• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات کنکوری‌های ۹۲

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : مشکلات کنکوری‌های ۹۲

امابنظرمن آزموناي بيرون خيلي بهتره!به چنددليل:
1،اکثرمدارس تاعيدجمع ميکنن درساروواينجوري ميشه که دانش آموزبعدازعيدباجمع بندي مواجه ميشه وتجربه ثابت کرده جمع کردن دروس تاقبل عيددرست نيست!
ازطرفي بچه هابعدعيدروميارن به موسسات وديگه اوضاع خراب ميشه!
2،معلماي مدارس شهرستان هاطراح کنکورنيستن حتي شيوه هاي طراحي کنکوروندارن!
3،رقابت دريه فضاي کوچيکه!شايديه مدرسه يه سال فوق العاده قوي باشه وبچه هاي متوسط مدرسه بين بقيه خوب باشن اماتوي آزمونااعتمادبنفسشون کم ميشه.
5،صرفامنابع آزمون يه چيزاي محدوده!مثلايه معلم فقط ازجزوه خودش سوال طرح ميکنه وروحيه تنوع طلبي بچه هاروکم ميکنه!

soofy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی و ادبی فعالیت می کردم یه زمانی
دانشگاه
دانشگاه هنر اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از ninja :
امابنظرمن آزموناي بيرون خيلي بهتره!به چنددليل:
1،اکثرمدارس تاعيدجمع ميکنن درساروواينجوري ميشه که دانش آموزبعدازعيدباجمع بندي مواجه ميشه وتجربه ثابت کرده جمع کردن دروس تاقبل عيددرست نيست!
ازطرفي بچه هابعدعيدروميارن به موسسات وديگه اوضاع خراب ميشه!
2،معلماي مدارس شهرستان هاطراح کنکورنيستن حتي شيوه هاي طراحي کنکوروندارن!
3،رقابت دريه فضاي کوچيکه!شايديه مدرسه يه سال فوق العاده قوي باشه وبچه هاي متوسط مدرسه بين بقيه خوب باشن اماتوي آزمونااعتمادبنفسشون کم ميشه.
5،صرفامنابع آزمون يه چيزاي محدوده!مثلايه معلم فقط ازجزوه خودش سوال طرح ميکنه وروحيه تنوع طلبي بچه هاروکم ميکنه!
خیلی موافقم.
من خودم بچه های کلاسمونمو که میدیدم فکر می کردم همه همینطوری ان ولی واقعا جامعه ی کنکور خیلی بزرگتر و متفاوت تر از کلاس و مدرسه و یا حتی شهر وایناس.

• لایک
امتیازات: dr.gh

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

بچه ها سوال
من ریاضیم خیلی خوب نیست . بعد محمد مهربان کلاس داره تو قم کلاسش 40 نفره هفته ای یه جلسه دو ساعت و نیمه! بعد کتاب خودش رو اورده یکم اصلاح کرده یه قسمت های خالی گذاشته میاره تو کلاس مطابق کتاب امسال میکنش! به نظرتون برم یا خودم بخونم؟

بعد یه سوال من ترکیبیاتم در حد بوقه!
کتابه ترکیبیات کنکور الگو نوشته ی علیپور خوبه؟

1024

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
مدال المپیاد
یادش به خیر قدیما...
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
بازم ریاضی!

به نقل از شواليه سبز :

کتابای علی پور (من جمله همین کتاب)از لحاظ علمی واقعا خوبن ولی فقط در صورتی بخونینش که واقعا وقتشو دارین چون معلوم نیس در اون حد تو کنکور بیاد.مثلا کنکور ما رو که دیدین کلا مرغ آب پز :Dهم میتونس تستای ریاضیشو بزنه! ~X(

• لایک
امتیازات: soofy

twilight

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
دانشگاه
تهران

به نقل از شواليه سبز :

کتابای علیپورو ماواسه المپیاد میخوندیم :D
آخه مگه چنتا سوال از ترکیبیات میاد که بخواین این همه وقت بذارین روش؟ به نظر من درطول سال مشکلتون حل میشه. توگسسته خیلی تکرار میشه

Melica_AriAnA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر (نرم افزار)

برای کلِ گسسته و جبر من با کتاب گنده هه ی خوشخوان کارمو راه مینداختم که به نظر خودم خیلی خوب بود. به منِ بز-در-ترکیبیات یه چیزایی فهموند :-"

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

آقا کلا" اینا که ی وقت المپیادی بودن دیگه فراموش کنن خوندن یه کتاب واسه ی مبحث رو چون گستردگی بیش از حد موجب میشه دقتتون رو جزئیات کم شه ... اعتماد ب نفستون میره بالا که من هالیدی خوندم! توماس خوندم! یا همین علیپور و عباس ثروتی رو کتاباشونو خوندم! اما سر کنکور که فشردگی مطالب و کلی مسائل جانبی دیگه ممکنه پیش بیاد اگه ی تست کوچیک حل نشه خیلی بد میخوره تو ذوقتون ... از طرفی حتی اگه چندین بار مطالب محدود کتاب درسی و کتاب هایی مثه خوشخوان که فقط روی همون مسائل تمرکز کردن (ینی کمک درسی هستن) بخونین فوق العاده از اینکه ی کتاب مرجع بخونین بهتره

اما حالا مثلا" این کتاب ها رو قبلا خوندین ممکنه واسه فهم درست یه مطلب جزئی (مثلا" پدیده خود القایی) نه یه فصل (مثه الکترومغناطیس) بهش مراجعه کنین چون حس کنین که راحت تر میفهمین ... اما اگه نخوندین دور رفتن سراغ کتب مرجع رو خط بکشین و حتی اگه خوندین دور کامل خوندن و وقت گذاشتن رو اونا رو هم خط بکشین

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

خلاصه ای از کارهای سال تحصیلی برای چهارمی ها

1.خواندن دروس پیش دانشگاهی
دروس چهارم رو که همزمان با درس دادن معلم ها میخونید.
دروس چون اکثرا جدید هستن شاید نیاز باشه کمک درسی هم بخونید.
خلاصه ی مطلب اینکه از زمان مدرسه بودن تمام استفاده رو ببرید.
شما روزی حداقل 6 ساعت صرف مدرسه میکنید.
پس سر کلاس گوش کنید که قسمت اعظم یادگیری رو از دست ندید.
کلا این رو هم درنظر داشته باشید پیش دانشگاهی نقده و پایه نسیه.پیش دانشگاهی رو نذارید بمونه.

2.خواندن و مرور دروس پایه
معمولا پیش دانشگاهی ها در سه روز از هفته تعطیل هستن.
این روز ها میتونه زمان خوبی برای پایه باشه.
سعی کنید ترم اول سال چهارم اون قسمتی از پایه رو بخونید که سخته.چون ترم اول سه ماهه ولی ترم دو ، دو ماهه.
البته خیلی از مدارس میگن باید تا اردیبهشت بیایید.بخش نامه اومده و .....
ولی شما زیر بار نرید
به ما هم گفتن.ولی ما نرفتیم.البته خود مدرسه یه جورایی همکاری کرد!
کلا اگر دروس اختصاصی دبیران محترم همکاری کنن میشه به راحتی قبل از عید تموم بشه.فوقش چند جلسه بعد از عید.نه تا آخر اردیبهشت.

3.تست پایه و پیش
به نظر من توی هر درسی اول از همه سعی کنید درس رو خوب بفهمید.بعد از اینکه مثال و اینا حل کردید برید سراغ تست.
اون هم سراسری.بعد از حل کردن سراسری ها ،اگر احساس تسلط پیدا کردید برید سراغ تست تالیفی.

4.آزمون
در کل هر آزمونی میرید سعی کنید بین دو آزمون ، به تمام منابع آزمون برسید
کلا آزمون محل یادگیریه.
باید از آزمون چند تا چیز نصیبتون بشه.
یکی سوال هایی رو که نتونستید حل کنید ، تو خونه بررسی کنید،یاد بگیرید
سوالاته غلط زده رو هم بررسی میکنید.علت غلط زدن رو ببینید چی بوده.سعی در برطرف کردنش داشته باشید.

5.امتحانات مدرسه
ده دوازده بیارید قبول شید دیگه!
تو قید و بند معدل هم نباشید.که نیستید ایشالا!

کنکوری ها هم سعی کنین کمتر بیاین نت.کمتر وقت رو تلف کنن.
یه ذره این یه سال رو جدی بگیرید.
سال داره کم کم شروع میشه.
دیگه خودتون رو آماده کنید.
کسانی که سال های پایه و تابستون رو جدی نگرفتن و خوب نخوندن نگران نباشن.
نه و نیم ماه مونده تا کنکور!
100% میتونید جبران کنید
ایشالا که ده یازده ماه دیگه همه بچه ها بیان رتبه شون رو بگن و همه راضی باشن ایشالا.

r@zie

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان
مدال المپیاد
مرحله ی اول ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

نمیدونم این مشکلو قبلن پرسیده شده یا نه !
من عمومیام کلا ضعیفه :-<
اختلاف تراز عمومیاو اختصاصیام حدودا 1700 تا ست :(
عمومیام داره تاثیر بدی رو اختصاصیام میذاره
چیزیم نیس که نخونم
البته از عمومیا عربیو نخوندم
واسه آزمون قبلی عربیو واسه دفعه ی اول هم خوندم هم تست زدم اونوخ شد33درصد
احساس میکنم نخونم مفیدتره :-"
قبلا که نمیخوندم و ضم بهتر بود
چیکار کنم به نظرتون؟
واسه ادبیات چه کتاب تستی خوبه؟
زبان حتی ؟از پایه ضعیفم

مرسی :)

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از r@zie :
نمیدونم این مشکلو قبلن پرسیده شده یا نه !
من عمومیام کلا ضعیفه :-<
اختلاف تراز عمومیاو اختصاصیام حدودا 1700 تا ست :(
عمومیام داره تاثیر بدی رو اختصاصیام میذاره
چیزیم نیس که نخونم
البته از عمومیا عربیو نخوندم
واسه آزمون قبلی عربیو واسه دفعه ی اول هم خوندم هم تست زدم اونوخ شد33درصد
احساس میکنم نخونم مفیدتره :-"
قبلا که نمیخوندم و ضم بهتر بود
چیکار کنم به نظرتون؟
واسه ادبیات چه کتاب تستی خوبه؟
زبان حتی ؟از پایه ضعیفم

مرسی :)
خب اینجا یکی سوال شما رو پرسیده بود آقای جهانگیری جواب داده بودن.
+واسه بعضی دارسای دیگه هم مثه ادبیات+دینی تاپیک زده شده و پشتیبانای پارسال توضیحات خیلی خوبی دادن بخونی حتما نتیجه میگیری (;
+خودم اضافه کنم :D:ممکنه دفعه های اول که عمومی میخونی نتیجه مطلوب نگیری و زده بشی از خوندنش. ام همونجور که خودت گفتی تاثیر زیادی رو نتیجه نهایی میزاره. ببین مثلا تو ادبیات بخش قرابت حداقل یه بازه 1 ماهه لازمه تا توش راه بیوفتی و قلق تست زدن بیاد دستت. یا مثلا همین ادبیات رو باید 5 6 قسمت کنی و رو هر قسمت جداگانه سرمایه گذاری کنی(املا+لغت+زبان فارسی+...)
یا مثلا دینی ممکنه وقت بگیره تا بفهمی کجای کتاب مهمتره. شاید مثلا موقع خوندن توجه کافی به آیات نمیکنی و حوصله نداری همون بار اول کامل تمام نکاتشو در بیاری. واسه همین احساس میکنی خوندی اما چون شاید دقیق نیست(فک کنم دلیلشم علاقه ی شدیدت به درسای عمومی باشه :-")نتیجه ی مطلوبو نمیاری.
قبلنم گفتم الانم باز میگم قرار نیس با 1 بار خوندن یا حتی 2 3 یا بیشتر به نتیجه ای که میخوایم برسیم. شاید جز ادمایی باشیم که تو طولانی مدت نتیجه میده کارمون.پس اینقدر زود از عمومی خوندن ناامید نشو

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

سوال:

مگر غیر از اینه که تاثیر "یک تست" از هر درسی توی کنکور به اندازه ضریبشه؟

نمیشه که بگیم 1 درصد عربی بیشتر از 1 درصد زبان تاثیر داره؟

Melica_AriAnA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه

به نقل از Mr.Mamareza :
سوال:

تراز مطرحه. بستگی به سختیِ اون درس توی کنکور داره و اینکه بچه ها چقدر میتونن سوالای اون درس رو بزنن. عربی ارزشمنده چون معمولا" عربی رو نسبت به بقیه درس ها کمتر درست جواب میدن. همین باعث میشه عربی ترازِ بیشتری بده. اگر عربی و زبان رو هر دو 80% بزنی ترازِ عربی خیلی بالاتر خواهد بود

soofy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی و ادبی فعالیت می کردم یه زمانی
دانشگاه
دانشگاه هنر اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از Mr.Mamareza :
سوال:

بعد تازه سال به سالم فرق می کنه. بستگی به سختی درس داره دیگه
مثلا امسال درصدای دینی پایین تر بود به نسبت پارسال. و خوب کسی که دینیشو مثلا 90 می زد خیلی بهتر بود به نسبت کسی که زبانشو 90 می زد .

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از MellicA :
تراز مطرحه. بستگی به سختیِ اون درس توی کنکور داره و اینکه بچه ها چقدر میتونن سوالای اون درس رو بزنن. عربی ارزشمنده چون معمولا" عربی رو نسبت به بقیه درس ها کمتر درست جواب میدن. همین باعث میشه عربی ترازِ بیشتری بده. اگر عربی و زبان رو هر دو 80% بزنی ترازِ عربی خیلی بالاتر خواهد بود
درست 90 درصد برای درسی که میانگیم پایین داشته باشه بهتره... .

ولی من حرفم اینه... در هر حال 1 تست عربی ضریبش 2 و دینی 3... .

ینی خوب بودن تراز بالا برای عربی از این نظر خوبه که مینگین پایینه...نه اینکه تست هاش ضریبش نا محسوس ضریب بیشتر داره و از این حرفا.

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

من منطقه 2 هستم, معیار قبول شدن من توی دانشگاه فقط رتبه ام در منطقه 2 هست یا رتبه کشوری هم ارزش داره ?
و یه چیز دیگه, سهمیه فرزند شهید چقدره ? خودم نیستما , همینجوری میپرسم :D

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از One Minute :
من منطقه 2 هستم, معیار قبول شدن من توی دانشگاه فقط رتبه ام در منطقه 2 هست یا رتبه کشوری هم ارزش داره ?
خب الان دفترچه انتخاب رشته رو که نگاه کنی رشته ها رو تقسیم بندی کرده. مثلا گفته فلان رشته ی فلان دانشگاه پذیرشش ناحیه ای هست یا مثلا بومی یا کشوری.
توی رشته هایی که پذیرش کشوری دارن (چون تعداد اون رشته کلا کمه مثه بیوتکنولوژی) رتبه کشوری ملاک میشه. اما تو بقیه موارد سهمیه.

Melica_AriAnA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه

به نقل از Mr.Mamareza :
درست 90 درصد برای درسی که میانگیم پایین داشته باشه بهتره... .

ولی من حرفم اینه... در هر حال 1 تست عربی ضریبش 2 و دینی 3... .

ینی خوب بودن تراز بالا برای عربی از این نظر خوبه که مینگین پایینه...نه اینکه تست هاش ضریبش نا محسوس ضریب بیشتر داره و از این حرفا.
منظور افرادی که این حرفو زدن همون بوده که گفتم. وگرنه خبری از ضرایبِ پشت پرده ( :D ) نیست مگر همون اختلاف تو جواب دادن به سوالای درسای مختلف که دانش آموزای هر سال تعیین میکنن. مثلا" اگه یه سال همه عربی ها رو عالی بزنن دیگه عربی تاثیرِ فوق العاده نخواهد داشت. مثلا" میشه مثل زبان! که 90 بزنی هنر نکردی! وگرنه ضریبش در واقع همون 2 ِ.

A-22

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زنجان
شهر
زنجان
مدال المپیاد
اگه لیگ علمی المپیاد حساب میشه : المپیاد شیمی - نقره
دانشگاه
در آینده شریف (انشا...)
رشته دانشگاه
نمیدونم!!

خسته نباشید.خیلیییی خیلییی شرمنده ام اما من چنتا سوال مهم دارم [-o<
واقعا بابت راهنماییاتون ممنونم.تقریبا همشون رو پیاده سازی کردمو جواب داد به خصوص قرابت هامون سبطی:)

- من یه مشکل بزرگ دارم و اون اینه که زبانم واقعاااااااااااا ضعیفه!!! یعنی میشه گفت بیشتر مشکلم توی ترجمه هست.فکر میکنم به این دلیله که من اصلا کلاس زبان نرفتم . یه کتاب کوچیک مال مهروماه هست ، لغاتشو خوندم.ولی بازم با لغتای جدید مواجه میشم.شروع کردم به تست زدن.اما جدا از هر 10 تست به 3-4 تاش جواب میدم.چون بازم یه لغت جدید داره.!!!فکر میکنم با تست زدن وقتم تلف میشه.واقعا موندم.نمیدونم چی کار کنم!!!!کتاب شهاب اناری رو دیدم اما خیلی حجیمه.میشه کمکم کنید؟
:(

- ببخشید من تاپیکای مختلف رو خوندم اما هر کسی یه کتاب معرفی کرده میشه کتاب تست معرفی کنید:
ریاضی پایه
فیزیک پایه
ادبیات
گسسته
جبر
هندسه
دیفرانسیل
من نمیدونم مثلا در مورد فیزیک سوم کتاب تست فیزیک پایه رو بزنم یا کتاب تست سوم رو بزنم! :-s

- کانون و گرینه 2 واقعا بدبختی آورن!!من موندم برم گرینه 2 یا کانون.از طرفی سوالای گرینه 2 استاندارد ترن از طرفی کانون با سابقه ی زیادش به من اطمینان بیشتری میده!!بعضیا میگن برو این ،؛ بعضیا میگن برو اون.نظر شما چیه؟

واقعا ازتون ممنونم و البته خیلی شرمنده که انقدر سوال پرسیدم [-o<

newthink

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
فیــزیــک

برای زبان اول کتاب درسی روباید خوب بخونین..خیلی از مشکلاتتون با خوندن دقیقش حل میشه..باورکنین!..کتاب شهاب اناری درسته که حجیمه ولی اگه واقعا انقد زبانتون ضعیفه روش کارکنین..برای ریدینگ هم کتاب end readingخيلي سبز
ریاضی پایه کتاب رمزینه مهندس محمدمهربان
فیزیک پایه گاج سفید
ادبیات کتاب سازمان سنجش(یا کتاب خیلی سبز)-برای زبان فارسی 5بحث الگو
گسسته نوبل
جبر همون کانون ابی کافیه
هندسه کانون ابی و برای هندسه2 الگو هم خوبه
دیفرانسیل20ازمون مبتکران-اندیشه فایق
ازهمون فیزیک پایه گاج سفید بزنین
درباره ازمون قبلا خیلی بحث شده..به اونجا مراجعه کنین
:)

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از A-22 :
- من یه مشکل بزرگ دارم و اون اینه که زبانم واقعاااااااااااا ضعیفه!!! یعنی میشه گفت بیشتر مشکلم توی ترجمه هست.فکر میکنم به این دلیله که من اصلا کلاس زبان نرفتم . یه کتاب کوچیک مال مهروماه هست ، لغاتشو خوندم.ولی بازم با لغتای جدید مواجه میشم.شروع کردم به تست زدن.اما جدا از هر 10 تست به 3-4 تاش جواب میدم.چون بازم یه لغت جدید داره.!!!فکر میکنم با تست زدن وقتم تلف میشه.واقعا موندم.نمیدونم چی کار کنم!!!!کتاب شهاب اناری رو دیدم اما خیلی حجیمه.میشه کمکم کنید؟
:(

- کانون و گرینه 2 واقعا بدبختی آورن!!من موندم برم گرینه 2 یا کانون.از طرفی سوالای گرینه 2 استاندارد ترن از طرفی کانون با سابقه ی زیادش به من اطمینان بیشتری میده!!بعضیا میگن برو این ،؛ بعضیا میگن برو اون.نظر شما چیه؟

خب من فقط اون قسمتایی که میدونم رو جواب میدم :) تو همایش اناری گفت اونایی که زبانشون ضعیفه باید حداقل کاری کنن بتونن 10 تا سوال اولو جواب بدن. چون متن و کلوز سنگین تره و کلمه بیشتری داره. واسه اونم باید به نظرم بشینی چند سری کنکورو بررسی کنی. میاد دستت که مثلا گرامر چطور سوال میاد. چون گرامر کنکور خیلی محدوده و معمولا جوابا یه مدله هر سال. برای سوالای کلمه هم خب میتونی تیک8 گاج استفاده کنی کامل کلماتو نوشته + باید سعی کنی در مواجهه با کلمات جدید ازشون رد بشی. شاید بدون نیاز به دونستن معنی اون کلمه بتونی به تست جواب بدی یا اینکه با توجه به کلمات بعدی معنی کلمه جدید رو بتونی حدس بزنی.

در مورد ازمونا هم هر کدوم یه خوبی داره یه بدی. مثلا کانون برای بچه هایی که استرس دارن توصیه نمیشه چون فضای رقابتیش شدیده.
اما تو بقیه موارد که شامل برنامه+جامعه اماری+حتی سطح سوالاس به نظرم کانون بهتره. اما بازم این یه نظره. پیشنهادم اینه بعد از انتخابت حتما به برنامه اون آزمون پایبند باشو و وسطش جا نزن بری یه ازمون دیگه. +چک کردن برنامه راهبردی هر کدوم کمک زیادی به انتخابت میکنه.

بالا