• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات کنکوری‌های ۹۲

pofila

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی D:
دانشگاه
سنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
پاسخ : مشکلات کنکوری‌های ۹۲

به نقل از shnk :
نمیدونم جاش اینجاست یا نه!
اگه یکی امتحان سال سوم خرداد ی درس رو نده!بعد شهریورم مشکل براش پیش بیاد.
خب امسال پیش رو میشنه
امتحان اون درس رو دی میده دیگه؟
بعد امتحانات پیش رو کی میده؟
اون سال میتونه کنکور بده؟
آره دی می ده پیشم همون موقع می ده بله کنکورم می تونه بده به شرتی که دیگه از این مشکلا پیش نیاد واسش
به نقل از REZA73 :
یه سوال
الآن تو طول سال.روزایی که مدرسه میریم چقدر باید بخونیم؟ روزایی که مدرسه نمیریم چطور؟
ممنون
به شما بستگی داره من خودم روزای مدرسه ماکسیمم 6 می خوندم و روزای تعتیل ماکسیمم 9 اگه خوب بخونید همین جواب گوئه البته واقعن باید خوب بخونید اما تا 7-8(مدرسه)و 12-13 (تعتیل ) هم جا داره !!!!!!! :D
به نقل از soofy :
نه بابا اصن این طوری نیس که کسی بخاد قانون بذاره. بعد تازه اختصاصی فرق داره با عمومی... من خودم یه درسی مث دینی یا عربی بیشتر 1 ساعت نمی تونستم بخونم ولی مثلا فیزیک بغضا وقتایی که بود که 4 ساعت پشت سر هم می خوندم. خیلی بستگی داره به درسش و البته خودت
هرف سوفی درسته شما هر جور که راهتی و خوشت می آد بخون واسه هر درسی ام متفاوته اما موازب باش این راهتی و خوش اومدن بر اساس تنبلی نباشه!!!! کلن هم خیلی سهبت پشتیبانا ی کانون رو گوش نده
به نقل از @ri@n :
Maat
مطمعنی؟
دی امتحان اون درس سوم رو میده
خردادم امتحان دی پیش رو بعد شهریورم امتحان خرداد پیش رو میده
اینطوری نیس؟
به نقل از پگاه :
آخه یه درس که بیشتر نیست یه روز تو دی باید امتحان بده نیاز نیست دیگه امتحان دی پیش رو بعدا بده :-?
به نقل از @ri@n :
من از مدرسه پرسیدم
مهسا دی نمیتونه امتحان پیش رو بده خرداد میده
دی امتحان اون درس سومش رو میده

×موضوعات مرتبط ادغام شد

REZA73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
علوم تغذیه

باز یه سوال
الان برنامه آزمون ها جوریه که پیش رو تا اردیبهشت تموم میکنن.اما معلمای ما میخوان اسفند تموم کنن
بنظرتون باید باید چه کار کرد؟ ~X(
به نقل از BUG :
خوب الان مشکل چیه؟ :D پایه نمیرسی به برنامه آزمون؟
به نقل از REZA73 :
خوب،مثلا وقتی مدرسه داره زیست فصل 6 امتحان میگیره آزمون فصل 4 رسیده،خو کدومشو بخونم؟
به نقل از BUG :
خوب اگه با مدرسه خونده باشی یعنی فصل 4 رو خوندی قبلا. در حد یک دوره سریع اگه یادت رفته باشه کارتو را میندازه.
_____________________________________________________________________________________ /m\
به نقل از Nasrin737 :
شما با برنامه ی مدرسه پیش برین
این خیلی خوبه اگه مدرسه درسا رو زودتر واستون تموم کنه...وقت بیشتری برای دوره پیدامیکنین
_____________________________________________________________________________________ ;;)
به نقل از داماد مسعودی :
اینکه زودتر تموم کنین یا دیرتر به خودت بستگی داره و میزان پای بندیت ب برنامه ریزی

اگه خیلی منظبت نیستی بزرگترین اشتباهه ک درسارو قبل عید تموم کنی
چون بعد عید هم نم مطالعاتیت به هم میخوره هم انگیزه و تلاشت کم میشه
_____________________________________________________________________________________ :D
به نقل از soofy :
اکثرا مدارس همین طورن
منم پارسال همین وضعیت رو داشتم. من به شخصه مدرسه رو بی خیالش شدم.تقریبا همه درسا رو هم خودم تو خونه می خوندم.تا جاییم که می شد امتحاناشو یا نمی دادم یا در حد پاسی. چون اگه بخای با مدرسه پیش بری عملا به آزمونا نمی رسی.
ولی خوب اگه معلماتون خوبن و با هاشون پیش می ری با همون مدرسه برو...من از معلمامون راضی نبودم.

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني

يه فيلم كره اي اه هست 16 قسمته . اسمش هم هست : خداي درس
من كه هر وقت نگاش مي كردم ديگه تا يه مدت جو كنكور مي گرفتم و مي شستم به خوندن . اين رو واسه اونايي مي گم كه مثل خودم ولو مي شن هر چند وقت يه بار درس نمي خونن .وگرنه اونايي كه استرس دارن نشينن فيلم نگاه كنن كه هم وقتشون مي ره هم عذاب وحدان اين 16 ساعت تلف شده رو مي گيرن هم ديگه از جو زيادي اور دوز مي كنن .
ولي خدايي خيلي كمكم كرد . داستان در مورد 5 تا دانش اموز تنبله كه مي خوان كنكور بدن و برن بهترين دانشگاه كشورشون . خيلي فيلم قشنگيه . حتي وسطش يه تيكه هايي مشاوره درسي و تحصيلي و نحوه خوندن رياضي و زبان و اينا هم داره . بين اين 5 تا بچه مدل هاي مختلف مثل خنگ و تنبل و بي حوصله و بچه ننه و اينا هم هستن كه ادم خودشو مي ذاره جاي مشكل هاشون كلي حس خوب به آدم مي ده . من هر وقت نگاه مي كردم چند قسمتش كه مي رفت مي رفتم كامپيوتر رو خاموش مي كردم شروع مي كردم اداي اون ها رو در مي آوردم مي نشستم سر كتاب .
فيلمش چيز دار هم نيست. (اينو واسه بچه مثبت هايي مثل خودم گفتم )
تو اون تايپيك معرفيه گفتم . ولي واسه اونايي كه الان فحشم مي دن مي گم يارو مخش تاپ داره ، اومده به كنكوري جماعت مي گه برن فيلم كره اي نگاه كنن بگم كه رتبه اينام واقعا خوب شده ، خيلي پرت نيستم از داستان

rataniot

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کرمان
مدال المپیاد
زیست شناسی,ریاضی
رشته دانشگاه
در حال حاضر کنکوری

نمیدونم این سوالم جاش اینجاس یا نه. اگه جاش اینجا نیست ببخشید :
من میخوام امسال واسه سال دوم کنکور بدم ولی چند روز پیش شنیدم که قوانین نظام وظیفه عوض شده و من الان سزبازم... دارم دیوونه میشم...
کسی اینجا در این مورد اطلاعاتی داره آیا ؟؟؟ :((
به نقل از ali jahangiri :
به نظر من بهترین کار اینه که به شنیده ها کاری نداشته باشی
برو یه دفترچه خدمت بگیر از اداره پست.نوشته توش همه چیز ها رو.
به نقل از RATANIOT :
مشکل اینجاست که توی دفترچه ی خدمت توضیحات کاملی وجود نداره...
واقعا نگرانم که بشینم الکی درس بخونم و آخرش بگن نمیتونم کنکور بدم... ~X(

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

ظاهرا سال قبل امتحانای ترم پیش مهم بود و اینا, همون قضیه سالی واحدی و از این چیزا ! امسال چطوره ? اصلا قضیه اون سالی واحدی چی بود ?
مورد دوم : کتاب تست اندیشه فایق واسه دیف تا چه حد به کنکور شبیهه ? سخت تره یا ساده تره ?

dark-night

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
fazanegan

1) هی شنیدیم که سینماتیک و دینامیک سال 2 رو بگذارید واسه پیش (نه تابستون)....
{البته به احتمال زیاد برای کسایی که اینور میگفتن همینجوری بوده}
+من خودم قبل از هر آزمون فرمولاش رو یه دور میخوندنم که اگه سوال واقعاً آبکی بود ، بحلم .
(هر چند همچین چیزی معمولاً نایاب بود)
بعد دبیرمون میگه وقت کمه نمیتونم فرمولاش رو میگم ، بقیش با خودتون ....
چه کنم ؟؟؟! :rolleyes:
2) الان چاپ جدید کتابای انتشارات مختلف به کتابفروشیا اومده ؟؟؟!
(نخریدیم تا بیاد ، بعد دیگه داره دیر میشه)
به نقل از مــهــنــدس! :دی :
گاج سبز فیزیک مفصل دینامیک و سینماتیک رو از ابتدا تا انتها خوب توضیح داده فقط باید حال داشته باشی و بخونی من با اینکه معلممون کامل واسمون گفت بازم خوندم این کتاب رو مشکلم رفع شد واسه پیش 1 از نشر الگو ب نظر من بهتر بود
فقط پیش 1 اونم گاج سبز
گاج سفید فیزیک ب هیچ دردی نمیخوره
به نقل از dark-night :
خاکستریه (~ نقره ایه) چی ؟؟!
________________________________________________________________________ /m\
به نقل از Nasrin737 :
من کتاب کلاس رمزینه روبهتون معرفی میکنم...نگران نباشین خودتون هم میتونین بخونین...فقط باید بیشتر روشوقت بذارین..همونطورکه خودتون هم میدونین فصلای مهمی ان..
واسه تست هم من گاج سفید و پیشنهاد میکنم..شمااگه بتونین روتستهای این کتاب مسلط بشین نیازی به کتاب دیگه ای ندارین(وقت هم نمیکنین احتمالا!)
فیزیک درسیه که کتابای تالیفی میتونه توش بیشترین ضربه رو بهتون بزنه..چون غلطاشون خیلی زیاده عموما! هرکی هم ازبچه های ما سراغ کتابای دیگه رفته بود ته اش برگشت به گاج !
فیزیکو اگه اصولی یاد بگیرین میشه درسی که خوب میتونین ازش درصد بگیرین
فقط هی ازاین کتاب به اون کتاب هم نپرین!
اگه خیلی اصرار دارین به تست تالیفی کتاب مبتکران قدیمی(مال غلامعلی محمودزاده به نظرم)روگیربیارین

• لایک
امتیازات: ghezi

newthink

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
فیــزیــک

به نقل از p30v :
من امسال پش کنکوری ام(تجربی) تا الانم شرو نکردم هنوز.خیلی احساس سرخوردگی می کنم+یه سری مشکلات روحی دارم که اذیتم می کنن.خلاصه اصلا اوضاع خوبی ندارم :( چه پیشنهادی برام دارین؟
هیچکس جز خودتون نمیتونه کمکتون کنه..اگه کسی هم پیدابشه وبهتون امیدواری بده چندتا نتیجه ی بد که بگیرین(که توسال کنکور طبیعیه ادم بعضی وقتا ازموناشو بدمیده!) دیگه کاری بهتون نخواهندداشت..پس سعی کنین ازدرون قوی باشین
هدفتونو درنظربگیرین و باتوکل برخدا کاروشروع کنین...پارسال هم گذشته ورفته..فقط باید ازش درس بگیرین..اگه بخونین ورتبه خوبی بیارین دیگه کسی کاری نداره که پشت کنکوری بودین یاهرچی...
فقط خودتون باید بخواین
خیلی ها هستن که مثل شماهستن وشاید شرایطشون خیلی هم بدتره!
به نقل از شواليه سبز :
اصلا موندم چرا اینجوری شدم من! حس میکنم نمیتونم رتبه بالا بیارم. همه با انرژی از مهر دارن پیش میرن من ساعت مطالعم افت کرده شدید. ماه آخر که زانوم در رفت و بیست روز مفید نتونستم خوب بخونم . ماه رمضون که یه جور دیگه ! اینم از مهر! از آسمون داره واسم می باره . آزمون امروز کارنامه رو گرفتم چشام چهار تا شد ! شیمی 2 17 درصد!!!! تو این 6 سالی که دارم کانون ازمون میدم یکبار فقط جابجا زدم تو سوم راهنمایی! یه بار هم تو ورودی راهنمایی سمپاد علوم 80 درصدم شد منفی هشت درصد! دیگه سابقه نداشته ! امیدوارم بعدیش تو کنکور نباشه ! با این شیمی مسخره ! آزمون جامع پایم خراب شد ! 6830!!!!! اینم یه نتیجه خوب واسه انگیزه گرفتن واسه ادامه دادن! مشکل اینجاست که اصلا واسه آزمون هم ناراحت نیستم :D :D به درک! اصلا نمیدونم چم شده ! کلا همه چیم دیزیبل شده
ماه رمضون که خیلیا نمیتونن خوب بخونن وطبیعیه..مهرهم که تازه یک هفته ازش گذشته! اینهامهم نیست!وقتایی روکه دارین درست استفاده کنین خودش کلی وقته که میشه با استفاده از اونا موفق شد..فقط روحیه اتونو ازدست ندین..این چیزهاروهم هرچه بیشتربرای خودتون بزرگ کنین بیشتر دچار مشکل میکننتون ..هنوز کلــــــــــی فرصت دارین..تازه اولشه!سعی کنین ازاین خلوتیه اول سال خوب بهره ببرین

\:D/
به نقل از نــــگــــ◕‿◕ـن :
اولا که خیالتون راحت.خیلی از کنکوری ها اینطوری فکر میکنن! فکر کنم به خاطر اینه که فک کردن قرا بوده آپولو هوا کنند و نکردن! :D اصلا الزم نیست که به قبل فکر کنید.....خیلی هم براتون تراز بی اهمیت نباشه خیلی هم مهم نباشه .... برداشت عاقلانه و به درد بخور از آزمون داشته باشین... سعی کنید در راستای افزایش انگیزه ساعت مطالعتونو زیاد کنید(با حفظ کیفیت) یا کارایی رو بکنید که بقیه ازش غافل اند مثلا خلاصه نویسی به درد بخور یا یه ترفند جدید (مثلا از الان شبی 15 مین به ساعت مطالعتون اضافه کنید ...منظم و مقید باشید نتیجشو میبینید انشالا ) اعتماد به نفس کاذب نداشته باشید سال کنکور(توضیح اعتماد به نفس کاذب: من بهتره فلانی بودم خوب اون خوند من نخوندم واسه همین بهتر من شد! اگه تو بهتری بخون که بهتر بشی تا نشدی حرف نزن :D ) ولی در عوض اعتماد به نفس واقعی داشته باشید و تو سر خودتون نزنید (من هرچی هم بخونم هیچ تغییری نمیکنم ....من همینم دیگه ...بهتر نمیشه و از این توهمات کنکوری :D )
بببخشید این پست یکم از موضوع شما دور شد .کلی بود واسه همه

• لایک
امتیازات: psi-3

rataniot

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کرمان
مدال المپیاد
زیست شناسی,ریاضی
رشته دانشگاه
در حال حاضر کنکوری

من پارسال واسه فیزیک تستای گاج سفید رو زدم. امسال به نظرتون چه کتابی بگیرم؟ بعضیا میگن جوگار یا گاج خاکستری بگیرم ولی معلم فیزیکم میگه اینا بیشتر تستاشون شبیه گاج سفیده. نظر شما چیه؟ انرژی اتمی خوبه؟
به نقل از شواليه سبز :
من جوکار گرفتم واسه پیش. به طرز خفنی پاسخنامش توپه! هیچ کتابی محاله همچین پاسخنامه ای داشته باشه . واقعا سنگ تموم گذاشته . هیچی کم نداره. درسنامه هاش هم خوبه . کلا عالیه این جوکار(گاج نه ها! جوکار)
به نقل از One Minute :
جوکار چیه :D
من یه فیزیک گاج دارم رنگش سفید نیست ! پاسخ نامش هم تا هفته پیش نیومده بود
اونو میگی ?
جوکار نویسنده ی گاج بود
از گاج جدا شد
خودش یه کتاب زد تحت عنوان انتشارات جوکار
فکر کنم قهوه ای روشن باشه
به نقل از Farz :
ما دبیرمون اصرار داشت گاج سال84 رو بگیریم
میگفت فرق میکنه با بقیه چاپ هاش و نویسنده و اینا جدا شدن
فک کنم همینه نه؟!؟ :-?
نه
این جوکاری که من میگم یکی دو ساله جدا شده
کتاب فیزیکی که بعد از جداشدنش زده واقعا محشره!
________________________________________ ;;)
به نقل از @ri@n :
برای فیزیک
خیلی سبز فوق العادس(واسه تجربی البته)
من از فیزیک متنفر بودم نمره امتحان نهاییم هم خوب نبود
با خیلی سبز عاشق فیزیک شدم و درصد بالایی رو هم تو کنکور زدم

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

بگذریم
بچه ها من واسه دیف تصمیم گرفتم یک سطح از میکرو بانک و اندیشه فائق بزنم! فائق انگار جدیدش هست تو بازار! فقط اشکالی نداره این همش تالیفیه ؟تست کنکور نزنم به مشکل نمیخورم؟
به نقل از Nasrin737 :
اندیشه فایق کتاب خوبیه...تالیفیاشم خوبه...ولی به نظرمن لازمه که درکنارش کنکورها رو هم بزنین..یه جورایی مکمل هم هستن
در مورد دیفرانسیل
خب پس فائق تصویب شد با رای بالایی هم تصویب شد :D
حالا بگید واسه تست کنکور چی بزنم؟ نگید کانون که به طرز خفنی پاسخنامه هاش مضخرفه! :D
کانون آبی :D :)) :D :))
تو اگر همون فایق رو بخونی خوب یاد میگیری و دیگه نیازی به پاسخ نامه نداری
مگر اینکه سوالش بد جور باشه که توی سال های اخیر سوالا اون جوری نیس
عملا همون راه حل های متداول رو داره ولی یه ذره با محاسبات بیشتر
پس همون .... :D

Blest Girl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
هوش مصنوعی و رباتیک

به نقل از احسان94 :
برای گسسته چه کتابی رو پیشنهاد میکنید؟ از دوستان کسی گسسته الگو یا خوشخوان رو استفاده کرده؟کدومش بهتره؟چرا؟
ما یه مدت تو مهر و ابان و ... معلم گسسته نداشتیم
مشاور بم گفت اگه بخوای بدون معلم بخونی "فار " عالیه
من هم خوشخوان داشتم هم فار هم گاج هم الگو ....( :D)
فار واقعا عالی بود

واسه شما که با معلم پیش میرید و سرعتتون بالاس و نگرانی هم ندارید،میتونید هم فار بزنید هم به صورت تکمیلی الگو

اگرم گاج میزنید هیچ وقت سراغ پاسخنامه نرید
چون فکرتونو فلج میکنه بس که توضیح میده!
هم تحلیلی هم گسسته ش.

به نقل از Maaat :
جفتشون عالین.....الگو شبیه تره به کنکور
×موضوعات مرتبط ادغام شد

Blest Girl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
هوش مصنوعی و رباتیک

به نقل از absolute :
من خیلی سر در گمم حس می کنم صفر کیلومترم اعصابم داغونه هیچی خوب نیس هیچی ی ی ی ی :-s :-s :-s :-s :-s :-s :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((
این مشکل به صورت مقطعی برا همه پیش میاد
اصلا فکر نکن که مختص خودته، فقط برا بعضیا زودتر یا یه کم دیرتر
یه بارم تقریبا اواخر ابان بچه ها اینجوری میشه و سانس بعدی هم تو دی!
بعضیا بروز میدن وبعضیا هم نه!

من یا هر کس دیگه هم بت بگیم فکر این چیزا رو نکن،احتمالا روت اثر نداره!چون به من ِ نوعی نمیتونی اعتماد کنی!
فقط بدون که همه تو یه برهه از زمان مثه تو فکر میکنن.
سعی کن زیاد طول نکشه :)
اگه میدونی حرفای من یا هر کس ارومت میکنه،ازش بخواه که باهات حرف بزنه.

ghezi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشا
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

من هنوز هیچ کتاب تستی واسه زیست و شیمی پیش ندارم :(( :(( :((
هرروز دارم میرم کتابفروشی ولی کتابای منطبق با کتاب درسی جدید نیومدن
من چه جوری میخوام جمعه آزمون بدم آخه؟؟؟؟
البته دوستام هم وضعیت مشابهی دارن :D
شما کتابی رو دیدین که مطابق با کتاب جدید اومده باشه؟؟ :-/
به نقل از shnk :
اره من همه کتابایی ک گرفتم مطابق با تغیرات جدیده
خیلی سبز و نشرالگو که مطابق با تغیرات جدیدن کتاب دادن بیرون
بقیه رو نمیدونم
به نقل از غزل 2 :
زیست خیلی سبز؟؟؟ :O
من دیدم روش ننوشته بود مطابق با کتاب جدید ترسیدم بگیرم :-s
به نقل از shnk :
اره ب چاپش نگاه کن!
زیست امسال فقط چنتا فعالیتش حذف شد مطالب از پارسال تاحالا حذف شده

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از p30v :
من می خوام شیمی و زیستمو به قدری قوی کنم که به خویشتن ببالم.دیگه مطمئن باشم 100 بیشتر نزنم کمترم نمی زنم
چی کار کنم به درک بالایی برسم تو این دو درس؟منابع و ...
زیست همه کتابا رو باید بزنی +تسلط کامل بر متن کتاب درسی
بانک زیست آرام فر- گربه- خیلی سبز- گاج - و در آخر مهر و ماه ! نکته برداری و نشان گذاری یادت نره (تستایی که بلد نبودی مارکر قرمز بی دقتی زرد !واسه مرور فقط نشان دار بزن ) متن کتاب رو هم حفظ کن همشو

شیمی > مبتکران درس نامه ها و تستا +متن کتاب (جویده شه ) + خیلی سبز (تقریبا مثه مبتکرانه فقط سوالاش فرق داره دیگه ) میخای حرفه ای شی همشو بزن

نمونه سوالات این دروس آزمون های ال های قبل(مثل کانون و گاج و گزینه 2 و سنجش) و سوالای امسال !

دیگه بسه #S-: :D

• لایک
امتیازات: p30v

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

ببخشید اینو میگم :D
ولی میشه بگید حدودا چه ساعت مطالعه ای تو مهر متداوله
خواهشا نگید واسه هر کس فرق میکنه [-o<
میانگین بدید
من نمیدونم خوبم یا نه
با این که تو فکر رتبه یکم ولی ...
هفته اول که تقریبا هیچی
هفته دوم کلا 30 ساعتم نشد
این هفته نزدییک چهل
آخه یکی از دوستام شاید پشتیبان خصوصی بدن بهش از طرف کانون
دارم از حسودی میمیرم

• لایک
امتیازات: ALA73

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

آقا اصلا الان حس سخنرانی اومده در حد مرگ ! :D

من نمیدونم این مشکل هس یا نه :-?

ولی من خودم احساس میکنم یه مشکلی هس ! :D

خیلی از بروبچ کنکوری وقتی دارن درس میخونن ، یه جورایی با اکراه ~X( و همچین بگی نگی به زور L-: میخونن !

باور کنید قسمت خیلی خیلی بزرگی از مشکلات به همین قسمت بر میگرده

موقع درس خوندن ، با نشاط :D نیستید

ببینید اگر وقتی دارید درس میخونید ، شاد و شنگول :D باشید ، بازدهی به شدت میره بالا

حالا اینکه این حسِ شادی رو از کجا بیاریم مهمه !

در کل به نظر من چیزی که به یه کنکوری یا هر کس دیگه امید و نشاط میده ، رسیدن به هدف نهاییه!

شما واقعا بشینید و با خودتون فکر کنید که دوس دارید کجا قبول بشید؟ چه شهری؟چه رشته ای؟

اون وقت به این فکر کنید که الان قبول شدید و دانشجوی اونجا هستید !

با این فرض زمان رو به عقب ببرید !

ببینید برای رسیدن به اون هدف نهایی چیکار باید بکنید !

اصلا از همین الان خودتون رو دانشجوی اونجا فرض کنید

اون وقته که با امید درس میشه خوند ، نه با اکراه

اون موقع ، با درس خوندن حال میکنید !

اصلا سیر نمیشید از درس خوندن ! :D

و اون موقعه که حاضر میشید هر کاری کنید تا به هدف برسید

اگر به این دید برسید ، اگر اعتماد به نفستون رو ببرید بالا ، میتونید به راحتی این یه سال رو پشت سر بذارید و برید به دانشگاه مورد علاقه

پس

از فردا .... نه از همین امروز !(00:44) هدف رو معین کنید و با اشتیاق درس بخونید

موفق و سربلند باشید

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

پست بالایی که کاملا لایک میشه .......

ولی یه مساله ای هست ...... اگه جزو اون دسته از دانش آموزا هم هستین که تا الان کتاب وزارتی رو کطاب وذارطی :-" مینوشتین و هیچ گونه ارتباطی با درس نداشتین تعجب نکنید اگه تصمیم گرفتین شاد و شنگول درس بخونید و کلی هم جوگیر شدین بعد کتاب رو که باز کردین دیدین اینطورا هم نیست :D و مثلا قاطی کردین خسته شدین حوصلتون سر رفت کلافه شدین کتابو پرت کردین .... :-" :D ..... این اول راهیه که آخرش دیگه حاضر نیستین کتابو زمین بذارین :) >:D< ...... فقط لازمه که بدونید فقط شما اینطوری نیستین و این یه روند طبیعیه ..... پس امیدوار باشین (;

armin2557

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
مدال المپیاد
مرحله اول 14مین المپیاد زیست
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
داروسازی

با دوتا نظر بالا کاملا شدید موافقم.....
من خودم تو دفتر برنامه ریزی یه جمله دیده بودم که خیلی بهم روحیه میداد اون جمله رو بزرگ نوشتم و چسبوندم به دیوار اتاقم تا بهم روحیه بده و موقع خسته شدن وادارم کنه دوباره برگردم سر کتاب اونم این جمله ساده بود:
تحصیل در دانشگاه برایم مهم است
شمام ازینکارا بکنین
اگه دیدین براتون تکراریو کسل کننده شده محیط درس خوندنتونو عوض کنین یه جا ثابت نباشین
از نظر من لوازم التحریرم خیلی مهمه خودکارو دفترچه یادداشتو حتی کاغذ چرک نویساتونو(بعضیام میگن چک نویس)با دقت انتخاب کنین چیزی باشه که دوست داشته باشین ازش استفاده کنین تا هرچه بیشتر درس خوندنو براتون جذاب کنه

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از نرگس :
یه مسئله ای هست خیلی حیاتیه! :D
نمیدونم کسی به این مشکل برخورده یا نه..اما خیلی رو اعصابه! :|
چه طوری باید سر آزمون نشست؟من بعد از هر آزمون تا 2هفته گردن درد دارم و ستون فقراتم درد میگیره!بعد تا میاد خوب بشه،باز باید برم سر آزمون بشینم!!! :))
شاید مسئله ی به ظاهر بی اهمیتی باشه،اما واقعا یه استانداردی برای درست آزمون دادن و درست نشستن موقع آزمون باید باشه...کسی اطلاعی داره؟

استاندارد نشستنشو که نمیدونم چجوری توضیح بدم سرچ: طرز صحیح نشستن بر روی صندلی :D ولی اینی که میگی برمیگرده به عادت اگه عادت نکنی بعدا مشکل ساز میشه . سعی تو خونه درس که میخونی تیپ ازمون بشینی بعد یه مدت درست میشه . صرفا عادته :)

p30v

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

سلام.من یه کتاب واسه ادبیات می خوام که 1)مثه گاج سبز همه متنو ترجمه کرده باشه ترجیحا مفهومشو هم گفته باشه ارایه ها رو گفته باشه لغاته هر درسو جدا اورده باشه2)گاج سبز جامع نداره و یکمم دبیرستانیه من می خوام کنکوریه کنکوری باشه و جامع یه کتاب که هم دوم هم سوم و هم پیشو داشته باشه

و این که اون شعرای حفظی و اینا رو هم معنی کرده باشه و ارایه هاشونم گفته باشه و اگه مفهومشونم گفته باشه عاااالیییهدوستان من رفتم دینی گاجو گرفتم .مثلا درس 1 دینی 2 رو دیدم نصف متن درسو تو نوشته هاش نیورده(من پش کنکوری ام)نمی دونم این اومده خلاصه کرده یا کلا حذف شده از تو کتاب درسیا.خلاصه من اصلا کتاب درسی دینی نگرفتم گفتم از همین گاج می خونم حالا اگه کسی کمک کنه مرسی هستیم.بعد یه جوری ام شده ها اومده همه ایاتو اول اورده پارسال متناسب با متن ایات مرتبطو اورده بود .
اه شانسه من دارم
به نقل از نیـلوفر :
ادبیات موضوعی گاج خیلی خوبه .
ولی یه مقداری گرونه .
من یه نکته مهم بگم :D ...ادبیات کنکور اصولا خیلی درگیر متن درسا و دبیرستانی نیست و شما باید تو هر کدوم قسمتا متبهر بشین بنابراین من توصیه میکنم منایع رو تفکیک کنید چون هر کتابی اگه همه این مواردو داشته باشه یفیتش به نظرم میاد پایین ینی نقاط ضعفش زیاد میشه :) بنابراین
املا و 2 جلد همایش دکتر سبطی رو به شدت پیشنهاد میکنم
آرایه های ادبی نشر الگو (البته همایش سبطی آرایه رو هم داره )
لغت خیلی سبز (این کتاب عالیه و حجمشم کمه جالب هم هست من خیلی دوستش داشتم (به خاطر همون حجم کمش :-")
تاریخ ادبیات : کلک معلم ... خیلی خوب و کامله
و قرابت معنایی هم دکتر سبطی که به نظرم لازم نیست و شما به تدریج یاد میگیرید ناخودآگاه :-"
تست هم من خیلی سبز رو پیشنهاد میکنم دیگه ....
ولی اگه خواستین یه کتاب در قید و بند کتب که ج خود آزمایی و شعر حفظی و اینا داشته باشه : کلک معلم من داشتم و خیلی ازش راضی بودم
به نقل از p30v :
کلک معلم جامع؟همون که جلدش سبزه؟اونو من دیدم همش تست بود که
جامع رو نمیدونم ولی من جداجداشوداشتم معنی درسا و اینا رو داشت

innocent

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان (1)
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
92
مدال المپیاد
مطالعه (!!!) برای مرحله دوم المپیاد ادبی...که البته قبول نشــدم:دی
رشته دانشگاه
دانشگاه شهید چمران هواز - دانشگاه شیراز
تلگرام
اینستاگرام

بـــازم As یوژوال من نمی دونم الان باید اینجا بنویسم یا نه!! :-s :-s

من یک کتاب میخوام که توش ترکیبیات از بیس باشـــه. فرقی نمی کنه مال ریاضی دو باشه کتاب یا مثلا گسسته یا ....
اما ترکیبیات رو از اول حالیم کنـــه.
چی رو معرفی می کنید؟

بالا