون توی مقایسه خیلی باید دو ساز شبیه هم باشن، مثلا میشه تار و سه تار رو مقایسه کرد!

هرکس میگه تمبک آسونه چرت محض گفته، اتفاقا بسیار هم مشکل هست، همه فکر میکنند تمبک همون ریتم 6/8 ام معروف هست و تمام(که البته خیلی ها همونم بد میزنن) ، این ها وقتی ساز رو دستشون بگیرن و مثلا بگی یه پِلنگ بزنن قطعا همون بار اول نمیتونن بزنن، حالا جدای از این مسئله این همه فرم مشکل برای اجرای ریتم های مختلف وجود داره که نگه داشتن ریتم همون ها واقعا سخته..
من اصلا فکر نمیکنم سازی مثل تمبک آسون باشه..
آره میـدونم ، منـم نـخواسـتم مقایسـه ای انـجام بـدم ، اونـم راجبـه صـداهایی که تـولیـد می کنـن ، فقـط راجبـه جایـگاهـش بیـن ِ مـردم حـرف زدم ، که واقـعا جایـگاه ِ پائیـنی ِ .

دقیـــقا .

فرزانه ج

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیـرسـتان فرزانـگان 1
شهر
تـهران

به نقل از PeiHaghi :
همه فکر میکنن سازای ریتمیک آسونن .
سخت در اشتباهن !
همین درامز که دیگه آدم میگه استیک رو میگیری دستت و شروع میکنی زدن هم سخته!
نگه داشتن ریتم ، تغییر ناگهانی ریتم و غیره (حالا من درامر نیستم که باقیش رو بگم )
حالا تنبک علاوه بر اینا کلی ضربه ی متفاوت داره!

این رو به یاد داشته باش : هیچ سازی آسون نیست .
دقیـقا ، همیـن نگه داشـتن ریتـم ها و تغییــر ـاشـون ، کلی زمـان میبـره یادگرفتنـش .

اوهـوم .

فرزانه ج

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیـرسـتان فرزانـگان 1
شهر
تـهران

به نقل از مُحسن :
اگه قرار باشه به هر چیزی که مردم دوست دارن توجه کنیم که من الان باید برم محسن مانکن بشم :| بین اهل هنر افراد جایگاه ویژه ای برای تمبک و تمبکنواز قائلند.
:))
اونـکه آره ، ولی مثـلا تو بـگی پیـانو ، نمیشـه دیـگه مـردم ُ جمـع کـرد از شـدّت ِ عـلاقه . :D

بالا