• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات کنکوری‌های ۹۲

Melica_AriAnA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر (نرم افزار)
پاسخ : مشکلات کنکوری‌های ۹۲

به نقل از A-22 :
- ببخشید من تاپیکای مختلف رو خوندم اما هر کسی یه کتاب معرفی کرده میشه کتاب تست معرفی کنید:
ریاضی پایه
فیزیک پایه
ادبیات
گسسته
جبر
هندسه
دیفرانسیل
من نمیدونم مثلا در مورد فیزیک سوم کتاب تست فیزیک پایه رو بزنم یا کتاب تست سوم رو بزنم! :-s

- کانون و گرینه 2 واقعا بدبختی آورن!!من موندم برم گرینه 2 یا کانون.از طرفی سوالای گرینه 2 استاندارد ترن از طرفی کانون با سابقه ی زیادش به من اطمینان بیشتری میده!!بعضیا میگن برو این ،؛ بعضیا میگن برو اون.نظر شما چیه؟

واقعا ازتون ممنونم و البته خیلی شرمنده که انقدر سوال پرسیدم [-o<
ریاضی پایه و دیفرانسیل آبی 30 سال کنکور کانون (کلا" 3 جلده: 1.دیفرانسیل و مباحث مشترک با حسابان 2. پاسخ نامه ی جلدِ قبل 3. ریاضی پایه)
جبر و گسسته خوشخوان که یه کتاب خیلی قطور و گنده س. اسم دقیقش "ریاضیات گسسته" تالیف: "رسول حاجی زاده"
ادبیات خیلی سبز
هندسه رو نمیدونم.
فیزیک هم من گاج میزدم اما برای سوم که انرژی اتمی رو داشتم عالی بود. فوق العاده ازش راضی بودم. فیزیک های انرژی اتمی بی نظیرن.
برای همه اینا (نه الزاما" ادبیات، بیشتر اختصاصیا) حتما" منبعی انتخاب کن که توی سوالای کنکور هم جامع باشه. محور اصلیت رو سوالای کنکور قرار بده همیشه. نمیگم فراتر نرو! برای ریاضی به نظر من سراغ سوالای تالیفی نرو! به سوالای تالیفی هیچی مولفی نمیشه اعتماد کرد به خصوص اینکه کتابا تغییر کرده بعضی مولفا خودشون نفهمیدن کتاب دیفرانسیل جدید منظورش چیه تازه امدن ازش سوال در آوردن و کاملا افتضاحش کردن!
اینا همه صرفا" نظرِ من بودن. حتما" نظرِ بقیه رو هم بپرس بعد تصمیم بگیر. اما وقتی که دیگه یه کتابو خریدی بهش اعتماد کن و با همون برو جلو. به فکر کتابای دیگه نباش. تمرکز روی یه کتاب خیلی بهتره از پرسه زدن بین چند تا منبعه!

برای آزمون ها هم حتما" برو کانون اسم بنویس. برای سال کنکور حتما" کانون و دیگر هیچ :)

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

من ی مشکلِ اساسی دارم!
اونم روحیمه!
ینی از لحاظ درسی ؛درسامو میخونم و خوب آزمون میدم ولی اگه ی وخ ی ذره ی آزمون نرسم و یا خراب کنم تا مدت ها نمیتونم تمرکز کنم و درس بخونم
چ کنم؟

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از محمد_پ :
من ی مشکلِ اساسی دارم!
اونم روحیمه!
ینی از لحاظ درسی ؛درسامو میخونم و خوب آزمون میدم ولی اگه ی وخ ی ذره ی آزمون نرسم و یا خراب کنم تا مدت ها نمیتونم تمرکز کنم و درس بخونم
چ کنم؟
این مشکل باسه همه هست ، نباید زیاد بابتش غصه بخورین ! معمولا ممکنه نشه که به همه درسا تو تابستون برسین چون فشار آزمونا یکم بالایه به خصوص تو گزینه 2 ! ولی تو سال تحصیلی یکم فشار میاد پایین ! اگه الان پایه رو خوب یاد بگیرین باسه طول سال تحصیلی راحتی و به برنامه هات میرسی!

imank92

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مدیریت مالی

به نقل از محمد_پ :
من ی مشکلِ اساسی دارم!
اونم روحیمه!
چ کنم؟
زندگیت رو به دو اصل استوار ساز : 1.حرف راست 2.تخم چپ

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

1. دبیر ریاضی ما خوب درس نمیده , برای آموزش دیف و گسسته چی بگیرم ? برای تست چی ?
ببخشید علامت سوالا برعکسه :D
2. و یه چیز دیگه , من تو کل تابستون فقط انقدر درس خوندم , به نظرتون کم خوندم ?
ریاضی : فصل یک حسابان , مثلثات
تحیلیلی : فصل یک و نصف فصل دو
فیزیک : بردار و سینماتیک
شیمی : دو فصل اول سال دوم و دو فصل اول پیش
ادبیات سال سوم
عربی هیچی
زبان درس اول پیش
دینی نصف سال دوم
من نسبت به هم سن و سالام خیلی عقبم , نه ?
اصلا خیلی نا امیدم , فکرشو بکن حداقل اگه 5000 نفر تو تابستون پایه رو کامل خونده باشن از من خیلی جلوترن :(
چیکار کنم ?
3. تو درس جبر , بجز مجموعه ها بقیه توی گسسته تکرار میشه ?
4. اصلا به توانایی هام ایمان ندارم , لامصب چرا اینجوری شدم ! امروز چهارمین آزمون کانون هست که غیبت میکنم ...

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

اگه از الان جدی بخونین حتما موفق میشین ! فقط کسایی که تابستون خوندن کارشون راحت تره ! شما کارت سخته یکم ولی غیر ممکن نیس ! چون من خودم رتبه ی 24 کنکور میشناسم که از اول مهر شروع کرد به خوندن !

A-22

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زنجان
شهر
زنجان
مدال المپیاد
اگه لیگ علمی المپیاد حساب میشه : المپیاد شیمی - نقره
دانشگاه
در آینده شریف (انشا...)
رشته دانشگاه
نمیدونم!!

به نقل از One Minute :
اصلا خیلی نا امیدم , فکرشو بکن حداقل اگه 5000 نفر تو تابستون پایه رو کامل خونده باشن از من خیلی جلوترن :(
چیکار کنم ?

کنکور مثل مسابقه ی ماشین سواری میمونه! اگه تو در حین رانندگی برگردی اینور و اونورتو ببینیو هی بگی فلانی از من جلوتره ، فلانی از من عقب تره حواست پرت میشه و از جاده منحرف میشی.یه راننده ی ماشین در طول جاده درسته که به بردن و اول شدن فکر میکنه ، اما روی (مسیر) تمرکز میکنه نه ماشینای عقب و جلوییش !تا سر پیچا درست بپیچه و از عهدش بربیاد و انقدر با سرعت میره که اول بشه! ما هم باید دقیقا همین کارو بکنیم! اگه تابستون درسا رو نخوندیم کارمون یه کمم سخت تر شده! اما ما تازه یک چهارم راهو طی کردیم ! اگه بخوایم وایسیمو با نا امیدی به گذشته فکر کنیم کار مون عاقلانه نیس.درست مثل کسی که توی 10 دقیقه ی اول مسابقه ی دو میدانی ، از بقیه عقب افتاده ! خب اگه طرف بایسته و دیگه تکون نخوره ..
تازه شاید ما یه مزیت نسبت به دیگران داشته باشیم و اون اینه که ما الان پرانرژی درس خوندنو شروع میکنیم اما کسایی که تابستون شروع کردن انرژیشون از ما کمتره !من چون خودم تابستونو با تنبلی گذروندم خیلی افسرده بودم که چه جوری به بقیه برسم اما فهمیدم که دیگران اصلا مهم نیست مهم خودتیو تواناییات و الانم میخوام پرانرژی سال تحصیلیو شر وع کنم. امیدوارم کسایی که با من هم وضعیتن همین کارو بکنن :)

1024

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
مدال المپیاد
یادش به خیر قدیما...
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
بازم ریاضی!

انقدر برا تابستونتون غصه نخورین
من خودم تو تابستون فقط دو ماه درس خوندم
تازه وقتی سال تحصیلی شروع شد کم کم فهمیدم درس خوندن تابستونم چندان به درد نخورده

به علاوه مسلما کسایی که تابستون زیاد نخوندن هم انرژی دارن و هم به خاطر این که فک میکنن عقبن تلاششون زیاده
اما بعضی کسایی که تابستونو استفاده کردن با این طرز تفکر که پایه رو مسلطن تو سال تحصیلی اصلا سراغ پایه نمیرن بعد عید که میشه میبینن هیچی از پایه یادشون نیس!(یادمه چند نفر از بچه های کلاسمون این جوری شده بودن)

پ.ن:
یکی نیس بگه تو که لالایی بلدی چرا خوابت نبرده؟ :D(=آخه اینم شد رتبه ی کنکور؟! :( [-( )

Barium

فـ . بـ .
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قــُم
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
U of T
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

به نقل از 1024 :
انقدر برا تابستونتون غصه نخورین
من خودم تو تابستون فقط دو ماه درس خوندم
تازه وقتی سال تحصیلی شروع شد کم کم فهمیدم درس خوندن تابستونم چندان به درد نخورده

به علاوه مسلما کسایی که تابستون زیاد نخوندن هم انرژی دارن و هم به خاطر این که فک میکنن عقبن تلاششون زیاده
اما بعضی کسایی که تابستونو استفاده کردن با این طرز تفکر که پایه رو مسلطن تو سال تحصیلی اصلا سراغ پایه نمیرن بعد عید که میشه میبینن هیچی از پایه یادشون نیس!(یادمه چند نفر از بچه های کلاسمون این جوری شده بودن)

پ.ن:
یکی نیس بگه تو که لالایی بلدی چرا خوابت نبرده؟ :D(=آخه اینم شد رتبه ی کنکور؟! :( [-( )
مگه ميخواستين رتبه تون چند بشه ديگه؟! :-?
من خودم ميتونم بگم تابستون هيچي نخوندم! (خيـــــلي كم خوندم :-")
آيا وقعا تو سال تحصيلي ميشه جبران كرد؟! اين جوري به درساي پيشمون لطمه نميخوره؟ :-??
اگه ميشه بگيد چقد واسه پايه وقت بذاريم!

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

برا هندسه لازمه تمرینای کتاب درسی رو بخونیم ?

gensis

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
همدان
رشته دانشگاه
دامپزشکی

داشتم مصاحبه نفرات برتر کنکور میخوندم طرف میگه من 15 بار کتاب تستیام خوندم :O
هرچی چرتکه میندازم جور در نمی یاد که یه درس 15 بار توی یک سال فقط تستش بزنی 8->
چطور این کارو میکنن ؟

1024

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
مدال المپیاد
یادش به خیر قدیما...
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
بازم ریاضی!

به نقل از b03023 :
مگه ميخواستين رتبه تون چند بشه ديگه؟! :-?
من خودم ميتونم بگم تابستون هيچي نخوندم! (خيـــــلي كم خوندم :-")
آيا وقعا تو سال تحصيلي ميشه جبران كرد؟! اين جوري به درساي پيشمون لطمه نميخوره؟ :-??
اگه ميشه بگيد چقد واسه پايه وقت بذاريم!
درسته که رتبه م تو انتخاب رشته م تاثیری نداره ولی من هیچ وقت تو هیچ آزمونی رتبه م انقد بد نشده بود ... :-s خب آدم غصه میخوره دیگه... :(
بله میشه من خودم برنامه ی منظمی برا خوندن پایه تو سال تحصیلی نداشتم اما برنامه ی کانونو دیدم فک میکنم با همون پیش برین خوب باشه
به نقل از One Minute :
برا هندسه لازمه تمرینای کتاب درسی رو بخونیم ?

بله!البته!صد در صد!

باید شدیدا به کتاب درسی مسلط باشین
درسته که کتاب درسی هندسه فوق العاده آسونه اما باید رو تک تک تمریناتش تسلط فوق العاده داشته باشین چون کتابا جورین که ممکنه تستی ازشون طرح شه که کاملا وابسته به خود کتاب باشه و واقعا هنوز جاهای خوبی برا طرح تست داره که معمولا همه ازش غافلن چون فک میکنن هندسه ی کنکور صرفا دونستن مطلبه(در حالی که اگه این طور باشه فک کنم همه بچه های سمپاد هندسه یکو تو راهنمایی مسلطن!)

به نقل از gensis :
چطور این کارو میکنن ؟
من در مورد صحت و سقم این مطلب چیزی برای گفتن ندارم (که واقعا ممکنه یا نه؟!)
دنبال چگونگیش نباشین چون واقعا نیاز نیس اینقد بخونین
من خودم هیچ کتابی رو حتی دو بار هم نزدم نهایتش اینه که وقتی یه دور تست میزنین چند ماه بعد تستای مارک دار خودتونو بررسی میکنین من وقتی تست میزدم یا اصلا مارک دار نمیکردم یا مثلا از هر صد تا تست فقط یکیو علامت میزدم!آخه ناسلامتی ما دانشمندای این مملکتیم :> :D کدوم دانشمندی 15 دور برا یه درس تست میزنه؟حتی اگه منظورش 15 کتاب مختلف هم باشه بازم مسخرس!

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از gensis :
چطور این کارو میکنن ؟
آقا هر چی رتبه های برتر میگن گوش ندین !!! خیلی هاشون میخان کلاس بذارن هر چیزی میگن ! مثلا رتبه 8 کنکور بود وقتی باهاش حرف میزدیم میگفت من اصن مثه بقیه درس نمیخوندم ! یه بار میخوندم میفهمیدم دیگه دوباره نمیخوندم ! ( میخاست بگه من خیلی با استعدادم ) در حالیکه مثه چی میخوند!
یا مثلا یکی از دوستام که امسال عمران شریف قبول شده بود داشت به بچه های کنکوری 92 میگفت اگه میخاین رتبه بیارین باید روزی 5 ساعت ریاضی بخونین فقط بعد یکی گفت مگه روزی چند ساعت درس میخوندین شما ؟ گفت من روزی 8 ساعت میخوندم . در حالیکه من که باهاش در ارتباط بودم میدونم روزی بین 4 تا 5 ساعت میخوند ! میخاست بگه من خیلی شاگرد قوی و خرخونی بودم !
در کل زیاد رو حرفاشون حساب نکنین !

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

واسه دیف اندیشه فایق کافی هست ? نیاز به چیز دیگه نیست ?
واسه گسسته کتاب تست چی بگیرم ?
واسه فیزیک پیش گاج سفید دارم , خیلی سوالاش مسخره و سطح پایینه , چی بخرم که در سطح کنکور باشه ?
واسه دینی کتاب تست جدید اومد ? چی ?

twilight

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
دانشگاه
تهران

به نقل از One Minute :
واسه دیف اندیشه فایق کافی هست ? نیاز به چیز دیگه نیست ?
واسه گسسته کتاب تست چی بگیرم ?
واسه فیزیک پیش گاج سفید دارم , خیلی سوالاش مسخره و سطح پایینه , چی بخرم که در سطح کنکور باشه ?
واسه دینی کتاب تست جدید اومد ? چی ?
واسه دیف هرچی بیشتر تست بزنید بهتره. کتاب درسی داره عوض میشه ولی من ۱۰ استاد و خوشخوان رو هم کار میکردم(علاوه بر اندیشه فائق) و البته ۳۰ سال کنکور کانون
واسه گسسته هم خوشخوان خوبه، گاج سفید هم بدنیس
واسه فیزیک هم اگه گاج سفید به نظرتون سادس، نشرالگو عالیه. سوالای سطح بالاهم زیاد داره
دینیو باید دوستان کنکوری بگن...

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

یه سوال.... .

فکر کردن دائم به هدف برای تلاش بیشتر درسته؟

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از Mr.Mamareza :
یه سوال.... .

فکر کردن دائم به هدف برای تلاش بیشتر درسته؟

این رو فرزانه میگفت به ما:
هر وخت به رتبه یا رشته ای که ممکنه بیارم فکر میکردم حالم بد میشه و که آیا من میتونم یه رتبه خوب بیارم یا نه!؟
این کار هم اعصابم رو خورد میکرد و هم وقت رو برای خوندنم میگرفت
و همه ش فکر میکردم که این موقع ها که من دارم فکر میکنم بقیه دارن درس میخونن!!!
خواهرم همیشه بم میگفت درست رو بخون و فقط بخون و فکر نکن که برای یه چیز شاخ مث کنکور داری درس میخونی!
میگفت که درس بخون مث قبلن و به آخرش فکر نکن که خوب تموم میشه یا بد...

پ.ن:البته داشتن هدف مهم ه /m\

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

فکر کردن دائم به هدف رو شاید بشه گفت موجب تلاش بیشتر بشه اما خُب آدم آدمه زودی میره تو رویا هاش و دیگه ممکنه چند دقیقه از فضای درس فاصله بگیره و اصن فکرش مشغول بشه

حالا نظرتون راجع به این که ما باید در هر لحظه بدونیم که باید واسه کنکور تلاش کنیم چیه؟! یعنی نه اینکه حالا من فلان رشته رو میخوام پس باید فلان رتبه رو بیارم این چیز جالبی نیست اما تنها مورد واضح و روشن و ساده ای که الان تو ذهنمونه اینه "که آیا الان من دارم اینکاری که میکنم واسه کنکورمه؟!" اینجوری میفهمین که واسه کنکور باید تفریح کنید و وقتی تفریحتون زیاد از حد میشه باید یادتون بیاد که واسه کنکور باید حالا برید درس بخونین و خیلی از فعالیت هاتون باید بشه واسه کنکور

مثه یه مسابقه ی دوی طولانی میمونه ممکنه مسافت چندین کیلومتر باشه واسه موفقیتش باید به موقع استراحت کرد به موقع دوید و همه کارا باید در راستای موفقیتمون باشه

پس هر لحظه اینو یادتون بیاد که شما آیا الان دارین واسه کنکورتون این کارو میکنین یا نه؟!

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از :|.Mr :
فکر کردن دائم به هدف رو شاید بشه گفت موجب تلاش بیشتر بشه اما خُب آدم آدمه زودی میره تو رویا هاش و دیگه ممکنه چند دقیقه از فضای درس فاصله بگیره و اصن فکرش مشغول بشه

حالا نظرتون راجع به این که ما باید در هر لحظه بدونیم که باید واسه کنکور تلاش کنیم چیه؟! یعنی نه اینکه حالا من فلان رشته رو میخوام پس باید فلان رتبه رو بیارم این چیز جالبی نیست اما تنها مورد واضح و روشن و ساده ای که الان تو ذهنمونه اینه "که آیا الان من دارم اینکاری که میکنم واسه کنکورمه؟!" اینجوری میفهمین که واسه کنکور باید تفریح کنید و وقتی تفریحتون زیاد از حد میشه باید یادتون بیاد که واسه کنکور باید حالا برید درس بخونین و خیلی از فعالیت هاتون باید بشه واسه کنکور
آخه یه وقتایی فقط فکر کردن به اینکه اگه درس نخونم به هدفم نمیرسم ممکنه بتونه آدمو سر درس بنشونه.... .
مثه یه مسابقه ی دوی طولانی میمونه ممکنه مسافت چندین کیلومتر باشه واسه موفقیتش باید به موقع استراحت کرد به موقع دوید و همه کارا باید در راستای موفقیتمون باشه

پس هر لحظه اینو یادتون بیاد که شما آیا الان دارین واسه کنکورتون این کارو میکنین یا نه؟!

konkor nearby

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
البرز
مدال المپیاد
zaban

are , man miraftam

بالا