• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات کنکوری‌های ۹۲

rataniot

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کرمان
مدال المپیاد
زیست شناسی,ریاضی
رشته دانشگاه
در حال حاضر کنکوری
پاسخ : مشکلات کنکوری‌های ۹۲

به نقل از One Minute :
من منطقه 2 هستم, معیار قبول شدن من توی دانشگاه فقط رتبه ام در منطقه 2 هست یا رتبه کشوری هم ارزش داره ?
فک کنم معیارشون رتبه ی کشوریه. امسال یه نفر از دخترای رشته ی انسانی منطقه ی 2 با رتبه ی 380 منطقه ی 2 حقوق شبانه ی کاشان قبول شد. باورم نمیشه {-8 :-\ :O
یا رتبه ی 30 منطقه ی 2 کنکور هنر صنایع دستی الزهرا قبول شد!!!!!
کلا امسال وضع بچه های منطقه ی 2 توی رشته های غیر بومی افتضاح بود :(

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

به نقل از RATANIOT :
فک کنم معیارشون رتبه ی کشوریه. امسال یه نفر از دخترای رشته ی انسانی منطقه ی 2 با رتبه ی 380 منطقه ی 2 حقوق شبانه ی کاشان قبول شد. باورم نمیشه {-8 :-\ :O
یا رتبه ی 30 منطقه ی 2 کنکور هنر صنایع دستی الزهرا قبول شد!!!!!
کلا امسال وضع بچه های منطقه ی 2 توی رشته های غیر بومی افتضاح بود :(

یه هفتس درس نخوندم , شما هم روحیه بده :D

rataniot

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کرمان
مدال المپیاد
زیست شناسی,ریاضی
رشته دانشگاه
در حال حاضر کنکوری

به نقل از One Minute :
یه هفتس درس نخوندم , شما هم روحیه بده :D
قبول دارم که حرفم رو اعصاب بود ولی...
ولی فک کنم اینکه با حرف من به خودت بیای و تلاشت رو بیشتر کنی خیلی بهتر از اینه که مثل من یه بار کنکور بدی و بعد از اعلام نتایج بفهمی چه فرصتی رو از دست دادی...

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

بابا اینا چیه میگی :D معیار رتبه منطقس ! اونایی که میگی احتمالا یه چیز دیگه توش اثر داشته . ملاک رتبه تو منطقس! نه بچه ها؟

بچه ها یه سوال
کسی کتاب دیفرانسیل کوله پشتی رو داشته؟ خونده؟ دیده؟ شنیده؟ چطوره؟ خوبه؟ بده؟ بهترینه؟ بهتر از اون هست؟ نیست؟ چرا؟
میدونین که مرادی نویسندش ادعا کرده کسی که به تست های سطح یکش مسلط باشه دیفرانسیل کنکور رو صد میزنه . البته امسال یکی از بچه های ما یه دور زد سطح یکش رو و دیفرانسیل رو صد زد ! اما معروف نیست خیلی ! نظر بدین زود زود . میخوام بخرم ! buzzz

یه چیز دیگه بچه ها
کتابای جدیدو دیدین؟ قیمت هاش که فضایی شده هیچ ! من بدبخت شدم اساسی! برگه هاش کاهی شده ! من یه ساعت به برگه کاهی نگاه کنم سر درد میگیرم! چه غلطی کنم حالا ! (چقدر حرف میزنم من )

newthink

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
فیــزیــک

ملاک رتبه زیرگروهه
امسال قبولیها واقعا عجیب بود وهمش هم به خاطربومی گزینیه
مثلارتبه 200وخورده اییه منطقه دو غیربومی نرم تهران نیاورد ولی 400وخورده ای بومی نرم تهران قبول شده

A-22

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زنجان
شهر
زنجان
مدال المپیاد
اگه لیگ علمی المپیاد حساب میشه : المپیاد شیمی - نقره
دانشگاه
در آینده شریف (انشا...)
رشته دانشگاه
نمیدونم!!

من نمیدونم چرا نمیتونم توی تاپیک ( کتاب‌های مناسب برای کنکور) پست بدم! شرمنده اینجا مینویسم :-[
من از تموم نظرات برای خرید کتاب موارد زیر رو برداشت کردم:
فیزیک پایه : گاج سفید یا نشر الگو که من واقعا موندم چی کار کنم!!! ~X(
هندسه 1-2 : گاج سفید که با صحبتای مهسا جون به یقین رسیدم <D=
زبان : شهاب اناری(البته شبقره هم بود اما شهاب اناری پرطرفدار تر بود) :D
دینی پایه : گاج طوسی یا نقره ای + نشر الگو که در این مورد هم موندم چی کار کنم {-8
دیفرانسیل : اندیشه فایق - آبی کانون - 100 استاد - نشر الگو ! توروخدا راهنمایی کنید کدوم؟! :(
گسسته : آبی کانون -خوشخوان ؟؟؟؟!!!!!!!!!! :D
هندسه تحلیلی : نشر الگو + nothing !!
جبر : آبی کانون ..
ادبیات : خیلی سبز
شیمی : هم که تابلوه :D
فیزیک پیش : ؟؟؟!!!!!

لطفا برای بار هزارم راهنماییم کنید. [-o<
ممنوووون :)

1024

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
مدال المپیاد
یادش به خیر قدیما...
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
بازم ریاضی!

برا فیزیک پیش و پایه سعی کنید هم گاجو بزنید هم الگو رو
برا دینی اصلا کتاب تست مهم نیس نهایتا یه کتاب کافیه
گسسته ی خوشخوان کتاب خوبیه
در مورد ادبیات هم قبلا زیاد حرف زدم
موفق باشین :)

mavara

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از شواليه سبز :
بابا اینا چیه میگی :D معیار رتبه منطقس ! اونایی که میگی احتمالا یه چیز دیگه توش اثر داشته . ملاک رتبه تو منطقس! نه بچه ها؟

بچه ها یه سوال
کسی کتاب دیفرانسیل کوله پشتی رو داشته؟ خونده؟ دیده؟ شنیده؟ چطوره؟ خوبه؟ بده؟ بهترینه؟ بهتر از اون هست؟ نیست؟ چرا؟
میدونین که مرادی نویسندش ادعا کرده کسی که به تست های سطح یکش مسلط باشه دیفرانسیل کنکور رو صد میزنه . البته امسال یکی از بچه های ما یه دور زد سطح یکش رو و دیفرانسیل رو صد زد ! اما معروف نیست خیلی ! نظر بدین زود زود . میخوام بخرم ! buzzz

یه چیز دیگه بچه ها
کتابای جدیدو دیدین؟ قیمت هاش که فضایی شده هیچ ! من بدبخت شدم اساسی! برگه هاش کاهی شده ! من یه ساعت به برگه کاهی نگاه کنم سر درد میگیرم! چه غلطی کنم حالا ! (چقدر حرف میزنم من )
دیفرانسیل عوض شده کلا(تو سایت هست) باید واستیم براساس کتاب جدید کمک درسی هم چاپ بشه.... کلا فائق میدونم عالیه...حالا اگه چیز دیگه ای هم هست که خوبه نمیدونم!
کتابای درسی کاهی ان ؟؟ :-" :-?
دینی نقره ای نامردا میدونن همه جدیدشو میخرن...چاپ قبلیش 12تومن چاپ جدید 25... =)) X_X

Pegah_A

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
دانشگاه
اراک
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام بچه ها ، من امسال کنکور دادم و رتبم تو منطقه 2 شد 2700 و هیچ کدوم از پزشکی ها رو قبول نشدم ، فیزیوتراپی تهران هم زده بودم که با وجود این که پارسال تا رتبه ی 3600 هم از منطقه دو قبول شده بودن من قبول نشدم ، دوباره میخوام شروع کنم بخونم برای کنکور ، امسال به امید پزشکی دانشگاه تهران ، ولی خیلی حالم بده فکر میکنم از دوستام عقب موندم ، فکر میکنم راه خیلی طولانی ای دارم که باید برم ، میترسم نتونم مثه خیلی ها که موندن و نشد...
یه خورده منو دلداری بدید :(

negi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

من سر امتحان اصن استرس ندارم بزرگترین مشکلم هم همینه اصن برام مهم نیس که چه طوری آزمون بدم به همین خاطر حوصله ندارم سوالارو حل کنم دبیر گسستمون گفت اگه تا 3 دفعه گسسته 100 نزنم باهام حرف نمیزنه منم سوالارو حل کردم 100 شدم ولی تو درسای دیگه همچنان حوصله حل کردن ندارم ...کسی پیشنهادی داره که من این اخلاق بدم رو ترک کنم ؟
میشه لطفا پ.خ بدین بهم خیلی گیرم الان15 دقیقه گذشته یکی یه چیزی بگه دیگه :-<

ali.Holmes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلي
شهر
كرمان
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

به نقل از A-22 :
من نمیدونم چرا نمیتونم توی تاپیک ( کتاب‌های مناسب برای کنکور) پست بدم! شرمنده اینجا مینویسم :-[
من از تموم نظرات برای خرید کتاب موارد زیر رو برداشت کردم:
فیزیک پایه : گاج سفید یا نشر الگو که من واقعا موندم چی کار کنم!!! ~X(
هندسه 1-2 : گاج سفید که با صحبتای مهسا جون به یقین رسیدم <D=
زبان : شهاب اناری(البته شبقره هم بود اما شهاب اناری پرطرفدار تر بود) :D
دینی پایه : گاج طوسی یا نقره ای + نشر الگو که در این مورد هم موندم چی کار کنم {-8
دیفرانسیل : اندیشه فایق - آبی کانون - 100 استاد - نشر الگو ! توروخدا راهنمایی کنید کدوم؟! :(
گسسته : آبی کانون -خوشخوان ؟؟؟؟!!!!!!!!!! :D
هندسه تحلیلی : نشر الگو + nothing !!
جبر : آبی کانون ..
ادبیات : خیلی سبز
شیمی : هم که تابلوه :D
فیزیک پیش : ؟؟؟!!!!!

لطفا برای بار هزارم راهنماییم کنید. [-o<
ممنوووون :)
اینم لیست من(کتاب های پیشنهادی قفل شده):
ادبیات : گاج درس به درس ، زبان فارسی هامون سبطی تاریخ ادبیات مصور تخته سیاه.
عربی:تخته سیاه
دینی پایه :فقط همگامان
زبان : اگه زبانت خوبه شبقره قطعا اگه نه شهاب اناری از پایه خوب درس داده فقط بدیش اینه که فصل ها رو قاطی کرده با تقسیم بندی خودش درس میده....
......
فیزیک پایه و پیش : نشر الگو
شیمی : هم که تابلوه:اصلا هم تابلو نیست مبتکران برای پیش یکی از مزخرف ترین کتاب هایی که میشه نوشت فقط معما طرح کرده که این معما های تخیلی که nسالی یک بار هم تو کنکور نمیاد ساعت ها وقتت رو میگیره و از اصل مطلب دور میندازه....کتابی مثل خیلی سبز یا همگامان برای پیش خیلی بهتره....
زیست: همگامان
ریاضیات تجربی: خیلی فرقی نمیکنه جامع تخته سیاه یا مهر و ماه

• لایک
امتیازات: A-22

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از negi :
من سر امتحان اصن استرس ندارم بزرگترین مشکلم هم همینه اصن برام مهم نیس که چه طوری آزمون بدم به همین خاطر حوصله ندارم سوالارو حل کنم دبیر گسستمون گفت اگه تا 3 دفعه گسسته 100 نزنم باهام حرف نمیزنه منم سوالارو حل کردم 100 شدم ولی تو درسای دیگه همچنان حوصله حل کردن ندارم ...کسی پیشنهادی داره که من این اخلاق بدم رو ترک کنم ؟
میشه لطفا پ.خ بدین بهم خیلی گیرم الان15 دقیقه گذشته یکی یه چیزی بگه دیگه :-<
خب شاید مشکلت نداشتن انگیزه س. یا اینکه خیالت راحته...یعنی فک میکنی در حد عالی هستی یا اینکه میگی مهم کنکوره.
اما خب ببین اینا همش خودآزمایی های تو مسیره...ممکنه نتیجه کنکورت با این آزمونا متفاوت باشه اما به هر حال یه محکه برای اینکه بدونی تو اون بازه ی آزمون منابع رو درست مطالعه کردی یا نه.
اینکه استرس نداری خوبه اما اینکه کامل بیخیال باشی نه خب. این اخلاق معمولا مال 2 دسته س یا اونا که کلا بیخیال کنکور و درس خوندنن یا جمعی از بروبچ سمپاد :D
میتونی تو آزمونی شرکت کنی که رقابت بالا باشه یا اینکه یه رقیب قوی انتخاب کن.
ممکنه این احساست مال الان باشه و هرچی به کنکور نزدیک میشی کمتر بشه. اگه آدمی هستی که به منابع هر آزمون میرسی دلیلی برای بی انگیزه بودن وجود نداره. تو خودت یبار تلاش کن و حواستو جمع کن ببین نتیجه ت چی میشه. همین که بتونی یه نتیجه ی خوب بگیری بهت انگیزه میده.
اینکه میگی وقتی حواسمو جمع میکنم نتیجه م خوب میشه عالیه. اما بدون سر جلسه کنکور قراره حواستو واسه همه درسا جمع کنی اون موقع س که ممکنه شاید وقت کم بیاریو استرسو...کلا یه حالتی که تو هیچ آزمونی احساس نکردی.

به نقل از Pegah_A :
سلام بچه ها ، من امسال کنکور دادم و رتبم تو منطقه 2 شد 2700 و هیچ کدوم از پزشکی ها رو قبول نشدم ، فیزیوتراپی تهران هم زده بودم که با وجود این که پارسال تا رتبه ی 3600 هم از منطقه دو قبول شده بودن من قبول نشدم ، دوباره میخوام شروع کنم بخونم برای کنکور ، امسال به امید پزشکی دانشگاه تهران ، ولی خیلی حالم بده فکر میکنم از دوستام عقب موندم ، فکر میکنم راه خیلی طولانی ای دارم که باید برم ، میترسم نتونم مثه خیلی ها که موندن و نشد...
یه خورده منو دلداری بدید :(
خب الان تو یه بار راهو رفتی پس مطمئنا تجربه ی بیشتری داری+درسا رو یه بار خوندی و قسمتای مهم رو اطلاع داری...خلاصه اینکه نگران عقب موندن نباش. فک کن ببین سال قبل کجا رو اشتباه کردی:درست نخوندی برنامه نداشتی استرستو نتونستی کنترل کنی....
راه طولانی هست و چون این راهو یه بار رفتی ممکنه برات خسته کننده تر باشه. تنها نگرانیت همینه که اینم با یه برنامه ریزی درست و پیشرفت حل میشه. وقتی پیشرفت داشته باشی انگیزه ت هم بیشتر میشه و وسط راه خسته نمیشی و جا نمیزنی.
اگه فک کنی و بتونی اشکال سال قبلتو پیدا کنی و بتونی حل کنی حتما نتیجه خوبی میگیری :)

pofila

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی D:
دانشگاه
سنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

علی جان موافق نیستم من با مبتکران شیمی م رو بردم بالا(المپ بودم پایه ام اکی بود اما پیش افتزاه!!! سه بار خیلی سبز خوندم هم چنان تستامو خراب مب کردم آخر مبتکران خوند و همه ی مشکلم هل شد!!!)

ali.Holmes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلي
شهر
كرمان
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

به نقل از Maaat :
علی جان موافق نیستم من با مبتکران شیمی م رو بردم بالا(المپ بودم پایه ام اکی بود اما پیش افتزاه!!! سه بار خیلی سبز خوندم هم چنان تستامو خراب مب کردم آخر مبتکران خوند و همه ی مشکلم هل شد!!!)
آموزش مبتکران خیلی خوبه(یعنی یا کتاب جدای آموزشش یا فقط خوندن ...(چی بود اسمشون؟) درسنامه های تست ها.....
من خودم آموزش مبتکران رو چند دفعه خوندم اما تست ها رو مجبور شدم 3 تا یکی یزنم.....

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

سلام
پشتیبان کانونم به من گفت 50 دقیقه درس بخون 10 دقیقه استراحت اما من ترجیح میدم 1.5 ساعت درس بخونم و نیم ساعت استراحت کنم
کارم اشتباهه ?

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

به نقل از One Minute :
سلام
پشتیبان کانونم به من گفت 50 دقیقه درس بخون 10 دقیقه استراحت اما من ترجیح میدم 1.5 ساعت درس بخونم و نیم ساعت استراحت کنم
کارم اشتباهه ?
آدم باید جوری بخونه که راندمان کارش بالا باشه ... این عدد و رقم هایی که اینا میدن من در آوردین! شما اگه راحت تری که 1.5 ساعت بخونی و نیم ساعت استراحت کنی و اون 1.5 ساعت رو کامل میخونی و خسته نیسی ب نظر نمیاد عیبی داشته باشه

------------------------------

این مبتکران پیش که تست زیاد داشت و ایستگاه درس و نکته هم نیز! خوب بود! من خودم فصل 3 و 4 رو تستاشو زدم و درس هاشم کامل خوندم و بسیار موثر بود توی فهم خیلی از مسائل

اما فصل 1 و 2 خیلی زیادی کشش داده

در کل کتاب خیلی خیلی خوبیه (من اینو خوندم راضی بودم اما خیلی سبز رو نخوندم :-?? )

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

اگه واقعا میتونی و خستگی باعث نمیشه تمرکزت بیاد پایین اصلا عیبی نداره ک هیچ بهترم هست هم استراحتت طولانی تره و بهت مزه میده هم زمان پرتت کم میشه

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

نمیدونم جاش اینجاست یا نه!
اگه یکی امتحان سال سوم خرداد ی درس رو نده!بعد شهریورم مشکل براش پیش بیاد.
خب امسال پیش رو میشنه
امتحان اون درس رو دی میده دیگه؟
بعد امتحانات پیش رو کی میده؟
اون سال میتونه کنکور بده؟

REZA73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
علوم تغذیه

یه سوال
الآن تو طول سال.روزایی که مدرسه میریم چقدر باید بخونیم؟ روزایی که مدرسه نمیریم چطور؟
ممنون

soofy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی و ادبی فعالیت می کردم یه زمانی
دانشگاه
دانشگاه هنر اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از One Minute :
سلام
کارم اشتباهه ?
نه بابا اصن این طوری نیس که کسی بخاد قانون بذاره. بعد تازه اختصاصی فرق داره با عمومی... من خودم یه درسی مث دینی یا عربی بیشتر 1 ساعت نمی تونستم بخونم ولی مثلا فیزیک بغضا وقتایی که بود که 4 ساعت پشت سر هم می خوندم. خیلی بستگی داره به درسش و البته خودت

بالا